Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? fórum

VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


229. Zsanetta (válaszként erre: 227. - Maridecember)
2020. júl. 8. 07:26

Gratulálok a fogyásodhoz!

Nem kis munka és nehézség ,áldozat van benne!

228. Zsanetta (válaszként erre: 227. - Maridecember)
2020. júl. 8. 07:25

Én mostanság nem terheltettem .

Csak ehgyomrit csinaltattam ami jó volt

Cukor 4.9

Inzulin 7.8


Homa indexem is le ment 4,Xy rol 1.79-re,de sokáig nem örülhettem


Használtam Ozempicet ,de a heti 2x olyan rosszul voltam ,hogy mentő vitt be a kórházba olyan gyomorfájdalmam lett.

Félek ,hogy a Victozatól is hasonló lesz.

Egyébként mérem magam itthon reggelente okos mérleggel és csak a Metformin XR és a diéta és a torna mellett fogytam 2.5 kg ,szóval nagyon gondolkodom mi legyen .

Viszont a tények a labor eredményem ami igen csak pocsék lett.


Te hol tartasz most?

227. maridecember (válaszként erre: 226. - Zsanetta)
2020. júl. 7. 20:52
szerintem az adoponectin szinted nagyon alacsony és ettől nem tudsz fogyni.....az intervallum 4-19,4....nekem is nagyon alacsony 5,6 és most már nekem sem megy a fogyás, ugya cca 23 kg-t fogytam, még legalább 3 kg-ot kellene...ozempiccel szórom magamat, napi 2 db 1000 mercformin xr, figyelek az étkezésre, mozgok is, de nem megy tovább.....félek mi lesz ha leteszem a szurit....kihagytam már cca 2 hónapot, ugyan nem híztam de az inzulin szintem nagyon megugrott....fogalmam sincs mi lesz tovább....elegem lenne már a szuriból, félek is tőle, de 300 fölött az inzulin szintem a 60 és 120 perces is, hát ez nagyon gáz....
2020. júl. 7. 12:49

Sziasztok !


Hosszú évek óta tartó intulinrezisztencia ,meg nem mozduló testsúly .

Több mint 10 éve sikerült anno le fogynom Meforal tabl 32kg .

Azóta van két 4 éves kisfiam ,és kb 20 kg felesleg .

Ozempic használtam ,sajnos a heti 2x rosszul lettem ,ma voltam dokinál aki be állította a Victoza inj.

Kicsit felek tőle .

Most szedek 2x1000 Mg Metformin XR

Járok Speedfitnessre,otthon tornázom .


Adiponectin 4.5 lett


Igyekszem átolvasni az írásaitokat.

Szívesen fogadok észrevételt ,véleményt !


Üdv Zsanett

2020. júl. 5. 19:53

Sziasztok!

Június 27.- én kezdtem a Victosa injekciót. 3 napig 0,6mg, 3 napig 1,2mg, utána 1,8 mg- al. A reggeli cukrom 15 körüli volt, aztán lement 12- re. Most 9- nél tart. Legalább 20 kilót fogynom is kell. Próbálom a cukrot és a szénhidrátot kiiktatni, és mellette futok. 5 nap után jelentkezett az első rosszullét, reggeli után egész napos hányinger, rossz közérzet. Azóta ha eszek nagyon rossz a gyomrom, folyamatosan böfögök. Nem igazán kívánom a kaját. Néha fáj a gyomrom. Szóval remélem ez elmúlik, mert így elég rossz dolgozni.

Tapasztalat?

224. maridecember (válaszként erre: 223. - Balu777)
2020. júl. 2. 06:21
ez remek :)
223. Balu777
2020. júl. 1. 16:35
Sziasztok. Tavaly október óta használom az ozempicet. Nem tudom, hogy vele vagy azzal hogy oda is figyelek a kajára, de a mai napon 69 kiló! Minusznál járok. Mellette azért néha bűnözők is, mert hát muszáj. A dokim javaslatára és persze a cukor szintjeim miatt is nagyon odafigyelek a ch mennyiségre. Nem számolgatom, csak eldobtam mindent ami jó.... Nincs Cola, csak zéró, nincs semmi fehélisztes finomság csak teljes kiörlésű. Rengeteg zöldség és tonhal,tojás. Mióta szúróm az 1mg ozempicet azóta tankönyvi cukor értékeim vannak. Nem mozgok semmivel többet mint előtte. Értem ez alatt azt hogy nem járok edzeni vagy ilyesmi.
222. maridecember (válaszként erre: 221. - Teki)
2020. jún. 26. 06:27
és mennyit kellene még fogynod??
221. Teki (válaszként erre: 219. - Ninipitypang)
2020. jún. 25. 12:27

Szia Teki vagyok!

Nekem egy hét kellet osszesen 13 kg fogytam néha bűnözés is volt


Viszon amit addig nem tettem napi 2 óra séta


JÓ fogyás Teki

220. maridecember (válaszként erre: 219. - Ninipitypang)
2020. jún. 17. 06:26
a Victózával nekem se nagyon ment a fogyás, így áttértünk ozempicre, de már ezzel sem fogyok, pedig tartom a szabályokat, nem is értem én sem....még vagy 3 kg-ot szeretnék fogyni
2020. jún. 12. 13:44

Sziasztok!

Viszonylag új Victoza alkalmazó vagyok. Tűű Lászlóhoz jártam évekig, vele lyukadtunk ki a Merckformin XR alkalmazása mellett. Évek alatt sikerült 110 kg-ról 101,5 kg-ra lemennem. Tavaly október óta járok Balogh Illéshez. Először Ozempic-kel kezdtünk, azzal lementem 92,5-re, nagyon örültem neki. Aztán vissza 95 kg-ra és folyamatosan ingadoztam hol 95, hol 96 kg-ot mutatott a mérleg. Elkeserítő volt. Aztán márciusban váltottunk Victoza-ra, mostanra 1,8 mg/nap. SEMMI változás. Persze túl sok okozó lehet: - home office, és valóban 8-16-ig itt kell ülnöm, munkára készen; - emiatt csak este megyek egy órás sétára; - biciklizhetnék és kocoghatnék is, ha nem lenne keresztcsont ízületi gyulladásom a 20 éve tartó ülőmunkámtól. Pont karantén előtt egy hónappal kezdtem el emiatt gerinctornára járni, ami nagyon hiányzik. Itthon pedig nagyon kicsi a hely, nem tudok tornázni, ahol meg lenne hely a lakásban, ott meg nem akarok (közlekedő, konyha stb.).

Kérdésem: kinek mikor indult be a Victoza-tól a fogyás?

218. maridecember (válaszként erre: 217. - Teki)
2020. jún. 10. 05:59
Szia Edit, küldtem a telcsi számot üzenetben.....fogyogatok, de a kedélyállapotom teljesen ramaty...pedig igazságtalan vagyok, mert semmi okom rá....igazság szerint gyenge vagyok, tegnap elkezdtem nordingwalkinozni, holnap viszem a kutyát sétálni és járni fogok a jövő héttől tornázni is.....muszály valami izmost fejlesztenem, mert eyszerűen nincs erőm....hát időm hogy lesz minderre nem tudom.....amúgy fogyogatok.....ma reggelre 70,1 kg voltam....ez már a 23 kg ha minden igaz....de a csúcssúlyomhoz képest 26 kg.....az arcom is kezd rendbe jönni ráncügyileg, de a karomon lóg a bőr rendesen.....várom hogy hívj...puszi
217. Teki (válaszként erre: 216. - Maridecember)
2020. jún. 8. 17:55

Szia Maridecem 👄 nem hiszem el hogy ilyen rossz passz van nálad is, még nincs eredmény de tegnap én is azt hittem hogy itt a vég.nagyon meg visel a victoza mellekhatása, se nappal, se éjjel nem tudtam pihenni, hányás stb

Nagyon sajnalak, ilyen sajna van ha nem figyelsz, én ha minden igaz 2kg fogytam de hol mutatja hol. Nem. Tele a hó pipöm, milyen műtétre mész??? Vigyazz magadra nagyon. S irj feltétlenül, még ha gondolod a telcsi számod is meg adhatod.most pihenj gyere mielőbb rendbe. Sok puszi Edit ( Teki az édes unokám neve) gondoltam azt használom itt

Na sok Pussz 👄

216. maridecember (válaszként erre: 215. - Teki)
2020. jún. 6. 17:11
Szia Teki :) most valahogy nem fogyok, pedig most még szeretnék cca 2 kg-ot :) telhetetlen vagyok....a hét elején füvet nyírtam, beleestem a komposztálóba...ez egy beton műtárgy....a fűnyíró pedig rám...szóval jelenleg fáj mnden porcikám...nem tornázom, nem sétáltatok kutyát....alig tudok ülni is :) a kutyám ásott ott egy gödröt, abba sikerült bele lépnem....pedig vigyázni szoktam.....az inzulinrezisztencia depresszióval is jár...hát nem vagyok a topon....persze a műtét előtt mindennek utánna járok....ha legközelebb megyek Balogh dokihoz, megkérdezem tőle, mert gondolom az igazolást neki kell kiadni....és ez nem súlyra megy, hanem a testtömeg index változására.....talán beleférek :)....és neked megy a fogyás?
215. Teki (válaszként erre: 214. - Maridecember)
2020. jún. 5. 08:10
Sziaaa!!! Iszonyú drága, én sem rudom miert nem megy tb re. A plasztika Joó, de tényleg kérdezd meg hogy tbre.lányom baratnoje 50 kg fogyott csak saját magától, meg keresteToth Verat stb s kaja recepteket kert, de o nem volt cukros. Aztan plasztika a Szent Imreben rohadtul fáj. De gyönyörű lett.értelek nagyon, hiába kor addig jo mig hiuk vagyunk. Én is 67 leszek juli 4 én. Drukkolok addig is sok puszim 👄ja tb re csinalták neki
214. maridecember (válaszként erre: 213. - Teki)
2020. jún. 2. 06:20

Hát én még mindig 75 %-os tb támogatással kapom, így cca 12 000 Ft, de a laborok most összesen 25 000 Ft-ba kerültek, Balogh doki 20 000 Ft....szóval komoly kiadás.... nem értem, hogy miért nem lehet ezt az egészet tb támogatással....mindenesetre ha már itt tartok, szeretném a hasplasztikát tb támogatással, legközelebb megkérdezem a dokit erről.....a karom is rettenetesen lötyög, na és a tokám....ezeket szeretném megcsináltatni....mondjuk egyelőre egy fillérem sincs rá, 68 éves vagyok...nem is tudom minek a karom....de zavar nagyon

Puszi

213. Teki (válaszként erre: 212. - Maridecember)
2020. jún. 1. 17:43

Szia Maridecem 👄 huuuu az nem jooooó, akkor inkább tényleg szurd magadat,sajnos nem tudom meddig kell szurni magunkat, de nekem a pénztárcám is bánja, tudod valami jo lett, s igy az utolsó 5 meg a mostani is 30ezerft kicsit sok. Drukkolok neked is, hogy jo legyen. Nem is jarsz más dokihoz? Sajna én még mindig szarul érzem magamat.egy kis torta nem árt, nekem a séta sokat segit ha ilyet eszem, a dr mondta lehet bűnözni de séta séta.nekem állandó hányingerem van

Na vigyázz magadra nagyon sok puszi Teki 👄

212. maridecember (válaszként erre: 211. - Teki)
2020. jún. 1. 08:22
Szia Teki...én is újra szúrom az ozempicet.....talán fogyok...eddig az átlag fogyásom 2 kg/hó....talán ez lesz most is....de gyakran kilengek, cukrozom, tegnp pl szülinapi buli volt, torta és sorstársai....mától oda akarok figyelni és nem lesz cukor....majd elválik....a fogyás már nem nagyon hiányzik, de az inzulinszintem kegyetle, a 60 és 120 perces is magasabb 300-nál....ezért kell újra szúrnom magammat....nem is értem, ez soha nem rendeződik?
211. Teki (válaszként erre: 206. - Maridecember)
2020. máj. 26. 23:38

Én sos mogyoró függő lettem 😭

Most 4 kg 5kg plusz

Most 6napja szurom a victozat en attol fogytam


Drukkolok

Pusti

Teki

210. Teki (válaszként erre: 207. - Maridecember)
2020. máj. 26. 23:36

Szia Teki vagyok

Nem valami jokat irsz, bar en is elkezdtem ujra, remelem a madik levelemet is meg kaptad

Na nagyon drukolok

Puszi Teki

209. maridecember (válaszként erre: 208. - Vicaevi78)
2020. máj. 24. 06:31
Szia...nem kell várni, másnap szúrhatod, én azonban megvártam a szombatot, mert nem tudtam milyen hatással lesz....gondoltam, ha rosszul is leszek tőle, akkor otthon maradhatok.....de semmi bajom nem volt....volt két hét kihagyásom, de tegnap kezdtem újra....hát ez nagyon klassz, de azért elég drága dolog....
2020. máj. 23. 23:41
Sziasztok! Victozáról váltok ozempicre az orvos javaslatára, csak elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan kell váltani, mivel a victozát naponta szúrom, az ozempicet meg hetente egyszer kell... vagyis a kérdés, hogy a victoza beadása után várni kell egy hetet vagy másnap mehet az ozempic? Köszönöm
2020. máj. 23. 07:10
Megvolt a távkonzultációm Balogh dokival....szerinte azért ugrott meg ilyen magasra az inzilin szintem mert elhagytam az ozempic szúrkálását, úgyhogy mától újra szuri....2 hónap múlva labor.....a jelek szerint nem lehet ezeket a gyógyszereket csak úgy abbahagyogatni, mert rosszabb lesz mint volt....azt is mondta, fogynom kell még 10 kg-ot....mondom annyi 20 éves koromban sem voltam amire szerinte le kellene fogynom....azt mondja mindegy, ő megfiatalít...hát csak a bőröm nem akarja ezt tudomásul venni, az arcom is elég ramaty lett már, bár mindenki szerint sokkal jobban nézek ki....elkezdek kozmetikushoz járni és masszőrhöz is....csak lenne legalább egy jó pasim, de arra semmi remény....
2020. máj. 22. 07:30
Szóval 2 hete abbahagytam az ozempic szúrását, eleget fogytam...cca 20 kg-ot, két napja voltam laborban, a cukrom és pajzsmirigyem rendben, de az inzulinszintem nem javult, változatlanul 300 fölött van a 60 és 120 perces is....ma távkonzultálok...a diétát amúgy tartottam, de sajnos savanyú cukrot és karamellt eszegettem...lehet ez a bibi oka, de 8 hónapos szuri után ugyanott az inzulinom ahol volt....nem értem....és aggódom...az adiponic szintemet is mérték, de az a vizsgálat eredmény még nincs meg
205. notojo (válaszként erre: 198. - Nadine81)
2020. máj. 21. 21:24
Nekem is hatástalan 1,8 is!És 3 kg híztam..pedig előtte 23 kg fogytam...semmit nem változtattam..Trulicity..nekem az volt jó...Ozempic sem..és ez sem...jövőhéten távkonzultálok...
204. maridecember (válaszként erre: 203. - Teki)
2020. máj. 8. 07:48
Nekem is vége a szurinak, szombaton szúrtam utoljára, ez még kitart....félek is, marad 2x1 merckformin 1000, a doki szerint ezzel nem szabadna híznom, remélem igaza lesz....most csak telefonon rendel, mennem kellett volna hozzá, hívtak, hogy telefonon lehet csak, végül is van gyógyszerem, a labort nem tudtam megcsináltatni, hát ha majd az is meg lesz, akkor hívom....szóval nem jó előjel amit mondtál, mert most így jól érzem magamat a bőrömben...a sógornőm nem hízott vissza, mérte magát...méri a mai napig is, ha felmegy 1 kg rögtön visszafogja az evést, ő nagyon fegyelmezett, napi 1x 500 -as merckformint szed.....hát majd elválik...én 1 évig kaptam a szurit...te mennyi ideig szúrtad magadat?
203. Teki (válaszként erre: 202. - Maridecember)
2020. máj. 6. 18:16

Sajna igennnn,a méregtől nem látok

Szia Marridecem👄,

Be tartottam mindent, mer cformin xr szedek 1 szemet

Bár most a végén .mérgében el,,, k... Ettem.de akkor már rajtam volt a plusz, verkepet most nem csinaltattam de a szám állandóan száraz és még döglök egy kis edességért

De eddig nem ettem

Orulok, hogy ilyen jol haladsz isteni hogy ennyit fogytál, gratulálok, meg probalom ezt a dokit elerni

De hétfőtől ujra szúróm a victozát, csak már előre félek,

Hat csak igy tovább, szoritok neked is meg magamnak is

Sok puszi 👄👄

.

202. maridecember (válaszként erre: 201. - Teki)
2020. ápr. 30. 06:48
Szia Teki....hát ezt nagyon sajnálom....visszajött az étvégyad? változtattál az étkezéseden és nem szedtél merckformint 1000-t.....azt állítólag szedni kell tovább és így talán nem jön vissza, nekem még két szurim van és akkor jön a fekete leves, idáig 19 kg-t fogytam a szurival....Balogh doki a dr Rose klinikán dolgozik.....nekem rendbetette a pajzsmirigyemet is, remélem az inzulin rezisztenciámat is, de azt most nem mérik a járvány miatt....nagyon odafigyelek, hogy ne hízzak vissza, megtartom az életmódváltozásomat, mert most klasszul érzem magamat a bőrömben....hát majd elválik......szóval hívd a dr Rose klinikát!
201. Teki (válaszként erre: 199. - Maridecember)
2020. ápr. 26. 18:51

Szia Maridacem 👄


Rég beszéltünk ki hagytam 3 hónapot

S vissza hívtam 3-4 kg

Hol találom dr Balod??? Akiről irtaln

Köszi Teki 👄👄👄

200. Teki
2020. ápr. 26. 18:49

Sziasztok Teki vagyok

Rég nem jelentkeztem, kB 3 hónapot ki hagytam Victoza

Piszok rosszul voltam

Tőle igaz 13 kg fogytán

Most vissza jött 4


Ki tudna megmondani Balog dr elérhetosegét

Köszi nektek

👄

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook