Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás kiegészítése: melyik a legfinomabb tápszer? fórum

Szoptatás kiegészítése: melyik a legfinomabb tápszer? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 9. 23:47
Mi nem próbálkoztunk a BE..át rögtön elfogadta a lányom bár mi nagyon kevés tápcsit eszünk szerencsére van és volt tejcsi de néha pótolni kell azért.Nekem többen mondták hogy ezt adjam neki.A leányzóm 10 hónapos de mi még mindig 2 PRo HA.tápszert eszünk estére, start HA.-val kezdtük majdnem 7 hónapos koráig ezt kapta aztán SENSITIVet ,1 dobozt evett meg ebből és azóta a 2 Pro HA-t. De már nem lenne muszáj a HA., lehetne sima 2. is. 120 ml -től többet még soha nem evett meg.Persze már sok mindent eszegetünk szilárdakat is.
34. Mandula. (válaszként erre: 30. - PAnncsika)
2012. szept. 4. 10:50
de
33. PAnncsika (válaszként erre: 32. - Darcy73)
2012. aug. 29. 16:47
Van a HA senzitív tápi, mi azzal kezdtünk, azt fel kell iratni, eheti azt hiszem 1 éves koráig, vannak a sima Pro tápik, azt nem kell feliratni, de ki tudja, h nem e fog tőle fájni a pocakja. Én kipróbáltam és láttam, h nem fáj, így azt vettem, majd mikor betöltötte az 1 évet, akkor vettem tejitalt, attól sem fájt a pocakja és most azt kapja. Amellett vannak tejpépei is, érdemes kipróbálni. Igaz, h abból csak sima tejesek vannak, nincs belőle HA.
32. Darcy73 (válaszként erre: 31. - PAnncsika)
2012. aug. 29. 12:46
Mi is a Beba-val próbálkozunk-eddig ezt köpi ki a legkevésbé.
2012. aug. 29. 11:56
A Bebának finom tápszerei vannak. Az én fiam is azt szerette meg.
30. PAnncsika (válaszként erre: 9. - Mandula.)
2012. aug. 29. 11:53

Ne mááááááááááááár!


az én fiam 4. hónapos koráig csak anyatejet kapott, utána tápis baba lett, persze nem az első tápszer jött be, de nem mondtad volna meg, h tápis baba.

Persze, h az anyatej a legjobb, de nem kell különbséget tenni tápis és tejcsis baba között!!!

Nem is láthatod a különbséget!!!

29. Darcy73 (válaszként erre: 28. - Motus)
2012. aug. 29. 07:35
Hát,nem stresszelném én a mérleggel magam,de láthatóan éhes. :(((
28. motus (válaszként erre: 26. - Darcy73)
2012. aug. 28. 21:40
Nem lehet, hogy a hízás azért lassult le, mert elkezdett többet mozogni? Az én lányom stagnált is pár hónapig és azóta is makk egészséges. Sztem ha kiegyensúlyozott, mosolygós, egészséges baba, akkor nem kell folyton a mérleggel stresszelni magatokat, mert attól is csak csökken a tejcsi.
27. Kriszti0711 (válaszként erre: 26. - Darcy73)
2012. aug. 28. 20:15
Az én nagyobbik lányom nagyon szerette a Humana tápszereit, a dm-est is és rossmannost is.
26. Darcy73 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. aug. 28. 18:48
Úgy is próbáltam-almával-ordítva köpte kifelé. :(
2012. aug. 28. 15:10
és ha a sinlacba gyümit tennél?
24. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Darcy73)
2012. aug. 28. 15:09

Nálunk is ugyan ez volt a baj, meg nemhogy nem hízott hanem fogyni is kezdett

Nekünk a sinlac szerencsére bejött

23. Darcy73 (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2012. aug. 28. 14:57
Kevés,mert hízni sem hízik,meg látom/hallom mennyit nyel a babó.
22. Zebra25 (válaszként erre: 21. - Darcy73)
2012. aug. 28. 14:47
és még emellett is kevésnek gondolod a tejedet?
21. Darcy73 (válaszként erre: 15. - Kriszti0711)
2012. aug. 28. 14:45

Igen,pép az megy-de csak tejmentest abból is.A Humana-nak van 2 tejmentese,abból az almásat megeszi-úgy-ahogy.De ezt csak napi 1x adom.

A többi pép általában tejes,ezeket most még nem merem adni neki,mivel én is laktózérzékeny vagyok,sőt a nagylányom is az volt babaként.(de kinőtte)

20. Darcy73 (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. aug. 28. 14:43
Igen,gyümit is próbáltunk.Pár napig alma-először eszegette,aztán kiköpte,a köv.alkalommal üvöltött tőle.Őszibarackkal ugyanígy jártunk. :(
19. Zebra25 (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2012. aug. 28. 14:09

a sinlac is tápszer, rá is van írva ha jól emlékszem, csak annyi, hogy pép formájában. Igen a sinemil is pép.

Viszont ezek tejmentesek, azért lenne jó ha inkább ilyenekkel próbálkoznál.

Valami gyümölcsöt adtál már a picinek?

18. Cippora (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2012. aug. 28. 14:07
Bizony :)
17. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Mandula.)
2012. aug. 28. 13:58
Ne haragudj de a tejpépek is ugyan úgy tápszerek.
2012. aug. 28. 13:18

A tejpép tényleg jó.

A vaníliás szerintem. Én azt adtam, nagyon szerette, mellesleg én is. :)

15. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2012. aug. 28. 13:12
Tejpépeket próbáltad már? Azok egész finomak.
2012. aug. 28. 13:10

Örülök, hogy próbálsz szoptatni. :)

Tápszer ügyben nem tudok segíteni, majd más segít.


Én totál tápszer-ellenes vagyok.


De mondjuk engem is csak fél éves koromig szoptatott anyukám, sose kaptam tápszert, mégis makkegészséges vagyok.


Én a lisztet és a tejet is elég hamar bevezettem a gyerekeimnél, mint annó anyáink, nagyanyáink. Újabban az unióban is az az elv, hogy a lisztet már ebben a korban be kell vezetni (kiskanálnyi háztartási keksz), mert arra jöttek rá, hogy mióta minél később adják a gyerekeknek ezeket, azóta lett egyre több liszérzékeny gyerek. A liszt-imunintolerancia nem tud kialakulni.

De mondjuk már lassan más témánál járok.

2012. aug. 28. 13:07
Az én lányomnak csak a Beba jött be,a többit azonnal kiköpte.Nem a HA tápszer a sima Beba 1,majd Beba 2.Ezek eléggé hasonlítanak ízre a tejhez,a Humana pl.undorító ízű volt,de van belőle banános,azt sok baba elfogadja.Próbálgasd a hozzá táplálást is,nem megy az egyik napról a másikra.
12. 710b866d3f (válaszként erre: 9. - Mandula.)
2012. aug. 28. 13:06

Két gyerekem van, az első sajnos tápszeres volt, most a picim anyatejes, így mindkét oldalról van véleményem.

Az igaz, hogy a legjobb az anyatej, viszont azért nem kéne általánosítani neked sem... A fiam babakora óta soványabb típus, soha nem volt felfújva, kikerekedve, holott full tápszeres volt egy éves koráig.


Jelzem, nem azzal akarok vitatkozni, hogy ne az anyatej lenne a legjobb. Most én is tudok szoptatni, de NEM mindegyik tápszeres gyerek kövér...

11. Kriszti0711 (válaszként erre: 9. - Mandula.)
2012. aug. 28. 13:05

Hát ezzel egyáltalán nem értek egyet!

Az én kisebbik lányom tápszeres és egyáltalán nem puffadt vagy felfújt!

A nagyobbik szopott 9 hónapos koráig és semmivel sem volt kisebb ugyanannyi idősen, mint amennyi most a kicsi.

2012. aug. 28. 13:01

Csak néha tudok ide bekukkantani,mert inkább szoptatok meg a többi...

Szóval mi már túl vagyunk a szopival sok mindenen...mindig mellre teszem,ahányszor kéri,de nekem egy idő után nem és nem szaporodik a tejem.Pedig attól kéne ha sokat szoptatom-márpedig napi 10 szopi nem kevés-mégsem.Próbálok fejni is,de alig pár csepp jön csak.Tehát én mindenképp szoptatok,de sajnos mostanra nem elég.Volt már olyan,hogy 12 nap alatt 60g-ot hízott. :(

Ma is mértük és 1 hét alatt 100g sikerült. :(

Azért próbálom a tápit még,mert a hozzátáplálás sem nagyon tetszik neki.

9. Mandula. (válaszként erre: 7. - BíBorka 28)
2012. aug. 28. 12:56

Látszik, ha a gyerek tápszeres. Sokkal kerekebbek.

Nem úgy puffadnak, csak felfújtak.

2012. aug. 28. 12:55

Egyébként én be is tiltatnám az olyan reklámokat, amik arról szólnak, hogy "szoptatás után adja gyermekének" ezt vagy azt.

Ez egy marhaság!!! Mert a gyermeknek a legjobb az anyatej.

...és sokszor azt gondoljuk, hogy nincs elég tejünk, de aztán ha csak egy étkezés is kimarad, úgy megduzzad a mellünk, hogy csuda. Vagy ha hirtelen leszokik a gyerek, akkor is érezhető.

Sokszor a védőnők is hibásak, mert nekem már az első(!) héten azt mondta, hogyha nem hízik a gyerek eleget, bevezetjük a tápszert. Mondtam, hogy nem. Ezek után még párszor mondta.

A gyerekem volt olyan, hogy 45 dkg-t hízott egy hét alatt - anyatejtől.

Kell a tápszer?

Sok folyadékot kell inni, a víz a legjobb, és nem aggódni, hogy nem lesz. Mert lesz, csak nem kell idegeskedni miatta.

7. BíBorka 28 (válaszként erre: 6. - Mandula.)
2012. aug. 28. 12:48

Az én gyerekeim nem puffadtak fel a tápszertől!

Ez csak az anyatejes anyukák beszélik be az emberbe.

2012. aug. 28. 12:45

Tápszert NE!!!

Lassan be lehet vezetni a gyümölcsleveket, főzelékeket.

Ne aggódj, ha szoptatod a gyermekedet, annyit fog termelni, amennyi a babának kell. Amint kiegészíted tápszerrel, egyenes arányba fog csökkenni.

Én mindkét gyermekemet másfél éves korukig szoptattam.

A tápszertől csak felpuffadnak! Nem szabad. Csak szoptasd nyugodtan és kezd el a rendes étkezést bevezetni, mellette pedig szoptasd. Ha így teszel, mindig lesz elég tejed!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook