Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? fórum

A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? (beszélgetős fórum)


50. globus (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. márc. 21. 15:38

Meg sem merek szólalni, nekünk 1 számlánk van.

Mindkettőnk fizetése, jövedelme erre érkezik és kártya is csak 1 van :) Soha a szánkat kinyitni nem kellett, hogy adjál x forintot...

49. simple (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. márc. 21. 15:35
Én nem írtam olyat, hogy aki közös kasszán van, az kényszerből van a másikkal.
48. Channa* (válaszként erre: 45. - Simple)
2023. márc. 21. 15:32

És a külön és közös kasszai is olyan, hogy szerintem nem ez határozza meg a jó kapcsolatot.


Azért, mert mi közös kasszán vagyunk, még nem jelenti azt, hogy kényszerből vagyunk együtt, és azt sem jelenti, hogy nincs saját pénzünk, nem függünk egymástól, stb.

47. ,zumba (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 15:31

Én még "őskori" házasságban élek, közös kassza van több évtizede. Nem kötelező házasságot kötni. Nekünk így jó, így természetes.

Az én osztálytársaim közül egy elvált van.

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Simple)
2023. márc. 21. 15:29

Nem!

Értem, hogy mire akarsz rámutatni, csak a hozott példa már túlmutat a fórum témáján.

45. simple (válaszként erre: 42. - Channa*)
2023. márc. 21. 15:28
Elbeszélünk egymás mellett. Én arról írok, hogy az a jó kapcsolat, ahol semmilyen kényszer nincs a felek között, hanem mindenki saját szabad akaratából van a másik mellett. Ehhez kell a saját pénz.
44. Channa* (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2023. márc. 21. 15:28

Na de ez pont így van a közös kasszánál is.


Tudjuk, hogy mennyi a havi rezsi és egyéb kiadások.

Sorban jönnek a pénzeink, és beérkezési sorrendben teljesítem a kiadásainkat. Mindegy kinek a pénze.


És mindenki megveszi magának azt, amire szüksége van, megtankolja az autóját, stb.


És igen, van olyan, hogy én fizetem az összes rezsit (az én fizetésem érkezik elsőre), a férjem pedig a bevásárlást intézi.

43. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Bichi)
2023. márc. 21. 15:25

Van barátom, akik szintén külön kasszán vannak úgy, hogy az egyik fél sokkal többet keres.

Ő fizeti a hitelt, a rezsit, plusz még egy egész kellemes összeget is odaad a feleségének a háztartási kiadásokra.

Valamint rendezi a felmerülő külön kiadásokat is.

42. Channa* (válaszként erre: 38. - Simple)
2023. márc. 21. 15:23
Nem csak semmije nincs, de senkije sincs. És még félnek is a megtorlástól. Azt hiszem ez egy teljesen más helyzet, nincs köze sem a papírhoz, sem a külön/közös kasszához.
41. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - Simple)
2023. márc. 21. 15:23
helyes,,.)
2023. márc. 21. 15:22

nekem olyan furcsa ezeket a hozzászólásokat olvasni.

Nagy része nálatok pusztán az anyagiakról szól.

Azért ezt sokkal gálánsabban is meg lehet oldani.

De én csak a mi életünkből tudok példákat felhozni.

39. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Horex)
2023. márc. 21. 15:20

Nem így működik. (legalábbis nálunk)

Vannak dolgok amit a férjem fizet (pl. rezsi, számlák) vannak amit én (pl. bevásárlás) Vannak, amit közösen.

De azért van átjárás a számlák-fizetések között. Egyáltalán nincs szoros elszámolás.

Illetve mindenki fizeti a saját autójának fenntartását, öltözködését.

38. simple (válaszként erre: 37. - Simple)
2023. márc. 21. 15:12
Hány esetről hallani, mikor a nő csak azért van az erőszakos férjével, aki naponta összeveri, mert nincs semmilye? Erről írtam.
37. simple (válaszként erre: 36. - Channa*)
2023. márc. 21. 15:10
Nem így értettem. Hanem hogy nem azért élünk együtt például, mert az egyiknek nincs hova mennie, hanem mert jó így nekünk.
36. Channa* (válaszként erre: 35. - Simple)
2023. márc. 21. 15:07

Az egymásra nem utalás sem örök, hiszen bármi jöhet és akkor mi van?

Betegség, munkanélküliség, stb. Ilyenkor mi történik?


Ha beüt valami, akkor kidobjuk a másikat, mert nehogy már rá legyen utalva a másikra?


Ez persze, nem papír függvénye!

35. simple (válaszként erre: 18. - Pasionella)
2023. márc. 21. 15:00
Mi 19 éve vagyunk együtt, külön kasszán. Egyikünk sem féltette soha a pénzét, Mindig egy irányba haladtunk, a nulláról építettük fel az életünket, közösen. Lett vagyon, ami szépen vita nélkül meg van osztva kettőnk között. Pont azért működik szerintem, mert egyikünk sincs a másikra utalva.
34. simple (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 14:56

Ez egy gesztus a másik felé. Neked nem kell, ha nem akarod, nem kötelező.

Házassági szerződés megoldja a felezős problémát is válás esetén.

33. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Halacskaaaa)
2023. márc. 21. 14:52
sosem tudni,mit hoz az élet.
32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 30. - Halacskaaaa)
2023. márc. 21. 14:50

Direkt idéztem, hogy a hozzászólásod melyik részére reagáltam.


De bocsánat!

31. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Borian)
2023. márc. 21. 14:50
az öcsémnél nagyon nagy volt a szerelem,az apám a sógornőmre íratta a telket,hát jó,az övé volt,azt csinált vele,amit akart.építettek rá egy házat,végül is egy szatyorral dobták ki.
30. Halacskaaaa (válaszként erre: 27. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 21. 14:48

Valamit nagyon félreértettél a kommentemben. Én nem házassági szerződésről írtam, nem tudom, hol látsz te ilyet. Én az élettársi kapcsolat esetén felmerülő "ezt én fizettem, azt meg te" dologra utaltam, meg arra, hogy élettársi kapcsolatnál minden pénzügyi dolognál külön papír kell, hogy bizonyítsd, az a tied, külön végrendeletet írni, hogy a párod is örököljön utánad stb.


Az egyik ismerősöm, akinek konkrétan szászmilliói voltak és 20 évig élt a szerelmével házasság nélkül, egy sima séta közben 50 évesen összeesett és meghalt. A párja nem örökölt utána semmit. Végrendelet sem volt, semmi, mert nem gondolták, hogy bármelyiküknek baja lenne, a férfi félévente szűrette magát, mert stresszes volt a munkája, de mindig jó eredményeket kapott a vizsgálatokon. Nyilván itt felmerül, hogy szerette-e igazán a nőt, hogy nem írt végrendeletet, de az egész ismerősi kör úgy látta, hogy nagyon szeretik egymást. Ha házasok lettek volna, akkor nyilván a párja örököl.

Hangsúlyozom, ahogy az előző kommentemben is, hogy mindenki más, minden szitu más.

A házassági szerződés meg nem csak a vagyonról gondoskodik, hanem egy esetleges adósságról is, úgyhogy szerintem is van létjogosultsága. De én nem erról beszéltem a korábbi kommentemben.

29. dfc04c70e4 (válaszként erre: 28. - Borian)
2023. márc. 21. 14:45

Igen, persze. Örök vita kérdése lehet, hogy kell-e szerződés vagy sem. Szerencsére mindenki maga döntheti el, hogy él-e vele.


Igen. Nagyrészt valóban akkor születik ilyen szerződés, amikor az egyik fél vagyonos, a másik fél pedig „csupasz fenékkel” lép be a házasságba. Nem félreérteni! Nem degradáló megjegyzés akar lenni, csak a különbséget érzékeltetem.

És itt utalok a fórumindító azon megjegyzésére, hogy haverjai, rokonai „legatyásodtak”. Itt vajon mi volt az ok?

28. Borian (válaszként erre: 27. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 21. 14:29

Ezen nagyon sokat vitatkoztam már másokkal, mert alapvetően a családjog eléggé igazságosan ítl egy válás során.

Van különvagyon, közös vagyon. A különvagyont szokták az emberek féltei, de az a csjt szerint is a tied. Az örökség is az.


A nagyon eltérő keresetek esetén merülhet fel még ilyesmi, de ezen az alapon mi 4-5 évente újratárgyalhatnánk és újraírhatnánk a szerződésünket, mert hol én keresek jóval többet, hol a férjem. A végén kijön egálban.

27. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Halacskaaaa)
2023. márc. 21. 14:18

Most csak erre a részre szeretnék reagálni. „És bizony sokszor, főleg a kapcsolat első éveiben az ember nem feltétlen foglalkozik ilyesmivel, hiszen "szeretjük egymást, sosem verne át". De sajnos sokszor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt a másikról feltételeznénk. Aki pedig alapból úgy indul neki egy kapcsolatnak, hogy mindent le akar papírozni, h mi kié, illetve ki mit kap, ha mégis befuccsol a dolog, az meg eleve már az elején bizalmatlanságot feltételez a másikkal szemben és azt sugallja, hogy még el sem kezdődött a kapcsolat, de a felek már a szakításra készülnek fel.”


Ez, amit írsz, valami nagyon régi beidegződés lehet. Talán régen így gondolták az emberek, mint ahogy írod. Remélem, ma azért már sokan egészen másképp gondolkoznak.

Minden kapcsolat abban a reményben indul, hogy holtomiglan-holtodiglan. Az a bizonyos rózsaszín köd... Viszont legyünk őszinték. Ritka kapcsolat az, ami kibír évtizedeket. Igenis erre való a házassági vagyonjogi szerződés, hogy ne legyen aztán vita. Ugyan egy házassági szerződés miért sugallná azt, hogy „még el sem kezdődött a kapcsolat, de a felek már a szakításra készülnek fel”? Nem, egyáltalán nem a bizalmatlanságról szól az a „papír”. Az egy nagyon okos papír, és nem arról szól, hogy feltételezem azt, hogy úgyis vége lesz...

De nagyon sok vita, gyűlölködés, huzavona megelőzhető vele, ha válásra kerül a sor. Életfogytig tartó jó (jó aláhúzva) házasságra nincs recept.

Szóval, sokkal több az a házassági szerződés egy papírnál. És főként nem a bizalmatlanságról szól.


Persze elfogadom, hogy te másként látod, mint én.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2023. márc. 21. 14:05
Mert összetartozunk, és az elköteleződésünket ilyen módon is kifejezzük. Egyszerűen jó érzés tudni, hogy a szerelmem a férjem 🤗 Jó érzés, hogy ő is teljes mértékben felvállal, és nem csak az örökös csaja vagyok.
25. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Semleges)
2023. márc. 21. 13:56
ismertem olyat,akit úgy kommendáltak össze,mondták régen,és nagyon jól éltek.
24. globus (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. márc. 21. 13:54
Én sem értem... de mi nem is vagyunk modern koriak, mármint ha arra gondol, hogy mostanában házasodni :)
23. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 16. - Pasionella)
2023. márc. 21. 13:53

Teljességgel elhiszem Neked.

de nekünk sosem volt vele gondunk.

ragyogóan működött az életünk, de például vitáztunk autómárkán, hogy ki melyiket tartja jobbnak..-))

Mindkettőnknek saját üzleti vállalkozása volt, szerintem nálunk a praktikum miatt maradt a külön.

Sosem volt konfliktusunk ilyesmi miatt.

a másokét meg nem ismertem.

22. Bichi (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2023. márc. 21. 13:50
Szerintem ez a külön kassza csak akkor tud működni, ha kb. azonos a kereset. Ha mondjuk az egyik milliót keres, a másik 200 ezret, azok pl. hogy nyaralnak? Vagy olyankor a jobb kereső megszánja a kevesebbet keresőt? Vagy esetleg megalkuszik a sátorozással, holott nem is arra vágyik, és meg is engedhetné a luxust?
21. semleges (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. márc. 21. 13:45
Nem csak te nem érted:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook