Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kinek milyen tapasztalata van a kalóriaszámlálós diétával? fórum

Kinek milyen tapasztalata van a kalóriaszámlálós diétával? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 23. 01:26

Már be lehet állítani fix napi keretet, ezt a rendszer nem piszkálja.

Ez nagyon jó, mert sokan akkor is követték, amikor már irreálisan kevés Kcal volt a napi ajánlott mennyiség.

25. barara
2013. jún. 20. 23:16
Én is szeretem az oldalt, bár csak kalória szempontjából használom iránymutatásnak (a szénhidrát illetve zsírfogyasztásom nem éppen mindig úgy alakul, ahogy "előírná"). Az is jó benne, hogy szinte észrevétlenül csökkenti a tervhez képest bevihető mennyiséget.
2013. máj. 22. 21:28

Én nagyon szeretem a kalóriabázist,bár én is átállítom grammra.

Amikor futok,a telefonom is méri a kcal égetést és egész hasonló értékeket kapok,mint a kb-n.

23. Guruljka (válaszként erre: 18. - 408020f45e)
2013. máj. 22. 21:19

Az ilyesmire nincs előírás- viszont kitapasztalja mindenki elég gyorsan.

No meg van az a bizonyos egyéni tényező.


Én pl. sport után megeszem azt a fehérjét, mert ésszel belátom, hogy az kell, de utána eszem egy adag szénhidrátot is (gyümölcs, zöldség formájában), mert a szénhidrát az, amit igazából a mozgás után kívánok.

2013. máj. 22. 21:16
Én nagyon szeretem az oldalt. 2,5 hónap alatt 9 kilótól szabadultam meg, s nem is éheztem. Viszont figyeltem, hogy mit sszek, s vezettem a kalóriákat. Én nagyon édesszájú vagyok, így csoki, süti is becsúszott. De mivel láttam, mennyi kalóriát tartalmaznak, s ahellyett mennyi minden mást ehettem volna, egy idő után meg bírtam állni a nagy sütifalásokat. A mozgásaimat is felvittem, de azt nem igazán figyeltem, hanem az eredeti napi kalóriakereten belül próbáltam maradni. Most is kellene még 2-3 kg-ot leadnom, de már lazítotam a dolgokon, kevesebbet mozgok s a kalóriákat sem vezetem.viszont ennyi idő elég volt ahhoz, hogy megszokjam, mit lehet, s mit nem kellene. Én pl. házilag készítet túrókrémmel enyhítem a csoki iránti vágyat - sovány tehéntúró, natúr joghurt, édesítő, pici vaníliás cukor. S egy-egy étkezésre eszem, s nem desszertként. Így azért belefér.
2013. máj. 22. 21:13
én ajánlani tudom,csak ezzel a módszerrel tudtam fogyni semmi mással,nekem 9 kiló lement és ez tartósan ,nem jött vissza.
20. szelid teremtes (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2013. máj. 22. 21:06
Koszi akkor nem csak en gondolok bunos dolgokra:D
19. 5806f88886 (válaszként erre: 16. - Szelid teremtes)
2013. máj. 22. 21:05
Holnap meg keveset eszel és akkor rendbe hozod! Amúgy is azt hallottam,hogyha váltakozva eszünk,pl. 2 napig többet,aztán 2-ig keveset,az gyorsítja az anyagcserét.
2013. máj. 22. 21:04

Tulajdonképpen jó, csak nem az összkalóriát kell nézni csupán. Annak az elosztását is figyelembe kell venni. Pl: ha valaki egész nap nem eszik csak 2 almát, de este megeszik egy adag lekváros derelyét, akkor kb 700kcalt fogyaszt a nap folyamán. Még egy kis dorgálást is kap, hogy ejnye ehetett volna még!Aztán csodálkozik, hogy hízik, pedig hát csak 700 kcalt evett.

Vagy egy másik példa: ha valaki jó kis kalóriadús kaja után a lelkiismeretét meg akarja nyugtatni és letornázik akár 600 kcalt, ne gondolja, hogy tényleg annyit le is vonhat a megevett kalóriákból. Ez nem így működik. Ledolgozott ugyan x mennyiségű kalóriát, de ez csak beindítja a zsírégetést, a bevitt étel azért ott marad.

Szóval csak óvatosan a számolgatással!:)

17. 5806f88886 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2013. máj. 22. 21:03
Értelek. Nekem ilyenek nincsenek,meg engem doppingol,hogy másnap reggel mérlegre állok,de igen,mint már én is írtam,az a jó,hogy nincs szabály.
16. szelid teremtes (válaszként erre: 14. - 5806f88886)
2013. máj. 22. 21:03
Tudom hogy sok,nagyon rosszul vagyok tole,nem tudom mi a frasz utott belem!
15. Guruljka (válaszként erre: 14. - 5806f88886)
2013. máj. 22. 20:59

Tudod...Az este 6 után azért sokban műlik azon, hány órakor fog lefeküdni aludni.


Én semmit nem tiltok, mert azt csak megszegi az ember, és még bűntudat is párosul a hízáshoz. Az meg nem jó.

No meg...ébredtem fel már úgy éjszaka, hogy "LEKVÁROS KENYÉR!" Meg is pusztultam volna, ha nem eszem! :D Az éjszaka közepén! Persze utána röögtön vissza is aludtam.

Ha nem eszem meg azonnal azt a kenyeret, akkor az alvásnak annyi lett volna biztosan, és valamikor így is-úgy is muszáj lett volna megennem. (Azóta sem kívántam, nem vagyok édesszájú...)

14. 5806f88886 (válaszként erre: 9. - Szelid teremtes)
2013. máj. 22. 20:53
Háát ez a trüffel rengeteg!:) É ennyi kalóriából egy egész nap el vagyok. És amikor csak megéhezem eszem. Arra próbálok csak figyelni,hogy este 6 után ne legyen semmi. Minél több édességet eszel,annál jobban kívánja a szervezeted. Csökkentsd és meglátod,nem fogod kívánni annyira.
13. Guruljka (válaszként erre: 5. - Szelid teremtes)
2013. máj. 22. 20:52

Csak ne inogj meg...:D

A csokiban zsír is van, a gyümölcstálban nemigen.

(Bojtika vagyok)

2013. máj. 22. 20:50

Én is tag vagyok ott.

A kalóriaégetés nagyon nagy probléma, mert nincs is honnan leszedni az értékeket. ráadásul kalkulátort kellene igazából szerezni, mert a kalóriaégetés természetesen föügg az illető méreteitől is.

Amióta tag vagyok ott (még nincs egy éve) az oldal sokat fejlődött, alakult.

Egyetlen emberke csinálja az egészet, a programozó segítségével, tehát az adatok beszerzésében, összeállításában nincs egy szakértői csapat a háta mögött. Még moderátor sincsen.

Unokanővéredet szívesen látnánk, biztosan sokat tudna segíteni.


Ja!!! 17 kilót fogytam és formásodtam, pedig érdemben sportolni egészségi problémák miatt nem tudok. Én megörültem az oldalnak, mert mindig is a kalóriák és a tápanyag-arányok számon tartását éreztem a megfelelőnek, de előtte szó szerint kockás papíron számolgattam, később próbáltam az excelt. Ez még nem volt elég, hiszen hatalmas adatbázisra is szükség van.

Az "adag" azoknak szól, akik valami miatt nem tudják lemérni, amit megesznek, általában éttermi átlagok vannak megadva.

2013. máj. 22. 20:49
Kitartassal mukodik, nekem mukodott, ha nem is szamol 100%-an, de mukodik...sajnos nekem a kitartas 1 honap utan elmaradt(1 honap alatt lement majdnem 3kg)...ki kell birni legalabb 2 honapot vagy meg tobbet...azt hiszem...
10. 5806f88886 (válaszként erre: 5. - Szelid teremtes)
2013. máj. 22. 20:44

Igen nem mindegy,hogy mit eszel,de ezt mutatja a jobb oldalon lévő táblázat,hogy mennyi fehérje,ch,és zsír a megengedett. Döntsd el agyban és meg tudod csinálni. Az a jó a kalóriaszámolásban,hogy nem vagy megkötve,akár édességet is ehetsz és mivel szinte minden ennivaló csomagolásán rajta van,hogy hány kcal,nem csak az otthon elkészített kajákat eheted.

Én pl. a kávét is cukorral iszom és ettem ma egy kókuszos nápolyit mert édességre voltam éhes. A 90 napos és társainál,meg várnod kell napokat esetleg ha ch-ra vagy éhes. Így meg legalább mindent viszel be,nem leszel vitaminhiányos és észre sem veszed és máris életmódot változtattál.

9. szelid teremtes (válaszként erre: 6. - 5806f88886)
2013. máj. 22. 20:42
Es neked segit?Nekem azert hihetetlen mert idaig csak megvonasos dietakat csinaltam,es paran akik ismernek megjegyeztek 4 nap utan hogy latnak kulonbseget.En is tornazom mellette(Zumba,hullahopp,felfele seta a hegyre,joga,alakformalos aerobic) De nagyon meglepodtem amikor meglattam az eredmenyt amit lejjebb linkeltem..Mert most speciel borzasztoan erzem magamat,es a kaloria bazis meg is megdicsert:S
8. kisj (válaszként erre: 7. - Kisj)
2013. máj. 22. 20:38

hülyeséget írtam, fussunk neki még egyszer:


100 kalória csoki az egyenlő 100 kalória gyümölccsel, v. zöldséggel.

7. kisj (válaszként erre: 5. - Szelid teremtes)
2013. máj. 22. 20:36

Szerintem a kalória, az csak kalória marad.

100 kalória csoki az egyenlő 100 kalória édességgel.

Legfeljebb az van, hogy a csoki "üres" kalória, egészségtelen, megdobja a vércukrot,majd leejti és rövid időn belül farkaséhes vagy.

2013. máj. 22. 20:34

Kalória számolással szépen le lehet fogyni és azáltal,hogy írod is mit eszel,megtanulsz okosabban táplálkozni,mert egy idő után már fejből tudni fogod,hogy mi mennyi kalória,mit érdemes a napi keretedbe belerakni.

Én is pont ide írom a kajáimat,persze én tornázok is mellette.

2013. máj. 22. 20:33
Most probalom eloszor a kaloria szamlalast, de most meginogtam ahogy csinalta a kalkulalast..az a csoki sztem mashogy rakodik le mint egy ugyanennyi kaloria erteku gyumolcstal. Vagy en gondolom rosszul?
4. kisj
2013. máj. 22. 20:31
A kalóriaértékek jók, de sokszor az az érzésem, hogy a kalóriák elégetéséről szóló táblázat nagyon csalóka.
2013. máj. 22. 20:30
954 kaloria truffel csokit ettem meg! Nem hiszem el hogy ket ora hullahopp karikazas ezen segit es 30 perc felfele gyaloglas! Kivagyok borulva:( Mosoport akartam venni es becsuszott a kosarba a truffelgolyo:( Egy csodtomegnek erzem magamat:(
2013. máj. 22. 20:28

Ma 1124.99 kalóriával többet égettél el, mint amit bevittél.


Tökéletesen teljesítetted a mai tervet, csak így tovább!


Ebben az ütemben heti 1.02, havi 4.38, fél év alatt pedig 26.74 kg fogyást lehet elérni.

2013. máj. 22. 20:28
Kaloria Bazis..Kinek milyen tapasztalata van a kaloria szamlalos dietaval?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook