Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás kontra tápszer fórum

A szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4 5 6
2007. aug. 14. 09:19

Szerintem nagyon kevés a nők közül az a százalék,aki az alakját félti,szóval nincs pro meg kontra,egyszerűen ha nincs tej,vagy más probléma van, akkor marad a tápszer kényszerűségből,ennyi.

Én csak nagyon kis ideig tudtam szoptatni mind a hármat,nem az alakomat féltettem.

6. Rekus (válaszként erre: 5. - 104bdd8c43)
2007. aug. 14. 09:03

Igen, lehet szoptatott babát is túletetni! Az a baj az igény szerinti szoptatással, hogy szegény első gyermekes anyuka nem tudja mikor van szoptatásra igénye a babának, és mikor kéne máshogy megvigasztalni. Mert cici jó ha éhes, jót lehet rajta aludni, ha kakilni kell akkor is segít a gyomor-bél reflex miatt... Bogikám is 20 percenként! kérte volna a cicit, de gyorsan rájöttem, hogy ez egyikünknek sem jó! Megpróbálom kitalálni, hogy mikor mire van szüksége, és nem egyből mellre rakom. Nincs óra szerinti etetés, és addig van cicin ameddig akar. De ha nyűgös, mert nem tud elaludni, vagy csak unatkozik, akkor nem szopizunk. (Vagy csak ritkán...)

Kicsi lányomnak volt már húgyúti fertőzési (ami ellen ugye elvileg védne a szoptatás), azt valószínűleg még a kórházban szedtük össze. Azóta egyszer-kétszer szürcsögött kicsit az orra, de komolyabb baja nem volt:)


Egyébként a legtöbb szoptatott baba kisebb súlyú mint a tápszeresek. A szokásos súlytáblázatok tápis babákról készültek. Emiatt sok szoptatós anyukát zargat azzal a védőnő, vagy gyerekorvos, hogy nem hízik kellő mértékben a baba.:(


Egyik ismerősömék tápszererrel táplálnak, azzal az indokkal, hogy az anyatejbe kerül(het)nek káros anyagok is. Na náluk viszont folyton összeszednek a gyerekek valami "érdekes" kórt.

5. 104bdd8c43 (válaszként erre: 4. - Krysty)
2007. júl. 27. 01:03

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek! Sok olyan anyatejes babát láttam már aki alig tudott mozogni olyan kövér volt! Méghogy az anyatejes babát nem lehet túletetni...XD Főleg úgy, hogy igény szerint szoptatják őket, kitágul a gyomruk és örökké az anyjukon lógnak, fél éves korukben már a 10 kg-ot is elhagyják néha..

Pfúúú, ráadásul még csúnya is, néhány hónapos gyerek és lóg a háj róla.. Ezek sokkal betegesebbek is!! A tápszereseket leócsárolják, nekem a fiam 15 hónaposan volt 9800 gramm, sosem volt duci, mindig a normális értékeken belül volt!

Ja, nem volt nagyfejű sem, formás kis buksija volt mindig! Nekem mident kapott pici korától és így sem volt kövér, inkább magas vékony mint az apja volt.

2007. júl. 26. 10:39

Nekem több mint 3 hétig nem indult be a tejem (császárral szültem, ez állitólag késlelteti meg volt egy-két külső tényező is...), addig tápszereztünk. Amint nyugalom lett körülöttem tejem is lett és 2 évig tudtam szoptatni.

Voltak páran akik azt mondták hogy felesleges erőltetni, úgysem indul be meg más is felnőtt tápszeren, és hasonló "kedves" megjegyzésekkel ostromoltak.

Nem bánom hogy ragaszkodtam a szoptatáshoz, de ha valaki nem olyan szerencsés mint én voltam, az se keseredjen el. Most már válogatni lehet a jobbnál jobb tápszerek közül.

Egyébként nekem az a tapasztalatom hogy az anyatejes babák a pufibbak és sokkal puhábbak is mint azok akik tápszert kapnak.

3. moncsa83 (válaszként erre: 2. - 104bdd8c43)
2007. júl. 26. 10:20
Sajnos tényleg megoszlik a vélemény a tápszerrel meg a szoptatással kapcsolatban.Sajnos én csak 1 hónapig tudtam szoptatni a fiamat,mert elment a tejem.Tápszeren nött fel és semmi baja hála az égnek nem volt tölle.Mindig azt mondták hogy a tápszeres babák pufik és betegesebbek mint az anyatejesek.Nem értek ezzel egyett,mert lehet hogy egy kicsit pufibb a baba már akinél,de nem volt beteg a fiam miota megszületett.Hlivi:teljesen egyet értek veled a tápszerrel kapcsolatban
2007. júl. 24. 23:56

Vannak olyanok akik nem akarnak szoptatni, féltik az alakjukat stb...

De sajnos sok olyan is van, akik akarnának, de nem tudnak! Az én fiam max 2 hétig kapott nyatejet, tápszeren nőlt fel, semmilyen különbséget nem látok egy anyatejes gyerek és a fiam között! Van sok ismarősöm akiknek 1-3 ávig kapott anyatejet a gyereke, mégis betegesebb mint az én fiam!!! A legkönnyebb mindent a tápszerre fogni! Én cáfolom a rémhíreket a tápszerről tapasztalatból!!!!

2007. júl. 8. 13:05
Manapság már egyre elterjedtebb a tápszerrel való táplálás, melynek több hátránya van az anyatejes táplálással szemben!
Ezért fontos megerősíteni az édesanyákat, hogy amennyiben lehetőségük van mindenképp az anyatejet adják gyermekeiknek.

Ugrás a teljes írásra: A szoptatás kontra tápszer
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook