Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? fórum

A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? (beszélgetős fórum)


260. timycat (válaszként erre: 248. - Borian)
2023. márc. 26. 17:50

Igen? Ennek írtam bárhol az ellenkezőjét?

Utazás? Az azért nem akkora tétel mint egy ház, nem ez a kategória.

Csak a példát továbbfejtve egy 10+ éves autó mennyiben kuporgatás kategória, csak mert nem cseréli újra x évente mert megtehetné, vagy egy panellakásban nem lehet élni? Pedig sokan megteszik. Igazad van, barátnőmék jobban jártak volna, ha beletolnak az elején mindent egy házba most meg számolnák hogy miből fizetik a rezsit, na meg közben olyan nagy utazgatásra se telt volna.


Tényleg speciális a közgazdász tudásod.

259. timycat (válaszként erre: 255. - Fincsi5)
2023. márc. 26. 17:43
Régi vágásúak vagyunk, olcsó belső égésű. A márka nem publikus, még valaki agyvérzést kapna...
258. timycat (válaszként erre: 257. - Channa*)
2023. márc. 26. 17:39

Lehet nem akarsz földtúró paraszt lenni, de a föld nélküli az előjött belőled, újra 👏


"Szúk látókörű te vagy, mert azt hiszed, hogy a te életed az etalon,"


Ezt pont te? Komolyan? Röhej


" És attól, hogy ezerszer leírod ide, hogy milliárdjaid vannak,"


Idézd már hogy ilyet hol írtam le csak egyszer is, mert biztos nem tettem.


Hazugsággal vádolsz, megint. Csak mert egyszer megjegyeztem, hogy hiába így adod elő, az nem a gyerek s. gge alá tett ház, amire a szülő a gyerekkel hitelt vetett fel és be is költözik hozzá.


Megint elöntötte az agyad a köd.

257. Channa* (válaszként erre: 237. - Timycat)
2023. márc. 26. 15:48

"De itt be is fejeztem az oktatást, az időm ennél többet ér."

Nincs mit tanítanod nekem. Nincs olyan tudásod, amire szükségem lenne. Nem akarok sem paraszt gazda lenni, sem jogász és semmi más, amilyen tudással rendelkezel.


Amire szükségem van azt tudom.


Nem itt fogok kérni tanácsokat, hogy hogyan osszam be a pénzem, mibe fektessek, mit vegyek és mit tegyek, ha előre akarok lépni és szakmai tanácsokat sem fogok kérni, ahogy arra sem vagyok kíváncsi, hogy milyen vállalkozást kellene szerinted indítanom, stb. Az életemmel mindig elégedett voltam/vagyok. Azt teszem, amit akarok. Nem függök sem a gazdag férjemtől, sem a gazdag családomtól, sem a gazdag ismerősöktől.

Nekem férjem, családom és barátaim.


Baromira nem érdekel egy sz@rrágó ismerősöd sem. Még is milyen példát kellene róluk vagy rólad vennem? Mid van neked, amim nekem nincs? Miért gondolod, hogy mindenki úgy akar élni, mint te? Miért hiszed azt, hogy te csinálsz bármit is jól? Nem akarok hatalmas földeket túrni, akkor sem ha van traktorom, mert nem vagyok paraszt. Nem akarok ingatlanokat adni és venni, mert nem vagyok ingatlanközvetítő.


Te így csinálod, szerinted ez a jó. Én csinálom valahogy, mert nekem így jó, és mások is úgy tesznek, ahogy nekik megfelelő. Nincs közöd hozzá, hogy ki, hogyan csinálja.


Ne adj a gyerekednek semmit, mert nálatok ez nem működik és sokaknál sem. Nálatok, ha adtok és nem kuporgattok, a gyerek egy vérszívó tahó lesz, akinek semmi nem elég. Ti ezt a mintát hoztátok és adjátok tovább. Az önállótlanságról meg ne is beszéljünk, mert ezt csak ridegtartással tudjátok a fejükbe verni.


Szúk látókörű te vagy, mert azt hiszed, hogy a te életed az etalon, te tudsz csak is egyedül normálisan gyereket nevelni, pénzt beosztani, pénzt csinálni, vállalkozni, elérni bármit is.


Ringasd magad ebben nyugodtan, de egy percet sem kérek a gyönyörűséges életedből, mert én pont úgy élek, ahogy szeretnék.


És attól, hogy ezerszer leírod ide, hogy milliárdjaid vannak, attól nem lesz igaz. Te lehet, hogy elhiszed, de én nem és szerintem mások sem, max. jófejek akarnak lenni veled különböző okokból.


Én viszont nem akarok jófej lenni, így nem fogok neked sem benyalni, ahogy teszik itt sokan.

256. globus (válaszként erre: 248. - Borian)
2023. márc. 26. 15:19
Ha már a taníttatási költségekről beszélünk, arra inkább érdemes kuporgatni. A több raklapnyi műanyag dömper mamánál 15 év múlva a padláson nem sokat segít... Babázni egy dolog, a felelősség később jön. Ezt nem neked mondom, csak hozzád fűztem kiegészítésül.
255. fincsi5 (válaszként erre: 239. - Timycat)
2023. márc. 26. 15:16
És a márkája ? villanyos, vagy felváltva benzin-villany?
254. fincsi5 (válaszként erre: 234. - Aszparagusz)
2023. márc. 26. 15:05

Én is rosszul vettem, mikor megtudtam. Mikor elmondtam (nyáron volt) az apjának, hogy hova sétáltunk, azt hittem, rosszul lesz. JAJ és nem akart ölbe menni?? Mondtam nem. egyébként 06.01.-jén 5 éves lesz.


A gyereknevelésről direkt nem írtam, mert számomra olyanok, mint az első szülők a Földön.

253. tumbo2 (válaszként erre: 251. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 26. 13:45
én hallgatni nagyon tudok,mint a lányom-
252. tumbo2 (válaszként erre: 241. - Borian)
2023. márc. 26. 13:43
persze azt megértem,de azt azt az öregembert nem,akinél 2 nyugdíj volt,meg egy kereső elég idős lányuk.ott állt a piacon,remegő kezében valami petrezselyem,kapor.egy sörre ment a kocsmába,várt,hogy valaki fizessen neki még egyet.míg számoltuk a pénzt,bejött az irodába,ott nézte kiguvadt szemmel ,kiküldtem. kuporgathatta a pénzt,mindhárman meghaltak,fene tudja ki örökölt utánuk.
251. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 250. - Tumbo2)
2023. márc. 26. 13:37
Nem elég csak elmondani, a másikat is meg kell hallgatni, mert kiderülhet, hogy okosabb mint én..))
250. tumbo2 (válaszként erre: 249. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 26. 13:34
én vitatkozni utálok,hát a véleményem elmondom,aztán kész
249. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 247. - Tumbo2)
2023. márc. 26. 13:19

Dehogy meddő vita..., inkább élvezetes


Ezekből lehet igazán építkezni, tanulni mindenből és mindenkitől lehet és sohasem késő..-)Ö


én így látom..)

248. Borian (válaszként erre: 243. - Timycat)
2023. márc. 26. 13:12

De, az, hogy vki mindenét a vállalkozásába tolja, nem él kényelmes lakásban, ne utazik, nem küölt magára, mert majd ha 50 éves lesz, az nekem kuporgatás kategória. És mi van, ha 49 évesen kopogtat a kaszás? Ha már itt fáj, ott fáj? Akkor tehetsz a sok pénzedre.


A családunkról pusztn azért írtam, hogy a vagyon, ingatlan, befektetés el tud úszni egy perc alatt.


De ha van eszed és tudásod, szükség lesz rád bármilyen körülmények között. Persze, ehhez nem tucat-tudás kell, anem igazi, speciális, amiért megdolgoztál. Én sem mezei közgazdász vagyok, ezért nyugodtan élek, mert bármikor, bármilyen rendszerben kell a tudásom, ezért nem kell dörgölőznöm, idegeskednem. A gyerekeimet is erre nevelem, egyelőre jó úton haladnak. Nem, nem tolok alájuk semmit, de nálunk a tanulásra, "hobbira", ami nem is annyira hobbi, mindig van pénz, mert ettől lesznek különlegesek és olyan tudás, képesség birtokában, ami nem jön szembe. Persze, ehhez kell szorgalom és elkötelezettség is, szerencsére ezt látják otthon.

És igen, hhoz, hogy vki mindig magas szintű kreatív munkt véezzen, folyamatossan tanuljon, kell a pihenés, az inspiráló élmények, utazások, megfelelő környezet, ahol él.

247. tumbo2 (válaszként erre: 246. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 26. 12:44
végül is meddő vita,mindenki a saját sorsának kovácsa,állítólag.
2023. márc. 26. 12:41

Mindkettőtök pro und kontra vitáját nekem élmény olvasni, mert tényekkel van alátámasztva.

értelmes mondatok hangzanak el.

Szerintem mindkettőtöknek igaza is van a maga módján, ezért tőlem piros pontot érdemeltek...DD

sajnos, tőlem csak ennyire telik..-)

245. tumbo2 (válaszként erre: 242. - Simple)
2023. márc. 26. 12:40
egyik hónapról a másikra éltünk,ugyan mit fialtattunk volna.a gyerekemet egyedül neveltem,persze az apja is segített,de a tanultatásáért egy kalap pénzt kifizettem.
244. tumbo2 (válaszként erre: 242. - Simple)
2023. márc. 26. 12:36
ha te mondod?
243. timycat (válaszként erre: 241. - Borian)
2023. márc. 26. 12:20

A kuporgatástól nagyon messze van az amiről beszélek. Persze önfegyelem az kell hozzá.

Az én családomtól is elvettek egyszer mindent, ebben kellene dagonyázni, hogy akkor kár bármiért is?


A tanulást nem is értem hogy jön ide, ki mondta hogy nem kell? De gondolj bele a gyanús elem ha tanult, ha nem tanult akkor is megszívta. Erre akkor nem a tanultság volt a megoldás.


Az megint más kérdés, hogy vannak olyan tömegszakok, amik már réges rég nem a jólét útja, ilyen pl a jogász, annyi van belőlünk mint a szemét. Hű de nagy készség sem kell hozzá, kényelmes is, én legalábbis emiatt választottam, gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Csak én nem egyetlen útként, ha világválság jön elég hamar felkopik annak az álla aki pusztán a tintanyalásból akar megélni, az akkor megy ha pörög a gazdaság, azt meg nem az elméleti emberek pörgetik.

Persze egy szakmát is tanulni kell, ha épeszű az ember és pénzügyileg fegyelmezett sokkal jobban meg is éri, mint a legtöbb felsőoktatási szak (vagy hogy hívják most ezeket). De mérlegre kell tenni azt is, hogy mi mennyi idő alatt térül meg, mettől meddig tart az aktív időszak és az aktív időszak alatt milyen intenzíven jön a pénz. A logika és a józan paraszti ész pedig az alapja mindennek. Szerintem. De ha jól emlékszem közgazdász vagy, szóval...


Amit én szoktam mondani, hogy én nem vagyok olyan gazdag, hogy elmenjek akár csak 50-100ezer forint mellett, csak mert épp kényelmetlen érte lehajolni, meg majd legközelebb. Itt nem egy hsz-ó itt-ott fennhangon hirdeti, hogy ő ennyiért meg sem mozdul, na nehogymár, meg valami ingyen se kellene, meg a pihenés többet ér stbstb... Hát oké, de ilyen hozzáállással elég sok lehetőség mellett el lehet menni, aztán pislogni értetlenül.

242. simple (válaszként erre: 240. - Tumbo2)
2023. márc. 26. 12:04
Mi csak kihasználtuk az adódó lehetőségeket. Nagyon kis pénzünk volt eleinte, azt fialtattuk, mikor annak többszöröse lett, azt megint és így tovább. A lehetőségek mindenki számára ugyanúgy adottak!
241. Borian (válaszként erre: 237. - Timycat)
2023. márc. 26. 10:55

persze, úgy is lehet élni, hogy egész életedben kuporgatsz, de minek... odaátra nem viszel magaddal semmit és mindenki ugyanolyan 1*2 méteres helyre kerül


nekem az üknagyanyámék vagyonos emberek voltak, de nagymamám mindig mesélte, hogy a nagy gazdasági válság alatt egy nap alatt összeomlott a birodalom, üknagyanyám agyvérzést is kapott 40 évesen... aztán még párszor kellett nulláról kezdeni, amikor 45-ben mindent elveszítettek, ki lettektéve az állásaikból, mert gyanús elemek voltak, azután rendszerváltáskor megint...azóta a mi családunkban generációk óta az a mondás, hogy tanulni kell, mert a tudást senki sem veheti el, és azzal a képességgel lehet nulláról újra egzisztenciát építeni

240. tumbo2 (válaszként erre: 238. - Simple)
2023. márc. 26. 10:46
hogyne értenélek,csak az emberek legtöbbje,mint például én,elpocsolyázunk a langyos vízben.de sosem irigyeltem,aki az eszéből,az okosságából jutott többre.na most megint leoltanak.a vejem egyetemi tanár,meg kijár Svájcba valami részecske kutató intézetbe.
239. timycat (válaszként erre: 232. - Fincsi5)
2023. márc. 26. 10:37

Autó végül nem vettem. Kaptam. A férjem már utálta nézni a yarist a garázsban az övé mellett, ciki volt szerinte. 🤷‍♀️


Mondtam is neki a múlt héten, hogy húzza a facára, annyiba került rá 1 db gumi, mint a yarisra a 4. A szerviztől már előre félek. Én carrágó vagyok ilyen téren.

238. simple (válaszként erre: 230. - Tumbo2)
2023. márc. 26. 10:34
Na ezt pont jónak mondod. Egy táska ruhával indultam neki az életnek, 16 évesen, teljesen egyedül. Férjemnek sem volt többje. Nem volt sehonnan semmiféle támogatás. Tégláról téglára raktunk össze mindent. az, hogy ma itt tartunk ahol, csakis a pénzügyi kultúránknak köszönhető.
237. timycat (válaszként erre: 227. - Channa*)
2023. márc. 26. 10:30

Fogalmad sincs miről beszélek. Nem új gazdagokról, meg NER lovagokról, az ő történetük teljesen szembe megy minden gazdasági alapelvvel.


Egy példán keresztül talán megérted, barátnőmék akik Mo-on egy árufajta legnagyobb termelői, de lehet közép-Eu-ban sincs náluk nagyobb, csupán pár éve költöztek egy már felújítandó házba, amit csak most újítanak fel, előtte egy 2 szobás panellakásban éltek, 10+ éves autókkal jártak. Tették össze a pénzt, kezdetben apránként földekbe, gépekbe, car telephelybe, aztán kicsit jobba. Bérből-fizetésből kezdték, igaz nem minimálbér, mellette folyamatosan építették ki a vállalkozást, először a férj hagyta ott a munkáját hogy többet fordítson a vállalkozására, barátnőm csak tavaly. Amit elértek az rengeteg idő, ötlet, bátorság és nem csak heti 5 nap 8 óra munka befektetésével sikerült. Ami ma az átlag 20-30 éveseknek alapszükséglet a ház vagy minimum nagy lakás kacsalábbal, azt ők 45-50 évesen engedték meg maguknak és még mindig nem olyan házban élnek ami reprezentálná a valós anyagi helyzetüket.

Ez a különbség. A többség erre képtelen, ha van 100 forintja akkor minimum 150-et költ, amiből mondjuk 100 a "csak mert megérdemlem". Ez csak egy példa, azt már csak óvatosan említem meg, hogy ha összeszámolnám a vagyonelemeiket bőven milliárd feletti összeg jönne ki, egyszerű vidéki emberek. Ha belegondolsz ma egy átlag, vidéki ház mennyibe kerül...


Persze lehet mondani, hogy az átlag nem ilyen anyagi körülmények között él, várja a csodát, sopánkodik, elmegy lehetőségek mellett csak mert így egyszerűbb, miközben a rendelkezésére álló vagyonának a jelentős részét a saját kényelmébe fekteti, egyszerűen képtelen a pénzügyi fegyelemre. Otthon is ezt látta. Én is ezt láttam, sőt. Anyámék horror pénzt kerestek, de el is költötték, vissza a vállalkozásba szinte semmit nem forgattak, ami fejlesztés híján fenntarthatatlanná vált. Most anyám az én nevemen lévő házban él, mert gyakorlatilag megvettem az örökségem, hogy megmaradjon egy normális, értékes ingatlan, ne kótyavetyéljék el. Mondhatom részemről igazán "nagy biznisz volt." 😕 De miután apám után örültem, hogy csak 0-t örököltem és nem mínuszt, ezt már nem akartam kiengedni a kezeim közül. Apám a másik ékes példája volt a pénzégetésnek. De szüleim nem az átlagra, hanem az agyamentre példa.


Az átlagra asszisztensemék a példa, legutóbb 5-6 éve mikor még én is nézegettem, hajtottam a lakásokat mondtam nekik, most vegyetek, akár hitelre is, mert olcsó a hitel. Húzták a szájukat ők ilyen-olyan lakásba nem költöznek, gyűjtögetnek még, mert ők házat akarnak, de minimum olyat hogy csak beköltözni kelljen, ő biztos nem ad lejjebb az igényből, közben sokkal jobb autót vettek mint ami nekem volt, sokkal többször és sokkal drágább helyekre utaztak mint amit megengedhettek volna maguknak, drágább hobbiknak éltek és sokkal drágább lakást bérletek mint ami szükséges. Én meg voltam a carrágó, károgó h.lye. Most valószínűleg az örökségükig esélyük nincs venni bármit is, ami van/volt pénzük az reál értéken sehol nincs, ma már annak is örülne amit 5-6 éve lefikázott. Valóban ez az átlag, aki húzza a száját hogy persze mert az xy-nak könnyű.


Az pedig hogy te mit hiszel és mit sem... hát csak annyit tudok mondani, hogy a szűk látókör sosem visz előre.


De itt be is fejeztem az oktatást, az időm ennél többet ér.

236. tumbo2 (válaszként erre: 234. - Aszparagusz)
2023. márc. 26. 10:29
hogy én milyen szerencsés voltam.az óvoda mellett laktunk.nem is tudom,hogy jutottunk volna el,40 éve a falu másik végéből.
235. ,zumba (válaszként erre: 234. - Aszparagusz)
2023. márc. 26. 10:27
Én nem mertem leírni.
234. aszparagusz (válaszként erre: 232. - Fincsi5)
2023. márc. 26. 10:25

Két saroknyira csak kocsival lehet menni a gyerekért az oviba?

Anyám borogass!

233. fincsi5 (válaszként erre: 225. - Timycat)
2023. márc. 26. 10:16

Egyébként nálunk én nem értek a pénzhez, de a férjem nagyon is. Fiaméknál meg a neje racionálisabb, tehát reméljük, ők sem a híd alatt kötnek ki. Rezsi, vagy vásárlás..ilyesmire sosem adtunk, nem is hagyja, hogy én fizessek, ha elvisz bevásárolni, pl. mikor az apja kórházban volt.


Jaj, holnap szürkehályog műtét a férjemnek! Vett ki szabit, viszi-hozza. És a csomagos autó is holnap jön, biciklit hoz a férjemnek, itthon kell legyek. Egyáltalán van ott rám szükség? 10-13 között szabad vagyok, nem tudom, menjek-e megnézni.

232. fincsi5 (válaszként erre: 225. - Timycat)
2023. márc. 26. 10:07

Tudtuk, hogy a Rover nem befektetés, de én akartam, hogy ne biciklivel járjon télen dolgozni. Mert a neje otthonról dolgozik, de kell a kocsi, mert 15:15-kor 2 saroknyira megy a gyerekért, oviba.


Még jobban örülök egy ilyennek, mintha marad eredeti álmánál, hogy rallyzik.

A mi kocsik is 14 éves, 60 ezer km.-rel, de nem merem eladni, pedig már 100x akartam. De ha a Rover lerobban, megint a bicikli marad. Hadd legyen neki, ha már beleszeretett. Csak nehéz volt olyan szerelőt találni, aki nem utasította el rögtön, mikor meghallotta, pláne, hogy 6 hengeres.


A házukba nem forgattunk bele mindenünket, csak amit gond nélkül tudtunk odaadni. 36-38 évesek, amíg tudjuk, segítjük, akkor is ha irracionális hóbortja van.

Ebben úgysem értenénk egyet sosem, már látom.:))


Milyen autót vettél végül?

231. tumbo2 (válaszként erre: 227. - Channa*)
2023. márc. 26. 09:01
álmaim háza volt,egy szoba,konyha,fürdőszoba.alig száz éves,festeni kéne,de nincs festő,na meg a derekam sem bírná a sok pakolást,de nyárra összeszedem magam,szerzek egy embert, a gyerekek meg segítenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook