Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kg felettiek, mit tegyünk? Kezdjük együtt és segítsünk egymásnak! fórum

100 kg felettiek, mit tegyünk? Kezdjük együtt és segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1338. Maruszja (válaszként erre: 1337. - Pimpi3)
2008. ápr. 16. 11:38

Igen ez így van. Egy kicsit meghalunk mi is.

Most fogjuk csináltatni a sírt.


Lányok! Beszéljünk másról. Ki mit eszik ma? Én ma főtt krumplit, mert keményítő napom van. Ráteszek egy kis pörkölt szaftot, mert a férjem azt fog enni.

1337. pimpi3 (válaszként erre: 1334. - Maruszja)
2008. ápr. 16. 11:26

Nekem is meghalt az elsö babám!De még a hasamba!Nemudom,hogy lehet ezt átvészelni!Kicsit vele hal az ember!

Megyek folytatom a fözést ,mert nem akarok bögni tovább!

Délután jövök!Jok legyetek!

1336. Maruszja
2008. ápr. 16. 11:26
Ja még lányok! Nekem Andika azért annyira kedves a szívemnek, mert a mi lányunk is Andika volt. Pénteken lesz a névnapjuk!!!
1335. pimpi3 (válaszként erre: 1333. - Icus)
2008. ápr. 16. 11:24

Én is csak néha álmodok vele!Hogy fekszek az ölébe!De sok idöbe telt,hogy idáig eljutottam!Évekbe!39 éves volt mikor meghalt!A pici lányomat nem is ismerte!

Nemtudom mit szolna ha látná hogy elhiztam!Egész életébe azon volt,hogy betartassa velem a cukrom miatt a diétát!

1334. Maruszja
2008. ápr. 16. 11:22

Sziasztok!

Köszönöm szépen a részvéteteket. Igen az a legborzasztóbb az életben, amikor a saját gyermekünket temetjük. Ennél az életben nincs rosszabb. Amikor 4 éve meghalt az én anyukám is, akkor azt gondoltam, hogy összedől a világ. De amikor a lányunk halt meg, akkor össze is dőlt egy kicsit.

Puszi Nektek!

1333. Icus (válaszként erre: 1332. - Icus)
2008. ápr. 16. 11:21
Tudjátok, mi a legszőrnyűbb? Nem tudok anyukámmal álmodni. :(( Álmomban, mindig elkerüljük egymást, vagy felébredek... Nem egyszer álmodtam, hogy mondta a doki: félre értés történt, elcseréltük anyukája papírjait, anyukája egészséges...
1332. Icus (válaszként erre: 1330. - Pimpi3)
2008. ápr. 16. 11:19
Na, Pimpi mi nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Az én anyum 8 éve halt meg. Ma beszéltem a testvérével és megint sirtam:(( Annyira egyformák voltak, igy a telefonban is mintha anyukámmal beszéltem volna. Sirtunk is mind a ketten. A kollégám meg tapintatosan kivonult:((
1331. Icus (válaszként erre: 1329. - Maruszja)
2008. ápr. 16. 11:17

Na, ez az Maruszja, amit sosem szeretnék megérni, hogy el kelljen temetnem a gyermekemet:( Most a környezetemben két korombeli halt meg. egyszem gyerekek, az egyiknél van egy gyerek is, a nagypapa neveli ő a mindene. A másiknál nincs unoka. Egyszem fiú volt:(

Amikor valami problémám van, körbe nézek és látom, hogy másnak nagyobb gondjai vannak...

Élni kell és te döntöd el, hogy hogyan. Közhely, de igy van:(

1330. pimpi3 (válaszként erre: 1329. - Maruszja)
2008. ápr. 16. 11:16

Nagyon sajnálom ami veletek történt!

Nekem az anyukám halt meg 10 éve!Nagyon hiányzik és szerintem ez egyre erösödik az idö mulásával!De inkább ezt adjuk mert már bögök is!:((


Én is sokat ülök itt!Ti segitetek,hogy sikerüljön átvészelnem mindennapot!Mindig ideszaladok ha van 5-10 percem is!

1329. Maruszja
2008. ápr. 16. 11:10

Szisztok!

Most olvastam el kb. 2 oldalt, mert ennyivel voltam lemaradva.

Úgy látom, hogy mindenkinek megvan a saját baja, búja. Én Molit is sajnálom, ugyanúgy mint tegnap Anikót sajnáltam.

A halállal kapcsolatban: mi tavaly temettük el az egyetlen lányunkat. Ezt soha nem tudjuk feldolgozni és elfogadni. Beteg volt nagyon, talán megváltás volt számára, de akkor is a mi gyerekünk volt. Hülyeségnek hangzik, de nekünk ezért van a kutya. Mert valakit szerettünk volna dédelgetni, babusgatni. Unokánk sem lesz soha már. Nekem a Hoxa a mindenem. A férjem haragszik is érte, mert soka ülök a gép előtt és van, hogy ezt-azt nem csinálok meg, mert a gépnél ülök.

A másik: tavaly jöttem el nyugdíjba, addig igencsak sokat dolgoztam. Több, mint 40 éves munkaviszonnyal sikerült eljönnöm.

Szóval velem ez van. Mindenkinek van problémája, gondja és szeressük egymást gyerekek!!!


Mindenkinek szép napot! Én is nagyon kövér voltam, sőt még vagyok is, de így 58 évesen azon vagyok, hogy vékonyabb legyek. Ha bár csinos soha nem leszek, nincs is rá szükségem. Csak még egy kicsit vékonyabb, az nagyon szeretnék lenni. Ezért aztán szedem a drága Reductilt és megpróbálok odafigyelni, hogy mit eszek. Eddig 20 kiló lement, aminek nagyon örülök.


Mindenkinek szép napot!

1328. Icus
2008. ápr. 16. 10:53

Sziasztok lányok!! Szép napot neketek!!!


Tudjátok, hogy a stressz hizlal? Csak a szépet vegyétek észre, az a lényeg. Olyan rövid ez az élet. Tessék pozítivan gondolkodni!!:))


Olyan könnyű volt ezt leírni!:)) sajnos nekem sem megy, de igyekszem. Ha problémám van, mindig azt mondom: ugyan örüljek, hogy csak ennyi bajom van! Minden viszonyítás kérdése lányok. Lásd a félüg üres vagy félig tele pohár esetét!:))

1327. aniko1986
2008. ápr. 16. 09:53

Erre a valamit valamiért dologra csak annyit írnék, hogyha én fiatal vagyok, mondjuk az vagyok, akkor egy 8 milliós házért sem adnám felaz életem legjobb szakaszát, ha tetszik valakinek, ha nem. A fórumot pedig én indítottam, és örülök neki, hogy ilyen jó kis csapat alakult ki, mert szerintem más is lett, mint a többi fogyis fórum, ez egy igazi "netcsalád".

Villers itt volt, azt hiszem ő volt a 2. v. 3. hozzászóló és önzetlenül felajánlotta, hogy segít nekünk, amiért azóta is hálás vagyok neki és remélem sokáig itt lesz még és segít nekünk, sok nem miatta kövér embereknek, merthogy majdnem ez jött már ki...

Halálról annyit, hogy én 11 évesen vesztettem el anyum, 9 évesen mamám, kb. 2 éve halt meg papám, nagybátyám anyu után ment el... 21 éves vagyok...

A másik mamámékat pedig minden második héten meglátogatom, 1,5 óra autózás után, mert szeretem őket, és ha megadja az élet, akkor 20 év múlva is ugyanúgy haza fogok járni hozzájuk, ahogy apumékhoz is.

Ennyit erről, szerintem ezt a témát tényleg hanyagoljuk is, ha valakinek nem tetszik és olyanért szúr le mást, amit úgyanúgy csinál, akkor nem muszály itt lenni! Nem az a fóruncím, hogy oktassuk ki egymást, vagy kötekedjünk egymással...

1326. aniko1986 (válaszként erre: 1310. - 584e02e271)
2008. ápr. 16. 09:36

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen rossz dolgok történtek a családodba, de hidd el nekem, hogy ez nem betegség jele, hanem a rosszindulaté!

Apósomat gyerek kora óta a saját "csicskájának" nevelte, mindent ő csinált helyette, amióta doldozott, nem a családnak, páromnah, hanem az anyjának adta a fizetése nagy részét, mert a mamika a lányáéknak adta az egész fizetését, majd a nyugdíját, mert ők ilyen ingyenélő. pénzelhárdáló fajta (2 ház árát szórták el és albérletből albérletbe költözgetnek) Tudnának dolgozni, 4-en vannak, csak büdös a munka.

A ház felét, amiben lakunk mi vettük meg, amikor alapból az apósé lett volna, csak a testvérének kellett a pénz és rávették, hogy költözzenek ide és milyen jó lesz (anyósom azóta is átkozza azt a napot) Úgyhogy már a gyerekkora óta após a csicska, a huga meg a szegény kedvence a "maminak" . A lányát és családját imádja, minket meg utál és ez nem a meszesedés miatt van!!! Fiatal korától ilyen szemét volt anyósommal is. Párom amikor gyerek volt járt ide a motorját szerelni, mert a 4.en nem tudta, akkor amit megevett, azt apósommal kifizettette vele. Milyen mama az ilyen? A lányáéknak odaad mindent, tőlünk meg csak lop? Mert sok doldot ellopott már! 5 évig fizettük helyette a vizét és a tv-jét és még az sem volt neki jó. Most is csak a felét kell ezekből kifizetnie, de minden hónapban csak veszekedés van belőle... Nem folytatom tovább, remélem ez is elég, hogy lásd, hogy ez nem betegség! Neki az okoz örömöt, ha minket kihasznál és keresztbe tesz! Ezt nem lehet semmilyen betegséggel kimagyarázni!

2008. ápr. 15. 23:23

Norbiról!


Amikor még nem találtam erre a fórumra írtam Neki,hogy segítsen,mert nagyon le szeretnék fogyni!


Pár hónap múlva írt a dietetikusa,a végén az derült ki,hogy állít össze nekem étrendet heti kétezer forintért!


Villers sosem bántott senkit,mindig szeretettel segített mindenkinek!!

1324. andreamano (válaszként erre: 1322. - Modem)
2008. ápr. 15. 23:18
Olvasd el,ha lesz időd,nem hiába írtam!!
1323. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1320. - 584e02e271)
2008. ápr. 15. 23:18

Először is nem én indítottam ezt a fórumot, és fogalmam sincs, hogy ezt honnan vetted. Egyébként soha nem ítéltem el egyetlen kövér embert sem, de nem is találsz ilyet a hozzászólásim között. A másik, hogy nem én kezdtem el osztani az észt, hogy hogy lehet ilyet, meg olyat írni, hanem Te. És ha nekünk méltányosnak kell lennünk a Te problémáiddal, akkor Neked is annak kellene lenned másokéval (Anikó).

Ja, és a lelkem nincs kapcsolatban a testemmel, nem attól vagyok megértő, vagy sem, mert én nem vagyok kövér. És elég fura ezzel takarózni, hogy én nem érthetem, mert sovány vagyok. Hidd el elég sokat teszek ezért, valószínűleg annyit, amennyit Te soha nem tennél.

És konkrétan 37 éves vagyok, már nem gyerek, és nekem is voltak problémáim, nálunk is volt halál, de mivel ez nem erről szól, senkinek semmi köze hozzá, és nem tartok igényt sajnálatra, tehát le sem írom. És téged sem foglak csak azért sajnálni, mert túlsúllyal küzdesz.

Amit én itt csinálok, az nem más, mint segítek, ha tudok, ennyi. Semmilyen érdekem nem fűződik hozzá, azért teszem, mert szeretek segíteni, és mert ebben a világban mozgok.

1322. modem (válaszként erre: 1321. - Andreamano)
2008. ápr. 15. 23:13
Ez most mi?Lemaradtam vmiről?!Igaz nem olvastam vissza,majdcsak holnap!
2008. ápr. 15. 23:05

Miért kell ezt csinálni,nem értem!

Nem tudunk beszélgetni,leírni a problémáinkat,örömeinket,bánatainkat,ki így,ki úgy!

Fogadjuk el egymást olyannak amilyenek vagyunk!


Sokmindennel nem értek egyet amit írsz,attól még,hogy ennyi idős vagy,nem csak Neked lehetnek problémáid,én 33 éves vagyok,de tudnék mesélni,és mégsem bántok másokat,hanem próbálok elfogadni mindenkit,mivel szerencsére nem vagyunk egyformák!


Ne bántsuk egymást durva szavakkal,kérlek Benneteket!!

1320. 584e02e271 (válaszként erre: 1318. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 15. 22:47

Ne haragudj Villers, de nem fogom elmagyarázni neked, mit jelentett ez egy fiatal srácnak, aki addig velem élt és barátnője ott lakott velünk..


Aki nem képes rá, hogy felfogja, milyen teher lehetett egy közel 90 éves,már nem beszámítható ember ekkora sokkal a háta mögött (feleségét, fiam nagyanyját egy helybéli lakos "simán megölte"...)annak én nem szándékozom magyarázkodni és nem is vagyok kíváncsi az egyoldalú ítélkezésére..


Nincs szükségem rá, hogy egy tapasztalatlanabb, jóval fiatalabb nő az őszinteségemért kiosszon.

Sem szakmai, sem emberi múltam, jelenem, jövőm nem predesztinál erre...Inkább kilépek a Te fórumodról örökre, ahol Te osztogatod az "észt" és nem is vagy képes belegondolni semmibe...


Igen, valamit valamiért. A fiam most, 28 évesen újra kellett, hogy felvételizzen a főiskolára, hiába végzett el 4 évet, nem tudta befejezni a hatalmas teher miatt, ami rajta volt..(valamit valamiért...)


Most van remény, hogy egy jófejű, helyes, értelmes srác megkapja 2 éven belül a diplomáját.


Ez van. Valamit valamiért. Más 18 éves kor alatt szeretni a nagyszülőket és más a fölött, amikor már valakinek épp elég dolga van az Életben..szerelem, továbbtanulás stb...


Tudom, hogy jól esik neked ítélkezni kövérré vált emberek felett...ezért is indítottad ezt a fórumot.

Megnéztem a fényképed, nem is számítottam másra.

Hát, nem te vagy a Schobert Norbi..abban legalább van megértés az emberek problémái iránt...és van lélek és érzés.


Itt nem érdemes őszintének lenni, mert jössze te és osztod az Észt a magad közel 30-35 évével...no, ebből én nem kérek.


2 évvel ezelőtt még én is fiatal és vékony voltam, másképp láttam a világot..akkor mentem ki Amerikába a szerelmemhez és döntöttem el, hogy nem tudok kiköltözni, szerelem ide vagy oda, mert itt a gyerekemé

..Aztán jött egy nőgyógyászati műtét és a fiatal nőből egy középkorú kövér nő lett...de azért a lelkem és a belsőm nem annyira változott..az eszem meg a helyén van továbbra is...


Ez, amit te itt csinálsz, bizony nem más, mint pótlék önmagadnak..hogy miért, azt te tudod..


Minden jót nektek a jövőben.

1319. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1318. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 15. 22:32
hhhmmmm....hát,igen!
1318. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1310. - 584e02e271)
2008. ápr. 15. 22:31

Azért meg lehet vetni Anikót, ha gondolod, de az sem volt sokkal különb, amit Te írtál, sőt... Lévén az ember nem érdekből tart ki valaki mellett: "Tavaly meghalt a nagypapa, most a gyerekem örökölt egy fél házat és árulják, kb. 8 millió forintja lesz, hogy önálló lakást vegyen 28 évesen.


...Valamit valamiért, ez az élet rendje."

2008. ápr. 15. 22:30

Jó éjszakát Neked,nagyon örülök,hogy beszéltünk!!


Puszi Mindenkinek!!!

2008. ápr. 15. 22:29

Lányok! Túlteljesítettem a tervet!

Mármint,milyen sokáig bírtam! :DDD


Jó éjszakát mindenkinek!

Szép álmokat! Égjen a zsír! :DDD

1315. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1314. - Andreamano)
2008. ápr. 15. 22:25
Szerintem, nem csak Te látod így! Sajnos...
1314. andreamano (válaszként erre: 1313. - 09ca1d3343)
2008. ápr. 15. 22:20

Manapság már mident megszüntetnek!Semmi nem a régi már :(((

Csak azt nem értem,hogy régebben jó volt így,és nem szenvedtünk ennyit,vagy csak én látom rosszul?

1313. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1311. - Annaluca)
2008. ápr. 15. 22:17

Nálunk még semmi nincs,max. pénzt lehet felvennide ez inkább a nyugdíjasokat izgatja,mi automatát használunk.

Még lottót sem lehet feladni,újságot sem lehet venni.

Igazából azért bosszant jobban,mert amióta nagyobbakat sétálunk a gyerekkel,mindig a postát vettem uticélnak, két legyet egy csapásra ugyebár.

Na,ez most megszűnt! :(((

1312. andreamano (válaszként erre: 1308. - 09ca1d3343)
2008. ápr. 15. 22:11
Itt vagyok,csak írtam privit!
1311. annaluca (válaszként erre: 1303. - 09ca1d3343)
2008. ápr. 15. 22:10

Nálunk már 1-2 éve mobil posta van. Hát sétálni nem kell a postáig, de alkalmazkodni az autóhoz annál inkább.

Az a jó, ha helyettesítés van, mert akkor a levelek mennek mindenhova.

1310. 584e02e271 (válaszként erre: 1272. - Aniko1986)
2008. ápr. 15. 22:09

Szia Aniko1986,


nem az én dolgom végülis megítélni ennek a fórumnak a hangnemét, én is csak beléptem ide a már meglévő társaság közé..


Sok mindent megéltem már, válást, a szüleim halálát 26 évesen, egymás után, egy év különbséggel, 31 éve dolgozom (estin végeztem a főiskolát)...de azt is tudom, hogy az időskor demenciával, Alzheimer kórral stb. jár együtt.


Annak azért oka van, hogy apósod szereti az édesanyját. Ő is volt fiatal, szerelmes nő, terhes mama, kisgyermekes mama...mostmár biztosan beteg, és kár ezért lekurvázni, ledögözmi itt, nem tehet róla..lehet, hogy egy idősotthonban lenne a helye, ahol senkit nem bánt és állandó orvosi felügyelet alatt van.

Épp egyik barátnőm így segítette be az édesanyját Dabasra egy otthonba. Az anyja nagyon szép, kedves, értelmes, biztosítós nő volt, de mire öreg lett, már fel akarta gyújtani a lakást a Vérhalom téren, utálta a szomszédokat, ellenséges lett...tipikus agyérelmeszesedés és nekem ez fura volt, mert kedveltem, több, mint 12 éve ismerem..Ez az állapot akkor különösen elkezdett romlani, amikor meghalt a 2. férje...


szóval, lehet, hogy rám is ez vár, és közben én tudom, milyen voltam fiatalon, milyen volt, amikor 20 évesen a fiammal terhes voltam, milyen volt a válás 16 évvel idősebb férjemtől...a szüleim halála, akik nagyon szerették egymást..apukám agyvérzést kapott és előtte már a cukor és magas vérnyomás miatt nem olyan volt, mint régen..2. agyvérzését a szürke hályog miatti szemműtétje miatt kapta, abba halt bele...már ő is agresszív volt, furán csinált dolgokat...de az én szeretetem nem engedte meg (meg akkor már 6 éves volt az 1980-ban született unokája (egyik a sok közül), aki a fiam), hogy megutáljam ezért, tudtam, már fiatalon is, hogy beteg és megváltozott..


Mindig arra gondolok, ha ilyesmi kerül szóba, hogy nehogy én is ilyen teher legyek a fiamnak később.

Most 48 éves vagyok..de leszek 78 is....


Szóval nem könnyű az élet, de azzal magadnak sem használsz, ha ilyen kifejezésekkel illetsz embereket és hergeled magad, mert nyilván nem kurva, vagy nem volt az..meg egyáltalán...biztos a köztünk lévő korkülönbség mondatja ezeket velem...


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy fiam velem lakott 2003-ig. Akkor elütötte egy teherautó Üllőn az apai nagyszülőket, a nagymama belehalt..a nagypapa felgyógyult és a fiam elköltözött tőlem hozzá Pest közelébe, hogy vigyázzon rá és segítsen neki (apja elfoglalt volt a foglalkozása mniatt)..majdnem ráment a főiskolai végzettsége, képzelheted...a nagypapa közel 90 éves volt, fiatalon 7 évig fogoly volt Szibériában...azt mesélte sokszor....


A fiam már néha a halálát kívánta, bármilyen jó lelkű is...sokszor nekem kellett csillapítani.

Viszont fiam apja ragaszkodott hozzá, hogy a nagypapa a ház felét fiamra írassa. Tavaly meghalt a nagypapa, most a gyerekem örökölt egy fél házat és árulják, kb. 8 millió forintja lesz, hogy önálló lakást vegyen 28 évesen.


...Valamit valamiért, ez az élet rendje.


Szóval azt hiszem az Élet már teher apósod édesanyjának, de nem tud mit csinálni....beteg és még betegebb lesz, mert az agyérelmeszesedés nem kíméli az embereket és fura alakokat formál belőlük.


Fel a fejjel, ezen túl kell lépni, így a fogyás is nehezebb...

1309. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1307. - Annaluca)
2008. ápr. 15. 22:08
Sajnos nekem 12 évesen meggyulladt,aztán 14 évestől folyamatosan :(((
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook