Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felettiek klubja fórum

100 kiló felettiek klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
34698. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:26
Húú ha leírom, hogy mennyit kéne fogynom elszörnyülködnél! :(
34697. adri0128 (válaszként erre: 34695. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:24

Szerintem 3-4 naponta legfeljebb, de legajobb csak hetente méglegelni...

Milyen módszerrel fogyózol?

Mennyit kéne lefogynod?


Nekem inzulin rezisztenciám van, tehát azt a diétát csinálom amit a cukorbetegeknek kell...

34696. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:23
Szeretem a tésztákat, az édességet de muszály ezekről lemondanom, ha el akarok érni valamit. Rááltam arra, hogy a köreteket, rizs, krumpli, tészta, kenyér helyetesíttem zöldségekkel. És nem utolsó sorban ami nagyon fontos, reggeli 2 evőkanál zabkorpa 1 kis natúr joghurttal, amit egy kis kanál mézzel édesítek és muszály meginni a napi 2 liter vizet. Mert hogy ha valaki a zabkorpát szi és nem iszik elég folyadékot, bizony bizony nagyon szorulása lesz. Ezt az egyik orvos mondta, hogy ha ezt megtesszük, már attól beindul a fogyás. Eddig bejött. Remélem ez után is le fog menni!
34695. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:17
Bár igaz elkezdtem már fogyózni. Mivel nagyon sok súlytól kell megszabadulnom. Első nap lement 80dkg, tegnaptól máig viszont 1,6kg ment le. Hogy hogy hogy sem nem tudom. De igen elcsodálkoztam rajta. 3-szor is megmértem, hogy biztos e, és igen.! :)
34694. bzsazsi (válaszként erre: 34693. - Adri0128)
2013. jan. 8. 10:12
Ez szomorú, hogy nem aktív a forum. Bíztam benne, hogy kapok pár jó tanácsot.
34693. adri0128 (válaszként erre: 34692. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:05

Szia

Szerintem lehet, bár sajnos nem túl aktív a fórum...

34692. bzsazsi
2013. jan. 8. 09:45
Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek! Szeretnék catlakozni a klubbhoz! Lehetséges? :)
2013. jan. 8. 09:41
A szénhidrát függőségről én is regényt tudnék írni. Az ünnepeket sem úsztam meg szénhidrát nélkül. A hozadéka 2,5 kg. Végül is nem rossz de ha azt számolom, hogy az előírt tervtől mennyire maradtam el akkor kb 10 kg. Nézőpont kérdése hogy mennyi jött vissza és mennyit nem fogytam le. De azért örülök mert 20 kg lement és most jön a következő 20 kg.
34690. tixtina (válaszként erre: 34689. - Magicmag25)
2013. jan. 7. 00:41

Most én is ezzel küzdök keményen,hogy 90 alá menjen,és meginduljon.

Már tépem a fülemet,mindenem fáj-éjszakákat fent vagyok-egyszerűen szörnyen viselem:oo

34689. magicmag25
2013. jan. 6. 21:35

Sziasztok.Én is szénhidrátfüggő vagyok sajnos.:( Ez a legrosszabb szerintem.A kajálás az egy addikció, szerintem még rosszabb is, mint az alkohol, mindenhol elérhető és gyorsan...és nem nézi a társadalom rossz szemmel...egyél csak,ha éhes vagy alapon.

Nos,nehéz a küzdelmem ezzel.Karácsony óta lényegesen kevesebbet eszem, mármint porcióból fogtam vissza magam nagyon.Több zöldséget és jóval kevesebb szénhidrátot.

Fogytam 3.5kilót.Lassan,de biztosan megindul ez...de most ezt mondogatom magamban,hogy nem jojókázás következik...most le fog menni 90 alá...le fog menni...nem fog megállni 90nél és jojózni...

Próbálom mentálisan magamat ráállítani,hogy a 90 az nem egy fal...ami áttörhetetlen...át lehet rajta menni, csak egy állomás a hosszú úton...


Kitartást nektek lányok!Csak rajtunk múlik!

34688. helena66
2013. jan. 4. 17:43
ma reggel 100,4 voltam. Kalóriát számolok, és az antikváriumban megvettem az Update konyhát. A jövő hétre tisztító kúrát tervezek, utána vegyes lesz, Norbi és kalória. A kalória bázist használom.
34687. GasiIldi
2013. jan. 3. 21:58
na szép- a +t és +l betűket gondoljátok hozzá ahol kell :-)
34686. GasiIldi
2013. jan. 3. 21:57

Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!

A jövő héten még csak az ebédet rendeltem meg, de annyi munkánk van, hogy utána én is a cukros norbit rendelem - legalább nem kell boltba menni...

Helena azért vagy éhes, mert szénhidrátfüggő vagy (én is az voltam). A norbikaja segítet átállni azóta kel a reggeli.

34685. adri0128 (válaszként erre: 34684. - Helena66)
2013. jan. 2. 16:42

Uj év uj lendülettel küzdelem, jövöhéttől én is ebédre norbit rendelek, vizsgaidőszak van igy nincs időm főzöcskézni, azért ha magamnak csinálok 2 napra előre kaját kevesebbre jön ki, mint 1600 kacal, Én ugye az IR miatt másra is figyelek sajnos.

Reggelire nem kell édeset enni, de viszont teljes kiörlésü kenyér írtam is ide egy kenyér receptet, az nagyon jó.

34684. helena66
2013. jan. 2. 09:43
Sziasztok, újra 100 fölött vagyok, de mától visszaállok a kalória számolósra. Sajna a reggel együnk szénhidrátot nekem nem megy, mert,ha a számba kerül valami édes,akkor megőrülök annyira kívánom. Ha nem ,akkor jobban bírom. norbit már endeltem régebben, de nem cukros menüt, meg próbálom most azzal a menüvel. Az áráról meg annyit, hogy nem olcsó, de,ha magamnak eszegetek sokkal többe kerül,a nem diétás kosztom. A kalória számolós házi készítés se volt olcsó.Engem a Norbiban a doboz zavar. Főzés-hűtés-műanyag. DE a túlsúlyom sokkal egészségtelenebb, mint a műanyagdoboz.
34683. adri0128 (válaszként erre: 34674. - GasiIldi)
2012. dec. 16. 10:37

Szia ,

tudtommal a tejföl (a 20%-os ) tuti hogy lassu felszívodásu, csak annak meg a kalóriatartalma magas.

szerintem próbáld meg a 2 dl tejföl helyett hogy 1 dl fözőtejszínnel (ez is tuti lassu) kevered krémesre, igy nem kell tojás bele és sütni sem

34682. GasiIldi
2012. dec. 15. 12:40

Lacika ezek isteni kaják!

Mikor mehetünk hozzád enni? :DDD

34681. 0e83a78045
2012. dec. 15. 02:31

még egy egyszerű kaja,kép an fent róla.update.brokkolis sajtos hús.az ízek annyira egyben vannak annyira harmonizálnak hogy már fáj.sokszor,ezért nem értem mit szenvednek oly sokan ezzel a a súlydologgal.annyira egyszerű...nah mind1.


1kg brokkoli.20-30 dkg reszelt sovány sajt,5 dl 12% os tejföl,50 dkg darálthús,én pulykát használtam,olivaolja,tengeri só,bors,grill fűszerkeverék.

30 dkg gépsonka


brokkolit roppanósra megfőzöd.kibélelsz egy jénai tálat a sonka egy részével.jöhet rá a brokkoli.a darált húst megcsinálod szokásos módon ragunak.a tejfölt elkevered 1-2 tk grill fűszerkeverékkel,azért csak óvatosan vele,hisz van benne só,nehogy elsózd.ezt a tejfölt rácsorgatod a brokkolira.jusson mindenhova.a maradék sonkával letakarod.jöhet rá a darált husi,ill ha mardt még akkor tejföl.ezt megszórod bőven sajtal,én tettem bele egy pici füstöltet is.aztán be a sütőbe amíg szép piros nem lesz.valami isteni kaja.ez sem az olcsóságáról híres,de lenyűgöztem vele mindenkit.egy pohár száraz fehérbor is járt mellé:)

34680. 0e83a78045
2012. dec. 15. 02:12
a lepénykenyérről tettem fel egy képet.egyébként kb 1cm vastag és egy kis pizza mérete lehet.4 szeletre vágtam és 1-2 db jut /fő.én azért szezám vagy norbi liszt ide vagy oda,óvatosan bánok vele.de semmiképp nem egy személyre van.a könyv ezt az adagot is 4-6 személyre szabja.a mértékletesség mindenekelőtt.
34679. 0e83a78045
2012. dec. 15. 02:04

Adok pár,általam is kipróbált remek receptet.Valóban finomak,és nagyon egyszerűek.így karácsony előtt hátha segít.a norbi könyvből ill a paleolit könyvből vannak.


almás pite


30 dkg norbi liszt,15 dkg vaj,3 ek tejföl(lehet több is,úgy jobb)1 sütőpor,a könyv 30dkg almát ír én tettem bele 3 kg-ot.fahéj,tengeri só(akár ki is maradhat)folyékony édesítőszer.nagyon finom lett,fura hogy nincs rajta porcukor,már akinek.majd 220fokon 20 perc kb a sütési ideje.


paleolit reggeli(rösti)


15-15 dkg reszelt sárgarépa és fehérrépa,1 vöröshagyma apróra vágva,3-4 gerezd fokhagyma,3tojás,5 dkg szezámliszt(én nem bírtam szerezni,hiába mentem bio boltba,egyébként is kb 1800ft 1 kg míg a norbi liszt 1300ft)szóval én norbi lisztet tettem bele.tengeri só,bors.

nagyon ízlett a családnak,tükörtojást sütöttem mellé,egy igen kiadós és olcsóbb reggeli.


paleolit mediterrán kenyér.


hú,nah ez odavágott.nagyon finom,nagyon guszta.


4tojás,10 dkg szezámliszt(szintén norbit használtam)1csipet szódabikarbóna,fűszerezése ízlés szerint bazsalikom,oregánó,kakukkfű,tengeri só,bors.csinálsz belőle egy tésztát,majd kiőntöd egy kerek vagy más sütőpapírral bélelt tepsibe,én a tetejét is oregánóztam,tettem rá szárított paradicsomot,szerintem jó a sima karikázott is,majd sütőben megsütöttem 170 fokon 20-30 perc alatt.isteni volt sonkával sajtal paradicsommal pár csepp olivaloajjal tálalva.brutál reggeli.


nincs az a kaja amit ne lehetne átvariálni,csak akarni kell.tény picit drágább lesz,de a jó ételek pénzbe kerülnek,avagy az egészségesek.

34678. tixtina (válaszként erre: 34677. - GasiIldi)
2012. dec. 15. 00:01

Szia!Köszi,pont a "Norbi"-ban gondolkodtam:D

Csak azt nem tudtam,melyiket rendeljem.

Egy darabig kibírom-aztán ,ha átálltam,leállok róla.

34677. GasiIldi
2012. dec. 14. 23:57

Szia Tixia,

ha bírja a pénztárcád nekem a norbi cukros egésznapos kaja segítette az átállást.

3-4 napig nagyon gáz volt, de utána váltott a szervezetem és ma már nem gond az 1200

34676. tixtina
2012. dec. 14. 23:51

Sziasztok!

Egy hónapja voltam dietetikusnál,és nekem is kb.1200 kalóriás étrendet állítottak be.

Valami borzasztó:oo

Alig bírok átállni ,annyira kevés:o

Igaz,én súlyos ételfüggő,leginkább CH. függő voltam,kb. napi 8 ezer kalóriát fogyasztottam-és most szinte semmi édességet nem ehetek:(

Max.napi egy almát.

Hát azért eszem mellette narancsot,meg vagy három almát.:D

Így is fogytam 3 kilót-nem túl sok,de nem bírom egyszerre megvonni a finomságot.

Borzasztó ingerlékeny,stresszes lettem,pánik tünetek is jelentkeztek.

Tornáznom kéne,amivel pótolnám a boldogsághormonokat,de nagyon fulladok,keveset mozogtam az utóbbi hónapok alatt.

Látom vannak itt jó receptek,majd ellesek valamit:DD

34675. GasiIldi (válaszként erre: 34669. - Helena66)
2012. dec. 14. 23:50

Szia Helena,

Ha nincs IR-ed, akkor ha reggelire eszel 1 szelet bejglit nem fogsz tőle meghízni, mert egész nap lemozgod - csak többet ne és ezt tudom a legnehezebb megállni:-(

nekem a fahéjas alma jön be, amikor édesség ehetnékem van. 2 alma pucolva, kockákra vágva bedobva a mikróba amíg jól átmelegszik és megszórom fahéjjal -édes is és a fahéj zsírégető


a másik kedvencem

alma és sárgarépa egyenlő arányban lereszelve, teszek hozzá apróra vágott narancsot, vágott vagy őrölt diót, fahéjat - édességnek, húsok mellé köretnek nagyon jó. Ráadásul több napig eláll a hűtőben.

34674. GasiIldi
2012. dec. 14. 23:40

Lacika!

Nagyon jó kis édesség!

Az a baj, hogy a tej, tejföl és a joghurt gyors felszívódású CH és nyersen az égbe viszi a cukromat:-(

jó kis kísérlet, amíg az ember mindent letesztel magán, hogy hogy reagál rá - Ti teszteltétek így magatokat?


De mi van akkor, ha teszek hozzá 1-2 tojás sárgáját és fehérjét felverve lazán hozzákeverve, s az egészet benyomom a sütőbe. Szerintetek?

34673. GasiIldi
2012. dec. 14. 23:35
Adri ez tök jó recept! megcsinálom:-) köszi!
34672. GasiIldi (válaszként erre: 34667. - Magicmag25)
2012. dec. 14. 23:32

Nekem is kell este ennem, különben szédülök még fekve az ágyban is körbe jár minden - sajnos én nem azt érzem meg, amikor leesik, hanem azt, amikor felmegy a cukrom 9-re is:-(

A napközbeni cukrommal a -20 kiló óta nincs gondom, de az éhgyomri még mindig nem tud 6 alá menni. Azt mondta az orvos, hogy este próbáljak gyorsan felszívódó kaját is enni, lehet az a megoldás. Na majd karácsonykor kísérletezek...:-(

A -20 kilóval a vérnyomásom is csökkent - gyógyszeradagot is csökkentettem.

Tavaly egy suhanc lelökött a buszról és részleges izomszakadásom volt a vádlimban:-( +15 kiló lett az eredménye - ennyit tesz ha nem tudsz úgy mozogni.

Amíg nem jön rendbe a lábad ne idegeskedj - egyél így és tarts a súlyodat - ha jól leszel és többet tudsz mozogni elindul lefele.

34671. 0e83a78045
2012. dec. 14. 12:53

Sziasztok!

Ajánlok figyelmetekbe egy remek desszertet.


2 személynek


25 dkg túró

2 dl natúr joghurt,vagy 2 dl krémesebb tejföl

1 vanília rúd

1 citrom reszelt héja

kb 1 evőkanál mazsola rumba áztatva

3-4 evőkanál darált mák

díszítésnek 2 db kiwi

édesítő folyadék ízlés szerint.(csak óvatosan vele,mert nagyon édes tud lenni)


baromi egyszerű,összeöntesz mindent(kivéve kiwi) és addig kevered amíg jó krémes nem lesz.majd bevágod a hűtőbe,picit dermedjen meg.majd teszel rá cikkekre vágott kiwit.én 1-1 egész kiwit tettem rá szeletelve.


nagyon finom.

elkészítési idő 10 perc.


Az update könyvből van

34670. adri0128 (válaszként erre: 34669. - Helena66)
2012. dec. 14. 12:40
Szia, van sok sok dietas suti receptem, persze az alapanyagok alapvetoen dragabbak, de ha nem akarsz nagyon bunbe esni akkor mini torta meg valami szaraz suti rs egy sos dietas valtozatban magadnak; nalam is ez lesz a forgatokonyv, 3 fele es azt nasizom :-)
34669. helena66
2012. dec. 14. 12:33
Sziasztok, majdnem 106-ról indultam most 99 körül mozgok. De már 100 alatt. régóta próbálok életmódot váltani, talán most végre sikerül. Szeptember óta élek másképpen. 1500 kalória, édességet pedig igen ritkán eszem "csak" alkalmakkor. Igy ment le ez pár kiló, nem sok, de legalább lefelé indultam. Régóta olvasgatlak benneteket, most már kezdem megelégelni a süti megvonást, és jön a Karácsony-Szilveszter erőpróbája, no ezt nem tudom hogyan lehet átvészelni.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook