Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
15. genlips (válaszként erre: 9. - Eszter_good)
2010. aug. 17. 11:01
nekem úgy jött le, hogy saját vélemény, egyedi eset és felhívta mások figyelmét, de mindenki azt lát bele, amit akar.
14. Hisztikirálynő (válaszként erre: 13. - Hisztikirálynő)
2010. aug. 17. 10:56
ja és a cisztáknak köszönhetően már csak a bal petefészkem 2/3 része van meg:(
2010. aug. 17. 10:55

Én is szedtem tablettát. Nálam nem okozott hízást, meg iyleneket, viszont amikor abbahagytam, a petefészkeim becisztásodtak. KÉtszer szedtem (közte volt szünet, amikor a lányom született), és amikor abbahagytam, rögtön előjöttek a ciszták. 3-szor műtöttek:(

Szal azóta semmi hormontartalmú izét nem vagyok hajlandó beszedni!

12. Ella89
2010. aug. 17. 10:53

Nekem PCOS-em van és Diane 35-öt szedtem 9 hónapig. Nekem jó volt, nem fénylett a bőröm, elmúltak a pattanásaim, tudtam, mikor fog megjönni (előtte évente 5X volt meg, 3 héten át és mindig a legváratlanabb pillanatokban áztatott el). Még fogytam is tőle, a hajam alig hullott, nem kellett hetente gyantáznom. Aztán elfelejtettem bevenni a menzeszem után és lett egy spontán peteérésem. Tegnap volt 16 hónapos a kislányom. :) Amikor már nem szedtem, hirtelen feljött rám 2 kiló és kevésbé kívántam a szexet. Nem tudom miért, de nálam fordítva hatott a bogyó. És a cisztáim is elmúltak.


Most a második baba után is, ha nem tudok szoptatni, ezzel szeretnék védekezni, mert nekem minipillt nem ajánlanak a cisztásodásra való hajlamom miatt.


Sajnálom, hogy Nektek nem használt a gyógyszer. :(

11. agis
2010. aug. 17. 10:52

Szerintem erősen ferdít a cikk.


Vannak a tablettának veszélyei, de az nem a PCOs, hanem pl. a sinum sthrombosis és más egyéb, súlyos megbetegedések.

10. Cippora (válaszként erre: 9. - Eszter_good)
2010. aug. 17. 10:48
Egyetértek.
2010. aug. 17. 10:39

Aki fogamzásgátlót szed, menjen megbízható orvoshoz, ismerje ki a saját testét-lelkét és olvassa el a betegtájékoztatót mielőtt beszedi. Aki nem tanúsít (bármilyen!) gyógyszerszedés előtt kellő körültekintést, az pedig utána helyesel egy ilyen cikkre.

Soha nem szabad elfelejteni, hogy mindennek van hátránya.

A PCO-ról meg annyit, hogy a legtöbb PCO-s még soha nem szedett fogamzásgátlót.

Ezzel az erővel az is kimutatható, hogy a dohányzás tüdőrákot okoz, de akkor mi a magyarázat, ha valaki tüdőrákban hal meg, pedig soha nem gyújtott rá...


Jó a cikk, csak nagyobb hangsúlyt kell fektetni arra, hogy ez a véleményed, Te így jártál. Sok millióan (a többség) nem így reagál egy-egy gyógyszerre.


Ideális világban meg gyógyszereket sem szednénk, dehát ez messze nem egy ideális világ...


Bocs a hosszú hozzászólásért, csak rossz látni, hogyha a saját tapasztalatot egyetlen igazságként tüntetik fel.

2010. aug. 17. 10:34

Először nekem is vizsgálat nélkül írt fel a doki tablettát. Utána sem vizsgált ki, hogy esetleg van-e valami mellékhatása nálam.

Egyszer a munkahelyemen ültem a számítógép előtt, és elkezdett zsibbadni a bal lábam, aztán jött felfelé és a bal oldalam (az arcom is) teljesen elzsibbadt pár percig. Egyedül voltam, nagyon megijedtem! Rögtön felhívtam sírva az ügyeletet, de mire kiértek (kb. fél-3/4 óra múlva), már semmi baj nem volt - szerencsére. A háziorvosomat megkértem, hogy csináljunk valami kivizsgálást, hogy kiderüljön, mi volt ez a zsibbadás. 3hétig jártam kivizsgálásokra, de semmit nem találtak. A dokim mondta, hogy mivel semmit nem mutatott ki még a ct sem, ezért ő úgy gondolja, hogy talán a fogamzásgátló tablettától lehetett. Hogy miért? Mert minden tablettának trombózisveszélye is van, amit nem mondanak a nőgyógyik... Valószínűleg egy kisebb vérrög okozhatott problémát. Mivel a vér nem ürül ki a szervezetből, így a vérrög sem :( Tehát valahol itt van a szervezetemben, ami bármikor okozhat nagy bajt is...

7. Johannia (válaszként erre: 6. - Johannia)
2010. aug. 17. 10:25

na ezt jól leírtam, szóval 1-1,5 éve nem szedem, nem emlékszem, mikor hagytam abba.


nekem sem volt semmi bajom tőle. sőt, csupa pzitívat tudnék róla írni. itt inkább a leállás után vannak érdekességek. elég sok embernél.

2010. aug. 17. 10:23

én egy éve abbahagytam a szedését. előtte is mindig évente, kétévente tartottam szünetet.

már 1,5 éve nem szedem, ha jól számolom. az arcom még mindig pattanásos, mint egy tininek....én nem a bőröm miatt kezdtem el szedni, hanem komoly kapcsolat miatt. viszont soha többé!

szerencsére nekem csak ennyi problémám maradt. de van pár ismerősöm, akiknek komolyabb baja lett. egyik már 2 éve próbál teherbeesni és semmi :( szóval én mindenkit lebeszélek róla, akit csak lehet.

részben a dokik is hibásak, hisz anno engem sem küldtek el semmilyen(!!!!!) vizsgálatra, csak úgy felírta azt, amiért épp jutalékot kapott...aztán mikor az első tabimra panaszom volt, felírt egy másikat, az jó volt. már ha ilyet lehet mondani. évene kéne vizsgálniuk a hormonszintet, változásokat a testben. de szarnak bele!! a legtöbben meg ezt nem is tudják, hogy nem csak rákszűrés lenne kötelező, hanem a vérvizsgálat is kellene. amikor meg kérni mertem, húzták a szájkat. kb 8 nőgyógyászom volt 6 év alatt, mert mindegyik ilyen felelőtlen vagy a pénzt nézi!

2010. aug. 17. 10:21
nekem is csak ugy irt fel egy markat es aki hozza megy mind ugyanazt a markat kapta:(
2010. aug. 17. 10:18
Fogamzásgátló tablettát szedek lassan 10 éve, ezalatt volt megszakítás is (kb 6 hónap) Sem nem fogytam, sem nem híztam tőle: ha sokat eszek hízok, ha kevesebbet eszek és többet mozgok akkor fogyok, és gondolom ez tabletta nélkül is így van. A tüdőembóliáról csak annyit: előzetes vizsgálat kell a tabletták felírásához, akinek van keringési rendelenessége, visszérre való hajlama, annak nem szabad felírni. Ez minden doboz tájékoztatójában benne van.
2010. aug. 17. 10:15
Ez szornyu.. En nagyon felek ezektol, miert hizok, miert esik le a cukrom. Persze voltam nogyogyasznal es azt mondta, nyugodtan szedjem a tablettat, mert semmi bajom nincs tole...
2010. aug. 17. 10:15
Én is negatívumokat tudok mondani. 4 évig szedtem, 4 éve hagytam abba, azóta is próbálom leadni a kilókat, és regenerálódni. Szépen lassan sikerül, de soha többet nem fogom szedni.
2010. aug. 17. 10:08
Van egy jó idézet, valahogy így szól: Egy nő két dologért képes bármit megtenni: egy, hogy ne legyen terhes, kettő, hogy terhes legyen!
Persze manapság a fogamzásgátló tabletták a legnépszerűbbek a fiatal nők, lányok körében, de jól van ez így?

Ugrás a teljes írásra: A fogamzásgátló tabletta veszélyei
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook