Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! fórum

Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
16649. andi6020 (válaszként erre: 16648. - B.Renáta88)
2014. jan. 15. 10:23

Mennyi idős?

Remény mindig van, de szinte biztos, hogy ebből húzás lesz.

2014. jan. 15. 10:12
Sziasztok!Kiskutyám tejfogai nem potyogtak ki,és már kint vannak a csontfogak.Vannak rágókái,rongyozunk vele hátha kiesnek,de semmi.Van még rá remény,hogy beavatkozás nélkül elpotyognak?Mocorognak a metszőfogai,a szemfogai viszont meg sem mozdulnak.
16647. SziReni
2013. nov. 13. 07:46
Nem vagyok a csipp ellen, meg tudom nem is ez a téma. Nekem minden kutyám csippes, és oltott. Viszont amikor azt látom, hogy egy gazda évekig elvitte a kutyáját oltani, ebben az évben meg azért nem vitte mert oltás 3500 plusz csipp 3500 az már 7000 és nem tudta kifizetni. Nem egy ilyen ember volt. Akkor azt mondom bocsi inkább legyen oltott a zsomszédom kutyája mint a csippezve. Igaz ezek keverékek nem is arról van szó. Csak nekem ennyi a véleményem a csipp is csak a pénzről szól. Vegyünk egy családnál született almot, akik tuti megkapják a parvo elleni védőoltást ami nagyobb alom esetében 40 000 ft is lehet, ha csippezné is akkor további 40 000 ft lenne. Ha választanom kellene, hogy inkább csippel vagy oltva kérem a kutyát. Tuti az oltást választanám, mert egyértelmű, hogy az védi a kutyát. A csipp semmit nem véd rajta. na persze ez csak elméleti sík mert én tenyésztőtől hoztam a kutyáimat, és ez teljesen más kategória. csak sokan nem látják ezeket a ténykeket sajnos.
16646. Kamillka (válaszként erre: 16645. - SziReni)
2013. nov. 11. 15:37
Egy olyan szaporító, aki nem áldoz 3500 Ft-ot egy chipre (sok helyen egy oltás drágább), akkor az vajon hány oltással fogja útnak ereszteni a kiskutyáját? Nullával kb. Tehát, ha 6 hetes korához képest késik mondjuk 2-4 hetet az oltási program (attól függően, hogy mikor adja oda), akkor lőheti a 4 hónapos veszettség elleni oltást a kedves gazdi... Kár latolgatni. A kérdésre a válasz, hogy a 2 parvó és 2 kombi nélkül nem ajánlott kivinni a kutyát. Veszettség elleni oltás nélkül már mehet- tehát kb mindegy, hogy chippel vagy magában kapja meg a veszettség elleni oltását 6 hónapos koráig...
16645. SziReni
2013. nov. 11. 12:57
De annyi köze van hozzá, hogy a veszettség elleni védőoltást törvény szerint nem adhatja be a doki csipp nelkul.|gy ha addig nem lett csippezve akkor biztosan fogjak.tk nelkuli kutyat nagyon gyakran adnak oda csipp nelkul, lehet torveny szerint kell de nem ugy szokott ez lenni.Es a torveny szerint legkesobb 4 honapos koraig meg kell kapnia a csippet ha addig nem lett csippezve.
16644. Kamillka (válaszként erre: 16643. - SziReni)
2013. nov. 8. 15:52
A chipnek meg a veszettség elleni oltásnak nincs feltétlenül köze egymáshoz. Megkaphatja egyszerre is a kutya, de ritkán esik egybe a kettő. Ahogy megjön a törzskönyv, kapják a chipet (általában 6 hetes korban már a chip bennük van). TK nélküli kutyust sem lehet már chip nélkül még ingyen sem tovább adni. Tehát hivatalosan chip nélkül nem is cserélhet gazdit egy kutyus sem. A veszettség elleni oltást megkaphatja 6 hónapos koráig- utána büntetés jár a gazdának. A 2 parvó és a 2 kombi nélkül nem szokták javasolni a kinti sétát. Veszettség elleni oltás nélkül erdőbe veszélyes vinni, de ez pár hetes kölyöknél még úgy sem nagyon jön szóba.
16643. SziReni
2013. nov. 8. 13:56
hát én úgy tudom, hogy 4 hónapos korig a chippet meg kell kapnia, és akkor a veszettséget is megkapja. Az 1 éves oltást valóban kihagytam, de itt a kölyök kori oltásokról beszéltünk, hogy mikortól lehet kivinni? Nyilván nem az 1 éves kori veszettség elleni védőoltás után viheti ki a kutyáját.
16642. Kamillka (válaszként erre: 16641. - SziReni)
2013. nov. 7. 20:00
A parvo és a kombi után 6 hónapos korig kell megkapni az első veszettség ellenit és ezután 1 éves koráig egy ismétlôt. Ha az utóbbi nincs meg bírságot kaphat a tulaj. Veszettség elleni oltás nélkül zárt udvarra már kimehet. Mondjuk az előtt is kimehet a gazda bélátàsa szerint...
16641. SziReni
2013. nov. 7. 19:41
Az oltások úgy vannak. 6 hetesen és 8 hetesen egy-egy parvo elleni 10 hetesen és 12 hetesen egy-egy kombinált ezután kivihető, ás erre két hétre kap azaz 14 hetesen egy veszettség ellenit. Ez akárhogy is nézem 3 és fél hónapos korban van. Szóval onnantól már tuti kivihető, mert több oltást nem kap. A többiek attól, hogy oltva vannak hordozók még lehetnek.
16640. Kamillka (válaszként erre: 16638. - Christina)
2013. nov. 7. 16:41

Biztosan nem sírja át az egész napot. Majd megszokja akörnyezetét, beáll a napi rendje és nem fog sírni.


Bírd ki azt a pár napot, amíg sírdogál és ne engedd be magatokhoz akkor sem, ha hisztizik. Ha sírással mindent elér hamar a fejedre fog nőni. Legyél következetes vele! Kb ennyit tehetsz...

16639. Kamillka (válaszként erre: 16636. - Rlia)
2013. nov. 7. 16:38
3 hónapos korára megkap(hat)ja a 2 parvót és kombit. Utána kimehet. Attól, hogy oltva vannak a kutyáid még hordozhatnak betegségeket, csak ők védve vannak és nem lesznek betegek. Karácsony környékén amúgy is röpködnek a mínuszok. Egy 10-12 hetes kölyöknek nem a legjobb klíma. Simán kivárható szerintem az oltási program vége (még akkor is kicsi lesz és könnyen megfázhat)
16638. christina
2013. nov. 6. 13:32
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,most hoztam el a héten a gazdájától egy 10 hetes yorkit,hogy tudom pelusra szoktatni illetve, ha elmegyek itthonról mit tudok csinálni, hogy az egész napot ne sírja át.Egész nap a nyomomba van este se tudom kizárni a helyére,mert akkor is követelőzik,hogy a közelünkbe akar lenni.Mit lehet ilyenkor tenni?Előre is köszönöm a segíítséget.
16637. Asinel 75 (válaszként erre: 16636. - Rlia)
2013. nov. 3. 21:17
Szerintem nyugodtan kiviheted hamarabb is:-))
16636. rlia
2013. nov. 3. 16:45
Sziasztok!új vagyok segítséget szeretnék kérni. karácsony előtt akarok venni egy kutyust tenyésztőtől 1 oltással chippel családi házba lakom már van két kinti kutyánk úgy tudom amig nem kapta meg az összes oltást addig nemlehet kivinni az kb 6 hónapos kor vagy ha mégis kiviszem akkor a másik két kutyától elkaphat valamit jelzem mind a kettő oltva van féregtelenítve szerintetek kivihetem?
16635. SziReni
2013. okt. 29. 10:06
szerintem nem rájátszik, hanem ugye a séta az beprögeti őket. És ugye olyankor adrenalin termelődik, ami a fájdalmat csökkenti. Például ha sport közben töröd el valamidet nem fáj úgy mintha pont nem lenne felpörögve. És a kutya nem tudja hogy beteg, ha nem fáj akkor már jól vagyok gondolja. Jobbulást a kis drágának.
16634. B.Renáta88 (válaszként erre: 16633. - SziReni)
2013. okt. 29. 09:58
Voltunk dokinál,kötőhártya gyulladása van.Doki szerint ezer oka lehet.Belement valami,megsértette,megütötte,stressz,hirtelen vérnyomás változás,meg mindeféle jó....Kapott szurit szemcseppet meg krémet is.De amúgy tuti rájátszik,szimulál is.Meglátta a pórázt egyből sarkig nyitva volt a szeme,mintha semmi baja nem lett volna. :D Most alszik szegénykém.
16633. SziReni
2013. okt. 29. 07:21
szerintem lehet toklász ment bele. Biztos van valami gond vele a reakciókból. Jó, hogy elviszed orvoshoz. Majd írd meg, hogy mi volt a dokinál.
2013. okt. 29. 07:06

SOS!

Segítség!Kiskutyám tegnapelőtt elkezdett estefelé hunyorítani.Megnéztem nem találtam benne semmit,nedves rongyal megtörölgettem.Reggel nem volt semmi.Szép tiszta volt egészségesnek tűnt.Estére ismét hunyorgott és be is dagadt kicsit a szeme mellett.Ma reggelre ki sem bírja nyitni a szemét.Dörzsölgeti.Szerintem inkább viszket neki mint fáj.Fél 9-re megyünk dokihoz.Volt valakinek hasonló problémája,vagy hallott a környezetében ilyesmiről?Neten annyi szörnyűségez olvastam.

16631. alexikeee
2013. okt. 23. 09:52

Annyira nem értem...Hogy tudnak megválni évek-vagy hónapok után kedvencüktől??Ha kényszerszükség miatt válik meg tőle,akkor pedig ne profitáljon már belőle,hanem vagy próbálja meg családon belül elhelyezni,vagy lelkiismeretesen járjon utána a jó gazdinak,nem meghirdetni valahol...


Asinel75:) köszi a hozzászólásodat:) a feje és az arca már szőkés,a háta pedig barnás-fekete,de látom a tövénél,hogy ezüstös lesz..nem értem miért mondta nekem a csaj,de már igazából senkit nem érdekel:)

16630. Asinel 75 (válaszként erre: 16626. - Andi6020)
2013. okt. 22. 18:54
2 és fél éves és nem szobatiszta!!!! Atyaég szegény kutyus micsoda törődésben részesülhetett. Aztán meg eladják szülőgépnek. Minek az ilyennek kutya??? Az enyém 3 éves, nincs az a pénz amiért odaadnám, a párom is ezen a véleményen van, pedig nem vagyunk gazdagok. Ő nálunk családtag.
16629. Asinel 75 (válaszként erre: 16628. - Alexikeee)
2013. okt. 22. 18:47
Megnéztem a kiskutyát, akárcsak az enyémet látnám kölyökként.:-) Leszámítva a fehér szakállát. Imádnivaló. Az enyém ilyen is maradt, mármint barna fej, sötét, de nem koromfekete hát. Viszont vannak olyanok, akiknek a hátuk kivilágosodik ezüstösre.
16628. alexikeee (válaszként erre: 16623. - Asinel 75)
2013. okt. 22. 11:40
persze,nagyon imádjuk,csak azért mégis rosszul esik,hogy ilyen néven hirdetik,és ennyit pénzt adtunk érte,ez becsapás és félrevezetés,bár ettől függetlnenül semmiért nem adnánk:) andi6020 írta le jól,hogy annak vettük,ez bánt. Igazából csak yorkiként volt hirdetve,azon belül nem volt egyéb jelző.Rakok fel róla pár képet a profilomba,lessétek meg:)
16627. Kamillka (válaszként erre: 16626. - Andi6020)
2013. okt. 22. 10:04
Amíg vannak vevők, addig virágozni fog a biznyic ezeknek a gyökereknek. :S Olaszországban ki vannak éleződve a rendőrök a magyarokra, akik kutyával utaznak, ugyanis a honfitársaink egy része már oda is kiterjesztette a tevékenységét...
16626. andi6020
2013. okt. 22. 09:12

Facén találtam ezt a hirdetést.

Gondoltam bedobom ide is. Mérhetetlenül fel vagyok háborodva.


"Két és fél éves yorki szuka,mini,tenyésztésre,hobby célra egyaránt ajánlom,nem szobatiszta,szeptemberben fog tüzelni még nem fialt,természetesen szép hosszú szőre van,csak most nyári bundát vágtunk neki..50e ft. cserélhető,nem kutyára!"

16625. SziReni
2013. okt. 22. 09:01
alexikee nem lehet hogy goldusod van? Van a goldus yorki ha jól írom nekik barna a színük. A hivatalos standard yorkshirre terrier acélkék cser színú. Tehát a háta olyan ezüstös acélkék színű a feje meg olyan arany barna. Ezenkívül van a biewer yorki meg a goldus amiről hallottam, de az már kicsit más. Szóval egyáltalán neked milyen kutyusod van?
16624. andi6020 (válaszként erre: 16623. - Asinel 75)
2013. okt. 21. 23:32

Biztos fajtiszta, maximum nem fajtatiszta.

Mindegy, de mégsem. Tudni nem árt. Főleg, ha az ember fajtatisztának veszi.

16623. Asinel 75 (válaszként erre: 16620. - Alexikeee)
2013. okt. 21. 23:26
A biewer yorkiban van fehér szín is. Egyébként meg nem tök mindegy hogy fajtiszta e vagy sem, lényeg hogy szeressed :-)))
16622. Kamillka (válaszként erre: 16620. - Alexikeee)
2013. okt. 21. 23:24
Írd be google-be, h yorkshire terrier. Sok infót fogsz találni.
16621. andi6020 (válaszként erre: 16620. - Alexikeee)
2013. okt. 21. 23:17
Nem raknál fel 1-2 fényképet?
16620. alexikeee (válaszként erre: 16619. - Asinel 75)
2013. okt. 21. 23:13

köszi az infót:) Azt szeretném még kérdezni,hogy ma vittem először a kiskutyám kozmetikába,egészségügyi nyírásra),és szóvá tette a kozmetikus lány,hogy fajtiszta a kutyus?mert barna a színe,nem pedig fekete és hordozza teljesen a fajta jellegeit,valamint fehér a szakállkája egy részen..iGaz nem tenyésztőtől vettem..Nem tudja valaki megmondani,vagy részletezni,hogy mik a fajtajellegek?Ezek alapján valóban kizárható,hogy tiszta vérvonalú a kutyusom?


Köszönöm a segítségeteket:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook