Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? fórum

A modern kori házasságnak tulajdonképp mi a funkciója? (beszélgetős fórum)


200. fincsi5 (válaszként erre: 199. - Channa*)
2023. márc. 25. 07:02

Nem az én szememet csípi, csak itt nem szabad őszintének lenni, pláne számokkal. Majdnem jól emlékszel, a menyem van az IT nál, fiam a NAVnál. Én is háborgok, de legalább itt tudnak maradni. Bicajra is költ, és igen, 2 autóra. A Róverre vágyott régóta, hát még jó, hogy megvehette, mikor talált! Nem tudom, hogy igénytelenek vagyunk-e, de mi 400 ezernél ebben az évben sem költöttünk többet. Ha befut egy olyan ruha, amit 3x is megnézek, megveszem. De Channa! 3 év, és 70 leszek!

Január óta fogyóztam, mert 63,5 lettem, most annyi, amit szeretek; 59-60.

199. Channa* (válaszként erre: 192. - Fincsi5)
2023. márc. 24. 19:49

Fincsi!

Ha megteheted, akkor miért ne támogatnád a gyerekedet? Nehogy már cikinek érezd! Egy idegennek kellene adni?

A sírba nem visszük a pénzünket, az értéke romlik, nem érdemes tartogatni.


Segítsd őket, amíg tudod és te nem nélkülözöl, a mások véleménye meg ne érdekeljen!


Én is a gyerekemnek adok mindenemet, élvezze az életet és ne kuporgatni kelljen neki.


Megdöbbentem a fiad fizetésén! A fiam közel kétszer ennyit keres és már említette a főnökének, hogy nagyok voltak az áremelkedések, jó lenne valami emelés, és a tied is IT területen van, ha jól emlékszem...

198. globus (válaszként erre: 194. - Tumbo2)
2023. márc. 24. 19:44
Bankkártyákat sem? :))
197. fincsi5 (válaszként erre: 195. - Aszparagusz)
2023. márc. 24. 17:53

Nem "követel", kapja. Dolgozik érte, egyetemet végzett, arról nem tehet, hogy 370 ezerért.:(( Azt, hogy csak a pénz miatt Pestre költözzenek, nem szeretném. De mondd meg nekem; ha nekünk sokkal több jön be, és pl. a nyugdíjat el sem költjük, pedig a héten 44 ezerért vettem 1 cipőt, 2 táskát. Akkor miért ne adjunk nekik? S bőven van egész öreg korunkra is gondolván, félretéve.

Tehát senki nem von meg magától semmit. Ha nem futná, nem spórolnánk, hogy adjunk.

196. Amaunet (válaszként erre: 195. - Aszparagusz)
2023. márc. 24. 16:35
De nagy bajban lesznek, ha elhalnak a szülők! Sosem tanulják meg, hogy meddig ér a takaró.
195. aszparagusz (válaszként erre: 192. - Fincsi5)
2023. márc. 24. 15:10

Aki "szintentart" 700 ezerből, az nem tart fenn 2 autót.

Főleg nem Rover-t.

Mozira, étteremre és egyéb szórakozásra teremtsék elő maguk a pénzt.

Én elsüllyednék, ha nekem ilyen követelőző gyerekem lenne.

Igények vannak, de tenni érte nem

194. tumbo2 (válaszként erre: 193. - Fincsi5)
2023. márc. 24. 14:43
épp tegnap beszélgettem egy nővel,hogy régen a focipálya mellett sok százast lehetett találni,most egy fillért sem.
193. fincsi5
2023. márc. 24. 14:34

Mindezek ellenére nosztalgiával és már nevetve emlékszem a régi időkre. 1 példa, sosem felejtem el: 1x úgy meg voltunk szorulva, hogy fizetés előtt 3 nappal visszavittem a boltba az üres szódáspatronokat. Már nem tudom, mennyit adtak érte, de 20 dkg. szalámi és 4 sör telt ki belőle.

Másik; barátnőmtől hordtuk az anyatejet, ő 3 héttel előbb szült, hol mentünk, hol ők jöttek. Már majdnem 1 évesek lettek a gyerekek, kimentünk valamiért a fülkébe telefonálni, és egy 500-ast találtunk. Abból 2 doboz cigi, hús, sörök, szóval habzsi-dőzsi volt. Konkrétan 1986 májusában.

192. fincsi5 (válaszként erre: 70. - Globus)
2023. márc. 24. 14:23

De, hótt komoly. pl. ha valamelyik kocsi elromlik, mi álljuk. Most épp telefonált, vasárnap lerobbant a D.daster, 200 ezer. J. átküldte a pénzt.

De azért lettem ideges, mert most mondta, hogy a duda régóta nem jó benne. Kisgyerekkel így közlekedni!:((

A 700 ezer ma egy fiatal párnak épp a szintentartáshoz jó. Mozik, 1-1 éttermi vacsora, cukrászda. Mi is jártunk fiatalon, én nem akarom, hogy számolni-osztani szorozni kelljen nekik hó végén. A fiunk 370 ezret kap, és ott van 13-14 éve. A tiéd is annyit tanult, mint L., csak mindkettő "nyuszi", nem szólnának a munkahelyen.

A 4 millió kölcsönből 3-at már kifizettünk, az apraja lehet marad rájuk, mert a Rover 600 ezer lesz. De mikor adjunk? Engem nemigen szeret az isten, és lehet, hagy élni 80 évig is.

J. sem akart adni, úgy volt vele, mint te, hogy az elég. Csak én mindig mondtam, és mondtam, aztán megunta, oké, a hitel a miénk. aztán jött a különleges autó, arra is rábeszéltem; csak nem várod el, hogy abból a "piri" pénzből vegye, javíttassa?

191. tumbo2 (válaszként erre: 189. - Emmaa1)
2023. márc. 24. 14:14
az öcséméket ,igaz az apám csak a telket kapta,akkor még olcsóbb volt.én egy konyhabútort,az sem vágtuk ketté,de a többin megosztoztunk.igaz,se gyerek,se ház nem volt.
190. vigyefene (válaszként erre: 189. - Emmaa1)
2023. márc. 23. 22:34

"Legyünk olyan okosak,hogy ne nulláról kezdjük."


Nahát h én milyen ügyes voltam, nem nulláról kezdtem, hanem minusz 1100 dollárról, ráadásul 1973-as dollárról.

Annyiba kerűlt a repülőjegyem Isztanbulból Milwaukeeba.

Meg is veregetem mindkét vállam. Egyformán, nehogy féloldalas legyen.

189. Emmaa1
2023. márc. 23. 22:26

Woooooooow!!!


Elolvastam ezt a pro contra tábort.


Néztem egy Youtube videót.

Egy külföldi ügyvéd csoportot megkérdeztek: Melyik a legjobb tanácsa a hásasoknak?

Kõss házassági szerződést!-mindegyik ezt mondta


Vannak akik puszta fenékkel házasodnak és a másik félnek sokkkkkkal több van.

Mennyi,de mennyi olyan esetről tudok,hogy váltak ès a nő a szülők több tíz milliós házba forgatott vagyonát is vitte,mert nem volt lepapírozva.


Megsem gondolná az ember,hogy mivé válik valaki,kifordul önnmagàból,nem ismer rá amikor válásra kerül a sor.

Övön aluliakat üt...gusztustalan!


Legyünk olyan okosak,hogy ne nulláról kezdjük.


A hàzassàgi szerződès megkímél rengeteg kellemetlen huza vonàtól,ha kukàra ment a házasság.


A mai fiatalok legtöbbjét a szülők is segítik anyagilag vagy a 30-40+ akiknek már van jó egzisztenciájuk van ez alap szerintem,hogy amit hoztam az az enyém is maradjon,ha megyek.

188. Channa* (válaszként erre: 187. - Timycat)
2023. márc. 23. 20:08
Arra nem jöttem rá:DDDD
187. timycat (válaszként erre: 185. - Channa*)
2023. márc. 23. 20:07

"+ egy pénzes pasit kell felkajtatnia,"


Csak szólok, a FI férfi

2023. márc. 23. 19:51
Minek veszekedtek, amikor verekedni is lehet? 😁
185. Channa* (válaszként erre: 181. - Timycat)
2023. márc. 23. 19:40

Nem arról szól, azaz nem a papírról, hanem arról, hogy itt mindenkinek, csak a pénz a legfontosabb.

Mindent pénzben határoztok meg.


Az igaz, hogy a FI is azt kérdezte, hogy mi haszna lenne ebből.

Ti meg hoztátok a példákat, hogy mi lenne a haszon.


Gondolom már meg is világosodott, hogy miért érdemes házasodni:DDDD


A papír teljesen mellékes, mármint a házassági vagyon szerződés.


Ahhoz, hogy haszna legyen, ezt kell kerülnie, és a másikhoz (házassági anyakönyvi kivonat) ragaszkodnia + egy pénzes pasit kell felkajtatnia, hogy kivitelezni tudja, amit itt most megtudott. Látszólag fogalma sem volt ezekről, így most tanulhatott és már éti a lényeget;)

184. dfc04c70e4 (válaszként erre: 182. - Channa*)
2023. márc. 23. 19:05

Itt fejeztem be veled.

Értelmetlen lenne tovább minden szavam. Olvass, értelmezz, te tökéletesek legtökéletesebbje!

183. dfc04c70e4 (válaszként erre: 181. - Timycat)
2023. márc. 23. 19:03

1. Ugyanígy értelmeztem.


2. Igen. Ugyanígy gondolom, mert így is van.

182. Channa* (válaszként erre: 179. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 23. 19:03

De, félre értesz.


Ezt akarod kiolvasni.


Van aki magára is veszi, de különösebben nem érdekel, mert még mindig arról beszéltek, hogy a haszon, a pénz, a vagyon...Azaz mindig az anyagiasság.


Én tényleg sajnálok mindenkit, akinek erről szól a házassága.


Magyarázkodni nektek? Minek? Miért kellene?


Én is leírtam, amit gondolok. Hogy nem tetszik nektek? Sajnálom;)



És, hogy kicsit legyen igazatok: Milliárdokról beszéltek a hoxán? Hol éltek ti? Ekkorát hazudni!


Fura mód itt mindenkinek van milliárdos ismerőse, akit kicsinál a készbe beülni akaró perszóna, majd felcsináltatja magát, és lelép a fele királysággal.:DDDDD


Na, tehát. Az anyagiak. Erről szól a házasság? Csak azért van rá szükség, hogy nagyobb legyen a birodalom?


Királylányok gyülekezete. Remélem egyszer csak felébrednek a nagyotmondó Csipkerózsikák itt is és rájönnek, hogy miben élnek...

181. timycat (válaszként erre: 179. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 23. 18:59

Főleg hogy azt sem érti miről beszél. Az óda arról szólt, hogy milyen nyomorúság az aki rendezi a vagyoni dolgait, mert azt nézi hogy majd mikor érdemes válni hogy a másikat lehúzza. Aki erre megy az biztos nem ír alá vagyonjogi szerződést.


A vagyonjogi szerződés pont arról szól, hogy akkor amikor még minden rózsaszín megegyeznek a felek, hogy ha beborul az ég akkor is kölcsönösen tiszteletben tartja mindenki a másik vagyonát, épp a lehúzás ellenkezője.

180. dfc04c70e4 (válaszként erre: 175. - Channa*)
2023. márc. 23. 18:52
Senki nem mondta, hogy a házassági vagyoni szerződés a lényege a házasságnak.
179. dfc04c70e4 (válaszként erre: 174. - Channa*)
2023. márc. 23. 18:52

Nem. Nem értettelek félre. Talán fuss neki újra, hogy mit írtál a 171-es hsz-edben.

Ez itt már csupán magyarázkodás.

178. timycat (válaszként erre: 171. - Channa*)
2023. márc. 23. 17:53
Ezt végigolvasni, na az volt nyomorúság.
177. timycat
2023. márc. 23. 17:45

Ácsi, elég nagy félreértések vannak.


A FI azt kérdezte mi pluszt ad a házasság az élethez? Házasság nélkül is lehet együttélni, szerelem, szeretet sem attól lesz. A házasság pedig nem több - lehet pofát vágni - mint egy állam által indokolatlanul túlpreferált jogi aktus. Csak gondoljunk bele az a gyerek ami házasságon kívül született az babaváró szempontjából nem is gyerek. Nyilván a házasság jelenlegi poltikai preferálása egy újabb eszköz az átlagtól eltérő életet élő réteg (pl egyedülállók gyerekvállása, melegek stb.) még alacsonyabb polcra helyezése.


Én bevallottan csak jogi szempontok miatt házasodtam, miután annyira preferált lett az a szerződés, hát kötöttem az emberrel még egy szerződést, az anyagi dolgaink plusz biztosítására, rendezésére (pl illetékmentes ajándékozás, öröklés stb.).


De ennek a szerződésnek az érzelmi oldalhoz a világon semmi köze nem volt, ahhoz semmi pluszt nem adott.


Szóval lehet károgni! De aki károg gondoljon bele, ha a másik nem akart volna házasodni akkor házasság nélkül nem lenne azzal akivel jelenleg házasságban él?

2023. márc. 23. 16:04
Azért a bringát a legvégén mindenki egyedül tolja el..-)
175. Channa* (válaszként erre: 173. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 23. 10:39
Semmi bajom a házassági vagyon szerződéssel. Van az a helyzet amikor kell, de ne ez legyen már a lényege a házasságnak.
174. Channa* (válaszként erre: 173. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 23. 10:37

Félre értettél!

A papír teljesen mellékes, kapcsolódik, de nem ez a fő mondani valóm.


Nekem az nem tetszik, ahogy sokan hozzá állnak a témához.


Nincs szó szerelemről, közös élményekről, csak a pénz, haszon, farok méregetés.


A házasság nem erről szól!

Nem királylányok vagyunk, akik azért házasodnak a szomszéd királlyal, hogy nagyobb legyen a birodalom.


Biztos most sem vagyok érthető….

173. dfc04c70e4 (válaszként erre: 172. - Borian)
2023. márc. 23. 09:08

Szerintem nem gond, hogy kissé eltérünk a témától. Olyan nagyon nem is ment félre.🙂

Véleményt bárki mondhat. Én el is fogadom mindenkiét. Csak azt nem értem, amit az előző hsz-emben is írtam. Miből gondolják egyesek, hogy házassági vagyonjogi szerződést kizárólag olyan emberek kötnek, akik már eleve válásra gondolnak, kapzsik, nem bíznak a másikban, és nem boldogok. Nyilván nem rád gondoltam. De nézd meg az előtted szól Channa* irományát, megérted, mire gondolok.


Én sem izzadok aranyat, az én kakkantásom semmivel sem illatosabb, mint bárki másé. Én sem a multimilliárdosok táborát gyarapítom. Multimilliomosnak pedig még hazánkban sem nehéz lenni.


Azt valahogy nem bírom, ha valaki a saját boldogságát hangsúlyozza, de másét, aki nem az ő elveit vallja, kapásból, ismeretlenül is megkérdőjelezi.

172. Borian (válaszként erre: 170. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 23. 08:36

Nagyon félrement a beszélgetés, ez igaz.

Én nem is akartam ehhez hozzászólni, mert vki az elején (talán Halacska...) szuperül összefoglalta, mi a házasság lényege, ahhoz nem volt it hozzátenni, beszívecskéztam, oszt annyi...

A házassági szerződés kapcsán csak annyit jegyeztem meg, hogy én ezt a hazai viszonyok között fölösleesnek érzem a nagy átlag számára, mert a Csjt. elég jól kezeli a vagyonmegosztást szerződés nélkül is, ha pedig lényeges változások történnek a vagyon összetételében, kereseti feltételekbem, akkor a szerződés is vitatható, megtámadható, vagy újra és újra írandó.


Én úgy vagyok vele, hogy ha egy házasság rövid, akkor még viszonylag könnyű szészálazni, ki kié volt. Ha meg évtizedekig kitart, fölösleges. Gondolom ezt azért, mert az anyagiak olyan sok mindentől függenek, akkor is, ha az egyik félnek nincs róla papírja, hogy X forintott tett bele, de ha pl. a férj két kézzel dolgozott a felújításon? Ha a feleség megteremtette a hátországot azzal, hogy mindig tiszta volt a lakás, volt meleg étel az adztalon? Ha csak érzelmi biztonságot nyújtott?

Bizony, ez közös erőfeszítés volt, tetszik, nem tetszik, akkor is, ha matek szerint nem jön ki.


Pont ez a házasság kényege: egy szövetség, jóban rosszban a közös életre.

171. Channa*
2023. márc. 23. 08:08

Jó reggelt!


Valóban nagyon anyagias világban élünk.


Szomorú, hogy a házasságról sokaknak csak az jut eszükben, hogy milyen anyagi haszonnal/veszteséggel jár.

Holott, nem erről kellene szólnia, és ezt tartom a legnagyobb bajnak, mert bár valóban egy közös gazdaságot is létrehozunk azzal, hogy összekötjük az életünket, de nem ez az elsődleges ok, hogy megtegyük.


Én roppant kíváncsi lennék rá, hogy sokan, akik egy házasság kapcsán, csak is ezt hirdetik, azok az emberek milyenek? Van e szeretet az ilyen kapcsolatokban? Tudnak e számítani egymásra? Kitartanak e egymás mellett minden helyzetben, legyen az jó vagy rossz? Tudnak e toleránsok lenni? Szeretetben tudják e nevelni a gyerekeiket közösen? Jól érzik e magukat egymás társaságában? vagy csak számolgatnak? Várják az alkalmas pillanatot a megcsalásra/válásra?


Vagy csak arra képesek, hogy azt latolgassák, hogy a másik elég pénzt tesz e a kapcsolatba? Elegendő lesz a pénze arra, hogy az álmai életét élje vele vagy nélküle?


Tényleg arról szólnak a kapcsolatok, hogy már az elején a válásra készülnek? És számolgatják, hogy az illetőt le lehet e annyira húzni majd, hogy abból biztosítva legyen majd a külön élete?


Valóban az számít egy kapcsolatban, hogy elég drága e a nyaralás? Elég drága e az ékszer, amit kap a másiktól? Menő e annyira a másik vállalkozása, hogy azzal villogni lehessen, majd jól tönkre tenni, ha erre szottyan a kedve?


Ha, csak erről szól a legtöbb embernek a házasság, akkor a véleményem szerint, ezek az emberek nem is érdemelnek mást.


Haszon, megéri e...


Nem, a házasság nem erről szól, ahogy egy jól működő kapcsolat sem.


Egy pillanatig sem csodálkozok azon, hogy ennyi nyomorúságban élő ember van, mert ez az igazi nyomorúság és nem az, hogy kevés a bevétel.


Nem lep meg, hogy húzzák az orrukat az emberek, ha a másik boldog és kiegyensúlyozott életet él.

Látom/olvasom, hogy nekik más az értékrendjük. Ők nem azért vannak együtt valakivel, mert szeretik, jól érzik velük magukat, hanem azért, mert a másik majd amikor eljön a válás, akkor elegendő pénztől kénytelen majd szabadulni. És majd ő megmutatja, hogy képes kicsinálni még abból a vagyonból is, amit már ő előtte összehozott, és majd neki lesz, a másik meg mehet a híd alá.


De szép életek vannak! Gratulálok itt sokaknak a sikeres életéhez! Ügyes!


Mindenkit más tesz boldoggá.

Engem az, hogy jól érzem magam a házasságomban már több tíz éve. Számíthatok a férjemre bármire, ahogy ő is rám. Megnevettetjük egymást, még így 35 év után is. És mindezt úgy, hogy nincs sok milliárdunk, nincs vállalkozásunk és ráadásul kilátásban sincs, hogy legyen. Nem is teszünk azért, hogy így legyen:DDDD


Élünk együtt. Boldogok vagyunk. Nem papírozunk le semmit egymás között, mert annak idején azért házasodtunk össze, mert szeretjük egymást és együtt akarjuk leélni az életünk, akárhogyan. Nem gondoltunk a válásra sosem. És tudom, hogy ha erre kerülne a sor, akkor sem szednénk szét egymást. Tudom! Nekünk nincs sok pénzünk és nincs vállalkozásunk, nincs sok ingatlanunk és egyebek, és így nem is lenne min civakodni és nem is tudhatjuk, hogy az milyen lehet;)

Nekünk ez így teljesen jó.


Más csinálja úgy, ahogy neki jó. Azaz neki rossz, de azt gondolja, hogy az úgy jó, ahogy ő csinálja, mert ő körültekintő és mindenre gondol már az elején, hiszen a házasság és együtt élés erről szól;)


Egyébként nem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook