Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

165. Hörcsy (válaszként erre: 163. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 19. 13:01
Egy barátnőmnél is gyanakodtak már erre, mondjuk neki mások voltak a tünetei, és kiderült, nincs semmi baja. Abbahagyta a bogyókat, és magától elmúlt minden.
164. annadi (válaszként erre: 163. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 19. 12:58
Sajnálom ami veled történt, de bízzunk abban, hogy még időben észrevették a betegséget és semmi problémád nem lesz belőle a későbbiekben. De ne hibáztasd magad, mert ami történt megtörtént, mostmár sokkal okosabb leszel a jövőben.
2010. aug. 19. 12:51

Így jártam:


fogamzásgátlót szedek 2 éve, 2-3 napja zsibbadt a lábam, kezem. Kijöttek a viszereim. Ma voltam háziorvosnál, megvizsgált.

Írt fel gyógyszert, mégpedig azért, hogy ne kapjak TROMBOZIST. Meg a viszerekre is.


Hétfőn laborba kezdek, szinte mindent beikszelt a lapon, hogy mit kell nézni.


Remélem semmi gond nem lesz. Mondta h nem szabadott volna ezt ilyen sokáig szednem. FÉlek kicsit:(

162. Ella89 (válaszként erre: 150. - Annadi)
2010. aug. 19. 11:04

Én is reménykedem benne, hogy valami újjal előrukkolnak. Eddig talán a hüvelygyűrű, ami talán (nagyon talán) szimpatikus(nak tűnik), de állítólag szex közben zavaró.


A spirál gondolatától már rosszul vagyok. Tudom, hogy jó meg minden, de... Én nem tudnám elviselni, hogy valami mesterségesen létrehozott, idegen test (tehát nem a babára gondolok) van a méhemben. Már attól ájuldozom, ha valaki azt meséli, kapcsok vannak a lábában. Csoda, hogy a fogtömést el tudom viselni a számban, a kontaktlencsét meg a szememben. :D

161. CsillagTM (válaszként erre: 159. - Annadi)
2010. aug. 19. 11:00
igen, én is pont erre gondoltam...ezért hagyom abba szeptember végén én is (aug végén akartam, de a nyaralás szeptemberre tolódott, és akkor még nem akarok difit), pedig csak jövő júliusban (esküvő után) kezdődik a babaprojekt.
160. Hörcsy (válaszként erre: 159. - Annadi)
2010. aug. 19. 10:48
Én már túl sok rossz példát láttam. A környezetemben, mindenkinél, akinél nem jött össze a baba könnyen, a fogamzásgátló volt az ok, és csomó beavatkozás kellett.
159. annadi (válaszként erre: 157. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 10:46

Szerintem is, ez nem segít, csak árt. De ezt még most nem látja be, majd akkor ha gyereket szeretne, abbahagyja a tabit és majd néz, hogy miért nem jön meg???Meg miért olyan amilyen?

És nem egy-két hónap mire megjavul, és az ember már akkor rögtön gyereket szeretne, de nem lehet, mert várni kell ki tudja mennyit.

158. Hörcsy (válaszként erre: 152. - D5b0648c35)
2010. aug. 19. 09:27
Hú! Akkor csak lehet találni rendes orvost. Az biztos, hogy nem fogok többet bogyókat szedni. Elég volt a mellékhatásokból.
157. CsillagTM (válaszként erre: 156. - D5b0648c35)
2010. aug. 19. 09:27
de hát nem érted, h nem helyrebillen, hanem kikapcsol? kérdezd meg a nődokid...ilyenkor nullára állítod a saját hormonháztartásod...de te tudod.
156. d5b0648c35 (válaszként erre: 153. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 09:11

Lehet, hogy igazad van, bár én ezt az egészet nem "jegelésnek" fogom fel, hanem "gyógyszerezésnek", ami segít abban, hogy a hormonháztartásom a helyére billenjen. Néha be kell segíteni a természetnek. :)

Plussz tényleg ez a legmegbízhatóbb formája a védekezésnek.

155. annadi (válaszként erre: 152. - D5b0648c35)
2010. aug. 19. 09:05
Az is biztos, hogy ilyenről még soha nem hallottam, ez egy alapos orvosnak tűnik, de a szerveteted akkor is kiszámíthatatlan.Persze lehet nem lesz semmi bajod, és az lenne a jó.
154. annadi (válaszként erre: 153. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 09:03

Teljesen egyetértek veled, főleg, hogy ugye én is így jártam.

De én is beleestem ebbe a hibába,hogy tovább szedtem a tabit (összesen 5 évig ezt még nem írtam) de megbízik kezdetben az ember az orvosokban, utána persze rájön, kár volt.

153. CsillagTM (válaszként erre: 151. - D5b0648c35)
2010. aug. 19. 08:48

Ezt írtad:


"Én anno 68kg voltam, mikor elkezdtem szedni a tablettát, és kb 7-8 kb jött fel. ELlenben a bőröm meseszép lett (előtte nagyon pattanásos voltam) és a ciklusom is szabályosan jelentkezett, szinte fájdalom mentesen 4 nap alatt lezavartam. Szinte órára pontosan jött meg. . . Aztán abbahagytam a gyógyszert és minden felborult. Pattanásos a bőröm még így 25 évesen is, 30-45 napos a ciklusom, köztes vérzés fájdalom miegymás. Szóval eldöntöttem, újra gyógyszert fogok szedni..."


Pont erről beszélünk: hogy a bogyó kinyírja a saját hormonrendszered, és ha abbahagyod, akkor sokszor nem, vagy csak rendszertelenül, ritkán jön meg...nagyobb a fájdalom...stb. De nem hinném, h erre az lenne a megoldás, h akkor nosza, inkább mérgezzük tovább, kapcsoljuk ki a saját szervezetünket a dologból (mert ilyenkor kb jegeled az egész rendszert), aztán majd ha gyereket akarsz, majd csak lesz valami...


Én, mikor abbahagytam, PCO-s lettem. Dokim össz reakciója: miért hagytam abba, hülye vagyok, szedjem újra, akkor nem fog rosszabbodni a PCO, igaz, nem is javul (ő mondta így!). Hát kösszépen...

152. d5b0648c35 (válaszként erre: 142. - Mano088)
2010. aug. 19. 08:43
Szia mano088! Annak idején -5éve- mikor először irattam fel a bogyókat, a nőgyógyászom kb 1 órát foglalkozott velem. Mindenféle kérdések a családomról, szívbetegség, cukorbetegség stb. Vérnyomásmérés, teljes hüvely vizsgálat, mellvizsgálat, elküldött egy teljes vér és vizelet vizsgálatra, majd miután meglettek az eredmények, csak azután írta fel a gyógyszert. Lehet, hogy szerencsém volt vele (mondjuk ő magánorvos volt).... De szerintem ez az alap egy ilyen gyógyszer feliratásánál.
151. d5b0648c35 (válaszként erre: 111. - CsillagTM)
2010. aug. 19. 08:33
Miért ne akarnék? Attól mert most szedem a tablettákat, attól később még lehet. Annak idején anyum is szedte és itt vagyok én bizonyítéknak, hogy nem lesz meddő az ember lánya tőle.
150. annadi (válaszként erre: 147. - Ella89)
2010. aug. 18. 19:52

Még nem próbáltama kúpot, de egy próbát megér majd..

A spirál is érdekel, de én is attól az "idegentest-érzéstől" félek..

még ráérek addig kigondolni, hátha kitalálnak addigra vmi újdonságot :)

149. bettike2007 (válaszként erre: 147. - Ella89)
2010. aug. 18. 19:03
na ez az ami miatt én is a gyógyszernél maradtam..
148. bettike2007 (válaszként erre: 141. - Annadi)
2010. aug. 18. 19:01
nem bízom én a krémekben meg ilyenekben ez nem túl 100%,de akinek jó....én ebben bízom és persze mindenki a saját meglátása zerint csinálja..
147. Ella89 (válaszként erre: 146. - Annadi)
2010. aug. 18. 18:54

A kúp engem és a férjemet is nagyon csípte, amikor reakcióba lépett az ondóval és "kivégezte a srácokat". A legtöbben azért állnak le vele, mert nagyon marja a hüvelyt és a férfit is néha.


Nekem is nagy dilemmám amúgy, hogy mit fogok használni szoptatás alatt. Minipillt szeretnék, de félek nem fog menni, mert cisztáim vannak és akik cisztára hajlamosak, nem szedhetik.


A spirálban nem bízom, akkor sem, ha hormonspirál, ráadásul "idegentest-érzésem" lenne tőle, nem bírnám elviselni. Meg akkor tampon helyett betétet kéne használnom menzesz alatt.


Pesszáriumot szerettem volna a lányom megszületése után, de a dokim lebeszélt, mondván nem túl biztonságos és ha sokat használom, inkontinenciát okozhat, folyamatos dörzsölésnek teszi ki a hólyagot is.


A latexmentes óvszer drága és valahogy nem is szeretem. Férjem még belemenne, de... Én tényleg utálom, olyan rossz érzés.


Az elkötés után már csak lombikkal lehetne babám és nem vagyok benne biztos, hogy nem akarok majd mondjuk 10 év múlva egy harmadik gyereket. Elkötés után meg állítólag fájdalmasabb a menzesz is. A férjem sem akarja elköttetni magát.


Az injekción és a hüvelygyűrűn még gondolkozom. Viszont ha megint nem jön össze a szoptatás, akkor tabi. Remélem másodszorra sem lesznek olyan problémáim, mint Nektek. :( Ugyanis elsőre nagyon jól bevált (kopp-kopp-kopp).

146. annadi (válaszként erre: 144. - C75565e593)
2010. aug. 18. 18:24

Én is kíváncsi lennék erre a kúpra, még nem hallottam róla.

De minden érdekel majd, ami nem hormon :)

145. Hörcsy (válaszként erre: 144. - C75565e593)
2010. aug. 18. 17:52
A kúpnak milyen mellékhatásai vannak?
144. c75565e593 (válaszként erre: 141. - Annadi)
2010. aug. 18. 17:34

akik szednek fog.gátlót nagyobb esélyük van infarktusra is!

Igaz erről a dokik hallgatnak...

mindenki maga dönti el mi a jó neki..

Nekem biztos nem tenne jót a gyógyszer..én kúp formában védekezek.)

eddig semmi gond sem volt..

de én fog.gátlót milliókért nem szednék!

143. Hörcsy (válaszként erre: 142. - Mano088)
2010. aug. 18. 17:21
Már én sem engedném, de elég fiatal voltam, amikor még ez volt. Szerencsére már benőtt a fejem... De már maga az durva, hogy nem képesek rendesen kivizsgálni az embert. Volt, hogy kenetet vettek, és az orvos tök megijesztett, hogy milyen durva fertőzésem van, gombás, meg minden, és a kenet eredménye az lett, hogy van egy kis bakteriális fertőzés, és más nem. Közben meg tök durva gyógyszert kaptam gombára, ami nem is volt. Többet nem is mentem oda.
142. mano088
2010. aug. 18. 16:51
Nekem amúgy, ami nagyon fura, hogy itt kb senkitől nem vettek vért..pedig úgy tudom bogyó felírása előtt az lenne az alap, nem??? Mert én mondjuk nagyon meglepődtem mikor a doki csak úgy hasra ütésszerűen adott valamit..de azt még ha bevált volna is a bogyó, akkor sem engedtem volna, hogy 4-5félével végig kísérletezzenek rajtam, ilyen talán alapon.. :S
141. annadi (válaszként erre: 138. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 16:46

hát a nőgyógy vizsgálat semmit sem ér tabletta felírásához kell:

trombózis hajlam vizsgálat+hormonvizsgálat, mert mindegyik tabletta más-más összetevőkből áll ,ha megnézed, persze lehet már elsőre eltalálták volna a neked valót, ha előbb megnézik a hormonjaidat.

Egyébként már most is reklámoznak hormonnélküli dolgokat ami nem latexes pl spermaölő krémek stb...de ha neked jó a tabletta szedjed.Mindenkinek más válik be, nem vagyunk egyformák, szerencsére :)

140. annadi (válaszként erre: 128. - C75565e593)
2010. aug. 18. 16:41

Köszi szépen a gratulációt :)

Egyetértek veled, főleg a hormontartalmú gyógyszerek okozzák a legtöbb kárt!

139. Hörcsy (válaszként erre: 138. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 15:41
Én úgy tudom,sokkal jobban ki kéne vizsgálni. De nálam az elsőt úgy írták fel, hogy hozzám sem értek.
138. bettike2007 (válaszként erre: 137. - Hörcsy)
2010. aug. 18. 15:35
nem síma nőgíyógyászati vizsgálat volt előtte..
137. Hörcsy (válaszként erre: 136. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 15:33
Rendes kivizsgálásra gondoltam. Az nálam sem volt. Lényeg, hogy kaptál jó bogyót. Én 4-5 fajtát kipróbáltam már, mire meguntam, és már nem is szedném soha. Egyszerűen nem találok megfelelő orvost. Egyébként sokaknak nincs tőlük baja - remélem nem is lesz.
136. bettike2007 (válaszként erre: 135. - Hörcsy)
2010. aug. 18. 15:26

Hát ha a nőgyógyászati vizsgálat annak számít?

Régen mikor kezdtem Lindin..ét kaptam,aztán hogy nem volt senkim abbahagytam és mikor újrakezdtem Trileg...lt írt fel a doki attól sokat híztam és visszatértem az eredetire de mivel nem védett(pecsételő vérzésem volt közben)kapatm Millig..et attól fájt a mellem és növelte a tejtermelő hormonokat ezért kaptam a Graci..ált ami bevált..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook