Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
157. ice kuszi (válaszként erre: 156. - EpresKrisz)
2010. márc. 21. 15:54

Szia! Az én kislányom 2 hónaposan hagyta abba a szopizást, de másfél éves koráig fejtem neki! Ő cumisüvegből sem ivott, csak kanállal, vagy úgy sem! Így mi is korábban, 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást! A gyümit ő sem akarta enni, ezért egy gyerekorvos azt mondta, hogy krumplipürével kezdjünk. Először kevés krumpli, több anyatej, hogy majdnem folyékony legyen. Ha nem szereti a kanalat, ne tedd a szájába, csak a szája elé, hadd nyalogassa, ismerkedjen vele. Vagy ha végképp nem megy, próbáld ki a főzelékes cumisüveget! Valamilyen tápszerrel nem próbálkoztatok? Mert ha semmiképp nem megy a hozzátáplálás, lehet még várni vele. Bár azt sem biztos, hogy elfogadja, az én lányom sem itta meg a tápszert, hányt az ízétől!

Remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 20. 21:23
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni!Most 5 hónapos a kisfiam és ő első perctől fogva nem akart szopizni.Két kézzel tolta el magától a mellemet.Mióta megszületett fejem neki a tejet és cumisüvegből adom.Mikor betöltötte a 4.hónapot a védőnővel megbeszéltük,hogy elkezdjük a hozzátáplálást,mivel már csak a 4 etetésből háromra volt elég a tej és gondoltuk,hogy kiváltanánk azt az egy tápszeradagot.Mondanom sem kell nem fogadta kitörő örömmel a dolgot mármint a gyümölcsöt.Minden du. egy szenvedés.Már mindent megpróbáltam amit csak lehetett.Gyümölcsök közül az őszibarackot az almát a banánt,és ezeket keverve.De nem kell neki semmi.Kevertem anyatejjel,tápszerrel, gyümilével,de nem kell neki.Végig üvölti az egészet és majd megfullad.Szerintem a kanállal van a baja,mert ha sima gyümilevet adok neki cumisüvegből azt megissza,de ha kanálból adom neki akkor nem kell.Mit tudnék még megpróbálni.Egyébként amikor betöltötte a 4. hónapot akkor jött meg a menstruációm először és felére lecsökkent a tejem ami persze azóta sem jött vissza csak még kevesebb lett.Úgyhogy már csak 2x tudok anyatejet adni neki.Hiába kelek fel éjszakánként fejni nincs több.Most már csak 80 ml jön le a két mellből és 210 ml-t szik meg egy etetésre.Ha tudtok kérlek segítsetek nekem.Előre is köszönöm.
2010. márc. 5. 18:52

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozati kutatásomhoz! A témám a tápszerek megítéléséhez, és a gyermekkori táplálékallergiákhoz kapcsolódik.

A kérdőívemet 25 és 35 év közötti Budapesten élő édesanyák, és az ő édesanyjuk körében szeretném kitöltetni, így megvizsgálva a generációk közötti különbséget. Ha valakinek egyszerűbb, akkor szívesen elküldöm e-mailben is!


A kérdőív itt érhető el: www.kerdoivem.hu/kerdoiv/304075682/

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! Ha bármilyen kérdésetek lenne, a nemesbetti@hotmail.com címen elértek!

További jó babázást kívánok mindenkinek!

Betti

154. kingi7 (válaszként erre: 150. - 57c5e128d2)
2010. márc. 4. 21:03
Ez nálam is így volt :) most 7,5 hónapos van 7 foga..most jön a 8.-ik, nos a fogzás kaja ügyben nem volt felhőtlen... csak a tápszer kellett neki, most próbálom visszaszoktatni a kajára :(
153. kingi7 (válaszként erre: 151. - Andzsin)
2010. márc. 4. 20:59
Amíg nem volt tápszer, felesbe adták a tehéntejet kecskével, vagy vizet tettek bele és egy pár szem grízt... állítólag :)
2010. márc. 3. 17:49
Nekem kezdetben anyatejes volt (10 hónapos koráig). De úgy döntött nem kér többet. A tápszert nem fogadta és vagy 2 hétig semmi tejterméket nem evett. A tejpépet sugárba hányta ki. Megpróbáltam a milupa juniort 10,5 hónapos korában és kb 1 hét alatt a pár ml-től eljutott a 2x 2,5 dl-ig. Most már 2 éves. A juniort issza általában, de ha nem kapok olyat a mildibét is elfogadja. Adtam már neki kecske és tehéntejet is, de néhány hét után az arcán kicsit csúnya lett a bőr. Most heti 3-4 nap kap ilyen termékeket és így nincs baja. A tápszerek között is nagyon sokféle van már. Van teljesen növényi, szerintem azok is nagyon jók ha kombinálja az ember és figyeli a gyerek reakcióját. Az orvos csak azt írja fel amiért fizetnek neki. Neki kell ülni a netnek és hasonlítgatni a gyártók infóit és választani.
151. Andzsin
2010. jan. 29. 13:40
A tápszer feltalálásakor életeket mentettek meg ezzel, inkább erre gondoljatok. A középkorban sok anyuka hálás lett volna egy csepp tápszerért is!
150. 57c5e128d2 (válaszként erre: 147. - Rékus*)
2009. okt. 4. 18:27
Nagyon is igazad van.Engem is elitéltek azok akik tudnak szoptatni.Most 4 hos a kilányom már csak napi 2szer kap tápszert,reggel és este,a többi étkezésre gyümölcsöt és fözeléket kap.3getes koráig tudtam csak szoptatni mivel nagyon begennyesedett a mellbimbom és nem szoptathattam belöle mire meggyogyult meg nem vette el a cicit és tejem sem volt elég neki.
2009. aug. 21. 16:07

Sziasztok!

A felől érdeklődőm, hogy ti szopiztatjátok a babátokat? Amikor látjátok , hogy éhes, vagy viszonylag egy jól meghatározott időközönként( pl 3 óránként?). Szerdán vetette fel a védőnő a kérdést.Illetve mondta, hogy lassan döntsem el. Mi a tapasztalatotok erről?

2009. aug. 16. 13:24
Az én lányom kezdettöl tápxeres volt.és 3 xor kellett felkellni éjjel,sokkal macerásabb mint aki szoptat ugyhogy ne itélkezzen senki. Én tudom milyen fáraszto tápxert csinállni az éjszaka közepén. És nem én választottam ezt,igy alakult.
147. Rékus*
2009. aug. 16. 00:39

Sziasztok!


Olvasgattam itt a hozzászólásokat,teljesen meg vagyok döbbenve!!!

Nem értem,miért kell összehasonlítani a tápszert és az anyatejet,azt meg végképp,h ebbe miért kell belevinni azt,h ki milyen anyuka???!

Mindenki maga dönti,vagy döntse el,hogy neki illetve a babájának mi a legjobb!

Az én kisfiam anyatejes,most múlt 5 hónapos,az elején ment a szopi,de később vmiért nem akart szívni,így maradt a fejés,és azóta is éjjel-nappal fejek,így üvegből ugyan,de anyatejet kap!

Nem mondom,h nem megerőltető,h éjjel is kétszer kelek,de én megpróbálok mindent,és ameddig tudom csinálom,ha elfogy akkor én is a tápszerhez fogok nyúlni!Azt hiszem,h jó anyának lenni,nem csak abból áll,h mit adok a gyerekemnek enni!Bár ez egy fontos dolog,de nem minden!Akinek van teje örüljön neki,aki meg tápszert ad,egyáltalán nem kell elítélni!Nem mindenkinek adatik meg az anyatej!Ítélkezni,meg mindenki maga felett ítélkezzen,véleményem szerint!

146. kingi7
2009. aug. 10. 22:55

Hát én is el vagyok keseredve :( anyum főleg cseszeget azért, hogy szoptassak... a lányom elég mohó és sokat eszik, ma 4 hetes és a 110-140 et 2-3 óránként bevágja...

2 hétig kinlódtam, esténként vörösre szívtam a mellemet, amiből csak csepegett, nem is tudom, milyen amikor spriccel belőle...ilyen fejéseknél akár 10-20 ml is lejött, de vért izzadtam...

Nem tudom, hogyan szoptassak, amikor császár után hazajöttem és vagy másfél hétig nem tudtam enni, sem pedig inni...

Érzem, hogy a cicim olyan mint egy üres tejeszacskó, volt vagy kétszer, amikor feszült és szopizott a drágám, de soha nem volt elég neki...


olyan lelkiismeret furdalásom van :( nem tudom feldolgozni... főleg az időssek cseszegetése miatt, hogy szoptassak...

145. ice kuszi (válaszként erre: 144. - 1f9774333a)
2009. ápr. 29. 22:16
Szia! Az a lényeg, hogy ne emészd magad! Attól még ugyanolyan jó anyuka vagy! Azért egyél rendesen, igyál sok folyadékot, és pihenj sokat, attól lesz a tejci!
2009. ápr. 29. 13:33
Sziasztok. Nekem is meg kell barátkozni a tápszer gondolatával, mert nincs szinte semmi tejem. Kapunk a védőnőtől is tejet, s annyi, de kell a pótlás. Látom más is szorúl rá sajnos...
143. 9461d5d8fe (válaszként erre: 142. - Ice kuszi)
2009. márc. 18. 20:41
Szia!Kösz a biztatást,már megbarátkoztam a gondolattal hogy műcicin nő fel Rékus,és ő sem bánja!Ja,és azóta semmi baja,nem sír nem nyűglődik.Minden rosszban van valami jó!Szorítok neked hogy minden úgy rendeződjön mint nálunk.Igazi tündéri a babám és csodálatos így anyának lenni:Semmi stressz!Puszi,kitartás!
142. ice kuszi (válaszként erre: 141. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 15. 21:12
Szia! Sajnálom, de ne aggódj, azért fel fog nőni! Onnan tudom, hogy én is azon nőttem fel!:-))) Nálunk változatlan a helyzet, hol eszik cumisüvegből, hol nem, néha még kanállal sem! Már éjszaka is sokszor felsír, és csak akkor hajlandó visszaaludni, ha ott vagyok vele, vagy átviszem a nagy ágyba!:-(((
2009. márc. 14. 17:47

Sziasztok!

Mi végleg át kellett hogy álljunk a tápszerre! :-(((

Veletek mizu????

140. ice kuszi (válaszként erre: 139. - 3a92f8d690)
2009. márc. 5. 21:28
Szia! Ezek szerint nem vagyok egyedül. Az én babám 10 hós, és 8 hónapja szinte csak fejek! A te babád sem akart szopizni?
139. 3a92f8d690 (válaszként erre: 137. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 4. 22:22
ez biztos azért van mer éhes szegény és tudja hogy a ciciből meg kell dolgoznia a kajáért de az üvegből szépen kijön szóval picit lustább :-))én ezért is fejtem le neki mindig volt elég tejem nem adtam neki 1 gramm tápszert szóval ha nem szereti a cicit fejdd le én azt mondom de a félálmas dolog sem rossz:-))
138. ice kuszi (válaszként erre: 137. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 4. 22:14
Jó ötlet! Ha esetleg hosszabb távon nem akar szopizni, próbáld ki, hogy álmában, félálmában teszed cicire! Nálunk ez naponta kétszer működik, ilyenkor szopizik, pedig ébren soha! És a legfontosabb, hogy LÉGY NYUGODT, mert máskülönben a fejés sem megy! Nálam ha kicsit is ideges vagyok, már nem jön a tejleadó reflex!:-(((
137. 9461d5d8fe (válaszként erre: 136. - Ice kuszi)
2009. márc. 4. 09:34
Szia!Na,a ma reggel volt a totál katasztrófa!Már amikor meglátta Réka a cicit már akkor ordított,és nem is volt hajlandó enni!Küzdünk sokat de eléggé kimerít idegileg!A tápszert szerencsére szereti és meg is eszi.Majd bele keverem neki a tejet!
136. ice kuszi (válaszként erre: 135. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 3. 22:32
Értem! Hát van étvágya a kiscsajnak! Az én lányom 10 hós lesz, és most nem eszik ennyit alkalmanként! Lehet, hogy nem is a tejciddel van gond, csak az ő étvágya túl nagy?:-))) Na viccet félretéve, szopiztass csak szorgalmasan, és bízz magadban, és akkor biztos sokáig fog tartani ez a szép időszak! Drukkolok Nektek!!!
135. 9461d5d8fe (válaszként erre: 133. - Ice kuszi)
2009. márc. 3. 07:20
Szia!3770gr és 54cm volt amikor született.Most egy hete tápszert kap pótlásként a szopi után.Na az elfogyasztott tápszer mennyiségéből tudom hogy nincs elég tejem!2hónapos és a 160ml-t benyakalja!
2009. márc. 2. 22:30
Anyucik én 7 hónapos koráig fejtem a cicim mivel nem tudtam szoptatni és lefejt anyatejet kapott:-))mindig tudtam pontosan mennyit eszik:-))
133. ice kuszi (válaszként erre: 132. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 2. 22:28
És azt honnan veszed, hogy kevés tejed van??? Az, hogy nem tudsz lefejni utána, az nem ezt jelenti! Szép súlya van a babádnak, bár nem tudom mennyivel született. Szóval nem úgy tűnik, hogy nem lenne mit ennie!:-)
132. 9461d5d8fe (válaszként erre: 131. - Ice kuszi)
2009. márc. 2. 17:15

Köszi,nem keseredtem el teljesen.Szopik de nagyon kevés tejem van,nincs is mit lefejni utána!Mindegy,ez van.Az a pár csepp is aranyat és a dokinénink szerint!Te se csüggedj,a lényeg hogy egészségesek legyenek és szépen gyarapodjanak!Ettől még neki te vagy a világ legjobb anyukája!

Réka 65cs és 5350gr,pénteken volt 2hónapos!

2009. febr. 28. 22:32
Na látod! Nem kell egyszerre elkeseredni! Teljesen normális az is, hogy néha minden ok nélkül kevesebb, máskor meg több. Az elején én is sokat görcsöltem, hogy jaj, csak el ne apadjon, de hidd el, az nem megy olyan könnyen! Engem az bánt nagyon, hogy nem akar szopizni, és máig nem tudom, hogy miért!:-(((
130. 9461d5d8fe (válaszként erre: 129. - Ice kuszi)
2009. febr. 28. 11:03
Szia!Köszi!Nem adtam fel és ma reggelre lett 150ml a két ciciből!De nem mertem neki odaadni mert tegnap volt egy kis hasmenésem és vettem be gyógyszert.Majd elrakom a főzelékes időkre. :-)
129. ice kuszi (válaszként erre: 128. - 9461d5d8fe)
2009. febr. 27. 21:56
A lényeg, hogy NE ADD FEL!!! Nekem 2 hós kora óta nem szopik a kislányom, csak álmában, most már 9 és fél hónapos, és a tejcsim még mindig elég neki! (Csak fejek + álmában szopizik!) Szóval nincs lehetetlen! Sok szerencsét Nektek!
128. 9461d5d8fe (válaszként erre: 127. - Ice kuszi)
2009. febr. 26. 17:45

Szia!

Köszi a választ és a biztatást.Igyekszem mert ez egy megismételhetetlen dolog!Mármint a szoptatás!Fejni szinte semmit nem sikerült már ma,de azért mindkét cicire ráteszem!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook