Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
5473. Libli (válaszként erre: 5469. - Nana21)
2013. ápr. 10. 08:59
Ti honnan vesztek ilyenkor sütőtököt? Én is meg akartam kóstoltatni a fiúkkal, de a zöldségeseknél nincs (nincs szezonja), csak bébiételt találtam. Ha nincs más, lehet, hogy veszek azt, de szívesebben csinálnám magam.
5472. Lion83
2013. ápr. 10. 08:35
Rendben Lucka, bízunk benne, hogy minden a régi lesz és semmi komoly :) A mi tegnapi újdonságunk, hogy letettem a földre a picuromat és azt vettem észre, hogy megfordul hátról hasra...ma reggelre meg a kiságyban próbálkozott, csak a hálózsákban nem sikerült. Ez nálunk nagy szó,mert eddig magától sose fordult meg. A kukucska játék a nagy favorit. Hatalmas kacagásba tör ki,ha azt játszunk vele. Egyre több mindent lehet vele játszani. Az alvásunk vegyes...egyszer ilyen, egyszer olyan. A babakocsiba már sokszor fenn van és nézelődik ki a nagy világban. Minden érdeklik!
5471. lucka
2013. ápr. 10. 07:32
Lion, hát nálunk nem ez a probléma, de már szerencsére múlik, remélem hogy akármi is volt, nem jön vissza.. nálunk kiütés volt a térdhajlatban, meg hasmenés tegnapelőtt este, tegnap már csak egy pici hasfájás volt, a kiütés halványodott sokat, hasmenés nem volt. Remélem ma már hasfájás sem lesz.
5470. lucka
2013. ápr. 10. 07:31
Nana, köszi a tippet :) aztán kiderült hogy inkább növekedési ugrás lehetett ez a pár nap nagyon sűrű evés, mert elmúlt, most kevesebbet eszik és ritkábban, a cicim meg szétdurran.. na de ez van, pont ugyanez volt a 3 hós ugrásnál is.
5469. nana21
2013. ápr. 10. 00:10

Ha almát akartok adni a pöttömöknek akkor először főzzétek meg egy kicsit aztán egy aprólyukú szűrőkanálon könnyen át lehet paszírozni és úgy mehet elsőre pár falatka kávéskanálról.Ha vágja a fintorokat de nyitja a száját akkor csak furi neki még az alma íze.Először így érdemes megpróbálni.Meg egy jó édes fajtával,én olyat találtam ami enyhén sárgás-zöldes héjú a nevét azt nem tudom.A piros almák azok savasak és savanykásak.Aztán ha ez így bejön a picinek akkor lehet fele reszelt nyers alma-főtt almapüré.Egyszer próbáltam bébiételt üveges hippet alma sárgabarack de azt kiköpködte,így ment a lefolyóba mert elfelejtettem megenni.

Bercike kapott már mandarin levét (azt szopogatta a gerezdből),kapott almát de azt valahogy nem nagyon szereti pedig többfajtával próbálkoztunk,krumplit (na ez favorit) sütőtököt (ezt is imádja) és sárgarépát(ezt már régen,mert kiütötte a pofiját).Étkezést még nem váltottunk ki,mindig kap egy kicsit aztán jöhet utána a tápi.Tej az már nincs sajnos úgyhogy ezért is álltunk neki a hozzátáplálásnak.

Mondjuk azt vettem észre,hogy ha idejekorán kap a baba másfjat ételt akkor azt tuti nem tudja lebontani rendesen a szervezete mert bent van a pelusban a répa stb.Viszont ha ezzel minden rendbern akkor felnőtteket megszégyenítő produktumok vannak.

Babika a táp miatt átlag napi 1x kakil (bár most a fogzás miatt inkább 2-3x).

Tegnap megvolt az első átfordulás is hátról hasra :) Berci is beszélget meg 200al panaszkodik.A legújabb heppje,hogy éjszaka háton fekve alszik,pedig kb 3 hetes-1 hónapos kora óta 3 nappal ezelőttig minden éjjel hason aludt kivétel nélkül...

Amúgy Babika 03.25-én múlt 4 hónapos 6850g és kb 69cm :)

5468. nana21 (válaszként erre: 5447. - Lucka)
2013. ápr. 9. 23:55
Nekem a mosószappanos mosás is bejött.Egyszerű vanish szappan.Megdörzsizem,aztán mosógép.
5467. nana21 (válaszként erre: 5416. - Lucka)
2013. ápr. 9. 23:46

Sziasztok!Már rég nem jártam erre.Látom a hozzátáplálás a téma :)


Lucka,a gyümiben,zöldségben nem sok energia van én is azt hittem,hogy Babika majd jobban alszik volt,hopgy estére kapott 120ml krumpli-sárgarépa pürét (olyan 21:00 körül) és persze feszt felkelt hajnali 2kor is enni és úgy evett mint aki menten éhen akar halni...Szóval ezzel nem azt akarom mondani,hogy ez törvényszerű,de ne lepődj meg ha esetleg nem jön be a számításod.

5466. Lion83 (válaszként erre: 5465. - Lucka)
2013. ápr. 9. 21:21
Igen, Lucka szívesen leírom. A kislányom sose bukott és hirtelen elkezdett bukni.... Két étkezés között visszabüfizett színtelen folyadékot (szinte kibuggyant a szájából), aminek hányás szaga volt! Valószínűleg elkezdett savas lenni! Illetve öklendezett (teli hassal, éhgyomorral, hason) Valamikor addig öklendezett, hogy átment köhögésbe. A mi gyermekorvosunk probiotikumot írt fel, ha szeretnéd tudni melyik fajtát, akkor leírom privibe. Ja és teljesen leálltunk a hozzátáplálással. Kb. ennyi! Mára már tünetmentesek vagyunk...kb. 1hete!
5465. lucka
2013. ápr. 9. 20:59
Lion, írtad korábban hogy legyengült a gyomra és emiatt leálltatok a hozzátáplálással, megírnád nekem hogy mik voltak a tünetek és pontosan milyen szerrel kezeltétek? Lehet hogy nálunk is ez van most.
5464. lucka
2013. ápr. 9. 20:55
mi Vecsésen :)
5463. _Lina_
2013. ápr. 9. 18:27
:)
5462. zsocicc
2013. ápr. 9. 18:05

Budapest VII. ker, de a héten éppen nagyszülőknél vagyunk Dunaújvárosban :)


Köszi a tanácsot Lucka, a holnapi kóstolásnál megpróbálom megfőzni az almát. Ti hol laktok?

5461. rinike
2013. ápr. 9. 17:55
Mi Székesfehérváron lakunk.
5460. _Lina_
2013. ápr. 9. 17:10
NÓGRÁD mEGYÉBEN - eRDŐTARCSÁN ÉS tI? :)
5459. lucka
2013. ápr. 9. 17:00
ti hol laktok? :)
5458. _Lina_
2013. ápr. 9. 15:43

Van most egy ponink (ami majd Linusé lesz ha nagyobb lesz)

A lovarda meg itt van a házunktól 4 lépésre :D

5457. lucka
2013. ápr. 9. 15:30

Lina, nektek lovaitok is vannak? az igen...


Az én fiam nem iszik semmit, csak anyatejes, és az elég neki.


Zsocicc, neked is javaslom hogy próbáld megfőzni az almát, úgy nem olyan savas, kevésbé bántja a pocit, és talán nem fog kijönni. Lehet, elég az is, ha csak leforrázod, már attól is kevésbé lesz savas.

5456. _Lina_ (válaszként erre: 5452. - Zsocicc)
2013. ápr. 9. 15:06

Oh most nézem a képeidet milyen aranyossak vagytok :)


Na a cica ott is befigyel :D

Nekünk is van cicás képünk, az van de a cica már nincs meg... :D

5455. _Lina_
2013. ápr. 9. 15:03

Mi kimentünk egy picit az udvarra körül néztünk :)

Megnéztük a kutyusokat meg a cicákat és a lovakra is jutott időnk :)


Majd bejöttünk ettünk és elaludtunk és most alszunk :)

5454. _Lina_ (válaszként erre: 5452. - Zsocicc)
2013. ápr. 9. 15:01

Na ezt örömmel olvasom hogy sikerrel járt a kaja :)


Hát sajnos még a bukás kivédhetetlen :/

De majd idővel ez is abba marad :)

5453. _Lina_
2013. ápr. 9. 14:59

Linus ha kell elfogadja a felforralt vízet, de mivel ő hasfájós volt, ezért Mecsek Baby teát itattam vele, de mindig muszály volt egy pici pici cukrot bele tennem mert másképpen nem itta meg.


A tápszert viszont cukor nélkül nyamizza aminek nagyon örülök :)


Pl.: Barátnőm első kisfia is táps baba volt de náluk meg mindig kelett bele cukor mert nem ette meg soha másképpen.


Na mondjuk ő már tapasztalt már 3 gyereke van.


Van egy 6 éves fiú

Egy 1 éves fiú

És egy 2 hónapos fiú.


Hát pedig szerettek volna kis csajt is, de a férje kromoszomái előnyben voltak :D


Nálunk meg az enyémek, de remélem hogy a következő fiú lesz és a nevet is már tudjuk Zoárd lesz a neve :)

5452. zsocicc
2013. ápr. 9. 14:56

Na, túlvagyunk a mai almakóstoláson. Jutott sok az előkére, meg tuti, hogy a pociba is, mert utána szopiztunk, ez egészet jól kibuktuk és a bukásban volt alma. :) Viszont pont a bukás miatt, lehet hogy mégis hagyjuk ezt az almát még egy kicsit.


Ami a kakifoltokat illeti, Vanish szappannal szoktam mosás előtt átdörzsölni az általában már száraz foltot, de nem teljesen tisztára, csak hogy egy picit fellazítsa. Utána pedig bedobom a gépbe úgy ahogy van 90 fokra és mindent tisztán szoktam kivenni a gépből. Azzal nem szoktam törődni, hogy melyik ruhára hány fok van írva ilyen esetekben és eddig mindegyik kibírta. :)


Inni eddig egyszer próbáltunk kb. 2 hete, méghozzá vizet és felespohárból. Néhány korty lement, megvolt a sikerélmény és azóta sem próbálkoztunk újra. :) Anyatejes baba, ezért nincs szüksége folyadékpótlásra.

5451. Libli
2013. ápr. 9. 14:44

Ti itatjátok-e a babákat, és ha igen, mivel? Most, hogy már eszegtnek ezt-azt, próbálom őket megkínálni néha, de nem nagyon fogadnak el semmit. Vizet, babateát próbáltam, de pókerarccal csurgatják ki a szájuk sarkán, miközben a szemük se rebben :) Lehet, hogy a gyümölcslevet elfogadnák, de azt végszükség esetére tartogatom, mert félek, hogy ha egyszer rákapnak, akkor végképp nem fogják elfogadni a vizet.

A kakifoltokra nem nagyon van ötletem, nálunk még csak egyszer sikerült úgy igazán "tokától bokáig", de mivel éjszaka volt, nem sikálgattam, csak beáztattam, másnap pedig simán kimostam.

5450. _Lina_
2013. ápr. 9. 14:44

Lehet hogy a sok babázás kimeritette öket.. :/

Vagy nem tudom..

Bár Én a kicsim melett soha sem vagyok fáradt :)

5449. _Lina_
2013. ápr. 9. 14:43

Na azt elhiszem hogy egy élmény volt :D

Nekem álltalában durangat közben de hatalmassakat :D Nem is értem hogy egy ekkora bébiból hogy jöhetnek ki ilyen hatalmas durrok :D


Hát a kakis dolog után én is a szappanos modszert használóm, de ha van valakinek más praktikája meghalhatom ^^

5448. lucka
2013. ápr. 9. 13:52
Lina, nekem pont a szemem közepébe köpött, egy élmény volt :D
5447. lucka
2013. ápr. 9. 13:50

Rinike is rég volt erre, remélem jól vannak.


A nyakig kakilásról jut eszembe: ti hogy szeditek ki a babaruhákból a kakit? Nekem csak az a megoldás vált be, hogy akció után egyből nekiállok és kézzel kisúrolom a kézmosó szappanunkkal, az kihozza. Van esetleg valami kíméletesebb módszeretek? A kezem már nem nagyon bírja a sok szappanos sikálást.

5446. _Lina_
2013. ápr. 9. 13:38

Amúgy nem tudjátok hogy mi van nana21-gyel?

Olyan rég láttam már erre O_O

5445. _Lina_
2013. ápr. 9. 13:36

:) Nos akkor Libli szerintem tényleg ne aggódj a többiek is meg erősítették a dolgot :)


Hü hát jó kicsik voltak akkor :)


Zsocicc: Na látod :D

Oh van amikor nálunk is a csap a jó öltöztető hely, mert "nyakig" kakis a kis asszony :D


Juj na ilyen még nem volt hogy leköpött vagy ilyesni, de persze vigyázok vele ^^

5444. zsocicc (válaszként erre: 5429. - Lucka)
2013. ápr. 9. 13:23
Hű, ez az anyatejjel turmixolás jól hangzik, ha addig nem javul a helzet a jövő héten megpróbáljuk. A héten a szüleimnél vagyok, távol otthonról, és mellszívót nem hoztam magammal. A férjem elutazott a hétre munkügyben és nem szívesen maradtam volna kettesben Leával egy álló hétig...szóval a légyeg, hogy így marad a natúr reszelt alma vagy alamlé a héten :)
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook