Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? fórum

VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 14. 10:30

Sziasztok


Én már nem használom a victozát nem nagyon bírtam a mellékhatást állandó hasi problémáim voltak. Most a Levemir inzulint kapom. Hát mondhatni, hogy jók az értékeim de reggeli után mindig egy kicsit magas már nem tudom, hogy mit egyek. Most ott tartok, hohy magam sütőm a kenyeremet de még mindig 9 volt utána.

Nap közben már minden ok. Sikerült fogyni is egy kicsit.

2013. okt. 9. 12:20

Csak hogy éljen a fórum....

2013.09.30. óta "lövöm" magam. Az orvos ajánlása egy hétig csak 0,6mg-al tettem.

Az első beadása után reggeles voltam - és volt is minden bajom. De főleg olyan volt, mint mikor hazaérek egy 1 hetes túráról. Fáradt, kimerült voltam.

A súlyom úgy 1-2 hónapja mértem. A 4. nap előkerült a mérleg. Mínusz 4kg. Persze másnap meg plusz 0,9kg...szóval ez nem mérvadó.

10.07 (hétfő) óta már az előírt 1,2-vel adagolom.


Tapasztalat:

Mint ha egy úthenger ment volna át rajtam. Eddig pont az volt a gond (3 műszakozom 20 éve) hogy este nem bírok elaludni, most meg már délután 5-kor kész vagyok.

2 hajnal (kedd, és ma szerda) telt el totális gyomorégéssel.....ami felfelé mart...tehát ismét nem sokat aludtam.

Régen is volt ilyen, tejet ittam rá....ami ugye nem épp ideális. Ma váltottam Renné-re...


A doki azt mondta, hogy az árát majd lespórolom a kaján.... ezt egyenlőre csak úgy tudom alátámasztani, hogy nem eszem - pedig rohadt éhes vagyok. De ez időszakos. Tegnap 2db virsli alig ment le.


Viszont az előny?

Eddig reggel/este 1000mg Merckformint szedtem, és reggel 1mg amarylt.

Az amarylt megszoktam 3 év alatt, így szép lassan felfelé kúsztak az értékek. A múlt hónapban már inkább 9-14 környékén voltak - ezért lett victoza.


Már a 0,6-os tesztadag is behozta az eredményt, mivel a számok lementek 6-8 környékére.

1,2-vel tegnap már csak 5,8 volt.



Hányás, hányinger nem jelentkezett eddig.

Ellenben teljesen olyan, mint ha eltűnne az izomzat. Fizikai munkát végzek, és érzem, hogy amit eddig kézzel csináltam, oda bizony kell a szerszám.



Eddig ezek a tapasztalatok.

47. nata65
2013. szept. 23. 16:51
Sziasztok! Él még ez a fórum?
46. Inczi (válaszként erre: 44. - Mazsi0508)
2012. júl. 4. 20:07

Szia Mazsi!!

Szerintem meg fogod szokni szép lassan a Victozát.

Nekem az 1.2 is kevés volt,de az 1.8-tól nagyon rosszul voltam.Fokozatosan,bár ez nagyon nem szakszerű,mindig kicsit tovább tekerem az adagolót.

Most kb.1.7-nél tartok,jók az értékeim,de mi lesz ha ezt az adagot is megszokom?Valószinű hogy magasabb értékek,de addig is él remény.

Üdv.Kata!

45. mazsi0508 (válaszként erre: 43. - Jandikó)
2012. jún. 26. 15:31

Én még mindig adom a Victózát.

Már nem vagyok rosszul sem.

Bár most,hogy már eszek rendesen megint nem jók az értékeim.

Már 8 kg-ot fogytam.

44. mazsi0508 (válaszként erre: 42. - Inczi)
2012. jún. 26. 15:26

Szia Inczi!

Köszi a kérdésed már jobban érzem magam a Victózától.Az étvágyam még csak most 1-2 hete tért vissza.A mellékhatások közül a gyomorégés nem nagyon akar megszünni.

Az inzulint mellé azért kaptam mert az elején mikor még 0,6-ot adtam akkor a cukraim 15-18 között voltak.

Utána az 1.2 Victózával és 6E Levemirrel jó voltak az értékeim,de még mindig nagyon rosszul voltam.Ekkor lecsökkentették a Victózát 0.6-ra.

De akkor elvoltam fél zsömlén.

Most,hogy már "rendesen"eszek megint 10-15 a cukrom.

Erre már nem tudom mi lesz a következő lépés.

Ja és ezek mellé még reggelente 1000mg Mercformin XR-t szedek.

Üdv Ági

43. Jandikó (válaszként erre: 41. - Mazsi0508)
2012. jún. 5. 14:50

Én tavaly próbáltam, de 2 hónap után abbahagytam.

Nem voltam nagyon rosszul, de szédelegtem, émelyegtem tőle. Egyszer hatalmasat estem le egy lépcsőn, csak kevésen múlott egy igazi katasztrófa. 3 hétig feldagadt zöld-kék képpel jártam. Utána abbahagytam. Talán 2 max 2,5 kg-t fogytam 2 hónap alatt. És persze a cukraim sem voltak jók. Most meg analog inzulinnal közel 6 kg-t hiztam. Fogyásról inzulin mellett álmodni sem lehet, pedig 2o kg-t kellene. Nehéz a cukrosok élete.

42. Inczi (válaszként erre: 41. - Mazsi0508)
2012. máj. 8. 18:31

Szia Mazsi!

Üdvözöllek a Victozások táborában!

Remélem már jobban érzed magad,megszoktad a szert.

Engem nagyon meglepett,hogy inzulinnal együtt használod.Azok akiket ismerek mindenki gyógyszert kap hozzá.Kérlek írd meg,hogy érzed most magad,és használod-e még a Victozát.

Üdv:Kata

2012. ápr. 19. 15:57

Sziasztok!

Nekem most ajánlotta az orvosom a Victozát,és még nincs egy hete,hogy szúrom vele magam.

Nekem előtte nem voltak magasak a cukraim,sőt elég sokat hypóztam.

Mióta ezt adom azóta 11-16 között van az értékeim úgy,hogy szinte nem is eszek

Nagyon rosszul vagyok tőle,szinte már jártányi erőm sincs.Rossz a gyomrom,szédelgek,émelygek.

Azt mondta a doki,hogy ez egy két hétig tart csak.

Már táppénzen vagyok mert nem igazán ment így a munka sem.

Most még tegnap kaptam egy másik Levemir nevű inzulint is.Ettől most jobbak a cukraim is,de a rosszullét még mindig meg van.

Már fogytam 5 nap alatt 4 kilót.

Bocs a panaszáradat miatt,de nekem ez a tapasztalatom eddig.

Üdv Mazsi

40. Inczi
2011. dec. 22. 21:07
Sziasztok!Örülök,hogy ismét éledezik a fórum,pedig szükségünk lenne tapasztalatokra,mivel elég kevesen használják a Victozát.Én pl.másfél éve,de sokszor hezitálok,megéri-e,mivel a vércukrom reggel 8-9 között van.Hosszú távon ez a tartósan magas érték nem túl biztató.Használja-e Valaki ilyen régóta,és milyen eredménnyel?Kívánok Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket,és alacsony,v.norm. vércukorértéket!Üdv:Kata
2011. dec. 16. 19:11
Üdvözlök mindenkit!Ez év június elejétől szúrom magamat victozával 1,2-el. Tapasztalatom igen jó.Vércukor szintem csekély mértékben, de csökkent. 6,5-8,5 között szoktam mérni (éhgyomri mérések).Ami igen csak felvidít az a tekintélyes súlycsökkenés.A mai napig, tehát félév alatt 10 kilót adtam le (111,60-ról 101,40-re.100 alá akarok menni Szilveszter napjára. Ugyanakkor semmiféle diétát nem alkalmazok (csak cukor mentes ételeket fogyasztok). Nem akarom a feleségemet mindenféle diétákkal leterhelni. Azt eszem amit az egész családnak főz, csak a korábbi adagjaimat megfelezem és este már szinte semmit sem fogyasztok, legfeljebb almát, pár szem diót. A mai menüm: reggel: kis darab füstölt szalonna(!!), egy kis szelet rozskenyérrel, zöldpaprikával.Ebéd: 1 db rántott csirke combjatöve, pár kanál törtkrumpli és egy nagyobb adag savanyított káposzta. este: pár szem földimogyoró. Kérlek benneteket akinek vannak tapsztalatai a victozával írja meg!
2011. aug. 24. 14:13
Én abbahagytam, mert a cukraim sem voltak igazán jók, meg - bár enyhe - mellékhatásoktól nem volt jó közérzetem. Ja és komolynak mondható fogyást sem produkáltam. Aztán próbáltunk egy másik inzulin-szerű szurkálni valót, na attól vagy mitől meg iszonyúan elszállt a cukrom. Most állitólag igazi inzulinon vagyok, már harmadik hete, és talán most kezd beállni a cukrom. Persze nem 5-ös éhomira, hanem ha minden jól megy, akkor 6-7-re, de én már ennek is nagyon örülök. Sajnálom, mert rettenetesen vártam a Victozától a nagy fogyást. És irigylem a szerencséseket! Bár szomorúan, de kivánok nektek további karcsúsodást!
2011. júl. 30. 08:35
Sziasztok! 2 hete szúrom magam az injekcióval, az éhgyomri vércukrom mindig 5 és 6 között van, viszont 1 hete olyan hasmenésem van, hogy lassan jártányi erőm sem lesz már. Tapasztalt valaki ilyen mellékhatást? Ha igen, akkor ez el fog múlni?
36. Katalin59 (válaszként erre: 35. - B9e9d35958)
2011. júl. 17. 10:39

Szia! Mennyi ideig használtál 1.8-et a Victozából,és milyen gyógyszert használsz hozzá?

Gratulálok az eredményeidhez,csak így tovább.Jó egészséget !

2011. júl. 8. 11:24

Szervusztok!


59 éves, tíz éve cukorbeteg férfi vagyok. Évekig gyógyszeres kezelésben részesültem, de egy urológiai problémám vizsgálatakor kiderült, hogy nagyon elszállt a vércukorszintem. Átállítottak inzulinra, cukrom 10 alá került, urológiai problémámat megoldották. Az inzulin melletti rendszeres evés meghozta az eredményét, 120 kg-os testsúlyom három hónap alatt 135-re emelkedett. Akkor orvosom tanácsára jött inzulin helyett a Victoza. 2011 januárban kezdtem, most 113 kg vagyok, több ruhamérettel kisebb. A hangulatom eléggé nyomott, ezt a mellékhatásként élem meg, de elviselem, mert a kitűzőtt testsúlycélom az, hogy kb 90-és 100 közé álljak be. Ezt év végére kívánom elérni, aztán ennek a testtömegnek a megtartása a cél. 40 éve voltam 100 alatt, azóta soha.Ja még egy adat, 182 cm magas vagyok, nehéz csontozatú, egykor kisportolt testalkatú, a vádlim még mindíg izmosabb az általam ismert férfiak 90%-ánál. Cukraim már mindig 10 alatt vannak, nem diétázok, csak sokkal kevesebbet eszem, mint korábban. semmiféle "szenvedést" nem okoz.Victosa adagomat 1,2-re csökkentettem orvosom tanácsára. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok. Jó egészséget mindenkinek!

34. Katalin59 (válaszként erre: 33. - Gyino)
2011. jún. 15. 21:36
Ez a link talán segíthet,kedvezményes kupont lehet igényelni a gyártótól.Nagyon remélem,hogy tudtam Neked segíteni.Coupons for victoza
33. gyino (válaszként erre: 32. - Jandikó)
2011. jún. 15. 19:29
Nekem még a 2/3-a ára is megfelelne. Még így is 14e kevesebb lenne egy hónapra való.
2011. jún. 15. 08:59

Attól tartok ez nem lesz könnyű. Nekünk is drága,

még támogatva is. Kb. az 1/3-át fizetjük a teljes árnak.

31. Jandikó (válaszként erre: 30. - Fruzsi75)
2011. jún. 15. 08:56

Nekem eleinte nem volt problémám, igaz akkor csak o,6-ot szúrtam. De az 1,2-nél már jelentkeztek mellékhatások. Nem elviselhetetlen. Kóválygás, szédelgés, lelassulás. Hétvégi kirándulások, nyaralás idején ez nem éppen előnyös, mert csökkenti a nyár élvezetét. Sajnos jelentős fogyással sem dicsekedhetek, igaz most gyümölcsszezonban képtelen vagyok tartani a napi 12o CH-t. És persze

a cukraim sem igazán jók! Éppen csak 9 alatt vagyok. A reggelim is inkább 8, mint 7 körül mozog. Ti biztosan szerencsésebbek vagytok és már 5-nél tartotok.

2011. jún. 12. 10:36

Sziasztok

Én már lassan 1 év használom és 18 kiló mínusznál tartok. Jól is érzem magam. Észre sem vettem, hogy már ennyi lement csak amikor a mérlegre álltam na akkor volt öröm. Ja és persze a ruhákon de én még mindig olyan ducinak látom magam mint előtte. Az értékeim is jók. emelem így is marad. Sok sikert és kitartás mindenkinek.

2011. jún. 5. 18:34
Betöltöttem az egy hónapos kort, mint Victoza használó. Most indult el a fogyásom, talán? -3 kg-nál tartok, de még várok az örömködéssel, mert lehet, hogy csak a szörnyű melegtől nem tudok enni többet.
2011. máj. 23. 18:29

Liraglutide - Wikipedia, the free encyclopedia

-

[ Oldal lefordítása ]Talán valaki hasznát veszi az információknak.

2011. máj. 20. 14:09
Megint okosabb lettem. Én a tűt szúrás után mindjárt kihúztam eddig, és mérgelődtem, hogy egy csepp mindig maradt a végén, ami persze igy kárbament. Most tudtam meg, hogy kb. 8 mp-ig bent kell tartani és utána kihúzni.
26. Jandikó (válaszként erre: 25. - Katalin59)
2011. máj. 20. 08:09

Akkor maradok a reggeli szúrásnál én is. Nekem mellékhahtás gyakorlatilag nincs. Várom a fogyást.

Lehet, hogy azért nőtt meg az étvágyam, mert a gyomromat nem terheli az a rengeteg gyógyszer, mert már nagy adagokat szedtem.

2011. máj. 18. 17:22
Én szintén reggel 7 előtt szúrok,próbáltam már este is,de nem volt kevesebb a reggeli cukrom.Most már visszaálltam az 1.2-re,így nem okoznak gondot a mellékhatások,és a cukrom is szinte változatlan.Egyébként az inzulint pontosan ezért nem vállaltam be,sőt azt hiszem az még testsúlygyarapodást is okoz.A fogyáshoz kitartást,nekem kb.1 hónap után szaladtak le a kilók kb.5 kg,szinte észrevétlenül,pár hónap múlva 5-6kg,azóta hol fel.hol le 1-2 kg.
24. Jandikó (válaszként erre: 21. - Eva1954)
2011. máj. 18. 08:14

Megkérdezhetem, hogy mikor szúrtok? Mert én reggel 7 körül és a reggeli éhomi cukraim sem javultak sokat. Napközben az evés utániakat viszont arányosan a reggelihez kiigazitja.

Lehet, hogy jobb este szúrni?

23. Jandikó (válaszként erre: 22. - Katalin59)
2011. máj. 16. 10:55
Én második hete használom, de az enyhe mellékhatások már eltüntek, és sajnos fogyást még nem észleltem. Már 1,2-t szúrok Merckformin 1000 mellett. Nekem a napi 1 szúrással semmi gondom, hasba. Évekkel ezelőtt műtétek miatt szúrtam már inzulint pár hétig napi 4x. Na az durva! Olyan lett a hasam, mint a szita. Rettenetesen várom a fogyást, de keveset mozgok biztosan. És az étvágyam se csökkent, sőt. Délután már a vasszöget is meg tudnám enni. A 120 szénhidrátot nem lehet tartani, csak próbálni lehet.
2011. máj. 14. 15:36
Bocsánat senkit nem szeretnék ijesztgetni,amikor elkezdtem használni nem tudtam róla semmit,és kutakodtam róla az interneten.A keresőbe beírtam Victoza Liraglutide,és nagyon sok Webes találatot olvastam.Nagy része angolul van,de google fordítóval mindent el lehet olvasni róla.Én kértem google értesítőt az mail címemre,és naponta kaptam több találatot is.Egyébként én már 1.8- nél tartanék ha bírnám,sajna olyan erősek a mellékhatások,hogy csak 1.2-1.5 között használom,lehet hogy más gyógyszerrel kellene kipróbálni,most Meforal 1000-t használok.
2011. máj. 14. 12:07

Sziasztok.

Engem megijesztett ez a pajzsmirigyrák én erről még nem hallottam,egyébként én hasba szúrok,felválltva jobb és bal oldalra.

Az adag eddig 0,6 volt de lehet,hogy nem lesz elég

mert most egy kicsit többet mértem.amikor 1,2-t adtam akkor éhgyomorra 4,2 volt a cukrom.

20. Katalin59 (válaszként erre: 15. - Fruzsi75)
2011. máj. 13. 19:08
Sziasztok!Nagyon örülök hogy válaszoltál,és hogy Neked bevált a Victoza.Próbálkozom még egy kis ideig Én is.egyébként a sok gyógyszertől sokkal jobb,de a szurkálást szintén unom.Ti hova szúrtok,és milyen adagot? Olvassátok-e a külföldi tapasztalatokat? Én még nem találtam meg ezt a fórumot csak azokból tájékozódtam,de csak azok véleményét közölték akik még épp hogy elkezdték a kezelést,és szinte mindegyik kitért a pajzsmirigy rák kockázatára.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook