Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
127. ice kuszi (válaszként erre: 126. - 9461d5d8fe)
2009. febr. 26. 14:22
Szia! Az a lényeg, hogy minnél többet szopiztasd a babát, és bízz abban, hogy igenis van tejcsi, és sokáig fogsz szoptatni. A fejés is sokat segít, de ha nem tudsz sokat lefejni, az nem azt jelenti, hogy nincs tejcsi!
2009. febr. 26. 13:09
Sziasztok!Az én babám ma 2 hónapos és egy nátha miatt lemondott a szopiról.5napig nem esett le hogy miért ordít a kis drágám.Hát elvittem orvoshoz aki mondta hogy éhes!De ekkorra már a tejem is alább hagyott.Első baba és nem vettem észre,tejem volt meg szívta is csak nem elég erősen így nem is nyelt.Nagyon bánt és most emiatt is lehet hogy nincs már tej.Most tápszert kap amitől nagyokat alszik csak félek hogy betegesebb ne legyen.Mindíg fejek és azt is odaadom neki de alig van szopi után 10ml.A 130 tápot meg csak úgy nyeli!A csőrös poharat még nem próbáltam,eddig cumisüvegből evett.Emiatt lemondhat a szopiról?
125. szücske (válaszként erre: 124. - Böbe83)
2009. febr. 24. 16:32
Tényleg köszi a biztatást!Nem könnyű ez a dolog,mindenek előtt a baba érdekeit nézi az ember,de mi is a legjobb Neki?Nyugisabb lett,jókat alszik,˝nézelődik˝.Én is nyugodtabb vagyok,remélem ez jó lesz a tejci termelésnek!!Köszi még egyszer!!
124. böbe83 (válaszként erre: 123. - Szücske)
2009. febr. 24. 14:49
Nem jön össze mindenkinek. Ne aggódj azért. Ma már nagyon jó tápik is vannak. És ha csőrös pohárból adod, biztos nem szokik le a ciciről. Kitartást :)
123. szücske (válaszként erre: 122. - Böbe83)
2009. febr. 24. 14:13
Mind a kettő ciciből szopiztatok egy evésnél,így jön össze a 30,40ml.Pedig mi sem sietjük el!Hát az a 15ml nem sok az biztos.A dokinőnk nekünk is aranyos,de azért azt mondta,ha nagyon muszáj akkor adjam csak Neki.Sajnálom,hogy így alakult,de a szopizást szorgalmazom még mindig!!!Imádom azt a pillanatot!
122. böbe83 (válaszként erre: 121. - Drnéni)
2009. febr. 23. 20:08

Nem azt írtam, h. mindig, de sokszor . Ezt mondja a nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező la lache liga is. Sokkal többen tudnának szoptatni, mint, ahányan szoptatnak. Csak szereti az ember tudni, mérni stb, mennyit eszik a gyermeke. A fiam súlya az első héten csökkent, és négy hetes múlt, mire visszaszedte a születési súlyát. Elég kitartónak kellett lenni, h. hagyjam éhezni :S, mert az összes szülő, ( akik adtak nekünk tápot) mondta, h. kell a táp, pedig csak 15 nap, amíg beáll a termelés.


És nem csak a cicin töltött idő mutatja a szoptatás hatékonyságát, hanem az intenzitás is. Ha a gyermek nem annyira éhes, nem úgy szopja, csak cumizik az emlőn. Zavart okozhat a cumisüveg is. Ha az ember kiskanállal vagy pohárból adja a pótlást , akkor tényleg nem szokik le a szopásról általában.


Lehet azért mondom ezt , mert sokat küzdöttem, hogy csak szoptathassam ( mert nem hiszem, h. több tejem lett volna, mint anyukámnak) , és ez önigazolás. De sokszor az is önigazolás amit a tápszert adó anyukák mondanak, mert nem mertek várni arra, h. rendeződik a helyzet.


És a legfőbb problémát a szülészeteken látom, nincs kellő felvilágosítás. Pedig legalább azt elmondhatnák, hogy a legtöbb nő tud szoptatni, ne aggódjon anyuka!!! De, legalábbis pécsett, nem nagyon mondtak semmit. A másodiknál meg, mintha nem is lett volna személyzet...

121. drnéni (válaszként erre: 117. - Böbe83)
2009. febr. 23. 18:37
Ezzel vitatkoznék (mármint hogy a tápszeres babák leszoknak a szopásról). Én még nem hallottam ilyesmiről, és a nálam némileg nagyobb tapasztalattal rendelkező Suttogó se. Az én kislányom azt a 15 ml-t,ami két mellből összejött, mindig kiszippantotta az utolsó cseppig, háromnegyed órákig cicizett. Aztán a tápit 5 másodperc alatt lehúzta. Látszott, hogy szopizni sokkl jobban szeret. De tök mindegy volt, ne indult be ígyse, úgyse. Hál' Istennek, a mi doktornénink támogatott abban, hogy nem jó szegény gyereket éheztetni (így is 7 napig éhezett, mire elkezdtük a tápt).
120. böbe83 (válaszként erre: 119. - Szücske)
2009. febr. 23. 18:30
ja és szoptass két mellből, úgy összejön?
119. szücske (válaszként erre: 117. - Böbe83)
2009. febr. 23. 16:50
Köszi a tanácsot,aranyos vagy!Próbálkozom már mindennel,iszok ezt-azt,szedek homeo bogyót stb.Mérések alapján 30-at eszik egy-egy alkalommal és ez kevés neki,80-at kéne ennie.Mindig reklamál utána és nem tud aludni sem.Nem akartam tápszert én sem,imádom mikor cicizik és az anyatej a legjobb!!!!Szopiztatom és fejek,azt is oda adom ha összejön annyi és remélem megindul még!?A cicit nem hagyom olyan könnyen eldobni,igyekszem tejet serkenteni:)
118. böbe83 (válaszként erre: 117. - Böbe83)
2009. febr. 23. 14:17
bocs 99 % tudná... (tankönyv szerint :))
117. böbe83 (válaszként erre: 106. - Szücske)
2009. febr. 23. 14:16

Szerintem ne adj neki pótlást, hanem mindig szoptasd meg, amikor szeretné. Sajnos a tápszeres babák sokszor leszoknak a ciciről. Egy 3 hetes babónak elég kell legyen az anyatej. Próbáld, hogy sokszor megeteted óránként is akár, hogy akkor mennyit nő egy hét alatt. Ha megnyugtat mérheted mennyit eszik egy alaklommal, de szerintem felesleges. Az a fontos, h. egy hét alatt hízik e.

Nekem a fiam az első hónapban nem hízott, aztán végre visszanyerte születési súlyát , aztán elindult nehezen a növekedése. Én eléggé tápszerellenes vagyok, főleg a saját gyerekeimnél, mert a legjobb a babának az anyatej, a többi csak megpróbálja utánozni :)


Ja és persze a család nőtagjaitól hallgathattam, hogy jó e a tejem, meg, h. elég e, meg stb. Állandóan bestresszelik az embert. Én meg mondtam nekik, h. a nők 99 % a tudja szoptatni a babát, és 90 % nak elég a teje ahhoz, h. a baba csak azzal táplálkozzon 6 hónapos koráig, nem hiszem, h. én vok azaz 1 %. Ezt tartsd szem előtt. Hogy te is tudod, csak a gyerekorvosok is nagyobb biztonságban érzik magukat, ha tudják pontosan mennyit eszik.

Most a második babámnál, már senkisem mer igazán szólni, mit mennyit etessem. 4 hós múlt, de még nem kapott csak anyatejet... ( na meg egyszer mustárt a bátyjától :S )

Sok sikert és kitartást !!!

116. szücske (válaszként erre: 114. - 25396daeda)
2009. febr. 23. 13:49
Szerencsés vagy,hogy tudtál gond nélkül szoptatni.Már rutinos is vagy kettő lurkó után.
115. szücske (válaszként erre: 113. - McKenzi)
2009. febr. 23. 13:46
Köszi a biztatást!Most szopiztunk az előbb,nagyon ügyes amúgy és én is imádom ezt a meghitt együttlétet!
2009. febr. 23. 12:17
A TÁPSZEREKRŐL NINCS TAPASZTALATOM.3 GYERKŐCÖM VAN,A NAGYLÁNYOM 12 ÉVES,Ő 2 ÉVIG SZOPIZOTT,A KISLÁNYOM 5 ÉVES,Ő 2ÉS FÉL ÉVIG,A PICIKÉMET IS SZERETNÉM SOKÁIG SZOPIZTATNI!NAGYON JÓ AZ IMMUNRENDSZERÜK,RITKÁN BETEGSZENEK LE.NAMEG AZ AZ ÉRZÉS,MIKOR ODABÚJIK!OLYAN ÉDESEK!IMÁDOM ŐKET!!!
113. McKenzi (válaszként erre: 112. - Szücske)
2009. febr. 23. 12:07

az lll.hu-n az egyik cikk foglalkozik ezzel, semmi gond nincs - vissza lehet szoktatni csak az anyatejre - de hogy hogyan, azt ők tudják elmondani.


Ne aggódj, ez egy ilyen időszak, később majd jobb lesz.

112. szücske (válaszként erre: 111. - Szücske)
2009. febr. 23. 11:48
Elő került a tápszer is,nem akart hízni és nem éheztettem tovább.Félek,hogy leszokik a ciciről!Ezt nem szeretném,akarom szoptatni!!
111. szücske (válaszként erre: 109. - McKenzi)
2009. febr. 23. 11:44
Én is erre gondoltam,hogy megnőt az étvágya mostanában,mert eddig el volt a tejen.Iszom a tejserkentő teát,szedek homeopátiás bogyót és szoptatok!Észre vettem,hogy ha nem úgy jön a tej,sírdogál és mérgelődik a cicin.Többször kiengedi a szájából,nyalogatja csak.
110. McKenzi (válaszként erre: 109. - McKenzi)
2009. febr. 23. 11:40
De mindenképp hívj fel egy szoptatási tanácsadót és kérdezd meg a dokidat is.
109. McKenzi (válaszként erre: 108. - Szücske)
2009. febr. 23. 11:39

Most hirtelen ezt találtam


[link]


az utolsó cikkben van szó róla, hogy honnan tudhatjuk, hogy elég-e a tej.

Ha kevés a tej, próbáld meg sűrűbben mellre tenni, három hetes korban van egy un. szopi bumm, ekkor nagyot nő az étvágyuk, ilyenkor sűrűn kell mellre tenni, és akkor beáll a tejtermelés is.

108. szücske (válaszként erre: 107. - McKenzi)
2009. febr. 23. 11:21
Minden szopásnál mérjük a picit,keveset mutat a mérleg.Pelenka meg van,igaz tegnap óta nem kakilt,ez meddig nem baj?
107. McKenzi (válaszként erre: 106. - Szücske)
2009. febr. 23. 11:19

Hívd fel a La Lechte Ligát (www.lll .hu) ők megmondják, hogy mit kell figyelni (pl. kakis és pisis pelusok számát)

Az én kisbabán is keveset aludt és sokat sírt, kb. a hatodik hét után jobb lett a helyzet - ő végig szopizott, keveseket, de sűrűn, az első hónapban több mint egy kilót hízott, (kis súllyal született volt mit behoznia) Fejni én se tudtam soha nagy mennyiségeket.

2009. febr. 23. 11:12
Sziasztok!Még teljesen új vagyok ezen az oldalon és mint anyuka is kezdő!Nekem is gondom van a szopiztatással,kevés a tej szerintem és nyugtalan a kicsi.3 hetes lesz jövőhéten a lányom Dorka.30 akat szopik és utána nagy nehezen 20 le tudok fejni.Keveset alszik,sírdogál.
2008. dec. 18. 23:21
Anyámnak nem volt teje nem szoptatott, aztmondta hazavitt, lement vett tehén tejet és kész. :-( Én 9 hónapig szoptattam a fiamat, de mindíg izgúltam hogy jaj most biztos elapad, ezért a biztonság kedvéért megnyugtatás képpen a polcon ott volt egy doboz tápszer, de nem volt rá szükség, (9 hónapig). :-)
104. Wendy87 (válaszként erre: 102. - 72f62a66ed)
2008. dec. 18. 22:59
Hát igen, most azt mondják, de pl. tesóm 10 éves, és ő is így kapott annak idején tejet, meg én is ahogy anyukám mesélte. És mind a ketten egészségesek vagyunk, a családban sose volt tejérzékeny senki. Tudom, hogy sok anyukának feláll a szőr a hátán attól, hogy "régen ez így volt", nem is áll szándékomban mások véleményét megváltoztatni, de én ezt így helyesnek gondolom, én bízom az idősebbek tapasztalatában.
103. samsam
2008. dec. 18. 14:59
végigolvastam a hozzászólásokat, és bevallom én magam is nagyon tanácstalan vagyok a témában. az első babát várom, fogalmam sincs, hogy fog alakulni a dolog. beszereztem a mellszívót, de van egy kezdő adag tápszerem is. meglátom, mi lesz a jó a babának, de nem fogok véres küzdelmet folytatni a szoptatásért, ha egyszer nem megy - tök mindegy, ki mit vár el tőlem. amúgy én az életben nem kaptam anyatejet, tápos baba voltam a tesómmal együtt, és egyikünk sem tört meg se lelkileg se egészségügyileg. Tehát saját tapasztalat, hogy a tápszer is lehet nagyon jó, alig voltunk betegek, egyikünk sem allergiás semmire... unokatesóm az első gyerkőcöt nem tudta szoptatni, a másodikat pedig nagyon könnyen tudta. amúgy a baba táplálása a családban és tulajdonképpen mindenhol MAGÁNÜGY, egyedül az anyuka döntése kell, hogy legyen. próbálom nem izgatni magam rajta, nyílván a legjobbat akarom, de nem megyek Dunának, ha a szoptatás nem jön össze. Van szerintem bőven más lényeges dolog, amin lehet idegeskedni... szerencsére a táplálást megoldotta a tudomány, és ha nincs tejem, akkor is etethetem a babát.
102. 72f62a66ed (válaszként erre: 101. - Wendy87)
2008. okt. 7. 13:18

Nem korai egy 10 hónapos babának tehén tejet adni, még ha higítod is? Én ennyi idősen még nem adtam nekik, csak miután már rég elmúltak egy évesek. A tápszert nem hiába találták ki. Talán a picinek még azt kéne kapnia, nem? Én 15 hónapig adtam nekik tápszert, persze közben kaptak tejcikét is, de a boltit. Azóta nagyon sokszor isznak tehén tejet, és szeretik, nincs tőle bajuk.

Bocsi hogy belekontárkodtam a véleményedbe.

101. Wendy87 (válaszként erre: 99. - L.Maya)
2008. aug. 28. 16:18
Hol lehet kecsketejet szerezni? Ha én ezt tudom, biztos nem tápszert adok három hónapos kora óta :))) Mondjuk mostmár 10 hónapos elmúlt, én már reggel-este tehéntejet adok neki, de háromnegyedes higításban, persze forralva.
100. maya80 (válaszként erre: 99. - L.Maya)
2008. aug. 28. 13:54
Elfogadta? Megszokta már az új ízeket?
99. L.Maya
2008. júl. 10. 11:03
Mondta a védőnő,hogy pótolni kell B-vitamint,De nem ellenezte. Bár már 2hetes kora óta azt eszi.Most kezek adni neki kanalas kaját,remélem elfogadja.
98. maya80 (válaszként erre: 96. - L.Maya)
2008. júl. 8. 13:07
Szerintem is vigyázz a kecsketejjel! Bár gondolom, konzultáltál a védőnővel és a gyermekorvossal.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook