Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
67. zs.ani (válaszként erre: 63. - Rettego30)
2008. máj. 3. 20:54
Szia! Szerintem ne görcsölj ezen, majd minden alakul magától. Ha nem akarod szoptatni, adhatsz neki tápszert. Én nagyon szerettem volna szoptatni, de nem volt elég a tej, és egy csomó más problémánk is volt. Azért 4 hónapig kapott anyatejet a fiam, de folymatosan kapott mellé tápszert is. Mielőtt hazajöttünk a kórházból én is kértem tápszer receptet, és semmi gond nem volt, minden zokszó nélkül felírták. De az előtej szerintem is nagyon hasznos. Annyi minden változik a szervezetben a szülés után, hogy még lehet, kedvet is kapsz. A lényeg, hogy ne idegesítsd magad előre. A kicsinek az lesz a legjobb, ami neked a legjobb.
66. scorpiolady (válaszként erre: 63. - Rettego30)
2008. máj. 2. 17:51

Szia!

Szerintem teljesen normális hogy zavar a szivárgó előtej, ezzel én is így voltam, bár a szoptatás gondolatától nem irtóztam. Mindenképpen beszéld meg a védőnőddel hogy mit érzel, lehet az is segít egy kicsit, ill. ha megszületik a pici sok olyan dolog fogsz ösztönszerűen megtenni amire nem is gondoltál volna előtte.

65. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 63. - Rettego30)
2008. ápr. 28. 00:04

Nyugodj meg, a stressztől lehet, hogy nem kell mesterséges eszközökhöz nyúlni, hogy elapadjon a tejed. A védőnőnek mond el őszintén miért nem akarsz szoptatni, és egy csomó felesleges idegességtől megóvod magad és a babát is. Én is elmondtam anno, és megértette. A babának sem jó, mert érzi hogy nem szivesen szoptatod. De azért akármennyire is ellene vagy, legalább az előtejet fejd ki és pohárból add oda a picikének, az a legfontosabb, aztán apasztasd el. Ha leküzdöd ezt az érzést, akkor mégis azt mondanám, legalább az előtej erejéig tedd mellre, akkor tudod igazán eldönteni akarod-e továbbiakban szoptatni vagy sem. Nem akarlak semmire rábeszélni, csak arra kérlek, legalább egyszer próbád meg! Az az egy alkalom is lehet akkora hatással rád, hogy mégis a szoptatás mellett döntesz! Keress fel egy pszichiátert akivel tudsz erről beszélni!


Am, én is valahogy így vagyok ezzel, mivel az anyatej megelőző hatása nem is bizonyított, igy sok értelme lehet nincs is.Az előtejben vannak azok az anyagok amik megelőző hatással bírnak, de ez minimális mennyiség. Most találtam egy oldalt ahol ezt olvastam. Nagyon meglepődtem, de legalább a lelkisimeret furdalásom nem lesz ha nem akarok sokáig szoptatni. Nekem nem volt beteg a gyerekem amíg óvodába nem került, az óvodába kerülés után az anyatejes gyerekek is ugyanúgy betegek. A dokinő szerint 6 éves korára fejlődik ki az immunrendszerük!


Akit érdekel privát üzenetben elküldöm az oldal nevét!

64. Wendy87 (válaszként erre: 63. - Rettego30)
2008. ápr. 26. 20:03
Én nem ítéllek el. Nekem is voltak ellenérzéseim a szoptatással, igaz, én szoptattam négy hónapig, és nem magamtól hagytam abba, hanem egy betegség miatt elapadt a tejem. De megértelek. Viszont szerintem sokan nem fognak (most nem azt mondom, hogy itt, mert ezt nem tudom, én új vagyok itt nagyon), mert mostanában az anyatejes táplálást istenítik, viszont azt, aki mondjuk maga dönt úgy, hogy tápszert ad, azt elmondják minden szarnak. Pedig régen ebből nem csináltak ekkora hisztit, pláne, hogy pl. nekem nagymamám mesélte, hogy nekik három hónap fizetés nélküli szabi volt szülés után, aztán mindenki ment vissza dolgozni, szóval ennyi volt a szoptatás. És oké, azt mondják, hogy az anyatej nagyon fontos a babának, és ez így is van (félre ne érts, nem győzködni akarlak, valószínűleg ezeket a dolgokat te is tudod, mert már mindenkinek a fejébe verik terhesen), de még fontosabb a szeretet. Amúgy én felháborítónak tartom, hogy a tápszeres táplálásról nem világosítják fel kellőképpen az anyákat, mint ahogy azt régebben tették, hiszen ha valami miatt nem jön össze az anyatejes táplálás, akkor a legtöbb anya kétségbe esik, hogy úristen, most mi legyen, mert erről a témáról valahogy nem divat mostanában beszélni. Arra azért készülj fel, hogy a kórházban csúnyán fognak rád nézni, ha te azt mondod, hogy nem akarsz szoptatni és kérsz a babádnak tápszert, valószínű, hogy vitatkoznod is kell a nővérkékkel, szóval szerintem jó lenne, ha ezt előre megbeszélnéd a választott kórház dolgozóival, és ne akkor kelljen könyörögni, érvelni, mentegetőzni. Na most, nem tudom, hogy magától a szoptatástól viszolyogsz-e, vagy attól, hogy tej termelődik, esetleg az életmódoddal ezt az egyet nem tudod összeegyeztetni. De ha csak egyszerűen az a gondod, hogy te magad nem akarsz szoptatni, akkor fejhetnéd és úgy adhatnád a babának. Az is tej. Ha semmiképp nem akarod, hogy tejed legyen, akkor javaslom a hidegvizes borogatást/jegelést, attól el fog apadni.
2008. ápr. 22. 13:28

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni valakitől aki nem szoptatott. Nem tudom mikor és kivel kell róla beszélni, de nekem van ezzel egy kis gondom, azaz nagy. Rettegek tőle és elképzelhetetlennek tartom és képtelen vagyok rávenni magam. Rettentően várom a babát és mivel én sem anyatejen nőttem fel, és makk egészséges vagyok, (kivéve ezt az agyrémet) ezért reménykedem, hogy a tápszer nem ér fel egy gyerekgyilkossággal. DE orvosnak, védőnőnek még nem mertem megvallani hogy valami miatt én ezt elutasítom. Attól is ájulásig rosszul vagyok, hogy már most szivárog néhány csepp néha a mellemből, és nagyon szégyenlem, hogy így reagálok. Nem reklámozom, mert még a barátnőim is furcsálják, látom rajtuk, még ha vígasztalnak is.

Mégis mi fog történni velem szülés után? És főleg a babával? Lehet tenni valamit hogy ne induljon meg a tejem? Vajon az orvos fog segíteni? És segítenek abban hogy tudjam szépen és szeretettel etetni, vagy ki kell majd rabolnom egy patikát gyulladt mellel?

Persze van még néhány hetem, addig történhet valami velem...

Köszönöm nagyon ha valaki nem köpköd meg és válaszol.

62. direne
2008. ápr. 16. 00:56

Úgy gondolom, azért van a tápszerellenes hadjárat sok helyen, hogy az anyák figyelmét az anyatej fontosságára felhívják - ezzel még egyet is értek.

Két dolgot viszont elfelejtenek: megemlíteni,hogy azért nem szabad kétségbe esni, ha valamitől mégse jönne össze a kizárólagos anyatejes táplálás. Ami klassz ugyan, de hányan nőttünk föl részben, vagy kizárólag tápszeren, és itt vagyunk.

És azt is elfelejtik, hogy azok az anyák, akik úgymond beletojnak az egészbe, úgysem fognak ezektől a cikkektől megindulni, fejőgépért, szoptatós melltartóért elrohanni.

Tehát, mint mindenben, ebben is legjobb az aranyközépút.

És, haragszom azokra az orvosokra stb., akik nem veszik észre,hogy az anya már így is rosszul van a bűntudattól, mert nem sikerült "tökéletes ellátást" biztosítani a gyermekének, hanem még rá is tesznek egy lapáttal.

És, áldom a sorsot,hogy mekkora szerencsém volt eddig az összes védőnénikkel,akik ezt felismerték, és inkább támogattak, biztattak, mert átlátták, hosszú távon mégis a gyerek jár jobban, ha van egy nyugodt anyukája, az étel milyenségétől függetlenül.

2008. ápr. 15. 06:28

Sziasztok!

Sajnos az én kisfiam is tápszert kapott már a kezdetektől fogva, mert nekem egyáltalán nem volt tejem. Nem tudom, hogy miért. Nagyon szerettem volna

szoptatni és mindent meg is tettem azért, hogy beindítsam a tejtermelést de nem sikerült. :( 5 hónapig görcsöltem vele. Talán nem tettem volna és hamarabb beletörődtem volna, hogy a kisfiam már tápszeres marad, ha volt orvosom (férfi) nem erősíti bennem folyamatosan a bűntudatot. Folyton azzal jött nekem, hogy a tápszertől beteg lesz a baba és, hogy csak az én hibám, hogy nincs tejem. Hát, hogy lehet ilyen egy orvos?!!! Szerencsére elköltöztünk és kaptam egy új dokit aki már normálisan állt a dologhoz és megnyugtatott, hogy a tápszeren is ugyanúgy fejlődik a baba. Végül is igaza volt! A kisfiam erős, egészséges. Nem lett semmi baja. Bár jobban örültem volna ha kaphatott volna anyatejet, de hát mostmár mindegy.

2008. márc. 6. 16:39
ÉN LÁNYOM TÁPSZERES VOLT. MÁR A KORHÁZBAN IS KAPOTT POTLÁST. AKÁRMIT CSINÁLTAM CAK MAX 30 MILI TEJEM VOLT. LASSAN EL IS APADT. GYŐNYŐRÜ EGÉSZSÉGES A LÁNYOM. EGYSZER VOLT BETEG. MÁR 15 HOS
59. zs.ani
2008. márc. 6. 16:33
Az én fiam már elmúlt hat hónapos, négy hónapos koráig szpoptt, de már az elejétől kapott tápszert is. Mára túltettem magam a dolgon, én mindent megtettem. Ádám baba gyönyörűen fejlődik, már eszi a gyümölcsöket, főzelékeket. A második gyerekünknél is mindent meg fogok tenni a szoptatásért, de már sokkal könnyedebben fogom venni a dolgot. Talán ez lesz a megoldás. Kár, hogy nem mindenki találja meg ezt az oldalt, szerintem sokat segítene azoknak, akik csak örlődnek és szenvednek.
2008. márc. 5. 22:31

Sziasztok!

Már az örömmel tölt el, hogy ezen a fórumon nem nézik le a tápszeres anyukákat. Az én szülésem 1 napi vajúdás után császárral végződött,nagyon nehezen a hatodik szúrásra sikerült elérzésteleníteni, már készítették elő az altatást. Semmi, de semmi tejem nem volt, pedig mindent, de mindent megpróbáltam, amitől a tejtermelés beindulhatott volna. Egyszer sikerült 100mg lefejni. Nagyon megviselt, hogy a kislányomnak a legelső és legjobb dolgot nem tudom megadni. Aztán jött a védőnénink--és köszönet neki ezúton is--a helyére rakott. Elmondta, hogy nem azért leszek jó vagy rossz anyuka, hogy szoptatok, vagy tápszert adok a gyermekemnek. A Babikám tegnap volt 10 hónapos, most 9620gr, egyetlen egyszer volt kicsit megfázva.

57. NAZARET (válaszként erre: 56. - Luca2007)
2008. febr. 6. 19:55
Akiben megvan ez a szándék, az már eleve nem lehet rossz anya. Hidd el, van akit ez egyáltalán nem izgat!!
56. Luca2007 (válaszként erre: 55. - Zs.ani)
2008. febr. 6. 19:27
Ugye, hogy lehetünk jó anyák, ha a szopizás nem megy? Nekünk se ment. Én is fejtem, órákat 100-150 milliliterért. Sírtam, idegeskedtem, lelkiismeretfurdalásom volt, pihenni sose volt időm, tisztára kikészített idegileg. Aztán 2 hónap után azt mondtam, ennek semmi értelme. Tápszert eszünk. Lucám szereti, nekem pedig időm van mindenre (de nem önzésből nem szoptatok). Nyugodtabb vagyok és a baba is érzi, férjem mosolyogva figyel minket, mikor játszunk és mindig azt mondja: jó anya leszel... :-)
55. zs.ani
2008. jan. 11. 15:57
Sziasztok! Most olvastam a hozzászólásokat, és annyira jól esett a lelkemnek, hogy gondoltam ezt megosztom veletek. Az én kisfiam most négy és fél hónapos és kb. 3 hete nem fogadja el a cicit, így el is apadt a tejem. Már az elejétől kapott tápszert is, mert nem volt elég a tej. A lényeg, hogy én is teljesen bele voltam betegedve, hogy nem tudok neki elég anyatejet adni, és amikor adtam, akkor is java részben fejtem, mert sokszor nem fogadta el a cicit. Mindenhol lenéztek ezért, én pedig annál inkább próbáltam minden létező módszert a cici elfogadására és a tejmennyiség növelésére. Igazán öröm volt olvasni, hogy mások is vannak így, és igenis jó anyák lehetünk ettől függetlenül. Köszönöm nektek!
2008. jan. 7. 16:38

ALLICS!

Most más téma!Szerinted mennyire jó a gyereknek a bébikomp használata?

53. tundicicca (válaszként erre: 46. - ALLICS)
2008. jan. 6. 15:45

Na,ezt kipasszolom,megpróbálom úgy is!Hátha...!

De bébiételnél is igen-igen válogatós,amit boltból hozok,azt megeszi,amit itthon pürésítek,azt nem!Hát,nem gondoltam volna,hogy egy fél éves gyerekkel ilyen bajok lesznek...! :(

2008. jan. 6. 15:42

NAZARET!

E-mail elment,bocsi,hogy csak most irtam,de most jutottam gép közelbe!

51. NAZARET (válaszként erre: 44. - Tundicicca)
2008. jan. 6. 10:59

Szia tundicica!


Akkor megadnád a gyógyszer nevét, ha tudod?

Köszi!

50. NAZARET (válaszként erre: 41. - Ferildi)
2008. jan. 5. 21:53
Mellékhatása mindennek lehet! A lehet, persze vagy van vagy nincs. Én nem láttam semmit. Az a baj, hogy a lehet miatt nem nyilatkoznak határozottan. Engem ez idegesít nagyon. A felelőség persze az enyém, csak ha megosztom másokkal, akkor sokkal könnyebb.
49. NAZARET (válaszként erre: 44. - Tundicicca)
2008. jan. 5. 21:45

Na privátban megírtam az e-mail címemet!


Köszönöm!!!!!

48. NAZARET (válaszként erre: 43. - ALLICS)
2008. jan. 5. 21:38
Nem szedek nagyobb dózist, csak amint ítam a vélemények változnak. De köszi, azt hiszem ,hogy a megérzéseimre hagyatkozom, mert azt már látom ,hogy a "szakértők"-re úgysem támaszkodhatok.
47. Mokka78 (válaszként erre: 45. - Tundicicca)
2008. jan. 5. 21:18

Az én fiam se ette meg a tejpépet! :) Válogatósak! :)

Anyatejjel nem próbáltam!

46. ALLICS (válaszként erre: 45. - Tundicicca)
2008. jan. 5. 20:55
Hát igen valószínű attól vannak a kiütések.És ha a tejpépbe tennél anyatejet,annak ismeri az ízét lehet hogy be lehetne csapni.nem?
45. tundicicca (válaszként erre: 42. - ALLICS)
2008. jan. 5. 20:35

ALLICS!

A tejpépet sajnos nem fogadja el,most próbálkozok egy sűrítő tápszerrel,azt egyenlőre nem hányja ki,de amióta ezt eszi,két napja,piros kiütések vannak a szája körül! :(

Azt hiszem,ezt is le kell váltanunk!

44. tundicicca (válaszként erre: 40. - NAZARET)
2008. jan. 5. 20:33

Hali!

Én is pánikbeteg lettem a terhességem alatt,de olyan szinten,hogy az utcára a mai napig nem merek kimenni! :(

Terhességem alatt szedtem egy kék szinű gyógyszert,( ha adsz e-mail cimet,leirom ),és a kórházba is azt adtak szülés után!

Nekem azt mondták,ha szükséges,ezt a gyógyszert lehet szedni!A terhességem alatt erős nyugtatót szedettek velem,de a kislányomnak eddig hála istennek semmi baja!Szerintem nyugodtan szoptathatsz,mert ha abba hagyod a gyogyszer szedését,lehet jobban ártasz,mint használsz!Ezt egy szakirodalmi könyvből irtam!Sok sikert!

43. ALLICS (válaszként erre: 40. - NAZARET)
2008. jan. 5. 19:54
Azt írtad hogy szpotattál és semmi baja a gyerekednek,akkor miért ne??Vagy azóta már nagyobb dózist szedsz?
42. ALLICS (válaszként erre: 38. - Tundicicca)
2008. jan. 5. 19:50
A tejpép is jó,én is adok a 4,5 hónapos kisfiamnak.
41. Ferildi (válaszként erre: 40. - NAZARET)
2008. jan. 5. 19:22
Ha biztos vagy benne,hogy nincs mellékhatása akkor miért ne szoptathatnád?
2008. jan. 5. 14:12

Kérlek mondjátok el mit tennétek!

Első terhességem után , közben derült ki, hogy pánikbeteg vagyok. Nagyon jól sikerült kezelni gyógyszerrel. Aztán próbálkoztam leállni vele, mert még szerettünk volna babát, de sajnos nem akaraterő hiány miatt, egy adott dózist a mai napig szednem kell, hogy rendes életem legyen. Ezek után nekevágtam még kétszer gyógyszerrel, végigcsináltam szülést, szoptatást. Bár a véleménnyek állandóan ellentmondásosak voltak. A harmadiknál éppen amiatt nem mertem szoptatni, mer nem volt egyértelmű, hogy most az anyatejbe jutó mennyiség miatt mi a jobb. Ma már természetesen mindent végigolvastam szakmai szempontból is a neten. Találtam is egy angol nyelvű jól használható oldalt ezzel kapcsolatban , ami megnyugtatott. Ennek alapján külföldön sokkal több tapasztalatból azt vonták le, hogy még így is előnyösebb a szoptatás, ha lehetséges és van tej, mint a tápszer. A gyermekeim teljesen egészségesek, semmi gyanúsat nem látok rajtuk, pedig volt idő, amikor rengeteget tépelődtem azon, hogy jót tettem -e velük. Úgy gondolom, hogy ettől eltekintve, egészséges vagyok, ezért is akartam még szülni. Mert, ha másképp gondolkozom, csak egy gyerekem van ma is. Én úgy gondolom, hogy az állapotom nem biztos, hogy jó ha megakadályozott volna ebben. Most felmerült még egy gyerek tervezése. Csak ez az egy problémám van, hogy mindenki mást sugall, de senki nem mer felelősen válaszolni. Szóval szerintetek, ha nincs magzatkártosító hatás, ti szoptatnátok a helyenben, vagy adjak majd tápszert?

2008. jan. 3. 16:29
Hát nehéz kérdés:( Mert semmi baj a tápszerrel... de én semmiképpen sem akartam azt adni a gyereknek. Most adok mellé gyümölcslevet, ha méd szopi után kér... És mindig ideges vagyok. Hogy nő e rendesen a súlya, miért mondják, hogy tej mellé csak vizet adjak, ha meg nem nő... na mindegy. Ált azt csinálok, amit jónak gondolok. Na mindegy.
2008. jan. 3. 15:37

Nagyon szépem köszönöm a segítségeket,megpróbálkozok,akkor most elhagyjuk a tápszert,és adok bébikajat,esetleg megprobálom a tejpépet!Remélem az beválik!

Mégegyszer köszi mindenkinek!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook