Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lányom egy afgán fiúval jár! fórum

A lányom egy afgán fiúval jár! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A lányom egy afgán fiúval jár!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
299. Miss Jane (válaszként erre: 297. - Demeeri)
2010. nov. 28. 12:37
" A szerelem minden akadályt legyőz" Bocsi, de ezen nevetnem kell :), mert ilyen nem létezik, maximum a romantikus filmekben...:)
2010. nov. 27. 22:23
Nem riogatás képp,de most ilyen, és ha később megváltozik??Szerintem legyen ezzel tisztában!!Én úgy gondolom!!Persze bízik az ember abban ,hogy nem így lesz,de szerintem ha úgy lett nevelve a fiú akkor szerintem otthon ő sem lesz másabb!!Na de bízzunk benne ,hogy tévedünk,és kívánom ,hogy ne ilyen legyen!!!Ja és még egy dolog ,és azt pedig biztosra tudom minnél jobban tíltunk valamit annál jobban csinálja a gyermekünk!!!!Igazából nem is tudja az ember mit csináljon,és hogyan döntsön,mi a jó,vagy jobb!!!
297. demeeri (válaszként erre: 293. - Hajni0824)
2010. nov. 27. 16:52

Nem jó ötlet ezekkel a könyvekkel riogatni a leányt és az anyukát.

Én is több ilyen könyvet olvastam,tetszett is nagyon.De ebben az esetben ez már a valóság.Itthon,Magyarországon.

Félő,hogy csak a hamis pánikot keltenénk ezekkel a könyvekkel.Nem tudom.Én csak remélem,bízom bene,hogy a fiú igazi szerelemmel szeret.És a szerelem minden akadályt legyőz majd.

2010. nov. 25. 14:02
én is olvastam a könyvet...
2010. nov. 25. 14:01
Tényleg!!!!:)Köszi ,hogy írtad!!!
294. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 293. - Hajni0824)
2010. nov. 25. 11:16

A Hercegnő, A Hercegnő lánya,.....stb. Jaan Sasson irta meg a könyvet úgy emlékezem.


Én is szeretem olvasni ezeket a könyveket,de szerintem ha a keresőben megnézi valaki, a gyermekrablás nem egy országra, vallásra korlátozódik sajnos.

2010. nov. 25. 10:33
Szia Tünde!!!Én nem vagyok elítélős típus,de nagyon sokat olvastam róluk igaz történeteket,már megszállotja lettem ezeknek a történeteknek,mert megdöbbent mik vannak!!!Most Rendes,mert veletek van és itt!!De majd otthon a saját környezetében meg változik!!Apszolúlt enm tisztelik a nőket,sőt semmibe nézik!!!(reméljük ő kivétel!!)Szörnyű miket olvastam róluk,nem is akarom részletezni!!!De figyelmedbe ajánlom a könyvtárat és ott nagyon sok igaz történet íródik róluk!Hírtelen nem jut eszembe az írónő neve aki nagyon sok igaz történetet írt le egy nőről aki titokban mesélte el az életét és szokásukat,és a körülötte lévő dolgokat!Hogy nőtt fel és gyermekként hogy élte meg ezt hogy ő lánynak született,és hogy később mikor férjhez adták mit kellett megélni,pedig viszonylag neki "jó"férj akadt!!!Mik történtek a barátnőivel és testvéreivel,akik lánynak születtek!!Eszembe jut az író neve akkor leírom neked,és érdemes kiolvasni ezeket a könyveket!!Kívánom hogy ez a fiú más legyen mint a többi,és tisztelje a lányodat!!!!Puszi!!
292. helenhadsell (válaszként erre: 291. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 25. 08:17

En is olvastam a Korant, még tinikoromban. Ugy gondoltam, ez része az altalanos muveltségnek. Mint ahogy a Biblia és a Bhagavadgītā is, még ha nem is vagy vallasos.

Kozben felnottem, és esetleges vallasi témaju olvasmanyaim mas iranyba terelodtek. Pl Mi az ami a Bibliabol kimaradt? Mi az, amit nem akarnak, hogy tudj??????

291. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 290. - Demeeri)
2010. nov. 24. 21:35
Beleolvastam a Koránba csupán kíváncsiságból,tényleg azt írják-e le benne amit sokan hinni vélnek, vagy belemagyráznak. Nem lettem ettől még muszlim, nem is akartam az lenni és valószínű nem is leszek, de tájékozottabb lettem a témában, ennyi előnyöm származott belőle. Maga már ez megérte. :)
290. demeeri
2010. nov. 24. 18:25
Szorítok nektek mindenképp.Nem tudom,mit mondanék,nem ismerem a helyzetet,csak annyit ,hogy ,ha a lányod a Koránt akarja olvasni,ez már előjele annak,hogy vallást váltani is képes lesz.Innét meg már csak egy lépés,hogy muzulmánná váljon.Nekem vannak muzulnán ismerőseim,saját elhatározásukból váltottak vallást.Én nem tudnám megtenni,talán a szerelmem miatt sem.
289. 274c9996b8 (válaszként erre: 288. - T_ü_n_d_e)
2010. nov. 24. 17:59

Ez mar megtörtent Magyarorszagon is , Magyar lannyal !

Igen rendkivul simulekonyak,törleszkedök az uj orszagban ahova kerulnek , nem tudsz eligazodni rajtuk :)

Az egyetlen helyes viselkedes veluk szemben a hatarozott ELUTASITAS ! De meg ilyen esetekben is elöfordul az ujjabb törleszkedes....

288. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 190. - Vándor_)
2010. nov. 24. 17:35

Köszönöm, ezt a filmet, már egy hónapja meg szeretném nézni, de nem tudtam beszerezni.

Hát most azonnal megtettem, tényleg nagyon tanulságos.

A legmegdöbbentőbb az a számomra, hogy amíg az amerikai környezetben ízig-vérig

amerikainak látszott, mennyire megváltozott amikor a saját családját tudta maga mellett.

287. soktap
2010. nov. 24. 15:14

kedves Tünde,emlékezz vissza arra az időre amikor a kedves párod még csak udvarolt neked,--minden happy volt-aztán jött a házasság és a problémák és kezdett minden szép lassan vagy gyorsan megváltozni.ebből kiindulva milyen jövője lehet egy olyan házasságnak ahol földrészek,etnikumi,vallási,neveltetési és még sorolhatnám mikkel kell megbirkozniuk,akarom mondani a kislányodnak,mert a fiúnak nem kell Őt igy nevelték.CSAK és csakis a lánynak kell változnia.

A legtökéletesebb gyilkosság a lassú mérgezés.Itt is ez folyik,először a lányt majd a szüleit hálózzák be mint a pók az élelmét,és mikor már minden stimmel akkor jön a változtatás ideje,mert elfog jönni.Be kell hogy következzék hiszen a férfi a teremtés koronája-marhaság-és rabszolgát csinálnak minden "Évából"mert Ő evett a tiltott gyümölcsből.Szerintem ez egy jó ötlet volt tőle,de én keresztény vagyok.

Ahogy a magyar közmondás tartja:kutyából nem lesz szalonna,mint ahogy Alláh-ból sem Isten.Ez úgy érted ahogy akarod.Ha zöld utat adsz a leányodnak,akkor a poklot kínálod neki és könny áradát egy életen át.Inkább most sirjon hónapokig mint egy életen keresztül.Egy leány apukája aki nagyon drukkol nektek.Szép napot gábor

286. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 119. - Klarika5)
2010. nov. 24. 14:40
Köszönöm, Tünde
285. a25b44f6a3 (válaszként erre: 282. - T_ü_n_d_e)
2010. nov. 24. 14:13
Szia! Hogy alakultak azóta a dolgok? Jó hír, hogy nem akar visszamenni, ez mindenképpen pozitív rátok nézve.
284. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 105. - Hatice)
2010. nov. 24. 14:06

Szia, amikor elolvastam az első sorokat, és kiderült, hogy muszlim vagy, azt gondoltam:(na ez is biztos egy fanatikus hívő, majd védeni fogja tűzzel-vassal ezt a vallást, és a kapcsolatot).

Pozitívan csalódtam, és köszönöm az őszinteséget.

A lányom a minap említette, hogy el szeretné olvasni a Koránt. Mit tudnál ajánlani?

Köszönöm, Tünde

283. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 74. - 1445a9c4bc)
2010. nov. 24. 13:25

Szia, légy szíves írj bővebben.

És arra is kíváncsi vagyok, a jövőben, hogy alakulnak a dolgok.

282. T_ü_n_d_e (válaszként erre: 67. - Szeszipuszi)
2010. nov. 24. 13:18

Sziasztok, Tünde vagyok.

Elnézést, hogy csak most kapcsolódom be, de ezidáig nem voltam számítógép közelében.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, bár még csak eddig jutottam el az olvasásban.

Igen, a lányom Afgán fiúja is közülük való.


Valószinüleg én fogalmaztam rosszul, mert majdnem mindenki félreértette, ezért elnézést kérek.

Még egyenlőre nincs szó házasságról, se arról, hogy a lányomat bármire is kényszerítené (se hittérítés, se főzni tanulás nem jött szóba), csupán a beszélgetéseinkből tudom, hogy ezek a dolgok fontosak a számára.

A fiú nem tervezi, hogy visszamenjen Afganisztánba. Egy Európai országban akar dolgozni, de előtte még a doktorit is le akarja rakni.

Üdv: Tünde

2010. nov. 24. 03:25

Ugyebár,hogy elkezdte háborúját Afganisztánban exelnökünk,hoztak egy csomó dokumentum filmeket ahol a nyilt utcán idegen férfiak a tetőtől talpig letakart nőket ütlegelték,mert úri kedvük úgy tartotta .

Ha valaki átveszi a vallást és utánna ki akar válni,megakar válni az arab vallásból nincs menekvés,bárhol megtalálja a vallási rendőrség...,súlyos következményekkel járhat.

Ha mégis akkora a szerelem,akkor maradjon meg a nő,a lányod a keresztényi vallásban.

Az anyós ott a Mindenható,még a sogornők is gonoszak.

Ha netán özvegyen marad a feleség jönnek a testvérek és osztozni kell a bankszámlán,a közös szerzeményen,vagyonon.

280. Vi68
2010. nov. 24. 02:55

Kedves Tünde!

A mi ismerőseink között is van egy asszony, aki férjhez ment egy arabhoz, elment vele a hazájába, szült 3 gyereket, a férje rabságban tartotta, végül el tudott jönni haza, de a férje csak egy gyereket engedett el vele, a többieket soha többé nem látta.

Nekem is a Lányom nélkül soha jut eszembe, de nem a film, hanem a könyv, ami igaz történet, és főleg a második része, ahol sok nő mesél saját, hasonló rossz tapasztalatairól(pl. egy lány, aki elment látogatóba az apjával Jordániába, ott a saját apja eladta, mert ez volt a szokás).

Afganisztánban a nő nem ember, hanem tulajdon, férje, apja megölheti, nem csadorban jár, hanem olyan ruhában, ami teljesen elfedi,csak egy kis rácsos részen nézhet ki. Erről is írt valaki könyvet, akinek így kellett élnie.

Szerintem sem élhető élet ez egy európai nőnek, mert mi egyenjogúnak lettünk nevelve. Csak az tud így élni, aki lemond saját magáról és az abszolút alávetett szerepet vállalni tudja.Az hogy az afgán férfiak ilyenek, az nem annak a kérdése, hogy jók vagy rosszak, hanem neveltetés és jogi helyzet kérdése. Ez csak nekünk felháborító, nekik nem. De az afgán nők közül is vannak olyanok, akik szerint ez felháborító, mert többször előfordult olyan, hogy egy nő azért, hogy felhívja a világ figyelmét és tiltakozzon, felgyújtotta magát, úgy lett öngyilkos.

279. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 278. - Dominós)
2010. nov. 23. 22:25
Papírzsepi lehetett náluk. De tényleg tök mindegy :D
278. dominós (válaszként erre: 276. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 23. 22:22
azt nem hordtak ...
277. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 274. - Dominós)
2010. nov. 23. 22:21
A zsebüket is átmotoztad mi volt bennük, na mindegy, ha van rajtuk sapka azért, ha nincs azért van gond. Aki akar az a kákán is talál csomót.
276. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 274. - Dominós)
2010. nov. 23. 22:10
Ha volt WC papír, elég azzal megtörölni, nem?
275. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 271. - Dominós)
2010. nov. 23. 22:08

Eláruljam? Elmondom neked, a koszosnak kikiáltott muszlimok ahol nincs bidé, ott vízzel a flakonból öblítik le magukat kis és nagy dolog után.

Nos melyik a jobb a WC papírral szétmaszatolni a dolgot a fenéken,(igen meglehet törölni, de nem lesz azért tökéletes) vagy lemosni, esetleg nedves törlőkendőt használni. Én az úróbbira szavazok .

274. dominós (válaszként erre: 273. - 274c9996b8)
2010. nov. 23. 21:55

Azért ez elég macerás lehet minden egyes ürítésnél. Persze törlőkendőt, törölközőt egy sem hordott magával.

Kösz az infót :-)))

273. 274c9996b8 (válaszként erre: 271. - Dominós)
2010. nov. 23. 21:29

Nem csak kez,labmosas ,hanem a fenekuket,nemiszerveiket is meg KELL nekik mosni wc hasznalat utan ! Ezt elöirja a Koran :)

Eszakon sokan vannak menekultek en meg afgan emberrel is dolgoztam egyutt :)

Ahol sok van belöluk ,usznak a nyilvanos wc-k ..... padlo,mosdo,falak..... mert takaritani maguk utan ,elfelejtenek :)

272. e61ee7c124 (válaszként erre: 271. - Dominós)
2010. nov. 23. 21:21
Talán mert a minden WC-ben nem volt elkülönített mosdó, és használat után tisztálkodtak. Kicsit kellemetlen lett volna mások előtt megmosni itt-ott....
2010. nov. 23. 21:16

Kedves fórumindító!

Az motoszkál bennem, hogy ezek a muszlimok (afgán nem volt köztük) a WC-re üdítős flakonnal jártak (mindegyik, amelyiket ismertem), ami tele volt vízzel, üresen hozták ki, utána a mosdóban kéz-, láb-, arcmosás. Némelyik szappannal is, de legtöbb csak tiszta csapvízzel. Nem tudod véletlenül, miért? Máig nem ismerem a titkot.

2010. nov. 23. 21:13
Barhogy is van , nagy riziko vallalassal jar ha az ember olyan kulturaba csöppen , ami nagyon nem egyezik az övevel ! Meg europan belul is nagyok a kulömbsegek....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook