Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Velem van baj, vagy a világ ilyen? Valami nem stimmel... fórum

Velem van baj, vagy a világ ilyen? Valami nem stimmel... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
305. ja-ja (válaszként erre: 266. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 13:01
pontosan idéznél? látod, itt vannak a különbségek! Ez az amivel nap mint nap találkozom, a rosszindulat, a meg nem értés, a tuti én vagyok a hibás, meg te hülye vagy, talán pont fordítva van, azt áruld már el nekem, ha pl meghívok valkakit vendégségbe,minek jön el, ha olyan "rossz vagyok?" ő még csak fel sem hív, nemhogy magához..
304. Pahet a vadász (válaszként erre: 294. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:59
ezzel egyet értek.. viszont most pont azt mondtad ezzel, hogy fenntartásokkal kell közeledni mindenkihez :)
303. Mézes-Krémes (válaszként erre: 299. - Ja-ja)
2012. dec. 17. 12:58
Én is jobban szót tudok érteni a férfiakkal. Ez miért baj? Férfi barátod nem lehet? :)
302. 4244093cd0 (válaszként erre: 297. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:58
Köszönöm:))
301. Pahet a vadász (válaszként erre: 292. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 12:58
egy fokkal jobb :) ;)
300. Mézes-Krémes (válaszként erre: 294. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:57

Több, mint kellett volna? Én olyan vagyok, amilyen vagyok. Lehet, hogy néha több mint ami egyes embereknek kell, viszont ha tudatosan veszek vissza magamból, akkor már az nem én leszek, nem magamat adom, egy kicsinyített másom lesz. Ha erre kell figyelnem én nem is érezném jól magamat abban a helyzetben.

Ha valakivel nem lehetek maximálisan önmagam, és őszinte, akkor nekem arra a kapcsolatra vagy ismeretségre nincsen szükségem. Ha visszaél vele, vagy eldobja, akkor ez úgyis megtörténne előbb vagy utóbb. Nem?

299. ja-ja (válaszként erre: 265. - 328aadd89f)
2012. dec. 17. 12:56

Oké, és mit kell tennem? Mondj egy jó párat, talán még nem próbáltam...azért nem vagyok ennyire naiv...

Miért indulunk ki abból, hogy mindenki normális, csak én vagyok a zizi? Amíg nem vagy egy helyzetben, addig csak kívűlről látod, belül nem... rendkívűl könnyű dolog kívűlről okosnak lenni. Hidd el sokat megtettem, de nem jött olyan ember az ismeretségi körömbe, akit el tudtam volna mint barát vagy nagyon jó haver fogadni. Én azért is beteg vagyok, mert a fiúkkal jobban kijövök? vagy a fiús csajokkal???

Hülyeség, amit írtál!!! Nem nem akarok süllyedni, hanem találja meg ő is a megfelelő barátot és én is. én sem neki és én sem neki vagyok a "cimbije"

298. 4244093cd0 (válaszként erre: 284. - Ja-ja)
2012. dec. 17. 12:56

Persze ez így van(szerintem doki sem mondd mást).

Azon megy a vita,vagy a beszélgetés,hogy te azt gondolod,hogy azért nincsenek barátaid,mert az emberek rosszak,alacsonyabb szinten vannak ,stb,tehát a világ ,az emberek az oka a te boldogtalanságodnak,magányodnak.

Doki,meg azt próbálja elmondani neked,hogy A-A ez nem így működik!A magányod,a boldogtalanságod rajtad múlott,és múlik senki máson.

297. Mézes-Krémes (válaszként erre: 292. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 12:55
Ez tényleg így van! Tökéletesen megfogalmaztad. :)
296. Pahet a vadász (válaszként erre: 272. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:55

én azt mondom, hogy próbálkozom. nem eleve elöntöm, hogy ő gonosz vagy jó, hanem azt mondom semleges, max azt hogy kérdőjeles. Majd ő bebizonyítja hogy melyik oldalra sorolandó.

De én is így állok ehhez. Megdolgozom azért hogy valaki barátja lehessek. nem eleve elvárom, hogy tárt karokkal fogadjon.

ha valakit negatívan ítélek meg, akkor az már egy folyamat vége. akkor pedig már nem érdekel, hogy mit gondol rólam.

Mint írtam, az hogy a többséget negatívan látja valaki, az lehet tapasztalat.

295. Mézes-Krémes (válaszként erre: 287. - Pahet a vadász)
2012. dec. 17. 12:54

Sajnos ahhoz, hogy az ember idáig eljusson sokat kell tapasztalni.

Jó párszor akartam én is segíteni közeli ismerősön, és jót tenni neki. Rugóztam a problémáin, a magaménak éreztem. És végül én jöttem ki nagyon szarul belőle. :)

294. f36e266467 (válaszként erre: 289. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:53
Arra gondoltam, hogy ha meggondolatlanul ad valaki többet annál, mint amit a helyzet mekíván, akkor utána jön az, hogy mekkorát csalódtam a másikban. Pedig csak én voltam több, mint kellett volna és nem elég éber.
293. ja-ja (válaszként erre: 291. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:52

Ne haragudj, de te abszolúlt az állítod, hogy én vagyok a hibás, tanulnom kellene, odafigyelni magamra és tuti,hogy az én készülékemmel van a baj.

Elképzelhetetlen számodra, hogy fordítva is lehet, hisz nem is ismersz....

292. 4244093cd0 (válaszként erre: 281. - Pahet a vadász)
2012. dec. 17. 12:51

Áh,vágom.A fogalmazás nem tetszik:))

Akkor megpróbálom lefordítani.

Amíg ,ha belenézel a tükörbe ,és csak a hibáidat látod,addig másokba is csak azt fogod keresni ,de ha megtanulod elfogadni önmagad,és tiszta szívvel tudsz belenézni a tükörbe ,és azt mondani,"Én igenis klassz ember vagyok stb!",akkor másokra is így tekintesz majd.....de a legjobb az egészben,hogy amikor te már büszkén nézel a tükörbe,akkor sem fogod elfelejteni ,milyen volt elfordulni a saját tükörképedtől.....és akkor látsz majd mindenkit egyszerűen csak embernek.Nem jónak,rossznak,hozzád foghatónak,vagy alantasnak....csak embernek.

291. f36e266467 (válaszként erre: 284. - Ja-ja)
2012. dec. 17. 12:50
Semmi gond, csak próbáld feltételezni, hogy lehet, hogy te nem értetted, amit írtam. De majd idézd, hogy hol írtam, hogy mindenki a barátunk:)) kíváncsi vagyok:) lehet, hogy mást hallasz ki abból, ami írtam:)
290. ja-ja (válaszként erre: 259. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:50

Igen, valahogy így gondolom halkan én is, csak mondják. Olyanok meg minek, akik lehúznak?

Nekem is ez a véleményem a barát fogalmáról!! Abból csak 1-2 van

289. Mézes-Krémes (válaszként erre: 285. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:50

Veszíteni... Ez alatt mit értesz?

Mindenkinek van egy természete, és minden ember mindenkiből mást vált ki.

Van, akinek fokozatosan "adod oda magad", de van, amikor úgy érzed, hogy egyből mindent tudsz "adni". Ha az utóbbi jönne ösztönből, de nem teszem meg, mert félek attól amit veszíthetek, akkor az már nem játszma?

288. ja-ja
2012. dec. 17. 12:47
Ja és az életről nem panaszkodom, ezt hol olvastad? Kényszerképzet? olyan dolgokról írsz, amit nem is mondtam
287. Pahet a vadász (válaszként erre: 282. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:47

Pontosan :)

ez így van. így is alakítjuk az életünket azóta.


/viszont addig, nem tudtunk nem tudomást venni a rossz dolgokról.. mert a bőrünkön tapasztaltuk.. életveszélyes mutatványokat tettek. szó szerint./

2012. dec. 17. 12:47

Akinek a világgal van baja, annak saját magával van baja. Alkalmazkodni kell.

Bár voltak már világmegváltók de azok is jó kedvvel tették a dolgukat.

285. f36e266467 (válaszként erre: 275. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:46
Igen, viszont jó ha az ember addig, ameddig nem ismeri meg a másikat, addig nem tálal mindent elé, csak amennyit nem fél elveszíteni. Így fokozatosan egyre szorosabbá válhat a bizalom, vagy rájöhet, hogy ez most milyen mértékig tud csak alakulni. Egyelőre:)
284. ja-ja (válaszként erre: 255. - F36e266467)
2012. dec. 17. 12:46
doki, bocsi, de te még mindig nem érted, hogy mit mondok, erre nem tudok mit mondani! Csak azt szajkozod, hogy mindenki a berátunk, pedig nem... magunkhoz valót kell találni, mint ahogy társat is... ha nem érted meg mit mondok, akkor nem velem van a gond, bocsi.
283. Mézes-Krémes (válaszként erre: 277. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 12:45

Neeem, nem erre gondoltam. Nem kell erőltetni semmit. Nekem is volt már olyan. Azzal, akinek valami miatt nem tudok bizalmat adni, nem ismerkedek, és nem ápolok vele semmiféle kapcsolatot.

Viszont pl. egy kezdődő párkapcsolatban nem fogom a másikat előítéletekkel megismerni, és fogadni, csak azért mert engem esetleg előtte már 20-an megbántottak, és átvertek. A rossz érzéseimet az előtte lévő 20 okozta, és nem ő. Akkor miért őt vezekeltessem érte?

282. Mézes-Krémes (válaszként erre: 276. - Pahet a vadász)
2012. dec. 17. 12:43

Én igyekszem úgy élni az életemet, hogy mindig a pozitív dolgokra koncentráljak és figyeljek oda. Amiről írsz nem csak egy faluban jellemző, hanem összességében az emberekre. De nem feltétlenül kell azzal foglalkozni hogy 5 házzal arrébb apjuk veri anyjukat... Mindenki a saját életének a kovácsa, szóval nem kell a ló túloldalára sem átesni.


Nekem az előző kapcsolatom egy nővel volt (nő vagyok), amit én nyíltan vállaltam minden élethelyzetben. Gondolhatod, kaptam hidege és meleget. Viszont az már rajtam állt, hogy melyiknek tulajdonítottam annyi jelentőséget, hogy foglalkozzak is vele. Egyszerűen nem vettem fel azt, ami nem esett jól, vagy ellenséges volt. Az ilyen embereket kizártam az életemből. Az ebből fennmaradó energiát pedig azokra fordítottam, akikre minden helyzetben számíthatok. Engem kicsit sem érdekel, hogy 3 házzal arrébb ki mit csinál, vagy ki mit mond a hátam mögött. Maximálisan hidegen hagy.

Mondhatjuk, hogy csak a 10%-ra koncentrálok. :)


Nem kell állandóan és mindig mindenkin segíteni. Mérlegelni kell. És a csalódások révén ez a mérlegelés egyre könnyebben fog menni, és egyre sikeresebben.

281. Pahet a vadász (válaszként erre: 279. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 12:39

ezt hogyan lehet félreérteni? :


A fenti példánkat tekintve: szeretetre vágysz, és azt szeretnéd, ha az emberek tisztelnének, elismernének. Ezt akkor fogod megtapasztalni a VILÁGBAN (a tükörteremben), ha BENNED megvan ÖNMAGAD szeretete és elismerése. Mindaddig soha, de soha nem fogod tudni megtapasztalni a VALÓDI szeretetet és elismerést, amíg az nincs meg önmagad felé.

Hiszen, ha szereted magad, mit fogsz látni a tükörben? Sok boldog embert, akik mindannyian szeretetben vannak!


nekem ez a rózsaszín maszlag..

ami csuda jó lenne, ha így lehetne.. de ehhez egy agymosás szükséges, és egy másik világ..

280. 4244093cd0 (válaszként erre: 278. - Pahet a vadász)
2012. dec. 17. 12:38
...bár ha ettől a full ragacsos ,szirupos ,mézes mázos,szeretettől csöpögő,szentimentális időszaktól sokalltál be,az nagyon meg tudom érteni!:))))
279. 4244093cd0 (válaszként erre: 278. - Pahet a vadász)
2012. dec. 17. 12:34
Akkor szerintem félreértelmezted veszettül!:)))
278. Pahet a vadász (válaszként erre: 274. - 4244093cd0)
2012. dec. 17. 12:34
:) a rózsaszín maszlagot itt olvastam a hozzászólásokban.. nem spirituális könyvekben :)
277. 4244093cd0 (válaszként erre: 275. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:33

Szerintem ez nem így működik.:))

Van akivel élből rossz érzésed van ,és azt miért kellene erőltetni?

276. Pahet a vadász (válaszként erre: 269. - Mézes-Krémes)
2012. dec. 17. 12:32

Végig gondoltam, és valóban helyesebb, ha az ember nem általánosságot fogalmaz meg, hisz félreérthető. Első részre reagálva.

A tágabb környezetemben /nem barátok, csak ismerősök,egy falu/ azok az emberek, akik simlisek, kisstílű piti életet élnek, még ha egymás háta mögött mocskolják is egymást, de a nagy nyilvánosság előtt hamarabb állnak arra az oldalra akik velük hasonszőrű, mert az könnyebb, egyszerűbb, ott ugyan azon titkok forognak,onnan nekik is csurran cseppen valami fű alól.. stb stb...

ebben az esetben hiába van a közösségben 100%-ból 10%, aki mondjuk példa értékűen él /nem lop, nem csal nem hazudik, nem iszik, nem veri az asszonyt,férjet, nem jár kocsmába, nem éhezteti a családot.../ ezek az emberek hiába állnának nyitott szívvel, segítőkészen akár feléjük, a világon semmit nem érnek vele.. igen gyorsan kiközösítve érezhetik magukat, kihasználva, rossz indulattal telve feléjük. /ekkor jön az a módszer, hogy ajtó bezár, mi bent ők kint.. mert ezekre az emberekre ugyan hogyan, mi módon, MINEK?/

na igen... egy kis falu, ahogy a családod egyedül van. Ahol ezek a családok egyedül vannak...

Persze, mondhatod, hogy az a 10% fogjon össze.. de mikor már eleged van a folyamatos sz@rból, akkor az a 10% is feladja.. hisz árral szemben.. na meg széllel szemben való pisálás esete forog fenn...


második rész, részben az elsővel megmagyarázva... de hogy pontosítsak.

Tételezzük fel, hogy van egy nagyvállalat. Az igazgató azt mondja, hogy lokálpatrióta, így a közvetlen környezetében élő embereket alkalmazza, azokat segíti. Felveszi őket, lehetőséget ad a pénzügyeik helyrehozatalára, /segít a hitelben, segít több fizetéssel, segít a férjnek munkához jutni, stb stb/ A munkavállalókat nyilván keményen ellenőrzi, hisz mindennek patent módon kell működnie, de ezzel szemben nyaranta elvitte őket kirándulni, kaptak minden évben fizetésemelést, ruhapénzt, étkezési utalványt, évente kétszer buli, kitaníttatta őket, korrekt módon járt el, mikor valakitől meg kellett válni /nyomós indok miatt/..

Majd egyszer csak, jön egy fordulat. A vezetőt leváltják.. mindegyik, aki addig sírt és segítséget kért és kapott, az most ellene fordul. Minden lehetséges eszközzel ellene dolgoznak. Mert megtehetik.

Tégy jót, és meglátod, több az ellenséged, mint a társad jóban rosszban.

Ez csak egy példa /az életünkből nem mellesleg/

És igen, tanultunk belőle.. kár segíteni az embereknek, mert nekünk sem segít senki. Csak magunkra számíthatunk..

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook