Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 babát tervezünk 😊 fórum

2023 babát tervezünk 😊 (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
274. Kittyce (válaszként erre: 273. - Cinccino)
2023. jan. 4. 11:32

Jogos, az én férjem is azt szívja, amit a tiéd. Ennyire vagyok képben. 😜😅 Igen, nálunk is a stresszre fogja meg és szintén ez volt a forgatókönyv. Igazából az a baj, hogy én hiába mondtam neki korábban, hogy légyszi tedd le. Mondta hogy ez nem így megy, ezt neki kell éreznie és meghoznia. Aztán látta, hogy oda vagyok amikor sikertelen hónapot zárunk.


Nekem különösebbet nem mondott, nem is akartam. 😅 Én csak gyors beugrottam egy beutalóért a körzeti dokihoz, hogy minél előbb (még ebben a ciklusban) le tudják venni a vért és legyen kép a hormonjaimról, amikor a saját dokimhoz megyek 2 hét múlva.

273. cinccino (válaszként erre: 271. - Kittyce)
2023. jan. 4. 11:25

Igen megpróbálok most már normálisan enni. És beszélek a férjemmel is sokadjára. Eddig mindig azzal nyugtatott, hogy még nem telt el sok idő de most már 1 évnél tartunk, úgyhogy ő jön. Ő iqost szív (vagy hogy kell írni 😅) ami gyengébb mint a saját cigije de olvastam hogy a dohány hevítése alig jobb mint az égése. Egy időben leszokott már de sok volt a stressz és vissza szokott sajnos.

Neked mit mondott a doki?

272. cinccino (válaszként erre: 269. - Kiskacske)
2023. jan. 4. 11:22
Ne is mondd, a mai konzultáció 40 ezer forint volt hála az év eleji áremelésnek. Még a doki is meglepődött rajta hogy mennyit elkér ezért az eü centrum. De a sok vérvétel meg nőgyógyászati vizsgálat tényleg kellemetlen egy idő után az árról nem is beszélve. És lehet közben kiderül, hogy a férjen múlik nem is rajtunk. Dühítő..
271. Kittyce (válaszként erre: 266. - Cinccino)
2023. jan. 4. 11:22

TSH-ra, akárcsak a cukorra meg minden betegségre a táplálkozás hat a legjobban! Meg persze a sport! Próbáld meg kiiktatni vagy legalább csökkenteni a finomított szénhidrátokat (fehér liszt, fehér cukor) és rostban gazdag élelmiszereket fogyassz! Friss zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű pékaruk! Szorítok nagyon!!

A férjeddel tényleg beszélj, hogy szintén legalább csökkentse és lásd az igyekezetét. Az én férjem is dohányzik, de Ő ezt az ecigit szívja. Édes, mert Ő magától szeretne változtatni, sőt el is kezdte, de mondta és látom is hogy nagyon nehéz. Mégis csak egy függőség, amit évek óta csinál. Viszont jól esik, mert Ő pont azt mondta nekem, hogy látja rajtam hogy mindent megteszek a tudásom szerint, csomó vitamint vettem magunknak meg ilyenek és hogy neki is tennie kell lépést. Amúgy kivizsgálást is inkább Ő szeretné, a napokban keres dokit.

Ami engem illet én is most jöttem haza a dokitól. Kaptam is beutalót, holnap megyek a ciklus 3.napi vérvételre.

270. cinccino (válaszként erre: 268. - Kiskacske)
2023. jan. 4. 11:20
3 pontos terhelésen voltam. Nekem azt mondta hogy a rendeződött inzulin hatással lehet a TSJ-ra is. De nekem az arcom is elég problémás tini korom óta és lehet emiatt van ez is. Szóval ha más nem de legalább emiatt megpróbálom majd. Csak a stresszes időben pont a cukros kaja volt a megmentőm 🙈
269. kiskacske (válaszként erre: 266. - Cinccino)
2023. jan. 4. 10:38

A férjes dolog: Én pont nemrég mondtam neki, hogy szeretném ha odafigyelne ő is, mert ez nem fair, hogy én szenvedek, meg látható összegeket költök el orvosokra miközben nem csak rajtam múlik a dolog. 😞


Kitartást. ♥

268. kiskacske (válaszként erre: 266. - Cinccino)
2023. jan. 4. 10:36
3 pontos terhelést nézess, nekem ez azért fura, mert nekem az inzulinom szar (szerintem fenn van még a cukorterhelésem eredménye a profilomon), de a THS-em 1,3
267. 4e1f95216a (válaszként erre: 266. - Cinccino)
2023. jan. 4. 10:27
Kitartás. Beszélj a férjeddel is mindenképpen.
2023. jan. 4. 10:25

Képzeljétek el ugye új endokrinológusnál voltam (aki nőgyógyász is). És azt mondta, hogy a 2,9 TSH-ra felesleges szednem a gyógyszert mert 2,4 vagy 2,9 az érték az a teherbeesést nézve mindegy. Ellenben az inzulin terhelés eredménye alapján elhúzódó az inzulin válasz ezért azt javasolja, hogy a cukrot kerüljem teljes mértékben. Valószínűleg a TSH is emiatt magasabb mert összefügg a kettő.

Olyan mérges vagyok, hogy fél éve szedem a gyógyszert ahelyett, hogy szólt volna az előző doki, hogy nézessek cukor és inzulin terhelést.

Vittem a párom spermaanalízis eredményét is, arra ő is azt mondta hogy nem jó, alacsony a sperma szám. Rá meg azért vagyok mérges mert dohányzik és nem képes leszokni. Itt az ideje, hogy ő is áldozatot hozzon de félek, hogy nem fogja komolyan venni 😞

265. kiskacske (válaszként erre: 264. - Cinccino)
2023. jan. 4. 10:20
Én február elején megyek endokrinológushoz (most egy másikhoz), bár nem tudom mit mond majd, a hónapban kellene a hormonpanel is :D
264. cinccino (válaszként erre: 263. - Kiskacske)
2023. jan. 4. 08:49
Én sem teszteltem végül, szerintem nem mutatná ki rendesen. Közben ide értem a dokihoz, kíváncsi vagyok ő mit mond 😣
2023. jan. 4. 08:11
Erőt vettem magamon, még nem teszteltem. 🙈🤞 És megbeszéltem magammal, hogy pénteknél előbb nem is kellene. Az már kb 4 nappal a nemvárt előtt lesz.
262. *kardvirág* (válaszként erre: 259. - 4e1f95216a)
2023. jan. 4. 06:31
Azért manapság egyre többen szülnek 40 felett is. Nem kirívó az. :)
2023. jan. 4. 06:29

Néha én is így érzek. Kicsit irigy vagyok arra, akinek már van gyereke.


A ciklusomhoz szabályosan számolva ma kéne lennie a peteérésnek. Majd meglátjuk az esti tesztet, de a tegnapi is olyan volt, mintha...

260. 4e1f95216a (válaszként erre: 253. - Cinccino)
2023. jan. 4. 04:42

Kívánom örömödben pityerehk mikor meg látod a pozitív terhességi tesztet 🙏😘

De mindenkinek azt kívánom

259. 4e1f95216a (válaszként erre: 255. - ManóBubi)
2023. jan. 4. 04:40

Nagyon tudom mit érzel...első gyereknél 1 év telt el, 19 voltam és makk egészséges nem értettem miért nincs még baba. Mondjuk annyival szerencsés voltam akkoriban senki sem szólt a korombeliek közül talán 1 osztálytársam de azzal nem is beszéltem. Net se nagyon volt még, így nem került napi szinten az arcom elé a sok boldog kismama. De azért rossz volt, nagyon. Anyum is akkor halt meg.


Most annyival könnyebb megint hogy most meg ebben a korban már senki sem szűk az ismerőseim közül ugye 40 felett már mindenkinek nagy gyereke van ☺️ persze még csak most kezdtem de is ettem magam és félek is legyen és minden rendben legyen.

Aztán majd jönnek a beszólások hogy ilyen idősen, meg lassan unokád lesz meg tök öreg leszek mire a gyerek felnő....

Nem egyszerű, de sosem érdekelt ki mit gondol ez az én életem.

Sikerülni fog mindenkinek 🙏

258. cinccino (válaszként erre: 257. - ManóBubi)
2023. jan. 3. 21:53

Úgy legyen 😊🤰


A teszteléssel meg lehet várok akkor. Majd holnap úgyis okosabb leszek a doki után.

257. ManóBubi (válaszként erre: 253. - Cinccino)
2023. jan. 3. 21:41
Hamarosan mi is átéljük! ❤️
256. ManóBubi (válaszként erre: 252. - Cinccino)
2023. jan. 3. 21:40
Akkor valóban még kéne várnod.😕🍀
255. ManóBubi (válaszként erre: 251. - Kittyce)
2023. jan. 3. 21:39
Igen sajnos ismerem én is ezeket az érzéseket. Szerencsére nem mindennapos, az ünnepek alatt kicsit nehezebb volt. 😞Nézni a karácsonyi csoportképeket, mindegyiken fogja nővérem a pocakját. Dühös voltam rá, amiért meg szégyelltem magam. 😞 Nyilván felé nem mutattam. De most újra meló mától, legalább kicsit jobban le leszek foglalva. 😊
254. ManóBubi (válaszként erre: 249. - 621bb5db60)
2023. jan. 3. 21:34
Ugyanezek az érzések voltak bennem is. Hogy nem ér, most én jövök, én esküvőm volt, most nekem kellene örülni stb.. nővéreméknél is mindhárom rögtön.. 😞
253. cinccino (válaszként erre: 251. - Kittyce)
2023. jan. 3. 21:21
Együtt érzek veletek, ezeken én is átmentem többször is. Azt éreztem igazságtalan az élet.. a baráti társaságban én voltam az első aki babát tervezett és most én vagyok az akinek még mindig nem jött össze. Közben ismerek olyat aki endometriózis mellett vár babát, és ilyenkor mindig azon gondolkodok, hogy én állítólag teljesen egészséges vagyok és nem sikerül, aki meg papíron meddő annak meg igen. És nem tőlük irigylem, örülök, hogy ők sikerrel járnak de már nagyon várom azt a napot, hogy én legyek az aki várandós ahelyett aki sokadjára bőg a negatív teszt/menstruáció felett.
252. cinccino (válaszként erre: 247. - ManóBubi)
2023. jan. 3. 21:18
Naptár szerint most szombatra, ha ovuhoz nézem akkor hétfő/kedd. Szerintem ilyen korán nem is mutatja a teszt rendesen 😐
251. Kittyce (válaszként erre: 248. - ManóBubi)
2023. jan. 3. 21:09

Annyira értem és tudom, amit írsz! Én ugyanezt érzem és tartok tőle. Arról meg ne is beszéljünk, amikor családtag, barátnő kérdez rá, hogy gyerek lesz? Mikor szeretnétek? Tudom vagyis gondolom, hogy ebbe emberek nem gondolnak bele, de akkorát döffnek például belém. Ezt most valamiért hatványozottan élem meg, főleg hogy most már megint egy újabb ciklust és reménykedést kezdünk. Én mondjuk a Facebookot és a social platformokat azért töröltem le, mert éreztem, hogy frusztrál és nem rak az életemhez, sőt mi több amit Te is írtál hogy csak rágódom másokon. Nekik is jön? Még egy baba? Nekik ilyen 'egyszerű'? Aztán a férjem mindig visszahoz, hogy nem látunk mögéjük sem. Kitudja min mentek keresztül, mégis valamiért elkezdem. Pedig tényleg, komolyan nagyon örülök másoknak is, de egy 'egészséges' féltékenység bennem is van. Nekem miért nem? Miért ilyen hosszú...

Gondolom ismeritek ezeket a gondolatokat és érzéseket. Néha jobban felerősödik, máskor jobban kezelem. Ez a kettősség. Amúgy is ilyen vagyok, de nagyon ki tud ez készíteni. Na most jól kifakadtam. Bocsi.. 🫣

250. kiskacske (válaszként erre: 248. - ManóBubi)
2023. jan. 3. 20:49
Ugyanez, mikor az egyik ismerősömnek 2 hónap után összejött olyan rossz volt.. sajnos missed ab lett, de annyira mérges voltam, hogy nem ment azonnal orvoshoz.😩😩
249. 621bb5db60 (válaszként erre: 248. - ManóBubi)
2023. jan. 3. 20:22
Nálam is ez volt, mielőtt a kislányom összejött. Az esküvőnk után már nem védekeztünk és reméltem, h hamarosan bekopogtat a gólya. Erre tesóm bejelentette, h jön náluk a harmadik. Arra gondoltam, h ez nem ér, most én jövök! Dühös voltam rá és szégyelltem magam ezért az érzésért. Nem tudtam nekik igazán örülni. Főleg, h nekik mindhárom hamar összejött, nekünk meg már hónapok óta nem sikerült.
248. ManóBubi (válaszként erre: 244. - 621bb5db60)
2023. jan. 3. 19:57
Bennem van egy félsz, hogy hamarosan egy közeli családtag vagy barátnő bejelenti, hogy terhes. Tulajdonképpen nyár óta, mióta nővérem bejelentette, hogy érkezik a 3. Örülök mindenki boldogságának, de ugyanakkor tudom, hogy ha még valaki bejelenti, én teljesen összeomlok. 😞 Olyan szar kettős érzés. Most unokanővéremék is rajta vannak, 2 hónapja. Facebookon/instán ugyan sok ilyen bejelentéssel találkoztam főleg az ünnepek alatt, szomorkodtam is miatta, hogy ez nem igazság, ő is terhes, ő is bejelentette, nekünk miért nem jön? De az sztem lelkileg sokkal jobban megérint, ha hozzám közelálló bejelenti/bejelentené. Annyira félek, hogy rosszul is fogom lereagálni az ilyeneket. 😞 És mindez a féltékenység miatt. Rohadt szar kettős érzés.
247. ManóBubi (válaszként erre: 241. - Cinccino)
2023. jan. 3. 19:50
Majd írd meg az eredményt!😍 Mikorra nem várod?
246. ManóBubi (válaszként erre: 240. - Kiskacske)
2023. jan. 3. 19:49
Kitartás! 😄😄😘
245. ManóBubi (válaszként erre: 237. - Kittyce)
2023. jan. 3. 19:48
Jajj én már a 3-4 hónapot is olyan hosszúnak érzékeltem. Tényleg valahogy más, ha az ember benne van. 😞
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook