Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta -2012.08.18-tól fórum

90 napos diéta -2012.08.18-tól (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
276. Letty80
2012. nov. 28. 11:24

Sziasztok!

Ma van a 17. napom reggel mértem magam, mindig a gyüminap után mérem, mert akkor mértem magam először és 3,7kiló minuszban vagyok.:)) Remélem, hogy az első hó végére meglesz az 5 kiló is.

Én jó sok évvel ezelőtt csináltam már, akkor 60 napig bírtam és 9 kiló ment le. Sajnos utána nem tartottam be, amit kellett volna és visszajött, plusz az évek alatt még jött föl pár kiló. Amit most nagyon szeretnék az az, hogy végig csináljam a min. 90 napot és szeretnék összességében 15 kilótól megszabadulni.

Már "csak" 11.3kiló kell.:)) Fő a pozitív gondolkodás.

Most nagyon rá vagyok kattanva, mert elegem van magamból. Viszont amitől félek az a karácsony. Sajnos 24-25-26-án is megyünk családlátogatásra és nem tudom, hogy hogy csináljam a napjaimat, hogy tudjak is enni valami és ne is nagyon rontsak bele.

Ha mondjuk 2 nap csak keményítő és a 3, nap szénhidrát nap lenne és utána gyüminap, az szerintetek nagyon nagy gáz????

Ki hogy tervezi a karácsonyt?

Előre is köszi a beírásokat, mert nagyon sokat agyalok a dolgon....

275. Vikyci
2012. nov. 28. 09:17

Sziasztok!

Ma gyümi napom van, almát, narancsot, banánt és grapefruitot hoztam magammal.

Sajnos a megfázás nem igazán akar múlni, a torom még vacakol, így aránylag sok mézet is megettem az utóbbi napokban, de remélem ez nem jelent majd gondot a fogyásra nézve.

274. Bora30
2012. nov. 27. 10:45
Sziasztok! Jövő hét hétfőn szeretném elkezdeni a 90 napos diétát. Új vagyok, most járok itt először. Kérlek, írjátok meg nekem a tapasztalataitokat. 79 kiló vagyok és 170 cm. Két gyereke után maradt rajtam 17 kiló, amitől szeretnék megszabadulni. Köszönöm előre is. Ha nem gond az is érdekelne, hogy ki mennyit fogyott le tőle, hogy inspiráljon a dolog. Köszi,Bora
273. St.Gabi
2012. nov. 27. 09:37
Sziasztok.Keményitö napon én szoktam csinálni pattogatott kukoricát,corn flakset üressen ropogtatom,vagy tudom is én hogy hivják azt a kukoricás izét.Néha vacsi helyett napraforgot eszek,vagy tök magot,meg sült gesztenyét is szoktam enni.Szerintem néhány szem natur chips is belefér.Könnyebb ugy tartani a diétát,hogy ha néha azt is eszünk,amit már nagyon kivánunk persze mértékkel.
272. Vikyci (válaszként erre: 270. - Ani1982)
2012. nov. 26. 19:42

A kukorica szerintem is keményítő, én is gondoltam már a pattogatottra, amikor nagyon rághatnékom van.

Ettem már ilyenkor chipset is, vagyis nem az az igazi chips, de nem tudom mi a neve, burgonyaszirom talán (macifej alakú)

De én is várom az ötleteket!

271. Vikyci (válaszként erre: 269. - Ani1982)
2012. nov. 26. 19:39

Milyen az a kakaós tészta?

Nekem szénhidrát napon a paradicsomos tészta a favorit, holnap is azt fogok enni :-D

Na meg felfedeztem a tescoban egy zöldséges szószt, néha, ha nincs kedvem főzni, azt is bevetem. Van ugyan benne zöldség, ami keményítő lenne, de ennyi nekem belefér.

270. Ani1982
2012. nov. 26. 18:03
Helló mindenki! Tudnátok ajánlani keményítőnapra valami úgymond "nassolnivalót", mit lehetne napközben rágcsálni, nekem maga ez a "feladat" :)) hiányzik! A pattogatott kukoricát melyik nap lehet enni? Mert az egyik netes oldalon szénhidrát napra írja!?, de a kukorica keményítő, nem?? Segítsetek gondolkodni! Köszi! Szép estét Nektek!
269. Ani1982 (válaszként erre: 268. - Vikyci)
2012. nov. 26. 17:23
Köszi Vikyci! Én is rettentően sütis vagyok, mindenfélét bármilyen mennyiségben! Persze nem a diéta alatt! De látod erre nem is gondoltam, hogy hát igen a tésztájukban van tojás, és mégis ehetjük szénhidrát napon. Igen, a kefír a lángos tésztájában van, de így akkor kicsit megnyugodtam, meg a krumplipürének is örülök, mert nagyon szeretem én is, de eddig nem mertem megcsinálni! Köszönöm, ez most nagyon felbátorított! :-D Hajrá nekünk! Egyébiránt ma keményítőnapom van, zöldéges rizs minden mennyiségben (lusta voltam főzni)! Holnap szerintem megint kakaós tésztát eszem (szénhidrát nap), nagyon szeretem, úgyhogy kihasználom, hogy ehetek! Vacsi még nem eldöntött! Gyüminapomon meg fogok enni egy kis pisztáciát, azt például már alig várom!
268. Vikyci
2012. nov. 26. 10:16

Én szénhidrát napon szoktam enni palacsintát is (na jó, elég ritkán), vagy ha épp van otthon valami süti, akkor abból is.

Sajnos elég sütis vagyok, mármint ha van, nem utasítom vissza, viszont megsütni általában lusta vagyok. Sütit venni sose szoktam, nekem a cukrászdai és a bolti is nagyon "mű".

267. Vikyci (válaszként erre: 266. - Ani1982)
2012. nov. 26. 10:12

Bevallom, teszek bele kevés tejet, és margarint. De csak éppenhogy, csak hogy puhítsam kicsit, mert a nagyon habosra kevert pürét nem szeretem.

Elvileg a hivatalos diéta leírásban szénhidrát napra írja a tortát, amiben tojás is van, szóval ha ezt nézzük, ehetsz nyugodtan kefíres lángost (gondolom a tésztájában van a kefír, nem pedig a tetejére teszed)

266. Ani1982 (válaszként erre: 265. - Vikyci)
2012. nov. 25. 21:19
Hogy készíted el a krumplipürét, tejjel? Mert ugye az fehérje, én azért nem eszek mostanában krumplipürét! Szívesen fogadom az ötleteket! Vagy ha van kevés az alapanyagban, az nem gáz?! Például akkor kefíres lángost lehetne enni szénhidrát napon? Ötleteljünk! :-)
265. Vikyci
2012. nov. 25. 20:04
Holnapra keményítő napra krumplipürét csináltam, és főztem hozzá paradicsomos babot, hogy ne legyen túl unalmas a krumpli.
264. Vikyci (válaszként erre: 261. - Ani1982)
2012. nov. 25. 20:03

köszönöm! ez nagyon jól hangzik!


hasonlót csináltam régebben én is, mikor még Angliában laktam, és a gyerekeknek kellett vacsit főzni. Én úgy csináltam, hogy a csirkemellet kilapítottam, majd fokhagymás tejbe áztattam. Tejfölt, tojást, sót, borsot és reszelt sajtot összekevertem, aztán ezt a masszát és a melleket rétegezve raktam a sütőformába (nem tudom a nevét, olyasmi mint az őzgerinc, de nem bordás). Volt, hogy a rétegek közé füstölt bacon szeleteket is tettem, aztán mehet a sütőbe.

263. Katagi
2012. nov. 25. 17:21

Köszönöm a megértő szavakat! Úfgy gondolom, az embernek a lelkiismeretével kell tudni elszámolni... Loranti! Esetleg a reggeli gyümöcshöz egyél egy kanál zabkorpát vagy Korpovit kekszet. Én is szoktam, mert savat csinál a gyomromban a gyümölcs.

Ani! Ez a recept fantasztikusnak tűnik, megcsinálom!

262. loranti
2012. nov. 25. 12:51
Sziasztok!Köszönöm a biztató szavakat!Nos el döntöttem elmegyek gyomortükrözésre!Majd az megmondja mi a a baj!Este kb 100 oldalt néztem meg evvel a bajommal kapcsolatban,és kb 95 stimmelt rám!Ami nem más mint gyomorfekély!Nem egy súlyos gond MÉG!Ezért felfüggesztem az orvosi diagnózis idejéig a diétát,és ki is kérem a tanácsát hogy egyáltalán javasolja e ezt nekem!Nem szeretnék lerobbanni ezért döntöttem így!Addig eszek persze komótosan ....és majd meg látjuk!Ja meg egy vérvétel sem árt azt hiszem!Bízom benne hogy semmi gond nem lesz:)))
261. Ani1982 (válaszként erre: 259. - Vikyci)
2012. nov. 25. 12:11

Szia Vikyci! Íme:

Sajtos csirketorta


Hozzávalók:

- 3 csirkemell kifilézve, lebőrözve, vékony szeletekre vágva,

- 30 dkg szeletelt bacon szalonna,

- 15 dkg gépsonka vagy más száraz sonka,

- a panírozáshoz liszt, tojás, fél kg reszelt sajt (fele-fele arányban trappista és füstölt sajt),

- kevés só.

A csirkemell szeleteket kicsit meg kell sózni, lisztbe, felvert tojásba, prézli helyett pedig reszelt sajtba kell forgatni. Egy közepes méretű tűzálló edényt kiolajazunk, és az alját sugár alakban, körben kirakjuk bacon szalonnával úgy, hogy a szeletek túllógjanak a tál szélén.

A szalonnabélésre egy réteg panírozott húst, majd egy réteg gépsonkát teszünk. Addig kell rétegezni felváltva, amíg el nem fogynak az alapanyagok. Ha elkészült, a tál szélén kilógó szalonnákat ráborítjuk.

Időközben a sütőt begyújtjuk, és az ételt az előmelegített sütőbe rakjuk. Közepes lángon kb. egy óra alatt átsütjük. A jénai tálat nem kell letakarni, mert a tál oldalán sistergő lé kibuggyan, s különben is így pirul meg szépen a körben felhajtogatott szalonna. Ha teljesen átsült az egész massza, tálra borítjuk, és akár mint a tortát sugár irányban, vagy párhuzamosan felszeleteljük. A kiborított torta alján a szalonnaszeletek szabályos mintázatot adnak.

A csirketorta azon melegében is, és hidegen is fogyasztható. Ha melegen tálaljuk, valamilyen szárazabb köretet, pl. párolt rizst adhatunk hozzá, de köret nélkül, idénysalátával kínálva is nagyon laktató.


U.i.: Mi úgy szoktuk csinálni, hogy nem forgatjuk bele reszelt sajtba, hanem szeletelt sajtot rétegezünk a húsra. Nem sózzuk meg előre a húst, hanem a tojásba rakunk egy kevés vegetát, de ezeket már lehet variálni.



Ez az "eredeti" recept, természetesen a lisztes panírt ilyenkor kihagyjuk! Nagyon ízletes, és laktató, és nem az az egyszerű csirke! :-D

260. Vikyci (válaszként erre: 254. - Katagi)
2012. nov. 25. 07:06

Szia!

Kitartást neked!

Túró rudit én is szoktam enni, tudom hogy nem kéne, de "munkahelyi ártalom".

Sajnos most nekem visszajött 1 kiló, valószínű hogy a fehérje napi zabálásom volt az oka, szóval csak én tehetek róla.

De sebaj, karácsonyra megpróbálok még legalább 2 kilót leadni!

259. Vikyci (válaszként erre: 257. - Ani1982)
2012. nov. 25. 07:03

Szia!

Milyen az a csirke torta, leírnád hogy készíted?

258. Vikyci (válaszként erre: 255. - Loranti)
2012. nov. 25. 07:03

Szia!

Normál, diétázós időszakon kívül mennyi zöldséget eszel? Arra gondolok, hogy most esetleg a májad nem bírja a több zöldséget, vagy bizonyos fajta zöldséget, amit megeszel. Hányingered nincs olyankor, amikor fáj?

257. Ani1982
2012. nov. 24. 20:10
Sziasztok! Együttérzek Katagi! Nekem okt.ben egy szimpla vírusos hasmenés miatt kellett abbahagynom a diétát, persze mindenki a fogyókúrámra fogta, így kicsit hagytam őket ebben a hitben, aztán most nov.ben újból nekiálltam! A 14.-15.nap körül kezdtem riadozni, hogy lehet, igazuk volt, de nem! Lehet, hogy nemcsak a "nemevés" dől el fejben, hanem esetleg a betegségek kiküszöbölése is! Persze, senki nem kívánja, hogy fájjon, úgyhogy tégy belátásod szerint, csak NE ADD FEL! Ma gyümi napom van, alma, banán, mandarin volt terítéken, meg sok folyadék, mert picit éhes vagyok! Holnap csirketortát eszek, valamilyen savanyúsággal, még nem t'om mi lesz a köret! Hajrá Nekünk! Vikyci Neked is jobbulást!!! St.Gabi köszönöm a receptet, ki fogom próbálni, mert nagyon jól hangzik, és szeretem a hozzávalóit is! :-)
256. loranti
2012. nov. 24. 19:15
Szia Katagi!Nagyon sajnálom a történteket!Csak jobbakat tudok kívánni!Azért is mert így bizony nehéz minden megkötött dolgot tartani!Az ember ha ideges akkor bizony gyorsan csábítható :))Ne csüggedj minden rendben lesz!
255. loranti
2012. nov. 24. 19:13
Sziasztok!Ma nagyon le tört a szarvam!Mivel sajnos megint elért amitől féltem!Ugyanis akár hányszor diétáztam mindig a jobb oldalamon a bordáim alatt elül iszonyatosan fáj és ég!Ez mindig így volt idáig ha diétáztam!Ma megint el kezdte és már annyira fájt hogy majdnem elájultam!Pedig ez nem egy kemény bírhatatlan koplalós diéta és mégis!És mivel ma disznó vágás volt így ettem illetve kóstolgattam némi zsírosabb dolgot is!Ma gyümölcsnapon volt elvileg!Na de legalább elmúlt!Én nagyon zsírszegényen eszek amúgy lehet ez a baj!Már voltam orvosnál is anno mert azt hittem epekövem van!De szerencsére az nincs!Na mindegy !És nagyon kétségbe vagyok esve hogyan is folytassam így!Nem igaz hogy ilyen hülyeségek törnek le engem!De persze szenvedni sem akarok!Esetleg valami ötlet?Nem hiszem hogy gyomor probléma lenne mert amúgy rendesen ettem ezek előtt is!De abbahagyni meg nem fogom!Tökre le csüggedtem :(((((lehet hogy marad a kalóriaszámlálgatós diéta akkor azért kicsit jobb volt!Elviselhetőbb!
254. Katagi
2012. nov. 24. 14:48
Hú, de jól összejöttünk! Köszönöm, Loranti a megértő szavakat. Apósom kórházban agyvérzéssel, egyedül él, vannak állatok. Ezt kell megoldanunk, és kicsit nehezen bírkózom vele. Ma fehérje napom van, de ebéd után (tejfölös gombás pulyka)ettem egy Túró Rudit :-(( Ma reggel megráztam magam, hogy "tessék odafigyelni" és próbálom újult erővel, látva a sikereket, folytatni!Vikyci jobbulást! Csirkeszárnyat én is imádom! Keményítőnapon csináltam sütőtök krémlevest. A család távol tartotta magát tőle, nekem nagyon ízlett! És újdonság volt a menüsoromon.
253. Vikyci
2012. nov. 24. 14:07

Sziasztok!

Gyümi napom van ma, eddig még csak 2 almát ettem. Sajnos kicsit megfáztam, így nem is kívánom a kaját, inkább sok teát iszok.

Holnapra vettem csirkeszárnyat, sütőzacskóban fogom megsütni, és savanyú káposzta lesz mellé, hátha kiűzi belőlem a bacikat.

252. St.Gabi
2012. nov. 24. 10:24
Szia Ani.A sült babhoz megfözöm a babot répával,fok és vörös hagymával,zöldséggel kevés lével,megfüszerezem soval borsal ,bepirositom olajon töröttpaprikával.Sütök sok vöröshagymát olajon,erre is teszek a végén,mikor megsült a hagyma töröttpaprikát,nem párolom a hagymát csak sütöm.Mikor kész a bab ,akkor egy kis magasitott tepsibe,vagy tüzállo edénybe megsütöm a sütöbe.Addig,amig egy picit megpirul a teteje.Én levecsesre csinálom egy picit,nem szeretem,ha száraz.
251. Ani1982
2012. nov. 23. 22:34
Sziasztok! Loranti csak ámulok és bámulok a lelkesedéseden, kívánom, hogy ez kitartson. Valóban szerintem is a víz miatt indult be ennyire az elején, de ez legalább még nagyobb lendületet ad az embernek! Én félek kicsit a karácsonyi torkosságomtól, még nem mertem kiszámolni, hogy melyik nap mire esik. Meg hát sütni is fogok, ott meg nem árt, ha az ember kóstol! ;-) Hajrá Mindenkinek!
250. Ani1982 (válaszként erre: 249. - St.Gabi)
2012. nov. 23. 22:32
Szia! Szerintem az óriási, hogy 13 nap alatt 3,5 kg!! Nekem ma volt a 19., de én majd a 30. napnál állok mérlegre, én félek a stagnálástól, illetve, hogy visszajön esetleg pár dekácska! Nagyon ügyi vagy! Leírnád, hogy készül a sült bab? Jól hangzik nagyon! Nekem ma szénhidrát napom van, ez mindig feltölt, ha csak egy pici csokit, vagy ropit ehetek, már minden oké. Káposztás tészta volt a menüm.
249. St.Gabi
2012. nov. 23. 17:00

Sziasztok.Nekem ma van kemenyito napom.sult babot ettem vacsira parolt krumplit eszem.Nekem 13 nap alatt 3.5 kilo ment le.en nem iszok teat,csak vizet.

Mindenkinek sok kitartast es szerencset a fogyashoz.

248. loranti
2012. nov. 23. 10:50
Szia!Kedves Katagi!Sajnos vagyunk evvel így néha!Szerencsére még most nem estem csábításba!Sőt kiszámoltam hogy még Karácsonykor sem fogok kimaradni semmiből!Mert pont 27.-ére esik a gyüminap!Így ehetek minden mást!Ne idegeskedj,mert avval csak ártasz magadnak!Bár könnyen mondom ha nem is tudom az okát! :)
247. Katagi
2012. nov. 23. 10:41
Loranti! Valószínűleg a víz távozott ilyen lendülettel. Én is iszom 2 l teát, nem csak zöldet. Sajnos, a következő napokban ez leáll. De attól még tart a fogyás. Ügyes vagy, hajrá. Én most kicsit megkeveredtem. Családi események vannak és nehezebben oldom meg hogy azt egyek amit kell. Meg ideges is vagyok ezek miatt, és becsúszik nem megfelelő étel, néhány falat. De azért igyekszem.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook