Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülőszobától a pszichiátriáig fórum

A szülőszobától a pszichiátriáig (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülőszobától a pszichiátriáig

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
202. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 201. - Cippora)
2014. febr. 18. 21:54
A legdühítöbb az volt, hogy a Kisfiammal egyszerre született babáknak mindnek megvolt a vércsoportja, láttam a doksit, csak az én kicsim neve mellett volt egy nagy üres rubrika. Aztán hogy hogy nem, az eü. kiskönyvébe se került bele! "köszönöm", ****arcok...
201. Cippora (válaszként erre: 200. - 96e4cb8ca7)
2014. febr. 18. 20:32
Ugyanez volt nálam is,másik kórházban,én is rh - vagyok,és nekem is napokig kellett könyörögni,hogy nézzék már meg van e rh összeférhetetlenség mert ha van és nem kapok anti d-t akkor sose szülök többet :S Szerencsére a lányom is negatívos lett...nem is értettem miért veszik ezt ilyen könnyedén,hiszen nem egy csipp csupp dologról van szó...
2014. febr. 18. 15:28

A jános kórházban - direkt, kisbetűvel, mert vallásos emberként idegesit, hogy ez a rettenetes hely Prága védőszentjéről van elnevezve - hasonló ''élményeim'' voltak mint a cikk szerzőjének. Horrorszerű császár egy leginkább boncteremhez hasonlitó helyen totál érdektelen, kiégett személyzettel, akik a kórház anyagi helyzetét szidták a Kisfiam világra segitése közben... Csak az vigasztalt amikor hallottam a kis hangját felsirni, jó hangosan, aztán amikor közölték, hogy 10/10-es Apgar-ral született :)

Utána jött a feketeleves... A csecsemős osztály TELE volt - esküszöm, a fél világ akkor szült mikor én - igy nem hogy alapitványi szoba nem jutott de az állitólag csak végszükség esetén megnyitott 5 ágyas is full-on üzemelt. Szerencsére nem oda kerültem... hanem egy olyanba ami 100% hogy vmi raktárhelyiségből lett kialakitva. Jött be a decemberi hideg a rosszul szigetelt ablakon, lepusztult volt és lelakott. A nővérek - egy kivétellel - bunkók voltak és csak pofavágások közepette segitettek. A szobatársamat konkrétan a takaritónő öltöztette fel, és ágytálazta mert mozdulni se tudott szerencsétlen a ''profi'' ''összerakás''-nak köszönhetően. A csecsemős nővérektől se lehetett kérdezni semmit, ellenben úgy fogdosták a mellünket - hogy van-e tej - mintha minimum tehenek lettünk volna. A biztositékot viszont az verte ki, hogy 3 napig könyörögtem hogy ugyan mondják már meg a fiam vércsoportját, és SZ..TAK rá! Pedig negativ RH-jú elsőgyerekesként nem volt mindegy. Aztán már mikor majdnem letelt a 3 nap, közölték, hogy pozitiv - blöff volt, mert azt nem mondták ám meg, hogy milyen pozitiv - és már döfték is be az ellenanyagot. Azóta se tudjuk a babó vércsoprtját, még az is lehet, hogy negativ... bár a férjem 0 pozitiv. Távozáskor egyedül a - fogadott - orvosomnak adtam pénzt, nem tudom miért, ezért kár volt.

199. Toprengo (válaszként erre: 198. - Niki73)
2014. febr. 13. 18:05

Ebben igazad van.

Kérlek, ne sajnálj. Nem azért írok naplót, csupán azért, hogy kiírjam magamból a dolgokat, és világosabban lássak.

Én viszont abban (is) hiszek, hogy ha valaki egyedül küzd (mint én), egyre erősebb lesz lelkileg.

Igaz, hogy ez a visszájára is fordulhat.

198. niki73 (válaszként erre: 197. - Toprengo)
2014. febr. 13. 17:50
A lelkiállapot nagyban befolyásolja és ahogy a naplódba is írtam, ha megfelelő támasz van mellettünk, akkor minden elviselhetőbb.
197. Toprengo (válaszként erre: 195. - Erolin88)
2014. febr. 13. 17:34

Nem mindenki reagálja túl.

Én ha visszagondolok a klinikai történésekre, ma is úgy látom azokat, mint akkor.

196. niki73 (válaszként erre: 195. - Erolin88)
2014. febr. 13. 17:27
Igen, a realitás ilyenkor háttérbe szorul.
2014. febr. 13. 15:22

Hát én örültem volna, ha császár után 15 órát fekhettem volna, a gyerekemmel a mellkasomon. Ehelyett ott feküdtem egyedül, se gyerek, se párom nem lehetett velem, 6 óra múlva már mehettem mosakodni. Mikor felkerültem a gyerekágyra az volt az első, hogy érte akartam menni, de nem engedtek.

Az az utópisztikus, hogy azt hiszik spinál után fekhetnek egy egész napot. Akkor nekem is minden szarul esett, és igen is hiperérzékeny voltam és túlreagáltam dolgokat, mert nekem se volt egyszerű a sztorim. Múlt hét kedden történt és csak most kezdek magamhoz térni és reálisan gondolkodni.

194. Toprengo (válaszként erre: 190. - Sommersby)
2014. febr. 12. 07:08
Egyetértek.
193. Érdekes73 (válaszként erre: 189. - Niki73)
2014. febr. 11. 22:06
Biztos vannak előírások csak a valóság sajnos egészen más...
192. Érdekes73 (válaszként erre: 191. - Sommersby)
2014. febr. 11. 22:05
szomorú
191. Sommersby (válaszként erre: 183. - Érdekes73)
2014. febr. 11. 20:21

Anno jó pár évvel ezelőtt a lányomat be kellett vinni az illető kórház fertőző részére, mondván, majd a kórházi körülmények között, infúzió, stb. megfelelően kezelni tudják, nehogy kiszáradjon... stb. A kórterem zsúfolt volt, lányom ágya mellett egy szalmonellás kislányt kezeltek.

A kórházból úgy engedték ki, hogy kenőcsös, széntablettával valahogy megfogott széklete volt lányomnak. A zárójelentésből semmi konkrétum nem derült ki, mi okozta azt, ami miatt bekerült.

De nem sokkal, hogy hazamentünk, irtó erős hasmenése lett, irány a gyerekorvos. Az nem mondott semmi érdemlegeset. Gyermekorvos váltás. Székletminta bevitele (a régi gyerekorvos, á, az nem kell, most jöttek ki kórházból). Az új gyerekorvos elküldette a mintát. Kiderült, szalmonellás a lányom.

Szóval kijöttünk a kórházból megspékelve szalmonellával. Ennyit erről. Soha nem felejtem el a történetünket.

190. Sommersby (válaszként erre: 177. - Miss Angel)
2014. febr. 11. 20:15

Szerintem ez elég "utópisztikus", hogy csúnyán néztek rá, és a beteg rögtön kreált egy kitalált, felnagyított történetet. A magam részéről teljesen elhiszem a cikk-író történetét. Elég sok érdekeset tapasztaltam már, hallottam én is. Természetesen van nagyon sok pozitív történet is az egészségügyből, lelkiismeretes orvosok, nővérek..., de vannak, akikre nem ez az elmondható.

Egy szülés után meg fokozottan érzékeny egy nő, még az is, aki tökéletesen elégedett volt mindennel.

Akkor hát még az a nő mit érez, gondol, aki negatív dolgokat tapasztal...

Az én véleményem az, hogy az emberség a betegekkel, rászorulókkal, éppen fájdalommal küszködő, vajúdó anyukákkal..., egy jó szó akár, empátia nem pénz kérdés, hanem annál sokkal több. Belülről kell jöjjön, és, ha valaki erre nem képes, akkor ne olyan pályát válasszon, ahol emberekkel kell foglalkoznia.

189. niki73 (válaszként erre: 183. - Érdekes73)
2014. febr. 11. 09:23
Sajnálom :-(
188. Érdekes73 (válaszként erre: 187. - Spinneli)
2014. febr. 10. 22:36
Akkor sajnos rájuk igaz lehetett a statisztika...Durva így leírni de ez van...
187. spinneli (válaszként erre: 186. - Érdekes73)
2014. febr. 10. 22:21

Ha jól emlékszem ezek a babák 1 kg körüliek voltak.

:(

186. Érdekes73 (válaszként erre: 182. - Spinneli)
2014. febr. 10. 22:09
A statisztika csak számokból áll és azért van különbség ( elég nagy ) egy 2 kg-os vagy 1 kg-os vagy fél kg-os koraszülött baba között.Az nem derült ki a hiradásokból hogy mekkora babák voltak...( vagy nem figyeltem)Az biztos amikor a H1N1 pánikot keltették akkor elég furán hozták ki a számokat.
185. Érdekes73 (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2014. febr. 10. 21:38
Borzasztó kórházba lenni gyerekkel nekünk 2 hét is rémálom volt pedig csak kivizsgálás volt .A nővérek többsége durva a gyerekkel feleslegesen kínozzák van amelyik vért se tud venni stb...A gyerek olyan állapotba került pár nap múlva hogy rettegett ha vki bejött a szobába és rajtam kívül máshoz nem is szólt. Persze szükség volt a kivizsgálásra hogy mi a baja de a módszer borzasztó volt. Semmi humánus nem volt benne. Persze kórháza is válogatja. Később másik kórházba kerültünk már a konkrét diagnózissal és ott már egészen más volt a légkör a hozzállás .
184. Érdekes73 (válaszként erre: 160. - 02cc8f2a95)
2014. febr. 10. 21:29
Jobban odafigyeltek.
183. Érdekes73 (válaszként erre: 179. - Niki73)
2014. febr. 10. 21:27
Nem poénból írtam. 2 hétig bent voltam a gyerekkel az egyik kórházba kivizsgálás miatt a fertőző osztályon ( vagyis mi nem járhattunk ki csak a vizsgálatokra )éjjel- nappal elég sok mindent láttam . Konkrétan azt is hogy takarítottak.Szembe voltunk a nővérpulttal onnét indultak vizitelni stb ...Nem mellékesen a rotát a zárójelentésen már meg se említették ..Nekem is letagadták hogy ők fertőzték össze a gyereket a kórházba.Azt is letagadták hogy a szomszéd szobába volt rotás gyerek. Mi nem rota miatt kerültünk be és a gyereknek a rengeteg vizsgálat teszt eredménye az lett hogy nincsen semmilyen fertőző betegsége ( mindenre letesztelték ami létezik)A rotát csak úgy kapta még a meglévő baja mellé.Gondolhatod mennyire hiányzott a hetek óta lázas eleve legyengült naponta szurkált ( gerincscsapolással is infuzióval is megkínzott)gyereknek a folyamatos hányás és hasmenés...Ezek azok a dolgok amiket jobb ha senki se él át...Szerencsére azóta a gyerek felépült de a kórházról nem beszél.Rémálom volt.A gyerek helyébe én kimúltam volna amiket ott át kellett élnie...
182. spinneli (válaszként erre: 156. - Titánia83)
2014. febr. 10. 21:19

Lehetett hallani róla, közzétették a vizsgálat végeredményét-semmilyen mulasztást nem találtak.

Egyébként ez a koraszülött halálozás teljesen átlagos számú volt, bárhol máshol a kórházban ugyanez a statisztika, csak ezt felkapta a média, illetve a felsőbb politikai körök is, gondolom hasonlóan politikai indíttatásból.

2014. febr. 10. 21:19

Ebből a topicból is jól látszik, milyen jól működik az oszd meg és uralkodj taktika.

A beteg az eü személyzeten kéri számon a befizetett pénzét a politikusok helyett. Az eü személyzet túlhajszolt, kevés a nővér a betegre, és hasonló stílusban válaszol, kész is a veszekedés. Közben akik tényleg felelősek a helyzetért jól elvannak...

180. Érdekes73 (válaszként erre: 163. - Niki73)
2014. febr. 10. 21:11
A föld jó lenne csak a színvonal a béka se.gge alatt van. Nem lenne eltúlzott ha a betegek abból rengeteg pénzből amit az egészségügyre fordítanak / emberektől levonnak legalább egy alapszintű alap minőségű ellátást kapnának.Nem hinném hogy a véres lepedők lecserélése szülés után pl a luxuskategória lenne :(
179. niki73 (válaszként erre: 178. - Érdekes73)
2014. febr. 10. 21:11

Ha a szobában van rotás, akkor ott külön felmosó szettnek kell lenni, sőt rotás nem is lehetne sima osztályon, hanem a fertőzőn.

Ebből is látszik, hogy olyan rengeteg hozzáértő hozzászólás van.

178. Érdekes73 (válaszként erre: 176. - E90a2ae016)
2014. febr. 10. 21:07
Ismerős a kesztyű téma így terjed szerintem a rota is a kórházakba.A takarítónő fölveszi a kesztyűt abba takarítgat ugyanabba a koszos lébe lötyböl és megy szobáról szobára és ha az egyik szobába rotás van szépen átviszi a másik szobába. Saj. tapasztalat :( 9 éve a vadiúj lepedőrisztelésnek voltam tanuja a szülészetnél.( a szülő nők meg feküdhettek a koszos elnyűtteken 1 hétig )
177. Miss Angel (válaszként erre: 101. - Mirtus30)
2014. febr. 10. 14:55

Igen,csúnyán néztek rá,aztán összeült otthon a család és bosszúból alkottak egy ilyen rémtörténetet...

ennek kicsi az esélye,lássuk be :)))

176. e90a2ae016 (válaszként erre: 152. - Érdekes73)
2014. febr. 10. 13:12

Vérvételen minden beteget egy gumikesztyűvel zavartak le,holott a betegek védelme érdekében mindenkinél újat kellene húzni.

Tudom,hogy pazarlás volna,de ha ezen múlik egy fertőző betegség összeszedése mástól.Emellett hazahordják a kesztyűket,a takarítók is,kis szatyorban,pont szemtanúja voltam egy ilyen esetnek.

175. e90a2ae016 (válaszként erre: 150. - Érdekes73)
2014. febr. 10. 13:01
Ez igaz!
174. Cippora (válaszként erre: 170. - Mazsinka)
2014. febr. 10. 13:00
Igazad van,csak az ember a nagy önsajnálatában hajlamos erről elfeledkezni.Mi tavaly szeptembertől decemberig 3-szor voltunk bent a kislányommal kórházban pár napig (befulladt) de utolsó alkalommal még én is elszégyelltem magam,hogy mire fel rinyálok,mikor az én gyerekem kinövi néhány éven belül,ott az osztályon meg teljesen értelmileg-testileg teljesen leépült gyerekek is voltak akiknek soha nem lesz esélyük teljes életre...
173. magykrisz (válaszként erre: 171. - Szöszi71)
2014. febr. 10. 12:58
Köszönöm szépen! Aranyos vagy! :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook