Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! fórum

Yorki gazdik ide! Beszéljünk róluk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
16469. 782fb70168 (válaszként erre: 16462. - Bigyu)
2012. jún. 16. 00:33
1éves koráig nő. Ő egy normál yorki szerintem. De örülj neki, nem lessz annyi bajod vele. Az enyém 8honaposan nem volt 1kg, leesett fel métert, és eltemethettem!!!!!!! Most a masik yorkim 7honapos es 1,3kg, remélem h meglessz a 2kg minimum...
16468. 782fb70168 (válaszként erre: 16464. - Petra baba)
2012. jún. 16. 00:27
Szia! Lisam az elején mindig evett, utana egyre kevesebbet, tokmind1, hogy mit adtam neki egyszeruen semmi, de sztem sussel neki csirket, vagy kacsat,;) ez nalunk bevált. Az en kis szivemet maj. 24.-en elveszitettem, leesett..... Nem kivánom senkinek amit átéltem, meg mostis sokszor sírok, meg borzasztoan hiányzik. Mindig velem volt. 8honapos volt es nem volt 1kg..9,9 volt. Sosem tortent meg ilyen a családomban , nagyon megviselt! Ra 2napra, ahol Lisut vettuk tenyésztőtol elmentunk, es en nem akartam!!( nekik amugy mindig,mindenfele yorkijuk van) na de utoljara kihoztak, 1 kis dagit Lisa feltesojat, es ot vettuk meg. Azota mar o is rámnött, meg imádom, de nagyon sokat gondolok Lisara. Elpakoltam a jatekait, ágyait, papirjait minden, de borzaszto!!!!! Erdekes, mert Lisat tanithattam, h pisiljen a papirra sosem csinalta, Molly meg mar 1hét után, es azota is. Augusztusba születnek Lisa testvérei, nem fogom kibirni, h ne hozzak meg 1et.. Mar csak Lisa miatt is..
16467. bigyu (válaszként erre: 16466. - Andi6020)
2012. jún. 15. 23:50
Köszönöm szépen!
16466. andi6020 (válaszként erre: 16462. - Bigyu)
2012. jún. 14. 15:13

Ne viccelj már! Hogyne kellene. 4 hónapos, az még baba. 8-10 hónapos koráig mindenképp nő, de azután is erősödik.

Példaképp az én kutyám 1,3 kg volt 4 hónaposan, és 2,3 kg 1 évesen.

Bőven fog a tiéd hízni is, és nőni is.

16465. Nyafi baba
2012. jún. 14. 13:39
Az én yorkimnak is ilyen problémája volt kb. 1 éves korában. Az állatorvostól kapott egy szurit és valamilyen pasztát amit a szájába kellett tenni. Az orvos azt mondta, hogy adjak neki pár napig "alus" cica kaját. Szivesen elfogyasztotta és utánna helyre jött az étvágya.Az enyém is egésznap evett kis dagi volt.Nyafi jobban szereti a főtt kajákat mint a tápokat.
16464. Petra baba
2012. jún. 14. 11:34

Sziasztok.

Nem szoktam fórumozni,de erre a fórumra márrátaláltam egy ideje,és sok hasznos informáciot megtudtam.

Lenne egy problémám,nem tudom mennyire van tapasztalat ilyen helyzetben,de egy próbát megér.

Van egy 6 hónapos yorki kiskutyám,eddig semmi problémánk nem volt az etetéssel,sőőőt még aggódtam is hogy tul sokat eszik,ha mi ettünk odajött kuncsorogni,bárki akinél ételt látott oda ment és leült és addig el se mozdult amig nem kapott valamit,3szor evett egy nap de mellett mindig kapott valamit. igazi kis dagi volt...aztán6 napja valami történt és egyszerüen nem hajlando enni,az állatorvos is tanácstalan...van amiböl eszik,aztán másnap már nem kell neki,de az is minimális ... royal , eukanuba tápot evett eddig de már az se kell neki,probáltam abbol is már minden fajtát de semmi megeszik 5 6 darabot és utána nem kell neki. Hasa nem megy,nem hányt,játszik ugyanugy sőt nagyon sok az energiája és nem értem honnan...

Ha bárkinek volt hasonlo problémája kérem ossza meg velem...

16463. Mindy75 (válaszként erre: 16450. - Beuzseb)
2012. jún. 13. 12:49
Szia! nekem is mini yorkim van, és amikor hazahoztam megfigyeltem, hogy melyik helyet nézte ki magának a lakásban. Nálunk ez a fürdőszoba volt és oda tettem le neki a kutyapelust ami azóta is működik. Volt persze, hogy 1-2 alkalommal máshová sikerült, olyankor haragosabb hangon megszidtam, hogy "ejnye-bejnye Szami oda nem szabad". Viszont, ha a pelusra ment akkor nagyon meg kell dicsérni. Már semmi gondunk nincs a szobatisztasággal.
16462. bigyu
2012. jún. 12. 09:22

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani,h meddig nő egy mini yorki!

Most 4 hónapos a kutyusom,és már akkora mint amit igértek.Igaz a súlya 1,35 dk,elég kevés,viszont már nem kellene nőnie.

16461. Guruljka (válaszként erre: 16457. - Bogicska)
2012. jún. 8. 08:28

Nagyon fontos, hogy az utazás előtt kérj az állatorvostól hatékony kullancs-és szúnyogriasztót a kutyára!!! Horvátországban sok súlyod kutyabetegség kórokozója megtalálható.


[link]

16460. Bogicska
2012. jún. 7. 20:01

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ.:) Kocsival megyünk, így néhány határt át kell majd lépnünk, de remélem nem lesz sehol probléma...

A szállást általában nem foglaljuk le előre, hanem megyünk és amelyik megtetszik, árban is jó, azt lefoglaljuk. Bár, ez elég hosszú út lesz, lehet most kivételt teszünk, hogy azzal még ne kelljen pluszban húzni az időt.

Még egyszer köszi a segítségeteket, igazán hasznos volt. :)

16459. Kamillka (válaszként erre: 16457. - Bogicska)
2012. jún. 4. 22:22

Hello! Ha repülővel mentek (direkt járattal), akkor elég a(z) (érvényes:)) pet pass. Viszont ha autóval, és nem nem csak EU országokon keresztül, akkor nem biztos. Dokit kérdezd meg, hogy kell-e még valami. Meg az is elképzelhető, hogy valahol kitétel lehet, h oltásai nem lehetnek x napnál régebbiek, esetleg utazás előtt pár nappal igazoltan kell parazita ellenes kezeléseket kapnia, de ezen kívül nem para :))


Általában már hotelek és apartmanok honalapján is írják, h mehet-e kutty, ha igen milyen kondíciókkal :) Manapság már nagyon könnyű ilyen szállásokat találni. Sőt, érdemes felhívni őket, ha nem írják, mert sokszor a 4kg alattiakat simán beengednek. Az megint strand függő, hogy beengedik-e a kutyát vagy sem. Ebben is biztosan segít a szálláshely v utazási iroda. Pl Olaszo-ban simán le tudtam vinni a partra a kutyát- igaz, h nem tolongtak még a strandolók és nem is a strandra vittem be, de találtam olyan partszakaszt, ami tiszta volt és simán lehetett volna fürödni is:) Viszont ki volt rakva mindenhol, h csak pórázon lehet tartani a kutyikat, de úgy még a Mirmara- kastély kertjébe is bejöhetett; nagyon sok külföldi kutyával jött:) Szlovéniában már volt aki bámult a kutya miatt a strandon, de nem szóltak. Viszont a kikötőben meg igazi kutya paradicsom volt :) Nagyon jó volt végre olyan helyeken, ahol nem pirossal áthúzott kutya táblákba botlik folyton az ember, hanem "pórázas kutya" mehet jelekbe:)) Kutyabarátabbak, mint itthon- tekintve tavaly majdnem körbementünk már a Balatonon, mire sikerült olyan helyet találnunk, h be lehessen menni a vízbe úgy, hogy ne fél km nádason kelljen végiggázolni és lejöhessen legalább a partra a kutya is... Vagy pl a Lupáról ne is beszéljünk, h milyen trágyadomb az egész. Igényes kutyások itthon sz*rban vannak, ha kutyástól mennének vízpartra:S

16458. andi6020 (válaszként erre: 16457. - Bogicska)
2012. jún. 4. 16:51

Jó utat :)


(ment privi)

16457. Bogicska
2012. jún. 4. 16:04

Sziasztok!


Látom, kicsit kihalt a fórum, de azért próbálkozok...:)

Az idén Görögországba megyünk nyaralni és szeretnénk vinni a yorkinkat is. Még nem tudjuk melyik részére lenne érdemes, hol a legzebbek a partok, de az még majd eldől. Az utazász szertencsére nagyon jól bírja, nagyon jól viselkedik mindenol. Állatútlevele megvan, szüksége van ezen kívül még valamire, természetesen az oltások mellett? Esetleg tudna valaki olyan szállást ajánlani, ahol nem gond a kutya? A partra leengedik párhol a kutyákat? Most hirtelen ennyi, ami így eszembe jutott a témával, nagyon hálás lennék, ha valaki váalszolna. Előre is köszönöm!:)

16456. 782fb70168
2012. ápr. 24. 23:37
Sziasztok! En Lizunak tapbol csak royal canint adok, meg amit En eszek. Csak a legjobbat. Szereti a grill husokat, es imadja a csirket. Hala nincs semmi baja tole:) hat o 1 tündérlány;))
16455. 782fb70168 (válaszként erre: 16451. - Hani1969)
2012. ápr. 24. 23:32
Azonnal vidd el orvoshoz
16454. 6e5dffefb0
2012. ápr. 22. 16:17

Sziasztok !

Segítsetek ! Kicsi Fügém 3 napja hány, voltunk orvosnál, kapott ínjekciót, 3 napig nem ehet csak szőlőcukros vizet ihat. Nagyon ki vagyok, hogy tudok neki segíteni, hogy ne szenvedjen? meg szakad a szívem. Állítólag a konzerv amit evett kikezdte a máját:(( volt benne vmi szinezőanyag amit nem bír. Van vmi diétás cuccotok, ami bejön nekik, mert 3 nap elteltével diéta lesz neki.Csak már lenne túl rajta.

16453. evi_ (válaszként erre: 16452. - Kutyaimádólány)
2012. ápr. 18. 22:02

Szia,



Én is szoktam ilyeneket adni a kiskutyámnak és semmi baja nincs tőle, sőt imádja, már 2.5 éves és kb 1 éves kortól adok mindenféle szárított fület, sertésbelet, meg sertésmájat:)

Szerintem nincs káros anyag benne, elméletileg tartósítószer és szinezék mentes cuccok ezek, szóval nekem nem lett baja tőle.

2012. márc. 23. 20:50

Sziasztok!

Bocsi, ha volt már róla szó. De az érdekelne, hogy ti milyen rágókákat szoktatok venni a kuttyaitoknak? Én mindenfélét adtam már neki, amit lehet kapni, de felmerült bennem a kérdés, hogy ezek vajon egészségesek? Vannak pl. ezek a szárított cuccok, pl. szárított malacorr, cipő ilyesmi. Ilyeneket szoktatok venni?

16451. hani1969
2012. márc. 11. 13:54
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, 5 hónapos mini yorkink tegnap óta húzza a lábát, nehezen jár, időnként összerogynak a lábai. Találkozott már valaki ilyen esettel? Mi lehet az oka?
16450. beuzseb
2012. febr. 17. 15:46
Sziasztok! Nekünk is lett egy mini yorkink, most 2 hónapos, olyan kérdésem lenne hogy mi a legjobban működő tipp ami a szobatisztaságot illeti? Még levinni nem tudom mert egy oltás hiányzik,de már az haladás lenne ha egy helyre tevékenykedne :D
16449. Jucus-mama
2012. febr. 12. 09:29
Sziasztok.Sajnos tegnap azt vettük észre hogy kis babánk/Kutyusunk/vizeletében egy véres nyák van.Nagyon megijedtünk,azóta egyfolytában őt lessük.Holnap reggel megyünk is gyorsan a dokihoz!azt szeretném kérdezni,hogy volt e már hasonló problémátok a kutyusokkal?köszi.
16448. f60ebb6099 (válaszként erre: 16445. - Weeky)
2012. febr. 6. 19:58

Szia,

Próbáld ki azt, hogy érzékeny emésztésű kutyáknak való tápot adsz neki, pl. bárányhúsosat, vagy lazacosat. Csirkehús ne legyen benne! Lehet, hogy a csirkehúsra allergiás. Yorkiknál gyakori. Csak azzal etesd, ne kapjon a ti kajátokból.

Az én kutyusom is csirkehúsra allergiás. Bár a pociját nem fájlalta, de nagyon vakarózott, és kaja után 10-15 perccel volt, hogy az egész adag tápot kihányta. mióta csirkehúsmentes tápot kap, nincs ilyen gond.

16447. weeky (válaszként erre: 16446. - Andi6020)
2012. febr. 5. 23:18

Igen, el fogjuk vinni. Száraz tápot is kap meg konzervet is. Néha puncsol a mi ennivalónkból is. Eestleg arra is gondoltunk h túleszi magát és nem bírjaa gyomra.

Gondoltam megkérdezem hátha másnak is volt ilyen tünete.

16446. andi6020
2012. febr. 5. 22:37

Esetleg vidd el másik orvoshoz.

Mi itt biztos nem tudunk többet, és főleg biztosabbat mondani, mint az orvos, aki vizsgálja, vizsgálta.


Amúgy mivel eteted?

16445. weeky
2012. febr. 5. 22:25

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 6 hónapos yorkshire terrierem. Az elmúlt időben nagyon hasfájós lett. Sokszor visszahányja az ennivalót, állandóan nyüsszög,erősen visító hangot ad. AZ ultrahang nem mutatott ki semmit sem. A kis pocija is mindíg morog. Látszik, hogy nem találja a helyét, jön-megy, kedvtelen.Hasmenése nincs, a foga most jön ki, de ez a probléma még ezelőtt is fennállt. Kapott injekciót is, de az orvos sem tudja mi lehet a baja. Volt-e esetleg vkinek hasonló esete? Előre is köszönöm az észrevételeket.

16444. b7a110b583
2012. jan. 26. 21:58
kedves andi6020, ne sírj, kihevered drága... csak fel a fejjel! Ne hagyd hogy ne tudd kiélni a benned rejlő keserű méreg okozta feszültséget. csak így tovább. Örülök hogy legalább egy ember lelkén segít ez a klub. ez is valami, örülj te is inkább!
16443. Stella1989 (válaszként erre: 16439. - Tiranna)
2011. dec. 28. 00:11
Én kötött ruhát nézegettem 800ft ért a vaterán.
16442. Stella1989
2011. dec. 28. 00:11

jaj és picikét szeretnénk , de nemtudom menyire előnyös a mini yorkit választani vagy a közepest?

illetve miért van hogy a szűre valamelyiknek feketébb valamelyiknek csillógó és szürkés.

16441. Stella1989
2011. dec. 28. 00:10

sziasztok!

érdeklősni szeretnék!

mi is szeretnénk vásárolni yorkit,Lehetőleg leányzót.


Nekünk spicc, skótjuhász és vizsla van.

1 spicem szobában van 7 éves lesz, de mivel már kiskutyám nincsen szeretnénk egyet megint nevelgetni:)


tudna nekem valaki irni aról hogy miylen betegségei szoktak lenni a yorkiknak?

illetve milyen a jelleme?

2011. okt. 28. 19:36

Sziasztok, érdeklődnék hogy van-e valamelyikőtöknek biewer yorki-ja?


Esetleg honnan vettétek, és milyen árba?

Köszönöm :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook