Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
5503. nana21 (válaszként erre: 5479. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 17:49

Köszi! :)


Én meg pont úgy tudom,hogy az elsők közt van az alma a sütőtök a sárgarépa és a krumpli.Már van 3 babatáplálásos könyv itthon minden évtizedből 1-1 :) Fura olvasni,hogy-hogy változott a szemlélet a hozzátáplálásban.


A könyvek:

Dr.Zoltán Zsófia : Mit egyen a gyerek?1979

Dagmar von Cramm : Amit a baba szívesen eszik 1991

Dr.Penny Stanway and Sara LEwis:Mit egyen a baba 2005

Ezekből csemegézünk illetve a neten bogarászok.Bár szerintem nagy baj nem lehet én is tápos baba voltam anno amíg ki nem ütött a táp,aztán helyette kaptam feles tejet,liszt levest meg apukám pár napja mesélte,hogy 3 hónaposan a szalonnát elszedtem anyukámtól azt rágicsáltam (gondolom csak próbáltam mert nem hiszem,hogy lett volna fogam hozzá).

5502. nana21 (válaszként erre: 5473. - Libli)
2013. ápr. 10. 17:39
Anyósom vett a piacon (amennyit talált)meg a helyi match-ban.Azt hiszem még talált 2 kisebbet.A felét megfőztem a másik felét megsütöttem és elraktam a fagyóba.Így majd nyáron is kap néha :)
5501. Lion83 (válaszként erre: 5484. - Libli)
2013. ápr. 10. 17:22
Kedves Libli! Nagyon aranyosak és szépek a fiúk. Ha jól láttam, három fiúcskád van? + egy apuka Nem semmi, hogy bírsz 4 férfival?! :)
5500. Lion83 (válaszként erre: 5481. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 17:17
Kedves Lina! Amilyen a kedvem, szeretek olyan jellegű jelecskét küldeni :) Ha nem zavar a jövőben is bombázlak vele! A pillanatnyi érzelmi vagy gondolatomat jelzi és nem utolsónak egy kis felvidítás!
5499. Lion83
2013. ápr. 10. 17:14

kadri84! Üdv a csapatba! Az én lánykám is Dóra! Mi nov.13án születtünk!

Én is úgy kezdtem el a hozzátáplálást, hogy lereszeltem az almát. Én sem adtam hozzá semmit. Én egy steril pelenkán szürtem át. Úgy adtam a levét...több, kevesebb sikerrel.

Tápszer: Milumil Komfort, mert hasfájós volt Dórikám! Mai napig ezt esszük.

5498. Zsa-
2013. ápr. 10. 16:29

Sziasztok.


kadri84

nekem is 19én született a kisfiam.


Én a hétvégén fogom először megpróbálni az almát mert a fiam minden lehetőséget megragad hogy ne kelljen szocsizni. Én az elmúlt 4 hónapban csak fejtem és üvegből eszi a pótlást ha van kedve kicsit szopcsizni ha nincs az egész üvegből megy.


Olyan 90% anyatej a többi tápi milumil.


Kérdés ti adtok havonta konakiont? most fogy a tejem és állítólag tápszert ha kap a baba nem kell neki adni.


Nekem első hónaptól van mensim de egy hónapja volt az első igazi. kb mint szülés után. Nekem se szopcsizott, de ha lefejtem pohárból és üvegből megitta frissen. Az előny hogy valószínű helyre kerültek a hormonjam,m mert abba maradt a hajhullásom. Nektek is volt?

mi most náthásak vagyunk szóval orrszívás. EMBERT PRÓBÁLÓ.:-((

5497. lucka
2013. ápr. 10. 16:12
igen, adok Vigantolt, napi 1 cseppet.
5496. _Lina_
2013. ápr. 10. 16:05

Lucka egyet értek veled.


Szeretcsére nálunk a védönő és az orvusunk is nagyon rendessek :)


Amúgy Ti adtok a babáknak Vigantól cseppet?

5495. lucka
2013. ápr. 10. 15:53
Arról pedig, hogy régen hogy oldották meg az etetést ha kevés volt a tej, az a véleményem, hogy sokkal jobban, mint most. Manapság annyira jó tápszerek vannak, könnyű a tápszerhez nyúlni, az orvosok meg anyagilag jól járnak a receptek után, nekik az az érdekük hogy sok receptet írjanak. Semmit nem mondanak el, a növekedési ugrásokról nem tájékoztatják az anyukákat, ha egy icipici gond van, akkor mindig azt mondják, kevés a tej, adjunk tápszert. Tisztelet a kivételnek, de sajnos nálunk is ilyenek a védőnők és az orvosok. Nálunk a legtöbb anyuka a 3 hetes növekedési ugrásnál már adott kiegészítést, de aki nem, az a 6 hetesnél biztosan. Én vagyok az egyetlen aki még kizárólagosan szoptat, és higgyétek el, erős akarat kell hozzá és harcolnom kell az igazamért.
5494. _Lina_
2013. ápr. 10. 15:52

Mi sajnos ma nem tudtunk elmenni a védönőhöz ezért a következő héten szerdán megyünk.

Holnap pedig oltásra.


Ur isten -.-" Nem hiszem hogy az a védönő komplett lenne -.- Már bocsánat..

5493. lucka
2013. ápr. 10. 15:50
Rinike, próbáld meg éjjel, álmában megszoptatni, úgy lehet hogy elfogadja. A fagyasztott tejet az én kisfiam sem fogadja el, de tudni kell hogy a tejben vannak bizonyos enzimek amik elkezdik a lebontást fagyasztva is, így a szaga és az íze is más a fagyasztott anyatejnek, nem minden baba fogadja el.
5492. zsocicc
2013. ápr. 10. 15:27
Rinike, sok mindenben magunkra ismertem az előző hozzászólásdban. :) Az almát nagyon nehezen fogadja el Lea (bár ma már megfőztem - köszi a tippet Lucka), a cumisüveget 2-3 hónapja nem fogadja el,a menzesz pedig mától aktuális (14 hónap után először.) Lea azért legalább szopoizik egy kicsit így is, de úgy érzem, a szokásosnál kevesebbet. Meglátjuk megpróbálja-e majd éjszaka bepótolni...
5491. rinike (válaszként erre: 5489. - Lucka)
2013. ápr. 10. 14:56
Nekem a régen úgy vált be, hogy üveg almareszelőt szereztem be, azon lereszeltem a megpucolt almát nyersen, és első alkalmakkor egy gézlapon átnyomtam a pépet, és csak a levél kapta, 1-2 kiskanállal. 2-3 nap után, ha már az almalevet elfogadta, akkor lehetett adni neki a pürét. A fiam 20 éve gond nélkül elfogadta így. Most a kislányom nem hajlandó megkóstolni sem. Nekem éppen most jön meg a menzeszem, és szegény kisbabám nem akarja megenni a tejem, pedig lenne bőven. Mivel ma még nem evett semmit, felhívtam a védőnőt, hogy mi legyen, mert a felolvasztott anyatejet sem hajlandó elfogadni, mert a cumisüveget már régebb óta nem fogadja el. Azt javasolta a védőnő, hogy vegyek vaníliás rizspépet, és próbáljak a kicsinek abból adni kanállal, hátha azt elfogadja. Most csináltam neki, pár kanállal evett belőle, de nem nagyon tudja, hogyan kell lenyelni. Vacsorára majd újra megpróbálom. A múlt héten volt itt a Londonban élő barátnőm, és mesélte, hogy náluk tejberizspéppel kezdik a hozzátáplálást. Ezek szerint én most az angol protokollt követjük. :D
5490. lucka
2013. ápr. 10. 14:13
ja és mellesleg a 10 hetes baba anyukáját már arra biztatja, hogy kezdje el a hozzátáplálást, pont fültanúja voltam.
5489. lucka
2013. ápr. 10. 14:12
Sikerült ma véletlenül összefutni a védőnővel, mondtam neki hogy már kétszer kapott almát de abbahagytam, mert hasfájós lett tőle és nagyon ment a hasa. Közölte, hogy biztos hogy nem attól volt. Mondtam neki hogy nem tudom mitől, de én nem tudom kizárni hogy attól. Megkérdezte hogyan készítettem el, mondtam hogy megpucoltam, leforráztam, összeturmixoltam egy kis anyatejjel - na erre jól lecseszett hogy azt nem turmixolni hanem reszelni kell, nyersen kell adni, és biztos attól volt baja, hogy anyetejet is kevertem hozzá. Szerintetek?
5488. _Lina_
2013. ápr. 10. 13:37
Amúgy ki milyen tápszert ad a bébijének? :)
5487. _Lina_ (válaszként erre: 5484. - Libli)
2013. ápr. 10. 13:37

Biztos nagyon aranyossak :)

Hát azért probáljátok meg a tököt hát ha az izleni fog nekik :)

5486. _Lina_ (válaszként erre: 5485. - Kadri84)
2013. ápr. 10. 13:36

Ne add fel az a lényeg! :)

Ohm probáltad már a Mecsek Baby édeskömény teát?

Ez dikret hasfájós babáknak van.

Mi is ezt használtuk mert hasfájossak voltunk, de már szerencsére teljesen elmúlt :)

5485. kadri84 (válaszként erre: 5480. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 13:14

Mi december 3-ra voltunk eredetileg kiírva, de a kisasszony hamarabb látni akarta a nagyvilágot.

Egyébként mi sehogy sem haladunk sajnos a hozzátáplálással. Eddig mindent visszautasított. Mondjuk ő még mindig hasfájós. Sajnos tejcsim már nincs, 4 hónapos volt, amikor teljesen elapadt, azóta csak tápszer van, abból is tejfehérje és tejcukormentes, mert úgy tűnik valamelyikre érzékeny. :-( De sajnos az etetés általában rémálom, nem igazán eszi meg. A sütőtököt mi még nem próbáltuk meg, de az lesz a következő.

5484. Libli (válaszként erre: 5483. - _Lina_)
2013. ápr. 10. 12:49

Szerencsére már jól alszanak éjszaka, és ha az egyik fel is ébred, nem sír, hanem odabújik a tesóhoz és tovább alszik.

Szoptatom még őket, de ki kell egészíteni tápszerrel. Az elején volt egy rövid időszak, hogy csak tejet kaptak, de nem volt nekik elég. Érdekes, hogy nem mennyiségre, hanem minőségre nem volt oké, mert hiába szoptattam őket este és éjszaka, utána csak sírtak, hiába ettek már jóval többet, mint rendesen. Viszont ha kaptak egy kis tápszert, akkor nyugi lett. Ráment pár éjszakánk, mire erre rájöttünk, addig én makacsul ragaszkodtam ahhoz, hogy nincs olyan, hogy "gyenge a tejem". Hát pedig van.

5483. _Lina_
2013. ápr. 10. 12:44

Hát az kissé vicces lehet :D

Akkor ők jól el vannak együtt ˘˘


És amúgy éjszaka ha az egyik fel kell és sír azzal nem kelti fel a másikat? :)

Még szoptatod őket vagy tápi van már? :)

5482. Libli (válaszként erre: 5477. - Lucka)
2013. ápr. 10. 12:31
Nem nagyon tudunk vigyázni a foltjára azon kívül, hogy elvesszük a kezét, ha arra matat, ráadásul Dénessel is vigyázni kell, mert folyton egymást piszkálják, egymás szájában, orrában stb. keresgélnek :)
5481. _Lina_ (válaszként erre: 5472. - Lion83)
2013. ápr. 10. 12:10

Már rengeteg jelet küldtél Nekem :) (L)

A legtöbb tőled van ^^

5480. _Lina_ (válaszként erre: 5478. - Kadri84)
2013. ápr. 10. 12:09

Szia persze hogy csatlakozzhatsz mindig örülünk az új tagoknak :)

Hü mi is 19 re voltunk kiírva de 20-ra bújtunk ki :D

5479. _Lina_
2013. ápr. 10. 12:08

Sziasztok :)


Nagyon örülök hogy Nana Te is újra itt vagy köztünk ^^


Libli nagyon aranyossak a srácok mind a 3 tündéri :) Szép gyerköcök ^^


Hát látom hogy néhol bajban vagytok a hozzá táplálással.

Nekem a vádönő azt mondta hogy a sütötököt csak 5 hónapos korától lehet a babáknak adni, de mondjuk mi már egyszer adtunk neki kecske métit és semmi baja sem volt tőle, pont akkor volt az az idő szak amikor nehezen jött ki a kaki, de az hatott és onanntól rendessen kakil :)


Most meg napi 1-2 alkalommal kakilunk :)

Hát szomorú hogy már nem sokotoknak van teje, de legalább mind annyian tudtuk valameddig szoptatni a babáinkat :)


Viszont még szeretcse hogy van tápi mert azért valamennyire potolja a tejcsit...Fu mi lehetett régebben amikor nem volt a nőknek teje..És tápszer igen szar minőségú volt... Bele se merek gondolni..


A karmolás nálunk is megy tegnap játszottunk s elkapta Manóm az orromat, és jól megkarmolta XD

Azt mondják hogy pici kesztyüt kell a kezükre húzzni :)


Nálunk az a baj hogy sem a kesztyű sem a zokni nem marad meg a lábikáján mert egy idő után mindent lediszkoz :D

5478. kadri84
2013. ápr. 10. 11:32
Sziasztok! Csatlakozhatok? November 19-én született a kislányom, Dóra. Régóta olvasom ezt a fórumot, de eddig inkább csak szemlélő voltam. :-) Nagyon örülnék, ha befogadnátok.
5477. lucka (válaszként erre: 5476. - Libli)
2013. ápr. 10. 11:26
hát rosszabbul néz ki mint ahogy leírtad :) de hogy vigyáztok rá hogy ne kapjon bele? az én fiam csomószor marja magát, és a tövig levágott körömmel is képes nyomot hagyni. Tegnap meg megfordult a kiságyban, elmászott arra a végére ahol már nincs rácsvédő, nekinyomta a fejét a rácsnak, és mikor felébredt, úgy vettem ki, hogy ott volt egy nagy piros rácsnyom. Baromi ijesztően nézett ki, de elmúlt.
5476. Libli (válaszként erre: 5475. - Lucka)
2013. ápr. 10. 10:05
Attila fején van egy tűzfolt, ártalmatlan, csak vigyázni kell rá, nehogy belekapjon, mert állítólag nagyon tud vérezni. Jó sokáig ott lesz, szépen lassan fog felszívódni, kb. iskolás korára. Nekem is volt, csak nekem a homlokom közepén :-) Állítólag a hajlam öröklődik, Dénesnek is van, csak neki sokkal kisebb, és a hátán.
5475. lucka (válaszként erre: 5474. - Libli)
2013. ápr. 10. 09:57

nagyon helyesek a srácok :) mi az a piros folt az egyikük fején?


nálunk most az újdonság a forgás, nem hátról hasra, hanem hason fekve a jobb oldalra már villámgyorsan forog, 360 fok is simán megy, ha akarja. Balra is tudja, de azt kevésbé szereti.


Én azt vettem észre hogy jobban eljátszik a kiságyban egyedül, mint itt a franciaágyon velem. nem tudom miért van ez így.

5474. Libli
2013. ápr. 10. 09:28
Tettem fel képet a srácokról :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook