Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felettiek klubja fórum

100 kiló felettiek klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
34668. adri0128
2012. dec. 14. 10:25

sziasztok, köszönöm a bíztatást :)

amugy a kenyér receptje:

10 dkg bl80 kenyérliszt

5 dkg búzasikér

35 dk teljes kiörlésü liszt (rozs,graham esetleg vegyitve zablisztel, de ne csak az legyen benne mert nem kel meg)

2 ek hungaronic rostmix

2,5 dkg élesztő vagy 1 tasak porélesztó

2 ek olaj

1 ek 10% os ecet vagy csipet aszkorbin sav

4 dl meleg viz

1 tk cukor

1 dkg só


a kenyérlisztet a cukorral, élesztővel és annyi vizzel elkeverem a 4 dl ből hogy ilyen ragacsos nokedlinél kicsit higabb legyen, kb 10 percig hagyom pihenni hogy beinduljon az élesztő.

a többi lisztet a sikérrel, sóval, rostmixel elkeverem, a maradék vízbe belekeverem az ecetet és az olajat.

ha letelt a gyorskovásznak az ideje akkor összeöntöm a 3 dolgot és a robotgép dagaszó karjával 10 perc alatt kidagasztom.

Azért fontos a gépi dagasztás mert így szépen megkel a kenyér, enélkül sajnos nem kel meg annyira és ragacsos lesz, szóval érdemes géppel jol kidolgozni a tésztát.

Dagasztás után egy fél orát pihentetem, ha letelt akkor formázom, tepsire rakom bevagdosom és kb még 1 órát langyos helyen kelesztem.

a sütő aljába rakok egy kis tepsibe vizet bekapcsolom 160 fokra, ha bemelegedett megy be a kenyér kb 45 perc alatt kész.

lehet bele rakni lennmag töretet, szezámmagot, zabpelyhet.

Magas rosttartalmu kenyér, kb 900 grammos lesz , nekem majdhogynem 1 hétig elég és nem is drága.

34667. magicmag25 (válaszként erre: 34665. - GasiIldi)
2012. dec. 13. 14:59

En is 12orazom neha es irto rossz,h nem tudok aznap fozni.Kapok ugyan fott kajat melohelyen,de az nem ugyanaz,raadasul teli van nyomva mindenfele glutennal es mesterseges szerekkel....szeretem tudni,h mit eszek!

Amikor meg az inzulinrezisztenciammal szorakoztam,en 140gm chn voltam es az pont jo volt.Ne erts felre,most is nagyon vigyaznom kell arra,h mit eszek;de legalabb a gyogyszer szedese cukorbetegsegre mar nem lebeg a fejem felett.Napi 6szor etkezem,delutan mar a legkevesebbet.De ha nem eszem ejjel felebredek,h leesett a cukrom es ennem kell.Ezt csak azzal tudom elkerulni,ha este is eszek vmi lassan felszivodo cht.Altalaban altalam keszult teljes kiorlesu bucit felbevagok es egy szelet pulykasonka,egy szelet zsirszegeny sajt es fejessalat levelek ra....semmi margarin es ilyesmik.Ha ezt eszem reggel nincs emelyges!

Ti hogy vagytok ezzel IResek?En szabalyosan szedelgek,ha nem ennek este vmit.

34666. magicmag25 (válaszként erre: 34663. - GasiIldi)
2012. dec. 13. 14:53

Szia Adri,mar tegnap irtam neked csak vmiert elszallt az egesz...kicsit sem voltam merges ...

Szoval,a lenyeg,hogy kitartas csajszi!En mar ugyan nem vagyok 100felett,de voltam valaha 125kg szoval tudom mirol van szo.Nekem az inzulinrezisztenciam rendbejott a legutolso nekifutastol...15kgtol szabadultam meg egy kicsit kevesebb mint egy ev alatt.De itt megalltam es akarmit csinalok nem tudok a buvos 90ala menni.Borzaszto!Minden

fejben dol el es lehet,h bennem van a hiba,nem tudom.

Jovoheten elmegyek egy dietetikushoz,hatha tud vmi tanacsot adni.Sajnos bokamutetem volt nehany honapja,teljesen tonkre van menve a jobb bokam.Futasrol kocogasrol szo sem lehet!Uszni viszont eljarok,hacsak lehet heti 3szor minimum!

Meg persze otthon tornazok,sulyzozok.De ez pont csak arra eleg,hogy ne hizzak es ne fogyjak.Itt jojozom mar vagy fel eve 90-95 kozott.Nagyon kiabrandito!

Nekem a vernyomasom nem javult sajnos a fogyastol pedig biztatott az orvos,h hatha azt a gyogyszert is elhagyhatnam.De mivel a magas vernyomas orokletes a csaladban,igy sajna az en v.nyomasom is maradt az egekben.

A lenyeg az csajok,h tartsunk ki es tamogassuk egymast!Meg mindig kover vagyok,de nem mindegy,h eppen 93kgval vagy 125-tel nezek nap mint nap szembe!

Puszi nektek!

34665. GasiIldi
2012. dec. 12. 23:26

sajnos arra már nincs időm, hogy főzzek - sokszor-10 -12 óra munka után:-( hétvégén szoktam főzni

milyen kenyeret csinálsz? megköszönöm, ha elküldöd a receptet:-)

igen igazad van és nem veszem kekeckedésnek-ezekből lehet tanulni:-)

34664. adri0128 (válaszként erre: 34663. - GasiIldi)
2012. dec. 12. 23:12

Szia,

köszönöm az üdvözlést, igen in is nagyon remélem , hogy jővő ilyenkorra már csak 2 számjegyü lesz a sulyom. szép ajándék lenne 25 ik születésnapomra.

Én komolyabban még csak 1 hete diétázok, előtte már probálkoztam csak volt kb 3 hét kihagyás.

Én nem eszek norbis cuccokat legalábbis nagyon keveset, az nagyon drága az én pénztárcámnak.

A kenyeret magamnak sütöm, édességek nagy részét is magamnak csinálom, márha rámtör a vágy, saját lisztkeverékből, ebédet általában magamnak főzöm, vagy rendelem olyan helyről ahol fel van tüntetve a ch.

A baj nem a cukor ingadozásával hanem a tul sok inzulinnal van, ha olyan alacson GI-ü dolgokat eszel ugye amik alig váltalan ki inzulin választ az inzulin tultermelés is csökken, és ezért tudsz könnyebben fogyni. (bocsi ezt nem kekeckedésből írtam, amugy a norbis cuccok is most erre a koncepcióra lettek átdolgozva)

34663. GasiIldi (válaszként erre: 34662. - Adri0128)
2012. dec. 12. 22:16

Szia Adri,

üdvözlet a klubban:-)

ezek szerint egy cipőben járunk...

a naplómban írom miket eszek és szépen menetelnek lefelé a kilók. Azt tapasztaltam, hogy a jó ch eltalálása többet számít a fogyásban, mint a kcal. Ha nem ingadozik a cukrom, akkor mennek le a legjobban a kilók. Neked hogy működik?

Biztos jövő ilyenkorra 100 alatt leszünk!

34662. adri0128
2012. dec. 12. 12:21

Sziasztok, én is gyarapítom a 100 kg felettieket :)


Sajnos nekem is inzulin rezisztenciám van, igy nekem is napi 160 g ch megengedett , illetve 1200 kacal lenne de az ugy nagyon kevés meg egész nap ehetnék kb teljes kiörlésü kenyeret de az ugy nem jo,így egyenlőre 1400 környékén vagyok, ha megáll a fogyás lejjebb viszem, de egyenlőre még csak most indult meg. Én kb 1 jövö ilyenkorra leszek 100 kg alatt.

Kitartás mindenkinek

34661. GasiIldi
2012. dec. 11. 22:41

Sziasztok,

szurkolok Nektek, hogy sikerüljön - sajnos nekem az inzulinrezisztencia miatt nem lehet a CH-t totál megvonni....

Amúgy ha valakinél nincs ilyen gond, akkor sikeres a fogyás.

Hajrá csajok! :-)

Amúgy nekem is kb 1200 Kcal ami a napi megengedett a heti -1 kilóhoz a kalóriabázison is annyi jött ki.

34660. magicmag25 (válaszként erre: 34659. - Lesteria)
2012. dec. 9. 12:25

Szia!

Én veled tartok!Én ma mértem magam, és egy hét alatt lement olyan 2.5 kg, szigorú CH csökkentéssel és mozgással.

Én benne vagyok, de nem tudom előre behatárolni,hogy pl mit ennék holnap...szerintem maradjunk annál, hogy a kitüzött cél Karácsony, és tartsuk egymásban a lelket. Én kb.1300 Kcal-án éldegélek, ha pl nem mozgok akkor beérem kevesebbel is.

Ha mozgok, pl elmegyek kicsit sétálni vagy netén kocogok is, akkor viszont érzem,hogy kell az energia!

Az én álmom is lemenni 90 alá Karácsonyig, és az Óévben búcsut inteni végleg a kilencessel kezdődő súlynak...

Szerintem sikerülni fog, képes vagyok rá, és szerintem Te is, annyira ügyes vagy, olvasom a naplódat én is....Csak így tovább!

34659. Lesteria
2012. dec. 9. 01:04

Nah én itt vagyok, szépen stagnálgatok a 93-an, remélem azért lesz ez még jobb, NAGYON szeretnék karácsonyig 100 alá menni.

Mit szóltok, belefognátok velem egy 1300-1500 kalóriás hajrába? :) Előző este mindig megbeszélnénk, hogy mit együnk másnap, akinek többet kell enni, annak meg aztis hogy az milyen kiegészítő táplálkozást iktasson be, ilyesmi. Na mit szóltok? Ahogy láttam, mindenki kissé elcsúszott a diétával :) Ahogy én is, de milyen jó lenne most három hétig tartani a heti 1 kilós fogyást :)Aztán meg az lenne a feladat, hogy újév első napján +0,5 kg-mal lehet több a súlyunk, mint előtte. Ma gondolkoztam ezen, ha hülyeségnek gondoljátok, akkor szóljatok le :D


Azt kéne akkor, ha belefogunk, hogy kalóriabázison számoltassátok ki a napi kalóriaigényeteket- a kívánt fogyás eléréséhez - így megtudjuk. mennyi kaliórira számoljuk előre :)


Nah mindenki írjon, jelentkezzetek, számoljátok a kalóriákat és ha gondoljátok, igyekszem koordinálni az egészet :D Én nagyon élvezném, remélem ti is. És így legalább előre leállítjuk egymást a rossz gondolatokról, ha pedig bűnözés volt a nemfogyás hátterében, az hamar kiderül :)

Szóval csapatmunka, de nagyon nagyon!!! Csajok, fogyunk össze, ez a kis zsír nem foghat ki rajtunk!!!!!


Nézzétek meg a naplómban: most raktam fel a mostani állapotomról egy képet, összehasonlítva a 30 kilóval terebélyesebb állapotommal... egy pici valami azért látszik. :)

34658. magicmag25
2012. dec. 8. 22:43
Sehol senki? :(
34657. magicmag25
2012. dec. 5. 00:07

Sziasztok, én egész jól birtam ma, és kaptam egy jó tanácsot fogyival kapcsolatban.Voltam masszőrnél ma, és mondta,hogy másfél éve él itt kinn Dublinban, és mióta itt dolgozik, teljesen áttért a reformkonyhás táplálkozásra. Azóta 37 kilót fogyott!

Nah, utána nézek én ennek majd holnap.

Ügyesek legyetek az ünnepek alatt, tartsatok ki!

Nekem itt könnyü, egyedül, sosem csinálok nagy zabálást, se bejglit, se semmi, csak Karácsonyfát állitok és csinálok töltött csirkét...valami salátával!

Jó éjt mindenkinek!

34656. GasiIldi (válaszként erre: 34654. - Francseszka1959)
2012. dec. 4. 22:31
Szerintem reggelire ehetsz hurkát savanyúsággal, ha utána napközben könnyebb ételeket eszel. Az egész napi mozgás elégeti a hurka kalóriáját.
34655. Jacques (válaszként erre: 34654. - Francseszka1959)
2012. dec. 4. 14:18
Jaj, én ezt úgy próbáltam kivédeni, hogy lett barnarizzsel készült hurkánk is :) Kicsit másabb, de nem rossz
2012. dec. 4. 10:34

Húú. Ez a karácsony nagyon érdekes lesz. Most vágtunk és nem tudtam megállni, hogy ne egyek káposztát, hurkát. Meg is van az eredménye 1,5-2 kg plusz az elmaradás a tervhez képest ami dec.18-án lenne 97,8. Szóval 100 alatt. Pezsgőzni akartam.

De azért megálljt parancsoltam magamnak még időben. Mától kezdve egy kicsit belendítem 5 PP nappal. Hiszen az elért eredményből nem engedek. (ezt már írtam valahol).

34653. Lesteria (válaszként erre: 34652. - GasiIldi)
2012. dec. 3. 20:13
Pff nekem is nehéz lesz: vendégség vendégség hátán... meg a családban is, a szüleimmel nagyon nehéz egyeztetni az egészségesebb életmódot (meg hát magammal is - nuku franciasaláta). De meg kell tudnunk állni, mert a zabálás nem ér meg annyit! :)
34652. GasiIldi (válaszként erre: 34651. - Lesteria)
2012. dec. 3. 18:47

Nagyon ügyes vagy! Gratulálok!

hmmm, de szeretnék annyi lenni, mint most vagy....

Nem akarok mellé enni- most annyira jól mennek le hetente a kilók minden éhezés nélkül, hogy szerintem csak beintenék magamnak.... Majd válogatok az asztalról:-)nekem is kell sütni zserbót, bejglit, sajtost.... a család lemeózza:P csak maradjon a karácsonyi asztalra is :DDD

34651. Lesteria
2012. dec. 2. 21:29

Sziasztok lányok!


Mizujs veletek? Fogyi megyeget? Én átléptem a -30 kilós álomhatáromat, már csak három kiló és 90 alatt leszek :D Remélem lecsordogál karácsonyig :) Mik a tervek az ünnepekig, és az ünnepek alatti étrendre?

34650. GasiIldi
2012. dec. 2. 21:02

Sziasztok, amit a 34645 részben ekkor írtam 2012-11-25 03:04 , azóta is tartom. Azóta sincsenek evős rohamaim.

két eset lehet, ami ezt okozza (magamból indulok ki)

1. vagy éhezik a szervezet a nem megfelelő szénhidrátbevitel miatt

2. lelki ok - ugye van aki öröm/bánat esetén fogy, a másik hízik - a hízók táborába tartozok én is.

Ha egy kis önelemzést tartotok, biztos rájöttök miért van.

34649. Jacques (válaszként erre: 34648. - Magicmag25)
2012. dec. 2. 18:23

Szia!

Nekem érdekes módon nem éhségrohamaim, hanem kívánós rohamaim vannak :( Aztán persze jön a büntetés, de...

Nem tudom, hogyan küzdhetnéd le az éhségrohamokat, hacsak nem meghatározott időpontban evéssel. Én általában délelőtt 6:30-kor, 9-kor és 11:30-kor eszem, az időpontok előtt fél órával már jelez a gyomrom egy kis korgással. Megszokta, hogy délelőtt akkor van kaya és követeli :) Aztán ha munka miatt nagyritkán csúszik az evés, nem szokott hisztizni, csak 3-4 úra múlva.


Csak kilóban méred a fogyásod, vagy centiben is? Mert lehet, hogy súlyra nem fogsz, de mondjuk formálódsz.

34648. magicmag25
2012. dec. 2. 13:06

Helló mindenkinek....én ugyan kevesebb vagyok,mint 100 kg,de gondoltam csatlakozom.Vagyis már voltam itt,de inkább csak olvasgatlak benneteket.

Sajnos nekem is temérdek feleslegem van és egyéb egészségügyi problémáim is akadnak.

Tudom,hogy ez egy lerágott csont már,de azért megkérdezem, valakinek vami ötlete van,hogy lehet leküzdeni az éhségrohamokat?


Együnk sokszor,keveset nálam nem igazán vált be, eredmény,h állandóan csak ennék....Szörnyű!


Sajnos sportolni nem igazán tudok, bokaműtétem volt ebben az évben, előtte sem volt jó,és azóta sem sokkal jobb.Szóval csak itthon szoktam tornázgatni.


Na meg ott van az uszoda is,heti 2x járok úszni,de semmi eredménye nincs, csak annyi,hogy állandóan ennék....

Hónapok óta ugyanabban a tartományban mozgok, jojózom 3-4 kgval.Előtte leadtam 13 kgot, mértékletes evéssel és protein shake-kel helyettesítettem a reggelit és vacsit.Ebédeltem és kétszer nasiztam.

Azóta sem tudom ezt megismételni, valahogy eltünt a kitartásom....:(

34647. Jacques
2012. dec. 1. 12:46
Nagyon eltűnt Mindenki, hogy vagytok mi újság Veletek??? Megy a diéta betartási Mindenkienk?
34646. GasiIldi (válaszként erre: 34609. - Kuszkudina)
2012. nov. 25. 03:15

Szia Kuszkudina,


Nekem se jó az inzulinrezisztenciám(15 éve), ráadásul időnként a napközbeni cukrom is magas volt 15 felett. Amióta az előzőben leírtak alapján étkezek lement a vércukrom és nincs rajtam az a szörnyű fáradtság, szédülés, hasmenés, lábgörcs, sok ivás, pisilés. Frissnek érzem magamat, mint aki a hegyet is odébb tudná vinni. Semmilyen gyógyszert nem szedek! Csak gyógygombákat és kapor tablettát.Ha érdekel írj és megírom mit.

34645. GasiIldi
2012. nov. 25. 03:04

Sziasztok.

Gyermekkorom óta a gurulók táborában vagyok. Most kiderült közel állok a 2 típusú cukorbetegséghez, ezért belefogtam a rengeteg jo-jo után újra.

140 kilóról! -18 kilónál tartok 19 hét alatt.

Nekem a Norbi kaja és a cukrosok által tartott szénhidrát elosztás a kulcs. Az elején normál majd a cukrosok egész napos ételét ettem, hogy beálljon az emésztésem. Aztán váltottam és ma már csak az ebédet rendelem (hétvégén főzök).

Lényeges a napi 5x-i étkezés:

pl.:7:00,10:00,13:00,16:00,19:00

És a másik lényeg a Szénhidráttartalom:

25g,15g,45g,15g,30g

Reggelire alacsony glikémiás indexű (lassan felszívódó) szénhidrátot

Tízóraira fele-fele lassú és gyors felszívódású

Uzsonnára gyors (pl. gyümölcsök)

Vacsorára 2/3 lassú + 1/3 gyors

Gyors felszívódású: cukor, méz (cukrosoknak ezek nem fogyaszthatók), tej, kefir, joghurt, gyümölcsök, gyümölcslevek

Lassú felszívódású: teljes kiőrlésű lisztek, az ezekből készült pékáruk, barna rizs, korpás kekszek, nyers zöldségfélék

Remélem van, akinek tudtam segíteni.

Nem éhezek és egy kis sétán vagy szobabiciklin kívül más drasztikus sportot nem csinálok.

Ami igaz, hogy mivel nem vagyok éhes nem is eszek annyit.Ha nem akarod, hogy az egészséged rámenjen, akkor heti 0,5-1 kilónál többet nem fogysz le. A legnehezebb a folyamatos evésre átállás volt. Akire éhségroham tör rá, annak leesik a vércukra - tehát nem jó, ahogy eszik - ezért még többet kíván és idővel ezt fel is adod - tapasztalatból írom-sajnos már nagyon sok mindent kipróbáltam.

2012. nov. 22. 10:08

Kitartok. De olyan nehéz. Egyik nap sikerül rendesen betartani a diétát. Másik nap nem. Biztos másnak is volt már ilyen, hogy néhány sikeres hónap után jön egy olyan időszak amikor sokkal nehezebb betartani mint az elején. Vagy csak kicsit elgyengültem? Ezt nem engedhetem meg magamnak.

Nem baj. Felszívom magam mint a béka és előre a 80 kg-ig. Hajrá.

34643. c7a878c6b5
2012. nov. 17. 15:24

Kitartás!

Átérzem a problémádat:)

2012. nov. 17. 08:48

Remélem csak azért nem írtok mert nem győzitek a lemenő kilókat számolni :-). Nekem ilyen gondom nincsen. Két hete fél kg le, fél kg fel. A saját hibám és alig bírom helyre hozni.

Egy kicsit csippentettem itt egy kicsit ott. Olyan éhségrohamaim vannak hogy na.

Soha többet csipegetés. Megbosszulja magát.

34641. c7a878c6b5
2012. nov. 13. 19:59

Cupp a férjednek! Kincs minden ilyen pasi!!!!

Mi történt?

34640. Kuszkudina
2012. nov. 13. 19:55

Hát csajok, minden szerénység nélkül állíthatom, hogy én ma elég jó vagyok! :-D

Csak maradjon is így! A férjem nagy segítség ebben.

34639. c7a878c6b5
2012. nov. 13. 10:40

Sziasztok!

Ma sóskafőzelék lesz az ebéd, és zöldségleves gazdagon. Gyerekeknek készítek kolbászos muffint. Tegnap édeset készítettem, amiből ettem is. Azért ch és kalória csökkentett verzióban lett megcsinálva. Édesítőszert tettem bele és csak kevés cukrot, tojás nélkül.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook