Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás kontra túlsúlyos gyerekek fórum

Szoptatás kontra túlsúlyos gyerekek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás kontra túlsúlyos gyerekek

11. nalexa8811 (válaszként erre: 1. - _kleo_)
2012. szept. 15. 19:48

Én is szoptatáspárti vagyok, kétségtelen, hogy az anyatejnek rengeteg előnye van.

Ennek ellenére azért megcáfolnám, a tápszerről írtakat. Engem sajnos nem szoptathatott az édesanyám, mivel gyógyszert szedett. Születésemtől kezdve tápszert kaptam. Mégsem voltam/vagyok túlsúlyos. A terhességem alatt sem híztam többet a normálisnál, most 4hónapos a kisfiam, és ugyanúgy nézek ki, mint a terhességem előtt.

Szerintem a túlsúly alkati kérdés, az életmód és az étkezés befolyásolhatja, de a tápszerhez semmi köze.

2008. nov. 20. 21:10
Szerintem se válaszd el. Biztosan meg tudod találni a kompromisszumot. Azt tartsd szem előtt, hogy a gyermekednek biztonságérzetet, szeretetet, megnyugvást nyújtasz ezáltal, mindig ott vagy, amikor szüksége van rád. Amikor visszamész dolgozni, nem leszel vele napközben, bekerül a sok idegen gyerek és felnőtt közé, akik mind külön-külön személyiségek, bizonyos szinten alkalmazkodnia kell hozzájuk, megváltozik az élete. Szerintem jót tesz neki, ha összebújhat veled. Én nagyon szerettem szoptatni, de sajnos alig 3 hónapig adatott meg a csoda.
9. anngi (válaszként erre: 7. - Agos)
2007. júl. 10. 17:24
es ha van tejed hagy a gyermeket szopizni en tapasztalatbol mondom halistenek nem ismerunk semilyen fajta betegseget sose kapott szurit se a kotelezoen kivul , most egy 18 eves 185cm magas 85 kg eretsegizet fiatalember,
8. anngi (válaszként erre: 7. - Agos)
2007. júl. 10. 17:20
igen az oviban ott aludt elinte nehezen de ott volt a cumis uveg mert a rendes cumit nem fogatta el soha csak a teat cumis uvebol es megbeszeltem az ovonenikkel hogy mi az abra es nala hagytak a cumis uveget az is egy felev utan elmaradt
7. agos (válaszként erre: 6. - Anngi)
2007. júl. 8. 21:03

anngi! Sokat segítettél! Köszi!

Még egy kérdés. Az oviban ebéd után ott aludt? A kislányom ebéd utáni alváshoz is kéri a cicit.

6. anngi (válaszként erre: 5. - Agos)
2007. júl. 8. 18:57
ra szokattam hogy reggel munka elott szopizot utana ovoda ott evett es delutan mikor haza hoztam ujab szopi es majd este ismet es lassan kivettem a delutanit csak az esti marat
5. agos (válaszként erre: 4. - Anngi)
2007. júl. 8. 10:26
Hogyan oldottad meg munkát mellette? Én sem örömmel szoktatnám le de dolgoznom kellene mert a gyes karcsú.
4. anngi (válaszként erre: 2. - Agos)
2007. júl. 7. 21:58
az en fiam 4 es feleves koraig szopott napkozben reggel es este .
3. Margitnéni (válaszként erre: 2. - Agos)
2007. júl. 7. 21:56

Két éves gyereknek már biztos, hogy nincs szüksége anyatejre. Én a rádióban szoktam hallgatni Horváth Ida műsorát, ő mindig azt tanácsolja az anyukáknak, hogy ha elhatározza, és belülről is biztos abban, hogy nem akar tovább szoptatni, ezt a gyerek is érezni fogja, nem lesz gond. De amíg hezitál az anyuka, addig a gyerek követeli a cicit.

Nekem ilyen gondom nem volt,sajnos meg küszködtem azért, hogy szoptatni tudjak, és nagyon hamar el is apadt a tejem.

2. agos
2007. júl. 7. 21:41

Meddig????

Egyetértek a szoptatás előnyeivel. Kislányom 2 éves elmúlt és még mindig szopizik! Ősztől szeretnék dolgozni és nem tudom hogyan szoktassam le róla. Nagyon szereti, ebéd után is és este sőt éjszaka többször is.

Segítsetek, tud valaki egy jó módszert?

2006. ápr. 25. 12:15
Egy rövid összefoglaló a szoptatás előnyeiről, különös tekintettel a túlsúlyos anyukákra, gyerekekre.
Az igény szerinti és kizárólagos szopinak sok-sok előnye van. Egyrészt az anyatej az ideális táplálék a baba számára és ha belejött a baba meg a mama, akkor egyszerű is, mert kéznél van, mindig megfelelő hőmérsékletű, steril...

Ugrás a teljes írásra: Szoptatás kontra túlsúlyos gyerekek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook