Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? fórum

Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. salabakter (válaszként erre: 58. - Nikolbaba78)
2010. szept. 13. 15:12
Nem hiszem,hogy tudsz válogatni:)
2009. ápr. 20. 14:41

Kérdőív a bölcsikről...

Töltsétek ki.


[link]


Köszönöm a segítséget!

2009. febr. 10. 08:37

Szia Nikolbaba!

Újdonságokban nem vagyok túl jó Miskolcon, de van a Szentpéteri kapu körül (a nagy toronyháztól pár perc gyalog) egy bölcsi, én oda jártam.

Szerettem:)

Azt szintén nem tudom, ott hogy van, de itt bp-en kell a kerületben bejelentett lakcím, csak akkor vesznek fel, másként csak magánbölcsi.

Sok szerencsét!

2009. febr. 9. 13:11

sziasztok,

van köztetek olyan akinek van már miskolci bölcsödével kapcsolatban tapasztalata kérem hogy ossza meg velem. Én szeptembertől szeretném a gyerköcömet bölcsibe íratni de nem ismerem a bölcsödéket így nem tudom melyik lenne a legalkalmasabb. Ráadásul vidékiek vagyunk de itt nincs bölcsöde hogy ilyenkor számít e valamit hogy nem miskolciak vagyunk vagy hogy működik ez az egész?

57. oalmao
2008. dec. 16. 13:53

Magánbölcsi-jól hangzik! A korod szerintem nem lehet akadály, hiszen az számít, milyen ember vagy (elsősorban), és valószínű a tűrőképességed, tapasztalatod, meg én sem tudom mi kell ahoz hogy 3-4 kicsivel elbírjál:-)

A barátnőm tavaly felfogadott egy 18 éves diáklány-bébiszittert, hogy a nyáron vigyázzon a 2 gyerekére.

A kicsik imádták, és a mama is nagyon meg volt elégedve.

Németországban létezik a "Tagesmutter" (nappali mama)intézmény, ahova lehet vinni a kicsit, ha nem csíped a bölcsit. Egy amúgy is otthon tartózkodó anyukához, családi környezetbe, még az adóbol is leírhatók a költségei.

Nem tudom van e itthon ilyen, én vinném a kicsimet inkább oda (betegségek is kevesebbek), szerintem elsőosztályú gondolat.

2008. dec. 9. 13:57

Mi is könnyen bejutottunk, mindketten vittünk iskolalátogatásit, és be is vették. Sőt, még a helyét is foglalták, mert csak decembertől ment. Jártunk 3 hónapot, azóta többen is otthagyták. Itt szinte a szomszédban is van bölcsi, de szeptemberben már majdnem 3 éves lesz.

Meg az apukája is most végez majd januárban az egyetemen, ki tudja mi lesz:)

Egyébként, szeretnénk csinálni egy magánbölcsi szerű dolgot, persze miután jobb helyre költöztünk, megvannak a papírok, a kellékek. Szerintetek megéri? Ott vagyok legnagyobb gondban, hogy szerintetek lenne, aki rábízza a gyetekét egy 17 éves anyára? Persze lenne ott társ is, az ő személye még rejtély:p

55. f852ffafeb (válaszként erre: 45. - Oalmao)
2008. dec. 9. 13:47

Ritkán járok erre, de most már a kedvencek közé teszem a topikot, hogy hamar megtaláljam:)

Szóval kérdéseidre válaszolva, nem járunk sehova sem, majd csak oviba 1 év múlva.

Mi is külön lakunk a szülőktől, csak édes hármasban, nem is látjuk őket havonta max 1-szer...

Így ugyanúgy éldegélünk, mintha mondjuk 30 éves lennék:)

54. oalmao
2008. dec. 2. 13:34

Olvasván benneteket utólag meg vagyok lepődve hogy milyen könnyen bejutottunk a bölcsibe! Persze most már értem, miért nézett rám olyan gyanakodóan a kerületi vezetőnéni: elmondtam hogy otthon dolgozom, és nem bírom már az éjszakákba nyúló órákbol származó alváshiányomat. Valószínű ténleg értetlenül nézhettem rá, mikor azt mondta: "ja ja mindenki ezt mondja", mert végül bevettek, mindenféle igazolás nélkül. Fel sem merült bennem hogy ezt eleinte nem hiszi el nekem, csak utólag jöttem rá.

Pedig ténleg este dolgozom, miután a gyerkőcöket elaltattam. És reménykedem hogy egyszer, ha végre beszokott a kicsike délelöttre tehetem át a munkámat.

Furcsálom hogy néhány helyen kérnek munkaigazolást, néhol meg nem.

53. Wendy87 (válaszként erre: 52. - Ancsunti)
2008. dec. 1. 16:28
Na erről még nem is hallottam... Pedig elég rossz lehet egy kisgyereknek, hogy megszereti a társait, szeret közösségbe járni, és akkor magyarázd meg neki, hogy többet nem mehetsz oda... Arról nem is beszélve, hogy egy újszülöttel épp elég nehéz az első pár hónapban, hát még akkor, ha a nagyobb gyerek is egész nap otthon van. Persze nyilván azok szempontjából meg, akik szeretnének bekerülni, ez az ésszerű. De szerintem akkor már úgy lenne a normális, hogy legalább egy hónap teljen el a kistesó születése óta.
2008. dec. 1. 13:41

szia ,

ugy csináljuk vagyis csak a saját nevemben beszélek hogy még nálunk beszoktatás idöszak ez még.az elején megbeszéltük hogy nem kell sietni a gyerek tempoját figyelembe tudjuk venni.és nálunk ugy van hogy amint vége a beszoktatásnak tehát rendesen jár reggeltöl du-ig,onnastol számitva 1 honapon belül kell vinni az igazolást.legalábbis nálunk igy van.viszont ez ujdonság volt számomra hogy akinek kistestvére születik azt kiteszik a bölcsiböl ahogy megszületett.mert még kb.20 gyerek van várolistán.és nem baj az sem ha már fél éve jár.ez szerinetem a gyerek szempontjábol durva kicsit.bár akik meg szeretnének bekerülni meg nekik is igazuk van.

2008. nov. 30. 22:46
Most egy kicsit elcsodálkoztam. Hogy csináljátok, hogy még nem dolgoztok, de a picijeitek már bölcsibe járnak? Én úgy tudom, hogy munkáltatói igazolás nélkül nem lehet őket bölcsibe járatni. Azért kérdezem, mert mondtam a bölcsi vezetőjének, hogy én jövő augusztusban szeretném elkezdeni a beszoktatást, hogy szeptemberre már ne legyen gond. Erre azt mondta, hogy ezt nem lehet, mert nekem akkor még nem lesz tanítás az egyetemen. Hát de ha egyszer tanítás van már, akkor nyilván ott kell lennem, és nem a bölcsiben a gyerekkel. Nem értem ezt.
2008. nov. 26. 22:12
látod azért mégis csak mulik valami a gondozonéniken is.kisfiamnak is sokat folyik az orra miota bölcsisek vagyunk.ma szolt a g.néni hogy de höemelkedése volt.holnaptol nem viszem bár itthon nem volt egyszer sem.mondjuk könnyen tudom megtenni mert még itthon vagyok,rossz belegondolni mi lesz ha dolgozok tényleg nem tudom hogyan oldom meg.de egy biztos ha beteg a gyerek tuti nem viszem mert ugye akkor csak anya kell.irom ezt ugy hogy nem állunk vmi fényesen.szoval nem tudom hozzáállás kérdése is.
49. oalmao
2008. nov. 26. 12:25

sziasztok,

neked van igazad. Hiszen láttam én is hogy mérgelődnek a nénik (magukban,csendesen,-vagy megtárgyalva kollegákkal)a beteg babák miatt.


De furcsa mód az oviba még sincs ilyen. Persze, már nagyobbak és ellenálóbbak a "kicsik", de a csoportban (24-en vannak)nem látok beteget egyáltalán. Aki beteg,-nem jön be, ennyi! Tudják a szülők, hogy úgyis a karakán ovisnénikkel gyűlik meg a bajuk. Ők simán kihívják a dokinénit, ha valaki gyanus, és tovább is mondják az esetet a szülőknek. Persze nagyon kultúráltan, tárgyilagosan. És ez hat úgy látszik.

Sima állami ovi-semmi extra!

2008. nov. 26. 10:41

sziasztok,

szerintem a gondozonénik keze meg van kötve és nem igen tehetnek semmit.van olyan ismerösom aki szintén bölcsibe dolgozik és mondta nem egyszer volt hogy szó szerint orditania kellett a szülövel hogy mi a p...hozta be a lázas gyereket és vigye azonnal haza.és igen szerinem minden bölcsiben ez van.

47. oalmao
2008. nov. 25. 23:18

sziasztok,

igen, az ovis beszoktatás bizti könnyebb ha már járt bölcsibe.Pláne ha majd bekerül a tesója csoportjába, ahol már úgy is ismer mindenkit. (Igazából ő már most oda járna legszivesebben).

Megvilágosodtam egy kicsit a fertőzések témában. Bár lehet hogy ezt rajtam kívül már mindenki tudja.

Az a szitu hogy az intézmény, (ha csak nem hozzák be lázasan), köteles bevenni a beteg kicsikét, ha a szülő hozza a varázspapírkát: az ORVOSI IGAZOLÁST.

Na de ugye mit csinál a legtöbb dokinéni: kiírja már akkor a papírt, ha jön a beteg betegen. Nálunk is így megy. " Itt az orvosi igazolás aranyom, ha meggyógyult a gyerek nem kell újra visszajönnie, csak töltse ki a dátumot."

Nem is gondoltam még arra, hogy van szülő aki ezzel visszaél!! Most nem egy kis orrfolyásra, vagy náthára gondolok, hanem a hírhedt influenzára, amit ugye érdemes kidekkolni otthon meleg és védett körülmények között, (és még utána is fertőzhet). Mert másképpen az ember végig bír kínlódni hónapokat.

A kicsi "friss" immunrendszerek meg újra és újra befertőződnek a bölcsibe, és hogyhogynem ténleg egész télen betegek!

A régi dokinénink (sajna már nyugdíjba vonult), mindig azt mondta: nem mindegy egyáltalán hogy 2 vagy 3 évesen esik túl a kicsi ezeken a betegségeken...

Vajon ez megy minden bölcsiben?

Nem tudnak a gondozónénik egy kicsit keményebben fellépni?

Hiszen nekik is jobb, ha nincs beteg csemete a csoportban!

Vagy most már én is felteszem a kezdőkérdést: én vagyok túl finnyás?

2008. nov. 25. 11:16

sziasztok,

mi is bölcsisek vagyunk oktober ota.én meg vagyok eddig elégedve mert tényleg aranyosak a gondozönénik meg eddig nem volt semmi probléma.az én kis fiam is imádja a gyerekeket ,ennek ellenére nehezen ment a beszoktatás sokat sirt még mindig elhozom délben.a gondozonénije azt mondta addig nem fogad senkit amig egy kicsit ne javul a helyzet.ma már nem sir és játszik,jokedvü.persze itt is mindenkinek folyik az orra megállás nélkül de azt hallottam ugyanez az ovi is.egyszer voltunk eddig betegek elég jo arány szerintem.persze nem számolom az orrfolyást.igen kevés a 2 felnött 15 gyerkre de szegények igyekeznek.szerintem ez teljesen gondozonéni függö.nekem sincs senki aki segitsen ha beteg lesz bár még nem dolgozom de nehéz az tuti.vigasztaljon azt mondják aki tul esett a bölcsin nem betegeskedik az oviban és könnyebb lesz a beszokás is.ugy legyen.

45. oalmao
2008. nov. 23. 11:21

Mindig kihagyok valamit: orrszívó-porszívó!


zso3695: akkor ti már nem is jártok máshová sem?

De lehet hogy neked még bírja a Mamád a besegítést? Csak azért bátorkodom ezt gondolni, mert fiatalabb vagy. (nálam 24 évvel):-)

Az én Mamám sajna már nem bírja, túl későn érkeztek a csöppségek. Meg nem is lakunk egy helyen...

44. oalmao
2008. nov. 23. 11:11

Sziasztok,

a helyzetünk fokozódott: a kicsiböl ömlik a takony, köhög, és fáj a torka (nagyon). Sinupret, Aflubin, Vitacolán, c-vitamin és Heel-orrbavaló. Este egy adag Panadol. (egyépként ez az én bevált "koktélom" ilyen esetekre).

Visszatérve a bölcsire: a hétfőn még makkegészséges leánykám a hétvégére érzelmileg és testileg telyesen kimerült.

Nem is tudom kire haradúdjak jobban: a bölcsi vezetőségre (hogy befogadja a beteg csöppségeket), a dokinénire (aki ezt hagya), a szülőre (aki le sem sz.-ja), vagy talán az ANTSZ-re?

Csak mert ilyenkor olyan mérges leszek...

2008. nov. 22. 12:54

Sziasztok!

Sajnálattal látom, hogy nem csak mi fogtunk ki egy rossz bölcsit. Számomra is érthetetlen, valaki miért viszi be betegen a gyerekét. Egyszer én is bevittem kötőhártyagyulladással, mert érdekes módon otthon még semmi jele nem volt. Persze aztán hallottam a szülőktől, milyen járvány van ott... Hát remek, és még minket szidnak:)

Remélem javul ez a helyzet, mert szörnyű, hogy ezek a pici gyerekek sínylik meg. A mi csoportunkban annó volt egy 4-5 hónapos kislány, szegény még csak nem is érthette. Szörnyű:(


Mi azóta is itthon vagyunk, visszakaptam a boldog, kiegyensúlyozott fiamat, aki azóta 2 éves lesz hamarosan.

42. oalmao
2008. nov. 20. 15:34
Ja még valami: a nagyobbik lányom egy ettől telyesen eltérő szellemű óvodába jár. Betegeket haza, sírás nincs, mert megoldják hogy ne legyen, Wekkerdi Tamás útmutatása alapján mindezt, biztos van még ennél is jobb, de a lányom kiegyensúlyozott és boldog.
41. oalmao
2008. nov. 20. 15:19

Sziasztok!

Sajnos nekem sincsen (eddíg) jó tapasztalatom a bölcsivel.

2 éves kislányomat hétfőtöl szoktatom, de alapjában alúlmúlta elképzeléseimet az intézmény. 2 napig 9-12-ig végig ott lehettem vele. Kislányom szuperul érezte magát, hiszen bármikor oda jöhetett hozzám.

Csak az zavar némileg, hogy rajtunk kívül MINDENKI beteg, a kicsiknek ömlik a takony az orrukból, rettenetesen köhögnek. A gondozók is! A dokinéni kedden be-"libbent", konstatálta hogy minden rendben, fél perc múlva már tova is szált...Értetlen tekintetemre azt a választ kaptam hogy az összes szülő dolgozik, nem tudják a kicsiket otthon ápolni napokig.

Úgy gondolom, ha egy felnőtt ilyen beteg lenne, ágynak esne, egy nagy adag neocitránnal. Dehát ezek a csöpségek még nem tudják mondani...

Arról nem is beszélve hogy az egészséges gyermek sem húzza sokáig-ilyen közegbe.

Ha szigoruan veszem, a beteg gyermek szülője, azzal hogy nem kockáztatja a munkahelyét, más szülőt hoz abba a helyzetbe, hogy munkahelyi problémái legyenek.

Persze-az erőssebb győz, meg a magyar gazdasági helyzet családon belűl...de kérem a kis gyermek mit tehet erről?


Az ottlétem alatt egyépként versenyeztek a kicsik a szeretetemért. Telyesen meglepődve azon kaptam magam, hogy felváltva, hol az egyik, hol a másik gyermeket babusgattam (és orrtöröltem) az ölemben, a dadusokkal egyetemben. Volt, aki egész nap (!), megállás nélkül pityergett az anyukája után. A szívem szakadt meg! Miért nem hívják fel a szülőt? Mert dolgozik kérem! Vagy elváltak a szülők, és még jobban dolgozik az egy szem szülő! A kicsi nem kötődik senkihez, akit felnőttet el tud kapni, ahoz megy "tankolni".


Aztán ma (a 3.nap),ránk húzták a vizes lepedőt: érkezésünk után megkért a gondozónéni, menjek haza, és fél 12-re jöjjek vissza. Jó de ki fog borúlni...mondom én...soha nem volt még távol a családjától! Egy kicsit szabad neki kérem! Ha nagy gond lenne, úgyis felhívjuk. Ebbe a mondatba mentőővként kapaszkodva hazamentem. Érzelmileg a már mások által is leírt módon felkavarva. (Hátha nem lesz semmi baj, hátha nem ismerem eléggé a kicsimet)

Fél tizenkettőkor, belépve, már messziről hallottam a leánykámat...sietek be...de a folyosón lekapcsol a gondozónéni: még egy negyed óráig üljek le ide, megpróbálják nélkülem megebédeltetni. Ha baj lenne-behívnak. Folyosóajtó becsuk, Mama kint marad. 15 percig hallgattam a kétségbeeset sírását: mama, mama...azután kihozták. Az állapotát leírva: ilyennek még nem láttam csemetémet! Látszott rajta hogy (ha nem is 2,5 órát végig)-de nagyon nagyon sokat sírt. Remegett. Csimpaszkodott belém, "mama haza"...


O.K.-mondom, ez így nem jó! Meg kell beszélni a nénikkel a szitut.

Meglepően jól fogadták ez iránti kérésemet. Elmondtam, én hogyan képzelem el a beszoktatást. (Akár 2 hónapig is bejárnék, lassan, fokozatosan, megrázkódtatás nélkül szeretném...)Ők mosolyogva végighallgattak,(könnyű nekik-25 év tapasztalattal a hátukon), aztán közölték, jövő héten már jön a következő beszoktatós (áldozat), az már úgy sok.

De aztán megeggyezésre jutottunk. A jövő héttől 1 órára jövünk csak mindíg, én ott hagyom, és lassan meg fogja szokni a távollétemet.

Úgy legyen!

Féreértés ne essék: a gondozók príma asszonyok, melegszívüek, jó pedagógiai érzékkel, és nagyon kedvesek a gyerekekhez. Csak bírját szusszal ezt az áldatlan rendszert!

A szenvedő alany: ezek a kicsi ártatlan gyermekek.


Bocs a levelem terjedelméért:-)

2008. okt. 20. 22:21

Sziasztok!!


Sajnos én nagyot csalódtam a Bölcsöde intézményében. Csupa jót gondoltam de hihetetlenül undorító ami ott folyik.


Kezdődött azzal,hogy a beszoktatás második napján arra rontottam be a bölcsi mosdójába,hogy a gyerekemet épp hidegvízzel mosdatja a " kedves " dadus mivel a gyerek hisztizett ugymond. A szakma csúcsa hmm..nyomjuk a gyereket hideg víz alá. Még én lettem lebaltázva amiért berontottam,hogy

" így soha nem fog a gyerek beszokni".


Azóta folyamatosan kekeckednek velünk. 37,5-el dokihoz küldték, kiderült az a 37,5, csak 36,6 és az ügyeletes orvos kiröhögött minek veszek egészséges gyereket hozzá.


Valamelyik nap a gyerekemet felrepedt szájjal hoztuk haza mondván leesett az ágyról szájában a cumival. Kérdem én hol voltak a dadusok ilyenkor???


Ja igen. Alvásidőben kint cigiznek..


Megy a peletyka is. A bölcsis magánügyeket, a gyermekekkel való problémát innen onnan visszahallom. Mindent kipletykálnak. Szidják a szülőket a hátuk mögött.


Nem is tudom. Ugy érzem kiskirálynak gondolják magukat. Kétszínűek. Nem bízok bennük.

2008. aug. 29. 11:48
Ja, amúgy beiratáskor én is éreztem azt, hogy kevésbé vesznek komolyan, merthogy annyi idős vagyok, amennyi (21), meg mert nem munka miatt adom be, hanem tanulás miatt, barátnőm is 20 évesen szült és egy év múlva szintén egyetem miatt beadta, és mondta, hogy tök számontartották, hogy mikor van tanítás és mikor nincs, és mindig cseszegették, amikor akkor is vitte a kislányt, amikor neki nem kellett suliba mennie. Pedig nekik aztán tök mindegy lehetne, nem tudom mi közük hozzá, barátnőm meg akkor tudott tanulni vizsgaidőszakban, ha a kislány nem volt otthon.
2008. aug. 29. 11:43
Az én fiam jövőre lesz bölcsis, 22 hónaposan. Már be van iratva. Én addigra mindenképp le akarom szoktatni a cumiról, pont azért, amit már említettél, hogy megkapják egymás cumiját. Szerintem ez akkor is előfordulhat, ha odafigyelnek erre, valamelyik kiejti, a másik meg a szájába veszi. Szóval én a bölcsibe nem viszek vele cumit. Na persze anya tervez, gyerek végez:))) Annak mondjuk örülnék, ha felhívának, ha valami gond van. Na azért olyannal ne, hogy "most elszomorodott". Mondjuk ha jól olvasom te suliba jársz, meg a párod is. Azért onnan könnyebb elszaladni a gyerekért, mint egy munkahelyről. Az én fiam is azért lesz bölcsis, mert egyetemre megyek (ha felvesznek, ha nem akkor meló), és én direkt örülök neki, mert egy munkahelyen azért kevésbé néznék jó szemmel, ha állandóan elszaladgálnék a gyerekért, de a suli kicsit más azért, ott nem ők fizetnek neked azért, hogy ott vagy, hanem általában még fordítva történik.
2008. jún. 9. 13:02

Sajnálatos, hogy ilyen tapasztalataid vannak a bölcsivel kapcsolatban. Annak idején, amikor én vittem a 11 hónapos lányomat bölcsibe rettenetesen féltem, hogy nem fogják megfelelően gondozni, de hát kellett a pénz.

Annyira kellemesen csalódtam és a végén még majd-majd kijelentettem, hogy itt még jobban ellátják a gyereket, mint egy anya otthon. Soha semmit nem cseréltek össze, mindenről tájékoztattak. Ha problémám volt, akkor megbeszélhettem velük (pl. amikor költöztünk szóltam, hogy a gyerek esetleg nyűgösebb lesz a változás miatt és maximálisan figyelembe vették).

Nekünk annyira bevált a bölcsi, hogy az oviba szoktatás lett nagyon nehéz miatta (a gyerek egy hónapig bent bőgött az ablak mögött és meg kint az utcán).

A volt bölcsis gondozónőinkkel nagyon jóban vagyunk a mai napig. Ha összefutunk az utcán vagy valamilyen városi rendezvényen, akkor a mai napig jól el tudunk beszélgetni egymással.

Szóval ilyen bölcsőde is van.

Ha nem vagy megelégedve a gondozónővel, akkor esetleg megpróbálhatnál egy csoportcserét (ha erre lehetőség van), vagy egy másik bölcsit.

36. G.
2008. máj. 17. 14:31

Az én kislányom aug-ban tölti a 2 évet.Szeptembertől bölibe készülünk.

Annyira nem vagyunk rászorulva,hogy visszamenjek dolgozni,de természetesen van helye a pénznek.Azért döntöttünk böli mellett,mert a kicsi,nagyon szeret gyerekek közelébe lenni.Ha a böli,vagy az ovi mellett megyünk el és ő látja a gyerkőcöket,sikitva,ugrándozva szalad a keritéshez.Egyértelműen igényli a gyerek társaságot.Viszont tartok tőle és komoly kételyeim vannak,hogy jól döntöttem-e akkor mikor beirattam.

És jó-e az,hogy 1 gondozónő 20 gyerekre vigyáz.?

Megéri "csak" a gyeretársaság miatt kitenni egy egész napos tortúrának,szabályozásnak,betegségeknek...stb kitenni a gyereket?

Valóban igaz,hogy 3 éves kor alatt csak egymás mellett játszanak és nem egymással?


Azt tudom,hogy sokszor lesz beteg,mert adogatják a bacikat egymásnak,ez természetes.És talán jó is,hogy nem az oviban kezdjük az "immunedzést" hanem már a böliben.Igy talán szerez némi védettséget az ovis időszakra.

Szóval nem tudom...Az itteni böliről nincsenek rossz véleménnyel a szülők.De többet kaphat ott a kislányom,mint amit én tudnék neki adni itthon?

A vezetőnő szerint,ha ilyen társasági a gyermek,akkkor csak jól járhatunk.Nekem viszont kétségeim vannak......

2008. máj. 13. 14:04
Amit itt leirtatok mind igaz, de ha nincs más megoldás akkor marad a bölcsi, a lánom ktéves volt, amikor odakényszerült, mivel nekem dolgozni kellett menni, a fiam aki most 5 hós, vele sem lesz más választásom, hogy mit éltem át azt nem kivánom senkinek, novemberben kezdtünk és márciust irtunk, amikor úgy éreztem, hogy mintha nyugodtabban ülök a székben, 3 kg fogytam, minden reggel sirtam, jobban mint a lányom, hát ha lett volna jobb megoldás ezt biztos nem választottam volna
34. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - J357)
2008. máj. 13. 13:35
vannak esetek amikor muszáj bölcsibe adni....nem azért megy mert ott jobban törődnek vele,hanem mert valami oka van.
33. j357
2008. máj. 13. 13:34
A kislányom még 6 hónapos, úgyhogy szerencsére még messze van a bölcsis kortól, de én nem nagyon szeretném bölcsibe adni.Miért törődne vele jobban az ottani dada, mint én? Arról nem beszélve hogy a kicsit úgy neveljük hog akkor eszik alszik amikor neki jólesik (meg is van a saját rendszere), miért kell már ilyen kicsi korában szabályok közé kényszeríteni? Az ovis koromból annyi maradt meg hogy a többiekkel egyetemben rühelltem a délutáni alvást, de ennek ellenére minden délután le kellett feküdni aludni...
2008. máj. 13. 13:19

Ja, és még valami.

Én is nagyon félek attól, hogy ha másra bízom a kifiamat, akkor jobban érzi majd magát, és kevésbé szeret majd.

Nagyon rossz érzés, ami elmúlni nem fog, de nyelni kell és hagyni sajnos.

Hisz nem nevelhetjük őket úgy, hogy csak minket ismernek, csak velünk vannak el, szóval ülnek anyuci szoknyáján, nemde?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook