Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogamzásgátló tabletta veszélyei fórum

A fogamzásgátló tabletta veszélyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogamzásgátló tabletta veszélyei

135. Hörcsy (válaszként erre: 134. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 15:22
De téged kivizsgáltak rendesen, mielőtt felírták?
134. bettike2007 (válaszként erre: 133. - Hörcsy)
2010. aug. 18. 15:09
sajna ez van,nekem nincs semmi bajom pedig szedtem 4évig aztán szültem és most is szedem,sajna a spirálról sem halottam sok jót én meg még elköttetni nem akarom magam..
133. Hörcsy (válaszként erre: 132. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 15:07
Igen, ez más helyzet.
132. bettike2007 (válaszként erre: 129. - C75565e593)
2010. aug. 18. 15:05

Mégis mit szednék hogy ne legyek terhes kamillát??

Latex allergiám van vagy mint a régiek szüljek 10-15öt???Igen ez jobb ugye???

131. Hörcsy
2010. aug. 18. 15:03

Sziasztok!

Én is több évig szedtem a fogamzásgátlót, szinte évente mást írtak fel. Aztán amikor már állandó fertőzésem volt, meg méhszájsebem, abbahagytam. Az orvos akkor azt mondta, nem a bogyóktól van. Hát, utána nagyon hamar elmúlt a bajom, magától. A hormonok hatását "persze" még 1,5 év gyógyszermentesség után is érzem valamennyire.

130. mano088 (válaszként erre: 123. - Ella89)
2010. aug. 18. 14:49
Hát most hogy így mondod én annyira elkönyveltem magamban, hogy bekavart a bogyó, letettem és már javulok, hogy eszembe sem jutott, hogy más is lehetne..remélem nem is..de legközelebb kérek majd egy teljes kivizsgálást, sajna már jó ideje nem voltam nődokinál..pedig mindig készülök menni..és tudom hogy kell!!
2010. aug. 18. 14:31

minden gyógyszert szedőnek üzenem!

A GYÓGYSZEREK MIND KÁROSAK!

NAGYON SZOMORÚAN OLVASOM, HOGY ITT A HOXÁN IS RENGETEG BOGYÓN ÉLŐ NŐ VAN...

ÉS A DOKIK BELEHAZUDNAK SOK NŐ SZEMÉBE...MIVEL ŐK IS EZT AZÉRT TESZIK, MERT A GYÓGYSZERIPAR KŐ KEMÉNY üZLET!

SZERINTEM ÉRDEMES SOK EMBERNEK VISSZA TÉRNI A TERMÉSZET GYÓGYÍTÓ EREJÉHEZ:)

mINDEN JÓT..

2010. aug. 18. 14:27

Szia!

Gratulálni szeretnék, hogy babát vársz!

Végre egy bátor szókimondó ember!!!!

Én életemben soha nem szedtem fogamzás gátlót...!

nem vagyok egy hízékony alkat, nekem párszor nőgyógyász a hízás végett javasolta a fogamzásgátlót...de én soha nem szedtem..és nem is akarom.

Vannak olyan fogamzásgátló szerek...amiket nem kell bevenni...és mégis véd!

és véleményem szerint...sok ilyen hasonló történet van még a tieden kívül...

nagyon jó a cikked!

127. pidiko (válaszként erre: 126. - Annadi)
2010. aug. 18. 14:26

úgy gondoltam én is hogy még egy hónap closty és megyek endokrinológushoz. Egyébként volt már hormonvizsgálatom nyár elején gyógyszer szedése előtt az nem volt túl jó de akkor azt mondta doki azért mert nincs peteérésem.

Bár én is annak örülnék ha már esetleg a closty se kéne következő hónapban vagy legalábbis utána.

126. annadi (válaszként erre: 124. - Pidiko)
2010. aug. 18. 14:20

Szerintem keress fel egy jó belgyógy-endokrinológust ártani nem árt és ő rögtön a hormonokat nézi+terheléses vércukrot.

De bízok benne, hogy már nem lesz rá szükséged és nem jön meg 9 hónapig:)

125. annadi (válaszként erre: 120. - Mano088)
2010. aug. 18. 14:18

Szia!

Köszi szépen a jókívánságokat :))

Én is örülök, hogy úgy, ahogy sikerült helyreállnia a szervezetednek.

Amúgy erről a női hormonos dologról már én is hallottam, legutóbb Kínában a tápszerben volt és szegény kislány babáknak elkezdett nőni a mellük:(

Ez a híradóban volt nemrég.

124. pidiko (válaszként erre: 109. - Annadi)
2010. aug. 18. 14:13

köszönöm a jókívánságot

Egyébként én most tartok ott hogy elegem van a dokikból mert az egyik ezt mondja a másik meg azt természetesen egymás ellen. de még a következő hónapot megvárom mert még kaptam clostyt és utánna ha nem lesz semmi eredmény váltok dokit.

123. Ella89 (válaszként erre: 122. - Mano088)
2010. aug. 18. 13:48

Igen, egy egészséges szervezetnek csak bekavar. Nekem a PCOS miatt kellett szednem és szerintem fogom is, ha majd meglesz a pici és nem szoptatok.


Nekem is mondták, hogy biztos jó nekem, mert nincs menzeszgörcsöm. De igen, volt, csak a premenzeszes tüneteim múltak el és nem fájt annyira, amikor megjött, de 1-2 alkalommal azért éreztem, hogy megvan és fájdogált.


Akkor pedig elég rossz hatással volt Rád a bogyó, ha fel is erősítette ezt a fájdalmat. Remélem azóta voltál már UH-n és nem mutatott ki semmit (mert sajnos nem csak a gyógyszertől lehet fájdalmas a menzesz, hanem bármilyen elváltozástól is).

122. mano088 (válaszként erre: 121. - Ella89)
2010. aug. 18. 13:36

Mikor a második adagot irattattam fel vele még akkor is mondta, hogy oké..de amúgy nekem nem akadozott meg semmi, csak úgy fájt mikor megjött, hogy majd meg pusztultam..na meg mikor elmúlt, az utolsó nap is!! és emellett kb 1-2héttel mielőtt megjött már volt, hogy akkor is fájdogált a hasam..szóval havi 1hét volt, mikor jól voltam.. :S

Valamikor írt egy újfajtát, mert azt hiszem, hogy az utolsó adagot már a háziorvosnál irattattam csak, szóval én is ludas voltam kicsit, mert az utolsó 3hós adagnál nem mentem hozzá vissza, de azután mikor mentem na akkor írt másik fajtát..amit már nem váltottam ki, mert akkor döntöttem úgy, hogy nekem erre nincs szükségem és nem vagyok egy próbababa..

Hát abban meg nagyon bízom, hogy olyan sokat nem tudott rombolni és még időben eldobtam..de az biztos, hogy én senkinek nem ajánlom a gyógyszert..hisz mindegy mit mondanak az mégiscsak egy gyógyszer.. :S

121. Ella89 (válaszként erre: 120. - Mano088)
2010. aug. 18. 13:21
1 évig vártál, mire leálltál? És a doki tovább bíztatott? Hát mekkora felelőtlen egy orvos! 3 hónapig oké, ha még akadozik a dolog, ha vérezgetsz vagy fájdalmasabb a menstruáció, de ha ennyi idő alatt nem szokik hozzá a szervezet, akkor vagy újfajta gyógyszert kell kipróbálni vagy leállni vele. De 1 év alatt nagyon sokat rombolhatott a szervezeteden. :(
120. mano088
2010. aug. 18. 13:14

Sziasztok!

Annadi örülök, hogy most már minden rendben és sok-sok boldogságot és egészséget kívánok neked/nektek!! :)

Amúgy én is igencsak "gyógyszerellenes" vagyok..párommal már hosszabb ideje voltunk együtt és gondoltam én is inkább bogyót szedek, ha már addig Ő bevállalta az óvszert..mondanom se kell, hogy már az első 1-2hónapban katasztrófálisan éreztem magam..addig kb meg sem éreztem, ha megjött erre mikor elkezdtem szedni, sírni tudtam volna a fájdalomtól..a doki nekem is csak úgy hasra ütés szerűen írta fel a bogyót..semmi vérvétel nem volt..és mikor mondtam, hogy nem jó vmi, csak annyit mondott, hogy azért még várjunk, biztos nem állt be még rá a szervezetem..mondom oké..és ez így ment még akkor is mikor 1éve szedtem..és akkor döntöttem úgy, saját magamtól, hogy na jó én nem szedem tovább!! Nekem ennyit nem ér az egész, hogy egy gyógyszer miatt tönkre tegyem a szervezetem!! A párom előtte is, utána is nagyon megértő volt, sosem várta el, hogy szedjem, így ezzel végképp nem volt gond..szerencsére! Azután kb másfél év kellett, hogy újra rendesen jöjjön meg, ma már végre 1-2napos intervallumban tudom, mikor fog megjönni..viszont sajnos az első nap még mindig erős fájdalmaim vannak..de úgy érzem már ez is sokkal kevésbé fájdalmas, mint régebben! Szóval én többet nem vagyok hajlandó szedni gyógyszert és, ha valaki kiakad, még hozzá is teszem, hogy másrészt így a férfiakat is eggyel kevesebb nő "fertőzi"..merthogy tudjuk, a hormonok a csapvízbe maradnak és ezért vagy egyre több nemzőképtelen férfi is már sajnos..tehát nem csak magam, hanem a pasik miatt sem szedem.. :)

119. Ella89 (válaszként erre: 118. - Bea0124)
2010. aug. 18. 12:00

Gondoltam, hogy latex allergiád van. Nekem csak égeti a hüvelyemet. Ajánlották a latexmentes óvszert, de az egy vagyon. :(


Amúgy lányok! Volt szó arról, hogy aki sokáig szed gyógyszert, annak vagy nem jön össze a baba, vagy elvetél. Este ezen filóztam és az jutott eszembe, hogy a családban szinte mindenki tabit szed vagy szedett, így az unokatestvérem is. Először talán 4 évig (lehet, hogy tovább) és amikor abbahagyta, a 3 hónapos szünet utáni első ciklusban terhes lett. Már a 8. héten bejelentette. Most 8 éves a lánya. 1 éves koráig szoptatta, utána újabb bogyók 2 évig, leállás, 3 hónap szünet, terhesség, egészséges kisfiú, 4 éves. Szoptatás után újabb 2 év gyógyszer, leállás, 3 hónap, újabb baba. Zsófi 4 hónapos.

Neki nem tett be a tabletta (nincs PCOS-e, sem más hormonális zavara, mint nekem), nem vetélt el és mindig egyből teherbe esett, amikor akarta. Sokan pedig arról panaszkodtok, hogy valószínűleg ezért nem jön össze a baba. És sokaknak úgy sem jön össze, hogy soha nem szedtek semmilyen hormont. (Valahol olvastam egy cikket arról, hogy VALÓBAN összefüggésbe hozható, hogy sok nő a többévnyi tabletta után nem tud teherbe esni vagy kihordani a babát).

Ez is azt bizonyítja, hogy minden szervezet más és más. Valakinek pecsételő vérzése van a gyógyszertől, valakinek pedig bejön, helyreáll a ciklusa. Van, akinél tökéletes védelmet nyújt és olyan is akad, aki a rendszeres szedése mellett teherbe esik (10000-ből 1-2 nő). Tényleg olyan az emberi szervezet, mint az ujjlenyomat.

118. Bea0124
2010. aug. 18. 10:36

Sziasztok már írtam ide de egy kis időre eltűntem! Volt kérdés hogy az óvszer miért nem volt jó nekem!?


Azért mert első együttlétemnél kiderült hogy nem bírja a szervezetem az óvszert!

Amikor életemben először akcióztam egy szombati napon hétfőn már mehettem is orvoshoz mert a vizeletem vörös volt a vértől!Gondolhatjátok milyen kellemes volt bevallani akkor mindenkinek hogy mi a helyzet!

Azt a doktornőm mondta hogy ezek szerint nem bírom az óvszert menjek el nő dokihoz tabiért!Ja akkor adott gyógyszert ami helyrehozott!

Hát mentem...

Igaz addig amíg nem védett a tabi kénytelenek voltunk gumizni!Hol jó volt hol nem...!

Hozzáteszem nem ócska óvszert használtunk!!!

Amikor már megvártunk 2-3 hónapot hogy hogy reagál a szervezetem akkor már minden rendben volt!!!!

A gumi ellen az is szólt hogy volt hogy nem úgy sikerült a dolog ahogy szeretnénk!!!Így 72órán belüli tabit kellett bevennem!Ez egyszer fordult elő!

Amúgy igaz hogy kényelmesebb,de olcsóbb is a tabi az óvszernél!Legalább is szerintem

Nem bántam meg hogy szedtem igaz én nem híztam nem lettem pattanásos se...!

Nagyon sajnálom azokat akik így jártak!!!

Minden ember szervezete másképp reagál!

Most már lassan egy éve nem szedem...

117. annadi (válaszként erre: 112. - Dove)
2010. aug. 18. 09:35

És köszi a jókívánságokat!

Remélem te is hamarosan helyreállsz és megszabadulsz a pattanásoktól, engem is írtó idegesített 27 évesen?!

116. annadi (válaszként erre: 112. - Dove)
2010. aug. 18. 09:32

Még neked sem állt helyre a hormonháztartásod, és azért ilyen a mensid és vannak pattanásaid szerintem.

Végülis a pattanást is a hormonok okozzák és az én esetemben a pajzsmirigy működik rosszul, lehet nálad vmi más a bűnös, de vmi hormonzavar áll a hátttérben, ha endokrinológushoz elmész ő segíthet.Nem a nődoki és nem a bőrgyógyász.

115. annadi (válaszként erre: 114. - Bettike2007)
2010. aug. 18. 09:29

Köszi szépen, a baba már a pocimban van :)

Sajnos most kiderült nem vagyok egyedül ebben a dologban..

2010. aug. 18. 09:15

Hát tényleg ilyenről nem halottam,mindkét dolog van a környezetemben anyukám pajzsmirigyes,barátnőm pcos-os egyikük sem szedett gyógyszert,a barátnőm 21hetes kismama spontán jött..

Hát remélem helyre jösz és gazdagodtok egy babával...

113. dove (válaszként erre: 112. - Dove)
2010. aug. 18. 09:10
Még annyit,h én sem szednék még egyszer semmiféle gyógyszert,mert hiába mondták ezt is alacsony hormontartalmúnak,mégse lett minden teljesen rendben miután abbahagytam.:(
112. dove (válaszként erre: 81. - Annadi)
2010. aug. 18. 09:03

Jó egészséget kívánok nektek!Örülök,h végül szerencsésen alakult a helyzeted!:)

Én is szedtem fogigátlót 7-8 évig.Idén január óta nem szedem.Addig rendben megjött minden hónapban napra-percre pontosan és mindig 5 napig tartott.Miután abbahagytam a gyógyszert akkor meg alig akart megjönni,talán átlagosan 2 napig tartott a menszi...és az sem olyan volt mint szokott lenni azelőtt,szinte nem is véreztem,csak vmi barnás cucc jött.:(

De úgy látom ahogy telik az idő kezd hosszabbodni a menszim...remélem visszaáll a normális kerékvágásba.:)

Ja és azóta én is pattanásokkal küzdök,ami azért elég idegesítő tud lenni néha.

Megírnád nekem,h neked mitől múltak el?:)

111. CsillagTM (válaszként erre: 107. - D5b0648c35)
2010. aug. 18. 09:02
nem akarsz gyereket SOHA?
110. annadi (válaszként erre: 107. - D5b0648c35)
2010. aug. 18. 08:56

Én is kívánom, hogy te is minél hamarabb visszakapd a régi magad :)

Ismerős a Te helyzeted is, mert egyik barátnőm így járt neki kb 1 év volt mire elmúltak a pattanásai.

Ja és én is egy kisszünet után újra szedtem a tabit, mert még akkor nem akartunk babát, de megbántam, mert csak elfedtem a problémám.Lehet ha akkor kivizsgálnak hamarabb kiderülnek a hormonproblémáim.

Na de ilyen nincs, hogy mi lett volna ha...

109. annadi (válaszként erre: 106. - Pidiko)
2010. aug. 18. 08:52

Mielőbbi babásodást kívánok!

Remélem sikerül a clostis kúra alatt :)

Csak az a különbség köztünk, hogy én a belgyógyászatra mentem nődoki helyett, akkor már elegem volt belőlük.

A lényeg ugyanaz baba legyen a pociban :)

108. annadi (válaszként erre: 105. - 488f7d9ec2)
2010. aug. 18. 08:49

Szia!

Gratulálok a kislányodhoz:)

A te 4 éved is nagyon rossz lehetett, de tényleg megtanultuk a leckét.

Sok sikert a fogyihoz, biztos sikerrel jársz!

2010. aug. 18. 07:11

Szia!

Nagyon érdekes, amit írtál, mert nekem épp az ellenkezője történt. Leszámítva a súly gyarapodást. Én anno 68kg voltam, mikor elkezdtem szedni a tablettát, és kb 7-8 kb jött fel. ELlenben a bőröm meseszép lett (előtte nagyon pattanásos voltam) és a ciklusom is szabályosan jelentkezett, szinte fájdalom mentesen 4 nap alatt lezavartam. Szinte órára pontosan jött meg... Aztán abbahagytam a gyógyszert és minden felborult. Pattanásos a bőröm még így 25 évesen is, 30-45 napos a ciklusom, köztes vérzés fájdalom miegymás. Szóval eldöntöttem, újra gyógyszert fogok szedni...

Mindenkinek más a teste, másképp reagál az ilyen hormonokra. Nagyon sajnálom, hogy neked ennyi problémát okozott és szívből remélem hamarosan rendbejössz! Kitartás! Puszi :)

106. pidiko
2010. aug. 17. 22:31

Szia!

Sajnos nekem is ismerős a helyzet amin te keresztül mentél. Én 2évig szedtem a fogamzásgátlót majd abbahagytam mert babát szerettünk volna.Azóta sokat híztam, nagyon pattanásos lettem mindenfelé, és a menstruációm is hol volt hol nem.Nyár elején mentem el dokihoz hogy mi a helyzet és kiderült nincs peteérésem és pco szerkezetű a petefészkem.Azóta túl vagyok 2 clostilbegytes hónapon aminek az eredménye, hogy rendes a menstruációm és tűnnek a pattanások és van peteérésem. Sajnos még baba nincs de bízunk benne hamarosan lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook