Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? fórum

A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
20. semleges (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 13:44

Mi az a "modern kori házasság"?

És a régi?

19. Pasionella (válaszként erre: 17. - Horex)
2023. márc. 21. 13:39

Van olyan ismerősöm aki ha elmegy boltba hazamegy majd oda adja a blokkot a párjának, hogy perkálja a felét... szerintem ez minden csak nem közös élet...

Olyan ismerősöm is van aki azt sem tudja a párja mennyit keres és mikor mire költ, ellenben Ő pl mindenen spórol és minden fillért félretesz a semmire mert csak élnek egymást mellett, nem haladnak sehova.

18. Pasionella (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2023. márc. 21. 13:38
Akkor ti a ritka kivétel vagytok mert eddig akármelyik ismerősöm így élt egy ideig-óráig ment majd szépen lassan előjöttek a konfliktusok, bizalmatlanság és igazából nem haladtak sehova se mert mindenki féltette a saját kis pénzét. Szerintem ez nem közös élet ahol az anyagiak sem közösek, így számomra a célok sem, de persze mások vagyunk, ritka ha valakinél ez működik, a miértjét sem értem mi szükség van rá ha elvileg bízom a másikban és vele tervezek megöregedni...
17. horex (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2023. márc. 21. 13:37

És hogy számoljátok ki a rezsibe ki mennyit ad? A vasárnapi húsleves legyártása sem ingyen van , és ha a másik egy kanállal többet vesz valamiböl?

A fele-fele nem lehet reális, valaki mindig többet v. kevesebbet fogyaszt.

16. Pasionella (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 13:36
Én eddig akárhány párnál láttam ezt a külön kassza dolgot sehol sem működött hosszú távon, bizalmatlanságot szült és konfliktust, egytől-egyig.
15. aszparagusz (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 13:20

A gyerektartás összege független attól, hogy a gyerek házasságban, vagy más kapcsolatból született.

Semmivel nem jár több/kevesebb tartásdíj a gyereknek attól függően, hogy házasságban- házasságon kívül született.

14. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Pasionella)
2023. márc. 21. 13:17

Idén lesz a 25. házassági évfordulónk.

A kezdetektől külön kasszán vagyunk.

Remekül működik.

2023. márc. 21. 13:13

A házasság az elköteleződés hivatalossá tétele, az összetartozás jog előtti elismerése. A házassággal jogilag is felelősséggel tartozol a másikért, nemcsak erkölcsileg. Lehet, hogy válás esetén kötelezettséggeid lesznek, de jogaid is, ami egy élettársi kapcsolat esetén nem automatikus. Persze a házasságnak és az élettársi kapcsolatnak is megvannak az előnyei és hátrányai. Annyi biztos, hogy könnyebb kilépni belőle, ha nincs házasság. Viszont ha anyagilag már te is sokat hozzátettél a kapcsolathoz, akkor egy szakítás után jogilag nem követelhetsz vissza semmit, ha csak nem tudod bizonyítani, h az adott dolog a te tulajdonod. És bizony sokszor, főleg a kapcsolat első éveiben az ember nem feltétlen foglalkozik ilyesmivel, hiszen "szeretjük egymást, sosem verne át". De sajnos sokszor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt a másikról feltételeznénk. Aki pedig alapból úgy indul neki egy kapcsolatnak, hogy mindent le akar papírozni, h mi kié, illetve ki mit kap, ha mégis befuccsol a dolog, az meg eleve már az elején bizalmatlanságot feltételez a másikkal szemben és azt sugallja, hogy még el sem kezdődött a kapcsolat, de a felek már a szakításra készülnek fel. Nyilván sokféle ember, sokféle kapcsolat van, mindenkinek más a jó, mindenkinek más fér bele, de én például nem szülnék házasság nélkül, hacsak nem véletlenül csúszik be a gyerek. Sőt lakást, házat sem vennék közösen senkivel anélkül, h házasok lennénk. Nekem az már nem férne bele, de másoknak igen.

Ha nektek jó házasság nélkül, senkinek nincs joga győzködni titeket róla, de ugyanígy a házasságot ellenzőknek sem kellene folyton bizonygatni, hogy a házasság csak egy papír. Ha csak egy papír, akkor miért olyan nagy gond az, ha van? De mivel sokaknak mégiscsak gond, mert kötelezettséget és felelősséget tesz a felekre, (ugyanakkor jogokat is ad), innentől kezdve nem beszélhetünk arról, hogy csak egy papír.

12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Pasionella)
2023. márc. 21. 13:02

De praktikus..-)

Az érintett két félnek kell megfeleljen..a többi csak vélemény..-)

11. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 12:57

Nem értem a kérdést.


Nyilvan viszem a fél házat, ha benne van a penzem, hazassag nelkul is.


Az, hogy a sajat fizumbol Balira megyek, attol a gyerektartás jár a gyereknek.

10. Borian (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 12:52

Most megfordítanám: ha csak összebútorozva éltek volna, akkor nem fizetnének a saját gyereküknek többet egy vasat sem?


Hát épp ez a funkciója: valamiféle törvény által érvényesíthető anyagi biztonságot ad a családtagoknak a kapcsolat felbontása után is.

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 12:49

Ha neked jó a kapcsolatod, akkor nem is kérdés, hogy „Miért is is kéne megházasodni?” Nem kell. A házasságkötés nem kötelező, csak egy lehetőség.


Egyébként pedig létezik ám házassági szerződés.

8. Pasionella (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 12:41
A külön kassza minden csak nem együttélés...
2023. márc. 21. 12:38

Nem kell házasodni. Ki mondta, hogy kell?

Miért kell mindig valami hasznot keresni?


Neked mi a hasznod a jól működő párkapcsolatodban?


Ez a kapcsolat mitől működik jól? Hol éltek? Kinek a tulajdonában van a lakásotok? Ki mennyit tesz anyagilag a közös életetekbe? Közösen veszitek a bútorokat, eszközöket? Vagy, hogy osszátok meg a költségeket?


Van gyereketek?

Terveztek gyereket?


Kinek a nevét fogja viselni a gyerek? Ki mit fog tenni az ellátása kapcsán?


Mesélnél egy jól működő kapcsolatról, ahol nincs házasság?

6. tumbo2 (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 12:38
a szomszédom nemrég házasodott 71 évesen.mentek az utcán,még puszilkodtak is.
2023. márc. 21. 12:34

Szerintem semmi.

Remekül lehet együtt élni a barátnőddel papírok nélkül is.

természetesen külön kasszán, de nagy egyetértésben.

Peesze mindenki úgy csinálja, ami a számára a legszimpatikusabb..-)

4. tumbo2 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 12:33
mert szeretnének?én ugyan nem tudom,mert nagyon hamar elváltam,mondom többé soha.de a lányomék jól élnek,igaz már nem fiatalok,hát ha akarták,de gondolom,mikor az emberek sokasága a létminimum alatt él,nem a gucci táska a legfőbb gondja.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 12:33

A lakás sokkal kevesebbe kerűl.

Segítenek egymásnak.

Van kit szeretni, helyben.

2023. márc. 21. 12:30

Én nem értem a kérdésedet, de biztos rosszul olvasom.

Az érdekel, hogy a mai modern korban van e értelme a házasságnak? És ha van, akkor mi?

2023. márc. 21. 12:28

A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója ?


Mi pluszt tud adni egy amúgy jól működő kapcsolatba? Miért is is kéne megházasodni?


Ne értsetek félre, boldog kapcsolatban élek, tehát nem egy megsavanyodott ,irigy ember beszél belőlem, pusztán elnézve a sok volt osztálytársamat, haveromat, rokonomat, akik oly gyorsan házasodtak, majd legatyásodtak, mikor mindennek a felét vitta az asszony/férj, vagy fizetik az izmos összegeket gyerektartásra, közben meg a pénz Gucci táskára és Bali nyaralásra megy, gondoltam felteszem a kézenfekvô kérdést, hogy ennek amúgy mi haszna ?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook