Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? fórum

Amikor elhagyom a szoptatást, rendes tejet adjak az 1 éves babámnak vagy tápszert?Ti hogyan csináltátok a szoptatás befejezése után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
119. Guruljka (válaszként erre: 3. - Hemej)
2017. jún. 15. 23:55

Az a probléma, hogy az emberi anyatejnek az összetétele más, mint a tehéntejé.


Az emberi anyatej fehérjetartalma 1,1%.

A tehéntej,zacskós vagy dobozos, mindegy, ennek nagyjából a 3-szorosa. (3,3 - 3,5%)


A zsírtartalom: anyatej 4,2 %, a tehéntej ugye manapság akár 1,5% is lehet, régen az átlag a bolti tejeknél 2,8% volt. Az a nagy szám a doboz oldalán, az a zsírtartalom jelzése.


A szénhidrát az anyatejben 7%, a tehéntejben 5,2%.


Ezért kellett régen a felére hígított tehéntejbe kevés grízt főzni, akkor biztosan nem volt váratlan a baba szervezete számára a hirtelen háromszoros fehérjetartalom. Igaz, ezzel a módszerrel nem volt elegendő a zsírtartalom, de akkor ezt nem lehetett megoldani.


Tehát nem lehet egy az egyben tehéntejet adni a babának. Valószínűleg sokan nem tudják, hogy az emberi anyatej fehérjében szegényebb.

Az állatvilágban, minél hamarabb válik az utód felnőtté, annál nagyobb az anyaállat tejének fehérjetartalma, mert a gyors növekedés ezt szükségessé teszi.

118. otis (válaszként erre: 116. - Ében11)
2010. okt. 14. 08:50
Végül így vált be, ahogy írtad. Teszek a tízóraiba, az ebédjébe, az uzsonnájába.
117. egypt (válaszként erre: 116. - Ében11)
2010. szept. 29. 15:55
Mondjuk egy kis banánt turmixolsz hozzá... A legtöbb baba szereti a banánosat.
116. ében11 (válaszként erre: 114. - Otis)
2010. szept. 29. 15:52
esetleg gyümölcspürébe keverd bele a tápszert-vagy főzelék, szósz, turmix bármi amit szeret.a lényeg hogy ami benne van a tápszerben azt megkapja.folyadékot meg lehet mellé adni, víz az tökéletes.
115. egypt (válaszként erre: 114. - Otis)
2010. szept. 28. 16:51
Sajnálom...:( Nem javasolt valamit? Hogy mit adhatnál neki anyatej helyett?
114. otis (válaszként erre: 113. - Egypt)
2010. szept. 28. 15:32
GYerekorvos felírta. De nem issza meg :(
113. egypt (válaszként erre: 112. - Otis)
2010. szept. 25. 19:18
Nekem még a védőnő mondta régen. De akkor gyógyszertárban kérdezz utána, ők biztos tudni fogják.
112. otis (válaszként erre: 111. - Egypt)
2010. szept. 25. 18:46
A védőnőm ezek szerint nem ismeri. Kérdeztem, és nem tudott segíteni.
111. egypt (válaszként erre: 108. - Otis)
2010. szept. 24. 00:11
De igen, van növényi alapú tápszer is direkt tejfehérje allergiásoknak.
110. M_Marcsa (válaszként erre: 109. - Otis)
2010. szept. 23. 20:59
Ja, akkor az más. Értelek.
109. otis (válaszként erre: 105. - M_Marcsa)
2010. szept. 22. 20:44
Azért szeretném hagyni a leválasztódást, mert már 15 hetes terhes vagyok.
108. otis (válaszként erre: 104. - Egypt)
2010. szept. 22. 20:43
Mindegyikben van tejfehérje. A HA, ebből a szempontból nem számít. Nincs olyan tápszer, amiben ne lenne.
107. M_Marcsa (válaszként erre: 106. - Egypt)
2010. szept. 21. 13:59
Hátha lehet még húzni.
106. egypt (válaszként erre: 105. - M_Marcsa)
2010. szept. 21. 12:46
Szerintem próbálja, csak pont azt írta, hogy kezdi magát leválasztani a pici.
105. M_Marcsa (válaszként erre: 103. - Otis)
2010. szept. 21. 08:22
Próbáld még szoptatni.
104. egypt (válaszként erre: 103. - Otis)
2010. szept. 20. 22:45
Ezek között a tejitalok között nincs hypoallergén? De adhatsz tápszert is, ha már nem akar szopni, abban van HA-s, az biztos.
103. otis
2010. szept. 20. 16:25
Az én kislányom tejfehérje-allergiás. Lassan leválasztódik a ciciről, úgy érzem. Vajon mit adhatok neki inni? Most csak vizet iszik cumisüvegből. A rizstejet nem fogadta el. 1 éves.
102. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - MANCIKA123)
2010. szept. 20. 15:08
Nem lenne egyszerübb ha szoptatnád még? Én azt tenném.
101. Mari20
2010. szept. 20. 14:44

1 éves babának már főzelék nyugodtan adható... szoktatva

csak a tej nem lesz neki elég, sirni fog....

táplálék kell neki....


körzeti nővérkét kérdezd, tud neked segiteni, vagy akiben bizol, aki nek elfogadod a tanácsait...

100. Ritmus
2010. szept. 3. 21:19
tejpép, tejital
99. ében11 (válaszként erre: 85. - Kincsek)
2010. szept. 3. 21:13

régen 50 évvel ezelőtt is felforralták a tejet-ismerték hogyan kell feldolgozni stb.

és az ismerősöm a tejtől lett beteg nem azért mert a tehénnek volt betegsége-más nem lett beteg a tejtől csak ő mint kisgyermek!a felnőtteknek nem lett baja.

a párom csak 30 éves-ő is a tejtől lett beteg 1 évesen lett ödémás-persze tejet már előtte is kapott-de akkor lett baja.ma is megvan az orvosi zárójelentés-amire rá van írva a tej miatt lett baja-sőt ajánlott táplálás is fel van rajta tüntetve-főzelék gyümölcs stb.ráírták mit adjon a szülő enni a gyereknek tej helyett.a párom akkor kezdett el járni-de újra kellett tanulnia-annyira legyengítette a szervezetét.és biztos nem literszám itatták vele,kapott mást is-nem az első gyerek volt a családban.

98. tündér74 (válaszként erre: 97. - Tonettó)
2010. szept. 3. 15:32

Minden anyukának óvatosnak kellene lennie, ha kisgyermekéről van szó, teljesen mindegy, hogy van-e allergiás a családban vagy nincs.

Sajnos tény, hogy a túl korán adott tehéntejes táplálás nemcsak gyermekkorban, de felnőttkorban is előidézhet bizonyos betegségeket.

97. Tonettó (válaszként erre: 91. - Egypt)
2010. szept. 3. 15:07
Jogos az óvatosságod, de a Te helyzeted szerintem nem egyezik a többségével, hála istennek.
96. egypt (válaszként erre: 92. - Kincsek)
2010. szept. 2. 22:49

Én is igyekszem olyat adni csak a gyerekemnek, ami nem árt. Nem kap felvágottat, virslit, édességet (szerencsére utálja), bolti gyümölcsjoghurt helyett inkább magam készítek neki natúr joghurtból vagy túróból, inni gyümölcsteát szokott, stb... Nyilván így sem lehet minden káros anyagot elkerülni, de a tej egy plusz rizikófaktor pici korban.

Mi szerencsére Európában élünk, itt szigorúan ellenőrzik a tápszereket.

95. Kincsek (válaszként erre: 93. - Kincsek)
2010. szept. 2. 15:10
Agykontrollt ajánlom minden anyukának, kezelhetőek vele a lurkók!
94. Kincsek (válaszként erre: 93. - Kincsek)
2010. szept. 2. 15:10
bőrű
93. Kincsek (válaszként erre: 91. - Egypt)
2010. szept. 2. 15:09
Nagyfiam is allergiás, tejfehérjére, nem egyszerű a dolog, kék szemű, szőke, fehérbörű és örökké atópiás börű volt. A lélek betegsége kiül a testre...sokat beszélgettem vele erről és sikerült a kicsi fejében tudatosítani, hogy képes a gondolataival gyógyítani Önmagát és kértem, hogy gondoljon jó erősen arra, hogy teljesen egészséges a bőre, nem viszket. 1 hét alatt megszűnt a gondja, néha visszatér, de elmondjuk megint és megszűnik!
92. Kincsek (válaszként erre: 87. - Egypt)
2010. szept. 2. 15:04

Nem azért...de pl. sokan megveszik a csokit, chipset, cukros italokat a gyereküknek, szerintem az ami igazán árt. Nem a tej!


Nálunk egyik se kap semmilyen üdítőt (kivétel összejövetelek, ünnep), mindenki ásványvivet iszik és ennyi. Nincs cukorka, de ha kapnak nagyszülőtől, megeszik, de én nem veszek.


Kapnak rengeteg gyümit, zöldséget, de szerinted hol lehet a kerti fán (nekünk nincs) kívül kapni jó kukacos, de egészséges gyümölcsöt, vagy permetszer nélküli (és még kitudja milyen) zöldséget? A péksütemények is telis-tele vannak adalékokkal és még sorolhatnám mi, mert cukros lévén volt lehetőségem tanulmányozni...(szerencsére mára minden ok)


Szóval ne már, hogy az gondold, hogy a tápszerre ami rávan írva az a szent! Pl. meghaltak tőle gyerekek is mert olyan anyagot kevertek bele a ferdeszeműek. Az is a tehénből származik és van benne kismillió olyan anyag, amiről mszerintem sokunknak gőzünk sincs!

91. egypt
2010. szept. 2. 14:58
A mi családunkban, mint írtam, gyakorlatilag mindenki allergiás, ráadásul a férjemnek tejallergiája is volt, a gyerekem meg szőke, kék szemű, érzékeny bőrű, azt mondják, ők hajlamosabbak az allergiára is, úgyhogy én inkább óvatos vagyok.
90. Tonettó (válaszként erre: 84. - Egypt)
2010. szept. 2. 14:53

OK. Nincs semmi baj.

Egyébként az is igenis tényező, hogy olcsóbb. És a legtöbb esetben nem árt, meggyőződésem. Persze mindenki eldöntheti, hogy kinek és miben hisz. Nekem ésszerűnek tűnik, hogy amennyiben nekem nem lett bajom, és a környezetemben nem is ismerek senkit, akinek baja lett a tejtől, akkor valószínűleg az én gyerekeimnek sem lesz. Persze figyeltem a reakciókat, de nem volt semmi. És igen, vannak kivételek, de azt is észre lehet venni, és cselekedni lehet. És abban valóban nem hiszek, hogy valakinek évekkel, évtizedekkel később a tejtől lehet valami baja - hogyan is bizonyították be, hogy attól alakult ki? És a sok adalék anyag? A tartósítószerek? A gén manipulált növények? A növény védőszerek, műtrágyák, stb.? És szerintem ezeket sem lehet teljesen kizárni a táplálkozásunkból, ahogy a levegőből sem szűrhetjük ki a szennyező anyagokat, és a vízből sem. Ki tudja, mi okozza a betegségeket. Nem hiszem, hogy bárki biztonsággal állíthatná. Maximum statisztikai elemzésekkel azonosíthatók valószínűsítő tényezők, de tudjuk, hogy a statisztikák csalhatnak... Na, nem fo.om itt tovább a szót, nagyjából értitek, mit hadoválok, azt hiszem :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook