Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

2010. aug. 17. 12:36

Sziasztok!


Én október óta szedem a fogamzásgátló gyógyszert. A súlyom nem nőtt soha, általában stagnál. De körülbelül két kilót mindig le is adok tőle. Pár hónapja elég durván fájt a mellem, ami még menstruáció környékén sem ilyen erős. Olykor hányingerem is van, de nem vészes. A doki azt mondta nem kell abba hagynom ettől még, hiszen nem olyan vészesek ezek a tünetek. Ehhez hozzátartozik, hogy volt, azt hittem babát várok. Ezeket leszámítva nem hinném, hogy nagyon káros lenne a szervezetemre nézve. Persze, nem is hasznos, az is igaz.

44. Ella89 (válaszként erre: 37. - Arcansas)
2010. aug. 17. 12:11

Ne keseredj el! Egyik barátnőmnek is kicsi a méhe, azt mondták, nem lesz képes teherbe esni és egészséges babát kihordani. Ma 2 gyerekes anyuka.


Nekem is nagyon, de nagyon ritkán van magától peteérésem, mivel menzeszem is csak ritkán jön magától. Mégis a második baba - akivel most 20 hetes vagyok - teljesen spontán fogant, még a gyógyszerre se tudjuk fogni, mert a lányom után nem szedtem, mindig csak halogattam, hogy felíratom. Ezek után már jóval óvatosabbak leszünk mi is. És tényleg muszáj védekezni akkor is, ha elvileg meddő az ember. Nekem több orvos is mondta. Most úgy visszamennék hozzájuk a kislányommal és a pocakbabával... :)

43. nikletty (válaszként erre: 36. - Anett0731)
2010. aug. 17. 12:10
de tudod ez a dokik hibája is, igen lehet hogy a gyógyszer okozhat ilyet, no de ha tudja, hogy szedtél mindjárt az első doki mért nem vizsgál meg alaposabban, és mért csak várakoztat...
42. Ella89 (válaszként erre: 36. - Anett0731)
2010. aug. 17. 12:08

Igen, sokaknak nem jön meg a gyógyszer után. Én sokáig nem is gondoltam, hogy terhes lennék, mert úgyis PCOS-em van és egyik csajnak 1 évig nem jött meg a gyógyszer elhagyása után.


Gratulálok a babához!

41. nikletty (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2010. aug. 17. 12:03

Sajnálom!

Remélem hamarosan újra babát várhatunk!

Küldtem gólyát! :)


Én is azt mondom, inkább tabi, mint...

Én sem azt akartam mondani, hogy az miatt történnek, hisz mással is megtörténik, csak nekem valamiért felmerült a kérdés, ne kérdezd mért,csak ha lenne róla statisztika kíváncsi lennék rá, hogy vajon régen is ilyen gyakori volt vajon, csak egyszerűen nem volt ilyen jó az információ áramlás mint ma. Ez utóbbi pedig tuti így van, tudjuk.

40. Benybulldog (válaszként erre: 38. - CsillagTM)
2010. aug. 17. 12:03
Ezis egyén függő! Sok pasi hallani sem akar róla,vagy ha a helyzet úgyhozza h nincs:( egy biztos soha nem idegeskedtem,h megjön-e? Ha viszont mind2 félnek jó az óvszer,akkor nincsmiről beszélni.:)
2010. aug. 17. 12:00

szia!

én is szedtem fogamzásgátlót és így jártam mind te elhíztam és a súly problémám ma is kínlódok,nem tudok le fogyni.májusba én is elvesztettem egy kisbabát,11 hetes volt.csak én már 2,5 éve abbahagytam a fogamzásgátló szedését,de nekem is úgy írták fel,hogy a hasukra vertek.csak én két fajtát is szedtem mivel két orvoshoz is jártam,azután egy hormonokkal foglalkozó orvoshoz jártam aki ki oktatott hogy a fogamzásgátlóról szóló meséket ne hidjem el.

38. CsillagTM (válaszként erre: 35. - Benybulldog)
2010. aug. 17. 11:56
valóban, ne legyen abortusz...ezért van még sok más alternatíva, pl. az óvszer.
2010. aug. 17. 11:55

szia!Gratulálok a kisbabádhoz,jó erőt és egészséget kívánok!

És egyben minden fórumozónak!

Én sosem menstruáltam magamtól,így elég későn norcoluttal hozta meg az orvos,majd onnantól nem volt megállás,idestova 7 éve is van már v több,hogy fog.gátlókat szedek.Az első orvos azt mondta,túl kicsi a méhem,nem valószínű,h velem együtt fejlődik,és meddő vagyok.A második is ezt mondta,akkor már 18 éves voltam.Hízás többször is volt,nagy nehezen fogyás is.Az arcomat egy gyszer tette igazán rendbe,de váltottam.A sokadik nőgy-nál jártam,mire végre kivizsgált 22 éves voltam,elküldött vérvételre,inzulinterhelésre stb.UH alapján pco-t és metabolikus x szindrómát írt kérdőjellel a papíromra,és kiírt vérvizsgálatokra.A leleteim rendben vannak,de ő már azt mondta,h a méhem természetesen fejletlen,és az csak terhességkor nő csak meg!Viszont ő is azt mondta,h kezelés kell majd,ha babát szeretnék.Nem tudom kinek higyjek,csak annyit tudok,h eddig dec.-ben és feb.ban jött meg a menstruációm magától,ezenkívül tabletta nélkül sosem.Ha 1-2-3hónap szünetet tartok,akkor nem jön meg.Ma már a doki szerint végre kishormontartalmút szedek,valóban nincs olyan hízásom,és az arcom nekem sem makulátlan...Rájöttem,h mikor elkezdtem legelőször szedni a fog.gátlót az életemet siralmasnak tartottam,rossz gondolataim voltak,sokat sírtam,kész káosz volt a gimis éveim.Ma már ennek tudom be.Jelenleg csak kicsit ingerültebb vagyok,és megkönnyezek sok filmet,ennyi mellékhatást észlelek.Mivel a doki azt mondta,hogy az olyanok mint én is eshetnek teherbe,miután nincs normál ciklusuk,ezért véletlenül lehet akármikor peteérés,ezért kell szednem a fog.gátlót.Engem pedig megnyugtat,h így védekezek.

2010. aug. 17. 11:53

Nekem mondhatjuk, hogy szerencsém volt, de manapság már én sem vagyok odáig a tabelttáért, és nem is nagyon akarok többé szedni semmit.

Az én sztorim úgy kezdődött, hogy megismertem a párom, és mikor komolyra fordult a kapcsolatunk elkezdtem szedni Melaine-t. Kb. 6 évig szedtem. Az esküvőnk után abbahagytam, hogy tisztuljon a szervezetem enniy év után és készüljünk a babára.

Dec.-től márciusig nem jött meg! Elmentem dokihoz, közölték, hogy a gyógyszer miatt leállt a petefészekműködésem - bőgtem!

Azt mondta várjunk még 1 hónapot és meglátjuk mi lesz - hál Istennek pár nap múlva megjött, de utánna se volt rendszeres 40-50 napra jött meg, aztán szept-ből dec-ig megint semmi. akkor megint elmentem dokihoz. Elküldtek hormonvizsgálatra és kiderült, hogy a prolaktin szintem jóval magasabb mint kéne - kaptam rá gyógyszert. Szerencsére ez gyorsan rendbe is hozott és most 25 hetes kismama vagyok :)))

Szinte el sem hoszem, hogy a fogadott dokimnál először jan.-ban voltam amikor gyógyszert írt fel és márciusban már + volt a tesztem!

Nagyon hálás vagyok neki! De ő sem tagadta, hogy igen is a tablettától ment fel ennyire a szintem.

Többé nemigen fogok szedni!

35. Benybulldog (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2010. aug. 17. 11:51
Bea! Nagyon sajnálom! Egyetértek veled,inkább szedjük és ne az utolsó pillanatban fogjuk a fejünket,hogy mitcsináltunk?? Szomorú,hogy mennyi abortusz van Mo-on:(
2010. aug. 17. 11:44

sajnos a fogamzás gátló tabletták engem is kikészitenek..szedtem fiatal koromban,akkor folyamatos hányinger kerűlgetet..aztán abba hagytam..akkoriban majdnem mindenknek a triregolt irták fel,ami valljuk be,lórugás...aztán évekkel késöbb megszületett a lányom,utána szedtem a szoptatós ányáknak ajánlott gyógyszert,attól nem volt bajom,legalábbis nem emlékszem,majd felírták a rigevidon nevűt,amitők súlyosan depressziós lettem,nem volt étvágyam,mégis híztam disznó módjára,pedig szinte semmit nem ettem..ingerűlt voltam,mindentől egy perc alatt a plafonon voltam,nem tudtam a környezetemet elviselni,fuldokoltam az idegtől,legyengűlt az immunrendszerem,bármi kis baci és 40 fokos lázzal hevertem napokig...

nem is selytettük,azt gondoltuk,hogy terhesség utáni depresszió...aztán beszéltünk a nőgyógyásszal,aki természetesen nem tett semmit,és utána mi magunk jöttünk rá,hogy mi a baj..ehez elég volt a betegtájékoztatót elolvasni..abbahagytam a gyógyszert és vissza kaptam régi önmagam..a kilók csak ugy gurultak le rólam,kivirultam,megnyugodtam..azóta beszéltem a nőgyógyászommal,aki nem ajánlott azóta sem másik gyógyszert,mert igazat adott abban,hogy ezek ellen az én szervezetemm nagyban tiltakozik..illetve lenne hormon mentes készitmény,csak azok számomra megfizethetetlenek...

ma már nem szedek semmit,és soha nem is fogok,januárban megcsináltatom a sterilizációt,hogy ne legyen többt gondom ilyesmire..két gyermekem van,nem tervezek többet...

2010. aug. 17. 11:42

Sziasztok!

Én is régóta szedtem fog.gátlót mivel az óvszert nem bírtam...

tavaly év végén abbahagytam,idén teherbe estem de sajnos elhalt a terhességem!

ESZEMBE NEM JUTOTT hogy tabi végett lehet!

minden ember más valakinek könnyen jön a baba valakinek kevésbé valakinek gondot okoz a tabi valakinek nem!Sok mindenre mondták már hogy veszélyes stb...

Én nekem semmi negatív élményem sincs!

Ennyi erővel semmilyen gyógyszert ne szedjen be senki....

Ja és ha már ott tartunk inkább szedjenek tabit mint növeljék az abortuszok számát!

2010. aug. 17. 11:33

sajnállak.


igen, a bogyónak vannak ilyen veszélyei...meg a gondatlan dokiknak is. engem egyszer sem vizsgáltak meg, pedig többször váltottam bogyót - mindig csak úgy felírtak egyet random.


2004 októberétől szedek bogyót. 2008 tavaszán abbahagytam pár hónapra a Gracialt (nekem még ez vált be a legjobban, mert volt, amitől nulla volt a libidóm, mástól rosszul voltam), de nem nagyon jött meg a köv. hónapokban. UH, eredmény: PCO. utánanéztem, pánik, sírás. a doki azt mondta, h hülye voltam, h abbahagytam, szedjem újra. azóta szedem, de csütörtökön lesz életem utolsó bogyója. ugyanis még a nyarat így kihúztam, h a nyaraláson ne kavarjon be a dolog (jó vicc, végül szeptemberben megyünk :S :D, úgyhogy lehet, még veszek egyhavi adagot), aztán hagyok kis időt a szerveztemnek, és december tájékán elmegyek UH-ra, h ha bármi para van, kiderüljön időben, és tudjak ellene tenni (h h, azt még nemtom, Aviva jól hangzik).


hát ennyi az én sztorim. hízni én nem nagyon híztam (illetve 16 éves koromtól 2 évvel ezelőttig 55 kg voltam a 172 centimhez, aztán most télre 67 lettem, de most megy lefelé -kopkop-, jelenleg 62-64 vagyok). a lényeg, h vigyázni kell ezekkel.

31. nikletty (válaszként erre: 29. - Ella89)
2010. aug. 17. 11:32

s én hiszek abban is, hogy fogtabi ide vagy oda, ha valamit meg kell tapasztalnunk, akkor azt meg kell, van amit nem kerülhetünk el.


Na bocsi off-ért! ;)


Boldog babavárást a cikkirójának! :)

30. nikletty (válaszként erre: 29. - Ella89)
2010. aug. 17. 11:29

Köszi Ella! :)

Persze a te eseted teljesen más!

És sokan vannak akiknek tabi után hamar jön babó és minden oké. Sőt van akinek tabi mellett sikeredett és minden oké.

Ez teljesen egyén függő biztosan, csak az a baj, hogy nem tudjuk előre. De ennek is oka van biztos, mindent nem irányíthatunk, ezt el kell tudnunk fogadni.

29. Ella89 (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2010. aug. 17. 11:25

Én még szünetet se tartottam, mivel ugye nem is terveztük a lányomat, de ha hagytam volna, akkor biztos, hogy elmúlik a gyógyszer hatása, vagyis a spontán peteérés. Ez a rebound-effektus, vagyis a megvonás miatt lett peteérésem, ami addig soha nem volt magától. A dokim mondta, hogy nem lesz ettől baja a babának (nem is lett), hogy nem tartottam szünetet, mert - szerinte -, ha nem ürült volna ki a szervezetemből a gyógyszer, akkor nem is tudtam volna teherbe esni.


Persze teljesen más tészta, ha valaki egészséges, nincsenek hormonproblémái és évekig szedi a gyógyszert. Én ehhez nem tudok hozzászólni, mivel nincs ebben tapasztalatom, eleve PCO szindrómám van és csak 9 hónapig szedtem a gyógyszert.


Niki! Remélem összejön a baba és biztos vagyok benne, hogy ezúttal minden rendben lesz! :)

28. nikletty (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2010. aug. 17. 11:21

szóval arra akartam kilyukadni, hogy igen a hormon hamar kiürül a szervezetünkből, de vajon annyi idő alatt kész is lesz-e a szervezetünk teljesen a babára?

Sajnos ezt nem tudhatjuk előre....


Szép napot!

27. nikletty (válaszként erre: 26. - Nikletty)
2010. aug. 17. 11:18

megjegyzem azóta a kolléganő lánya két gyermekes anyuka, és hamar jöttek a babák...

(hogy ne csak a negatívat írjam!)

2010. aug. 17. 11:14

A cikkhez, sajnálom ami a cikk irójával történt.

Velem is megtörtént, már mint a vetélés.

De gyógyszerekről ezt így nem írnám le én sem.

Igen körültekintőbben kellene gyógyszert felírni.

De én úgy érzem, az írónak sem kellett volna hagynia, hogy nem jön meg menzi és megoldás rá újabb fogtabi. De meg is értem, mert az ember néha nagyon kiszolgáltatott, és hisz annak az adott orvosnak, és fel sem merül benne, hogy egy másik jobb megoldást mondana. Ezt már én is csak tapasztalatok után tudom.


Viszont ami bennem kavarog. Én is fogigátlót szedtem... és nem mondom hogy ezektől, de nem tudom, hogy ha végeznénk egy statisztikát, vajon a korai vetéléseknek, és hormon felborulásoknak vajon valóban nem-e lehet egy oka a több éves fogigátló szedés... Nem mondom, hogy az az oka, mert biztos, hogy ezek valahol a testünkben kódolva is vannak, meg hajlam... de el tudnám hinni, hogy sajnos utólag így kihathat negatívan, hogy gátoltuk a szervezetünket évekig?

Valóban én is annyi ilyet hallok... Nem tudom, de én is megfogadtam, ha nem muszáj, míg nem lesz két gyermekem nem szeretnék gyógyszert szedni, bár nekem semmi gondom nem volt magával a tabival.

Csak kolléganőm lánya is tabit letette, hamar jött a baba és ő is elvetélt. Talán még sem elég a 3hónap pihenő a méh megerősödésére. Legközelebb fél-egy évet adnék a szervezetemnek.

25. krisztinucika (válaszként erre: 9. - Eszter_good)
2010. aug. 17. 11:12
Maximálisan egyetértek veled!!!
24. Benybulldog (válaszként erre: 16. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 17. 11:11
Énis úgytudom,hogy rá 5 napra megjön a vérzés,de felborítod a ciklust. Szerintem össze-vissza semmiképpen ne szedd! Énis sok rosszat hallottam,de sajnos a pasikra nem lehet rábízni a védekezés kérdését(tisztelet a kivétel)úgyh nekem biztos védelmet adott,szabályosan beállt a menszeszem. Persze ez csak az én véleményem:)
23. Ella89 (válaszként erre: 21. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 17. 11:11

Egyik barátnőm abbahagyta a ciklus közepén, utána meg azon sírt, hogy mi van, ha terhes lesz, mivel védekezzen. Elég meggondolatlan volt.


Szerintem is szedd végig.

22. nikletty (válaszként erre: 16. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 17. 11:07

Szia szedd végig azt a levelet amit már elkezdtél!

Így lesz ez a cilusod teljes, és amikor elfogy tud újat kezdeni a szervezeted.

Ne kavar meg még jobban azzal, hogy ciklus közepén abbahagyon, ezt most már szedd be!

21. 1dd0e5152d (válaszként erre: 20. - Ella89)
2010. aug. 17. 11:07
És mekkora gond lenne, ha most hagynám abba? 12 szem után?
20. Ella89 (válaszként erre: 16. - 1dd0e5152d)
2010. aug. 17. 11:05
Ha abbahagyod, utána pár napra rá jön a megvonásos vérzés.
2010. aug. 17. 11:04
Én pont most voltam nőgyógyásznál,mondtam neki,h 13 éve szedem a fogamzásgátlót,egyszer szüneteltettem 2-3 hónapig. Idáig semmi gondom nemvolt,azonkívűl h a 2-3 hónap szünetnél fogyóztam,és lementek a kg-k,most ugyanúgy fogyózom és nem! Nemis ez a lényeg,hanem kérdeztem a dokit,hogy nem-e kellene szüneteltetni,válasz az volt,ha nem akarok gyereket akkor nem. 1-2 éven belűl mindenképpen szeretnék,és kérdeztem nem-e lesz hátrányom ebből,h ilyen régóta szedem? Aztmondta nem,mivel kevés hormontartalmúak a mai gyógyszerek. Remélem ha majd babát szeretnék,hátránya nemlesz ennek a sok gyógyszernek!
18. Ella89 (válaszként erre: 14. - Hisztikirálynő)
2010. aug. 17. 11:04
Nekem egy óriásciszta miatt akarták kivenni (szintén a baloldalit), ami később magától felszívódott. Utána kaptam gyógyszert, hogy ne szaporodjanak a kis cisztáim sem. De nekem a gyógyszer előtt is voltak cisztáim, mert alapból nincsenek rendben a hormonjaim. Lehet, hogy a metformin helyre tenné a gondjaimat.
2010. aug. 17. 11:03

Veszélye mindennek van!

De a legtöbb veszélyt maga az élet hordozza mert abba akár bele is halhatunk.

Persze nem vagyunk egyformák nem ugyanúgy reagál a szervezetünk egy és ugyanarra a dologra.

Sok embernek nem okoz semmiféle problémát a fogamzásgátló tabletta, de vannak kivételek mint például a Te szomorú eseted.

2010. aug. 17. 11:03

Én is szedek tablettát. 2008 decemberétől. Júniusba zsibbadás miatt jelentkeztem a nőgyógyászomnál, ő azt mondta szedjek b1 vitamint, majd attól elmúlik. El is múlt.

Rengeteg rossz dolgot olvastam róla, és megijedtem. Eldöntöttem, hogy abbahagyom. A mostani levélből 12 szemebet beszedtem (ezalatt éltem is nemi életet), ha abba akarom hagyni, be kell szednem még a maradék 9 szemet? Vagy abbahagyhatom most is? Ha igen, akkor mikor várható, hogy megjön? Nagyon felborítanám vele a szervezetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook