Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta -2012.08.18-tól fórum

90 napos diéta -2012.08.18-tól (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
186. Vikyci
2012. okt. 30. 09:46

Sziasztok!

Nekem ma szénhidrát napom van, tésztát főztem, és zöldséges szószt vettem hozzá. Ez lesz az ebéd, de még vacsorára is hagytam meg belőle.

Munkahelyen fogunk ma tortát is kapni, szóval el leszek látva rendesen :-D

185. 408020f45e (válaszként erre: 184. - Katagi)
2012. okt. 29. 21:25

Nekem holnap gyümölcs napom lesz és biztos, hogy többször benézek majd, azért is, hogy támogatást kérjek, meg azért is, mert addig sem eszek!:))))

Szerintem aki végigcsinállja, bármennyi is menjen le, elismerést érdemel!:))))

184. Katagi
2012. okt. 29. 21:21

Ikebana! Minden elismerésem!

Persze mindannyiunknak is, akik küzdünk. Örülök, hogy kicsit megmozdult a fórum, mert lehet támogatást kapni, a példákból, esetleg látom, más is hibázik. Ez nem felmentés, csak nem ostorozom magam annyira.

örülök, ha látok bejegyzést, de van amikor egész nap nem nézek be. Akkor is, jó, ha éhes vagyok és inkább írok helyette :-)

2012. okt. 29. 13:47

Sziasztok!

Hát, néha megfordult a fejemben, hogy hagyom a csodába, de aztán meg arra gondolok, hogy mennyivel jobb már így, nem hagyhatom elveszni az eddigi kínlódásokat!:) Mert nem egyszerű. Aki pedig azt mondja, hogy játszva megcsinálta, az nem mond igazat. Igenis nagyon sok akaraterő és sokszor lemondás és nagy kitartás kell hozzá!

Én induláskor 92,4kg voltam. Eleinte szobabiciklin tekertem, alacsony fokozaton, de gyorsan 26-28km/h-s sebességgel, hogy a combomról menjen a sok. Átlagosan napi 20km volt az adag. De egy idő után nagyon kényelmetlen lett a nyereg és inkább tornázni kezdtem itthon. Norbival a comb és farizomra, aztán meg zsírégető tornákat szedtem le a netről. Elég sok van fenn.

Itt a környékünkön aerobic van meg zumba, de az nekem nem jön be. Ami megfelelne, oda meg busszal tudnék menni, de leizzadtan és vörös képpel hazajönni nem ok!:D Szóval marad az itthoni torna. Most arra álltam rá, hogy naponta 1 óra és ha van még energiám egy kis bicajozás.

Én az ünnepek miatt nem állok le. Délelőtt gyümölcs, aztán ami a napomnak megfelelő.

Ha az ember eddig meg tudta állni, hogy csak akkor eszik sütit, amikor szabad, akkor meg fogja tudni állni az ünnepek alatt is. Igaz, nagy a kísértés!

Nekem az eddigi diétázásom során volt már 2x karácsony és 2x húsvét. A karácsonyok jobban mentek. Húsvétkor az ember itthon csücsül, főleg hétfőn és jön vendég, azzal illik együtt enni. Így aztán nekem az nehezebb volt.

A családnak lehet mondani, hogy majd később eszek vagy már ettem és kész!:)))))

182. Vikyci (válaszként erre: 180. - 408020f45e)
2012. okt. 29. 13:12

Oké, félreszámoltam :-)


De hidd el, ez is nagyszerű eredmény, még ha lassúnak is érzed, sokkal jobb, mint a gyors fogyás, tartósabb!

Tornázol is?

Nagyon irigyellek emiatt a fogyás miatt, bárcsak már én tartanék ott!

Én most vagyok a 70. napon, eddig 7 kiló mínusz. Még idén szeretnék a mínusz 10-ig eljutni, remélem a karácsonyi kajálás nem fogy nagyon hazavágni. Nem is a kajáktól félek, hanem a sütiktől!

És aztán jövőre folytatom tovább, most nagyon elszánt vagyok!

181. Katagi
2012. okt. 29. 10:29
Szia Ikebana! Azért hosszú távon a havonta egy kg se rossz, ha megyeget lefelé és van kitartásod!
180. 408020f45e (válaszként erre: 179. - Vikyci)
2012. okt. 29. 10:15
De nekem havonta 1 kilót!!!:)
179. Vikyci (válaszként erre: 178. - 408020f45e)
2012. okt. 28. 20:47

Gratulálok a fogyáshoz!

Szerintem nem lassú, hiszen heti 1 kilót mondanak, hogy megfelelő tempó.

178. 408020f45e (válaszként erre: 177. - Vikyci)
2012. okt. 28. 20:31

Dehogy!!!!!:D

Ahogy írtam, én nem először csinálom, de nyugodtan mondhatom, hogy szinte folyamatosan. Pajzsmirigy alul működésem is van, ez egy kicsit nehezíti a fogyást. Nekem ez 20 hónap alatt ment le. Elég lassúnak tűnhet, de én nagyon örülök ennek az eredménynek is. Ha még lemegy ez az 5 kg amit még szeretnék leadni, akkor a megtartásra fogok ráállni.

177. Vikyci (válaszként erre: 176. - 408020f45e)
2012. okt. 28. 19:13
63 nap alatt ment le a 22 kiló?
176. 408020f45e (válaszként erre: 175. - Vikyci)
2012. okt. 28. 16:29
Szia! Eddig 22kg ment le. 165cm magas vagyok és még az az 5kg kellene mínuszban. Remélem sikerül!:)
175. Vikyci (válaszként erre: 174. - 408020f45e)
2012. okt. 28. 10:34

Szia!

Üdv köztünk!

Korábban már én is többször nekifutottam ennek a diétának, volt, hogy végigcsináltam, volt, hogy menet közben feladtam. Nagyon sok múlik az ember lelkiállapotán, hangulatán.

Mennyi ment le eddig neked?

A gyümi napot én is párszor elrontottam, de olyankor legalább arra próbáltam figyelni, hogyha már "bűnözök", akkor is csak egyféle tápanyagot egyek. Volt, hogy szénhidrát nap lett a vége, volt hogy fehérje.

Amikor már nagyon nem bírom, olyankor szoktam pár szem mogyorót elrágcsálni, de ha legközelebb eljutok valami normálisabb boltba, akkor pisztáciát veszek, azt már nagyon kívánom!

2012. okt. 27. 21:58

Sziasztok! Egy ideje olvasgatlak benneteket és végül úgy döntöttem, hogy csatlakozom hozzátok.

Én már nem először csinálom a 90 naposat és ennek a mostaninak a 63. napja telt ma le. Még minimum 5kg van, amitől meg akarok szabadulni, de be kell vallanom, eléggé nehezen megy. Annak ellenére, hogy már sokszor tartottam gyümölcs napot és jópár lénapot is, mostanában egyszerűen nem megy a gyümölcsnap megtartása. De elhatároztam, hogy mindenképpen legyűröm ezt a pár kilót, ha már eddig eljutottam. :)

173. Vikyci (válaszként erre: 172. - Katagi)
2012. okt. 27. 19:00

Szia!

Gratulálok az eredményhez!


Jól hangzik a sült alma, valahogy sose jutott még eszembe ilyen, de tény, hogy nagyon kívánom ilyenkor a meleg ételt, és legközelebb ki is fogom próbálni!

Holnapi fehérje napon valószínű hogy pörkölt lesz a kakas combjaiból és melléből. Egy kis tejföllel jó lesz.

Nálam is elfordult már, hogy nem ugyanazt ettem vacsira mint ebédre, én is ettem már ebédre halat, vacsorára virslit vagy főtt tojást.

Úgy vagyok vele, hogy hosszú távon csak úgy lehet bírni, ha az ember megeszi amit kíván, persze az adott napon ehető ételek közül választva. Ha tojást kívánsz, egyél nyugodtan, nem hiszem, hogy olyan nagy jelentősége lenne annak, hogy a fehérjét mivel viszed be.


Mivel nekem sajnos elég sok leadni valóm van, így én mindenképpen hosszú távra tervezem a diétát. November 18-án lesz meg a 90 nap, de nem fogom abbahagyni.

Most olyan cél lebeg a szemeim előtt, amit nagyon szeretnék, és ahhoz fogynom kell!!!

172. Katagi
2012. okt. 27. 18:23

Sziasztok! Az tényleg rossz, ha gyümölcsnapot otthon kell túlélni, nagy a csábítás!Tegnap volt nekem, és csináltam dióval-mazsolával-mandulával töltött sült almát. nagyon finom volt, meg olyan ebéd jellege volt, késsel-villával ettem. (alma tetejét levágni, kikaparni a magházat, megtölteni magokkal, aszalt gyümölccsel, kis fahéj, egész pici méz, tetejét rá, megszurkálni, vizet alá és irány a sütő, 20 perc. )

Eredményem: 13 nap -2,5 kg. Ez nem rossz! Fehérje nap: ebére 1,5 szelet óvári szelet zöldsalátával, vacsi nem tudom. Szívesen ennék tojást, de elvileg husit kellene, ha az ebéd is az volt. Ha ebédre eszem 3 tojást, akkor vacsira egyek kettőt, az egy napon belül 5 !!! És a koleszterin??!!

171. Vikyci
2012. okt. 27. 13:30

Sziasztok!

Nekem ma van gyümölcs napom. Nem szeretem amikor hétvégére esik, és itthon vagyok, nehéz megállni...

Eddig ettem egy kis banánt, egy mandarint és egy almát.

170. Katagi
2012. okt. 25. 17:46
Tegnapi keményítőnap ebéd 2 tányér zöldségleves sok zölddel, vacsi konzerv kukorica csak magában. Ma szénhidrát nap: egy kicsi croissont, 1 isler, 1 zöldséges zsömle (a tésztájába volt belekeverve a zöldség, teljes kiörlésű lisztből,isteni volt!), és gy sport szelet (nem kaptam főzőcsokit). Holnap gyümölcsnapra csinálok gyümölcskocsonyát, hogy ételszerűbb legyen; vagy almát sütök dióval és fahéjjal.
169. Vikyci (válaszként erre: 168. - Katagi)
2012. okt. 24. 12:48

Ne aggódj, egy kicsit most belehúzol, és hamar lemegy az a pár plusz deka!


Rendszeres tornát nem csinálok, pedig kellene, csak hát a lustaság...

Amúgy eddig biciklivel jártam dolgozni (májustól októberig), most pedig esténként a lépcsőzőgépet és a twistert szoktam használni, de nem rendszeresen.

168. Katagi
2012. okt. 24. 07:29

Megmértem magam és szomorúan tapasztaltam, hogy a cserélgetésnek, vendégjárásnak meg lett az eredménye, 40 dkg plusz!!!! Úgyhogy most nagyon szigorúnak kell lennem. Tulajdonképpen önmagam csapom be, ha nem tartom a szabályokat. Vikyci: Te tornázol is valamit? Azt hiszem, nekem a mennyiségekkel van gond. Nyáron a Dukán diétát próbáltam ki, ahol, bármennyit lehetett enni, igaz, csak meghatározott fehérjékből, illetve zöldségekből. Újult erővel vágok neki.

A sárgaborsóra még nem vitt rá a lélek, régi rossz gyerekkori emlék miatt.

167. Vikyci (válaszként erre: 162. - Baba86)
2012. okt. 23. 17:46
Én most próbáltam ki először, hogy a sárgaborsót önmagával sűrítettem. Igaz, én levesnek csináltam meg, de nagyon finom volt leturmixolva.
166. Vikyci
2012. okt. 23. 17:44
Igaz, hogy szénhidrát napra aranygaluskát terveztem, de ez most elmaradt, viszont be fogom pótolni, mert már nagyon kívánom!
165. Vikyci
2012. okt. 23. 17:42
Holnap reggel én is megmérem magam, gyümölcsnap utáni reggel mindig mérek.
164. Vikyci
2012. okt. 23. 17:41

Sziasztok!

Keményítő napon kicsit "bűnöztem". A párommal elmentünk vacsorázni, és nem volt olyan kaja, amiben csak zöldség volt, így csirkemellet választottam.

Szénhidrát napon tésztát ettem zöldséges mártással, és almás sütit.

Ma van a gyümölcs napom, 2 almát ettem és egy kis fürt szőlőt na meg egy kevés sós mogyorót. Nem is bírtam volna többet enni, nem vagyok valami jól, ugyanis megcsípett egy darázs, és bár nem vagyok allergiás a csípésre, nagyon fáj a fejem azóta, és nem kívánok semmit.

163. Katagi
2012. okt. 23. 16:30
Tegnap fehérje napon leveshúst ettem egy kevés mustárral, vacsira meg virslit.Ma gyümi napot tartok. Tulajdonképpen jól esik. vettem tegnap előtt grapefruit-ot és összekevertem reszelt almával. Nagyon finom volt ebédre. Holnap méretkezem, nem sok reményt fűzök hozzá, remélem , legalább tartom. Hogy kezelitek a hétvégi gyümölcsnapokat?Baba! Arra figyelj, hogy gyümölcsnapon is vigyél be elég kalóriát, nehogy elájulj!
162. baba86
2012. okt. 23. 13:34
a 9. napnál járok, keményítőnap. Reggelire egy banánt ettem ebédre egy kis tányér sárgaborsó főzeléket. Habarás nélkül vagyis önmagával sűrítettem be. Nagynéném hozott ma fel birsalma lekvárt egy kis kanállal muszáj volt megkóstolnom :) Pénteken fogok mérekezni reggel. Még nagyon messze van a 90. nap de mindent megteszek hogy meglegyen a célom addigra. Ti hogy álltok?
161. Katagi
2012. okt. 22. 12:21

Na véget ért a vendégjárás. A napokat fel kellett cserélnem, de arra figyeltem, hogy legalább egy nap egyféle kaja legyen. Ma meg vendégek jönnek ebédre , úgy hogy a gyüm. napnak lőttek, inkább egy gyenge fehérje napot tartok. Háziasszonyként mégis furcsán veszi ki magát, ha nem eszem a főztömből...

Na folytatom az előkészületeket!

160. Vikyci
2012. okt. 20. 20:06

Január óta én sem eszem fehér kenyeret, vagyis nagyon ritkán 1-2 kiflit, de a diéta kezdete óta már azt se.

Barna kenyeret ettem eddig, de augusztus óta már azt sem veszek.

159. Vikyci (válaszként erre: 158. - Baba86)
2012. okt. 20. 20:05

Szerintem ennyi bűnözés belefér, mármint a főzés közbeni kóstolás.

Én esténként szoktam megfőzni a másnapi ebédem, én is kóstolgatom, ennyinek bele kell férnie!


A fogyás nekem is megállt kb az első hónap végén, azt hiszem 2 hétig semmit nem mozdult a súlyom, de most már szerencsére ismét beindult (már a 2. hónap végén járok.

158. baba86
2012. okt. 20. 16:01
Sziasztok! Ma gyüminapom van, cseréltem ch-val mert tegnap unokatesóm egyben legjobb barátnőméknél voltam lakásavatón. Ma szőlőt és 1 banánt ettem eddig, szerintem még egy banán meg 2-3 alma lesz a napi adagom mára. Meg kell kóstolni ugye amit főzök mindig szóval azok a bűnözéseim voltak eddig. Hétfőn fogok mérekezni. Szerintem megállhatott kicsit a fogyás kb 1 kg mehetett le rólam dehát 6 nap alatt ez jó. Vikyci ritkán eszek ilyen kolbászt és most is el kellett hagynom a kenyeret mellőle viszont azt hozzá kell tennem hogy én már 1 éve kb nem ezsek fehér kenyeret, nagy ritka az is amikor teljes kiőrlésűt vagy sokmagvasat veszek szóval emiatt nem fáj a fejem. :) Puszi Nektek, jó fogyást :)
157. Vikyci (válaszként erre: 151. - Baba86)
2012. okt. 19. 20:37
A sütnivaló kolbászt én is szeretem! Savanyú uborkával, puha kenyérrel isteni!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook