Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

75. Ella89 (válaszként erre: 71. - Annadi)
2010. aug. 17. 15:39
Köszönöm a gratulációt. :)
74. Ella89 (válaszként erre: 73. - Annadi)
2010. aug. 17. 15:38
Igen, csak sok a nőgyógyászati következménye. Az én dokim endokrinológus is, de néha az az érzésem, néhány dolgot nem vesz komolyan.
73. annadi (válaszként erre: 72. - 77f8dd8592)
2010. aug. 17. 15:32

Ne is engedd neki:)

Jól csináltad.

PCO inkább belgyógyászati probléma,mint nőgyógyászati.

2010. aug. 17. 15:27
Nekem is azt mondta a dokim, hogy PCO-s vagyok, mert elég rendszertelenül menstruáltam. Volt, hogy hónapokig sem, és hormonkezelést akart csinálni. Azt elfelejtette megkérdezni, akarok-e most gyereket, csak simán teletömött volna hormonnal. Kösz nem, inkább eljárok talpmasszázsra, ami nagyjából rendben tartja a menstruációmat.
71. annadi (válaszként erre: 69. - Ella89)
2010. aug. 17. 15:23

Gratula a babádhoz.

Hát jó lenne a nők számára, ha ezzel kapcsolatban csinálnának felméréseket.

De a gyógyszergyártó cégek és a nődokik részéről már lehet kellemetlenebb lenne a dolog...

ki szeretne közülük ilyen statisztikát látni?

Mert szerintem senki

70. annadi (válaszként erre: 67. - Jenci80)
2010. aug. 17. 15:20

Én is erre gondoltam mikor a cikket írtam, mindenkinek más és más az élménye lehet semleges és rossz.

De most itt ki a hibás?Én mert szedtem?Sajnálom a sógornőd, nagyon szomorú ami vele történt és gratula a babádhoz.

69. Ella89 (válaszként erre: 66. - B539510999)
2010. aug. 17. 15:17
Hát nálam nem volt vizsgálat. Amikor kérdeztem a dokimat, hogy nem lehetne-e valami csinálni a PCOS-emmel, akkor annyit kérdezett, hogy akarok-e most babát vagy nem. Mondtam, hogy még nem, mert egyetemre járok. Kérdezte, hogy dohányzom-e (akkor még igen), kérte, hogy hagyjam abba. Trombózist is megkérdezte, van a családban, de csak nagypapámnak és másodfokú unokatestvéremnek. Szívbetegségem is van, de nem súlyos. Csóválta a fejét, de felírta a Diane 35-öt, amit kimondottan PCO-s nőknek fejlesztettek ki. Nem is volt vele semmi gondom, igaz csak 9 hónapig szedtem, ami nem hosszú idő. Vérvételen előtte 3 hónappal voltam a műtét miatt (ki akarták venni a petefészkemet, de utolsó pillanatban átmentem ehhez a dokihoz). Szóval annyira nem nézett utána a dolgoknak, csak 3 havonta felírta. Egy másik nőgyógyász (amikor már nem akartam 10 ezret kipengetni a magánorvosomnak egy felírásért), csak nagyon nagy rábeszélés árán írta fel nekem a gyógyszert, de mondta, hogy legközelebb csak akkor hajlandó felírni, ha viszek neki negatív citológiai leletet vagy ő helyben csinál. Aztán terhes lettem és azóta nem szedem. De kíváncsi vagyok, az én szervezetemet is így tönkretette volna, ha mondjuk 8-10 évig szedem?! :S
68. annadi (válaszként erre: 64. - 7230827147)
2010. aug. 17. 15:17

Remélem én is, hogy helyreáll csak egy kis idő kell neki.

Nekem már soha nem lesz a régi, mert minden reggel hormonpótlással kezdem a napot.

És igazad van a nőgyógyászokkal kapcsolatban, de ha bele gondolsz mekkora pénz van ebben?Nekik megéri.

2010. aug. 17. 15:15
sajnos nekem is rossz tapasztalatom van a tabival kapcsolatban. Én 7 évig szedtem (persze 2 évente tartottam szünetet) és sajnos az abbahagyás után nem estem teherbe. Évekig nem volt peteérésem, végül lombik babánk lett más gondok miatt is. A sogórnőm agyembóliát kapott bizonyítottan a fogamzásgátlótól - életben maradt de 28 évesen leszázalékolták :o( na szedje akinek két anyja van...én soha többé!!!
2010. aug. 17. 15:10

Én 18 vagyok és lassan egy éve szedek gyógyszert. Nekem viszonylag korrekt volt a nőgyógyászom mikor felírta, hisz elküldött vérvételre. Az eredményeim jók lettek, de azon a mai napig csodálkozok, hogy miért írta fel még előtte a tablettát, mielőtt megjött volna az eredményem... Nem kérdezte viszont meg a kockázati tényezőimet soha. Gondolok itt arra, hogy nagymamámnak trombózisa volt és neki, valamint az ő anyukájának mellrákja. Elvileg ezt is tudnia kellett volna, nem?

Nekem is az a véleményem, hogy itt az orvosok hozzáállásán kéne változtatni. Sokkal, de sokkal alaposabb kivizsgálásra lenne szükség minden nőnél és akinél egy pici rizikó is van, annak nem szabadna felírni. De ez sajnos nem így van...

2010. aug. 17. 15:00

én sem szednék többé fogamzásgátlót. Az elésőtől néhány, a másodiktól sok kilót szedtem fel, volt jóindulatú, de galambtojásnyi daganat a mellemben.

Most szoptatok, nem tudom, utána sikerül-e lefogyni.Na azéer nem adom fel a reményt.:-)

Annadi nekem is elárulhatnád, hogy hogyan hoztad rendbe magad!

Drukk a babókához!

2010. aug. 17. 14:59

Szerintem itt a legfőbb baj a nőgyógyászokkal van, és azzal, hogy a nők nem tudják, miféle vizsgálatok kellenének egy fog.gátlóhoz.

Annak idején én sem tudtam sajnos. Ezért vérvétel nélkül írták fel a gyógyszert. 2 év alatt 4 fajtát szedtem, és egyik sem volt jó, majd leálltam 2009.szeptemberben. Az eredmény az lett, hogy több mint 8 hónapg nem volt menstruációm, sőt még fehér folyás sem. Most jelenleg úgy van, hogy 3 havi hüvelygyűrűt írt fel, hogy az kicsit beindítsa megint. Aztán majd várok. Ekkor világosított fel a nődoki, hogy hát igen a gyógyszer...kissé tönkretette a petefészkem, ami most nem működik. Még nem borultam ki teljesen, mivel még nem szeretnék gyereket, csak később. De azt közölte velem, hogy elképzelhető, hogy nem lesz egyszerű, hacsak magához nem tér a hormonháztartásom. Reméljük nem lesz igaza...

63. annadi (válaszként erre: 50. - Titánia83)
2010. aug. 17. 14:58

Szia!

Libabőrös lettem, annyira sok helyen egyezünk...

Remélem minél hamarabb lesz egy gyönyörű egészséges babád.

Én csak azt szeretném, hogy az embereket előbb rendesen vizsgálják meg és miután elkezdték szedni a tablettát akkor is kövessék le a dolgokat.

Az biztos, hogy én sem szedem többé, de ha vki bevállalja, nem ítélem el, mindenki a saját életét éli, ha szeretné szedje, csak tudjon róla, hogy vannak buktatói.

Amik ha nem velem történik, hát nem is létezik?

62. annadi (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2010. aug. 17. 14:49

A probléma a hormonháztartás felborításával volt, minden szervezet más és más, ahogy az ujjlenyomat.

Senki sem reagál ugyanúgy a dolgokra.

De azért tudom kényelmes megoldás a tabletta.

61. annadi (válaszként erre: 15. - Genlips)
2010. aug. 17. 14:42
Köszi a hozzászólást, teljesen így gondoltam.
60. annadi (válaszként erre: 58. - Nórika81)
2010. aug. 17. 14:41
Írtam privit.
59. annadi (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. aug. 17. 14:36

Hát ezt mond az orvosoknak!

Mert nem azt mondják, hogy az vagy nem az.

Néha voltak policiszáim néha nem...

és előtte tuti nem voltam az, és most sem tartom magam annak csak 50%-ban emiatt, hogy az orvosok sem tudják eldönteni.

2010. aug. 17. 14:35

Kedves Cikkíró!


Teljesen egyetértek veled, soha többé nem szednék én sem fogamzásgátlót! Neem is van pajzsmirigy alulműködésem, és most még az endometriózis gyanúja is felmerült. Megírnád ekem, hogyan sikerült rendberakni a szervezeted?

Köszönettel: nórika81

57. annadi (válaszként erre: 9. - Eszter_good)
2010. aug. 17. 14:33

Sziasztok!

Pont a végére írtam, hogy ez legyen a csattanó rész, hogy én jártam így...direkt kiemelve.

És mivel egy ideig gyógyszercégekkel kapcsolatos munkát végeztem egy olyan tablettára cseréltem ami akkor, és még most is a legjobbnak tartott orvosok körében.Pont ezzel kapcsolatban szólt a kutatás amiben részt vettem.

Szóval hiába váltottam, mert a lényeg a hormonrendszerem külső felbolydítása volt, ami miatt ezek történtek velem.

2010. aug. 17. 14:09

ha már felmerült, kiírtam PCO-val kapcsolatban egy szavazást, érdekel, hány nőt érint. ha gondoljátok, szavazzatok.


[link]

2010. aug. 17. 14:04
Sziasztok! Ebben a témában csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy embere válogatja, kinek jó, kinek nem jó a fogamzásgátló. Egy biztos, hogy nem értem azokat az orvosokat, akik minden vizsgálat nélkül ki ír gyógyszert. Nekem szerencsém volt, és van ( kopp-kopp), semmi bajom nem volt és a mai napig sincs a tablettákkal. 17 és fél évesen kezdtem el szedni, semmi fölösleges kiló nem jött rám, és betegséget sem okozott. 23 évesen lettem először terhes, majd szoptatás után újból gyógyszert szedtem, egészen 35 éves koromig. Akkor kezdtük tervezni a második babát. 38 éves voltam, mire összejött, szintén szoptatás után azonnal gyógyszert kezdtem szedni. Most elmúltam negyven, és jól vagyok. Szerintem nem minden nő szervezete bírja a gyógyszert, van aki a spirált nem, de hát nem vagyunk egyformák. Azért sajnálom a mi veled történt, de az orvos sem fogja elismerni a hibáját, hogy miért nem vizsgált meg, mielőtt tablettát kezdtél szedni.
2010. aug. 17. 13:58

Csak hogy hozzájáruljak a statisztikához: SOHA nem szedtem fogamzásgátlót, a ciklusom mindig olyan pontos volt, hogy órát lehetett volna igazítani hozzá. 27 évesen jutottam el a babavállaláshoz, nagyon könnyen teherbe estem, problémamentes terhességem és szülésem volt.

Szóval szerintem is van némi köze a terméketlenségnek a fogamzásgátlókhoz! Szerintem akinek nincs probléma a ciklusával, az ne szedjen!!! Vannak sokkal hatékonyabb módszerek is a fogamzásgátlásra, még ha nem is mindig kényelmesek.

53. Titánia83 (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2010. aug. 17. 13:44

Végül is nem lehet mondani, hogy a tabletta miatt volt a vetélés, de azt sem, hogy nem miatta. De érdekes módon, akik fiatalon esnek teherbe, és megtartják, jólval kevesebb probléma merül fel a várandósságuk során, mint a későbbi babátvállalóknál.


Viszont igazad van, a természetes az lenne, ha senki semilyen gyógyszert nem szedne.


Abortusz ellen pedig többféleképpen is lehet védekezni.


Mi baj volt az óvszerrel?

2010. aug. 17. 13:42

Sziasztok!Én kb 5 évig szedtem fogamzásgátlót,amit az orvos úgy írt fel,hogy megkérdezte,milyet szeretnék szedni.Én persze azt mondtam,amit akkor az osztálytársnőim dícsértek/szedtek.A doki pedig vizsgálat nélkül felírta nekem az általam kért gyógyszert,amiről később kiderült (egy endokrinológus orvos által),hogy a hormon-tartalma felér egy lórugással.Időközben férjhez mentem és babát szerettünk volna,ezért abba hagytam a gyógyszer szedését,de csak nem akart összejönni a baba(már 1 éve próbálkoztunk).Elmentem orvoshoz és kiderült,hogy FSH,Lh szintem nem túl jó,azaz az FSH alacsonyabb volt,mint az LH-szintem a ciklusom elején és ennek pont fordítva kellett volna lenni...Akkor azt mondta a dokim,hogy lehet,hogy majd gyógyszert kell szednem,hogy összejöjjön a baba.

Szerencsére nem így lett,hanem egy fél évre rá,magától megfogant a mi pici lányunk,aki azóta már 16 hónapos :)

A szülés utáni 6 hetes vizsgálaton megkérdezte a dokim,hogy milyen fogamzásgátló módszert szeretnénk alkalmazni.A spirál mellett döntöttünk.Tudom,meg vannak annak is a maga veszélyei,előnyei,hátrányai,de a magam szempontjából mégis biztonságosabbnak tartottam.

Biztos vannak nagyon jó,tényleg alacsony hormon-tartalmú gyógyszerek,de nehezen bízom meg most már bennük.Hisz amit szedtem,az elég rendesen bekavart a hormonháztartásomba!

51. Titánia83 (válaszként erre: 44. - Ella89)
2010. aug. 17. 13:37
Én a közel 100-as értékű prolaktinommal voltam így. Meg a mikroadenomámmal. Azt mondták egy életen át gyógyszert kell rá szednem, és csak gyógyszerrel lehetek terhes. (Mármint nem a fog.tabira írom a gyógyszert.) Egyszer már sikerült, bár nem maradt meg a baba, viszont a vérképem tökéletes volt, az összes hormonommal együtt. Évekkel ezelőtt hagytam abba a dokik által felírt gyógyxarokat is. Szóval a következő baba már tuti sikerül, és elmúlt az adenomám is. Én is visszamennék szívesen majd nagypocakkal. :D
2010. aug. 17. 13:33

Szia!


Köszönöm, hogy leírtad. Hellyel-közzel nagyon sok egyezés van az én életemben is.


Én is az egyetem alatt kezdetem el szedni a tabit. Előtte rendszertelen volt a mensim, és nekem is durván pattanásos volt a bőröm.


A páromat 2006-ban ismertem meg, és ő hagyatta velem abba azon nyomban a gyógyszert. Ekkor már rám is ugráltak a kilók. Én is voltam 59, majd 64 és fel 85-ig. :( A pattanások visszajöttek.


Tavaly volt az esküvőnk. Heti 4-5 tornával pontosan 75 kiló voltam.


Nekem is ingadozott a vércukrom. Abbahagyás után újra rendszertelen lett a mensim. Voltak cisztáim is. Hozzátartozik a történethez, hogy magas volt a prolaktinom is, és rendelkeztem mikroadenomával.


Idén döntöttünk a babavállalás mellett. Elvetéltem.


Pont ezt beszéltük a Párommal, hogy soha nem lett volna szabad szednem. És lehet összefüggés a gyógyszerszedők és későbbi vetéléseik között. :(


Amúgy a gyógyszer abbahagyása után áttértem egy egészségesebb életmódra. Vitaminokat szedtem, agykontrollos lettem, egészségesebb kajákat eszek, méregtelenítek, kineziológusnál is többször voltam, gondolom a sport is segített... szóval ezek összessége segített, hogy mára már egészséges vagyok, rendben van a prolaktin szintem (bár a dokik azt mondták, hogy egész életemen át gyógyszert kell szednem rá!).


Ha lehetne, én mindenkit lebeszélnék róla.

49. 0623141626 (válaszként erre: 47. - Krisztinucika)
2010. aug. 17. 13:05
termeszetessen en csak a sajat nevemben beszelek!sajat velemenyem stb..! :)
48. CsillagTM (válaszként erre: 47. - Krisztinucika)
2010. aug. 17. 13:00
azért azt nem hiszem, h van olyan ember, akinek a szervezete külön örül a nagy löket mesterséges hormonnak...
2010. aug. 17. 12:52
Nos, mint írtam én már elég régóta szedem, nemrég csináltattam egy vérképet és tökéletes minden eredményem. Nem akarom a tablettákat védeni, de talán helyesebb, ha mindenki csak a maga nevében beszél, és nem ítéli el őket, mert nem mindenkinek rossz, mint ahogy egy sima vitaminkészítmény sem mindenkinek jó...
2010. aug. 17. 12:37
sziasztok,en 2x probalkoztam a fogamzasgatlo tabival,hat nem jott be! elso alkalommal 1.5evig szedtem utana szüntet mert olyan lettem mint egy kis puffadt valami :) pedig annyira azert nem vagyok hizasra hajlamos! utana 2evre ra meg egyszer probaltam, fel evig birtam ugyan ugy megnött a popom es uszogumim lett es idegbeteg lettem vizesedet mindenem..!en ellene vagy a fogamzasgatlo tabinak,mert nincs jo hatassal a szervezetre..söt karos szerintem!jah es a verkepem is rossz volt mikor szedtem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook