Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lányom egy afgán fiúval jár! fórum

A lányom egy afgán fiúval jár! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A lányom egy afgán fiúval jár!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. márc. 4. 14:01
Egyébként fura, ahogy eltűnt a topiknyitó az első irománya után. Pedig érdekel, hogy mi történt azóta. Remélem, nem vette rá egy fincsi dzsihádra az afgán fanatikus a lányát.
358. 38d385d441 (válaszként erre: 163. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 4. 13:53
De hülye vagy! Eltelt pár év a topik indítása óta, de remélem, az elmúlt évek eseményei felnyitották pár ember szemét. '56-os migránsokat összekeverni a csürhével, akik elárasszák Európát elég szánalmas. És ez az volt 2010-ben is...
357. Mariroz (válaszként erre: 329. - 274c9996b8)
2013. febr. 17. 18:46
A lányom algir ffi.-vel ismerkedett meg Angliában,a ffi. nek 4 gyereke van előző házasságából.Házasságuk arabformában volt, válásuk szintén.A lányommal "arabszokás szerint összeházasodtak.Lányom felvette a muszlim vallást,naponta 5x imádkozik, nem eszik sertéshúst,a mi kettőnk kitűnő szoros kapcsolata átcsapott csúnya vitákba. Lányom szerint megtalálta az igaz utat amit mindig is keresett.Az ujdonsült férj a lányom lakásában él ott fogadja hetente gyerekeit,gyerektartást fizet és mivel sajnos nincs pénze a rezsibe sem ad,hiszen ha nem lenne ott akkor is lenne világitás és stb.A muszlim vallás alattomosan szétválassza lányomat családjától és baráteitól ismerőseitől.
2012. aug. 23. 14:35
355. 177a5bd706 (válaszként erre: 354. - 274c9996b8)
2011. aug. 5. 15:04
ritkán mennek az ilyenek a börtönbe
354. 274c9996b8 (válaszként erre: 352. - 177a5bd706)
2011. aug. 1. 16:08
Igen am ,csak europaban börtönnel buntetik az ilyen es hasonlo ferfiakat , amig az arab azt csinal az asszonyallatjaval amit akar ! Ez azert nagy kulömbseg , szerintem.
353. 274c9996b8 (válaszként erre: 351. - 177a5bd706)
2011. aug. 1. 16:06
Ertem , akkor mar mas :)
2011. aug. 1. 15:35
Egyébként a magyar férfiak között is bőven találni ilyeneket.nem kell messzire menni.azok ráadásul még alkoholisták is. a férfi az mindenhol férfi. ritka a jó ember. van, akinek összejön, van, akinek nem.
351. 177a5bd706 (válaszként erre: 350. - 274c9996b8)
2011. aug. 1. 15:31
nem. az, hogy szeretem őket, nem azt jelenti, hogy élnék is velük, csak azt, hogy mint pasik, ők jönnek be és velük szeretek szexelni. nem kéne komolyabb kapcsolat. és ellene vagyok mindennemű erőszaknak. akkor sem hagytam magam, csak egyedül voltam egy idegen országban és óvatosnak kellett lennem.az első ilyen alkalom után 2 hónappal már el is hagytam, de előbb kerítenem kellett magamnak albérletet. és ne aggódj, ő is kapott tőlem. engem egy férfi sem verhet meg. elég volt azt látnom, hogy az anyám hagyta, hogy apám verje. na én nem hagyom.
350. 274c9996b8 (válaszként erre: 348. - 177a5bd706)
2011. aug. 1. 13:17

Jo kis kaland , nem mondom ! Jo hogy ott nem hagytad a fogadat ?

Es hogy meg ennek ellenere is szereted öket,arra utal hogy nem vagy ellene egy kis nyakszorongattatasnak egy ket rugasnak es meg ki tudja minek ?!!!

2011. júl. 26. 19:40
Mindezek ellenére én még mindíg szeretem a muzulmán embereket.
2011. júl. 26. 19:36

A muzulmánokról csak annyit, hogy itt Magyarországon nagyon kedvesek, aranyosak, de ott kinn teljesen más. Otthon az nekik a legfontosabb, hogy a rokonaik, ismerőseik mit szólnak... Itt elcsábítanak,mindent megtesznek neked, nem zavarja őket az, ha kivágott ruhákban jársz,ha nem vagy muszlim. De amint az ő országukba mész, azt akarják, hogy kendőt hordj és ne látszódjon a lábad, a karod, és hogy kiszolgáld őket minden téren.

Saját példa: másfél évig éltem itt Európában egy pakisztáni muszlim férfivel. Minden jó volt, azt vettem fel, amit akartam, stb... Később kiköltöztünk Dubaiba, már kendőznöm kellett és ha lecsúszott véletlenül, agresszívan rám kiabált.Dolgozhattam, de mindenkire féltékeny volt. Minden nap szexelnem kellett vele, nem lehetett kifogás, volt, hogy nem akartam, megszorította a nyakam.Ha másoknak adtam valamiben igazat, veszekedett.Mikor el akartam hagyni,bezárt a szobába.Volt, hogy belém rúgott. Nem hagytam magam és elköltöztem.Szerencsém volt. Azt mondta, ha Pakisztánban lennénk,már megölt volna. Ennyit erről.

Persze nem mindenki ilyen, de sosem tudni, ki az.

347. Zsoffedli (válaszként erre: 42. - Miss Jane)
2011. júl. 12. 10:03

Ha már annyira szeretsz általánosítani,akkor itt van egy számodra testhezálló: számomra te,Miss Jane,pont a beszűkült tudatú,tájékozatlan magyar embert testesíted meg. Semmi tolerancia,másságra nyíltság nincs meg benned.Hogy jössz te ahhoz,hogy egy népet megítélj anélkül,hogy bármi közöd lenne hozzá? Tudod,én ismerek SZEMÉLYESEN afgán férfiakat. És a világ legkedvesebb emberei. Mindig lehet rájuk számítani,bármit megosztanának veled.Ők nyitottak ránk,magyarokra.Épp ezért szeretem őket.Ezt pl. hiányolom sok magyarból.

Szerencsére olyan helyen élek,ahol kicsit felvilágosultabbak az emberek...

Szeptember 11-ről pedig csak annyit,hogy nem az afgán nép kollektíve követte el,hanem egy fanatista csoport,a tálibok,akikről az egyik afgán barátom is csak káromkodva tudott beszélni... Ők is sokszor menekültek el otthonról miattuk. Úgyhogy kérem szépen,ne általánosíts ennyire! Ennyi erővel mondhatnánk,hogy a magyarok asszony-és gyerekbántalmazók,tolvajok,semmirekellők.Azok vagyunk mindnyájan?Szerintem nem.

346. t.Ili (válaszként erre: 345. - Amine_Ana)
2011. ápr. 24. 21:01

Nem szabad kimenni hozzá!

Próbálj Algériában élő magyar nőkkel kapcsolatba kerülni.

345. 274c9996b8 (válaszként erre: 345. - Amine_Ana)
2011. ápr. 24. 20:23
Semmi szin alatt NE hagyd el europat ! Ha talalkozni akar veled , feltetlen megfogja oldani hogy , eltudjon ö jönni hozzad !
344. c33bd8536b (válaszként erre: 343. - B6c82a1307)
2011. ápr. 8. 14:07
Nézdd, az egy dolog, hogy nem nézi jó szemmel. Az meg egy másik, hogy joga van megtorolni a kilengéseket a törvény kezével.
343. b6c82a1307 (válaszként erre: 342. - C33bd8536b)
2011. ápr. 8. 11:09
Ebben igazad van, de szerintem még ha alapvetően el is fogadja pl. a Vatikán a szabad vallásgyakorlatot, nem biztos hogy jó szemmel nézi.
342. c33bd8536b (válaszként erre: 341. - B6c82a1307)
2011. ápr. 7. 17:57

Nem, ez nem így van. Kizárólag az iszlám többségű államok azok, amelyek nem ismerik el a szekularizációt. Európában pld. szekularizált államok vannak, amelyek a demokrácia, a vallásszabadság nevében eltűrik a bigott vallásosságot(is), de nem annak elvei szerint működnek.


Az iszlám országok viszont vallási alapon szerveződnek. Nem ismerik a civil törvénykezést, a törvénykezésük, ítelethozásuk, életmódjuk, életfelfogásuk alapja a mai napig a Korán. Ami, enyhén szólva, kissé túlhaladott.

341. b6c82a1307 (válaszként erre: 340. - C33bd8536b)
2011. ápr. 7. 09:33

Persze az a jó, ha mindenki a saját kultúrájából választ párt. Még akkor is, ha ugyanúgy európai férfit/nőt választ társául csak másik országbelit. Mert ebben nőtt fel, és ezt tartja etalonnak. Ettől függetlenül én nem ítélem el a vegyesházasságokat, sőt nagyon érdekesnek tartom.

A vallásról még csak annyit szeretnék mondani, hogy akármelyik vallás követője vagy mindegyik "beleragadt" a saját idejébe. A különbség csak az, hogy míg itt Magyarországon annyira nem vagyunk vallásosak, az arab világ az, és ez az, amit szerintem nehezen értünk és fogadunk el. Ott nincsen választás, hogy hiszel-e vagy nem. Meg sem kérdőjelezik azt. Ha utánanézel a katolikus vallás is meglehetősen bigott és nem engedi a megújulást.

340. c33bd8536b (válaszként erre: 338. - B6c82a1307)
2011. ápr. 5. 18:41

Nem is az arab kulturával van a baj, hanem a vallásukkal, amelyik nem ismer, nem enged semmiféle kompromisszumot. Amelyik belefagyott abba a formába, ahogy megalkották 1300 évvel ezelött, és nem veszi észre, hogy a világ változik.


Ennek ellenére ismerek olyan magyar lányt, aki el tudta fogadni ezt, és bele tudott illeszkedni az ottani életbe. És ismerek olyant is, aki elmenekült, és most a gyerekéért próbál harcolni, kevés sikerrel.

339. 274c9996b8 (válaszként erre: 338. - B6c82a1307)
2011. ápr. 5. 17:36

Az emberek szinte mindenhol ,hajlamossak becsmerelni a sajat kulturajukat , mert azthiszik hogy a szomszedban vagy a tengeren tul sokkal jobb !!!!

Ez addig tart amig ki nem probaljak azt a bizonyos "tökeletes" kulturat es akkor jönnek ra hogy , haza csak egy van -:D

Hogy megismerj egy kulturat ahhoz veluk kell hogy elj,közöttuk több evig :)

338. b6c82a1307 (válaszként erre: 337. - 274c9996b8)
2011. ápr. 5. 14:54

Nyilván....

nem mondom, hogy jó dolog, vagy okos dolog, más kultúrából párt találni. Én is önellátó vagyok, nem tart el senki, viszont büszke vagyok arra, hogy meg tudtam maradni nőnek! Ez sajnos a mai társadalomban nagyon ritka. Az arab kultúrában pedig nem az, de mondhatnám bármelyik dél-európai kultúrát is. Az arabbal csupán nekünk annyi bajunk van, hogy nem igazán ismerjük. Én sokat olvastam és tájékozódtam ebben a témakörben, tavaly ebből írtam a szakdolgozatomat, sok emberrel beszélgettem, és az volt a benyomásom, hogy általában véve az emberek amit nem ismernek azt elítélik. Hogy miért? Nem tudom.

337. 274c9996b8 (válaszként erre: 335. - B6c82a1307)
2011. ápr. 5. 10:03

Ugytudom a legnagyobb problema nyugateuropaban pont a muszlim vilagnezet,viselkedes,fanatizmus stb...

A magyar lany immar önallo , eltudja tartani magat es semmi szugsege arra hogy egy pasi vallaljon erte felelösseget !

Meg amikor egy szomszedos orszagbol talalsz magadnak part ,jöhetnek a nemvart kulturalis es egyebb problemak !Hat meg akkor ha , egy teljessen erthetetlen 1000-ev elötti gondolkodasu nep köze kerulsz ! Persze mindenhol elerhetö a boldogsag , de nem baj ha az europai lany tisztaban van azzal hogy mit vallal es mifele következmenyei lesznek egy esetleges ,meggondolatlan döntesnek !

336. c33bd8536b (válaszként erre: 335. - B6c82a1307)
2011. ápr. 4. 16:07
Mert a magyar nők többsége kenyérkereső, és nem muszáj nekik többé tűrni egy rossz házasságban. Ami nem mondható el a bevándorolt muszlimokról.
335. b6c82a1307 (válaszként erre: 334. - 274c9996b8)
2011. ápr. 4. 12:03

Szia

ez nem fanatizmus, és a ha az lenne, nem nyűgözne le. A Skandináv országokról nem tudok érdemben nyilatkozni, csak Magyarországról, mivel itt élek, és itt dolgozom. Nézd majd meg egyszer a statisztikát, hogy mennyi az egy főre jutó válás Magyarországon magyarok körében és mennyi arab körökben! Persze nem védem őket - egyáltalán nem. A mostani főnököm pl. nagyon ostoba, méghozzá abból a fajtából amelyik nem is ért a jobb szóból.

334. 274c9996b8 (válaszként erre: 333. - B6c82a1307)
2011. ápr. 1. 13:19

Termeszetessen ,mivel Isten is ugy "akarta" megoldjak a problemaikat az arab orszagokban elö hazasparok ! Föleg nö , mivel ha elvalik minden jogat elvesziti a gyerekeit soha többet nem fogja latni , mert a ferfinel van minden hatalom ! A skandinav orszagokban megletössen sok arab menekult el,erdekes modon a valasstatisztika azt mutatja hogy , nem az europai ember all az 1-sö helyen , hanem az arab orszagokbol bevandorolt emberek között van a legtöbb valas , megpedig kimagaslo letszammal :)

Ugyebar europaban , europai törvenyek uralkodnak es az arab nö , kapva kap ezen a lehetösegen -:D

Igen van akit lenyugöz a fanatizmus -:(

2011. márc. 31. 15:10

Kedves cikkíró,

én több éve dolgozom arabokkal, akik a Közel-Kelet több országából jöttek ide, 20-25 évvel ezelőtt. Nem mondom, hogy mindig egyszerű volt, sok vitánk volt, de azt megtanultam, és nemcsak elfogadom, de tolerálom is, hogyha azt a minimumot amit ők a nők viselkedésével szemben elvárnak (neveltetésük okán) megadunk nekik, kenyérre kenhetők. Afganisztáni embereket nem ismerek, de engem mindig lenyűgöz az a hit amivel ők élnek, és az a szeretet és tisztelet és becsületesség ahogyan a feleségük és a családjuk iránt vannak. Ami nálunk az utolsó néhány évtizedben nagyon elszabadult, hogy pl. házaspárok abban a pillanatban rohannak a válóperes tárgyalásukra ahogyan van egy kis gond az életükben, ez az ő számukra ismeretlen. Pedig sok országban még ma sem egymást választjákj, hanem a szülők a fiaiknak. Mégis, mivel Isten ezt úgy akarta megoldják a problémáikat. Ami itthon nem divat azt kinn mindenképpen az, ez pedig a felelősségvállalás.

332. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 330. - Parisa)
2011. jan. 25. 14:45

Köszönöm a tapasztalataidat.

Valóban nem igaz az az állítás, hogy igénytelenek lennének. Sőt! Nagyon vigyáz arra, amire férfi honfitársaink nem igazán, hogy pisilés közben nehogy lecsöpögtesse a nadrágját, vagy a WC-t, ezért úgy hallottam, ülve végzi a kis dolgot is.

Amikor a lányom még kicsi volt, nálunk minden étkezés úgy kezdődött, hogy megmostuk a kezünket.

Nagyon szégyenlem magam, mert ma, amikor asztalhoz ülünk, csak az Afgán fiú veszi a fáradtságot arra, hogy kezet mosson. Kizárólag a saját törülközőjét hajlandó használni, és már-már kínosan ügyel arra, hogy a ruhája ne koszolódjon be.

Ő is azt mondja, hogy a nőket tisztelet övezi, és elhárít minden olyan pletykát, ami az ellenkezőjét állítja.

331. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 319. - Elveszett)
2011. jan. 25. 14:16

Szia, már régóta készülök írni.

Nagyon elkeserített a történeted.

Nálunk is most az van, hogy nagyon szeretetre méltóan viselkedik. Mondhatom, hogy úriember minden tekintetben, akár udvariasságról, akár kisebb anyagi, vagy erkölcsi kérdésről legyen is szó. Úgy gondolom, magyarországon is elkelne minél több ilyen mentalitású fiatalember. Sokszor undorodom a hazai fiatalok erkölcstelen, udvariatlan, önző, gátlástalan viselkedésétől.

Egy valami aggaszt: úgy érzem, hogy ő egy fanatikus muszlim. Elmondása szerint, még a saját, és családja életénél is fontosabb neki a vallása (megjegyzem, elítéli a terrorizmust, szerinte az politikai ügy). Nem tudunk neki olyat mondani, amire ne tudna valamilyen magyarázattal szolgálni, a muszlim felsőbbrendűséget illetően.

Kérdésem, hogy a Te párod is ennyire fanatikus-e, és megítélésed szerint, a rossz irányba való változásához mennyiben járul hozzá a hite?

330. parisa
2011. jan. 24. 21:02

Szeretnem elmeselni a sajat tapasztalatimat, mert ahogy elnezem tenyleg sokan vannak itt akik, csak filmek, konyvek media alapjan itelnek....

2 eve elek egyutt egy boldog parkapcsolatban egy irani fiuval.4 eve el Magyarorszagon gyakorlatilag itt valt felnotte.Nagyon feltem bemutatni a szuleimnek, mivel mi egy kereszteny konzervativ nagy csalad vagyunk. Nagypapamtol tartottam a legjobban, hiszen o mindig hangoztatja a nemzeti hovatartozasat,rendkivul hazaszereto ember.Bar sok idot toltott keleti orszagokban utazasai soran, Iranban meg nem jart,es ezert is volt meglepo, hogy o mennyire szeretettel fogadta. A parom fogorvosnak tanul, muszlim vallasu bar eszik serteshust iszik alkoholt,sot meg templomba is eljar velem...

Ezekbol a dolgokbol gondoltam, hogy nem egy vallas fanatikussal akadtam ossze(latok ilyenre is peldat a baratai koreben)...

A csaladja rendkivul kedves ugymond nyugati gondolkodasu emberek, az edesanyja nem jar csadorban, csak egy fejkendot kot a fejere ha utcara megy, es o hordja a nadragot otthon. Az edesapja sokat jart europaban amikor fiatal volt, talan ezert is fogadtak el ilyen egyszeruen.

Soha nem emlitette, hogy terjek at a muszlim vallasra,vagy hogy ne jarjak magassarkuban es kivagott felsoben. Amiota egyutt elunk soha nem volt vitank abbol adodan,hogy en a csajokkal bulizok stb.

Egy magyar irono koltozott ki iranba a csaladjaval 4 evre o konyvet irt arrol,amit ott latott es tapasztalt, mi szerint aminek az orszag mutatja magat eros kulpolitikaja altal,belul teljesen mas a helyzet a nok megprobaljak kijatszani az eloirt viseletet, szines fejkendok amik engedik lattatni a hajat ami neha le csuszik,alakot lattato hosszu tunikak, nem egy nem ket muszlim lany ismerosom van, hazibulik stb.Ezek olyan dolgok amiket az ember szerintem ha igazan szereti a parjat tud toleralni, nekem abszolut nem okozna gondot h egy sallal elfedjem a hajam, ha utcara lepek.

A nok elnyomasa mindig vitatott kerdes volt, rengeteg anyag van rola, h megalaznak egy not megkovezik stb., de ezek eleg kirivo esetek, nem ugy kell elkepzelni, hogy na aztan napi 50 hutlen not meggyilkolnak, korulbelul szerintem evente 1 eset van aminek a vilagsajto oriasi szerepet tulajdonit, mivel koztudott h amerikanak iranra faj a foga... Rolunk magyarokrol is beszelhetne a vilagsajto, a csaladirto apakrol,gyilkosokrol,gyermeket bantalmazo szulokrol,ferjekrol...Amikor pl hiradot nezunk a parommal o ledobben ,hogy naluk ilyen nincs,hogy a csaladfo hazamegy es legyilkolja a csaladot stb. Nem bannam amugy, ha nalunk magyarorszagon is lennenek kemeny torvenyi szankciok mint pl naluk igen is oljek meg azt az embert aki szandekosan elkovetett emberolest hajtott vegre...

Na de temahoz visszaterve sorry,hogy kicsit elkanyarodtam, nem szabad elitelni , mert muszlim minket sem itel el senki amiert keresztenyek vagyunk. Embere valogatja,hogy ki milyen mentalitasu, attol hogy ez az afgan fiu muszlim nem kell mindjart a csadornak beugrania, meg a kek zold monokliknak...Engedni, hagyni szeressen akit akar,persze addig amig egeszsegesen mukodik a kapcsolat.

Meg valami olvastam egy hozzaszolast ami enyhen szolva vicces volt szamomra, meg pedig, hogy hetekig nem furdenek igenytelenek stb. A hozzaszolonak csak anyit uzennek, hogy azok a fiatalok akik itt tanulnak es kiperkaljak a 1,5 millios felves tandijat nem az erdoben bujkalva tetvesen jottek ide....

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook