Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
5623. nana21 (válaszként erre: 5622. - Zsocicc)
2013. ápr. 23. 22:05

Próbálj meg inkább valami édesebbet.Mondjuk egy nagyon édes fajta almát vagy sütőtököt.


Bercinek elsőre a világosabb színű ételek tetszettek,így amikor a sárgarépát és a krumplit ajánlottam külön elkészítve(mindkettőből keveset csináltam csak pár mokkáskanálnyit,a krumplival szemezett nagyon és a sárgarépától elfordította a pofiját pedig kínáltam azt is neki)

5622. zsocicc
2013. ápr. 23. 21:25

Nekünk ez a szék volt nagyon tuti, persze vateráról próbálok majd egyet vadászni. :) [link]


Azt hiszem azért hívják lépcsősnek, mert fel-le lehet állítgatni az ülőkét és a lábtartót is, vagy le is lehet szedni, ami már nem kell. Picit úgy néz ki mint egy lépcső... Ez volt a legkényelmesebb Leának.


Ma kipróbáltuk a répa-krumpli-anyatej kombót...ezt sem túl sok sikerrel. A "maradékból" sikerült egy egész adagnyit lefagyasztanom későbbre. Hátha egyszer majd lesz olyan, hogy végre eszik rendesen.


A fülét még nem lövettük ki. Majd ha ő egyszer úgy gondolja, kilövetheti, vagy megkér bennünket és kilövettetjük.

5621. Zsa-
2013. ápr. 23. 18:49

Nekem még a sorrendben a kocsiba ülés majd sport babakocsi van. Az etető még sajnos várat magára. Viszont ha valakinek ezek vannak bevásárló listáján akkor ajánlom a babaszafari.hu oldalt mert sok le van akciózva április 30ig.

Ebben is mint a napjeben van választék.

Az ülésnél biztos hogy olyat választok ami dönthető meg legalább 25kg-ig jó.

A sportnál aki már bizonytalanabb vagyok melyik jó. Soktényezős. Súly, dönthető, esernyő vagy lap...

Tanácsok?

5620. rinike (válaszként erre: 5618. - Lion83)
2013. ápr. 23. 17:19

Mi hat hetesen kilövettük a fülét. Aludt, mikor csináltattuk, és nem ébredt fel. Nem volt vele semmi probléma. Féléves kora körül vesszük majd ki ezt az orvosi fémet, és akkor kap majd aranyat.


Nekünk van etetőszékünk, használtan vettem, de kissé becsaptak vele. Éppen az a funkciója nem működött, hogy még nem ülő babának is használható legyen, mert hátra lehet dönteni, és így olyan mint a hordozó vagy autósülés. A férjem meg tudta végül csinálni, de elég fusi lett, így ha már tud ülni, akkor veszek majd egy másikat. Annak olyant szeretnék, ami fából van, és egy mozdulattal kis székké és kis asztallá alakítható, mert az a fajta 20 éve nagyon bevált. Látom ma már nem divat, de emlékszem, mennyire szerettük.

5619. lucka (válaszként erre: 5618. - Lion83)
2013. ápr. 23. 16:57
Az én fiam sem ül :) Ne aggódj miatta :) Nem kell még ülnie, 7 hósan szoktak megtámasztva felülni maguktól. Addig nem is igazán szabad őket gyakran ültetni mert árthat a gerincüknek. A legtöbben négykézlábból ülnek le, először az legyen meg :)
5618. Lion83 (válaszként erre: 5609. - Zsocicc)
2013. ápr. 23. 15:39

Kedves Zsocicc, én is kiváncsi vagyok erre a lépcsős dologra? Majd oktass ki kérlek!

Most nagyon aktívak voltatok, egy csomó mindenről lemaradtam, majdnem.

Én úgy érzem, le vagyunk maradva. Az én lánykám még egyáltalán nem ül, de bevallom őszintén én nem is ültettem fel egyszer sem. Szerintetek az baj? Csak a pihenőszékébe szoktam tenni. Abban adok neki kajcsit is. Etetőszékre ezidáig még nem nagyon gondoltam, majd nyáron. De lassan keresgélni kell. Ha van ötletetek, akkor jelezzétek, mert én teljesen tanácstalan vagyok. Főleg azért is, mert a babakocsink sem volt olyan jó vétel a tapasztalatlanságom miatt!


Jövőhéten megyünk lehet fülbevaló belövésre! Lányos anyukák, ti már túl vagytok ezen? Tapasztalat?

5617. lucka (válaszként erre: 5616. - Didris)
2013. ápr. 23. 13:29
a mi babakocsink eleve ilyen hogy az autóst bele lehet rakni a sportba, csak épp az autós annyira keskeny hogy az átlagnál jóval vékonyabb fiam is ideges benne mert szorítja vállban.. lehet vágok valami szivacsot alá, és megpróbáljuk úgy...
5616. didris
2013. ápr. 23. 13:03

Nekünk sem nagyon megy még a kaja... 5-ször teszem bele a szájába, mire lemegy egy kicsi. Mindíg kitolja. De legalább már nem rázkódik tőle és cuppogja. :)

A mózest már egy hónapja nem bírta! Nagyon kíváncsi és onnan semmit nem látott. Aludni csak fél órát tud az utcán, most meg már semmi. Nekünk már beált a 2 alvás. Szóval mivel a nagyobbikkal sokat lennt kell lenni 2-3 órát,(meg nekem is olyan jó!!!) felültetni viszont még nem lehet, tehát beletettem a sportba az autós ülést és így tökéletesen kilát, semmi baja! Az elsőnél is így csináltam.

5615. nana21 (válaszként erre: 5614. - Lucka)
2013. ápr. 23. 12:21
Nálunk sem sztár a répa.A sütőtök az igazi :D Most ébredt fel a pici itt pukkantgat mellettem.
5614. lucka
2013. ápr. 23. 12:19
na a répa itt sem aratott nagy sikert. A sima répából nem volt hajlandó enni, kitolta a szájából és fintorgott. Akkor zsupsz, gyerek vissza kiságyba, én meg főztem egy negyed almát és hozzáraktam, így megevett 60-at nagy keservesen, többet nem volt hajlandó...
5613. nana21 (válaszként erre: 5612. - Lucka)
2013. ápr. 23. 12:04
Még nem.Nálunk rácsvédő csak a fejénél van,így ha keresztbe fordul akkor szupin kilát.
5612. lucka
2013. ápr. 23. 12:00
újabban a fiam azt a remek szokást vette fel hogy a kiságyban felkapaszkodik a rácsvédőn és kukkol kifelé, egyre magasabbra erőlködi magát. Már félek hogy kiesik, így ma lejjebb rakjuk a kiságyat. Ti lejjebb raktátok már?
5611. lucka (válaszként erre: 5609. - Zsocicc)
2013. ápr. 23. 11:56
milyen az a lépcsős? tudsz linkelni?
5610. nana21
2013. ápr. 23. 11:36

Az etetőszék az nálunk még csak szóba került de amint Pötty kinővi a hordozót (amit kölcsön kaptunk) tuti rákoncentrálunk majd arra is.

Most vaterán néztem esernyőre csukható kocsikat mert tervezzük,hogy megyünk Balcsira stb és azt simán fel tudjuk vinni a vonatra,buszra stb.Mert ami most van kocsink az túl nehéz és nagy hozzá.Fixek a kerekei és kifejezetten terepkocsi.Na hát ha mégegyszer vennénk kocsit tuti nem ilyet vennék.Télen nagyon szupi volt főleg a mózes része frankó de a sport rész az már más tészta.Bár így ha veszek egy plusz kocsit sem lesz annyi anyagilag mintha megvettünk volna egy 100ezres tuti kocsit.Szóval most ezt kutatom leginkább,aztán az eteőszéket :D Mindig van valami amire nem készültünk fel rendesen.

5609. zsocicc
2013. ápr. 23. 11:30

Mi azért váltottunk sportkocsira, mert a mózesben egyszerűen nem marad meg. A múlthor úgy fejeztük be a sétát (az utolsó másfél órát), hogy Leát felkötöttem a mei tai-ban, a babakocsit meg toltuk, de legalább középre igazgattuk benne a plüssegeret, hogy meglegyen az illúzió, hogy abban is van valaki... A sportkocsiban egyébként úgy ül, hogy a fejét felemeli, hogy jobban tudjon nézelődni, így valószínű fejjebb fogom állítani a támlát is. Vagy ha a fejét hátradönti, akkor a lábai állnak égnek és a karfát bökdösi a lábával...édes. :)


Mi a pihenőszéket használjuk egyelőre etetőszéknek, viszont már nézegetjük az igazi etetőszékeket is. Mindenképpen fát szeretnénk, ebből próbáltunk párat a múltkor egy bababoltban. Ami asztallá és székké alakítható, abban nagyon csúszkált, pedig az tetszett volna jobban (láttam egy nagyon tuti zsiráfosat), így mégsem azt vesszük majd. Viszont a lépcsősben nagyon jól érezte magát. Sőt, a múltkor voltunk étteremben is, ahol a lépcsős fajta volt, és Lea legalább 20 percet szépen eljátszott benne. Így már tuti, hogy olyanunk lesz majd.

5608. nana21 (válaszként erre: 5607. - Lucka)
2013. ápr. 23. 11:11

Kezdenek Swarcis bicepszeim lenni :D Soakt van kézben azért érzem is egy idő után :D Vettem nandu kendőt én abba szoktam becsomagolni,de van babaerszényünk is és van kengurunk is :) A nandunál észrevettem,hogy az első 10 percebn iszonyat fáj a hátam azután ez megszűnik és tök kényelmes lesz (elől hordozom még ,úgyhogy felém néz a pici)

Az utolsó mérésnél 6850g-ot mértek az több mint 2 hete volt,mi majd május 8-án megyünk az 5 hónapos oltásokra kivi leszek akkor mennyit mérnek neki.Szerintem most lehet olyan 7 kg körül és kb 69-70cm :) Így nálunk a mózesrész már szóba sem jön,nem fér el benne.Amúgy is vállas kisfiú,ha ilyen kis deltás lesz nagykorában is bomlani fognak utána a csajok :D Mondjuk apukájával mi sem vagyunk picik,én 176cm magas vagyok apukája 180cm.A családban majdnem mindenki 170cm fölötti,vékonyabb testalkatú.

5607. lucka (válaszként erre: 5605. - Nana21)
2013. ápr. 23. 11:04
aztamindenit, hogy bírod? az én fiam csak 6,5 kiló, de én tuti nem bírnám cipelni... nekünk van egy csatos hordozónk, abban fogom hurcolni ha ki akar jönni a babakocsiból, egyelőre tök jól elvan benne szerencsére.
5606. nana21
2013. ápr. 23. 10:57

Amúgy éjszaka hason alszik álalában bár volt kb 1 hét amikor nem volt jó neki,akkor hanyatt feküdt éjjel is.


Öltöztetés : kertésznaci body kombó.Ha szelesebb de meleg az idő akkor kertészrövidnaci harisnyával és egy vékony hosszúujjó body,de harisnyához tudok ráadni pólócskát is mert annak a dereka lefogja a pólót így az nem landol a gyerek nyakában így.

5605. nana21 (válaszként erre: 5603. - Lucka)
2013. ápr. 23. 10:54
Babit végül is nem zavarja,hogy be van kötve,egy idő után megunja a fekvést és ha már én is unom a nyekergést akkor kiveszem.Nagyon viccesen szokott kinézni amikor az egyik kezemben "ül" a másikkal meg tolom a kocsit :D Mert ha leülünk az sem jó,úgy nem lát annyi mindent.Csak az optimális tartogatási időt kell kitalálnom,mert annyit forgolódik meg feszeng,hogy egy idő után bukik.Az utcára meg nem viszek váltásruhát magamnak :D
5604. Zsa-
2013. ápr. 23. 10:44

Nekem első naptól hason alszik

, így ez a megoldás arra, hogy több időt lehessünk a játszin. Nagyon bírja.

Én még nem raktam át sporta mert nem tud magától ülni a gerincét meg még nem akarom terhelni.


Mi tommee tippee cumit használunk de szerencsére csak alváshoz. Nincs is kézközelbe, csak kiságyban meg a babakocsiban van.


Én a pihenő székben etetem, az bevált. Etetőszékhez is tudnia kellene ülni, vagy ami korábban használható az már horror azaz irreális áron van és ráadásul extra nagyok.


Nekünk is a pofija barna meg a kézfeje, bár én a ketrecet kirakom 5 körül a teraszra és ott játszik.

5603. lucka
2013. ápr. 23. 10:44
a mi kocsink ilyen szempontból jó mert mélyített így nem tud kiesni :) nem is kötöm be, utálná..
5602. nana21
2013. ápr. 23. 10:34
Ja azért van belekötve a kocsijába mert úgy is elfordul és mivel sportrész így nyitott a vége és hátrafele letolná magát a kocsiról,nem szeretném ha kiesne a betonra vagy ilyesmi.Mostanában a rák-közlekedés a divatos nálunk,tolja magát hátrafelé :)
5601. nana21
2013. ápr. 23. 10:32

A kocsiban még sosem feküdt hason,nem is merném,már a sportrészt használjuk így abba bele van kötve.


Nincs etetőszékünk,a hordozót használjuk,Babi sem szereti de a hasáért mindent elvisel :D


Mam cumija van neki is,majd veszek olyan mam perfekt-et mert az extra vékony.De pl a múltkor láttam egy boltban egy kislányt (hogy mennyi idős lehetett nem tudom,de szépen járt egyedül és beszélt is volna szépen ha az az átok óriási cumi nem lóg a szájában-na hát ez valami csúnya).Azért titkon remélem,hogy elhagyja magától a cumit és nem nekem kell ezzel szórakoznom.

5600. lucka
2013. ápr. 23. 10:31
hát most megnéztem de a napi nettó 3 óra séta mellett az én fiamnak semennyire nincs lebarnulva a kézfeje. Én akkor már inkább reggel meg este viszem majd sétálni, de nem szeretném kenni, ha már folyton a szájában van a keze...
5599. lucka (válaszként erre: 5595. - Nana21)
2013. ápr. 23. 10:28
igen, a Felicitász blogot már én is belinkeltem ide hozzátáplálás témában :)
5598. nana21 (válaszként erre: 5593. - Zsa-)
2013. ápr. 23. 10:28

Hát azt még nem vettem észre.De az a normális.

Arra figyeltünk a naptej vásárlásakor,hogy UVA és UVB védelem legyen,mert nem éri nap a picit közvetlenül de így is le van barnulva picikét a kézfeje és az arcocskája a visszaverődő sugaraktól.

5597. lucka
2013. ápr. 23. 10:27
ti milyen etetőszéket használtok vagy hogyan etetitek a babát? én egyelőre a szoptatós párnát összehajtom és abba ültetem de ez a módszer nem fog sokáig kitartani, kellene valami egyéb... az autós hordozóját utálja, vállnál nagyon szűk neki.
5596. lucka
2013. ápr. 23. 10:26

Nekünk is ugyanilyen rossmannos kanálkészletünk van :) Az viszont érdekes hogy az én fiam ezt a négykézláb himbálózást már egy hónapja csinálja, sőt, már kúszik is, igaz, nem túl ügyes a technikája, én csak vergődésnek hívom, de ha akar, eljut a szőnyeg egyik sarkából a másikba. Ülve viszont még nagyon nyeklik-nyaklik oldalra, valahogy azok az izmai nem erősek. Ezért találtuk ki babakocsiban a hason fekvést, ő úgy nézelődik és kiválóan elvan :)


Ha nagyon nem bírja cumi nélkül akkor lehet neki MAM cumit adni, az nem bántja a fogakat mert azon a részen nagyon keskeny ahol a fogai lesznek. Vannak ismerős babák akik 3 éves korukig cumiztak éjjel-nappal és semmi baja a fogaiknak ilyen cumival. Az én fiam éjjelre és babakocsiban használja csak, de én nem akarom még elvenni tőle...


Nálunk most megint 2-szer kel éjjel enni, én meg lassan megőrülök... Pedig 3-4 hós kora közt rendszeresen átaludta az éjszakát..

5595. nana21
2013. ápr. 23. 10:24
Felicitász blogjában lehet nagyon jó dolgokat olvasni a hozzátáplálásról meg úgy egyébként is nagyon jókat ír (szerintem)
5594. nana21
2013. ápr. 23. 10:21

Én ml-ben mérem,van olyan poharam ami skálázott :)(pl avent via poharak) Szerintem ha ott 120ml-ig van tele akkor az annyi is :) Babi ma reggelire 5 perc alatt betolta az 1 adag tejberizspépet (az 150ml vízzel és 4 evőkanál porral készül).Ma jön a saláta kóstoltatás.A krumplis spenótot nem like-olta.Egyből kiszúrta,hogy zöld.


A babkocsit én is megdöntöm mert úgy tud nézegelődni,meg már szépen tartja is magát,jó erősek a kis izmai.Már négykézlábra húzza magát és előre-hátra himbálózik nagyon jópofán néz ki :)


Kiskanalat a rossmannban vettem 300ft volt 5 db.Arról szépen lecsócsálja a hamit.Meg van egy hippes (babamagazinban volt).Viszont a csepegésmentes itatópohárból nem tud inni,pedig jó lenne mert ha kibújnak a fogai nem fogom cumisüvegből teáztatni.És a cumiját is elsummantom majd tőle amint lesz rá alkalom.Nem szeretném ha a fogai össze-vissza nőnének.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook