Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 1000 kalóriás diéta fórum

1000 kalóriás diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1239. Szerencsésné (válaszként erre: 1238. - 43a06bd4d9)
2009. jún. 9. 15:08
Köszi!Most tényleg rástrtoltam a fogyira,végülis nem sietek,úgy szeretném,ha a nyár végére meglenne az 57 kiló.Azt pedig meg is kell tudni tartani.Így még könnyű,hogy itthon vagyok,de ha dolgoznom kell,nehezebb lesz.
1238. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1237. - Szerencsésné)
2009. jún. 9. 08:08
Megnéztem a mérlegelődet!nagyon szupi vagy!Gratulálok!Ha valamit nagyon akarunk,azt előbb vagy utóbb el is érjük!Te vagy rá az élő példa!Én is szeretnék még fogyni legalább 5 kilót, de a sok munka nem engedi meg az 1000Kcal- naponta.Majd eljön az az idő amikor ismét elszánom magam és megcsinálom!Én már ennek is örülök!Most a hangsúly a megtartáson van...Szép napot!
1237. Szerencsésné (válaszként erre: 1236. - 43a06bd4d9)
2009. jún. 8. 14:55

Igen,szerencsére most már a rendszeres mozgással,és a múlt héten komolyan belevágtam a diétába.Nem könnyű,de még pár hét,aztán remélem nekem is már "csak" arra kell figyelnem,h ne jöjjön vissza.

Most a héten még zöldséghetet tartok,aztán jövő héttől újra számolom a kalóriát.Most még nagyon keveset eszem,de majd lassan emelem a minőséget,mennyiséget.

1236. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1235. - Szerencsésné)
2009. jún. 8. 14:44

Szia!

Velem semmi különös nem történt,állandóan melózok és vigyázok megtartani a súlyomat.

Te hogy vagy? Ment már le a kilóidból?

2009. jún. 8. 13:57

Szia!

én vagyok,be is néztem néha,de nem volt sehol,senki!

Mi újság veled????

2009. jún. 8. 12:42

Sziasztok!

Hová lettetek lányok?

1233. Szerencsésné (válaszként erre: 1231. - Fadigflo)
2009. máj. 30. 15:56
Köszi,nagyon érdekelne!!!
1232. fadigflo (válaszként erre: 1230. - Ryta)
2009. máj. 30. 15:40
Szerintem reggelizz be. A nap többi részében, meg ahogy kívánod. Ne éhezz! PErsze ne is edd túl magad, de éhezéskor a szervezet raktározásra kapcsol..
1231. fadigflo (válaszként erre: 1229. - Szerencsésné)
2009. máj. 30. 15:38
Van egy zsírszegény sütis receptkönyvem . Gépen.
1230. ryta (válaszként erre: 1226. - 8fec55f974)
2009. máj. 30. 15:06

sziasztok!


kb.2 hete csinálom a kb.1000 kalóriás diétát.

A gyengéim a nasik,főleg pl.tv nézés közbeni ropi,chips,mogyoró és társai.

Imádok sütni,amit a családom is értékel és igen nehéz megállni,hogy ne egyek belőle.

Kenyeret,péksütit kb 1 éve nem eszem és ügyelek arra,hogy késő este már ne egyek.

Sajnos a kilóim így is nagyon ragaszkodnak hozzám és képtelen vagyok 70 kg alá menni.

Vettem egy ellipszis trénert is és ha nem is minden nap,de heti 3-4 alkalommal tekerek rajta.

Mi lehet a baj?

Mai menüm volt:

reggeli 1 Turbo shake

tízórai 1 szelet wasa-teljes kiőrlésű

ebéd-saláta-saláta mixből,paradicsomból,uborkából,lila hagymából,tetején mozzarella mellé néhány szelet grillezett cukkini

tízórai iszom egy natúr joghurtot,

vacsira megeszem a maradék salit vagy egy shake.

Mi lehet a gond?Mit csinálok rosszul?2 hete meg sem mozdul a mérleg:-((

1229. Szerencsésné (válaszként erre: 1228. - 8fec55f974)
2009. máj. 30. 14:32

Az én bajom is az,h nasizós vagyok.Imádom a finom édességeket,bár etéren én válogatós vagyok,de sajnos a családunkban MINDEN NŐ nagyon finom sütiket,édességeket csinál.

Sajnos nekem is van 1-2 jó receptem.....Én most azon vagyok,h megtanuljam elkészíteni azokat a dolgokat,amik finomak,de nem túl hízlalóak.Olvasok,kérdezek olyanokat,akik ebben jártasak.Viszont én valóban tejfüggő vagyok!Nincs olyan nap,h ne igyak tejeskávét,vagy ne egyek sajtot,túrót,joghurtot,ilyesmiket.Bár állítólag vércsoportom szerint én nehezen emésztem a tejes dolgokat,nem vettem ezt észre.Általában napi 2 tejeskávét iszom,de van úgy hogy a vacsim is csak egy pohár tej,vagy tejből készült shake.

1228. 8fec55f974 (válaszként erre: 1227. - Fadigflo)
2009. máj. 30. 14:16

Küldhetnél át egy kicsit az akaraterődből! :-)

Ez az a pont - mármint hogy nem is kívánod már a káros dolgokat - ahova csak kevesen tudnak eljutni szerintem. Pláne, hogy sütsz is, sőt cukrász leszel, ha jól emlékszem.

Egyébként én is 58 kg voltam a 170 cm-hez a te korodban, sőt egészen 30 éves koromig. Ezzel én mindig elégedett voltam, jól éreztem magam a bőrömben. Ezt a mostani 10-zel többet is igazából csak a mérleg mutatja, én NEM LÁTOM magamon... Furcsa ez a szubjektív szeme az embernek, igaz? Na jó, azt a karácsony körüli 74-75-öt azért már én is láttam, sőt éreztem is, de ahogy 70 alá kerülök, kiengedek, ellustulok...


Nekem a szénhidrát a gyengém, zsíros-magyaros kajákat nagyon ritkán és keveset eszem, pl. simán le tudnám élni a hátralévő életemet pörkölt vagy gulyásleves nélkül. Igen, az édességeket kéne leváltanom egészségesebb fajtákra, majd eljön ennek is az ideje...


Ja, amúgy megvolt a cseresznyenapom, kis kolevittal kiegészítve, igen jólesett...!

1227. fadigflo (válaszként erre: 1226. - 8fec55f974)
2009. máj. 30. 13:11

Örülök, hogy többen is reagáltatok és főleg a válaszoknak, amiket adtatok. . .

Azért írtam ezt (mármint, ne csipszből , stb...-ből álljon az 1000 kcal mert itt valaki naplójában olvastam miket eszik, ami ugyan kevés kalóriának tűnik, valójában, cukros, zsíros..).


Először is üzeneted második felére szeretnék válaszolni. Komoly vagy nem komoly (már utólag nehéz megítélni) dolgok "késztettek" fogyókúrákra, kb. 2-3 éve. Amikor is csinos voltam, nem volt semmi baj az alakommal, és tudat alatt elkezdtem fogyni. Alig ettem és közben fizikai munkát is végeztem napi 8 órában. Lefogytam 60-62 kilóról 54-55re! Akkoriban szörnyen néztem úgy ki, mert mégiscsak 6-7 kiló mínusz 172 centis magasságomhoz kábé. Tetszett. Hogy megjegyzik, fogytam. Hogy csinos vagyok.

Persze aztán újra "felhízlaltak" 58 kilóra, minimum, majd megint fogyóztam, lefogytam újra 54re. Ezt a súlyomat tartottam is, mígnem kitaláltam minden egészségtelen, csak a gyümölcs nem. Hónapokon át gyümölcsökön és abonetten éltem, gondolhatod, hogy nem volt meg az 1000 kalória sem. Lefogytam 50re, az már durva volt, BMI-indexem bőven 17 alatt volt, ami, akárhonnan is nézzük, már kóros! Ez volt októberben.

Jött lassan a karácsony, újév, mindenféle dolgok, felszedtem 4-6 kilót.

Rájöttem, ez nem járja, hogy éhezzek, majd zabáljak és változtattam az életemen. Gondolatban kivágtam a csokikat, sütiket a kukába, és elhatároztam, hogy egészségesre váltok. Sikerült.

Olyannyira, hogy nem is kívánom a "káros" édességeket már. Csokit kábé fél éve nem ettem, ha nem több. És, ott vagyok a boltban , nem kívánja a szervezetem, hogy pl. zsír és cukordús sütiket vegyek. Semmi...

Imádok sütni és azokból nem vagy nagyon ritkán eszem csak, ha már az illata birizgál, de ez ritkán van. Nem tudom, nekem sikerült átprogramozni az agyamat... Persze, NEM MONDOM, hogy jó, amit én csinálok, mert kis sütike, csipsz belefér ám így is, de én nem vagyok oda értük.

Almát viszont imádom. Aminek túlzásba vitelével is át lehet esni a ló túloldalára..

Most kísérletezem, mi re hogyan reagál a testem, mert lehet, hogy képeken vékonynak tűnök, de szerintem a zsírszázalékom nem megfelelő. Éppoly ronda a vékony, de "hájas" lány, mint a túl vastag, izmos... Szóval most először zsírt fogyasztok , aztán felszedek izmot. Azt hiszem ez elég korrektnek tűnik. Nehéz ám, mert sohasem onnan fogy az ember, ahonnan kéne... Vannak durva csontjaim is, de összességében nem vagyok túl sovány. :)


Az viszont jó, hogy sok gyümit és zöldséget eszel, tényleg a cukron főleg és a zsíron van a hangsúly, mert ez a két dolog, amit aszervezet tényleg ZSÍRRÁ alakít, ha túl sok van.

SZénhidrát nem annyira, mert vannak jó CH-k, zöldség, gyümölcs, rizs...

De ami fontos, az a fehérje. Főleg fogyásnál. Szerintem , ha édességre vágysz, simán csinálhatsz túrókrémet , gyümölcsökkel, esetleg csokireszelékkel, mégse egy bonbon... :)

Tejjel vigyáznék, ha valaki gondol rá, voltam rabja is :D De fehérjetartalma elhanyagolható, viszont sok benne a cukor, ami nem biztos, hogy jó "nekünk"...


Na, szóval csak így tovább, de hozzátenném, hogy simán ehetnél/ehetnétek többet is, zöldségekből, csirkéből, könnyen emészthető dolgokból. Azok soha nem hizlalnak 2000 kalóriánál sem :)))))

1226. 8fec55f974 (válaszként erre: 1219. - Fadigflo)
2009. máj. 30. 12:40

Én is többet eszem 1000-nél. Igaz, úgy kezdtem, de nekem kevés, sport nélkül is, 8 órás ülőmunkával, de napi több km-es gyaloglással, 3 gyerekkel, házimunkával...

A kezdeti kilengések után most már nem olyan nehéz egészséges kajákból összeállítanom a napot. De nem tagadom, nem könnyű lemondani az évtizedekig megszokott finom bűnökről. Én nem tudom úgy csinálni a mindennapi hajtást, hogy közben órákig sóvárogjak egy íz után, ha gyötröm magam, annak a hangulatom látja kárát, annak meg a környezetem...:-) Így aztán, igen, eszem minden nap olyat is, amit nem kéne, csak pl. fél doboz bonbon helyett (mint régen) csak 1 db-ot, zacskó chipsz helyett (mint régen) max. egy maréknyit. És SOKKAL több zöldet és gyümölcsöt, mint azelőtt...

Én ezt (meg még sok mindent amit nem részletezek most mert el kell zárnom a tüzet a leves alatt! ) nagy fejlődésnek érzem magamtól.

Kár, hogy levetted a régi képeidet, szép karcsú voltál rajtuk, sose értettem, TE miért foglalkozol ilyen szinten a kérdéssel... Persze leírtad sokszor, hogy izmosodás meg minden, de nem az látszik, mint amit gondolsz magadról!

1225. Szerencsésné (válaszként erre: 1224. - A1a1223a33)
2009. máj. 29. 22:03

No akkor segítek.

Bármilyen(lehetőleg zsírszegény:csirkemell,csirkecomb lenyúzva,karaj,hal) juó úgy megsütve,hogy befűszerezed,berakod tepsibe,pici vizet alá,lefóliázod,és megsütöd.

Ehhez köretnek lehet például párolt zöldség,ami fagyos zöldségmixből negyon egyszerű,mégpedig úgy hogy a husi alá teszed,arra is szórsz egy kis vegetát és egyben megsütöd.

Vagy:Összekockázol mindenféle nyers zöldséget(paradicsom,paprika,uborka,retek,hagyma....).Ezt megszórod egy pici vegetával.Tehetsz rá egy pici olívaolajat,meg balzsamecetet,vagy ezek nélkül kefírt,v natúr joghurtot bármilyen salátaöntetet.

Szóval,ha husit eszel zöldséggel(bármilyen formában)az kevés Kcal.Legyen "sovány"husi és kész!

Sok sikert a diétádhoz!!!!!

1224. a1a1223a33 (válaszként erre: 1223. - 43a06bd4d9)
2009. máj. 29. 21:03
Bármilyenre mivel semmi gondolatom sincs hogy mit fözzek és úgy hogy minnél kevesebb kalóriát tartalmazzon!
1223. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1221. - A1a1223a33)
2009. máj. 29. 20:45
Milyen típusú ételre gondoltál?
1222. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1219. - Fadigflo)
2009. máj. 29. 20:43

Van igazad is!

De!Először!A napi 1000 Kcal nem chipsből, nem csülökpörköltből, fehér kenyérből és csokikból áll!!!Hanem zsírszegény húsokból(csirkemell,hal stb..)teljes kiőrlésű lisztből vagy korpából készült kenyérből,sok friss zöldségből és gyümölcsből!!!Nekem ezt jelenti az egészséges táplálkozás!

2009. máj. 29. 20:43

Sziasztok!

Nincsen olyan receptetek ami finom is és kevés kalóriát tartalmaz?

1220. Szerencsésné (válaszként erre: 1219. - Fadigflo)
2009. máj. 29. 20:39

Persze,értm,mit írsz,de sztem pont azért jó ez a fogyi(azért megjegyzem én is inkább 1200-1300 kcal-t eszem),mert meg kell tanulnom,mit ehetek.Szóval igenis kis zsírtartalmú ételeket,mert ugye minimum 3-szor kell enni,de inkább ötször.Ha ez csülökpörkölt lenne,azt gondolom egy evésre nem lenne elég.....

Na,azt akarom kinyögni,h én így tanultam meg,mit mivel lehet bőségesen,h jól is lakjak,ne koplaljak.

Nem eszem se csipszet,se kenyeret,se olyanokat,ami zsíros,vagy cukros.

Tehát próbálok egészségesen enni,így én is életmódot váltottam valamilyen szinten.

Vacsorára is vagy shaket iszom,vagy zöldséget,vagy max egy joghurtot eszem.Mert vacsizni kell!

Bocsi,ha hosszú voltam!

1219. fadigflo
2009. máj. 29. 20:33

Pontosan :)

Arra gondolok, hogy 1000 kalória egy felnőtt nőnek nagyon kevés! Na persze, elszánt fogyózóknak ez nem hangzik kecsegtetően: de igenis enni kell és élvezni az ételt. Hát ha úgy vesszük, hogy itt mindenki ülőmunkát végez, akkor kb. 1200-1300 kalóriára van szüksége, ami ugyan nem sokkal több,mint az 1000, de nem csipszekből, zsíros kajákból kell felépíteni. Ez, ami ebben a diétában nem egészséges.

1000 kalória mit takar? Egy tál csülökpörköltet, mellé fehér kenyeret? Csokikat, sütiket? Ugyanis ez is belefér az 1000 kalóriába. De nem a kalória, hanem a zsír, CH mennyiség számít. Egyes kutatások szerint túlzásba vitt CH okozza a hízást.. Nem tudom. Mindenesetre csak a kalóriákat nézni nem érdemes. Amilyen gyorsan jön a fogyás, olyan gyorsan jön a hízás is. Ezt mindenki saját belátása szerint elraktározhatja szívében: egyetért vagy sem.


Az ét étkezésem olyan szempontból nem egészséges, hogy igen, nagyon keveset eszek, de stressz, idegeskedés... én erre fogom. Tudom, hogy nekem sportolásom, aktivitásom miatt min. 2000 kalóriára lenne szükségem, próbálom növelni pl. mandulával is a bevitelt. Van, mikor sikerül...


Szóval nem azt mondom, hogy engem kövessetek, mert keveset eszem én is (de rajta vagyok az ügyön!), de próbálom zsírmentesen, egészségesen kivitelezni...


Köszi a dicséretet amúgy, szerintem a génjeimben van, hogy ha változtatok, akkor igen, én változtatok. Szabályok embere vagyok. Mindig előre tudom, mit hogyan, s miért... Talán nem a legjobb ez sem, de tudom előre mit fogok enni... Tudom mennyit eszek, mi a testem reakciója rá. Mennyit mozgok, mit és miért. Tudjátok, hogy minden fejben dől el. Én fejben már nagyon csinos vagyok, csak a való életben kellene még izmosodni.. (mert nekem ez a bajom... kicsi zsír le, izom fel..)


Hát úgy dióhéjban ennyi volna.

1218. Szerencsésné (válaszként erre: 1217. - D0ec5a97bb)
2009. máj. 29. 20:29
Persze,de egy kis pezsi,vagy borocska nem árt ám!!!!
2009. máj. 29. 20:18
hát azért én sem engedem el magam nagyon mert végre megmozdult a mérleg is ugy hogy csak ésszel .
1216. Szerencsésné (válaszként erre: 1214. - D0ec5a97bb)
2009. máj. 29. 20:15
Holnap én is!Névnapozok!De csak light-osan:)
1215. d0ec5a97bb (válaszként erre: 1193. - 8fec55f974)
2009. máj. 29. 19:53
köszi szépen!!
1214. d0ec5a97bb (válaszként erre: 1192. - Szerencsésné)
2009. máj. 29. 19:52
köszi majd holnap bulizunk:-)
1213. 8fec55f974 (válaszként erre: 1210. - Fadigflo)
2009. máj. 29. 09:49

Flo, én olvasom régóta a naplódat, sok okos és hasznos dolgot írsz illetve teszel bele. Azt is látom, hogy iszonyat tudatosan eszel és mozogsz (én erre biztos, hogy nem vagyok képes).

De neked sem túl magas a kalória-beviteled. Vagy nem erre gondolsz, amikor azt írod, hogy nem egészséges?

1212. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1210. - Fadigflo)
2009. máj. 29. 08:57

Szerinted miért nem egészséges?Ha már így beleszóltál akkor legalább indokold is meg!!!!

Te mit tartasz egészséges életmódnak?Kíváncsivá tettél!Hátha a te módszered egészségesebb!

1211. Szerencsésné (válaszként erre: 1208. - 43a06bd4d9)
2009. máj. 28. 21:30

Na,amit én csinálok az nem annyira,de alapban az 1000 kaóriás diéta az igen!

Mivel megtanuljuk vele,h mit hogyan lehet enni,h beleférjünk.Például a husikat nem tésztával,hanem zöldséggel,stb.

Ez igenis egészséges!!!!!

1210. fadigflo (válaszként erre: 1208. - 43a06bd4d9)
2009. máj. 28. 20:51
Az egészségestől fényévekre van... már bocsi, hogy így beleszólok... :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook