Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? fórum

VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


79. gitta1968 (válaszként erre: 78. - Fecske1)
2015. márc. 21. 14:04

Kedves fecske!

Naná, hogy a diabetológusom írta fel! Ki más???

Nem a fogyókúra kedvéért adnám magamnak, hanem a magas cukor miatt. A hozzászólásokból ítélve, kicsit beijedtem, de ez nálam nagyon is természetes. Rákbetegként, elég sokszor megszúrtak már az életem folyamán, ezért ez természetes, hogy egy idő után megelégeltem a tűszúrásokat. Nagyon jól tudom, hogy a mozgás milyen sokat segít a cukorbetegeken, de mi van akkor, ha az illető (pl. az én esetemben) súlyos mozgáskorlátozott beteg, és nem tud tornázni, sétálni, mozogni stb.. ?

Hidd el, vannak kivételek! Amikor kiírták nekem a Victoza-t, akkor még nem tudtam, hogy ez milyen injekció. Ha tudtam volna, hogy ennyi mellékhatása van, akkor tuti, nem íratom ki magamnak, főleg nem váltottam volna ki majdnem 10 ezerért, mivel nem vagyok abban a helyzetben, hogy az ablakon kidobáljak 10 ezer ft-okat. Egyébként köszönöm szépen a felvilágosítást!

2015. márc. 21. 08:50

Kedves Gitta1968!


Ne a hozzászólások alapján döntsd el, hogy szúrod magad vagy sem! A diabetológusod (már ha ő írta fel) nem véletlenül javasolja neked ezt a készítményt.

Ha meg a fogyás miatt adnád akkor a fogyókúra kedvéért mi mindent meg nem tettünk, hogy esetleg elérjük az áhított célt! :)

2015. márc. 21. 08:46

Kedves Victoza használók, ill. fórum olvasók!

Végig olvastam mind a 105 hozzászólást amit ide írtatok. 1-2 információ megütötte a fülemet.

Vannak olyanok akik ezt írják: reggel szede a merckformin xr gyógyszert. Na azoknak üzenem: az xr gyógyszereket mindig este kell szedni!

Vannak akik azt írják, hogy 1,3-at, 1,5-t stb dózist adnak maguknak. Na kérem ilyen nincs. 0,6 vagy 1,2 vagy 1,8 a beállítható dózis.

a vércukor ellenőrzés pedig étkezés után 1,5 órával mérendő.

2-es típusú cukorbetegeknek írják fel a victozát. Az előállapot is már idetartozik. Tehát ha inzulinrezisztenciád van, vagy csökkent glükóztoleranciád az is diabétesz már.

Diéta betartása nagyon fontos!!! CH számolás nélkül nincs diéta! Diéta és mozgás nélkül nincs fogyás!

Ja és a tűt max 2 naponta ki kell cserélni, a kikristályosodás megelőzése érdekében!

2015. márc. 15. 07:08
nem ismerem.
75. moha1313 (válaszként erre: 74. - Femina57)
2015. márc. 9. 20:55
nem feltétlenül Victoza ami okozza de tény lesz hányingered töle. És esetenként hányhatsz is..
2015. márc. 9. 12:56
Sziaszok!én most keztem el szedni a Victozat,4 napja .Már első nap nem volt étvágyam.Viszont megfáztam és 39C fekszem az ágyban.Egy kecsit hányingerem van.Gondolom nem a Victoza mellékhatása.
73. gitta1968 (válaszként erre: 71. - Grildi)
2015. márc. 1. 16:15
Nem akarok gyávának tünni, de egyszerűen képtelen vagyok megszúrni magam, pedig az életem folyamán nagyon sok szúrásom volt. Olyan is volt, hogy naponta 15x vettek tőlem vért, de valahogyan most nem bírom, vagy nem tudom elviselni a szúrásokat. Lehet, mégis nagyon gyáva vagyok. Inkább eladnnám az injekciót, és megpróbálnék egy teát, ami szintén beállítja a cukrot.
72. grildi (válaszként erre: 70. - Horakulum)
2015. febr. 26. 18:44
Én négy hónapja használom, semmi bajom nem volt és nincs is tőle. Fogyni nem fogytam, de tartom a súlyom.
71. grildi
2015. febr. 26. 18:42
Kedves Gitta! Én négy hónapja használom egy hét 0,6 után 1,2 adok naponta. Semmi bajom nincs és nem is volt tőle.
2015. febr. 23. 12:52

Na, Édesanyám dettó ez...


De még mindig vívódik, pedig retteg tőle. És ha valamitől félünk és tartunk, azt nem minden esetben kellene megugrani...


Egy veséje van már csak, hatvan éves lesz, nem kellene kockáztatnunk pár kg-ért...Nem hiszem, hogy nincs más hatékony megoldás...

2015. jan. 19. 19:13
Ja tshm is gazos merthiaba szedem az l thyroxint az t4,es nekem t3 is kene.. es a vernyomasom 90 100 kozott :-( bar most beteg vagyok le is vagyok gyengelve max egy egy banant v feherjeturmixot eszek..ma kettot diktaltam magamba mert nem akarok nagyon legyengulni :(
2015. jan. 19. 19:08
Tuu doktor irta fel, sztem nem meggobdolatlan. Remelem :-) hosszu kozos multam vn vel (amikor rosszul lettem eloszor, meg akartam gyoyulni az osszes korhazat vegigjrtam,megalazas meg rosszindulat ami kaptam.. tok veletlen kerultem hozza, tetenyiben, megnezte a papirjaim, vercukor, irta a dietat folytassam,adott mercformint elso ev minusz husz,masodik ev minusz 15, elmult a rosszullet.. en hiszek neki.. aztan terhesseg alatt visszajott, vervizsgalat azota kapo l tiroxint is.. egyebkent lhfs hormonok erteke felcserelve,tesztoszteronom a normal ezerszerese volt.. inzulinrezisztencia.. es magaban a merckformin heyretette.. igaz, en vetettem fel neki, o nem ellenezte,csak az ara miatt nem javasolta, egy honap alatt kiderul.
2015. jan. 18. 14:20
sademica: ha ilyen tüneteid voltak , valószínűleg nem ez a gyógyszer fog segíteni neked... nem vagyok orvos de mint ahogy olvastam hogy felírja hátha segít ... szal kimondottam meggondolatlan orvos lehetett... a victóza csak egy megadótt dignózsra vérkép , endokrinólógiai vigygálatok támaszthatják alá hogy valóban ez a gyógyszer szükséges e...
2015. jan. 17. 16:26

Sziasztok. Én 3 napja szedem a victozat (a mai nap kimaradt sajnos). Úgyhogy kilóban valtozott eredmenyekrol nem tudok beszamolni.

Meforalt kell szednem 3x1000 mgosat, L thyroxint 150mgot (egy 100ast meg egy otvenest). Ezzel indult a napom. hetente haromszor jarok konditeremben (bar most lassan egy honapja nem voltam, mert beteg voltam vagy en vagy a gyerkocok).

Amit eddig tapasztaltam: hanyinger, fejfajas, brutalis telitettségérzet, volt egyszer légszomjam.

Bar keveset eszek, élénkebb vagyok, alapbol 90-100as a vernyomasom, nem tudtam mérni, de elkepzelheto, hogy ez megemeli?

Nem vagyok kettes típusu cukorbeteg, csak hajlamom van, ennek ellenere 10 eve szedem lassam a meforalt (merkforminnal kezdtem), 2x fogytam le 40 kilót, ketszer jott vissza (nem azert mert tunya vagyok, terhesség alatt sajnos), harmadjara nem megy olyan konnyen le, egyreszt mert nem vagyok huszoneves, masreszt meg egyszeruen belefaradtam a dolgokba.

A dokim azt mondta elkepzelheto, hogy segithet rajtam, de nekem 30ezer forint volt.. ami szamomra nem kivitelezheto hosszu tavon, de gondoltam kiprobalom, mert nagyon bant, ha valamiert nem teszek meg mindent.

Szóval röviden ennyit rólam :)

65. grildi (válaszként erre: 64. - Róbert32.)
2015. jan. 6. 19:44
Kedves Róbert32! Köszönöm a válaszod. Én sajnos nem nevetek az árán, de a gyógyszertárban is mindig megjegyzik, hogy ez nagyon drága.Nekem a pajzsmirigyem műtve van, nagyon csúnya volt, így nem maradt belőle csak egy kisujj percnyi, a többit eltávolították 10 éve. Gyógyszert szedek rá, a működés tökéletes. A Victoza nagyjából beállította a cukromat, de én többet vártam tőle.
64. Róbert32. (válaszként erre: 63. - Grildi)
2015. jan. 5. 21:19
grildi: Minden egyes Tűcserénél ajánlatos az áramlás ellenőrzése ugyanis minimális levegő bejutása a hasfal zsírszövetei közé és vagy becsomosodik, ill elkékül.... Mindenkinek üzenem hogy aki nem cukros vagyis nincsenek diabeteszes gondjai az NE Használja.. A Viktoza egy Hormon gyógyszer, 2 es tipusu diabetikusoknak fejlesztették ki, akiknek palyzsmirigy alulműködése van .. Én két éve Szúrom magam Németországban jöttek rá a bajomra és ennek sokat is utána illetve magyar diabetologussal is beszéltem nem is egyel .. A Viktoza nevezetű gyógyszer egy hormon Szabályzó eszköz és akinek nincs strummára (pajzsmirigyre kivizsgálva az számára életveszélyes lehet ha csak fogyokurás eszközként akarod (akarjátok használni) ... ideig óráig megy Jelentkezhetnek súlyos tünetek mint fejfájás MAGAS vérnyomás .. A T4 és a T5 ös hormon felelős a természetes inzulin szabályzásért amit ha a pajzsmirigyet helyettesíti... akinél bizonyított a Strumma és az a cukorral összefüg annak hatásos lesz De nem vagyok Orvos csupán tapasztalat... Láttam itt egy hozzászólást a cukormérésről.. Étkezés után 45 perc mulva kell mérni ugyanis a gyomorban feloldódó zsírok és enzimek adigra kezdik felbontani a bevitt táplálékot és 2 es tipusú diabétesznél dem lehet 10 nél magasabb érték.. Bármilyen tipusú Kérdésre Válaszolok a A Viktoza használatával kapcsolatban... Egyébként az Árán nevettem egy nagyot mert láttam hogy itthon milyen drága... Nos én kint Németben 10 DB tollat 30 euróért szerzem be ami Kb 10.000 ft ÜDv :)
63. grildi
2014. dec. 13. 10:44
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tűcserénél ismét meg kell nézni az áramlást vagy csak egyszerűen lecserélem és már szúrhatok is. Kerestem, de nem találtam választ. Köszön szépen ha segítetek.
2014. dec. 1. 14:24
viki72! A fogyás semmi más.. belehalsz félig de lefogysz.. :D
2014. nov. 30. 15:10
Én is nagyon rosszul vagyok tőle, de két hónap alatt 14 kg-ot fogytam. Az ételt egyáltalán nem kivánom. Az ebédnél két kanál leves teljesen elég,reggeli és vacsoránál pedig egy kicsi piritos. Én a fogyásra gonodolok amikor mások keresik.
2014. nov. 30. 09:40

Sziasztok!


Olvasgattam a hozzászólásokat a Victoza-val kapcsolatban, és egy kérdés merült fel bennem:

Sokan írtok sok féle rossz tapasztalatot vele kapcsolatban, ugyanakkor mégis vannak szép számban olyanok, akik szeretnének mindenáron hozzá jutni ehez az injekcióhoz. Itt egy ellentmondást vélek felfedezni.... Kérdésem az lenne, hogy ha ilyen "szörnyű" ez a gyógyszer, miért szeretnék a Viktózát megszerezni mások? Mi ennek az oka? Valaki meg tudja nekem magyarázni?

2014. nov. 13. 15:36

Én sugárba hánytam tőle napokig, levert voltam és extra rosszul voltam. Erőm nem volt , de fogytam nagyon sokat tőle.

A cukrom nem ingadozott és egy idő után teljesen jol voltam.

Bár sokat nem szabad enni emellett, mert váratlanul összehányod magad.

Állandóan megy az ember pocakja tőle, de ami a legdurvább, hogy hánysz.én éjszaka is..volt, h arra ébredtem hánynom kell.

De megtanultam nem zabálni.

Viszont ha olvassátok az amerikai forumokat, 25szörösére növeli a hasnyálmirigy és pajzsmirigy rák veszélyét.

Amerikában már perelik a Novot.

A végén kicsit vérzett az orrom..letettem.most ujra fogom kezdeni.

58. ilo53 (válaszként erre: 55. - Safe33)
2014. nov. 11. 09:18
Szia safe33 ! Az adag emelésével a mellékhatások azonos arányban nőttek ? Egész nap rosszul vagyok a 0,6-os adagtól,most 1,2-re emelték,nem merem beadni. Az 1,2-ős dózissal is rosszul voltál?
57. ilo53
2014. nov. 11. 07:51

Kérem akinek van tapasztalata a Victoza mellékhatásairól segítsen.Én 2 hete kezdtem 0,6-al feszült vagyok,ideges hányingerem,erős fejfájásom van,most 1,2-re emelte az orvos.A dupla adaggal a mellékhatások is duplájára nőnek?

Nem merem beadni magamnak :(.

56. ilo53
2014. okt. 23. 10:35
Engem most állítanak rá a Victózára, nagyon félek azok után amiket itt olvastam a mellékhatásokról.
55. safe33
2014. okt. 19. 23:17
Nekem majd nem 1 év után 1,2-ről 1,8-ra emelte a doki a reggeli adagot csütörtökön és vasárnap vért köptem!Szerdán pedig már fújtam a vért! Aztán abba hagytam a szúrást és azóta minden oké!
2014. júl. 27. 15:30
2013. április óta kapom a Victózát. Fogytam 14 kg-t azóta, már 1.8-at adok magamnak és este egy db Mercformint 1000-est XR-est. Egy hónapja reggel is kell a Mercformin XR 1000-es. A cukrom tök jó lett( 5,2-6.4 között) , de két hete hasmenésem van és iszonyú hasgörcseim is lettek. Van valakinek ilyen tapasztalata vagy erre tanácsa ?
53. Eldiablo (válaszként erre: 52. - Zelkri)
2013. nov. 4. 17:50

Cukorbetegség:-)))

Ezt inkább ne akard!

52. zelkri
2013. okt. 30. 06:15

Sziasztok!

Ezt csak cukorbetegek használhatják?

Mi kell ahhoz, hogy támogatottan felírják?

2013. okt. 24. 08:25

P.Szabi!

Tudom tanácsolni a Acido-GIT-et.

Én 2 napig este bevettem 2-2 tasakot és megszünt a gyomorégés.


Étvágy ügyben jó neked:-))

Én ugyan úgy tudnék kajálni, csak ha megpróbálok egy kicsit "normálisan" enni, akkor utána 2-3 órán keresztül olyan, mint ha végigzabáltam volna egy karácsonyi menüt:-) Kész vagyok.


Jelenleg 24 napja megy és -8kgnál tartok.

Ellenben átesek az 1,2-vel a túloldalra....

Visszatértek a 4,6-os értékek, amiktől remeg a kezem. Szóval szerintem a doki majd azt ajánlja, hogy csak félig állítsam (0,9-re)



Fruzsi!

Egyszerű... Ne mérj kajálás után pár óráig.

Mindenhol azt írják, hogy 1,5-2 óra múlva mérj.

Egy átlag embernek ilyen az anyagcseréje. Nekem van, hogy eszek egy sima szenvicset - és az 5-ös értékem felmegy 9,9-re...akár 3-4 óra múlva is. Majd hirtelen a 5-6. órában leesik...

(Melóban 16-kor eszek....20-kor még mindig 8 fölött volt, 22-kor meg 4,9)

Szóval kajálás előtt szoktam mérni - de mivel nagyjából azonos volt mindig 4,7-6 közt, így már csak 2-3x mérem naponta.

2013. okt. 20. 20:42

sziasztok!

én is nemrég,úgy 3 hete kezdtem el szúrni magam..először 2 hétig 0,6-tal,aztán most 1,2-vel..

majdnem 2 kg lement,az étvágyam szinte semmi...a mellékhatások közül egyedül a gyomorégés jelentkezik olykor..merckformin XR 750-t szedek mellé.nagyon az elején járok...12-14-es értékről lement 6-8 közé.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook