Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 novemberi babák fórum

2012 novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
5593. Zsa- (válaszként erre: 5592. - Nana21)
2013. ápr. 23. 10:21

Én is ezekkel szemezek, de minnél jobban ásom bele magam annál butábnak érzem magam. Kémiai, fizikai szűrő..

Nekem a férjem fény érzékeny és rajta már van pötty pedig nem volt napon, csupán félárnyékban és késő délután.


Nekem is Hunor világos kék szemű és szőke.

Nektek is gombostűnyire szűkül a pupillátok fényen?

A férjem már csak vámpirnak hívja:-)

5592. nana21 (válaszként erre: 5577. - Zsa-)
2013. ápr. 23. 10:13

Szia!Tegnap akciósan sikerült Anthelios 50+ napvédőt vennünk,kifejezetten babáknak.Volt hozzá egy 1000ft-os akciós kupon és egy napozás utáni zselé,így nagyon megérte 3990ft-ért.Én már lepirultam egy kicsit,Bercikém pedig extra fehérbőrű (vörösesszőke haj-kék szem kombó mint én ráadásul szerintem pár év és tiszta szeplős kisgyerek lesz előreláthatóan).

A gyógyszertárban még ajánlották a Babé termékeket is.

5591. Zsa-
2013. ápr. 23. 09:24

Sziasztok,


Most voltunk 5 hónapos meni oltáson. HUnor 68 cm, 8180g. Már csak 48dkg szedett fel:-) Azt mondták így tökéletes.


Rákérdeztem a naptejre és azt mondták hogy mindenképp kell, mert a szűrt napfényben (fák közt) észre sem veszem és 20 perc alatt leéghet.

Én használok a pofijára Ecerint, mivel a tejre érzékeny és a fogzás miatt nyálas volt a pofija (amiben anyatej van) kiütéses lett és ez megoldotta. Valószínű ennek a márkának a naptejét fogom megvenni. Májusba lesz baba mam klub ott ez lesz a téma, majd okosabb leszek:-)



Mi még fekszünk a babakocsiba, ha már alvásidő akkor hasra teszem benne.


Védőnő azt is mondta hogy napi 1 dl plussz folyadék kell egy tegnapihoz hasonló meleg napon. Nekem sajnos a szimpla vizet kicsurgatja a száján így hippes granulátumból teszek 5-6 szemet az ad neki egy kis ízt és már el is fogadja.


Hunor almát úgy kapot 3 kanál 30 g és 50, barack szintúgy nagyon bejön neki az íz. Holnap babánt fogom kipróbálni, mert a barack mellé kell valami hisz attól tokától - bokáig.


Kinek van már foga? Nekünk most okoz kis nyűgösséget, de még nincs megdagadva meg semmi extra látvány a nyálon kívül.

5590. lucka (válaszként erre: 5589. - Zsocicc)
2013. ápr. 23. 09:15
a sima alma vagy krumpli nálunk sem volt túl szerencsés, de a főtt alma főtt krumplival már igen. Esetleg próbáld meg így, tényleg finomabb mint bármelyik másik változat. Kóstoltam :)
5589. zsocicc
2013. ápr. 22. 23:23
Leával a hétvégén átváltottunk sportkocsira, de egyelőre úgy, hogy majdnem fekszik benne, csak egy kicsit van megdöntve. A mózeskosaras részben egyszerűen nem maradt már meg, mert nem látott ki belőle. Ezt viszont nagyon élvezi. Meg voltunk úgy is sétálni a hétvégén, hogy csak egy olyan body volt rajta, aminek van egy kis szoknyarésze+zokni és nem fázott így. Végre jó idő van. :D
5588. zsocicc (válaszként erre: 5578. - Lucka)
2013. ápr. 22. 23:21
Hű lucka, most irigykedek. :) Mi még mindig ott tartunk, hogy nagy keservesen megy csak le néhány kanál alma vagy répa...a 125 gr rengeteg :) Holnap tényleg megpróbálom anyatejjel keverni hátha úgy jobban csúszik majd.
5587. rinike (válaszként erre: 5585. - Lucka)
2013. ápr. 22. 19:58

De jó ötlet! Hiszen a terhességi cukor miatt nekem is van mérlegem.

Naptej: a védőnő már mondta, hogy kell. Nem tudom még használom-e majd.

5586. lucka (válaszként erre: 5583. - Lion83)
2013. ápr. 22. 19:32
én sem gondoltam még naptejre, egyébként is kupolás a babakocsi és textilpelenkával is letakarom ha rásüt az arcára a nap séta közben. Délben nem sétálunk, csak reggel meg délután, ami kis napot így mégis kap, hát annyi kell is. Én nem szívesen kenném őt mert nagyon nyalakodós, és össze-vissza fogdosná az arcát aztán meg lenyalná a kezét, az szerintem ártalmasabb mint az a pár perc napsütés ami éri.
5585. lucka (válaszként erre: 5582. - Rinike)
2013. ápr. 22. 19:28

lemértem előtte meg utána az edényt amiben volt :) megfőztem a krumplit sima vízben az almával együtt, kb 1 közepes krumpli volt és egy negyed alma, adtam hozzá 15-20 milli anyatejet és botmixerrel pépesítettem.


A krumplit magában a kisfiam se nagyon szerette, sőt, még nyers almával sem volt túl finom neki, de ma ez a főtt almás sokkal finomabb volt és neki is jobban ízlett.

5584. Lion83 (válaszként erre: 5582. - Rinike)
2013. ápr. 22. 18:53
Milyen a kanál? Puha műanyag, meghajolt, sima, kicsi...stb. Nekünk most a szilikonos enyhén meghajolt van. Ha azt beadom a szájába, szinte hátra megy a kaja és könnyedén lenyeli.
5583. Lion83
2013. ápr. 22. 18:50

Köszönöm a kedves szavakat :) igen, már a mai nap tényleg jobb volt.

Lucka: úgy olvasom, hogy nagyon jól haladtok a hozzátáplálással. Így tovább! Ma az én kis drágám tejpépből bevágott 150ml-t. Szerintem a ti esetetekben,a 125gr is ideális.


Én napozótejre nem is gondoltam még, hogy bekenem én még a gyógyszertári mosdatókrémen kívül semmit nem használok! Ti használtok olajat, púdert...stb? Tényleg, a púdert nyáron kell használni a hajlatoknál?

Ma megdöntöttük a babakocsit, de az én kicsim is úgy feküdt, mint aki be van rugva...fél oldalasan, meghajolva. Nem erőltettem a dolgot, majd ráérünk még vele. A fák alatt nagyon szeretek menni, mert azt úgy el nézegeti :)

5582. rinike (válaszként erre: 5578. - Lucka)
2013. ápr. 22. 18:49
Honnan tudod, hogy 125 gramm volt? Hogyan készítetted el? Az én kislányom szépen eszegeti az almát, a krumplit és a répát nem akarja elfogani kanállal. Ma viszont mindegyikből megevett valamennyit úgy, hogy én ettem húslevest, és a kezemmel szétnyomtam egy-egy falat répát, vagy krumplit, és azt jókedvűen és szívesen bekapta a kezemből. Újra megpróbáltam kanállal, úgy nem kellett. Így kb. 10-10 falatot kapott kézből. Mi lehet a baj a kanállal? Ugyanazzal a kanállal az almát szépen megette.
5581. didris (válaszként erre: 5573. - _Lina_)
2013. ápr. 22. 15:25

Szia!! Ezen ne aggódj! Minden pasi más. nem is tudsz nagyon mit tenni és talán nem is kell. Az enyém sem tudott mit kezdeni az elsővel. Kicsit megfogta, játszott vele, aztán ennyi. Pár perc volt. Most már, hogy nagyobb, kb. 2-2.5 éves kora óta viszi mindenhova, mennek csak ketten pl piacra, ilyesmi. Most megszületett a második kislányunk (5 hós). Vele már jobban elvan, több időt tölt. Mindíg kiabál: Gyere már mert sehogy sem jó neki! :) Már sokszor elmondtam, hogy én sem csinálok mást vele mint te de mindegy. Akkor is mennjek!

Szerintem ne aggódj! És ne is vedd komolyan ezt az egészet, vagyis ne magad és a gyerek ellen, jó?

Majd lesz máshogy is! Ö ilyen.

5580. Libli (válaszként erre: 5577. - Zsa-)
2013. ápr. 22. 14:29
Én a héten vettem nekik 50 faktoros gyerekeknek való naptejet, azzal kenem a pofijukat.
5579. Libli (válaszként erre: 5574. - Lion83)
2013. ápr. 22. 14:28
Én néha meg szoktam kicsit emelni a háttámlát, de csak ha nagyon nyűgösek, így mindjárt csend lesz, nézelődnek. Persze, egy idő után elkezdenek dőlni oldalra, egymás felé, hát úgy nagyon viccesen néznek ki, mindtha be lennének rúgva, és egymást támogatnák :) Olyankor leengedem a hátukat.
5578. lucka
2013. ápr. 22. 11:49

tegnap nálunk is elég nyűgös nap volt.


a fiam benyomott az imént 125 gramm almás krumplit :) a ti babátok mennyit eszik egy étkezésre, aki már kiváltott egy étkezést?

5577. Zsa-
2013. ápr. 22. 10:00

Kérdésem: Ti vettetek már valamilyen napvédőt a babának? A fiam ugyan olyan márványbőrű mint én és nem is áll szándékomban kitenni közvetlen napra, de azon gondolkozom hogy valamit be kellene szerezzek.


A tegnapi nap csak nekünk volt extra nyűgös vagy nektek is?

5576. Zsa- (válaszként erre: 5574. - Lion83)
2013. ápr. 22. 09:58

Szia


Annyira átérzem. Mi a 4 hós oltás után fáztunk meg. Azt mondta anyim (aki ápolónó) hogy biztos az oltás gyengítette le az immunrendszerét. Szerencsére nem volt lázas, de folyt az orra meg köhögött ahogy a garatán csúrgott le. Nekünk hiába enyhe volt több mint 10 napig tartott. 6 napig nasivin babyt kellett használni, majd sima sóoldatos orrsprayt. Minden orrszívás éveket vett el az életemből. Még most is összerezzen ha meghallja, de ha nem csinálja az ember könnyen arc vagy fül gyulladás lehet belőle.

Jobbulást!!!

5575. lucka (válaszként erre: 5574. - Lion83)
2013. ápr. 22. 09:23

Igazad van, inkább én sem panaszkodom hogy tegnap nyűgös volt a baba, mert végül is egészségesek vagyunk. Én kicsit már unom a napi nettó 3 óra sétát, ráadásul a vállam is leégett tegnap.. :D


Én body+rugdalózót adok rá bent is, kint is. Olyan a babakocsi kialakítása hogy nagyon szélvédett, szerintem még így is melege van szegénynek.


A megdöntést tegnap próbáltam de még nagyon pici benne a fiam, inkább mi arra szoktunk rá hogy ha nézelődni akar, akkor hasra teszem (imád hason lenni) és kicsit felnyitom a kupolát hogy kilásson, úgy jól elvan :)

5574. Lion83
2013. ápr. 22. 08:47

Szép Jó reggelt! Nagyon nehéz heten vagyok túl... kezdek a megfázásból kifele jönni. De már majdnem megőrülök, mert a maszk már a számhoz nőtt és esténként nem a kicsimmel alszok egy szobába. Szóval nagyon rossz így...nem beszélve az állandó köhögésről, orrfújásról!!!! Addig jó, míg egészség van. Szinte minden átértékelődött megint bennem: ha egészség van, minden van! Remélem mindenki élvezi a napsütést és a nagy-nagy sétákat. Én ma takarítást fogok beiktatni! Délutánra meg nagy-nagy sétát.


Ti hogy öltöztetik ilyen jó időben a kicsiteket?


Valaki megdöntötte már a babakocsi háttábláját (félig ülő helyzetbe) ?

5573. _Lina_ (válaszként erre: 5571. - Rinike)
2013. ápr. 20. 16:37

Sajnos az élet az kifürkészhetetlen..

De ezt örömmel olvasom hogy a mostani férjeddel teljes harmoniában éltek és közössen neveltek gyereket :)

5572. _Lina_
2013. ápr. 20. 16:36

Már a megkérdemet is probáltam és a kezébe is nyomtam a picit.


Volt amikor a kezébe nyomtam fogta letette az ágyra és kiment "mert neki olyan sürgös dolga akadt."


Szóval...

De már ott tartok hogy nem izgat a dolog, ezt meg is mondtam neki.


Csináljon azt amit akar stb, Én elvagyok a kicsimmel :)

És már most nagyon nagyon szeret (ez látszik is rajta :)


De a párom anyukája és az életársa imádják a kicsit szóval nem igazán értem a dolgot...


Nagyapum és a felesége is odáig vannak érte (hozzá teszem életembe 2 héttel ezelött láttam elösször a vér szerinti nagy apámat)


Az a lényeg hogy vannak akik foglalkoznak jobban a picimmel :)


Ma lejött párom unokatesója (akit már megemlitettem) köszönt s bement a kicsimhez kivette játszott vele beszélgettek szóval :)


De férfi és férfi közt is hatalmas nagy külömbségek vannak :D

5571. rinike
2013. ápr. 20. 08:03
Nálunk most nincs probléma azzal, hogy a férjem keveset segítene, hiszen mikor eltörött a kezem, akkor 6 hétre napi 24 órára ő látta el Timikét. Mostanába talán fele-fele látjuk el, még mindig nem csak segít nekem, hanem két egyenértékű szülője lett Timinek a balesetem miatt. A nagyfiamnál 20 éve más volt a helyzet. Apukája kb. 3 hónapig volt lelkes, aztán közölte, hogy nem tudta, hogy még 3 hónap múlva is ilyen kicsi egy gyerek. Nemhogy nem foglalkozott vele tovább, hanem felrótta, hogy én kevesebbet foglalkozom ővele, mint a gyerek születése előtt. A gyerek egy éves kora előtt talált is mást, aki foglalkozott vele helyettem, még szenvedtünk egy-két évet, mikor végleg elment...
5570. lucka (válaszként erre: 5569. - _Lina_)
2013. ápr. 19. 21:38
és ha megkéred, hogy foglalkozzon vele? kerek perec mondd meg neki hogyha épp tisztába van téve a pici és nem nyűgös, hogy most játsszon vele, mert neked főznöd / takarítanod / tanulnod / tornáznod kell, vagy amit épp szoktál csinálni és gyerekkel nem lehet. Én nem szoktam megvárni hogy a párom "kérje el" a gyereket, hanem így lepasszolom neki, és remekül elvannak. Lehet ha nem mondanám, nálunk sem erőltetné és ugyanez lenne.
5569. _Lina_
2013. ápr. 19. 21:32

Köszönöm a tanácsokat és a véleményeket :)


Igazság szerint a párom a pelenkázást leszámítva mindenben segít.

És ha van ideje játszik a babussal :)


Ezel így nem is volt az elején baj, mert az első hónapokban mindha sokkal nagyobb figyelmet fordított a picire.

De mostanság...hát....nem igazán =(


Persze a hétköznap oké mert dolgozik :)

De van olyan hogy hétvégén fogja magát leül a géphez, és kb csak este jut eszébe hogy neki van egy csöpp lánya is...


(Hát azért higyétek el ez nagyon rosszulesik nekem. :/)

5568. lucka (válaszként erre: 5567. - Lion83)
2013. ápr. 19. 21:04
Nyugi, túl fogjátok vészelni! ha nagyon tele van az orra és nem tud aludni, azzal segíthetsz neki hogy vagy megemeled a kiságy lábát hogy a feje magasabban legyen picit, vagy magadon altatod ha van hordozótok (csatos, kendő, bármi). Próbálj meg azért te is pihenni, ha más nem úgy, hogy közben hátradőlsz egy fotelben, betakarózol és felpolcolod a lábad.
5567. Lion83
2013. ápr. 19. 17:38
Nincs még láza, de mindenből bevásároltunk, hogy legyen itthon. Olyan dolgokat porszívozok ki az orrából....Nagyon remélem, hogy túl vészeljük. Annyira pánikolós vagyok... ha köhög, fulladozik...stb. Remélem gyors lefutású lesz és fájdalom mentes!
5566. lucka
2013. ápr. 19. 15:03
nektek mennyi idő után tanult meg kanállal enni a babátok? kb hány etetés kellett ahhoz hogy már tátsa a száját és egyből lenyelje ami a kanálon van? csak hogy mire számítsak.. :)
5565. lucka
2013. ápr. 19. 11:00
milyen érdekes, hogy Fruzsi-na az összes babás témába beírta ezt a hozzászólását :) egyértelműen reklám, de azért köszönjük :)
5564. lucka
2013. ápr. 19. 09:59
az unokatesó meg lehet hogy lelkesedik ha találkoztok, de más az alkalmankénti találkozás és más az együttélés, ezt se felejtsd el. Lehet ha vele élnél akkor ugyanúgy elmúlna a varázs..
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook