Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a negatív kalóriás ételekről és a diétáról? fórum

Mi a véleményed a negatív kalóriás ételekről és a diétáról? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 26. 18:05
Sziasztok:) Nah hogy ment a diéta? új tapasztalatok?:)
18. Dorkinc (válaszként erre: 16. - 7717d911a9)
2011. jún. 28. 12:06

jesszus, ez mennyire normális? 3kg!! huhh :) azért gratulálok, remélem olyan sokat nem szenvedtél :)


én most kezdek foglalkozni a negatív kalóriás ételekkel,r emélem valaki csatlakozik kicsit élesszük fel a fórumot!! :)

17. ata843
2010. okt. 27. 11:13
Szóval ha bazisok negatív kalóriás ételt eszel, éhenhalsz. :D Érdekes felfogás. De azért zöldséget enni jó.
16. 7717d911a9 (válaszként erre: 15. - 7717d911a9)
2010. aug. 17. 01:15

Legnagyobb teljesítményem:


3 kiló/nap


:)))

2010. aug. 17. 01:11

Én így fogytam le drasztikusan tinédzser koromban...(kövér voltam)


Ez a 3 legerősebb kombó:


- Kevés étel


- Könnyű étel


- Mozgás

2009. aug. 10. 10:11
sziasztok én kipróbáltam a negatív kalóriás diétát és egyáltalán nem vagyok éhes pedig szeretek enni és tudok is és egy nap alatt lement egy kiló eddig ez a legnagyobb eredményem és örülök neki nagyon
2009. jún. 16. 07:37
Sziasztok! En is igyekszem negativ kalorias eteleket enni. Tegnap kezdtem, de en keverem joghurttal vagy egy kis ecetet es sot teszek a reszelt kaposztara. Vajon akkor is megorzni negativ kalrias erteket? Hallottam, vagyis olvastam, hogy nem szabad sokaig tartani, mert akkor ehen halunk.
12. norci78 (válaszként erre: 10. - Muci5)
2009. jún. 6. 20:41

szia

elkezdted a kúrát?

Mik a tapasztalataid?

11. kattyus (válaszként erre: 9. - Norci78)
2009. jún. 1. 18:36
Ez eg ynagyon tanulságos cikk. Most tudtam meg pontosan mi is az hogy nullkalóriás.
10. muci5 (válaszként erre: 9. - Norci78)
2009. máj. 31. 22:20
ez nagyon klassz kis cikk, koszonjuk szepen, hogy leirtadf nekunk! azt hiszem holnaptol tartok egy 2 hetes negativ klaorias kurat, hatha leugrik vele az uszogumim! :-)
2009. ápr. 26. 21:19

sziasztok,


találtam egy cikket a neten:


A negatív kalóriatartalmú ételek olyan étkek, amiknek a megemésztése több kalóriát használ el, mint amennyit tartalmaz. Az ezekből az étkekből származó kalóriákat a szervezet nehezen dolgozza fel, nehezebben vonja ki. Az azonos kalóriatartalmú táplálékok közül a negatív kalóriatartalmúak kisebb arányban alakulnak át zsírrá, mivel kevesebb kalória dolgozható fel belőlük a szervezet számára, ezért ezek az ételek zsírégető hatásúak.


Például:

Egy 400 kalóriát tartalmazó desszert megemésztése 150 kalóriát használ el, vagyis "csak" 250 kalória adódik hozzá a test zsírtartalmához.

Egy 5 kalóriát tartalmazó zeller megemésztése 150 kalóriát igényel, vagyis 145 kalóriát veszítünk közben. így minél többet eszünk belőle, annál több kalóriát használunk el (a meglévő tartalékainkból).


Minden ételnek van egy tápláló része (szénhidrát, zsír, protein), kalóriatartalma, vitamin és ásványi része. A vitaminok stimulálják az élő szöveteket az enzimtermelésre, melyek lebontják az étel tápláló kalóriáit.


A negatív kalóriájú ételek elegendő vitamint és ásványokat tartalmaznak, melyek enzimeket termelnek nem csak az étel kalóriáinak lebontására, hanem az emésztőrendszerben lévő további kalóriák lebontásához is. Ez a negatív kalóriák titka.


Nemrégiben mutatták ki, hogy a tejtermékekben lévő kalcium fokozza a súlycsökkenést, azzal, hogy serkenti a zsírlebontás a zsírsejtekben. Ha összehasonlítunk egy tejtermékekben gazdag és egy tejtermékekben szegény diétát, meg tudjuk duplázni a súly- és zsírvesztést, azonos kalória-bevitellel.


Ha nem eszünk eleget, lelassul az anyagcserénk és az egészségünkre is ártalmas lehet. Az egyedüli módja a fogyásnak, ha több kalóriát égetünk, mint amennyit bevittünk a szervezetünkbe. Erre jók a negatív kalóriájú, zsírégető táplálékok. Ezek segítenek a felhalmozódott, felesleges zsírt elégetni.


A negatív kalóriák zsírégetők


Akkor teljesítenek a legjobban, ha egyéb, üres kalóriájú étel nélkül fogyasztjuk őket. A zöldségek, gyümölcsök sorolható ebbe a kategóriába.


Zöldségek: spárga, cékla, brokkoli, káposzta, sárgarépa, karfiol, zeller, cikória, chili, uborka, zsázsa, fokhagyma, zöldbab, tök, póréhagyma, saláta, hagyma, retek, spenót, fehér répa, cukkini, paradicsom


Gyümölcsök: alma, áfonya, sárgadinnye citrom, lime, mangó, narancs, papaya, barack, grapefruit, ananász, málna, eper, mandarin, görögdinnye


Negatív kalória-diéta


Ha fogyni akarunk több kalóriát kell elégetnünk, mint amit elfogyasztunk. A negatív kalória-diéta gyors fogyást eredményezhet. Ehhez csak a fentebb felsorolt listát kell ismerni.


A negatív kalória nem azt jelenti, hogy az étel nem tartalmaz egyáltalán kalóriát, hanem hogy több energiát használ el a szervezet a feldolgozásukra, mint amennyit tartalmaz. Ez nem igaz, mindaddig míg minden étel tartalmaz bizonyos energiát. Ha ezeket az ételeket fogyasztjuk, akár más ételekkel együtt, ez serkenti az emésztést, mely fogyást eredményez. Társíthatjuk proteinekkel, mely ellenőrzi az étvágyat, ugyanakkor serkenti az anyagcserét, mivel nem csökken olyan nagy mértékben az energia.

2008. okt. 27. 19:16

Baromság az egész, olyan hogy "negatív kalória" nem létezik, még a szádban lévő nyálban is van amit lenyelsz....:)


Diéták....ez meg nagyon egyéni, kinek mi jön be, olyan nincs hogy "egyendiéta".

Vagyis egy van, enni szabad, rágni is, csak lenyelni tilos, ez jó módszer, fogyaszt!

7. Icus
2008. okt. 26. 18:02
A kefírt hallottam még. Nem tudom igaz-e?
6. Icus (válaszként erre: 3. - 62ffba3b4b)
2008. okt. 26. 18:01
A zellert csak krémleves formájában szeretem. De, ugye a tejszín és a piritott kenyérkocka, ami hozzá való, az nem negatív kalóriás. Milyen igazságtalan az élet!:((
2008. okt. 26. 17:56
Én a káposztát hallottam...
2008. aug. 22. 11:18
sárgarépa is az. itt tömöm kétpofára.:D:D:D
3. 62ffba3b4b (válaszként erre: 2. - Icus)
2008. aug. 21. 11:03
Én eddig csak a zellerről tudom, hogy negatív kalóriás. Örömmel venném, ha kapnék még tippeket...:)
2. Icus
2008. júl. 7. 13:36
Tulajdonképpen melyek a negatív kalóriás ételek?
2008. márc. 31. 15:06
Próbáltad már? Ha igen, hatásos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook