Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
459. gpetra
2010. dec. 8. 18:38

Kedves Bogi!

Éppen a napokban szerettem volna dicsekedni, hogy az egy éves kisfiamat, Barnabást a kezdeti nehézségek után milyen gyönyörűen tudom szoptatni még mindig. Nagyon szereti, és bár már sok mindent eszik, az utóbbi időben cicifüggő lett.

Sajnos összeszedtem egy vírust, ami hányássalés hasmenéssel jár, és két napja nem tudtam enni, inni sem nagyon. Érződik is a tejtermelésen. Az a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő?

458. fbogi (válaszként erre: 457. - Vikianya)
2010. dec. 8. 13:12

Kedves Vikianya!

Örülök, hogy még mindig szopizik a lányod, és ahogyan írod, még töretlen a lelkesedése.

Nem írtad, hogy milyen állagú ételeket kap, de esetleg ilyen idős korban már ő is úgy szeretne enni, mint nagyok. Próbáld meg, hogy amikor ti is esztek, akkor odaültetni az asztalhoz, és ami éppen érdekli, levesből zöldség, tészta..stb azokat eszegethesse. Hátha így több kedve lenne hozzá. Néha oka van annak, hogy nem nagyon kér mást egy gyerek, sokszor utólag derül ki, hogy jó volt ez így. Ha a súlya változatlan, akkor nem gondolnám, hogy nem jut elég táplálékhoz. A fogzás miatti fájdalmat érdemes megpróbálni valamivel csillapítani, ha ennyire nagyon rossz neki. Akár homeopátiás szerrel, akár más típusú gyógyszerrel. A hasfájás ha ilyen mértékű érdemes lenne elmenni a gyermekorvoshoz, és megmutatni neki.

Amivel biztosan nem ronthatsz a mostani helyzeten, SŐT. Az az, ha szopiztatod továbbra is igény szerint. Az éjszakákat nem írtad hogyan töltitek, de ha esetleg egy ágyban alszol vele, még ilyen gyakori ébredés mellett is pihentető lehet az éjszaka.

Én kívánom nektek, hogy hamar rendeződjenek a dolgaitok!

Bogi

2010. dec. 7. 13:25

Szia Bogi!


Lányom 1 éves, és még mindig igény szerint szopozik. Úgy is mondhatnánk, hogy szinte semmi mást nem eszik szopin kívül. Elég sok mindent kostóltattam már vele, de nemhogy bővülne az ételek száma, hanem egyre kevesebb dolgot eszik meg(volt, hogy 1 üveggel is megevett egy étkezésre). Ebben az is közrejátszik, hogy nagyon fogfájós és hasfájós.

Van olyan nap, hogy 10 ml-nél nem eszik többet, este mégis morog a hasa és fájldalja is. Nincs valami ötleted, hogy mit csináljak?

Fogyni nem fogy, de gyakran eszik napközben is, és éjszaka nem alszik (átlag 10 ébrdés), és éjszaka is csak cicizni akar. 10 éjszakából 8 ban vagy a hasa, vagy a foga, vagy mindkettő fáj neki.

Válaszodat előre is köszi

Viki

456. fbogi (válaszként erre: 453. - Malkata)
2010. dec. 6. 16:15

Szia Malkata!

Örülök, hogy megint jöttél! Jó hallani rólatok!

Engedd meg, hogy én kicsit másképpen fogalmazzak! A szopi során többször is vannak kérdéseid :)).

Gratulálok ahhoz, hogy még szopiztok, nagyon szuper!

Amit írsz, az nem extrém dolog. Egy nagy egyéves totyogónak annyira sok dologgal kell foglalkoznia, hogy nem ér rá szopizni.

A tej mennyisége a hozzátáplálás megkezdésével természetszerűleg egyre kevesebb lesz, minél több más ételt fogyaszt egy baba. Az, hogy ez milyen ütemben megy végbe, függ attól is, hogy hogyan kapja a többi ételt. Amennyiben szopi előtt, abban az esetben gyorsabban megy végbe ez a folyamat. Amennyiben először mindig szoptatás, aztán más étel, úgy 1 éves kor körül körülbelül 3 étkezésre kap mást, és az arányok 2/3 anyatej, 1/3 más étel. És ahogyan írod egyre inkább előtérbe kerül a szopizás nem nutritív oldala. Már egyre inkább nem az étkezésről szól. Persze vissza tudsz lépni picit, ha szeretnéd. Ha napközben te kínálod őt többször mellel, olyankor próbálsz nyugodt körülményeket teremteni, és az étkezéseket szopással kezditek, akkor váltzoni fog a dolog.

Az, hogy as szopási igényét mikor növi ki egy gyerek, az egyén függő, bár valóban inkább másfél két éves kort írnak alsó határként.

Én úgy gondolom, hogy amennyiben a folyamat mégis inkább afelé fog folytatódni, hogy elhagyja a lányod a szopizást, akkor is csodálatosan szép, hosszú idő telt el ezzel, ami mindkettőtök számára rengeteg pozitívumot jelent!

Bogi

455. fbogi
2010. dec. 6. 15:58

Vvicus

A gyógyszerrel kapcsolatban én is hasonlóan gondolkodom. Inkább nem használnám.

Úgy gondolom, hogy mell Uh-ra nem érdemes elmenni ilyen célból.

Tényleg jó lenne, ha esetleg tudnál többet írni. Főleg arra lennék kíváncsi, ki segített neked, melyik tanácsadó.

454. vvicus
2010. dec. 6. 15:31
Bogi, lenne még egy olyan kérdésem, hogy szerinted mikor érdemes elmenni mellUH-ra? Arra gondoltam, megnézetném, van-e egyáltalán elegendő tejmirigyem, csak nem tudom, hogy erre a mostani állapot jó-e. Szerintem igen, de lehet, hogy tévedek.
453. malkata
2010. dec. 5. 21:59

Sziasztok, szia Bogi!


Úgy látszik a szoptatás során többször is felmerülnek problémáink, így ismét itt vagyok.


Kislányom nemrég múlt egy éves. 1-2 hónapja a nappali szopik megritkultak, eltűntek, csak este lefekvéskor, hajnalban 1x, valamint reggel szopizik. Nagyon ritkán napközben pár kortynyit, de sajnos már nem jellemző. Az utóbbi hetekben viszont ezek a szoptatások is rövidűlnek és úgy érzem már nem kortyol olyan nagyokat, mintha nem lenne már sok tejem, és azt látom, hogy nincs is nagy kedve szopizni.


Persze nagylány, szépen eszik, szépen gyarapszik, most tanul járni és beszélni, így már kicsit önállóbb mint volt. Napközben többször cicizés nélkűl is összebújunk, már nem köti össze az evéssel-ivással ezt.


Vissza tudom valahogy csábítani? Tej mennyiségét lehet fokozni 1 év szoptatás után is? Vagy természetes folyamat, hogy már ennyivel kevesebb van. És ez már a leszokás nála is? Nem korai? Szerintem ha több tejem lenne, bőségesen tudna még szopizni, kedve is lenne hozzá.


Köszi a válaszod, válaszotok előre is!

malkata

452. daenerys28 (válaszként erre: 449. - Fbogi)
2010. dec. 4. 18:52

Szia Bogi!

Köszönöm a válaszod! Csináljuk az igény szerinti szopit, éjjel is kér most kétszer is.

Lefejt tejet már nem kap, korábban pohárból itattam, csak néhány alkalommal, éjjel kapott cumisüvegből.

A tejleadó reflexet csap a szoptatás elején érzem, akkor elég intenzíven, szinte fáj. A többit nem éreztem soha, pedig biztos van, mert van amikor elég jól eszik a lány. Csak így számolni nem tudom. Pisis, kakis pelus most van elég. (Múlt héten még nem volt.)

Egyelőre még ezt csináljuk, s ha nem gyarapszik, akkor kérek további segítséget.

Köszönöm a segítségedet, majd írok, hogy hogy haladunk!

451. fbogi
2010. dec. 4. 16:05

Semmi gond, nyugodtan kérdezz!

Én azt javaslom, hogy nyugodtan hagyd őt igény szerint szopizni. Vagyis nem kell neki kibírni 3 órát, hanem amikor úgy látod szopizni szeretne, akkor tedd mellre. Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy hagyod őt addig szopni,amíg igényli, amikor ő elengedi, akkor készen van. Így megmondani, hogy hány percig szopizzon egy baba nem lehet. A szopizás azon része is fontos, amikor már "csak" cumizik egy baba. Minden baba eltérő szopási igénnyel rendelkezik, a tiéd ezek szerint egy nagyigényű :))! Most hosszúnak tűnik ez a másfél óra, de hidd el fog rövidülni a dolog.

Teljesen mindegy, hogy egy vagy két mellből szoptatsz. A lényeg az, hogy ha pl. a jobb oldalon elkezded, akkor várd meg, amíg ott végzett. Ez körülbelül akkor van, ha már 2-3 tejleadó reflexed kiváltódott ott. Ha úgy tűnik még mindig keres, nyugtalan, akkor tedd át a másik oldalra, és szoptasd meg onnan is.

450. szandi30 (válaszként erre: 448. - Fbogi)
2010. dec. 4. 14:51

Most megint dilemmám van:(bocsi,hogy ennyit kérdezek)

most egy ciciből etetem,mert olyan sokat bukott eddig.de így sem sír,meg ugyanúgy kibír 3 órát és így nem bukik.

valószínű,eddig kicsit túlette magát:-(

folytassam ezt a módszert,vagy visszatérjek a régihez?

esetleg várjam meg,hogy egy hét alatt mennyit gyarapszik így?


mégegy:meddig kell hagyni,hogy szopizzon a babó?

ha már érzem,hogy nem szív,csak nagynéha egyet,akkor elvehetem-e már(ez van kb fél óra után)vagy hagyjam még komfortszopizni és várjam meg amíg ő engedi el a cicit?(ez 1-1,5 óra lenne)

449. fbogi (válaszként erre: 446. - Daenerys28)
2010. dec. 3. 22:02

Kedves Daenerys!


Örülök, hogy ide találtál! Szuper, hogy ilyen sokat tudtál elolvasni a régebbi hozzászólásokból!

Jó, hogy ilyen részletesen leírtad a történeteteket!

Nagyon jó, hogy mindent megteszel azért, hogy tovább folytatódhasson a szopizás, nagyon ügyes vagy!

Én arra gondolok, hogy talán az lehetett a dolog mögött, hogy a három hónapos kor betöltése után a babák számára kinyílik a világ. Minden nagyon érdekes lesz, és a szopizásra alig jut idejük, hiszen elfoglaltak a világ felfedezésével. Ami hatásos lehet ebben az esetben, ha a napközbeni szopizások idejére minél inkább próbál ingerszegény környezetet teremteni, hogy ne vonhassa el semmi a baba figyelmét. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy az éjjeli szopik száma megnő, hiszen ilyenkor pótolja be a nappal kimaradt szopás mennyiséget. Így különösen lényeges az éjjeli szopikat nem korlátozni.

Amire érdemes odafigyelni, hogy a vizeletes pelenkák száma meglegyen , ami naponta olyan 6-8 darabot jelent. Ha ez megvan, ruganyos a bőre a kislányodnak, jókedvű, kiegyensúlyozott, akkor eleget szopik.

Érzed -e a tejleadó reflexet?

A tejtermelésnek van egy napi ritmusa. Ami azt jelenti, hogy reggel a legnagyobb, majd estére kevesebb, de kalóriadúsabb a tej. Ez egy teljesen normális jelenség. Ezért az esti szopizás lehet olyan, hogy az egyik oldalon végzett át a másikra, majd ha úgy tűnik ott is végére ért de még szeretne szopizni, akkor vissza lehet tenni a másikra megint. Amire érdemes figyelni, hogy egy oldalon biztosan a végére érjen az adagnak. Ha már 2-3 tejleadó reflexed kiváltódott egy oldalon, akkor biztos lehetsz abban, hogy ott végzett. Ezzel a technikával szépen fel lehet szaporítani a tej mennyiségét. Ezt persze napközben is bevetheted, nem csak este. A tejserkentők emellett a gyakori szopi mellett hatásosak csak.

Nagyon helyesen csinálod, hogy amikor csak igényli a lányod mindig mellre teszed, és addig szopizhat, amíg szeretne. Ez így szuper!

Érdemes játszócumit nem használni. A lefejt tejedet miből kapta a lányod?

Ha még lenne kérdésed, akkor írj, és persze a fejleményekről ha lesz időd írj! Ha van lehetőséged látogass meg egy La Leche Liga csoportot, illetve lehet érdemes lenne személyesen beszélni egy szoptatási tanácsadóval, ha esetleg a helyzet nem változik. Ő személyesen megnézné, hogyan szopiztok, és tudna javasolni dolgokat.

Remélem tudtam neked segíteni!

Bogi

448. fbogi (válaszként erre: 444. - Szandi30)
2010. dec. 3. 21:34
Valóban nagyon szépen gyarapszik :)! Nem gond, ha ilyen előfordul. Valószínűleg attól van, hogy a tejleadó reflexed kiváltódásakor a babád szájába jutó tej mennyisége akkora, amivel hirtelen nem tud megbirkózni, ezért folyik ki a szája sarkában, ha jól értem amit írsz. Ha megpróbálsz picit hátradőlni szopikor, akkor kicsit ellene tudsz hatni ennek.
447. szandi30 (válaszként erre: 445. - Egypt)
2010. dec. 3. 17:50
kösz,közben ma azt csináltam,hogy nem adtam oda neki a másik cicit,és így is kibírta a három órát,nem is bukott!
2010. dec. 3. 10:35

Kedves Bogi!


Tegnap akadtam rá a fórumodra, végig is olvastam, illetve más oldalakon is próbáltam információkat gyűjteni a szoptatásról. Mindezek ellenére a saját problémámat illetően kicsit bizonytalan vagyok.

Kislányom három hónapos koráig minden rendben ment a szopizással, 3380g volt a születési súlya, 3 hónap után pedig 5600g. Most négy hónapos, és kb. 5700g. Eleinte étvágya nem volt, azt gondolom fogzás miatt, majd mikor evett volna, addigra a tej nem lett elég. Úgy érzem azért nem akart/tudott szopizni, mert nem a megszokott módon dőlt a szájába a tej, hanem dolgozni kellett volna érte. Erre nem volt hajlandó, csak cumizott a cicin, és inkább éhezett. Ezért pár nap után elkezdtem fejni, mert nem bírtam nézni, ahogy szenved. Naponta kb. 200-300g-ot szopizott, s még vagy 200g-ot tudtam összesen lefejni. Megjegyzem, igen nehezen... Ezt még odaadtam neki, úgyhogy legalább nem fogyott. Így ment ez négy hétig.

Persze ittam Laktoherbet, hatást nem éreztem, majd Hétfőn elkezdtem szedni a More milk kapszulát. Keddre szerdára lett egy csomó tejem, de úgy, hogy reggel még sok, a gyerek jól is lakott, majd a nap folyamán fokozatosan csökkent a mennyisége. Reggel még 160g-ot evett Kata, estére már csak 30-at tudott szopizni. Pedig megjött az étvágya, enne még, ezt sírással jelzi is, mert a melleim kiürülnek. Eszik az egyikből, ha az "kifogyott", kéri a másikat. Utána egy cseppet sem tudok már kifejni, mint korábban, amikor még rossz volt az étvágya. Ez nem is zavarna, meg a nap végére lecsökkenő tejmennyiség sem, viszont ma már reggelre sem tudott eleget enni. A bogyókat még szedem.

Pedig már annyira örültem! Kata olyan kiegyensúlyozott volt, amikor végre jóllakhatott. Most sokat szoptatok, de a mérleg nem mutat semmi biztatót... Úgy döntöttem nem is mérem tovább, mert csak felbosszantom magam.

Most is éhes szerintem, mert elaludni sem tud, elég nyűgös.

Mit tudok még tenni?

Mikor nem evett, fejtem, mióta megjött az étvágya, azóta sokat szoptatom. Gyakran, és ameddig ő akarja. Eszem, iszom rendesen, pihenek is amikor tudok. Kata az első, sokat szoptatom, játszunk egész nap amikor nem alszik. Szerintem stresszes sem vagyok, elfogadtam, hogyha nem elég a tej, kap majd mellé mást is, de azért egyelőre szeretnék mindent megtenni, hogy elég legyen neki a tejcsi.

Van még valami, amit kipróbálhatnék?

445. egypt (válaszként erre: 444. - Szandi30)
2010. dec. 3. 10:29

Túl sokat evett. Bocs, hogy én válaszolok...

Nálunk is van ilyen néha, és bukni is szokott, ha túleszi magát. De állítólag csak a fölösleg jön vissza ilyenkor.

444. szandi30 (válaszként erre: 443. - Fbogi)
2010. dec. 3. 09:15

Hát gyarapszik,egy hét alatt most 310 grammot hízott(11 hetes).

Képzeld,ma ugy megijedtem:szopizás közben a cici a szájában,mellette meg jött vissza a tej!majdnem megfulladt!Mitől lehetett ez?máskor is volt már ilyen:-(

443. fbogi (válaszként erre: 441. - Szandi30)
2010. dec. 2. 15:53

Kedves Szandi!

Nem mindenki érzi a tejleadó reflexet. Aki érzi az is különböző képpen írja le szúrkálás, hírtelen megfeszülése a mellnek, bizsergés...stb.A szülés után a méh összehúzódásait lehet érezni, amikor a reflex kiváltódik, hiszen ekkor oxitocin szabadul fel, ami a méh izomzatát is összehúzza. Emellett abból a mellből, amiből a baba nem szopik is csepeg, spriccel a tej. Emellett a babán is megfigyelhető, hogy a szopi kezdetén aprókat, gyorsan szopizik, majd amikor a reflex kiváltódott, akkor szív, nyel, kortyolja a tejet. Egyszóval ha nem érzed, az nem gond, ha a babád jól gyarapszik, akkor van ilyened :)!

442. vvicus (válaszként erre: 440. - Fbogi)
2010. dec. 1. 18:42

Közben megkaptam mástól a gyógyszer nevét, Domperidon. Hallottál már róla? Ahogy utána olvastam, úgy gondolom, nem ér annyit az egész.


Írok majd részletesebben, tegnap meg ma nem nagyon volt időm/energiám netezni. :-)

2010. dec. 1. 16:06

Szia Bogi

mégegy kérdés:én szoptatás közben honnantudom,mikor váltódott kia tejleadó reflex?nem szoktam érezni:-(

440. fbogi (válaszként erre: 439. - Vvicus)
2010. nov. 30. 14:58

Kedves Vvicus!

Sajnálom, hogy így alakult a tej mennyisége, de közelítsük meg más oldalról a dolgot! Az anyatej minden cseppje kincs, ha nem is tudod most kizárólag a saját tejeddel táplálni a kislányodat, akkor is felbecsülhetetlen jelentősége van ennek a mennyiségnek is!

A szer amit írsz a Bro... kezdetű, éppen ellenkező hatással bír, csökkenti a tejtermelést. Megkérdezhetem, hogy kivel konzultáltál? Akár privátban is folytathatjuk a beszélgetést.

Valóban kicsivel több információra lenne szükség, hogy érdemben tudjunk beszélgetni a problémátokról. Ha esetleg van időd a pici mellett írj hosszabban.

Bogi

439. vvicus
2010. nov. 29. 18:48

Kedves Fbogi! Egypt ajánlotta nekem a fórumod.

Huh, nem is tudom, hol kezdjem. Most igazából rövid leszek, mert ébren van a kicsim.


Fordultam már a gondommal egy szoptatási tanácsadóhoz, de valamiért nem akarja újra elárulni a dolgot. Szóval röviden: koraszülött a kislányom, iszonyat kevés a tejem (3óránként 20-30g max.), próbáltam már mindent, amit a szoptatási tanácsadó javasolt. De amikor volt nálunk, mondott egy olyan gyógyszert, vagy csak szert, nem tudom, aminek az a mellékhatása, hogy megemeli a prolaktin szintet, de nem hormonról van szó. Te véletlenül nem tudod, mi lehet ez? Azt hiszem, hogy valami Bro... vagy Bo... kezdetű dologról van szó.

438. egypt (válaszként erre: 437. - Fbogi)
2010. nov. 29. 16:10

Köszi szépen a választ!

Kaki, pisi van elég, nyugodt baba és szépen hízik, ezzel nincs gond.

Megnyugodtam, hogy normális, ahogy szopizik, ennyi nekem elég is, továbbra is mellre teszem, ha igényli, legfontosabb, hogy minél tovább legyen tejem.

Az nem érdekel, hogy fárasztó, kibírom, csak tudni szerettem volna, hogy jól csinálom -e.

Amyukám azért mondta ezt, mert az elején eléggé kimerültem a két gyerek mellett és sokszor egész délelőtt nem tudtam semmit csinálni, mert mindig szopizott a kicsi. De úgy látom, most már azért nem igényli olyan sokszor, többet eszik egyszerre.

Még egyszer is köszönöm!!

437. fbogi (válaszként erre: 434. - Egypt)
2010. nov. 29. 16:01

Kedves Egypt!

Szívből gratulálok a kislányodhoz! Bizony ez hatalmas boldogság, és az is hogy szopiztok! Szuper!

Nagyon nagy örömmel olvastam amit írtál, hiszen rettentően fontos dolgokról eshet így szó!

Valóban pontosan így van a tejbelövellés, hogy amennyiben igény szerint gyakran van mellen egy baba a mellek fájdalmas "bedurranása" általában elmarad, és csak azt veszi észre az ember, hogy már hatalmasakat kortyol a baba és tele van a pelus, megindul a gyarapodás.

Amit a szopizással kapcsolatban írsz, az teljesen normális dolog, amennyiben a babának van legalább 3 kakis pelusa és legalább 6 pisis pelusa egy nap, és gyarapszik, elégedett. Van úgy, hogy egy baba így szopik. És igen megerősíthetem, hogy változni fog ez. Persze ez most nagyon embert próbáló, és igénybe veszi az embert, de majd ha visszanézel erre az időszakra olyan rövid pillanatnak fog tűnni! Ahogyan írtam az előzőekben, esetleg egy jó könyvet magad mellé vehetsz egy ilyen hosszú szopis alkalommal.

A kórházban nagyon jól mondták, minél gyakrabban kerüljön mellre a lányod, ahogyan látod, ez eddig jól működött, működik, ez után is be fog válni. Amikor igényli a lányod, akkor tedd mellre bátran. A szoptatásra a babáról való gondoskodás részeként gondolj! Enni, innivaló is egy babának, de ennél sokkal több is, hiszen a megnyugvás, az anya közelsége, fájdalomcsillapítás...stb. Egyszóval ha mellreteszed, ezzel nem hibázhatsz soha!!!

Az anyukádat biztosan a legjobb szándék vezeti, de talán még ő a régi szoptatási gyakorlatot ismeri, amikor meghatározott időnként volt szabad szoptatni. Ma ezt már másképpen gondoljuk, a kutatási eredmények is azt támasztják alá, ha a baba igényéhez igazodva szoptatunk az mind a mamának, mind a babának a legjobb.

Én arra bátorítalak, hogy ahogyan eddig is tetted, szopizzatok továbbra is úgy, igény szerint.

Bogi

436. fbogi (válaszként erre: 435. - Szandi30)
2010. nov. 29. 15:07

Kedves Szandi!


Nagyon örülök, hogy hasznosnak, megnyugtatónak találtad amit írtam, örülök!

A kenguru, ha a hagyományos keskeny aljú kengururól írsz, akkor én azt javasolnám, hogy azt inkább ne használjátok. A helyes hordozást az olyan hordozóeszköz teszi lehetővé, amely a baba lábait terpeszben tartja, és az eszköz tartja combhajlattól combhajlatig. Így békatartásban van az eszközben. Én kendőpárti vagyok, de csatos hordozóból is lehet kapni megfelelőt. Nem tudom hol laksz, de érdemes lenne felkeresni egy hordozós klubot, ahol többféle hordozóeszköz kipróbálására van lehetőség, és akár kölcsönözni is lehet, így csak akkor kell beruházni pénzt a dologba, ha már kipróbáltad, és szereted, kényelmes nektek. Az ilyen klubokban hordozásban jártas szakember tud segíteni a pontos használat elsajátításában is.

Még egyszer nagyon szívesen, nagyon kedves vagy! Ha bármikor kérdésed lenne, gyere nyugodtan!

Bogi

435. szandi30 (válaszként erre: 432. - Fbogi)
2010. nov. 29. 13:31

Szia Bogi!


Nagyon kielégítő és lényegre törő volt a válaszod,pont ezekre kerestem megoldást!!

És igen,volt már attól is bűntudatom,hogy közben olvasgatok!Olyan jó,hogy más is így gondolkodik!!!


kendőm nincsen,csak kenguru,azt majd csak akkor merem használni,ha tudja tartani a fejecskéjét!neked mi a véleményed a kengururól?

Amugy sokat van pihenőszékben,mert ott szeret a legjobban,és ha elalszik,el tudom dönteni.


Mégegyszer nagyon köszönöm,hogy válaszoltál,most nagyobb lett az önbizalmam.Bárcsak a védőnők is ilyen megnyugtatóak tudnának lenni!!

Így ismeretlenül is azt gondolom,hogy jó vagy!!!

434. egypt
2010. nov. 29. 13:30

Sziasztok!!


A kislányom most 2 hetes. Borzasztó boldog vagyok, hogy tudom szoptatni, mert a kisfiamat nem tudtam. Érdekes módon elmaradt a tejbelövellés, valahogy fokozatosan lett egyre több tejem, de a lényeg, hogy van bőven, ezzel nincs is gond.

Viszont a pici úgy szopizik, hogy közben általában elalszik, leteszem, 5-10 perc múlva felébred, megint szopi, és ez így megy sokszor akár 2-3 órán át. Aztán jön egy több órás alvás. Állítólag ez ugyanolyan normális dolog, mint mikor egy baba egy adagban eszik többet, és utána több óra szünet van, és majd be fog állni. Tényleg?

Anyu azt mondta, ne szoptassam így, legalább 2 órát várjak, de ha nem teszem mellre, üvölt folyamatosan, ráadásul a kórházban is azt mondták, hogy minél gyakrabban tegyem mellre a tej miatt. És mivel bealszik szopinál, nyilván egyszerre nem eszik túl sokat, hanem több adagban keveset, így egy szopi után még bőven éhes marad.

Mit csináljak?

433. szandi30 (válaszként erre: 430. - Bebe83)
2010. nov. 29. 13:23
köszi a bíztatást!!igen,mire ugy érzem kialakul valami,már borul is a "rend"
432. fbogi (válaszként erre: 429. - Szandi30)
2010. nov. 25. 21:14

Szia Szandi!

Én is nagyon örülök, hogy ránk találtál! Szuper, hogy visszaolvastál, remélem sok hasznos infót találtál.

Nagyon jó, hogy ilyen részletesen írtál a dolgaitokról! Ti aztán elég sok mindenen mentetek keresztül eddig, de nagyon ügyesek vagytok, hogy sikerült minden problémát szépen áthidalni, és szopiztok rendületlenül!

Az, hogy egy anyuka 1 vagy 2 mellből szoptat teljesen mindegy, ahogyan szeretné. Arra semmiképpen nem kell gondolnod, hogy ha már most 2 mell kell, akkor később nem lesz elég a tej. Van aki így van aki úgy csinálja.

Időt nem szívesen írnék neked, azzal kapcsolatban, mikor válts mellet, inkább azt írom, hogy ha már 2-3 tejleadó reflexed kiváltódott, és úgy tűnik már nagyon elégedetlen azon az oldalon, akkor tedd át a másikra. Így biztos lehetsz benne, hogy nem kerül át túl hamar.

A szoptatások az idő előrehaladtával persze, fognak rövidülni. Majd meglátod néha majd azon fogsz gondolkodni, hogy ilyen rövid idő alatt eleget evett -e a lányod. Ezek a kezdeti hosszú szopizások persze embert próbálóak, és fárasztóak. Nem szentségtörés, ha esetleg magad mellé veszel egy könyvet és olvasol közben.

Úgy gondolom, hogy amennyiben igény szerint szopiztok, a fejés szükségtelen.

Nagyon jól csinálod, hogy próbálod addig igazítani a dolgokat, amíg nincsen jól mellen, és ahogyan írod, akkor érzed is, hogy nem fáj. Az, hogy mekkora bimbóudvar van benne a baba szájában az függ attól is, hogy az anyukának mekkora van, és ehhez képest mekkora a baba szája. Szóval ha kilátszik belőle, az nem baj. Az alsó ajkánál kevesebb felül több látszódjon ki, erre érdemes odafigyelni. Ha most más pozícióban szopiztok, az nem baj. Ez elő szokott fordulni, hogy a baba kinövi az addig megszokott pozíciót, de jól csináltad, hogy újat próbáltatok. A baba ahogy nő, majd egyre ügyesebb lesz, bármilyen pozícióban képes lesz szopizni.

Ha sokat büfizik, akkor érdemes sokat függőleges hejzetben tartani, erre a kendőben hordozás nagyszerű lehetőséget ad. Érdemes kipróbálni. De eddig is szuperül csináltad, hogy szopi közben is megbüfiztetted. Ha a bukások mellett jól gyarapszik, elégedett, nyugodt, jó kedvű, ruganyos bőrű a lányod, akkor nem aggódnék emiatt. Örülök, hogy a pocakgondokl is múlófélben vannak!

Remélem tudtam segíteni neked!

Üdv: Bogi

431. fbogi (válaszként erre: 428. - Mancipanci)
2010. nov. 25. 20:52

Kedves Rita!

Biztos, hogy nem egyszerű résen lenni, ezt én is tudom,de mégis érdemes megpróbálni. Határozottan rászólsz, hogy ez fáj, nem szeretnéd, lehet többször is el kell ismételni ezt, de lesz hatása meglátod. Megpróbálhatod azt is, hogy amikor ráharap, közel húzod a melledhez még jobban, és akkor el fogja engedni.

Drukkolok nektek!

Bogi

430. Bebe83
2010. nov. 25. 14:38

Szemelyes tapasztalataimat tudom csak leirni, 13 honapos a fiam es mi is szopizunk, meg mindig!


Amiket leirtal szerintem ezek a kezdeti nehezsegek, ez mindenkinel, nalunk is igy volt!nem jott meg a tejcsim csak 1 het utan , addig kapott tejport is, hasfajos is volt, ahogy nott egyre tobb kellet es mind kihuzodott a szoptatas, masfel oraig is es allandoan belealudt hiaba csipkedtem ebresztgettem. 2 honapos kora korul jott a novekedesi ugras, azt hittem nincs tejcsi, aztan nagyon fajt is eleinte, de ez 1 honapig tartott. Mindig mikor kialakult egy megszokas egyik naprol a masikra megvaltozott. Hat mit mondjak, nagyon nehez! De minden hettel csak konnyebb lesz! Nagyon sok kitartast kivanok neked, nektek! Ha megnonek ezt az idot fogjuk visszasirni!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook