Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatásról mindent fórum

A szoptatásról mindent (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
489. egypt
2011. febr. 21. 15:27

Kedves Bogi!


A kislányom anyatejes, soha nem kapott tápszert vagy egyebet, nincs se cumi, se cumisüveg, szerencsére ezzel nem volt eddig semmi gondunk. Viszont még mindig elég össze-vissza eszik, ha ébren van, sokszor egy óra múlva már megéhezik, én pedig adok neki mindig, ha kér. Csakhogy így nem tudom rábízni senkire. Tegnap délután, mikor elaludt, a férjemmel elmentünk vásárolni. Fél óra múlva hívott anyu, hogy Dorka felébredt, mikor kitettük a lábunkat az ajtón, és egyfolytában üvölt. Így haza kellett mennünk, hogy megszoptassam. Mondta, hogy legközelebb fejjek le egy kis tejet, és majd megetetik vele, csak én idegenkedem a cumisüvegtől. Viszont nem várhatom anyutól, hogy kiskanállal vagy pohárból próbálja etetgetni, épp elég, hogy vigyáz két kisgyerekre. Mondta is, hogy cumisüvegből szívesen megeteti, de máshogy nem kísérletezne, és végül is megértem.

Lesz valami "baja" a cumisüvegtől? Nem fogja a szopizás ennek kárát látni?

488. fbogi
2011. febr. 7. 13:41

Kedves Panna!

Jaj de örülök, hogy szeretnétek még egy babát! Szuper!

Úgy gondolom, hogy nincsen szükség a várandósság alatt semmiféle előkészítésre. Én úgy gondolom, hogy az első két gyermekkel szerzett szoptatási tapasztalatokból nem szabad a következő alkalommal kapcsolatban negatív következtetést levonni. Minden baba más, minden egyes szoptatás egyedi.

Azok alapján amit írsz, hogy hideg hatására, mellszívóval előfejve kiemelkedik a mellbimbód, ezek alapján azt gondolom, hogy nagyon jó esélyekkel indulsz a következő alkalommal a szopinak. Én azt javasolnám addig is, hogy próbálj meg meglátogatni egy LLL csoportot, ahol biztosan lesz olyan anyuka, akinek volt hasonló problémája. Emellett azt gondolom, hogy jó lenne a harmadik babát olyan kórházban megszülni, ha erre van lehetőség, ahol hathatós segítséget tudnak nyújtani a szoptatásban az első perctől kezdve.

Szóval csak pozitívan! Remélem hamarosan teljesül a vágyad, és beköltözik a pocakodba egy kisbaba!

Aztán szülés után majd számolj be ha teheted a fejleményekről :))!

Bogi

487. panna2
2011. febr. 7. 08:54

Szia Bogi!

ÉN még nem szoptatok,de szeretnék,viszont laposak a mellbimbóim. Van már két fiam,de őket nem tudtam szoptatni.Elsőnél fiatal voltam,tapasztalatlan,másodiknál pedig a babámnak le volt nőve a nyelve,így csak fejtem kb 3 hónapos korukig. De most újra szeretnénk babát és nagyon szeretném szoptatni,ugyanakkor félek is,hogya megint kudarcott vallok ezen a téren. Hogyan edzhetném a mellbimbómat,hogy ne lapuljon vissza? Mert van ,hogy előbújik fél percre hideg hatására,vagy ha megborzongok...de max fél percre.Amikor a fiúk születtek és teli volt tejjel a mellem és feszült nem jött ki a mellbimbó,és géppel fejtem.A fejés hatására előbújt,de akkor is max fél percre,akkor siettem ,hogy gyors mellreteszem a gyereket,de akkor meg a gyerek nem tudott vele mit kezdeni.Ezektől tartok ,ha majd megszületne a baba ,hogy megint ilyen nagy nehézségekkel kellene táplálnom.

486. fbogi
2011. febr. 6. 07:39

Niki!

Nagyon szívesen!

Igen, nagyon gyakran hallani, hogy x idős babának már nem kellene ilyen gyakran enni. Nagyon szuper, hogy igény szerint szoptatod a lányod. Csak így tovább!

Nem tudom, hogy pontosan mit értesz azon, hogy teljesen jól lakni. Ha egy baba szomjas, akkor rövid ideig szopizik. Ha éhes, akkor hosszabban. Azonban ő sem fog mindig ugyanannyit szopizni, nem olyan mértékben éhes minden alkalommal.

Még egyszer nagyon örülök, hogy jól megy a szopizás!

Bogi

485. nicolecat (válaszként erre: 484. - Fbogi)
2011. febr. 2. 18:00
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, akkor nem idegesítem magam azon, ha gyakran kér enni, csak tudod mindenki azzal idegesít, hogy "még mindig nem 4 óránként eszik?" meg, hogy "miért nem adsz neki vizet/teát, biztos csak szomjas, hisz nemrég evett", na ezekről a falra mászok. Mióta 2 mellből is adok neki, kiegyensúlyozottabb. Most este meg úgy fogom csinálni, hogy visszaadom neki az előző mellemet mégegyszer. Az nem baj, ha 1-1 etetés alkalmával nem lakik teljesen jól? Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettél! Niki
484. fbogi (válaszként erre: 482. - Nicolecat)
2011. febr. 2. 14:51

Akkor már nem használjátok a játszócumit, ez jó. amikor csak úgy látod, hogy szeretne mellen lenni, tedd nyugodtan mellre, minden szopási igényét elégítse ki ott, hozzád bújva, szoros testközelségben, hiszen ez olyan jó dolog!

Rettentően örülök, hogy ilyen pozitív a visszajelzésed!

Csak így tovább! Remélem sikerül egy LLL csoportba is elmenni!

Addig is írj nyugodtan, ha van kérdésed!

Bogi

483. fbogi (válaszként erre: 481. - Nicolecat)
2011. febr. 2. 14:47

Nagyon szívesen! Ha jól értem, akkor sikerült bevetni a javasoltakat, és pozitív volt a tapasztalatod! Ez szuper!

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre. A kaki ezek szerint teljesen rendben van. Nem tudom, hogy mit értesz pontosan azon, hogy 3-4 órát kibír, vagy sem. Szopizzatok nyugodtan igény szerint, nem szükséges betartani meghatározott időintervallumot két szopás között.

Szuper, hogy éjjel is van szopizás, ez a tej mennyiségének nagyon jót tesz :).

Csak bátorítani tudlak a hordozással kapcsolatban, és bár nem vagyok szakképzett hordozási tanácsadó, csak amit saját gyermekeim hordozása során tapasztaltam, és megtanultam, de talán szerencsésebb lenne kendőben hordozni. A kenguru az viszont valóban nem a megfelelő eszköz. Kendőt még kölcsönözni is tudsz, ha szeretnéd kipróbálni. Biztosan találsz a neten hordozós klubot, vagy tanácsadót, aki tud neked segíteni.

A szoptatás alatti étkezésre tulajdonképpen nem vonatkoznak különleges szabályok. Kiegyensúlyozott, üres kalóriáktól mentes étkezést érdemes folytatni. Nincsen tiltó lista, nyugodtan egyél mindent, amit szeretnél. A mennyiségét kifejezett, kóros alultápláltság csökkentené. A minőségét csak akkor befolyásolja az étkezés, ha nem eszel változatosan, egészségesen, szigorú diétát folytatsz. Inni is elegendő a szomjúságod szerint, talán a nagyon sok folyadék bevitele is lehet a mögött, hogy nem nagyon kívánsz enni.

2011. febr. 2. 06:30
Ja, és nem cumizik, úgy 2 hete hagyta el, előtte is csak kb napi 5 percet szopizta az esti alvások alkalmával, de már ezt is elhagyta, én meg nem erőltetem, örülök neki. Az öklét csócsálja jelenleg:). Ja, és igen, amikor sűrűbben kért enni, akkor csak olyan 5 percig szopizott, aztán nézelődött, majd 1 óra múlva megint kérte. De remélem sikerül tartanom ezt így ahogy tegnap. A délelőtti órákban elég neki 1 mell, délutántól adtam neki oda a másikat is.
481. nicolecat (válaszként erre: 480. - Fbogi)
2011. febr. 2. 06:24

Köszönöm szépen!!! Tegnap úgy csináltam, hogy délutántól megkínáltam a másik mellemmel is, és abból is szopizott, de csak 1 reflexnyit:) vagy hogy mondjam:). Így tovább bírta, aludt is egy jót kora délután, amit mostanában nem igazán szokott, 4 ill. 3 órákat bírt így ki. Este viszont többször eszik, fél óránként szinte, de akkor megpróbálom majd visszatenni az előző mellemre. Jó, hogy mondtad, hogy 2-3 tejleadó reflex után váltsak, mert nem tudtam meddig hagyjam a kislányomat rajta.

Tegnap egész sokáig szopizott 1-1 mellemen, kivárta a több reflexet, mert elég éhes volt mire evett, így nem hagyta abba. A széklete sárgás, olyan mustár színű, úgy 1 hete még hígabb volt, most már krémesebb, napi átlagban 2x kakil. Külön alszik a kiságyában, és éjjel is szopizik, 9 körül alszik el, 2 körül kel,a aztán még egyszer 5-6 körül. A szoptatás nem fáj. Hordozni nem igazán mertem eddig,(1x voltam kint vele így, azt nagyon élvezte) mert csak kengurunk van, arról meg nagyon megoszlanak a vélemények, viszont péntektől lesz mei-taim, abban majd többet fogom. Remélem az nem káros se a gerincének se a csípőjének.

Még azt szeretném kérdezni, hogy befolyásolja-e a tej milyenségét, mennyiségét az, hogy mennyit/mit eszem? Nyilván igen, de milyen mértékben? Nem vagyok valami jó evő, erőltetem így is sokszor magamba az ételt a tej miatt, inni viszont sokat iszom. A LLL-ről már hallottam, böngésztem is az oldalukat, és megpróbálok elmenni majd egy tanácsadásra, addig is nagyon köszönöm a segítségedet!

480. fbogi (válaszként erre: 479. - Nicolecat)
2011. febr. 1. 19:49

Kedves Niki!

Nagyon szuperül gyarapszik a kislányod!

Még mielőtt bármit is írnék válaszként a kérdéseidre, az első javaslatom az lenne, hogy amennyiben el tudsz látogatni egy LLL csoportba, az nagyon jó lenne. Ott találkoznál anyukákkal, és sok olyan dologról tudnátok beszélni, szakképzett csoportvezetővel, ami most neked is kérdéses, a személyes találkozás, nagyon sokat segít, már csak az, ha elmondhatod, te hogyan érzel most.

Akkor most lássuk a konkrét kérdéseidet.

Ahogy te is nagyon jól érzed, (ha jól értem, akkor ezért tetted idéző jelbe azt, hogy elfogy a tej) nem fogy el estére a tej. Semmiképpen sem úgy kell gondolni a tejtermelésre napi szinten sem, hogy van egy adott mennyiség, és ha ennél többet szeretne enni egy baba, akkor több ennél nem jön a mellből és pótlásra van szükség. A tejtermelés kereslet kínálat elv alapján működik. Vagyis tulajdonképpen a baba megtermelteti az anyukájával azt a tejmennyiséget, amire szüksége van. Minél többet szopik ki a mellből, annál több tej termelődik. Így abban az esetben ha egy baba igény szerint szopizhat,vagyis amikor szeretne mellen lenni, akkor mellre kerülhet függetlenül attól mikor szopott előtte.

Emellett azt is jó tudni, hogy a tej termelése úgy működik, hogy reggel van a legtöbb, majd este a legkevesebb, de laktatóbb tej termelődik. Ezeket tudva, én úgy gondolom, hogy érdemes lenne megpróbálni esténként azt, hogy elkezditek a szopizást az egyik oldalon, majd amikor már 2-3 tejleadó reflex kiváltódott ott, de úgy tűnik, még nagyon szopizna a lányod, akkor áttenni a másik oldalra. Amikor ott is volt 2-3 reflex, és még mindig úgy tűnik, hogy szopizna, akkor vissza az elsőre. Reménység szerint így csak mellről elég tejhez jutna, és szépen elaludna a melleden.

A napközbeni szopizást pontosan hogy képzeljem el? Amikor megindul a tej, akkor mennyit szopik erőteljesen pl 5 percet, vagy 5 kortyot? Hogyan képzeljem el? Milyen a széklete a lányodnak? Színe, állaga érdekelne. Külön szobában alszik éjjel? Szopik éjszaka? Nem fáj a szoptatás? Szoktad -e hordozni őt? Használtok -e játszó cumit?

Az, hogy a melled már nem feszül úgy, mint a szülés utáni időszakban, amikor belövellt a tej az nem jelenti azt, hogy nincsen elég tej. Ha beáll a kereslet kínálat, akkor feszülést már nem érzel, hiszen az egy szopás alkalmával a mellből kiürülő tej legnagyobb része a szopás ideje alatt termelődik. Tehát a mellfeszülés elmúlásából semmiképpen nem szabad arra következtetni, hogy nincsen elég tej!

Nagyon megértem, hogy egy állandóan szopizó baba mellett nem egyszerű neked. Ott a háztartás..stb. Ha tudsz, akkor próbálj meg segítséget kérni, nagyszülők takarítsanak ki, vagy főzzenek meg, hogy te a lányoddal lehess, vagy pihenhess ilyenkor. Tudom, hogy nem egyszerű segítséget kérni. És persze megpróbálhatsz rangsorolni, csak a legszükségesebbeket csináld meg.

Remélem tudtam segíteni!

Bogi

2011. jan. 31. 03:09
Szia Bogi! A tanácsodra lenne szükségem. Lassan 3 hónapos a kislányom, 2700 grammal született, most 5,5 kg körül van, lehet még több is:). Az utóbbi hetekben nagyon gyakran kér enni, 1-2 óránként éhes, akkor szív a mellemből amíg ömlik, majd mikor dolgozni kéne vele, abbahagyja, mintha jóllakott volna, pedig tudom, hogy nagyobb étkű. Ilyenkor ő jól elvan egy darabig, de aztán hamarosan megint enni kér. Lehet nincs elég tejem? Estére tény, hogy szinte mindig "elfogy", adnom kell 60-90 tápszer pótlást. Vagy a cumi zavarta meg? Vagy ez így normális? Azt érzem, hogy így soha nem tud megtelni a mellem, és a gyerek sem lakik jól,ráadásul a szoptatáson kívül másból sem áll a napom, dolgom pedig azért lenne. Mit tegyek? Köszönöm a segítséget előre is! Niki
478. fbogi (válaszként erre: 477. - Sulawesy)
2011. jan. 30. 06:29

Kedves Klaudia!

Szívből gratulálok a kis pocaklakóhoz! A nagytesónak pedig boldog első születésnapot kívánok!

Abszolút megértelek, ez most nem egy egyszerű helyzet, főleg így, hogy az orvosod nem támogatja a várandósság alatti szoptatást. Nagyon jó összefoglalást találsz erről itt: [link]

Emellett érdemes lenne elmenni egy LLL csoportba, ahol biztosan találkoznál olyan anyukával, anyukákkal, akik hasonló helyzetben voltak. Kérdezhetnél tőlük, és a csoport vezetőjével is megbeszélhetnétek a felmerülő kérdéseket. A rendelkezésedre álló információk alapján aztán neked kell dönteni arról, hogy hogyan tovább, természetesen a nőgyógyászoddal ezt részletesen meg kell beszélni aztán, hogy te így szeretnéd, hogy ebből ne legyen feszültség. Az, hogy Artúr még ilyen gyakran szopizik teljesen normális dolog. Abban is biztos lehetsz, hogy amennyiben kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor mindhármótoknak jut elég táplálék. Nem tudom hogy állsz a mellbimbó érzékenységgel?

Az is elképzelhető, hogy a második trimeszterben Artúr esetleg elválasztja magát, mert gyakran csökkenni szokott a tej mennyisége, és ízében is lesz némi változás, így amennyiben őt ez zavarja, akkor lehet nem kéri tovább. Ekkor azonban más ennivalókból fog sokkal sokkal többet enni, mint eddig. Miután egy éves, ezért amennyiben így történik szükségtelen tápszert adni neki, vagy babatejet, kaphat nyugodtan rendes tehéntejet.

Amennyiben úgy döntesz, hogy szopiztok tovább, figyeld, hogy nem jelentkezik -e vérzés, alhasi fájdalom, görcs.

Összességében azt tudom mondani, hogy nagyon sok anyuka folytatja a szoptatást a várandósság alatt, és nem okoz ez gondot. Ha angolul olvasol, szívesen hozok néhány nagyon jó neten olvasható cikket neked, amik segíthetnek dönteni!

Addig is minden jót nektek! És persze kérdezz még nyugodtan!

Bogi

2011. jan. 28. 09:32

Sziasztok!


Bogi egy kérdéssel fordulok feléd. Fiam 30-án tölti az egy évet és én most már várom a második babámat. 7 hetes terhes vagyok. Tervezett baba volt, hála az égnek, csak úgy, mint Artúr ő is elsőre összejött. Amivel viszont nem számoltam az a szopi ilyen fokú igénylése!

A doki azt mondta, két három hónapon belül le kellene szoktatni a szopiról... Ez most számunkra olyan kilátástalannak tűnik, hiszen a fiam szó szerint cicifüggő. Ha tehetné nem is enne mást napközben sem, csak cicit cicivel. Ennek persze örülök, mert bár volt tejem végig, nem kapott tápszert én akkor is folyamatosan azon izgultam, hogy ez maradjon is így. Most meg vegyem el tőle???

A másik baba miatt lenne fontos, az oxitocin termelés, a méhösszehúzódások koraszülést eredményezhetnek. Én ezt meg is értem, de Artúrnak, hogyan magyarázzam???

Ha napközben úton vagyunk (sokat utazunk, akkor nem szopizik), de ha itthon akkor még a felsőimet is letépi róla úgy követeli ami jár neki! Éjjel meg szintén 4 szopi (bár most volt 3 éjszakánk amikor csak kétszer szopizott)


Nos én Artúrnak is legjobbat szeretném adni, ha kell anyatejben, viszont a kezdődő életkémnek sem ártanék! Mi tegyek?? Az étkezések nem mennek túl jól. Bár nem pici a fiam, de azért válogatós.... próbálkozom, tesztelek, de a cici a nyerő... én meg olyan közelinek látom azt, hogy eljön az első trimeszter vége és nem szeretnék emiatt korábban szülni....


Tanácsok? Tanácsod?


Köszönettel:

Klaudia

476. mgagi (válaszként erre: 475. - Fbogi)
2011. jan. 27. 09:59
Köszönöm a választ Bogi.
475. fbogi (válaszként erre: 473. - Mgagi)
2011. jan. 26. 21:12

Kedves Ági!

Amit tapasztaltál, az egy teljesen normális dolog. Egy szoptatás alatt több alkalommal is kiváltódik. Ez nem azt jelenti, hogy ennyi idő alatt teljesen kiürült a melled. A reflexnek az a szerepe, hogy eljusson a tej a mellbimbó körül levő barna terület mögé, így lehetővé teszi a babának, hogy onnan kiszopizza.

Nem tudom, hogy így kielégítő volt -e a válaszom? Ha még érdekel valami ezzel kapcsolatban kérdezz nyugodtan!

474. fbogi (válaszként erre: 472. - Malkata)
2011. jan. 26. 21:07

Kedves Malkata!

Hogy vagytok? Ne haragudj, hogy így eltűntem,vizsgáztam az utóbbi hetekben! Hogy álltok a szopival?

473. mgagi
2011. jan. 24. 12:38

Szia Bogi!

Már régóta foglalkoztat egy kérdés.

Észrevettem, hogy amikor szoptatok, az elején elindul a tejleadóreflex. Aztán ha még tovább marad a mellemen Kb negyed óra múlva megint érzem a reflexet. Kérdésem az volna, hogy akkor ez azt jelenti, hogy negyed óra alatt kiürítette a mellem és újratermelni kezdte a tejet?


Előre is köszi a választ!

Üdv: Ági

472. malkata
2010. dec. 17. 00:17

Szia Bogi, sziasztok többiek!

A szopizás nem indult be igazán, még mindíg nem tudom a nappalira rávenni, de este, hajnalban és reggel elég jól eszik. Ha így van, hát így, meg is békülnék vele, de sajnos egy kicsit fogyott, vagy legalábbis nem gyarapodott a súlya, pedig magasságra elég sokat nőtt az utóbbi egy hónapban. Mivel nappal 3x szépen és sokat eszik, csak arra tudok gondolni, hogy a szopi nem elég eredményes. Doki szerint érdemes lenne reggel és este 2,5 dl tejalapú valamit adni a kicsinek, tejet, kakaót, vagy bármelyik tápszert. Én tejet még nem szeretnék, tápszert egyáltalán nem, különben is tartok attól, hogy ha kapna valami ilyen típusú kiegészítést az szintén a szopi rovására menne. Neked mi a véleményed?

Köszi a választ! Zsuzsi+Rozi

471. fbogi (válaszként erre: 468. - Szandi30)
2010. dec. 10. 11:01

Szia Szandi!

Úgy gondolom, hogy a tejeddel nincsen semmi gond! Azt, hogy dolog mögött mi lehet úgy deríthetjük ki, hogy átbeszéljük hogyan mennek a szopizások pontosan.

Ahogyan írtam az igény szerinti szopizás azt jelenti, hogy a baba igényeit figyeli az anyuka. És ennek megfelelően szoptat, olyan időszakonként, és annyi ideig, amíg ő szeretné. Ahhoz, hogy az igényeket felismerd, fontos, hogy közel legyetek egymáshoz, hogy láthasd azt ha mocorog, cuppog, kezét a szájához viszi, amik az éhség jelei.A sírás az éhségnek késői jele, és azt mondja el vele a baba, hogy én már rengeteg jelét adtam annak, hogy szeretnék szopizni, de most már be kell vetnem a sírást is, hogy megértsd anya. Az igény szerintiség egy nagyon sokat szopizó baba esetében meglehetősen fárasztó feladat, de változik az idő előrehaladtával ez a dolog. Tulajdonképpen mellen való gondoskodásról beszélhetünk. Vagyis amit fontos szem előtt tartani, hogy a szoptatás nem csak ételt és italt jelent egy baba számára. Az anyuka közelségét, megnyugvást, ha fáj valamije, akkor fájdalomcsillapítást, elaltatást.

Ami a szoptatást nagyon pozitívan befolyásolja az a testközelség. Nappal ez a baba hordozásával megvalósítható például, éjjel pedig együtt alvással. Ez lehet egy szobában alvás, vagy egy ágyban alvás. Ilyenkor ugyan egy baba többet ébred általában, mint az a baba, aki külön szobában alszik, ami fárasztó lehet nagyon. Mégis olyan sok pozitív hatása van, ami miatt megéri energiát fektetni a dologba. Segíti az anya közelsége a babát a légzésének, keringésének szabályozásában. Egy ágyban való alváskor az anya saját testével melegíti babáját, így energiát spórol a baba, nem neki kell a hőtermeléshez energiát befektetni. Az éjjeli kelések a tejtermelést pozitívan befolyásolják, hiszen a tejtermelést serkentő prolaktin, ami akkor szabadul fel, ha az anya szoptat, éjjel nagyobb mennyiségben termelődik. Az éjjeli szoptatás kimaradása főleg az első időkben a mellek túltelítődésével járhat, ami akár mellgyulladáshoz vezethet. Az éjjeli ébredések mellett is lehet pihentető az éjszaka, ha például egy ágyban alvást választ egy család. Így szinte fel sem kell ébredni, mellre kerül a baba,és már alszik is tovább a páros.

Egyszóval figyeld Nóri baba jelzéseit. Válaszolj rá bátran mindig, hallgass nyugodtan az anyai ösztöneidre ha ezek azt súgják megyek felveszem, megszeretgetem, megszoptatom, azzal biztosan nem tévedhetsz. A szeretet nem lehet túlzásba vinni. Hidd el ettől nem lesz elkapatva, elkényeztetve, az akkor kezdődik, ha minden babát megkap, amit csak szeretni. Egy babának elmei igénye a testközelség, szoptatás, babusgatás.

Azért írtam ilyen hosszan erről, mert tudom, hogy a saját anyáink, a szomszédnéni, és mindenki mást és mást mond. Természetesen jó szándék vezeti mindannyiukat. Mégis a legfontosabb, te vagy az anyukája, a legjobbat szeretnéd neki, és azt, hogy ez mi legyen csakis Nóri tudja megmondani, ha a saját nyelvén megkérdezed tőle, és válaszolsz rá!!

Talán ezeket átgondolva esetleg a szoptatási gyakorlaton picit változtatva újra gyarapodásba fordulnak a dolgok!

Írj nyugodtan, sőt örülnék neki. Nagyon szívesen válaszolok, ha van kérdésed!

Bogi

470. fbogi (válaszként erre: 467. - Malkata)
2010. dec. 10. 10:40

Kedves Zsuzsi!


Biztosan nehéz most ez az időszak, de bármi megtörténhet, lehet, csak átmeneti időszakról van szó. Jó, hogy nem erőlteted a dolgot. Amikor csak úgy látod, igényli asz neki, és ez a lényeg. Ha mégis vége a szopis időszaknak, nagyon jó lesz rá visszagondolni, milyen csodás időszak volt, és a kettőtök közötti szoros kapcsolat ezután is ugyanolyan marad. Csak ezután ölelések, simogatások, puszik váltják fel a szopizást!

469. fbogi (válaszként erre: 466. - Vikianya)
2010. dec. 10. 10:32

Kedves Viki!

Úgy gondolom, hogy a karfiol például azért jó választás, mert nagyon puhára lehet főzni, de a répa is hasonló, így ha a szájába kerül, már omlik is szét.

Remélem sikerül rájönni, hogy mi volt a ludas étel!

2010. dec. 10. 09:21

Szia Bogi!


Képzeld,Nóra babát tegnap mértük és egy hét alatt nem hízott semmit:-(

Csak azért nem izgulok,mert minden pelusban van pisi,meg napi 1 kaki,de szerinted lehet valami a tejemmel???

467. malkata (válaszként erre: 456. - Fbogi)
2010. dec. 9. 21:18

Szia Bogi, sziasztok többiek!


Köszi a választ. Már olvastam hamarább is, de sajnos betegek avgyunk (csak a felnőttek) és nem volt időm válaszolni.


Sajnos úgy néz ki, tényleg leszokóban van a kicsi. Tegnap éjjel értünk haza, akkor szopizott még egy elfogadhatót félálomban, reggel szinte csak harapdálta, napközben hevesen tiltakozott, most este pedig szintén még bekapni se volt hajlandó:(


Próbáltam az elmúlt napokban többet kínálgatni napközben, de tiltakozásba ütköztem. Apa azt mondja kicsit éheztessem ki és akkor tuti szopizni akar majd:) Persze nem csinálok ilyet. Fájó szívvel megpróbálom elfogadni, ha le akar szokni, de azért kínálgatom még:))


Pár hét múlva írok, hogy hogy alakult végül a dolog!


Zsuzsi

466. Vikianya (válaszként erre: 465. - Fbogi)
2010. dec. 9. 20:49

köszönöm a gyors válaszod. Egyébként a mandarinnál láttam egyedül, hogy egy az egybe visszaköszönt.

Ugye akkor jól értem, hogy már nyugodtan adhatok neki akár nagydarabot is, hiába nem szokott hozzá? (bevallom azért félek is ettől, mert elég fulladós, félrenyelős)

Most azt csinálom, hogy kezdem újra a hozzátáplásást, hogy kiszűrjem mi a gond. Ma például glutén nap volt. Kapott kenyeret, müzlis bébikaját és bulátát. Aztán ha nincs gond, akkor jönnek a tejtermékek. Aztán meglátjuk


Szép estét

Viki

465. fbogi (válaszként erre: 461. - Vikianya)
2010. dec. 9. 13:01

Kedves Vikianya!

Úgy tűnik, hogy van olyan darabos étel, amivel szépen megbirkózik, nem gondolom, hogy a hasfájás a darabos ételtől lenne. A pelusában ugyanúgy visszaköszönnek a darabos ételek, emésztetlenül?

Én úgy gondolom, hogy amennyiben van lehetőséged, mert főzöl otthon, próbálj a saját ételeitekből adni neki. Az anyatejjel már az általatok fogyasztott ételek ízét ismerte meg eddig is. Igen, lehet főtt répa, vagy karfiol, brokkoli, azok még könnyebben szétnyomhatóak, még fogak nélkül is. Talán ha ő választhat többféle kézben megfogható dolog közül, nagyobb kedve lesz az egyéb kajákhoz.

Sajnálom, hogy az éjszakák ilyen nyugtalanul telnek! Talán valóban érdemes lenne felkeresni a gyermekorvost, aki megnézné.

Remélem lesznek nálatok pozitív irányú változások!

Bogi

464. fbogi (válaszként erre: 460. - Sulawesy)
2010. dec. 9. 12:52

Kedves Sulawesy!

Igen emlékszem rátok :)!Nagyon ügyesek vagytok!

Igen jól emlékszel, mi egy ágyban alszunk, most a legkisebbel éppen.

Többféle változat létezik, van aki úgy csinálja, mint ti, hogy valamelyik ébredés után veszik maguk mellé a babát.

Nos még csak a legnagyobb gyermekem került ki a családi ágyból, ő akkor 4 és fél éves volt. Ő maga mondta, mikor éjjel felkelt, hogy nem már nem jön oda mellénk, hanem visszamegy a saját ágyába. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem ébred éjjel, 1-2 alkalommal felkel, ivás, folyóügyek intézése. A középső az éjszaka közepén szokott átjönni, így most négyen alszunk együtt :)).

Ha van esetleg lehetőségetek vegyetek nagyobb ágyat, vagy egy plusz szivacsot, és költözzetek le a földre a két szivacsot összetolva. Idővel természetesen minden gyermek ki fog a közös ágyból költözni, azt, hogy ennek az ideje mikor jön el lőre nem lehet megmondani, amikor megérik rá a gyermek. És persze szépen megérnek arra, hogy ne keljenek éjjel.

Mindenesetre ha jó néhány évet is jelent ez, ilyen szoros közelségben nem lesztek aztán később. Hamarabb eljön az, amikor már azt mondja az ember gyermeke, na ne puszilj már!

463. gpetra (válaszként erre: 462. - Fbogi)
2010. dec. 9. 12:18
Köszönöm szépen a választ. :) Valóban többet szoptatok most, és remélem, hogy helyreáll a tejtermelődés. Igazából Barni már nem kifejezetten evési szándékkal szopizik, inkább csak mentálisan van rá szüksége.
462. fbogi (válaszként erre: 459. - Gpetra)
2010. dec. 8. 20:13

Kedves Petra!

Nagyon ügyesek vagytok, hogy még most is szopiztok! Sajnálom, hogy megbetegedtél. Valóban egy ilyen betegség visszavethető a tejtermelést. Amit most tenni tudsz, hogy szoptatod továbbra is változatlanul a kisfiadat, amilyen gyakran csak igényli, ha kevesebb a tej mennyisége, akkor most esetleg extrán sokat szopik Barnabás, de ha igénye szerint gyakran mellre teszed, akkor szépen rendeződik a tejmennyiség, visszatér a megszokott mennyiség. Pótolod az elveszített folyadékot, és ahogy jobban leszel és az evés is jól megy szépen visszaáll a dolog a régi kerékvágásba.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

461. Vikianya (válaszként erre: 458. - Fbogi)
2010. dec. 8. 19:59

Szia Bogi

Köszi a válaszod.

Kérdésedre válaszolva az üveges 4-6 hós (a 8hósat nem eszi meg)mellett kap egy kis kenyeret, jobb minőségű felvágottat és egy kis sajtot.Ja és olaj nélül sült krumplit. Igazság szerint mivel rengeteget fáj a hasa is, attól tartok, hogy a darabos kajától. Vagy ez nem képzelhető el? ha ritkán kap darabosat, akkor lehet hírtelen a kezébe nyomni egy főtt répát? Vagy hogyan tovább?


Próbálom az éjszakát "túlélni" minden formában, köztünk is sokat alszik. De az nem biztonságos, mert a hasfájás miatt sokszor kúszik álmában, és dobálja magát, és többször volt, hogy az ágy végében kaptam el, hogy le ne essen.

Válaszodat várva

Viki

2010. dec. 8. 19:40

Szia Bogi!

Nem tudom emlékszel e még rám/ránk. Volt egy két apróbb probléma a szoptatás elején, de orvosoltuk, a fiam elmúlt 10 hónapos és büszke vagyok rá, hogy egy csepp tápszer sem kellett neki, mert végig volt elég tejem.

A hozzátáplálás sem úgy alakult, ezért majdnem 8 hónapos koráig csak szopizott. A mai napig is elég nagy mennyiséget az étkezésből a szopi tesz ki. Én igazából nem bánom, a kérdésem pedig nem teljesen ezzel kapcsolatos...


Én ha jól emlékszem te azt írtad, hogy veled alszik gyermeked éjjel. Javaslod is másoknak akik éjjel többször felkelnek és nem terhes nekik a dolog aludjanak együtt a babával. Nos nálunk az éjszakát a kiságyban kezdi, az első két ébredésnél még visszateszem, mert akkor még ébren vagyok, viszont a későbbiekben már nem bírom ülve szopiztatni, beteszem magunk közé az ágyba. nincs gond, párom sem találja kényelmetlennek, szeretjük ha ott szuszog.


Nos csak eljutok a kérdésig: Nálatok mennyire ment könnyen a különszoktatás (már ha túl vagytok ezen) Mennyi idősen? Igazából nem zavar a jelenléte, a házasélet is megoldható csupán érdeklődöm, mert ha pl. jön a kis tesó nem biztos, hogy kényelmes lenne négyünknek az ágy....

Meg hát idővel szeretném, ha külön aludna (meg azt is, hogy ne keljen fel éjjel)


Tudsz erre bármi hasznosat, használhatót írni?


Köszönöm szépen az eddigi segítségeidet, biztatásodat!


Szép estét!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook