Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
5533. Lion83
2013. ápr. 13. 10:02
Szép Jó reggelt! Szerintem engem az készít egy kicsit ki, hogy az én kislánykám nem tud elleni egyedül! Amikor alváshoz készül...magától nem alszik el, tehát kb. napi 5X el kell ringatnom! Belegondoltam, az olyan mintha kb. 8kg-os zsákot emelgetnék és tartanék 10-15 percet. Magától a játszószőnyegen, a kiságyba, a földön...stb. soha nem alszik be. Addig nyöszörög, sír...míg el nem altatom. Na de nem panaszkodom. El kellene kezdeni sportolni, mert ez így nem állapot!
5532. kadri84
2013. ápr. 12. 19:20
Sokszor úgy érzem én is, hogy nem bírom a tempót, bár az én babám még nem igen mocorog. Elég nyugodt típus, a játékok érdeklik, de nem akar utánuk "mászkálni". Még nem forog és nem mászkál el az ágyon sem. Mondjuk ő a kiíráshoz képest két héttel korábban született, eddig is tapasztaltam, hogy ezzel a két héttel csúsztatva csinál dolgokat. Ettől függetlenül mosolygós, nyugodt baba.
5531. _Lina_
2013. ápr. 12. 19:19

Szerintem csak tavaszi fáradság lehet a háttérben :)


Én nem vagyok fáradt a kicsi melett :)

Meg amúgyban sem ^^

Pl.: Ameddig a picim ébren van s már nem játszunk aludni készül, meg szoktam várni hogy elaludjon - olyankor bent tevékenykedek.


Ha elalszik kimegyek az udvarra és ott is pakolok :)

(Amikor felkel azt igen hangossan jelzi^^

5530. Lion83
2013. ápr. 12. 18:29
Azon gondolkoztam, hogy mit kellene szednem? Én úgy le vagyok lassulva a kicsihez képest. Amikor alszik, akkor kell pörögnöm, amikor fenn van, már akkor is pörögnöm kell. Nem tudom! Ti hogy vagytok ezzel? Kinek mi a titka? Vagy csak tavaszi fáradság? Sokszor jó lenne 2 belőlem! :)
5529. lucka
2013. ápr. 12. 17:25
Jaj lányok használjátok ki ezt a pár hetet, ami még van addig amíg elkezdenek nagyon mocorogni :) nálunk már a franciaágyon bárhova elmászik, persze azért még nem tökéletes a technika, de a lényeg megvan: megszerezni a laptopot :) vagy bármit ami nem azért van ott, mert neki játék. :) de ugye az én fiam idősebb nálatok mert ő októberi, csak azért ragadtam itt mert novemberre vártuk és ha már veletek kezdtem, nem megyek át máshova :)
5528. Lion83
2013. ápr. 12. 15:16
Mi is tegnap óta intenzíven hátról hasra fordulunk...csak egy pillanatra hagyom ott a kiságyba (kb.10 másodpercre) és meg is fordult. Ezzel annyi a gond, hogy visszafele nem megy és hamar elfárad. Akkor meg azért sikongat és sír, hogy visszafordítsam...utána kezdődik minden elölről. Már a fenekét is kezdi fel alá mozgatni. Olyan aranyos!!! Nálunk sem volt ma jó idő...talán holnap!
5527. nana21 (válaszként erre: 5521. - Zsocicc)
2013. ápr. 12. 13:59
Igen,durván hangzik pedig ha belegondolunk abban az időben nem nagyon kapták meg az anyukák a babákat a szülés után és nem volt túl szoptatás párti a világ sem akkor persze,hogy nem volt elég az anyatej...Amúgy meg az még gondolom abból az őskorból van amikor a nők 6 hét után visszamentek dolgozni.Mint nagymamám is.
5526. _Lina_
2013. ápr. 12. 12:51

Sziasztok :)

Sajnos ma lóg az ég lába.. :/

Tegnap mi is kint volzunk sétálni, illetve nézelődni :)


Kébzeljétek már lassan 1 és fél hete megy az hogy a picim hátról hasra akar fordulni, és ha nem jön össze akkor sír..

De ma reggel villám gyorsan megfordultunk :)

Már hasról is hátra is tudunk fordulni :)


Hüm nekünk 20-án lesz majd 5 hós a bébink az még picit odébb van :D

5525. kadri84
2013. ápr. 12. 08:01
Szép jó reggelt mindenkinek! Nálunk megint borús az idő, egy kicsit esik is. Remélem délutánra szép idő lesz, mert jó lenne ma is egy nagyot sétálni.
5524. kadri84 (válaszként erre: 5516. - Lion83)
2013. ápr. 11. 22:16
Én már annak is örülnék, ha csak a hozzátáplálás lenne gond, ma szinte minden evést egy óra visítás előzött meg, pedig éhes volt a drágám. Nem tudom mi lehet ez, és ami a legrosszabb, hogy az orvosok sem. Egyenlőre nem fogy, így azért akkora vész nincs. Egyébként nálunk magán úton 10000 Ft volt a vizsgálat, kicsit soknak is találtam, mert semmilyen műszeres vizsgálat nem volt.
5523. zsocicc (válaszként erre: 5522. - Lucka)
2013. ápr. 11. 21:24
Akkor lehet, hogy ez most mégis növekedési ugrás nálunk is. (Végre az első.) Tegnap voltunk 5 hónaposak. :) Ma pedig átlagban kétóránként szopi volt...és még nincs vége a napnak.
5522. lucka (válaszként erre: 5521. - Zsocicc)
2013. ápr. 11. 20:04

szerintem mi nagyon hasonlóan gondolkodunk :)

ezt majd én is megpróbálom hogy a kezébe adom a kanalat, hátha nagyobb lesz a siker, bár nálunk nem volt kiköpködés, de pár kanál után megunta és sírt. A növekedési ugrásokról én is neten olvastam, de nekünk amúgy sem a "nagy könyv" szerint jöttek, mert 2 hetesen volt egy, aztán a 6 hetes kimaradt, utána a 3 hónapos napra pontosan kezdődött, de most 5 hónaposan is volt egy, pedig ilyenkor nem kellene.

5521. zsocicc
2013. ápr. 11. 15:05

Sziasztok!

Gondoltam beszámolok a mai almás élményünkről. Főzve szürőn átrpéselve próbálkoztunk ma, de most is kinyomkodta a nylvével a szájából, amit sikerült belevarázsolnom. Ekkor jött a nagy ötlet, hogy csak eg picit raktam a kanálra, azt meg a kezébe adtam. Mivel mindent egyből a szájába tesz, így berakta a kanalat is az almával együtt. :) Én meg nagyon örültem. Kb 3 kanálnyit megettük így, ami a korábi 3 alkalomhoz képest nagy előrelépés. :)

Mi tápszert az ünnepek körül ettünk egy kétig, kegészítésként, mert valamit elkaptam és nem nagyon tudtam szoptatni. Nestlé HA-t írt fel nekünk a doktornéni még a hazaérkezéskor, amit megígértem, hogy csak végső esetben fogok használni. (És akkor nagyon jól jött, mert Lea visított az éhségtől, nekem meg nem volt tejem.) A lényeg, hogy utána sok fejéssel sikerült visszahozni, és 2013-ban még nem nyúltunk tápszerhez. :)

A növekedési ugrásokról annit, hogy nekünk sem beszélt róla senki, de olvastam róla több helyen, ezért mindig nagyon figyeltem, amikor aktuális lett volna, de Lea nem kért sűrűbben enni. Most először eszünk sűrűbben, hogy megvan a mensim, és Lea nem hajlandó túl sokat enni egyszerre (vagy nem is tud.) Én meg persze adok neki, amilyen sűrűn elfogadja, nehogy most apadjon a tejcsi.

A Mit egyen a gyerek? könyvet én is megnéztem (anyukámé volt), hát nagyon durva, hogy pár hetesen almalevet ajánlanak...

5520. lucka (válaszként erre: 5515. - Kadri84)
2013. ápr. 11. 12:53
ha a speciális tápszer nem segít, akkor tényleg nem tejcukor vagy tejfehérje érzékenység a gond. Nekünk a hasfájásra a hordozás vált be legjobban, de 2 hós korára úgy-ahogy, 3 hós korára meg teljesen kinőtte.
5519. _Lina_
2013. ápr. 11. 10:25

Nekem a terheség alatt nem hulott a hajam, csak a vége felé néha már szédültem :/

De Én szedtem Mama vi-tet és az helyre is rakott :)

Székrekledésem egyáltalán nem volt :)


Mi Miluppa tápit eszünk :)

Még csak a naturt de 6 hóssan kipróbáljuk a vaniliássat vagy a sztracsatelássat :)


Szegény babus akkor nagyon hasifájós lehet =(

Nálunk az Édes kömény tea be vállt 2x ha adtam neki azota mint ha ki cserélték volna a csajszit XD

Mostanság reggel fogad egy hatalmas kaki adag..


Fu :s Ma reggel azt hittem elájulók... Olyan brutális büdös volt a széklet :s (Lehet hogy egy proz megirigyelte volna XD)

5518. Lion83 (válaszként erre: 5517. - Libli)
2013. ápr. 11. 08:37
Én eleinte a céklából préseltem ki...de nagyon időigényes munka (nagy meló) Nem tudom, hogy a babuci mellett van e energiád. Meg hajlamos voltam lustaság miatt így kihagyogatni napokat. Utána vettem egy nagyobb kiszerelésű céklalevet (almával volt ízesítve) Akkor minden nap megittam, azért is mert féltem, hogy felbontás után le fog járni és kár lett volna kidobni a maradékot! Szóval ösztönzött, hogy igyam minden nap. Szerintem a boltban kapott céklalé is ugyanolyan jó! A dm-be láttam 1 literes kiszerelést, de privibe megírom, hogy én melyiket ittam! :)
5517. Libli (válaszként erre: 5513. - Lion83)
2013. ápr. 11. 08:26
A cékla levére én is gondoltam, csak azt nem tudom, hogy a kész pl. üveges cékla levét kell inni, vagy a céklát kelll gyümölcscentrifugán lepréselni és azt a levet meginni, ami valókában kijön belőle. Te melyiket ittad?
5516. Lion83 (válaszként erre: 5515. - Kadri84)
2013. ápr. 11. 08:24
Köszönöm a választ, azért is kérdeztem, mert ha a hozzátáplálás további gondokat okoz, akkor mi is felkeresünk egy szakorvost. Milyen költséget jelent egy ilyen vizsgálat?
5515. kadri84 (válaszként erre: 5514. - Lion83)
2013. ápr. 10. 23:17
A gasztroenterológust magunktól kerestük fel és a "diagnózist" az általunk elmondottak alapján állította fel, valamint megnyomkodta Dorci hasát, és megállapította, hogy nagyon szeles. Ezért írta fel a speciális tápszert. Én még mindig nem vagyok benne biztos, hogy a tejcukor vagy tejfehérje érzékenység a valódi probléma...
5514. Lion83 (válaszként erre: 5512. - Kadri84)
2013. ápr. 10. 21:50
Kedves kadri84! Mi is ezeket használtuk + Gripe watert, szőlőmag párna. Semmi nem segített! Bár mi már kinőttük! De arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy a gasztroenterológus orvost magatoktól kerestétek fel? Milyen vizsgálat alapján állapította meg, hogy mi lehet a gond?
5513. Lion83 (válaszként erre: 5507. - Libli)
2013. ápr. 10. 21:46
Kedves Libli! Én a cékla levét tudom ajánlani, minden mennyiségben. Terhességem alatt vészesen vashiányos voltam. A vastabletta megfogta a hasamat (nem gyengén) ezért kipróbáltam a céklalevet. Minden nap 2-3 dl ittam. Utáltam a céklát, de utána megszerettem. A vérképem, nem romlott, sőt a vas még javult is. Pedig vastablettát nem szedtem. Az anyagcserémet pedig annyira beállította, hogy a terhesség ideje alatt...nem volt gondom a székrekedéssel.
5512. kadri84 (válaszként erre: 5486. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 21:04
Soha nem adom fel :-). Egyébként próbáltam már szinte mindent a hasfájásra (espumisan, infacol, édeskömény tea, Biogaia...), de egyik sem használt szinte semmit. Most Milumil pregomin tápszert kap Dorci, mert a gasztros orvos szerint vagy tejfehérje vagy tejcukor érzékeny, de ezt kideríteni csak egy éves kor után lehet. Mióta ezt esszük, azóta azért lényegesen jobb a helyzet, bár gondolom a rossz íze miatt nem szívesen eszi meg. De ez van, remélem hamarosan elkezdik érdekelni a kanalas ételek és akkor talán jobb lesz a helyzet.
5511. Zsa- (válaszként erre: 5507. - Libli)
2013. ápr. 10. 19:18
Én vasat szedtem, de nekem a hormon. Vas melett nekem is gondom volt így szilvalekvárt ettem, abban sok van és babunak is jól jött. Bár ahogy írtam nekem az első mensi helyre is rakta a dolgot.
5510. nana21
2013. ápr. 10. 18:14
Milumil HA start optima mert apuka allergiás én pedig tejcukor érzékeny vagyok.
5509. nana21 (válaszként erre: 5495. - Lucka)
2013. ápr. 10. 18:11

Ebben mondjuk lehet valami.Én itt a hoxán olvastam először!!! a növekedés ugrásról amikor már túl voltunk a 3 hetesen is...Bár szerencsére akkor még nem kellett hozzányúlni a tápihoz mert rengetegsok tejem volt...Aztán valahogy megbetegedtem 2x januárban meg februárban is (igaz nem igazi mensi volt csak görcsöltem meg egy enyhe valami volt) de rendesen megcsappant a tejem...És hiába szopiztattam a picit sokszor meg próbáltam többet inni nem használt :( Estére már nem nagyon volt tej sajnos.Kérdeztem a védőnőt is,hogy ilyenkor mit tegyek azt mondta csak szoptassak.De olyan sokat sírt a pici :( Így esténként kapott egy adag tápit.Aztán odáig fajult a dolog,hogy már csak éjszaka szoptattam míg végül egy tüszös mandulagyulladás miatt szinte teljesen leállt a tejtermelődésem.Így lettünk kizárólagos anyatejes babából (aki egy nagyon ügyes kis szopizó volt)szinte kizárólagos tápisokká.Most szedek mindenféle bogyókat és fejek ilyen kis 20-40ml-ket mert a pici annyira megszokta a cumisüvegből evést,hogy már üvölt ha cicit lát.Így nem kínzom magunkat tovább pedig sajnálom,hogy így elrontottam a dolgokat de most már nem tudom visszacsinálni sajnos..

A témához visszatérve amikor már tudtam,hogy mivel állunk szemben már sokkal egyszerűbb volt.A 3 hónapos növ.ugrásnál 2 nap alattközel 20-22 alkalommal szopizott a lurkó és túléltük :) Volt,hogy szinte óránként de mivel tudtam,hogy csak pár nap így könnyebb volt :)

5508. nana21 (válaszként erre: 5491. - Rinike)
2013. ápr. 10. 17:59

Igen,nekünk is van békebeli üvegreszelőnk :) De van az a picike szűrőkanál azon is át lehet paszírozni és ha nem nyomom annyira nagyon az almát a kanállal akkor csak a levét is külön lehet venni vele :)


Azt hiszem azt olvastam,hogy a rizst (vagy,hogy kell írni)lehet adni 4-5 hónapos kortól mert gluténmentes.De most már a "kortárs" könyvek mind a 6 hónapig tartó szoptatástól indítják a hozzátáplálást.

5507. Libli (válaszként erre: 5501. - Lion83)
2013. ápr. 10. 17:57

Igen, 3 kiskorú, és egy nagykorú fiúgyermek, bocsánat, apuka :) Általában nem olyan nehéz velük, mint elsőre tűnik, mindent meg lehet oldani. Jelenlegi megoldandó probléma a negyedik emeletre való feljutás lift nélkül, mert már egyre nehezebbek a srácok a hordozóban.


Írtátok a hajhullást, nekem nemhogy hullik, csomókban esik ki az összes!!! Ha így megy tovább, akkor csúnyán megkopaszodok :( Majdnem biztos vagyok benne, hogy vashiány, mert általában máskor is volt már ilyen (szülés után emiatt vért is kaptam, mert brutálisan rossz volt az eredményem), van is vastablettám, de nem szeretem szedni, mert olyan durván megfogja a hasam, hogy akkor meg attól szenvedek. Valakinek valami ötlet esetleg?


Még egy dolog, Ti próbáltátok már a tejpépet? Én pont most vettem, szerintem holnap délelőtt megkóstoltatom a srácokkal.

5506. nana21 (válaszként erre: 5489. - Lucka)
2013. ápr. 10. 17:55
Szerintem hülyeség.Én is bele szoktam keverni a tejet amit lefejek és nem elég neki egy evésre.Nagyszerűen lehet vele higítani.Babinak eddig nem okozott gondot sehogy sem pedig én aztán tudok kutyulni neki :D Anyatejjel - táppal és babavízzel keverve is kapott már.
5505. nana21 (válaszként erre: 5479. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 17:51
Már ilyen korban nem szabad a picik kezére kesztyűt húzni mert már tanulnak fogni és kesztyűben igen nehezített a pálya hozzá :D
5504. nana21 (válaszként erre: 5482. - Libli)
2013. ápr. 10. 17:50
Szép fiúkák! :)
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook