Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta -2012.08.18-tól fórum

90 napos diéta -2012.08.18-tól (beszélgetős fórum)


96. Vikyci (válaszként erre: 93. - Ani1982)
2012. szept. 7. 20:35

Ez a rácos krumpli nagyon jól hangzik, legközelebb ki is próbálom. Én is szeretem a krumplit, csak lusta vagyok megpucolni :-D

Ma zöldborsó pörköltet ettem rizzsel, holnap pedig mákos tészta lesz a menü.

95. Ani1982 (válaszként erre: 88. - A9f0f122db)
2012. szept. 7. 18:14
Neked is sok sikert! Én egyszer próbáltam, nem jött be a várt eredmény, ráadásul szerintem hihetetlenül drága is! De persze nagyon sokan esküsznek rá! Hajrá!
94. Ani1982 (válaszként erre: 92. - Premonition)
2012. szept. 7. 18:12
Szia! Én sem a túl sok evéstől híztam el, terhesség alatt jött fel rám 30 kg úgy, hogy nem ettem kettő helyett!!! Most két éves lesz a kislányunk okt. végén, én márc. óta dolgozom, ülőmunka irodában, és csak annyi mozgáslehetőségem van, hogy este 6 után még lemegyek Pankámmal kicsit a játszótérre, aztán ennyi! Ezért kezdtem el a 90 napost, még van 7 kg felesleg a szülés előtti súlyomhoz képest, ha már azt elérem boldog leszek, (persze kicsattanok, ha több sikerül)! Sajnos a lábaimon a visszerek nem nagyon díjazták a nagy súlyt, ez még nyom egy picit a latba. Aztán, hogy ez a 90 napos diéta mennyire egészségtelen, azt nem tudom, mert mindenki mást mond! Olvastam ilyet is olyat is! Kipróbálom, aztán meglátjuk, holnap már a 2. gyümölcsnapom lesz! Elég jól bírom eddig, hogy megálljam, ne egyek olyat, ami aznap tilos! Üdv Mindenkinek! Hajrá!
93. Ani1982 (válaszként erre: 91. - Vikyci)
2012. szept. 7. 18:05

Szia!

Rácos krumpli: felkarikázott krumplit tűzálló tálba teszed, rá karikázott paradicsomot, paprikát, hagymát, lefeded, és sütőben megsütöd.

Sült krumpli sütőben: paprikáslisztben megforgatod, sütőpapírra olajat csepegtetsz, beleteszed a krumplikat, pici olajat rájuk is "szórsz", és megsütöd!

Mondjuk én eléggé krumplis vagyok, nagy ötleteket tőlem ne várj! :-)

92. premonition (válaszként erre: 90. - Ani1982)
2012. szept. 7. 14:25
sziaa. én most vagyok a 69. napomnál. :) Eddig 8 kilót fogytam, és még szeretnék ebben a 21 napban hármat fogyni. Bár az is igaz, hogy én nem azért lettem túlsúlyos, mert sokat ettem (mások véleménye is ez), hanem mert sokat nassoltam. Most sem eszem kevesebb kaját, mint a diéta előtt, csak ugyebár lényegesen kevesebb nasi van. :) Egyébként szerintem tartható a diéta, és ha be is csúszik egy-két bűnözős nap, akkor sem kell kiakadni, és előlről kezdeni, vagy bármi. Csak folytatni, és utána jobban odafigyelni. :) Mondjuk nekem ha bűnözés volt, egyből bekaptam egy-két szűztea kapszulát, ami nem engedte felszívódni a bűnös étkeket, így nem lett belőle nagyobb gond. :)
91. Vikyci
2012. szept. 7. 09:05

Sziasztok!


Ti milyen kajákat csináltok keményítő napra?

És szénhidrát napra?


Írjatok már fincsi tippeket, frissíteni szeretném az "étlapom".

90. Ani1982 (válaszként erre: 89. - Premonition)
2012. szept. 6. 22:01
Szia! Hát igen, nekem is a csípő, és comb tájékból kellene faragnom! Sőt, én talán a centiknek jobban örülök majd, mint a mínusz kilóknak, de azért annak is! Te régóta csinálod? Nekem ez még csak a 6. napom. Elég hosszúnak tűnik! Talán így Veletek együtt könnyebb lesz! Hajrá nekünk! Kitartás! :-)
89. premonition (válaszként erre: 86. - Ani1982)
2012. szept. 6. 10:23
sziaa. hát ugye ez az egész (mármint a kilók és centik lefaragása is) sok mindentől függ, súlytól, magasságtól, alkattól, sportosságtól stb stb. Én 80 kgról indultam, kb 165 cm-vel, és körteféle alkatként leginkább csípőre és combra raktározok. De amióta a diétát csinálom, a combom felső részéből 8 cm, a térdem fölötti területről pedig 5,7 cm ment le. :) Még így is orbitálisnagy a combom (legalábbis annak érzem), de már lényegesen kisebb, mint volt. :) Egyébként nem voltam soha egy tunya ember, mert mondjuk nagy a combom, de viszonylag izmos, és erős, így lehet, hogy egy tunya, inkább hájasabb láb (bocsánat, tényleg nem áll szándékomban senkit sem megbántani ezzel, de nem tudom jobban megfogalmazni) többet fogy. Plusz, szerintem látványosabbak először a centik, mint a kilók. Az első pár nap után, vagy inkább pár hét után mindenki ajnározott, hogy mennyit fogytam, jobban rám jöttek a ruháim, és ekkor tartottam 2-3 kg-nál. Szóval érdemes centizni!!! :) és hajrá és kitartás mindenkinek :)
2012. szept. 5. 22:56

sziasztok, egyelőre maradt a -9 kg, viszont elhagyom a 90 napozók táborát, mert az egyetem mellett nincs időm főzőcskézni, ami keményítő napon nem árt. Áttérek az update módszerre, remélem az edzéssel kombinálva meghozza az eredményt :)

kitartást és sok fogyást mindenkinek! :)

87. Ani1982 (válaszként erre: 84. - Dika-84)
2012. szept. 5. 22:54
Üdv újra köztünk! Minden rendben lesz, szorítunk Neked, és a gyerkőcnek is! Nyugalom!
86. Ani1982 (válaszként erre: 81. - Premonition)
2012. szept. 5. 22:53
Szia! Köszi a válaszod! Ez elég jól hangzik így! Cm-t is szoktál nézni, én a mínusz kilók mellett arra vágyom, hogy a combomból pár centit lefaragjak! Túl vagyok a második fehérjenapomon, holnap keményítő!
85. Vikyci (válaszként erre: 84. - Dika-84)
2012. szept. 5. 20:14

Szia!

Remélem mostmár rendbejön a lányod, és elfelejti a sok kórházi rossz élményt!

A diétához is szorítok, ha te is megnyugszol, ismét menni fog!


Én túlvagyok a 4. gyüminapon, holnap mérlegelek megint, de szerintem most nem ment le semmi a 4 nap alatt.

2012. szept. 5. 18:41

Sziasztok!!!

Jól eltüntem pár napra megint de sajnos ismételten a kórházban voltunk a kislányommal mert sajnos nem javúlt az állapota.Vasárnap fektettek be mert nem volt hajlandó sem inni sem enni és majdnem kiszáradt+magas volt a CRP értékünk és a vérsüllyedése.Szóval teljesen kiborúltam lelkileg.Ma jöttünk haza már úgy éreztem begolyózok,mert még a szobából sem jöhettünk ki.

A diétáról nem is beszélek,az volt az utolsó ami eszembe jutott ezalatt a pár nap alatt.Holnaptól újra nekivágok, kérlek szorítsatok hogy ne rontsam el!

Remélem mindenkinek jól ment a diéta és szép napotok volt,én most kezdek észhez térni hogy végre itthon vagyok!!!! :-)

83. ferka
2012. szept. 5. 16:44

Sziasztok!


Én a 3. héten vagyok túl, majdnem 4 kg eddig lent van. Tök jó, hogy van ez a fórum, van kivel megosztani a tapasztalatot. Sok sikert mindenkinek.

82. Vikyci
2012. szept. 5. 11:22

Sziasztok!

Gyüminapom van ma, de még csak 1 almát ettem, az is iszonyat savanyú volt. Kóstolóba kaptam, egyik kollégának van eladó, de azt hiszem ennek még érnie kellett volna egy kicsit.

Nekem a gyüminap este a legrosszabb, mikor otthon vagyok, és ki kell bírni, hogy nem nyúlhatok semmi más kajához :-(

Na de ki kell bírni!!!

Víznapról én nem is álmodok, azt hiszem el is ájulnék a végére.

81. premonition (válaszként erre: 77. - Ani1982)
2012. szept. 5. 10:30
Szia! Én már a vége felé tartok, ez a mai a 67. napom, és én kéthetente (hellyel-közzel) mérlegeltem, mindig gyümölcsnap utáni reggel. Szerintem ez reális, mert így mutatnia kell valami változást a mérlegnek, és nálam bevált. :) Én kb hetente 1 kilót fogytam, így a kéthetes mérlegelésekkor mindig örült a fejem, mert ismét 2 kg-al voltam kevesebb. Hihetetlenül jó érzés volt. Jobb, mint ha naponta ráálltam volna és mindig csak pár dekával lettem volna kevesebb. Persze nehéz megállni, és mindenkinek más válik be. Nekem ez volt a legjobb megoldás. :)
2012. szept. 4. 22:20
Én nem merem megmérni magam, mert érezni nem érzek semmi változást, Vikyci! Lehet, hogy várok még egy "fordulót". Holnap ismét fehérje nap, túléltem a mai gyümi napot, vészesnek nem mondanám, de azért a léböjtös szerintem durva lesz. Úgy érzem, ahhoz kell nagy akarat, hogy ne nyúljak hozzá ahhoz a kajához, ami aznap tiltott gyümölcs! Üdv Nezalee! Hajrá nekünk!
79. Vikyci (válaszként erre: 77. - Ani1982)
2012. szept. 4. 07:45

Én minden gyüminap utáni reggel eredményét feljegyzem, nem is bírnám ki, hogy ne álljak a mérlegre.

Mondjuk én minden reggel megmérem magam, már csak azért is, hogy lássam, nem ettem-e túl sokat előző nap, nem kúszott-e vissza valamennyi.

2012. szept. 4. 05:54
Jó reggelt! Szeretnék becsatlakozni hozzátok, tegnap kezdtem a 90 naposat. Igyekszem visszaolvasni és túlélni a mai napot. Keményítő nap. :) Nem kimondottan szeretem. Amúgy kis híján 24 éves vagyok és cirka 15 kilótól kellene megszabadulnom. A diétát egyszer már végig csináltam, akkor 11 kilótól sikerült ledobnom a végére. Ez volt közel 4 éve. Sajnos ezidő alatt visszaszedtem a leadott kilókat. Helytelen életvitel, stressz és természetesen az, hogy nem tudtam ellenállni mamám nagyszerű ebédjeinek hétvégente. :D
2012. szept. 3. 22:15

Sziasztok!

Szerintetek mikor érdemes mérlegelni, mennyi idő után? Csak amiatt kérdezem, mert hátha elkeseredek, ha nem indul meg a fogyás! Két hét, vagy egy hónap?

76. Ani1982 (válaszként erre: 75. - Vikyci)
2012. szept. 3. 21:48

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, így mégis jobb, mint csak nyersen a sali, legalábbis nekem!

75. Vikyci (válaszként erre: 74. - Ani1982)
2012. szept. 2. 21:14

Szia!

Fehérje napon ehetsz joghurtos salátát.

Én öntet port szoktam venni, kerti fűszerest, olaszost, ezeket olajjal és vízzel kell megcsinálni, nagyon finomak. Paradicsom salátára vagy vegyes salátára szoktam önteni.

2012. szept. 2. 20:55

Sziasztok!

Még mindig kérdésem, hogy lehet-e öntettel enni a salikat?! Natúr joghurttal készített tzatzikire gondolok (megveszek érte)! Második napomon vagyok túl, holnap mindent bele szénhidrát, eddig egész jól megy, bár sokkal több folyadékot kéne innom (gondolom a fejfájásom is a hiányának köszönhető), nemt'om ti hogy vagytok vele, de mindkét este a vacsit már alig tudtam megenni. Hajrá mindenkinek!

73. Vikyci (válaszként erre: 72. - Dika-84)
2012. szept. 2. 11:49

Sajnos nekem elég sokat kellene leadni, de első körben 10 kg-al kiegyeznék.

100%-ban nem tartom be, mármint pl most is csirke ragu levest főztem ebédre, és akármennyire is próbáltam kikerülni a zöldségeket (fehérje napom van), 1-2 szem borsó meg répa becsúszott, na meg a májgaluskából is ettem, amibe meg búzadarát tettem.

72. Dika-84 (válaszként erre: 71. - Vikyci)
2012. szept. 2. 09:09

Szia!

És neked mennyi a cél?nekem van amikor annyira könnyedén mennek a napok betartása,de csütörtök óta minden felborúlt,már ma is bűnöztem...

Utálom magam hogy nem tudom betartani 100%/an.

Te pontosan betartod minden nap?Csak én vagyok ilyen béna!:-((((((

71. Vikyci (válaszként erre: 70. - Dika-84)
2012. szept. 2. 07:05

Szia!

Én is mérlegfüggő vagyok, minden reggel ráállok, de csak a gyüminap utáni reggel eredményeit írom be a mérlegelőbe.

Ma reggelre megint lement 1 kiló, szóval a 3. gyüminap után -3 az eredmény. És a centiket is megmértem most, az induláskori centikhez képest már látszik a haladás (csak sajnos a cicim is "fogyott" 2 centit)

70. Dika-84 (válaszként erre: 69. - Vikyci)
2012. szept. 2. 06:50

Ügyes vagy!

Én mára gyümölcsnapot terveztem és utánna folytatom tovább rendesen.Reggelre 65 voltam,meglátszik ez a 3 nap kilengésem :-(

De ezt a fránya 5 kilót csak leadom valahogy!!!

Ti milyen sűrűn álltok mérlegre mert én sajnos mérlegfüggő vagyok!...

Lehet el kéne tennem és nagyobb lenne a sikerélményem ha csak hetente mérném magam!Na pussz,szép napot mindenkinek majd még jelentkezem hogy alakúl a gyümölcsnapom!

69. Vikyci
2012. szept. 1. 15:21

Én eddig még elég jól viselem a mai gyümi napot, almát, barackot és dinnyét ettem.

Kibírtam, hogy ne egyek a túrós táskából, amit sütöttünk :-D

2012. szept. 1. 12:33

Sziasztok!

Ez a nap sem valami jól indult.Sok a stressz rajtam...

Reggel muszály volt regggeliznem mert a kislányom sajnos nem hajlandó sem enni sem inni rendesen mert fáj neki a műtét helye.Tehát mint a hétvégéken az egész család az asztalhoz űlt és bíztattuk hogy egyen.Én is ettem mert példát akartam mutatni neki.Nem bánt mert most ő az első.Remélem hétfőre jobban lessz és én is visszrázódom a diétába.

Szép napot mindenkinek:-)

67. Álomleány (válaszként erre: 66. - Ani1982)
2012. szept. 1. 07:14
Simán meg lehet csinálni. Csak nem kell ráparázni a dologra. Vedd úgy, hogy ez is ugyanolyan nap lesz, mint a többi, és nem kell félni attól, hogy nem lesz szilárd kaja a szervezetbe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook