Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

195. c75565e593 (válaszként erre: 192. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 15:16

Pharmatex


A Pharmatex egy olyan lokális fogamzásgátló gyógyszercsalád, amely az ondósejteket a hüvelyben pusztítja el.


A Pharmatex termékcsalád fogamzásgátló hatása klinikailag igazolt.

A fogamzásgátló módszerek hatékonyságát a Pearl-indexszel jellemezzük, mely a 100 asszonyévre jutó terhességek számát adja meg (vagyis 100, az adott módszert egy évig alkalmazó nőnél előforduló terhességek száma).

Használata során a Pearl-index átlagos értéke kedvezőbb egyéb, nem hormonális fogamzásgátló módszereknél. *


Fogamzásgátló módszer Pearl-index**

Hüvelyi spermicid anyag 0,7-7 ***

Intrauterin eszköz 0,5-5

Condom 3-28

Coitus interruptus 8-38


* Th. Rabe: Memorix Nőgyógyászat, Medicina, Budapest, 1995.

** R. Erny and C. Siboni – J. Gyn. Obst. Biol. Reprod., 1983, 12, 767-774

***A PHARMATEX Pearl-index átlagértéke 0,74

194. c75565e593 (válaszként erre: 192. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 15:15
Szedjed akkor...és szép telt karcsú hölgy válik belőled:)
2010. aug. 19. 15:14

- Mennyire hatékony ez a fajta fogamzásgátlás?


Ez a módszer hasonló mértékben hatékony, mint más hormonmentes, helyileg alkalmazott módszer. A hatékonysága döntően a megfelelő alkalmazástól függ, ezért ügyelni kell az előírásszerű használatra. Fontos, hogy akkor is használja a Pharmatex gyógyszereket, amikor úgy gondolja, hogy nincs peteérése.

192. bettike2007 (válaszként erre: 190. - C75565e593)
2010. aug. 19. 15:14
én sem esem a páromnak mindenütt de a szabályokat sem szeretem,velem nem esett meg hogy terhes leszek mellette vagy elfelejtem-mert alap!De akinek kell nem bántom de nekem nem kellene,ennyi.
2010. aug. 19. 15:12

Igaz, hogy a Pharmatex jól hat egyes baktériumok, valamint gombák okozta hüvelyi fertőzésekben is, és csökkenti a szexuális úton terjedő betegségek fertőzéseinek kockázatát?


A Pharmatex gyógyszerek hatóanyaga (benzalkónium-klorid) fő hatását tekintve spermicid, emellett a gyógyszeriparban széles körben használt antiszeptikum (fertőtlenítő), mely átmenetileg csökkenti a mikroorganizmusok (közöttük egyes kórokozók) számát, így valóban hatásos lehet egyes baktériumok, valamint gombák okozta hüvelyi fertőzésekben, illetve csökkentheti a szexuális úton terjedő betegségek fertőzéseinek kockázatát.

190. c75565e593 (válaszként erre: 188. - Bettike2007)
2010. aug. 19. 15:10

Figyike..az szedje akinek ez jó...én azért nem akárhol esek a páromnak:)

A gyógyszert otthon lehet felejteni..stb..stb..

Nem vitázokveled..amit nem próbáltál arról nem tudsz igazán véleményt formálni..

Azoknak küldöm a fenti linket..aki nem szereti a gyógyszert...

nem kell rám hallgatni...de tudom sok nőnek elege van a gyógyszerből...azoknak, csak egy jó tippet adtam...

2010. aug. 19. 15:08

[link]

Itt a termék család linkje


Bettikém..szerinted a mai világban mi a 100%os?

a gyógyszer sem véd....ott is vannak esetek, amikor a nő terhes marad pedig gyógyszert vett be..hogy is van ez???

188. bettike2007 (válaszként erre: 185. - C75565e593)
2010. aug. 19. 15:00
hát ahogy olvasom nem 100% és ha mennék valahova,2óráig ne mosakodjak?és citromsav jujj..
187. bettike2007 (válaszként erre: 184. - C75565e593)
2010. aug. 19. 14:56

"főleg akkor szeretkezek..amikor kevesebb a terhesség veszélye.. "


hát valahogy én azt azt nem szeretném hogy időhöz legyen kötve mikor lehet és mikor nem és azon aggódjam minden hónapban hogy lesz-e baba vagy nem...

186. c75565e593 (válaszként erre: 185. - C75565e593)
2010. aug. 19. 14:54
remélem sokaknak jó tippt adtam:)
2010. aug. 19. 14:52

Pharmatex ismertető


Helyi fogamzásgátló - a Pharmatex


Hatóanyagok és mennyiségük: Pharmatex krém (egyadagos kiszerelés 4,5 g): Benzalkonium chloratum 0,054 g (0,108 g benzalkonium chloratum 50 % solutio formájában) tubusonként. Segédanyagok: levendula olaj, bórsav, makrogol-sztearát (Tefose 65), tisztított víz. Pharmatex krém (többadagos kiszerelés): Benzalkonium chloratum 0,012 g (0,024 g benzalkonium chloratum 50 % solutio formájában) grammonként. Segédanyagok: levendula olaj, bórsav, makrogol-sztearát (Tefose 65), tisztított víz. Pharmatex hüvelytabletta: Benzalkonium chloratum 20,0 mg. Segédanyagok: magnézium-sztearát, kolloid szilicium-dioxid, makrogol 6000, citromsav-monohidrát, nátrium-hidrogén-karbonát, mikrokristályos cellulóz, laktóz. Pharmatex hüvelykúp: Benzalkonium chloratum 18,9 mg (37,8 mg benzalkonium chloratum 50 % solutio formájában). Segédanyagok: hidroxi-propil-cellulóz, szilárd zsír (Witepsol 551). Pharmatex tampon: 1 polivinil-formal (3,6 g) tampon 5,00 g krémet tartalmaz, amelynek összetétele: Benzalkonium chloratum 0,06 g (0,12 g benzalkonium chloratum 50 % solutio formájában). Segédanyagok: levendula olaj, bórsav, makrogol-sztearát (Tefose 73), tisztított víz.


Javallatok: Helyi fogamzásgátlás: az orális fogamzásgátlás átmeneti vagy végleges ellenjavallata esetében; intrauterin fogamzásgátló eszköz ellenjavallata vagy intolarenciája esetében; szülés- vagy abortusz utáni, ill. premenopausalis fogamzásgátlásra. Csökkenti a szexuális úton terjedő betegségek fertőzéseinek kockázatát (ld. még Figyelmeztetés). Pharmatex-készítmények alkalmazhatók orális fogamzásgátlók használata esetén kiegészítőként, ha a tablettát elfelejtették vagy túl későn vették be. Helyi, intrauterin eszközzel (pl. pesszárium) végzett fogamzásgátlással együtt is alkalmazhatók.


Ellenjavallatok: Benzalkonium kloriddal, ill. a segédanyagokkal szembeni túlérzékenység esetén. Előfordulhat pszichológiai nehézség vagy egyszerű ellenérzés a genitalis részben való bármilyen beavatkozással szemben, ami megakadályozza a készítmény megfelelő alkalmazását. Relatív ellenjavallatot jelent, ha a betegnek pszichiátriai zavarai vannak, ill. ha a beteg bármilyen okból nem hajlandó együttműködni a kezelőorvossal.


Mellékhatások: A hüvelykúp ritkán égő érzést okozhat. Ilyen esetben felhelyezése előtt kevés vízzel meg kell nedvesíteni.


Figyelmeztetések: A Pharmatex fogamzásgátló hatása alapvetően a megfelelő alkalmazástól függ. A következő szempontokat szükséges figyelembe venni: Ha a beteg hüvelyi kezelésre más készítményt is használ, a kezelést a Pharmatex készítmények használatának elkezdése előtt be kell fejezni. Igen fontos az utasítások pontos betartása. A Pharmatex készítmények használata esetén a közösülés előtt vagy utána 2 órán át hüvelyi irrigálást ne végezzenek. Közösülés előtt a külső mosakodás is kizárólag vízzel történjen. Nemkívánatos keresztreakciók megelőzése érdekében bármi egyéb anyag kiegészítő használata ellenjavallt. Szappan vagy bármi más intravaginalis készítmény már nyomokban előfordulva is bontja a Pharmatex hatóanyagát és ezzel hatását megszünteti. Amennyiben a tampon sérült (száraz, fesztes), a gyógyszerésznek ki kell cserélni azt. Terhesség, szoptatás: Bár eddig a készítmény alkalmazása során semmilyen magzatkárosító hatást nem észleltek, valamint a benzalkonium kloridot az anyatejben nem mutatták ki, terhesség idején nem, szoptatás alatt pedig csak az előny/kockázat gondos mérlegelésével alkalmazható.


Kölcsönhatások: Együttes alkalmazása ellenjavallt: intravaginalis gyógyszerekkel, ill. olyan helyi hüvelyi kezeléssel egyidőben, ami a fogamzásgátlás helyi spermicid hatását közömbösítheti. Szappan a benzalkonium kloridot közömbösíti, ezért bármiféle öblítés közösülés előtt vagy után szigorúan tilos. Helyi öblítés tiszta vízzel legkorábban 2 órával később végezhető.


Adagolás: Kizárólag intravaginálisan alkalmazható. Pharmatex krém (egyadagos): A tubus védőkupakját el kell távolítani, majd a csöves részét mélyen a hüvelybe kell vezetni. Ezután a tubusra ismételten nyomást kell gyakorolni, hogy a tartalma a hüvelybe kerüljön. A védelem azonnali és 10 órán át tart. Ismételt közösülés esetén, azt magelőzően újabb krémadagot kell a hüvelybe juttatni. Pharmatex krém (többadagos): A mellékelt applikátorral 1 adagnyi krémet kell a hüvelybe helyezni olyan mélyen, amennyire csak lehetséges. A védelem azonnali és 10 órán át tart. Ismételt közösülés esetén, azt megelőzően újabb krémadagot kell a hüvelybe juttatni. Pharmatex hüvelytabletta: Nagyobb hatóanyagtartalma miatt különösen ajánlott abban az esetben, ha a krém kevéssé bizonyult hatásosnak: alkalmazás előtt a tablettát meg kell nedvesíteni, ezután mélyen a hüvelybe kell helyezni. A tabletta 8-10 perc alatt elolvad, ezért legalább 10 perccel a közösülés előtt fel kell helyezni. Az elolvadt tabletta 3 órán át hatásos. Ismételt közösülés esetén, azt megelőzően újabb tabletta felhelyezése szükséges. Pharmatex hüvelykúp: A kúpot egészen mélyen a hüvelybe kell helyezni. 5-10 perc alatt oldódik fel, ezért a közösülés előtt legalább 10 perccel kell felhelyezni. 4 órán át biztosít védelmet. Ismételt közösülés előtt újabb hüvelykúpot kell felhelyezni, majd 10 percet várni. Pharmatex tampon: A középső ujj segítségével a tampont mélyen a hüvelybe kell helyezni, hogy a méhszájjal érintkezzen. Egyszeri alkalmazása azonnali hatású és 24 órán át tart. Nem szükséges a tampon cserélése az adott időszakban, még ismételt közösülés esetén sem. A használat befejeztével el kell távolítani a tampont, legjobb guggoló helyzetben (hogy a hüvelynyílás kitáguljon) a középső és mutató ujjat csipeszként alkalmazva. Intravaginalis irrigálást a tampon eltávolítását követő 2 órán belül nem tanácsos végezni. A tampon eltávolítása 1 órával az utolsó közösülés után, ill. 24 órával a tampon felhelyezését követően történjen. Sérült, száraz, fesztes tampon nem használható.

2010. aug. 19. 14:50

Sziasztok!

Látom sok a hozzászóló:)

Én soha nem szedtem egyik tabit sem, ezért nem is mondok arról konkrét véleményt.

De az elkeserít, hogy sok nő szedi agyba főbe..és nem gondol a jövőre...

Én a kúpot, használom..és nekem az teljesen jól működik..természetesen...főleg akkor szeretkezek..amikor kevesebb a terhesség veszélye..

De a kúpot ajánlom mindenkinek..és nincs mellékhatása..nem kell bevenni..csak akkor amikor...akció:) van:)

PHARMATEX ez egy termékcsalád..ajánlom figyelmetekbe!

További szép napot!


ja még megjegyezném, hogy nem egyformán reagál senki ezekre a bogyókra..én nem bírnám......ááá...szerencsére nem szedek ilyeneket....de jó nekem:)...

183. bettike2007 (válaszként erre: 178. - Jucuska25)
2010. aug. 19. 14:23
én azt szedtem de fájt a cicim tőle mert emelte a tejtermelő hormonokat.Én gracialt szedek és 2ik hónapban miután abbahagytam jött a baba...
182. bettike2007 (válaszként erre: 159. - Annadi)
2010. aug. 19. 14:19
én abbahagytam 3év után és 2ik hónapban jött a baba ép egészséges..
181. bettike2007 (válaszként erre: 153. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 14:17
én abbahagytam a gyógyszert már 3szor is és egyszer sem volt rendezetlena ciklusom,ugyanúgy megjött csak nem 4napra hanem 7re és fájdalmasabb volt úgy mint régen.
180. Hörcsy (válaszként erre: 178. - Jucuska25)
2010. aug. 19. 14:15
Szia! Már én is több adatot hallottam. Az a biztos, ha vársz. Sok sikert és boldogságot!
179. 1dd0e5152d (válaszként erre: 178. - Jucuska25)
2010. aug. 19. 14:05

Szerintem pár hónapot mindenképp várj, hogy a méhed megerősödjön, és ki tudd hordani a babát:)


Sikeres teherbeesést, és majd boldog babavárást kívánok:)

2010. aug. 19. 13:47

Sziasztok!Valaki meg tudja mondani,hogy a Milligest abbahagyása után mennyit kell várni,hogy kiürüljön a szervezetem és a babának ne legyen semmi baja?Hallottam már 3 hónapról és olyanról is hogy nem kell várni,mert nem lesz semmi gond.

Köszönöm aki válaszol!!!

Judit

177. 1dd0e5152d (válaszként erre: 176. - Annadi)
2010. aug. 19. 13:37

Ha az vagyok, akkor azt már biztos a háziorvosom megmondja, akkor kénytelen leszek abbahagyni. Azért az egészségemet nem akarom tönkretenni. Gondolom, akkor más hormonális fog. gátló se jöhet szóba.


Óvszert annyira nem szeretjük, bár akkor kénytelenek leszünk azt, esetleg pharmatex termékkel kiegészítve. Babát még 22 évesen, úgy hogy egyetemen tanulok nem szeretnék, bár ha becsúszna, biztos, hogy nem vetetném el, de még a párom is tanul, igaz fél évig már csak:)

176. annadi (válaszként erre: 175. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 19. 13:30

ha tényleg trombózis gyanús vagy, tutira nem ír fel másikat, mert nem teheti...

Vagy ha be vállalod, hogy bármikor bajod lehet, akkor lehet megteszi, de nem lenne szabad neki.

De remélem egészséges vagy.

175. 1dd0e5152d (válaszként erre: 174. - Annadi)
2010. aug. 19. 13:28

Akkor remélem most kiszűri a háziorvosom:)

Mondta, hogy a vérvétel eredménnyel menjek vissza a nőgyógyászhoz, és majd írassak mást. Remélem vérvétel alapján már felír másikat...

174. annadi (válaszként erre: 172. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 19. 13:26

Mielőtt felírják a fog.gátlót el kellett volna küldeni egy vérvételre, amiben kiszűrik hajlamos vagy-e a trombózisra.

Ezt mondom hiába fizetünk nekik, sajnos nem várhatjuk el még akkor sem, hogy rendesen végezzék a munkájukat.

Persze azért mert kiírja a fog.gátlót az adott gyógyszergyártótól milliónyi ajándékot kap+ külföldi kongresszust stb.

2010. aug. 19. 13:23
Én magándokihoz járok, 10ezer ft egy vizsgálat:S és rákszűrésen kívül semmit nem csinált...
172. 1dd0e5152d (válaszként erre: 170. - Annadi)
2010. aug. 19. 13:21
Trombozist vérvétellel ki lehet szűrni, igaz?
171. Hörcsy (válaszként erre: 170. - Annadi)
2010. aug. 19. 13:18
Én úgy tudom, nem küldték. Rengeteg orvosnál voltam már, egyik sem vizsgált meg rendesen engem se.
170. annadi (válaszként erre: 168. - Hörcsy)
2010. aug. 19. 13:08
és ezekszerint nem küldék el a trombózis kiszűrésére sem a laborba a fogi előtt? Ezek az orvosok komolyan mondom nem lehetnek ilyen felelőtlenek! Tudom, hogy a pénz az fontos számukra, de nem lehet fontosabb az emberek életénél.
169. annadi (válaszként erre: 162. - Ella89)
2010. aug. 19. 13:06

Én inkább attól félek, hogy ez a spirál oda be nő, vagy vmi ilyesmi, de az is bizti, hogy csak akkor tetetném fel, ha már szültem két gyereket. De addig még van idő :)

Úgyhogy innen is biztatom a kutatókat találjanak fel vmi szuper dolgot ami nem hormon és megbízható és nem latexes :)

168. Hörcsy (válaszként erre: 167. - Annadi)
2010. aug. 19. 13:05
Igen, az volt.
167. annadi (válaszként erre: 165. - Hörcsy)
2010. aug. 19. 13:03
de nála is akkor tuti a fog.gátló volt a hibás
166. annadi (válaszként erre: 161. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 13:02

Remélem addigra teljesen helyreáll a hormonrendszered :)

Sajnos mindenki a saját példáján tanul, az a legszomorúbb, hogy rólunk nem hallani a tv-ben, az újságokban...nem tenne jót a fog.gátló piacának, ha kiderülne milyen sokféle bajt tud okozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook