Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5653. nana21
2013. ápr. 25. 07:13
Cucicsillag a klub admin egyébként :D
5652. nana21 (válaszként erre: 5651. - Rinike)
2013. ápr. 25. 07:12

Hát gyere Te is :) Én már szülés után keveredtem a klubba,Paninaro hívott,hogy menjek :)

Én írok ide is oda is ha van időm :)

Abban,hogy zártkörű klub igazából szerintem az a jó,hogy pl aki teljesen hoxa idegen "vendég" nem látja a beszélgetéseinket.

5651. rinike
2013. ápr. 24. 23:07
Én még azon a napon megtaláltam a klubot, amikor pozitívat teszteltem, azaz 2012. március 18-án. Azóta érdekel, hogy mikről beszélgetnek ott, kivel mi van, mikor, kinek és milyen babája született, hogy fejlődik mostanában, vagy fejlődött a terhesség alatt. Mindvégig ellenálltam azonban, hogy belépjek, mert nem értek vele egyet, hogy kivülállók mint például jelenleg én, nem olvashatják. Még azon a napon kiírtam ide, hogy remélem, lesznek akik itt maradnak, hogy nekem is legyen kivel beszélgetnem. Remélem lucka, hogy azért maradsz itt is. Sajnálnám, ha elfogynátok mellőlem, mert én nem megyek, pedig már lyukas az oldalam a kíváncsiságtól. :-S
5650. Cucicsillag (válaszként erre: 5649. - Lucka)
2013. ápr. 24. 22:26
Beengedtelek:))
5649. lucka
2013. ápr. 24. 22:13
közben megtaláltam, jelentkeztem is.
5648. lucka (válaszként erre: 5647. - Cucicsillag)
2013. ápr. 24. 22:05

nem tudok vele mit csinálni, nincs járókában és csak alváshoz teszem a kiságyba, csak néha tombol mert nem akar aludni pedig tök fáradt. Napközben ha nem alszik kint van a szőnyegén és már vergődve kúszik-mászik, látszik rajta hogy neki gyors lesz a mozgásfejlődése. Amúgy meg kis súlyú, csak 6,5 kiló pedig már fél éves, azért is könnyebb neki mozogni.


Ezt a klubot hol lehet elérni?

5647. Cucicsillag (válaszként erre: 5646. - Lucka)
2013. ápr. 24. 21:40

Oktoberiek is vannak a klubban:)) de te tudod...

Nekunk ortopedus neni azt mta minel tbbet hason,haton, segitseg nelkul,mert a jarokaban ill.olyan helyeken,al meg tud kapaszkodni hamarabb felall(hat)nak es az izomzatuk,csontozatuk meg nem all keszen. Ugyhgy az a legidealisabb,ha 8-9 hos kora korul all fel.

5646. lucka
2013. ápr. 24. 21:04
Végül nem novemberi lett, október 30-án született. Jövő héten fél éves. Akkor is korai még a térdelés, de hát ő tudja... szerintem 2-3 hét és feláll, a kiságyba kapaszkodva.
5645. Cucicsillag (válaszként erre: 5643. - Lucka)
2013. ápr. 24. 20:57
De eszrevettetek:o)) kszi a kajas tippet, a te babad mekkora mst pontosan?hogyhogy nem vagy a klubban?
5644. lucka (válaszként erre: 5641. - Rinike)
2013. ápr. 24. 20:51
Kecskeméti bébiétel, barack és maracuja. Már 4 napja nem kakilt és muszáj volt neki barackosat adnom, hátha az segít, persze sajnos nem lett hatása :(
5643. lucka
2013. ápr. 24. 20:41
kissé szívrohamot kaptam. Tegnap nagy nehezen rábeszéltem a páromat, hogy tegyük eggyel lejjebb a kiságyat, mert a kisfiam már négykézláb próbált felkapaszkodni. Lejjebb tettük, erre ma látom hogy a fiam FELTÉRDELT és már megint majdnem ki tud nézni a rács felett... hát ha nem tesszük lejjebb akkor tuti kiesik szegény :(
5642. rinike (válaszként erre: 5637. - Lucka)
2013. ápr. 24. 17:58
Igen, úgy tudom a módosított formát a HA azaz hipoallergén jelzés jelzi. Épp ezt írtam, hogy állítólag a HA jelölésűt a tejberizspépből receptre adják (a védőnőm mondta), és az én babám sima tejberizspépet evett, amit a DM-ben vettem, és az volt ráírva, hogy 4 hónapos kortól adható, de nem HA volt.
5641. rinike (válaszként erre: 5639. - Lucka)
2013. ápr. 24. 17:55
Barackot honnan szereztél? Nyersen adtad, vagy pároltad?
5640. lucka
2013. ápr. 24. 17:51
Lányok! Van egy felesleges, bontatlan doboz Humana HA 1-es tápszerem, fél éves korig jó. Ha valakinek kell, postaköltségért odaadom, vagy ha pesti az illető és a Móriczon át tudja venni, akkor ingyen.
5639. lucka (válaszként erre: 5634. - Cucicsillag)
2013. ápr. 24. 17:03
Szia! Anyatejes, és krumplit-répát-almát-barackot adtam neki eddig, kb. egy hete kezdtem a hozzátáplálást. Nem biztos hogy búzadarát fogok neki adni, még nem néztem utána hogy egyáltalán milyen lehetőségek vannak. Lehet, hogy csak liszttel besűrítem a főzelékét, az is glutén. De ha lesz időm/kedvem, akkor lehet hogy kiveszek a fagyasztóból egy zacsi anyatejet és főzök neki belőle tejbegrízt.
5638. lucka (válaszként erre: 5633. - Lion83)
2013. ápr. 24. 17:02
Persze a magam részéről én sem vagyok ennyire tudatos. De azt ne felejtsük el hogy én már felnőtt vagyok, így bennem sokkal kevesebb kárt tesznek az adalékanyagok, mint egy csecsemőben. A gyerekem miatt ezért vigyázok inkább, és ha valamit nem túl nagy erőfeszítés lecserélni egészségesebbre, pl. a háztartási kekszet, akkor azt megoldom. Legalább 1 éves koráig nem szeretnék ilyeneket adni neki, aztán majd mértékkel persze lehet, ha ő akarja.
5637. lucka (válaszként erre: 5631. - Rinike)
2013. ápr. 24. 16:58
Rinike, a tápszerek is tejalapúak, tehéntejből vannak ugyanúgy, mint a Milupa tejberizspép. Csak épp módosított formában, úgy, hogy a babák számára ideális legyen.
5636. _Lina_
2013. ápr. 24. 16:00

Sziasztok :)


Egy kicsit már mi is megdoltöttük a kocsit, és nagyon élvezi hogy nézelődhet a kis manóm :)


Még mi sem használunk naptejet, de lehet kellene mert fehér börű s kék szemú a leányzom, de mondjuk még egyszer sem égett le egy picit sem.


Nálatok van olyan ha mentek a baba kocsival sikongat a babátok? O_O

Nálunk ez a legujabb és előszeretettel használja is a hangját :)


Nálunk az üléses modszer az úgy egésszen jól megy ha a 2 kezecskéjét is leteszi maga elé :)

5635. _Lina_
2013. ápr. 24. 15:58

Sziasztok :)


Egy kicsit már mi is megdoltöttük a kocsit, és nagyon élvezi hogy nézelődhet a kis manóm :)


Még mi sem használunk naptejet, de lehet kellene mert fehér börű s kék szemú a leányzom, de mondjuk még egyszer sem égett le egy picit sem.


Nálatok van olyan ha mentek a baba kocsival sikongat a babátok? O_O

Nálunk ez a legujabb és előszeretettel használja is a hangját :)


Nálunk az üléses modszer az úgy egésszen jól megy ha a 2 kezecskéjét is leteszi maga elé :)

5634. Cucicsillag (válaszként erre: 5626. - Lucka)
2013. ápr. 24. 15:14

En ritkan irok ide, de mst muszaj:)) inkabb a klubba szoktam.

Az en kicsikem anyatejes es pont ezen agyaltam,hgy mikor es hgy is kene. A buzadarat hogy adod majd neki?

Nem olvastam vissza,de a te babad anyatejes vagy tapis vagy vegyes es gyumit adsz mar neki?

5633. Lion83
2013. ápr. 24. 15:04
Tiszteletben tartom, amit írtok, elfogadom a véleményeteket. Az én gondolatom mégis csak az, ha nem élsz egy tanyán és te nem magad neveled fel a csirkéket, tehenet, disznót...stb. és termeszted a bio növényeket, nem lehetsz biztos abban, hogy valóban olyan minőségű ételekhez jutottál, amit te szeretnél. Ugyanakkor kis odafigyeléssel bizony sok mindent ki lehet kerülni. Én kisvárosban élek, a nagyszülők kertjében van minden gyümölcs, zöldség és még a hús is háztáji. Szerencsés vagyok e téren! De én sajnos azokat a dolgokat is leveszem a polcról a boltban, amiben vannak ilyen adalék anyagok! Ezért is írtam, hogy én bizony, nem vagyok olyan tudatos, mint ti! A gyerkőcömet nem teszem ki ilyen dolgoknak... Bár a háztartási keksz kérdésben...nem bonyolítom a dolgokat! Én oda fogom adni!!!
5632. nana21 (válaszként erre: 5631. - Rinike)
2013. ápr. 24. 13:56

Nem,a rendes háztáji rizzre gondoltam :) AMúgy milupa riszpépet kapott Berci is,eddig (kopp-kopp) nincs semmi gond.Nálunk szerintem ez a laktózintolerancia felnőttkori (ezt nem lehet elnőni) ha Bercinél gond lenne az gyerekkori betegség lenne abból ki lehet gyógyulni.A felnőttkori azért más mert ennyi idősen már nem termelődik laktáz enzim ami bontja a tejcukrot(mert ugye logikusan végiggondolva a felnőtteknek elméletben nincs szüksége a tejre).A belekben panggó tej erjedésnek indul és ez okozza a puffadást,hasi görcsöket,bűzös hasmenést (bocsi,hogy így írtam,így tanultam :)

Én felnőtt fejjel (23 évesen) letten tejcukorérzékeny.Addig a bolti tejjel nem volt bajom.A dolog akkor jött elő amikor anyukám rendes házi tejet hozott haza.De kellett vagy fél év mire rájöttem mi a bajom mert nem a standard tüneteim voltak.Így az ÁNTSZ-től egészen a bőrgyógyászatig mindenféle vizsgálatom volt.Elsőre gyanakodtam férgességre mert csupán az arcomon voltak kiütéseim és a hasam fájt.(se hasmenés,se puffadás se egyéb)Azt megnézték szerencsére negatív lett (meglepődtem volna ha az jön ki mert azért annyira nem szeretm az állatokat,hogy nyalakodjak is velük).Aztán mindenféle kencét kaptam a bőrgyógyásztól az sem használt.Közben kiderült a hugomról is,hogy tej érzékeny így mentem én is később vizsgálatra.Mondjuk annyi "lövésem volt a dologhoz,hogy pont akkor tanultuk a felszívódási zavarokat emésztőrendszer klinikumból (ápoló a szakmám) így volt támpont amin elindulhattam.


Nálunk legalább egyet mond a védőnő és a gyerekorvos is :) A háztartási keksszel tényleg nem lenne gond ha nem lenne benne annyi adalékanyag ami igazából a fene tudja mi is...

Amúgy tápit HA-sat eszik,biztos-ami biztos alapon.Milumil HA start optima fajtát.Azért anyagilag sem mindegy már,hogy mennyit eszik ilyet arról nem beszélve,hogy ha rossz sztereotípia ha nem- nem szeretném ha tápis baba lenne még hónapokig.(Bercinek ha nem eszik mást egy doboz tápi kb 5-6 napra elég,egy doboz 2300ft cirka,receptre.)


Amúgy szerintem tedd azt amit a szíved diktál (közhelyes tudom) Te fogod tudni a legjobban,hogy mit adj a picinek,hiszen már van tapasztalatod is benne :)

5631. rinike (válaszként erre: 5624. - Nana21)
2013. ápr. 24. 13:36

Ha ez a Milupa tejberizspép, akkor az tejalapú. Állítólag létezik belőle HA, azaz hipoallergén változat, de csak receptre. Az orvosom szerint kerüljük egy éves koráig a tejet, így nem adjam neki a tejberizspépet, hiába javasolta a védőnő. A védőnő szerint meg mehetne, mert nincs laktóz érzékeny a családban. Mivel azonban te azt írtad, hogy az vagy, érdemes lenne megfontolnod, hogy nem adsz a kicsinek még tejes dolgokat, hátha nem lesz laktózérzékeny. (Megjegyzem az én gyerekem párszor már evett a tejberizsből, mire az orvos letiltotta.)

Háztartási keksz: az orvosom javaolja, a védőnő tiltja. Eddig még nem volt olyan, amiben egyet értettek volna. Létezik állítólag egy 7 gabonás elnevezésű babavalami, amit a gluténtartalma miatt célszerű adni, de bio készítmény, ezért háztarási kekszet felejtsem el.

Cukor: komolyan nem tudom mit csináljak. Már egymagam is kétfélét gondolok. Óvnám is tőle korlátozás formájában, de láttam többször, hogy olyan babákból váltak evési zavarral küzdő emberekké ismerősök gyerekei, akiknél korlátozások voltak, míg az én nagyfiamnak, aki mindig megehette, ha megkívánta a cukrot, csokit, teljesen egészséges hozzáállása lett az ételekhez, és egészségesen étkezik, és túlsúlya sincs.

5630. nana21 (válaszként erre: 5629. - Lucka)
2013. ápr. 24. 11:36

A cukorral én is így vagyok,és a háztartási kekszről is ez a véleményem.Kb 2 hete mndtam el anyósomnak is aki a babapiskótával egyetemben ajánlgatta a háztartási kekszet.Csak aza bökkenő,hogy a babapiskóta is tele van cukorral,plusz van olyan fajta amin kvíül is van egy szemmel jól látható cukorréteg (persze ő ezt nem vette még észre mert sütibe teszi bele)Én még a rizs papírját is elolvasom (no nem azért mert mániákus vagyok csak egyszerűen túl kíváncsi vagyok illetve mindent tudni akarok :)És a betűket olvasásra teremtették :D

Bár szerintem ha már nagyobb lesz Berci sajnos elkerülhetetlen lesz,hogy találkozzon ilyen adalékanyagokkal.Ráadásul ha valamit tiltanak neki vagy egyszerűen egy "finom" újdonság szerintem még jobban rákaphat.Már most látom,hogy enyhén szólva lázadó fajta lesz a kiskrapekból :D Már most visszadumál,olyan kis méregzsák tud lenni :) De makacs és akaratos is.És nagyon kitartó kisbaba :) Szóval nálunk a mindent módjával lesz a mottó.Anyukámnak anno nem volt választása.Teje nem volt elég semmire,a táp kiütött,éhen nem hagyhatott.Arról nem beszélve,hogy a hugommal ellentétben én egy igazi zabagép voltam.

5629. lucka (válaszként erre: 5628. - Lion83)
2013. ápr. 24. 08:02

Nem akarom teljesen kizárni a cukrot az életéből, de mértékletességre fogom nevelni. Heti két-háromszor ebéd után egy kis süti vagy csoki belefér, de ilyen pici babának még tényleg semmi szüksége a cukorra, és amíg neki ez nem élvezeti érték, addig megoldom máshogy. Addig csak nekem nehezebb, neki mindegy.A háztartási keksszel egyébként nem csak a cukor a gond, hanem az is, hogy tele van adalékanyagokkal, aminek a nagy része a mi gyerekkorunkban még nem volt benne, és nincsenek hosszú távú adatok arról, hogy mennyire károsíthatja az egészséget. Volt egy korosztály a 80-90-es években akik pl. szója alapú tápszert kaptak és mindenki azt hitte rá hogy az mennyire jó, 10-15 év múlva meg tömegével fordultak a kamaszok hormonális problémával az orvosokhoz. Na akkor kiderítették hogy hoppá, a szója növényi ösztrogént tartalmaz, és bizony megborítja az ember hormonháztartását. Én nem szeretnék így járni sem a háztartási keksz, sem más készítmény miatt, így amíg nem nagy erőfeszítés, addig én elkerülöm ezeket a dolgokat. Nyilván nem foggal-körömmel, meg minden áron, mert beleszakadni nem fogok a biocucc termelésbe, de amíg egy ilyen egyszerű dolgot mint a glutén bevezetése, megoldhatok ugyanannyi erőfeszítéssel cukrozatlan, adalékanyagmentes termékkel, akkor miért ne azzal oldjam meg?


Sőt, régen azt sem tudták, hogy a dohányzás káros, meg az alkohol káros, most meg már ugye eszébe sem jut normális embernek csecsemő mellett cigizni, vagy pálinkás kenyeret adni a gyereknek. Mostanában kezd nyilvánvaló lenni, hogy a mértéktelen cukorfogyasztás is káros az egészségre, mégis mindenki lépten-nyomon cukrot ad a gyerekeknek olyan esetben is, amikor elkerülhető lenne.


Azt nem nagyon szeretem ha valaki azzal jön, hogy "mi is így nőttünk fel", mert a világ fejlődik, nem kellene leragadni a régi (rossz) szokásoknál, ha van jobb. Persze van, akinek nem lett baja a korán adott feles tejtől, de érdekes módon akik kapták, azoknál sokkal több a laktóz intolerancia. Ha meg el lehet kerülni, akkor miért ne? A pottyantós budi is nagy divat volt régen, mégsem mondom azt, hogy nagyanyám is kibírta, nekem sem kell angol vécé. Meg még sorolhatnám :)

5628. Lion83
2013. ápr. 24. 07:37

A mi védőnőnk is ajánlotta ezt a fél háztartási kekszet. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy a cukrot, nem fogjuk tudni kikerülni az életünkből....Nagyon-nagyon tudatosan kell ahhoz élni, hogy azt meg tedd. Mi nem élünk ennyire tudatosan, bár sok mindenre odafigyelek, hogy natúr legyen! Képmutatás lenne részemről, hogy a gyerekemet no cukorral etessem, én meg ugyanúgy eszem a nasit, legyen az egy csoki,túrórudi vagy egy szelet süti. Mert néha napján én ezeket megkívánom és bizony megeszem!

Én a hozzátáplálást úgy oldom meg, hogy almát adok mindenhez. Magától az almától savja volt, most próbálok hozzá mást adni. Pl. répa-alma, krumpli-alma. Szerintem az almával mindent elfogadnak.

5627. nana21 (válaszként erre: 5626. - Lucka)
2013. ápr. 23. 23:14
Na,igen,de az sem mindegy,hogy az illető pici baba csak anyatejes vagy tápis.A tápisoknál ajánlották a 4 és 7 hós kort,az anyatejeseknél más volt a határ.Bercike 9-én kapott utoljára tejet,akkor már úgy voltam vele,hogy 10-20ml-k miatt nem fogok szenvedni a fölöslges fejegetéssel.Ráadásul mielőbb ki akarom vonni a tápit babi étrendjéből így amikortól lehet adok neki az ajánlott kajákból.Én is kaptam anno 2-3 hónaposan lisztlevest meg feles tejet és semmi bajom nincs (már laktóz-intolerancia van de az tuti öröklött,mert a fél családomnak van ilyen problémája).Amúgy szerintem túl van kutatva az egész.
5626. lucka
2013. ápr. 23. 22:34
ja és egyébként én is olvastam azokról a kutatásokról és nem 4 ée 7 hanem 6 és 7 hó közt ideális, ez az a kategória akikből később a legkevesebb gluténérzékeny került ki. Akik 6 hó előtt vagy 7 hó után kaptak először, azokból több lett a lisztérzékeny. Én 6,5 hósan fogom elkezdeni és szerintem búzadarával, abban tuti nincs semmi cukor meg adalékanyag.
5625. lucka
2013. ápr. 23. 22:32
én frászt kapok ettől hogy mindenki a cukrozott termékeket javasolja, pl. háztartási keksz. Semmi szüksége egy ilyen pici babának a cukorra... Szerintem van más, egészségesebb módja is a glutén bevezetésének mint a háztartási keksz, de felénk is ezt mondják a védőnők :(
5624. nana21
2013. ápr. 23. 22:11

Ma volt nálunk a védődnő javasolta a napi 2x kanalas kajcsit (egy gyümi egy főzi) és mondta,hogy a legújabb kutatások szerint 4 és 7 hónapos kor között kell megismertetni a babákat a gluténnal,így adhatok Babikának a gyümijébe egy fél háztartási kekszet ha szeretnék.Én dúsításnak még a jó puhára főzött riszre gondoltam de az gluténmentes.Meg mondta,hogy még mit adhatok neki enni,így most lesz mit kóstolgatni,eszegetnei :)


Ma gyártottam neki egy pici főtt krumpli-pár kicsi levél saláta kombót egy csapott evőkanál tejberizspéppel elkeverve.Eszegette is az elején nagy lelkesen majd amikor észrevette,hogy zöld már nem tetszett neki.NEm tudom mi baja van a zölddel.Majd megpróbálom valami még édesebbel(banánnal adni pl)hátha azzal jobban csúszik.Bár mondjuk nekem sem nagyon ízlett.Az édesburi jobb volt :)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook