Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! fórum

Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! (beszélgetős fórum)


29. Cicamaci22 (válaszként erre: 28. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 13:45
Kb. fél éves korára nő le. Az én Csubim fekete maradt, csak a kis feje ezüstös. Meg persze van egy kis fehér mellényünk is. :-) Újpest nincs messze, egyszer ha be lesztek oltva találkozhatunk pl egy Margitszigetes sétára.
28. 496b72c196 (válaszként erre: 27. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 13:33

Tényleg? :)

És a bébiszőr mikorra nől le? :)

Mert neki már tök ezüst a kis fekete alatt! :)

Mi Újpesten élünk... :)

27. Cicamaci22 (válaszként erre: 26. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 13:32
Sőt, a bébiszőrnek le kell nőnie ahhoz, hogy teljesen meg lehessen nyírni. Mi a 18. kerületben lakunk Budapesten, oda is hordjuk fodrászhoz.. Ti?
26. 496b72c196 (válaszként erre: 25. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 13:25

:D De édes lehet! :D

Hova viszed őt? :) Egyáltalán honnan írogatsz nekem? :D


A miénknek még van egy hónapja minimum a kutyakozmetikáig! :)

Egy kombioltás és egy veszettségi hiányzik! :)


A tiéd is utálja, ha fésülöd?

25. Cicamaci22 (válaszként erre: 24. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 13:22

Jól van. Szólok, írok ha sikerül.

Képzeld, ma megyünk fodrászhoz. :-) Ház AZ egy külön show. Mármint nem ott, utána. A fiatalúrnak kb 1 órát udvarolni kell, hogy bizony gyönyörű lett és nagyon jól áll az új frizkó... A dilis kutyakozmetikusunk a végén képzeld mindig bezselézi a feje tetejét.. Nagyon vagesz. :-) Rövidre szeretem nyiratni főleg nyáron, olyan "westis"re. Nagyon cukik így. Télen meg ugye ott a kiskabátja. :-)

24. 496b72c196 (válaszként erre: 23. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 10:38

:D

Sajnos én még nem vihetem ki legalább egy hónapig... pedig már úgy várom! :)

Igazából még egy normális állatorvost is kerítenem kell neki... :)


Akkor rendületlenül várom az új képet... ráérsz... úgyis figyellek mostmár! :)

23. Cicamaci22 (válaszként erre: 22. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 10:12

A sima mini. Az extráról lebeszéltek.

Persze rengeteget számít, hogy mennyi idős, ilyenkor szinte napról napra többet tudnak. Tapasztalnak, felfedezik a világot. Sose felejtem el az első találkozásunkat egy pitypanggal :-))) Kb. fél órás mutatvány volt. Képet szerintem nem most tudok feltenni mert az otthoni gépem rossz, az irodából pedig nem lehet. :-( de igyekszem.

22. 496b72c196 (válaszként erre: 21. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 10:02

Jaaa... :) én 2 hónaposan kaptam! :D Akkor már tudom miért megy neki még ilyen lassan... bár úgy látom napról-napra ügyesebb! :)

Mikor tudsz feltenni mostani képet róla? :)


Ő az extra mini, vagy a sima mini? :)

21. Cicamaci22 (válaszként erre: 20. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 09:59
Igen, a nevüket nagyon hamar megtanulják. Az ül-fekszik nekem úgy sikerült, hogy lenyomtam a fenekét, közben mondogattam: ÜL. A fekszik ugyanígy. Amikor ment magától, kapott dicséretet és jutifalatot. Szerintem hamar meg fogja ám tanulni!!! Én 4 hónaposan hoztam el, szerintem ez is sokat számít. hogy nem volt már annyira nagyon fiatal.
20. 496b72c196 (válaszként erre: 19. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 09:41

Én sajnos nem tudtam vele otthon maradni, mivel meglepi volt, és így szabit sem tudtam intézni! :)

A miénk az első perctől kezdve a pelusra csinálja, és csakis oda... előfordul, hogy ha már nagyon tele van a pelus, akkor véletlenül mellé pottyan egy pici... de a pisi mindig rásikeredik! :) Úgyhogy amikor rájön a szükség átrohan a kis szobába, és pelusozik! :) Azt hogy ül, fekszik azt fogalmam sincs hogy tudom megtanítani neki... jutalomfalattal próbálkoztam, de az annyira megkavarja, hogy szinte megbolondul, és semmi más nem érdekli! :) A NEM, az nagy szó nála, tudja hogy akkor rosszat csinált és abba is hagyja. De mást még nem tud! :) Most lesz egy hónapja, hogy velem van! :)

Viszont ha szólok neki, azonnal odajön, leül a lábam elé, és néz rám, hogy mit szeretnék! :)

19. Cicamaci22 (válaszként erre: 18. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 09:33

Én mikor elhoztam a tenyésztőtől, utána 1 hétig otthon voltam vele. Minden fontos, alapvető dologra megtanítottam ezalatt az idő alatt:szobatisztaság, ül, fekszik, marad, nem szabad, pfúj.


A szobatisztaságra kutyapelenka segítségével szoktattam rá, biztosan hallottál róla. kb 3 nap volt az egész, és a biztonság kedvéért most is kint hagyom a helyén, ha éjjel nem bírja tartani, ne legyen gond. Szerintem nagyon jó dolog, nekem rengeteget segített. Ha odapiszkított valahova, avval felitattam, rátettem a kutyát és mondtam neki, hogy ide kell csinálni. A helyet pedig ahova csinált nagyon erős fertőtlenítővel mostam fel, hogy ne menjen a szagra. Először csak viszonylag kis (kb 20nm) helyiségben volt, aztán amijkor ott már stabilan "szobatiszta" volt, fokozatosan kapott nagyobb teret és mindig visszatalált a pelusra. Okosak ám! És amikor ügyesen megtalálta, mindig nagyon meg volt dícsérve. Ez szerintem nagyon fontos.

Ti hogy álltok ezzel?

18. 496b72c196 (válaszként erre: 17. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 09:21

Jaaa... az enyém is golyószerű! :D Párom már mazsolának hívja! :DDD

... a tiéd hogy lett szobatiszta? illetve kölyökkorában amíg nem vihetted le az utcára, addig hova pisilt/kakilt? :)

17. Cicamaci22 (válaszként erre: 16. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 09:19

Óóóó, persze, hogy ügyes. Az én drágám ágyban alszik velem, mindig a hasamhoz bújik mint egy kisbaba, de csak akkor jön az ágyba, ha én lefekszem teljesen mindegy, hogy napközben, este vagy az éjszaka közepén. Nélkülem a helyén alszik.

Majd lenyugszik ám, az enyém is kis pihegolyó volt és folyton gurult ide-oda... :-) Tündériek.

Habzsolni sose habzsolt, de kölyökként jobban be tudott lakni, olyankor megdagadt a kis pocija és olyan volt, mint egy mini hordó. :-)))

16. 496b72c196 (válaszként erre: 15. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 09:12

Nah... de jó neked! :) ... és ő ilyen már kiskora óta, vagy csak mostanában? :)

Az enyém 3 hónapos lesz szombaton! :) Szóval még szelburdi, és nagyon kölyök! :D

Leülni??? Örülök, ha futás közben megáll néha! :DDD Tündéri... :) Úgy szalad, hogy sírok a nevetéstől! :)

Az ágyban max este van velünk egy kicsit, de utána lerakjuk és megy a helyére, bebújik és már alszik is! :) Reggel pedig akkor ébred, amikor megmozdulunk... :) Szóval ügyes kis dög... :D

15. Cicamaci22 (válaszként erre: 14. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 09:09

Érdekes, az enyém egyáltalán nem eszik sokat. Teljesen jól kezeli ezt a dolgot, csak annyit eszik amennyire éhes. Ha jóllakott, otthagyja a kaját. Kunyizni persze szokott... :-) De csak akkor kap, ha szépen leül és lenyugszik. Elegánsan. :-))) Május 25-én volt 1 éves. Kapott szülinapi jutifalatkákat. :-)))

Ti pontosan mennyi idősek vagytok? Ágyban alvós, ugye?

14. 496b72c196 (válaszként erre: 13. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 08:49

Okés... nagyon várom az új képet! :)

Az enyém? Ááááá... csak mint egy viziló! :DDD

Adok neki enni... és közben mi is nekiesünk a magunkénak... ő két perc alatt végez, és már ott is van nálunk kunyizni, amit nyüsszögéssel jelez, és ugrál fel... mindezt addig műveli, amíg abból is adunk neki! :DDD

Sztem a világ kutyatápja és kajája nem lenne neki elég! :D ... és mindent megeszik! :) még a paprikát is! :D

A tiéd most mennyi idős? :)

13. Cicamaci22 (válaszként erre: 12. - 496b72c196)
2008. júl. 29. 08:44

Köszike, a Tiéd is NAAAAAGYON édes!!!! Ez amúgy még kölyökkorban készült Róla de majd teszek fel valamikor újabbakat.


A Te kicsikéd sokat eszik?

12. 496b72c196 (válaszként erre: 11. - Cicamaci22)
2008. júl. 29. 08:37

Szia! :)


Isteeeneeem... de gyönyörűűű a kicsikéd! :) Megnéztem! :) Nagyon édes pofija van! :)

2008. júl. 29. 08:28

Sziasztok!


Nekem is van Yorkim, az életem szerelme!!!! Egyszerűen imádom!! A világ legnagyszerűbb dolga, nagyon okos, csupaszív kis élőlény, olyan mozdulatokkal, megnyilvánulásokkal, hogy az már nem is kutyaszerű. Nálunk igazi családtag.


a műtétekkel kapcsolatban nagyon körültekintően kell az orvost megválasztani, egyik barátnőmnek elpusztult altatásból ébredés után néhány órával az 5 hónapos kicsikéje (eltört a lába, azért kellett műteni) bizonyítottan a doki hibájából. :-( Több napig sírt szegény barátnőm.

10. 496b72c196 (válaszként erre: 8. - 6d6877520a)
2008. júl. 29. 08:21

Szia! :)

Igen... az extra minik nagyon édesek. Az enyém sima mini. Most másfél kiló, és kb. 3 kilós lesz majd! :) Szóval ez sem lesz egy elefánt! :D


Nagyon szeretetreméltó, és imád puszikat adni, meg kapni is... néha úgy bújik hozzám (főleg este), mint egy kisbaba... :) Én csak ajánlani tudom! :)

9. 496b72c196 (válaszként erre: 6. - Hevniki)
2008. júl. 29. 08:19

Szia!

Hogy van a kutyusod? Mi volt a műtétnél? Mit mondott a doki? Gyorsan felépül ugye?


Az én kicsimet most vizsgálta meg egy orvos, és azt mondta nagyon egészséges, sem csípőbaja, sem sérve nincs. Kicsit koszmós volt a szőre, de adtam neki 5 napig béres cseppet és elmúlt! :)

Sajnos utál fésülködni... ketten nem tudjuk lefogni párommal... de majd lassan hozzászoktatjuk valahogy! :)

8. 6d6877520a (válaszként erre: 6. - Hevniki)
2008. júl. 29. 08:17

Nagyon sajnálom a kutyusodat, hogy van? Felépült már?

Most kicsit megtorpantam, ezzel a betegséggel.

Én most szerettem bele az extra mini változatba, annyira cuki, hogy ilyet még életemben nem láttam.

Nagyon szeretnék egy ilyen kis drágaságot.


Ha lennének kérdéseim, segítenél nekem? :-)

2008. júl. 24. 09:40

Sziasztok! :)

Én most szülinapomra kaptam Benit... nem a nagyon mini, hanem a sima mini méretű.

Nagyon édes, imádom! :)

Annyira eleven, és úgy tud harapni! :D

Ráadásul egy zabagép... :)

2008. júl. 13. 18:08

köszönöm. igen a miniknél fordul elő. Írtam a tenyésztőnek, de ne tudjátok meg, válaszra sem méltatott...

HOlnap lesz a műtét, mér annyira félek, mert reggel be kell vinném , és csak du. mehetek érte. Örökkévalság lesz...

5. 12075a76b9 (válaszként erre: 4. - Hevniki)
2008. júl. 10. 16:21

Szia!

Sajnos tényleg fajta betegség,de szerencsére mi megúsztuk!Az állatorvos szerint inkább a pici yorkiknál fordul elő ,mert túl vannak tenyésztve!Háát nem tudom!Remélem hamar felépűl a drága!Egy kalappal!

2008. júl. 7. 21:36

Sziasztok!

Nekem is van Yorkim egy ici-pici Mini yorki baba ( lassan 7 hónapos) de sajnos meg kell műtettnem. Csipőbetegsége van, ami állítólag fajtabetegség... Valaki tud rólla valamit?

2008. jún. 25. 21:16
Van 1 kan és 1 szuka Yorki kiskutya akik keresik gazdijukat!Csak olyanoknak akik igazán szeretik őket!
2008. jún. 24. 11:17
Nekem is Yorkim van,szerintem az egyik legtündéribb kutyafajta!
2008. jún. 24. 11:15
Nekem már van egy gyönyörűséges 4 éves Yorki kanom,akit egyszerűen imádok!Ha minden igaz most lesz nemsoká a nagy nap,fedezni fog!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook