Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
97. health
2008. júl. 7. 19:03

L.Maya!


Azért vigyázz a kecsketejjel! A tehéntejhez hasonlatosan egyéves kor körül lehetne csak adni. Allergizálhat is, ugyanúgy túl magas a fehérjetartalma, mint a tehéntejnek, ásványianyagtartalma is magasabb, mint az a baba szervezetének jó lenne, viszont bizonyos vitaminokból jóval kevesebb van a kelleténél. És vasban rendkívül szegény.


Idézet Dr Decsi Tamás könyvéből: "A tévhittel ellentétben a juh és a kecske tejének fehérje-összetétele hasonló a tehénéhez, ezért ugyanúgy allergizáló."

96. L.Maya
2008. júl. 7. 16:41
Sziasztok! Sajnos nekem is kevés tejem van,de én nem tápszert adok neki,hanem kecsketejet. Nagyon szereti és szépen fejlődik tőle. Szerintem ez jobb,mint a tápszer.
95. maya80
2008. júl. 1. 21:00
Az én kislányom kilenc hónapos és még szopizik. NAgyon örülök, hogy van tejem és nem kell tápszerrel szenvednem! Szerintem ez sokkal egyszerűbb, könnyebb, és a mi a legfontosabb: természetes. Ez a legjobb a babának, és a mamának is.
94. 9d68bc425f (válaszként erre: 88. - Cadence)
2008. jún. 17. 16:57

Én nem hiszem, hogy az éjjeli tápszerezés macerás, most már annyi tejem van, hogy éjféltől nézem az órát, mikor ébred, lefejni nem merem mert üvegből nem kell neki, ha elalszom mire felébredek minden csupa tej (akármit teszek oda). A párnámat ki kell dobnom lassan és a takarómat is, de a matrac is kap mindig. Kb 3 óra felé ha nem ébred fel akkor az egyiket le tudom fejni, de a másikat nem mert ha ébred etetnem kell. Ébreszteni néha szoktam, de sajnálom szegényt. Szóval egy szokásos éjszaka: forgolódás, ágyhúzás, öltözés, fejés, szoptatás, fejés aztán jó esetben alvás, ha el tudok aludni.

Ez nem valami kellemes, de örülök, hogy van tejem. Szerintem tápszerezni könnyebb. Nekem is kell főzögetnem a mellszívót meg a poharakat, mert ha van már nem a csapba öntöm, de annyi nincs, hogy érdemres legyen leadni, mert 3 decivel a párom nem szaladgál. Többet fogyaszt a ladánk, mint amennyit adnának érte, így egy rokonomnak adom, mert neki már nincs teje.

93. McKenzi (válaszként erre: 91. - Cadence)
2008. jún. 3. 14:04
igen ezt sokszor mondják, biztos sokan így voltak vele - viszont nagyon sokan megküzdöttek érte, ahogy te is, és ez nem egyszerű. Szerintem az lehet a legrosszabb, mikor valaki megtesz minden tőle telhetőt és nem sikerül, ilyenkor nagyon rossz lehet beletörődni, és megértem azt a megbántottságot ami lejön a hozzászólásokból, nagyon rossz lehet, még ha csak a sorok között is, de azt olvasni, hogy hibázott, miközben ő tudja, hogy nem.
92. Cadence (válaszként erre: 90. - McKenzi)
2008. jún. 3. 13:16
Ja és bele olvastam a gyogyszereim leirásába és abba is az volt hogy nem ajánlott szoptatos anyukáknak szedni.Ez is érdekes számomra.
91. Cadence (válaszként erre: 89. - McKenzi)
2008. jún. 3. 13:13

Mondjuk az igaz nálunk legalábbishogy amig szoptattam vagy probáltam szoptatni ugye nem lakott jol és igen éjjel sokszor felkellt és nem volt egyszerű.De mikor már csak tápszert adtam végig aludta az éjszakát egy idö után szoval éjjel nem sokat kelett tápszert kotyvasztani.

És igazad van nem kényelem kérdés.Csak sokan azt mesélték hogy éjjel felkellnek a babához mellre rakják azt kész.És a tápszeres ugye meg kimegy vizet forral lehüti stb...

De mondom nekem éjjel nem nagyon kellett mert másfél honapos kora ota kb végig alussza az éjszakát.

90. McKenzi (válaszként erre: 88. - Cadence)
2008. jún. 3. 12:15
gyógyszerrel kapcsolatban is abszolút megértelek: végül nekem is gyógyszert kellett szednem. A doktornőm szülési szabin volt, a helyettese azt mondta ez a gyógyszer mellett lehet szoptatni, csak amikor a betalocot szedem akkor öntsem ki a lefejt tejet - azt csak a rohamoknál kellett szedni. Hát kifejezetten örültem, hogy elhagyta a szopit 9 hónapsan (már alig jött tejem és a hozzátáplálás miatt is egyre kevésbé akarta elfogadni) visszajött a dokim és azt mondta, hogy ő nem ajánlja a szoptatás ez a gyógyszer mellett - na köszi, még jó, hogy ez igen kevés alkalom volt, de akkor is.
89. McKenzi (válaszként erre: 88. - Cadence)
2008. jún. 3. 12:06

Szia!


Sajnálom, hogy így alakult, de szerencsére ezért van a tápszer - te mindet megtettél!


Csak a tápszerkutyuláshoz szeretnék írni, hogy azért az is egy tévhit, hogy azt nehezebb - nekem az éjjeli szoptatások úgy zajlottak, hogy éjfélkor megszoptattam (legalább negyven perc volt) és hajnal háromkor aludt vissza - reggel ötig! akkor megint fent volt hétig és utána aludt vissza pár órára - nappal szintén, nem is hittem el, hogy milyen keveset alszik - mikor kevesebb lett a tejem (stressz miatt vagy növekedési ugrásoknál) még rosszabb volt, mert az esti szopinál nem volt elég neki a tej, így én este 8-től három órán keresztül próbáltam szopiztatni, így is a fáradtságtól aludt el. Utána jött a szaporító fejés.

Öt hónap elteltével úgy kifáradtam, hogy duplájára ment a pulzusom egy napig, és ez hetente ismétlődött- pánikrohamaim lettek (persze egyébként folyamatosan nagy stressz alatt voltam - külső tényezők miatt)

Azt hiszem, én esetemben a tápszer kényelmesebb lett volna, de ugye kényelemből egyikünk sem választja, eszembe sem jutott nekem sem.

88. Cadence (válaszként erre: 70. - 9d68bc425f)
2008. jún. 3. 11:30

Szia.

Mikor hazamentünk a korházbol szoptattam 2-3óránként a kislányomat.Azt hittem minden oké mert szopizott bár igaz mindig elaludt a végén.Mérlegünk akkor még nem volt igy nem tudtam mennyit szopizik.Aztán 1hét mulva kijött a gyerekorvos és akkor mentünk tanácsadásra is.Ott lemérték.Majdnem Fél kilot fogyott születési sulyához képest.Igaz már a korházban is fogyott valamennyit.Idö közben kiderült (mivel probáltam fejni is) hogy alig van és ami van azt is nehezen tudja kiszivni.A mellszivoval is alig tudtam valamit kifejni.Ugyhogy nem volt más választásunk tápszert irtak fel és azt evett.Egy darabig még probálkoztam fejegetni (anyatejserkentö teát ittam) de ne sok sikerrel.Igaz én azért nem bánom hogy nem sikerült szoptatnom mert császárral született a kislányom (nagyon nagy volt)és begyulladt a vágásom amire 3féle gyogyszert irtak fel és hiába mondták hogy nyugodtan szoptathatok melette egyáltalán nem voltam nyugodt.Az egyik gyogyszer lázcsillapito volt mert folyamatos lázam vagy höemelkedésem volt.Szerintem az anyatejbe is jut bármilyen gyogyszerböl.Szoval csak ezért nem bánom hogy nem volt tejem.

Amugy könnyebb lett volna ha szoptathatok mert az elején még éjjel felkellt és akkor tápszert csinálni sokkal macerásabb volt.

87. 1e958693ca (válaszként erre: 55. - Zs.ani)
2008. máj. 30. 18:03
Én is pont így jártam, ahogyan te. Az én drágaságom 1 hónapos koráig egyáltalán nem akart szopni.Azt gondolom, mert hiába tettem mellre, csak a 10.nap jött meg a tejem, addigra meg már kapott tápszert. Az első hónapot végigszenvedtük szó szerint, ő is meg én is, mindigg mellre tettem, de nem kellett neki, így hát fejtem a tejet, úgy adtam neki.Aztán nagyon kiborultam, egész nap bőgtem, erre másnap reggel elfogadta a cicit. Ő 3.5 hónapos volt, amikor újra elutasította a szopást, 2 hétig megint ment a szenvedés, rátettem, jó tanácsok szerint azzal kínoztam, hogy szopjon, hogy két evést is kihagytunk, csak utána kapott tápot, ha már kiordította a tüdejét. Shogy sem akart menni, megint fejtem az alatt a két hét alatt, de aztán hiába minden praktika-tejszaporító tea, homeopátiás bogyók-mégis elapadt a tej, mivel ugye a fejés nem olyan hatékony inger a tejképződésre, mint a szopás. Ajánlottak 20 000Ft-ért valami csöves-nyakbaakasztós kancsót, aminek a csövét a mellbimbóhoz lehet kivezetni, hogy olyan illúziója legyen a gyereknek, mintha szopna, és könnyen jön belőle a tej, de úgy gondoltam, ezzel nem fogok bohóckodni. Azóta tápot kap, mostmár 5 hónapos pár nap híján, így már főzeléket is kóstoltatok vele naponta 1x. Azt hiszem, én is mindent megtettem, hogy működjön, mert nagyon szertettem szoptatni, de nem ment. Voltam emiatt magam alatt én is, de már másképp gondolkozok.
2008. máj. 30. 12:16
Nem bántottál meg. Azt hiszem azonos az álláspontunk. Én sem Neked írtam a "dühítést",nem néztem név szerint az írót csak az összes h.szólás olvasása után egy egységes véleményt írtam, teljesen véletlen hogy tőled kaptam ki valamit. Azért köszi
85. gumimaci1 (válaszként erre: 84. - F1c20677ee)
2008. máj. 30. 08:54
Amit tettél nagy bátorságra vall! Sokan nem tudtak volna helyt állni az adott pillanatban. Téged semmiképp nem szerettelek volna bántani. Megtisztelő, hogy leírtad a történeted. Én nem hurrogtam le a tápszeres anyukákat. Az első pár napban a kórházban az én babám is kapott tápszert. Én kértem neki, inkább, mint éhes legyen. Volt anyuka, aki annak ellenére, hogy még a pici nem tudott szopizni, megtiltotta a tápszerezést, mert volt teje. Félt, hogy már tőle nem fogadná el a baba a tápszer után. Ez kifejezetten ellenszenves volt. Én fejni nem tudtam, hát pohárból ivott kizárólag tápszert 3 napig. Nem a tápszerrel van a gond, hanem a hozzáállással. De az is igaz, hogy mindenki úgy gondoskodik a Picijéről, ahogyan akar, de néha nehéz megállni, amikor még laikusan is látja az ember, hogy hajmeresztő valakinek az álláspontja. Tőled mégegyszer elnézést kérek, ha megbántottalak.
2008. máj. 29. 20:29
.....is elapadt. Halálos küzdelemmel biztos vissza tudtam volna állítani,de ezt azért nem. Nem is tudom miért írtam most regényt? Ami zavar engem, hogy kicsit úgy érzem, hogy a tápszeres anyák rendesen le vannak hurrogva, alázva. Persze azt én is kicsit furán nézem, ha valaki a külleme miatt fél szoptatni! Vagy ha már terhesen eldönti, hogy NEM! Hát ennyi voltam! Bocs mindenkitől a hosszú léért!
2008. máj. 29. 20:24
.......szerettem, tudtam, ám első alkalommal a lányom semmit nem fogadott el aminek köze volt az anyatejhez 3 hetes kora után. A kisfiamnál kevés tejem volt,mert keveset evett, majd 1 hónaposan leállt a légzése spontán, Én élesztettem újra.Ez olyan stressz volt amitől elvágólag elapadt a tejem. Sűrűn szopiztattam, nem könnyen de újra lett tejem, csak nagyon kevés és kénytelen voltam pótlást adni. Nagyon hamar az a kevés tejem....
82. f1c20677ee (válaszként erre: 81. - Gumimaci1)
2008. máj. 29. 20:20

Szia! Az Én mondatom sem azt jelentette,hogy minden helyzetben felülemelem a kényelmi és egyéb igényeimet a gyermekeimén. Természetesen mi akartuk őt,de nem haltam bele hogy csakazért is szoptatni tudjam. Ez egy reakció volt belőlem a már szinte abnormális küzdelmekre a szoptatásért.

A gyermekeimen látszik, hogy tervezettek, nagyon kiegyensúlyozottak ( nem nagyképű szerettem volna lenni, mielőtt ezt megkapom). Szoptatni.......

81. gumimaci1 (válaszként erre: 78. - F1c20677ee)
2008. máj. 29. 10:13
Természetesen Az I.szám 2. személy általánosítás, hiszen a leírtak alapján Te is természetesen megteszel mindent a gyerekeidért.
80. gumimaci1 (válaszként erre: 78. - F1c20677ee)
2008. máj. 29. 10:09

Kedves Jadoca!

Én nem kötözködni akartam, csak reagáltam az itt elhangzottakra, mint ahogyan Te is. Bár engem nem dühített fel semmi, csak elcsodálkoztam, hogy van olyan anya, aki pusztán lelki kellemetlenség miatt nem akarja szoptatni a babáját, és olyanok is vannak, akik a jegelős apasztást javasolják egy zavarodott terhes nőnek, nem beszélve azokról, akik hánynak a picibabáktól. Téged dühít a "kutya kötelesség", engem pedig csak ismét hozzászólásra késztet a Te "Talán nem a gyerek szült engem?!" mondatod. Nem, nem Ő szült, de nem is kopogtatott az ajtódon. A mai széles körű családtervezési lehetőségek mellett, igenis Te választottad Őt. Tehát, kutya kötelességed a tőled telhető legjobbat adni neki, mert még így is sajnos történhet bármi, amit nem tudsz befolyásolni.

79. McKenzi (válaszként erre: 78. - F1c20677ee)
2008. máj. 27. 18:58
Mármint azt nem várom el, hogy annyira erőltessék ahogy én, azt azért elvárom, hogy valamennyire megpróbálják! Végül is ennyit a baba is megérdemel.
78. f1c20677ee (válaszként erre: 77. - McKenzi)
2008. máj. 27. 16:45
Teljesen egyetértek veled, csak ez a kutya kötelesség kicsit feldühített. Talán nem a gyerek szült engem?! Egyebként a mi védőnőnk nagyon jó, nem szeretne minden baromságról meggyőzni, bár nem is teszek fel kérdést. Azt mondta egyébként ha nem lenne gyereke, visszaadná a diplomáját mert amit ott tanultak az köszönő viszonyba sincs a valódi gyermek ápolással, neveléssel.
77. McKenzi (válaszként erre: 76. - F1c20677ee)
2008. máj. 26. 12:54
hát én elég sokat szenvedtem a szoptatással és sikerült, tehát nem vagyok ellene - viszont másoktól nem várom el, ezt mindenki maga látja, sőt sokan nem is tudják hogy lehetne - kevés ismerettel rendelkeznek. Azt gondolom a védőnőknek kéne erre nagyobb hangsúlyt fektetniük, de arra is, hogyha látják nem megy az anyának, akkor ne erősítsék benne az amúgy is jelenlévő lelkiismeret-furdalást.
2008. máj. 26. 12:38
Olyan fura olvasni, hogy képesek vagytok ezen veszekedni. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szoptat vagy nem. Valóban jó lenne ha mindenkinek menne, de ilyen őrült erőfeszítéseket mint amit itt néhányan csinálnak nem kell tenni. Azért az mégis csak túlzás hogy aki szül, annak " kutya kötelessége" szoptatni! Ugyan már!! A szoptatott babák csúnyaságát aki itt írta az a másik véglete a tapintatlanságnak, még akkor is ha valóban kicsit másak.Én egyik gyermekemet sem szoptattam 3 hétnél tovább, először sajnáltam és tettem ellene, de nem ilyen irreális küzdelemmel.Másodszor örültem amikor a pockom befejezte az anyatejes korszakát, bár ekkor is tettem ezt azt hogy visszaálljon de sikertelenül.
2008. máj. 15. 10:55

Kedves Danica16!

Félreértettél! Én nem azt írtam, hogy ha nem tudod etetni a babádat valami okból, akkor nem vagy jó anya. Pontosan azt, hogy akkor nem, ha nem akarod. Mivel Te akartad, de nem sikerült, ezért ez egy nagyon szomorú dolog és egyáltalán nem elítélendő, sőt.

Ami viszont tény, hogy olyat olvasni itt, hogy valaki csak azért nem akar szoptatni, mert "kellemetlen", az továbbra is vérlázító szerintem. (Nem akarlak bántani szegény "rettegő30", de azt hiszem a sokkterápia sokszor célravezetőbb, mint az álságoskodás. Hidd el, hogy a legtöbb ember elvárja Tőled, hogy etesd a Babádat, főleg maga a Pici és a Kicsid apukája. Te is így fogod gondolni, ha megszületett. Felesleges szépíteni a helyzetet)

A Te teljesítményeddel HUBERTUS33 még mindig nem vagyok elégedett, hiszen most is csak szitkozódsz, mint eddig általában. Ez egy "Anyatej kontra tápszer fórum", tehát anyatej pártiak ugyanúgy írhatnak ide, mint tápszeresek, de én még egy szoptatós hozzászólótól sem olvastam olyat, hogy undorítóak a tápszert adó anyukák és a babáik. Neked már mindenki undorító. Ez vicces!

74. M_Marcsa (válaszként erre: 63. - Rettego30)
2008. máj. 15. 08:16

SZoptatni nagyon jó. A legjobb amit adhatsz gyerekednek, az az anyatej.

A cici mindig kéznél van, megnyugtatja, ja, és csomót spórolsz hogy nem kell vegyél tápszert.

Nekem is eleinte furcsa volt, hogy jön a tej, a mellemből, de láttam a szuszogó-muszogó apróságot, aki nagyon lelkes,hozzászoktam, hogy tej van a mellemben. A természet ezt jól kitalálta...

2008. máj. 14. 23:10
BOCS, ELÍRTAM! GUMIMACI1!!!
2008. máj. 14. 23:09

GUMIMACI 61 ÉS TÁRSAI!!


NEM A SZOPTATÁSON MÚLIK AZ, KI MILYEN ANYA!! VÉGRE MÁR VALAKI FIGYELEMBE VEHETNÉ MÁSOK ÉRZÉSEIT IS ÉS NEM BELEGÁZOLNI A LELKIVILÁGÁBA MERT NEM SZOPTAT AHOGY EZT A NAGYKÖZÖNSÉG ELVÁRJA! AKADJATOK MÁR LE A TÁPSZERT ADÓKRÓL A HÜLYE DUMÁTOKKAL! MI IS JÓ ANYÁK VAGYUNK HA NEM SZOPTATUNK IS! SAJÁT MAGATOKKAL FOGLALKOZZATOK NE AZZAL MÁS ANYA MIT HOGYAN CSINÁL! MIT VAGYTOK ANNYIRA ELÁJULVA MAGATOKTÓL MERT TUDTOK SZOPTATNI? UNDORÍTÓ AHOGYAN AZ EGEKIG MAGASZTOLJÁTOK MAGATOKAT MERT SZOPTATTOK!!


AKINEK NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA!!!!!!!!

71. Danica16 (válaszként erre: 68. - Gumimaci1)
2008. máj. 8. 14:58
Van hogy az embernek hiába van teje, ha akarja se tudja szoptatni a gyerekét... akkor én nem vagyok jó anya mert a fiam nem volt hajlandó többet szopni? megpróbáltam mindent!!! fejtem ezerrel, volt is tejem (sőt még mindig van pedig 3hónapja nem szopik), de már üvegből sem fogadta el, sehogyan sem, mikor engedélyt kaptunk a hozzátáplálásra még kajába is kevertük de úgy a kaja sem kellett... ilyenkor mit lehet tenni? minden etetés hisztibe torkollott, végül kénytelenek voltunk tápszerhez nyúlni...
2008. máj. 5. 11:51
A kórházban egyszer vittem méretni a lányomat, 10 millit evett egy óra alatt. Úgy megijedtem, hogy többet nem vittem méretni. Egy éjszakára kértem tápszert, de nem fogadta el. Fejni is próbáltam de nem jöttcsak pár csepp. Tápszert többet nem is próbáltam neki adni, mert eldöntöttem hogy Ő az én tejemt fogja inni. Fejni azóta se siekrült, mert nekem nem jön. Neki viszont úgy tűnik igen. Most 6 hetes és 22 dkgot hízott a múlt héten. Az evéseket nem mérem most, mert pár hete előfordult, hogy -30 grammot szopott:( Ha nem bírja ki a 3 órát akkor eszik gyakrabban, annyi teje lesz szerintem mindenkinek amennyi a bébi igénye. Ehhez viszont az kell, hogy ne csináljunk azonnal tápszert. Amúgy nem ítélem el aki tápszert ad, én is adnék ha nem hízna.
69. McKenzi (válaszként erre: 60. - Vanianyu)
2008. máj. 4. 20:17
nekem öt mili volt - végül úgy engedtek haza a kórházból, ha megvan a 30 mili, nem volt meg de hazaengedtek, később megjött a tejem, de elég küzdelmes volt - nem adtam pótlást, akkor biztos elapadt volna.
2008. máj. 4. 20:11

Sziasztok!

Elég furcsának találom ezt az egész beszélgetést, olyan megnyilvánulások vannak benne, hogy számomra hihetetlen. Mintha már majdnem a tápszert hoznátok ki győztesen. Én azt gondolom, sokkal inkább "divat" a tápszeres etetés, mint a szoptatás, hiszen sokkal könnyebb elapasztani a tejet, tápszerezni a babát, így elmarad a "macera", a csúnya lógós cici és egyebek. Igen, sokszor nem annyira jó szoptatni.. Amikor a kicsi csak cumikázik, csiklandoz, amikor begyullad a cicid, kisebesedik, harapdál a baba. Egyszerűbb lenne a szájába dugni egy cumisüveget. De az anyaság ezzel jár. A szülésnek is van árnyoldala. Szülni sem leányálom... és utána vérezni hosszú hetekig, mint a Niagara. Ha valakinek nincs teje, adjon tápszert, de ha van, kutya kötelessége szoptatni, ha anyaként akar viselkedni. Ez nem szeretem - nem szeretem kérdés. Védőoltásra is vinni kell, éjjel fel kell kelni hozzá, tisztába kell tenni... ez is nagyon fárasztó, de az anyasággal jár, mint az etetés. Nem passzolhatod át a férjednek vagy a szomszédnak, mert Te vagy az anyja, ha vállaltad, add meg a picinek a tőled telhető maximumot. Neked sem esne jól, hogy az anyukád azért nem szoptatott volna, mert "nem tudom... olyan kellemetlen."

HUBERTUS 33! Hogy Te pedig olyanokat írsz, hogy szoptatott babát látva hánysz, elmegy az étvágyad és abbahagyod az evést... ilyet nem írunk egy babára sem... Ez azt hiszem minősíthetetlen!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook