Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hatással van e a fogamzásgátló tabletta a nemi vágyra? fórum

Hatással van e a fogamzásgátló tabletta a nemi vágyra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2018. márc. 2. 09:29
Én nagyon régóta nem szedek fogamzásgátlót, de semmi problémám nem volt a nemi vággyal:))
2017. nov. 19. 22:01
Sziasztok! Másfél éve szedtem a Belarát, most szünetet tartok (2 hete). Ennek az az oka, hogy egyszerűen nem tudok szexuális életet élni. Fájdalmat érzek minden aktus kezdetekor és közben. Voltam többször is orvosnál - fizikailag nincs semmi bajom. Lelki eredetű sem lehet, a párommal tényleg elmondhatom hogy nagyon jó a kapcsolatunk. Végül úgy döntöttem, hogy abbahagyom a tablettát, és talán kiderül, hogy ez-e a gond forrása, ami akkor kezdődőtt mikor kb 4 hónapja szedtem a tablettat. Esetleg bárki másnak volt ilyen tapasztalata? Bármely más fogamzásgátló szedés alatt fájt a szex? Aki volt így kérem írjon privát üzenetet! Köszönöm.
2013. máj. 3. 11:02
igen
2013. jan. 18. 18:57
Nekem pl nem volt, sőt szerintem nagyobb lett. de barátnőmé csökkent. ez olyan sztem hogy vki hízik tőle vki nem
130. Sheri
2012. júl. 16. 00:38
A Nőgyászok meg azt mondták a libidó csökkenésemre hogy ilyen fiatal korban lehetetlen és hogy a gyógyszer TUTU nem hibás é hogy menjek szexuál pszichológushoz az a baj... aha persze,ha az ő szavukat fogadtam volan meg ma is szedném és még midnig problémákkal lennék teli
129. Sheri
2012. júl. 16. 00:34
Elolvastam szinte minden véleményt és én is azon az elven vagyok hogy egyén függő,de nekem például egyáltalán nem jött be,nem éri meg szedni,első 2 hónapban minden csodás volt,utánna nem kívántam már a szexet,de hogy eleget tegyek páromnak sokszor belementem ami olyan fájdalmakkal járt hogy már sírtam szex közen és ezt a kapcsolatom rovására isment,mert egyáltalán enm kívántam és nem lettem nedves,szóval pont ami célja lett volna a talettának,hogy könnyed legyen a szexuális élet,pont az ami nem ment. 1 év szedés után abbahagytam és különváltunk párommal, erre rá 3 hónapra már egészen tökélet4esen visszajött a szexuális vágyam,mostanra tökéletes minden egy új kapcsolatban,csak sajnos itt is felmerült,hogy mi legyen a védekezéssel és újra tabit nem kezdek el,mert tuti hogy a libidóm újra minuszba menne,ha gumizunk az meg 12 ezer egy hónapra,és egyikünk se keresőképes szóval még az injekción gondolkodtam de ha az se akkor passz :// a mai világban is még milyen nehéz a JÓ fogamzásgátlás..
2012. márc. 17. 15:31
Sziasztok! A barátommal kb 5 éve vagyunk együtt, az első 2 évben nem igazán vett komolyan engem, inkább csak a szex miatt volt velem, ami viszont nagyon jól működött. Végül sikerült őt „betörnöm” és az utóbbi 2-3 évben már komolyra fordult a kapcsolatunk. Viszont már több mint egy éve nem működik a szex közöttünk. Egyáltalán nem kívántam és szinte teherré vált számomra a szex. De annyira nem foglalkoztam ezzel, mert gondoltam ennyi idő után ez természetes, hogy nem kívánom úgy..., meg a stressz... meg úgy éreztem más dolgok fontosabbak, pl. hogy összebújjunk és csak tv-zünk vagy megsimogasson. De mostanra már nagyon megviselt mindkettőnket, főleg a barátomat. Folyton azt mondta, hogy nem érti miért nem kívánom őt, nem érzi magát férfinak mellettem(szörnyű ezt hallani valakitől,akit szeretsz,de egyszerűen képtelen voltam úgy szeretkezni vele, mint régen)...nem szeretem, nem elég jó nekem, stb..én meg mindig azt mondtam, hogy ne erőltesse, mert ettől még inkább nem akarom. Igazából már csak „kényszer szex” volt közöttünk, amitől én még inkább megutáltam szexet és sokat is veszekedtünk ez miatt. Nagyon sokat gondolkoztunk , hogy van e így értelme az egésznek, lehet másra lenne szükségünk..de végül együtt maradtunk. Megbeszéltük, hogy megpróbálom őt újra közel engedni magamhoz. Elkezdtem keresgélni a neten és valahogy ráakadtam erre a fórumra is. Örültem, amikor olvastam, hogy nem csak velünk fordult elő ilyesmi. Már kezdtem azt hinni, hogy frigid lettem és már beletörődtem, hogy ez van..Több, mint egy éve szedem a cypromix nevű gyógyszert, amit igazából a pattanásaimra kaptam, de van egy olyan mellékhatása, hogy fogamzásgátlóként is működik. én kb ennyit is tudtam róla. Közben megtudtam, hogy libidó csökkentő is és még sok olyan mellékhatása van, ami rám is jellemző. Pl: dühkitörés sőt, még beszédzavarom is van egy ideje amit szintén nem tudtam hova tenni, kiderült, hogy ez is egy mellékhatás lehet, plusz nem is szabadna sokáig szedni, mert megnehezíti vagy meg is akadályozhatja később a teherbe esést. Persze ezekről a bőrgyógyászom nem tájékoztatott, pedig magán doki volt..a lényeg, most, hogy rájöttem, ez lehetett az oka mindennek, abbahagyom a gyógyszert és remélem újra a régi leszek! Csak sajnálom, hogy nem tudtam ezt előbb és 1 évünk és majdnem a kapcsolatunk is ráment erre a dologra..Remélem ti nem jártok így, de gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat, mert nekem is jól esett látni, hogy nem voltunk egyedül ezzel a problémával!
2011. jún. 29. 18:35

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van. Kb. a 4-5. Nuvaring gyűrűt használom, vagyis 4-5 hónapja és szinte napra pontosan akkortól, ahogy elkezdtem, drasztikusan csökeknt a libidóm és ezzel összefüggsében együttlétkor a nedvességem, meg nehezebben érem el csúcsot. Óvszert most nem szeretnék használni a párom miatt, pont ezért kezdtem el a gyűrűt, de így sem jó. Tud valaki olyan fogamzásgátlóról, ami nem vágja 0-ra a libidot? Nagyon köszi!

2011. jún. 26. 21:29

Kérdés:

Tisztelt TiniDoki!

23 éves lány vagyok már több mint egy éve tartós kapcsolatban élek.

5 hónapja szedek tri regol, tablettát az utóbbi 3 hónapban a nemi vágyam

szinte teljesen lecsökkent, ezzel együtt az akkor termel?d?

"nedvességem" is lecsökkent, elég sűrű és épphogy van az íze pedig

"kesernyés.

A fehér folyásom picivel több lett. De szagtalan, nem érzek semmi olyan

más változást(viszketés, égés) ami betegségre utalna.

Ma voltam nőgyógyásznál megvizsgált de nem talált semmilyen látható elváltozást.

Jelenleg gyógyszerszünetet tartok és nem szeretném elkezdeni a következő levél tablettát.

Azt szeretném kérdezni, hogy:

1. Ön szerint lehetséges hogy a gyógyszer miatt változott meg a "nedvességem\" állaga?

2. Lehetséges hogy a gyógyszer miatt, (savasabb lett a hüvelyem és ez által lett "kesernyés" íze?

3.Tudna javasolni erre a problémára megoldást?


Előre is köszönöm a válaszát!



Kedves Kérdező!


Ezek a panaszok a fogamzásgátlók ismert, de ritka mellékhatásai. Mivel az

összes gyógyszer egyformán működik, ezért valószínűleg másik gyógyszerrel

is jelentkeznének nálad ezek a panaszok. Azt javaslom, hogy inkább

óvszerrel védekezz, annak nincsenek ilyen mellékhatásai.


üdv: fogamzásgátlás.hu online doktor


Remélem ezzel nektek is segítettem valamit :D

Tudom hogy nem a reklám helye, de én ma délután írtam nekik 6-7 felé és 9.11 kor kaptam a választ merem ajánlani mindenkinek ezt az oldalt :D

2011. márc. 8. 15:20
Hát igen. Nehéz dolog ez, mert mióta abbahagytam a gyógyszert, gumival védekezünk, de ezzel lényegesen rosszabb a dolog. Más fogamzásgátló szerek megbízhatósága nem ér fel a gyógyszerhez és az óvszerhez, így én is választhatok, hogy vagy iratok fel másik gyógyszert, vagy hagyom, hogy teljesen tönkremenjen az amúgy sem rózsás nemi életünk...:(
124. 704ac5130b (válaszként erre: 123. - 2d8287fe22)
2011. márc. 8. 10:57
Van akinek csak a gyógyszer a megfelelő megoldás szerintem.
2011. márc. 8. 10:35
És még mennyi mindent befolyásolnak ezek a tabletták...pár példa, csont, izom anyagcseréje, az izomtónusra is hat(derékfájás)valamint mindenféle érzékszervre, szaglás, ízlelés, stb...ezekkel gyakorlatilag a nemi hormon természetes termelésének vet gátat a gyógyszer, ami a hipotalamusz, hipofízis vonalon keresztül működne. Vagyis, hogy meglát, megérez valamit az ember, kiváltja a hormontermelést, de mivel jelen van a fogamzásgátló gyógyszer, így gyakorlatilag ez is megszűnik. A legjobb, amit tehettek, hogy nem szeditek ezeket, van még pár természetes megoldás is.
122. mliv
2011. márc. 1. 18:26

Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam a fórumot.

Szerintem biztosan hatással van. én kb 20 éves korom óta szedem a Meliant. Nem volt vele semmi gondom, teljesen megfelelt. Aztán kb. 3.5 éve abba hagytam, mert szerettünk volna babát, ami össze is jött és tavaly szeptemberben kezdtem el újra szedni ugyanezt a tablettát. Kicsi túlzással élve, de szinte napra pontosan onnantól onnantól egyáltalán nincs igényem a szexre.. Én nagyon hülye meg csak most jöttem tá, hogy tuti ez van a háttérben. 10 éve vagyunk együtt a párommal persze nem olyan minden mint az elején, de könyörgöm, 30 évesek vagyunk!! És nem csak a nemi vágyat befolyásolja szerintem hanem az idegeimet is.. most azon gondolkodom hogyan tovább, mi lenne a jó megoldás. Van valakinek valami ötlete? Nem szeretnék másik tablettát, nem bízom bennük ezután...

121. Hópofi21 (válaszként erre: 120. - Rubi12)
2011. márc. 1. 15:22

Szia!

Nekem múlt hét csütörtökön megjött, de kb egy hónapot késett, lehet, még többet is.

De a libidóm még a régi...:(

120. Rubi12 (válaszként erre: 117. - Hópofi21)
2011. febr. 27. 17:50

Szia!

Most én is ilyen problémával küszködök. Amíg szedtem a gyógyszert pénteken jött meg. Most meg hogy abbahagytam a gyógyszert nem jön meg. (Pénteken kellett volna, most meg vasárnap van). Neked még mindig nem jött meg? Vagy ha igen, akkor mennyit késett?

119. cipello
2011. febr. 23. 21:45

sziasztok.

én nuvaringet használtam 3 éve megszakítás nélkül. kb 3 hete hagytam abba, és mintha kicseréltek volna, nagyon kívánós lettem. nem tudtam mi van velem, azon gondolkodtam mitől lehet ez és ma jöttem rá, hogy ez bizony valószínűleg a fogamzásgátló elhagyásának köszönhető.

2011. febr. 23. 14:14

Nekem egyszer azt mondta egy nőgyógyász (kórház, adjunktus, 40 éve a szakmában van), hogy még jó, hogy a gyógyszer csökkenti a nemi vágyat, hiszen azért van, hogy ne legyen az embernek gyereke. Érdekes felvetés.... vajon úgy jön ki a reális pearl index, hogy minden pár hetente-kéthetente egyszer van együtt? :))))

Én most Nuvaringet használok, egy féléves szünet után, mert előtte is azt használtam. Nincs gondom vele, a mensim görcsmentes és 3-4 napig tart...de persze ez is mindenkinek más.

2011. febr. 23. 13:51
frankó,most meg nem jön meg...:(
116. adri25
2011. febr. 16. 15:31
Állítólag csökkenti a nemi vágyat.
115. Rubi12 (válaszként erre: 110. - Hópofi21)
2011. febr. 8. 13:04

Vannak más fogamzásgátló módszerek, próbáld ki valamelyiket.

Én már egy hete nem szedem, nem érzek még semmit, de türelmes vagyok, mert tudom hogy kell neki idő, amíg teljesn kiürül a szervezetemből.

114. Hópofi21 (válaszként erre: 113. - Zakkanat52)
2011. febr. 3. 11:34

Hosszú előjátéknak nálunk az a vége, hogy párom "elmegy". Utána a második "menet" sem az igazi a korábban említett probléma miatt.

Pesszáriumot nem próbáltam, de nem is akarom. Távol áll tőlem...Meg a különböző krémek, megszakított közösülések,..stb. is. :/

113. zakkanat52 (válaszként erre: 112. - Hópofi21)
2011. febr. 2. 10:23

Vagy csak légy türelmes... Lehet, hogy neki is hozzá kell szoknia az "új" helyzethez. Hosszú előjátékkal lehetne növelni a "teljesítményt"... (de szar ez így leírva)


Pesszáriumot próbáltad már? Én még nem...

112. Hópofi21 (válaszként erre: 111. - Zakkanat52)
2011. febr. 1. 17:58

Hát igen. Ennyire nem érzi. Amúgy is jó lenne feldobni valamivel a dolgot, de gumival nem fog menni...Így tényleg más. Nem lehet olyan spontán a dolog.

A többi módszer meg nem fekszik nekem.

Lehet másik tabival kéne próbálkoznom, de akkor lehet, hogy kezdődne minden előről....:(

111. zakkanat52 (válaszként erre: 110. - Hópofi21)
2011. febr. 1. 13:11

Huhh.. hát sajnálom.


Én is így voltam, mint te. Miután abbahagytam a tablettát, előbújt belőlem a kisördög... :) Csak a srác nem bírta... De nem a gumival volt baj, hanem a kitartásával, ha érted. Egy idő után kevés lett nekem (meg mondjuk más is) és később vége lett a kapcsolatnak (nem csak a szex miatt, bár közrejátszott).


Annyira nem érzi gumival? Uhh... az durva. Nem is tudom, hogy mit lehetne csinálni...


Sok sikert kívánok!

110. Hópofi21 (válaszként erre: 108. - Rubi12)
2011. febr. 1. 12:59
Nálam valami elkezdett változni. Egy hónapja lesz, hogy nem szedem a tri-regolt, és mintha kezdene fellángolni a dolog. Nem vagyok annyira elutasító, és néha már magamtól is kívánom a szexet. De új probléma ütötte fel a fejét. Most óvszerrel védekezünk,amivel párom nem élvezi a dolgot,mert gumival nem érzi annyira...Szóval most emiatt akadozik a téma. Ördögi kör...:(
2011. febr. 1. 09:49

A dologhoz hozzátartozik az is, hogy nem csak a nőknél van ilyen, hanem a férfiaknál is...mármint nem a fogamzásgátlóra gondolok, hanem bármilyen egyéb gyógyszerre. Olvastam is itt pár fórumot még, hogy : nem kíván a férjem, begörcsölt, biztos olyan nagyon kíván, stb, stb...nem, meg kellene tőle kérdezni, szed-e valamilyen gyógyszert! Csak egy pár példát mondok, nekem mitől lett vágycsökkenésem, nemhogy vágycsökkenés, de gyakorlatilag 0-ra redukálódott az egész. Teafaolaj, canesten plus krém(a körömgombára)

Néha már arra gondolok, van valami globális méretű összefogás az emberiség szaporodásának a megállítására(előbb utóbb úgyis ez lesz)

108. Rubi12 (válaszként erre: 107. - Hópofi21)
2011. jan. 31. 08:10

Biztos kell neki valamennyi idő, hogy kiürüljön a szervezetedből. Legyél türelmes. Ami késik, nem múlik.:)

Nekem ma kellene elkezdenem a tablettát, de nem fogom tovább szedni. Majd meglátjuk mi lesz..

2011. jan. 25. 13:53

Szia!

Én is abbahagytam a tablettát, jövő héten fogyna el egy levéllel, de nem tapasztalok változást...Remélem csak idő kérdése. Párommal Olyanok vagyunk, mint a 40 éves házasok...Nagyon bánt a dolog.

Reménykedjünk...

106. Rubi12 (válaszként erre: 105. - Hópofi21)
2011. jan. 23. 19:23

Szia! Én tavaly kezdtem el szedni a Novinettet, utána átváltottam a Tri-regolra, de nekem mindkettőtől csökkent a libidóm. Már egyáltalán nem kívánom a szexet. Ma veszem be az utolsó tablettát, és abba fogom hagyni. Majd meglátjuk mi lesz az eredménye. Ha észreveszek valami változást, akkor majd még írok!

Remélem valamennyit segítettem.:)

2011. jan. 5. 13:37

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Nekem is hasonló problémám van. Három éve vagyok együtt a párommal. Eleinte minden nagyon jól működött szexuális téren, sőt, néha már neki kellett leállítania engem. De fordult a kocka. Jó ideje egyeltalán nem kívánom a szexet, párom pedig állandó elutasítást kap. Az a baj, hogy nem tudom mi az oka a vágy csökkenésének. A gyógyszerre is gyanakszom. Tri-Regolt szedek, alapvetően nincs vele bajom, és viszonylag olcsó is. De lehet hogy a bogyi áll a háttérben. Mi a véleményetek erről a tabiról? Van valakinek tapasztalata?

Eléggé el vagyok keseredve, ördögi kör alakult ki nálunk szexuális téren.Párom nem kapja meg, amit szeretne, és néha erőlteti, állandóan nyomul. Ettől én még jobban nem akarom, és állandó bűntudat gyötör. Félek, hogy egyszer elfogy a türelme...Ha valaki tud, segítsen. Köszi.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook