Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
2008. jan. 3. 15:03
Az anyatejet hagyd meg még és amellé adj mást!
36. Mokka78 (válaszként erre: 34. - Tundicicca)
2008. jan. 3. 15:02

Allicsnak igaza van ,nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást! szép lessan szoktasd a gyümikhez és a zöldségekzez!

Az én fiam csak cicizett és márr 5hósan elkeztük mert igényelte! Azóta is egy nagy zabagép! :)

35. ALLICS (válaszként erre: 34. - Tundicicca)
2008. jan. 3. 14:34

Szia!!

6 hónapos babának már nyugodtan adhatsz bébikaját a tejci mellé.Ha a tápszer ennyire nem vállt be szerintem ne eröltesd.

2008. jan. 3. 14:02

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni,ha tudtok,kérlek segítsetek!

Fél éves lányomat 1 honapos kora ota tápszerrel etetem,mellé még szoptatok,most is!A tápszert azért kezdtem el neki adni,mert nem volt elég tejem,sőt,még vizesebb is,mint kellene!Az első 3 honapban Anti-allergén tápszert kapott,majd váltani kellett,mert elég sokat bukott vissza!Amit kapott tápszert,bevált,mostanáig!Mult heten etettük tápszerrel,kb 50 milit evett meg,és mindent kihányt,kórházba került,kapott infuziot,kiderült,valami gyomorrontás!Vérképe jo,kicsit vashiányos,azota kap vastartalmu készitmenyt!Amiota hazahoztuk,nem hajlando tápszert enni,amit eszik,azt kihányja!Bébiételt kap,de én ugy tudom,tápszer kell neki!Ilyenkor mi a teendő?Megint váltsak tápszert?Mert erőltetni nem akarom!A bébiételt nem hányja ki!Kérlek segítsetek!

33. gabi0630 (válaszként erre: 32. - 104bdd8c43)
2007. nov. 24. 21:02

Erre én is kiváncsi lennék, hogy az ilyen minek megy védőnőnek. Jaj, ha kérdezni merek valamit.

Engem szerintem párom meg is ölt volna, ha cigizek.Az a kicsi lény, nem kéri hogy világra jöhessen, én döntök úgy hogy jöjjön. Akkor meg milyen jogon adok neki az életre rosszabb esélyeket.

DE visszatérve a fórum eredeti témájára, szerintem csak az csinál a nemtudokszoptatni című dologból lelkiismereti kérdést, aki akart szoptatni. Nekem pl van olyan ismerősőm, akinyíltan megmondta, hogy neki a szoptatás macera, és abba is hagyta. NA az ilyet nem zavarja hogy ki mit mond.

Engem és még sok száz anyukát meg esz a fene...

32. 104bdd8c43 (válaszként erre: 31. - Gabi0630)
2007. nov. 24. 01:22

Az ilyen minek kmegy védőnőnek?? Szeintem hagyjuk,változtatni úgysem tudunk ezen. Csak azt a sok szerencsétlen gyereket sajnálom akik ilyen felnőttekek vannak kiszolgáltatva. Rövid időn belül, lesz egy légúti betegségben és ki tudja miben szenvedő gyereke, azoknak akik terhesség és szoptatás alatt cigiznek és isznak. Az a legrosszabb, hogy a gyerek szenved és nem a szülők! Én nem cigiztem és ne ittam sosem a terhesség és a szoptatás alatt, és mégis kruppos a kisfiam sajnos. Bele sem merek gondolni, mi lett volna ha én is így viselkedek végig, mint az ismerősöd.. :( A védőnő pedig ássa elmagát, ha ezzel nem törődik!! Minek van akkor???

Akinemtud lemondani a cigről és az alkoholról a terhesség és a szoptatási időszak alatt az ne is szüljön gyereket!!!! Ne kínozza a szerencsétlen gyereket!!!

2007. nov. 23. 21:09

De! Csak az övé és a másik baba kap. Bár ez is kettővel több, mint kellene.

Szerintem a gyámügyet nem érdekli. Hány ilyen van. Terhesgondozáson is a kismamák ctg-re várva rohantak ki 10-15 percenként rágyújtani.

Védőnő? A védőnő szerintem tudja. Közös ismerős révén lagziban voltunk. Nikotinos anyuka, védőnő, én, ahol is anyuka "enyhén " berugva nagy csinadrattával elment fejni, hogy ő még bezzeg szoptat! ÉS a védőnő is látta hogy cigizik. Nem érdekli. Tojik mindenre.Azt szereti ha békén hagyják.

2007. nov. 23. 19:20
Ez már nagyfokú felelőtlenség! Az is nagy baj, ha a saját gyerekével itatja, hát még a máséval! A védőnő mit szól ehhez?? De jó döntés volt mikor nem tudtam szoptatni inkább a tápszer mellett döntöttem!! Ki tudja milyen az a tej, amit mástól kapna.. Biztonságosabbnak tartottam a tápszert amit én készítek el neki!! Nem lehet tudni hogyan és mivel táplálkozik az aki eladja a felesleges anyatejet, és milyen életet él! Az a másik anyuka aki így, ezek tudatában meg is veszi tőle, hát erre nem tudok mit mondani. Az anytej fontos, de nem minden áron!!! Nagyon megdöbbentő az, ha valakit ennyire nem érdekel az, mit kap enni a gyereke. Én sosem vennék senkitől anyatejet! Vagy a sajátomat kapja vagy a tápszert!! Én sosem bíztam abban amit mástól hordanak! A védőnőnk sem erősködött, hogy az anyatejet hordjam inkább mint a tápszert adjam! Nekem is hordták bár, de az 26 éve volt, meg a tesómnak is, ami 18 éve, de akkor nem volt ennyire mérgezett a világ!! Sokkaltöbbet árt ezzel a gyerekének, mintha tápszert adna!! Olyan, mintha az a pici gyerek cigizneés inna! Ilyentől el kéne vennia gyereket!! Szólj a gyermekvédelmi szakszolgálatnak! Kötelességük intézkedni ebben!!! Minél előbb annál jobb! Nem lehet ezt szó nélkül hagyni! Én a gyámhivatalban is jelenteném!! Sürgősen!!! Ki tudja hány pici baba élete és egészsége a tét!! Mert lehet nem csak annak az egy anyukának a babájának ad el mérgezett tejet!!
29. gabi0630 (válaszként erre: 27. - ALLICS)
2007. nov. 23. 18:56
Ja, és a babája újszülöttkortól kapja...
28. gabi0630 (válaszként erre: 27. - ALLICS)
2007. nov. 23. 18:55

Szia!


Tudja, ezer éves barátnők!

Na meg együtt járnak sétálni, hamburgerezni, vásárolni, piacra.

Szóval tudja! DE azt is ha anyuka buliba van és iszik!!!!

Ő úgy van vele, hogy igaz hogy nikotinos, meg néha "mámoros", de tej. Akkor se tápszer

27. ALLICS
2007. nov. 23. 17:21
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚristen és van aki tényleg megveszi azt a tejet,én nem hiszem hogy tudja hogy cigizik az "anyuka",ha meg tudja .....nem is jellemzem.Ezeknek mi bajuk van a tápszerrel örülni kell hoghy egyáltalán kitalálták.
26. gabi0630 (válaszként erre: 24. - 104bdd8c43)
2007. nov. 23. 06:52

Nem , soha nem fogja meérteni. És akárhányszor találkozunk, minidg előkerül a "csak" tápszeres jelző.

Ja, és a legdurvább! Remélem ülsz!!!!

Szóval, annyi teje van, hogy a nikotinos anyatejet ( a legerősebb cigit szívja ráadásul) eladja!!!!! És aki megveszi, tudja, hogy anyuka cigizik, és néha keményen iszik is, és a kedves tejet vásárló anyuka is úgy van vele, hogy inkább nikotinos tej, mint táp!

Nekem is ajánlgatta, aztán meg megsértődőtt, hogy én a tápot választottam.

Amúgy kórházban is, mert egyszerre szültünk, reggel 1/2 5-kor mikor keltettek, már ment le cigizni.

Én is cigiztem, de mikor terhes lettem, letettem, velem együtt a párom is, és eszembe se jutott tudatosan mérgezni a fiam.!

25. LoLiNa
2007. nov. 23. 04:30
nagyobbik fiam 2 hétig "szopizott", onnantól tápszer. 7 hónapos korától csak azt ette, amit mi. kisebbik fiam ma 6 hónapos és javarészt csak szopizik. de azért kóstolgatja a mi ételeinket.
24. 104bdd8c43 (válaszként erre: 23. - Gabi0630)
2007. nov. 23. 01:11

Tudod! Bagoly mondja a verébnek!!

Ő akar itt kioktatni mindenkit és tojik a gyerekére, de ha vele van is akkor nikotinnalszennyezett anyatejet ad neki, és ettől minta anyának képzeli magát.Az egója a plafont veri!! A tápszer nem méreg!!! Ha nem lenne, milliárdnyi kisbaba halt volna éhen! De ezt a szoptatás mániás anyuka nem fogja fel!!

23. gabi0630 (válaszként erre: 21. - 104bdd8c43)
2007. nov. 22. 06:25

MInden szavaddal egyetértek. Ezen én is mindig felháborodok, és kikérem magamnak.

De sokszor a tápszerező anyára még mindiug úgy néznek, mint egy vadállatra, aki öli a gyerekét. ÉS nálunk ráadásul ilyen a védőnő hozzááláása is.

ÉS külön utálom, hogy minden anyuka akievl találkozunk, kérdi hogy szopik még? ÉS mi az hogy nem? Pedig nem a táplálása módja dönti el azt, hogy ki milyen anya.

Akit említettem dohányos anyuka, szinte alig van a gyerekével. Anyjával együtt laknak, a mama minidg vigyáz az unokára, anyuka meg csavarog. DE ő a mintaanya. És közölte velem, hogy az én gyerekem azért lesz majd sűrűn beteg ( igaz, 2 hós korától kezdve kutya baja) mert csak tápszeres. Most hogy hozzátáplálunk, szintén le vagyok nézve, mert rántásos főzelékeket csinálok. Igaz, orvosi javaslatra. DE ő megint mintaanya a tepertős pogácsával.

22. LoLiNa (válaszként erre: 15. - Kedveske)
2007. nov. 22. 03:58
biztos higítva adta, először 2/3-os, majd feles. szép lenne csak úgy leterhelni a baba pocakját:o
21. 104bdd8c43 (válaszként erre: 19. - Gabi0630)
2007. nov. 22. 01:10
Igazad van, inkább legyen a baba tápszeres mint a nikotinos anyatejet szívja! Az, hogy "csak tápszeres" jellemzés nagyon csúnya dolog mindenkitől. ekemis tápszeres volt pár hetes korától, de akiígy jellemezte kikértem magamnak. SEMMIVEL nem különb az a baba aki tápszert kap!! Nálunk a tanácsadóban van kitéve egy plakát amin babaákról vannak fényképek, ők CSAK ANYATEJET kaptak 6 hónapos korukig, legszívesebben letépném a falról és elégetném! Undorító az, ahogyan lenézik a tápszeren felnövő babákat és a anyjukat! Megérdemelné mind aki így különbséget tesz a babák között a táplálási módjuk szerint, hogy jusson bele, és ő is szoruljon rá a tápszerre a saját gyerekénél!! Ha azt képzelik, hogy ők jobb anyák mert szoptatnak, hát óriási tévedésben vannak!! Mi tápszert adó anyukák ugyanolyan jó anyák vagyunk mint a szoptatósak!!Nem a táplálási mód dönti el, ki milyen anya!!!!Ezt jó lenne ha a szoptatós anyukák is elfogadnák végre!!!!!!!
20. ALLICS
2007. nov. 21. 20:14
Hát ja!!Nekem is Ármin csak másfál hónapos koráig kapott anyatejet,én sem örültem de hát ez van.Attól nem kevesebb semmivel hogy tápszert eszik!!!
2007. nov. 21. 20:09

Sziasztok!


Nekem minden vágyam volt, hogy szoptathassak. Fél éves koráig csak anyatejet akartam neki adni, minden szuper volt, nagyon szépen szopizott és gyarapodott. Csak a sors közbe szólt, és jött a táp 2 hós kortól. Nem örülök, lelkiismeretfurdalásom van a mai napig, de az biztos, hogy nem ez határozza meg, hogy ki lesz jó vagy rossza anya.

De persze nekem is van "jó" ismerősöm, aki az én fiamat csak úgy jellemzi, hogy "csak" tápszeres. Ő cigzik. Tudjátok, inkább kapjon a kisfiam tiszta tápot, mint nikotinos anyatejet.

2007. nov. 21. 19:47
Hát én csak egy hónapig tudtam szoptatni a gyereket, mert tejlázam lett. Aztán rövid időn belül el is apadt. Hát nagyon kivoltam ez miatt, de hát mit tudtam csinálni. Be kellett vezetni a tápszert, Mildibé 1-t vettünk neki ezt javasolta a védőnő.
17. 104bdd8c43 (válaszként erre: 14. - Eva7)
2007. szept. 1. 14:34
5 hónaposan még korai volt házitejet adni.Azzal azért megvártam az 1 évet, és akkor sem rögtön házitejet adtam, hanem a UHT tejet. Fokozatosan álltam át a házitejre.
2007. aug. 20. 20:50

Sziasztok!!!!

Ha egy anyának van teje, akkor szoptasson!!!!

az aki, csak azért nem szoptat,mert félti a melleit, az ne szüljön!!!!!!

Hat hónapig ajánlott, de nem kell túlzásokba esni. Nem egészséges dolog szerintem egy másféléves gyerek, amint az utca közepén cibálja anya pólóját, mert enni akar.....

Egyébként azt sokan nem tudják, h már maga a tejbelövellés hatással van a cici állapotára, későbbi formájára!!! És ezt azok sem ússzák meg,akik nem fognak szoptatni!!! Vagyis onnantól kezdve szinte mindegy, h szpotatnak e pár hónapig vagy sem!!!!

én nyolc hónapig szoptattam, és igen meglátszik a melleimen a dolog, de e gyermekemért mindent megtennék!!! és amúgy vannak nagyon jó plasztikai sebészek!! :-))

15. Kedveske (válaszként erre: 14. - Eva7)
2007. aug. 20. 20:33
Házit? Higítással vagy nélküle?
14. eva7
2007. aug. 20. 20:04
Én 1 honapig tudtam csak szoptatni,sajnos nem volt tejem,pegig olyan jó volt,sajnáltam nagyon...Aztán tápszereztünk,de 5 honapos korátol sima tehéntejet kapott(házit).
2007. aug. 19. 17:29

Nagyon sok fórum van ami a szoptatós-tápszeres vitát gerjeszti,valljuk be,fogékonyak vagyunk erre...maradjunk annyiban,hogy senki nem önmagában attól jó anya,hogy szopizik vagy tápszerezik a babája.

Valahogy több fórumon is tapasztaltam,hogy egy-két ember,főleg egy,folyamatosan,és elég durván ócsárolja,becsmérli,stb a szopis babákat,szoptatós anyákat,amivel önmagát "mutatja be"szerintem...

Sajnálom,senkit nem akarok megbántani,de "akinek nem inge"


Fórumtémánál maradva:személyes véleményem,hogy nagyon sok anyuka tudna szoptatni,sokkal több mint aki ténylegesen szoptat...viszont mindenkinek szive joga eldönteni hogyan szeretné táplálni a gyermekét...

Ismerek olyan anyukát,akinek a kezdetektől pótlást kellett adnia,mégis több mint egy évig szoptatta a babáját:minden tiszteletem az övé,nekem könnyű dolgom volt(bár ahogy vesszük),szóval nem akarok senkit megitélni,de ha lehet,akkor anyatej...

12. 104bdd8c43 (válaszként erre: 11. - Pitypang)
2007. aug. 19. 11:16
Lehet ő nem úgy értette, de amit én láttam, hallod az tényleg hájas volt! 6 hónapos volt és 10kg-on felüli!! Az már valóban csúnya kövér volt.
11. Pitypang (válaszként erre: 5. - 104bdd8c43)
2007. aug. 17. 22:27
Krysty nem úgy értette szerintem a dagibbat, hogy ronda hájas, ahogy te fogalmaztál. A puhábbat sem úgy, hogy fújj, de puhány, hanem hogy finom, puha. :)
10. Kedveske (válaszként erre: 8. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 17:02
Tökéletesen egyetértek veled! Ez a szoptatás vagy tápszer téma már kicsit uncsi, van belőle vagy hat fórum...
9. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 16:44
Ez így van.Egyetértek.Az én kölkeim is nagyon egészségesek,erős izomzatúak és abszolút nem voltak betegesek.Persze aztán jött az ovi,taknyosorrú,köhögő gyerekek tömkelege,na akkor azért többször bekapták a legyet,de semmi komoly.Remélem ez így is marad....lekopogom!:)
8. 104bdd8c43 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. aug. 14. 16:12
A fotómodellek közül szinte egyik sem szoptat. Amerikában a sztárok inkább tápszer pártiak, féltik a melleiket. Van 1 barátnőm, ő sem nem fotómodell meg semmi ilyesmi mégsem szoptatott, nem fejőstehén azt mondta. A gyereke mégis nagyon okos szép és egészséges! Pedig tápszeren nőtt fel!!! Nem kell fikázni a tápszert és azokat sem akik nem szoptatnak hanem tápszert adnak. Mindenkinek a magánügye! Mindenki csak a saját gyerekével foglalkozzon és örüljön neki ha tudja szoptatni!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook