Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnő vagyok, segíthetek? fórum

Védőnő vagyok, segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
557. 3c111cc40f (válaszként erre: 554. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 28. 14:51
Egyébként nincs szabad védőnőválasztás, amelyik körzetbe tartozol, az abban dolgozó védőnő a ti védőnőtök. Annyit tehetsz, ha nem szimpatikus neked, kéred ÍRÁSBAN, hogy nem igényelsz látogatást, akkor neki ezt jeleznie kell az ÁNTSZ-nek, hogy lemondtál a családlátogatásról.
556. 3c111cc40f (válaszként erre: 554. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 28. 14:49

Szia!


Nem neked kellene védőnőhöz menned, hanem neki kell mennie hozzátok látogatni. Ha nem jár közösségbe, 2 és fél éves gyermeket évente 6x azaz kb 2 havonta. A védőnő tart önálló tanácsadást, ahova mérni viheted be a picit, vagy kérdéseket tehetsz fel 2 látogatás között!

2009. nov. 28. 14:14

Szia Hilda!

12 hetes kislányom néha nagyon keservesen tud enni és csak keveseket,aztán másfél óra-2 óra múlva megint kér enni..Akkor is csak 40-60ml-t.Evés közben húzza magát,tolja,izeg-mozog és néha felsír aztán folytatja.Már régebben is csinált ilyeneket,azt mondta az orvos hogy nem ízlik neki az anyatejem...Aztán vettünk tápszert,majd másik tápszert is..Néha szépen eszik néha pedig kínlódva.Mitől lehet ez?Hallottál már ilyenről?Köszi a választ!

aggódó első babás anyuka

2009. nov. 28. 10:31

Nekem is lenne egy kérdésem.


A kisfiam másfél éves korában elköltöztünk és így másik védőnőhöz kerültünk. A régi védőnéninket nagyon szerettem, de az újjal nem vagyok kibékülve. Az elmúlt egy évben csak kétszer mentem el hozzá (egyszer amikor bemutatkoztunk, másodszor pedig a két éves státuszvizsgálatra) és nem tervezek harmadik látogatást...


A kérdésem az lenne, hogy egy két és fél éves gyereket milyen gyakran kellenne kötelezően védőnőhöz vinni? Illetve át lehet-e jelentkezni egy másik körzetbe?

553. monizsofi1982 (válaszként erre: 552. - 57abc43d5b)
2009. nov. 28. 10:21

Szia!

Bocsi,hogy beleszólok,de az én gyerekemet az alma fogja meg,de kegyetlenül.Úgy görcsöl,meg kakilni sem tud,szegény.Mi még a Gripe Water nevezetű gyógyvizet próbáltuk ki, a DM-ben lehet kapni.Kúra szerűen kell alkalmazni 1 hónapos kortól,rá van írva az adagolás.Kapormag olajnak is nevezik,mert az is van benne,de megkóstoltam,inkább köményes íze van.1500Ft körüli az ára,próbáld meg vele azt,hátha bejön.Nem tudom,mennyi idő a gyermeked,de ilyen köményes levest,még esetleg?

552. 57abc43d5b (válaszként erre: 551. - 57abc43d5b)
2009. nov. 27. 21:16
Az kimaradt,hogy elég rég óta szenvedünk vele.Amióta elkezdtük a hozzátáplálást.Régebben segített a Laevolac szirup,de most csak a vizet hajlandó meginni.Ha érez benne valami más ízt,inkább nem iszik és mondja ,hogy nem jó.:(
551. 57abc43d5b (válaszként erre: 550. - 3c111cc40f)
2009. nov. 27. 21:14

Húúúú,de örülök neked!!

Pont ez a baj,hogy semmi olyat nem adtam neki.Nagyon száraz és eszméletlenül vastagot kakil szegényem,de a bilibe darabokra(bogyókra)potyog.Amíg kinyomja remeg és teljesen leizzad.Tegnap már sírtam vele én is.Most reggelire sima tej helyett zabkorpával készített tejbedarát kap,hát ha az segít.És 2-3-szor almát amit vagy simás adok vagy keverem céklával vagy aszaltszilvával.

Mi lehet a baj?

550. 3c111cc40f (válaszként erre: 548. - 57abc43d5b)
2009. nov. 27. 18:42

Szia!


Olvastam a leveledet, de tag vagyok csak már más néven, mert megelégeltem hogy valaki kéretlen és ostoba tanácsokat osztogat az általam indított fórumon.

Mióta van a székrekedés? Evett valami olyan klasszikus ételt, ami okozhatta? (sok csoki, banán, kakaó??) Adj neki sok folyadékot, tejet, szilvalekváros kenyér szokott segíteni, ha panaszt nem okoz, úgy értem hasfájás, akkor 3 napig nem vészes, ha nincs széklete!

2009. nov. 26. 20:44

Sziasztok!

A tanácsotokre lenne szükségem:kislányom 4-én lesz 4 hónapos.mióta megkapta a 3 hónapos oltást,azóta nem alussza át úgy az éjszakát,mint előtte.

Mióta tápszeres baba lett,kb 6 heteseb,egészen három hónapos koráig,este 8 körül leraktam aludni,és kb.fél 2-ig,fél 3-ig,de volt úgy,hogy akár fél 4-is is elaludt,vagy ha fel is kelt valamikor éjjel,adtam neki egy kis teát,és 5-6 óráig elaludt.

Mostanában viszont,fél 1-kor megébred,és utána jobb esetben óránként. /mert volt úgy,hogy negyed,ill.fél óránként ébredt/.Es ez megy reggelig.Nem felsír,csak "beszélget",meg nyögdécsel.Beadom a cumit,és viszaalszik.

Most azt találtam ki,hogy a 2.vagy 3.ébredéskor megetetem,akkor 2-3 órát legalább elalszik ő is,meg én is.

Próbáltam eltolni a fürdetést kb. egy órával,de akkor ez a fél 1 körüli időben tuti felkel.

Most Hipp-es alma-citromfű teát adok neki délután,állítólag ez nyugtatja.a ruháit az ő szobájában teregetem,hogy legyen pára.Levendulaolajat párologtatok a szobájában,a vizébe nem merek csepegtetni,nehogy irritálja a bőrét.Figyelem,hogy nem ijed-e meg napközben,nehogy álmában ez riassza fel,de semmi.Már tanácstalan vagyok.az időjárára,meg a frontokra sem foghatom.Ja,és adok neki este lefekvés előtt homeopátiás kamomillát,mert ha esetleg a foga,vagy a pocija zavarja,ez mindkettőre jó.

Ha valakinek van valami használható ötlete,ami neki bevált,kérem írjon PRIVIBE,ide a Hoxára.Előre is köszi!

2009. nov. 26. 14:26

Sziasztok.

Valaki adjon nekem tanácsot,legyen szives.Hilda már nem hoxa tag,ezért csak rátok,anyukákra számíthatok.

21 hónapos kislányomnak nagyon erős szorulása van.Próbáltam neki már mindenféle étrendváltoztatást,aszalt szilvát,nyers céklát,de semmi eredmény!Ha valakinek van valami ötlete vagy ilyen irányú tapasztalata,kérem segítsen!Köszönöm szépen!

547. seryevi
2009. nov. 14. 09:08
Nem tudom számít-e, 63,5 cm és okt.20-óta forog, folyamatos mozgásban van :-)!
546. seryevi (válaszként erre: 545. - 3c111cc40f)
2009. nov. 14. 08:33

Szia! Természetesen, nem óránként!

4-én volt 4hós!Szopizunk és tejcsi is van!

De éjszaks is mérjem?Egy mérés volt, de alig akart vissza aludni!

Köszönöm válaszod!

545. 3c111cc40f (válaszként erre: 544. - Seryevi)
2009. nov. 13. 18:10

Szia!


Mennyi idős a picid??? Szerintem valamit félreértettél, ilyen nincsm hogy óránként mérd! VAlószínűleg arra gondolt, hogy minden nap, azonos időpontban mérd meg. Nem tudom, szopik-e. Mert ha igen, más a megoldás, mintha tápszeres. Ezeket írd meg!

544. seryevi
2009. nov. 13. 09:13

Szia!

Lenne még egy gondom!

Tegnap tanácsadáson voltunk, kislányom súlya:09.24én 5150g, tegnap 5830g!

Azt mondta a gyerekorvosunk, kevés a gyarapodás, mérjem 24órában!

Ezzel az a gondom, hogy még napközben nem is gond megmérni, de éjszaka nem akarom mozgatni, mert hozzá volt szokva, hogy ha éjszaka eszik, oda fekszem mellé és ő szopizás után szépen alszik tovább!Kisfiam is kicsi még (19hós) ő van még a kiságyban, Évike mellé így oda tudok feküdni!

Nem tenne jót neki, szerintem, ha mozgatnám méregetni!

Hozzá teszem, hogy az előző tanácsadáson meg azt mondta, hogy kicsit sokat eszik!

Igény szerint szopizik, így nagyon változó, hogy mennyit eszik napközben!

Az orvosunk szerint napközben nem eszik eleget, ezért ébred fel éjszaka 2-szer is!

Kíváncsi lennék, neked mi a véleményed erről???

543. seryevi
2009. nov. 10. 12:15

Szia!

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy szoptatás alatt fogfájásra lehet gyógyszert bevennem?

Előreis köszönöm!

2009. nov. 9. 19:31
Szia lenne egy nehéz kérdésem mit tegyek Fiam 3.5 éves és nem akar a wcbe kakilni.pisivel nix gond.Kipróbáltunk már mindent ,jutalmaztuk is de nem.Egyszerűen nem akar se a bilire se a wcre ülni.Tanácstalan vagyok.Ez így megy már 3-4 hója.Az ovival is próbálkozunk,de azt mondták ha mindig be fog kakilni nem mehet .mit tegyek nem bírom már idegileg ,tudom h nem szabad siettetni de meddig várjak még?tudnál tanácsot adni?Köszönöm előre is!
2009. nov. 9. 18:01

Sziasztok!


Mostmár ezen a néven leszek fent, mert bizonyos okok miatt töröltettem a Hilda21-es regisztrációmat. Aki igényli a segítségemet, PRIVÁTBAN írjon, válaszolok! Hilda, védőnő

2009. nov. 9. 11:03

Babám 4,5 hónapos tápis.

Anyatejet, ami maradt régóta kanállal kapj max 30ml.

Alma levét kóstoltatom egy hete minden rendben, de az almapépet csak forgatja a szájában öklendezik + kiköpi.

Az állaga furcsa és azért, vagy még korai a pépes?

Maga az alma ízlik neki.

Mit tanácsolsz?

Köszönöm!

539. tari (válaszként erre: 338. - ERA27)
2009. nov. 7. 16:12

Szia!

Gyógyszertárban lehet venni fertőtlenítőt és az ott vásárolt alkohollal is fertőtlenítheted!

Combodba kell adni?

Sok szerencsét!

2009. nov. 6. 20:42

Sziasztok!

Van egy 2 éves kisfiam, akit 1 hónapja leszoktattam a ciciről, mert semmit nem akart enni. Bár az orvos azt mondta hogy nem nagy baj. Ezt én nem így gondoltam ezért elvettem, hátha enne mást is. Most viszont a kakaót szereti nagyon, és nem nagyon fogad el mást. Pici korától próbálkozok többféle étellel, sikertelenül. Mit tegyek?

537. enifed
2009. okt. 20. 19:09
Kislányom, 3 éves lesz decemberben minden létező kötelező és rengeteg nem kötelező oltást is megkapott. Tegnap reggel tele volt kiütésekkel, a gyermekorvosunk szerint olyan, mint a rubeola, de az nem lehet, mert oltott ellene. Valamilyen vírusfertőzés, de semmi komoly, írt fel Calciummuscot, 3-4 nap alatt elmúlik. Már látható a javulás. Az a gondom, hogy az imént át kellett mennem a szomszédba, és én balga- bunkó odamentem az 5 hónapos picihez, megfogtam a zárt tipegőbe bújtatott lábát, szóltam hozzá néhány szót. A szomszéd felháborodott, hogy a kicsire veszélyes lehet a betegség, minek fogdosom. Se köpni se nyelni nem bírtam, a felesége, amikor kikísért mondta, ne foglalkozzak vele, mert ilyen, de engem tényleg zavar, mert mi van, ha elkapta tőlem a gyerek? Elkaphatta?
536. birgi74
2009. okt. 16. 10:40

Kedves Katalin!


Nemrég regisztráltam,most 11 hetes várandós vagyok, és nagyon jól érzem magam, sem rosszulléteim, sem egyéb problémám nincs. A mellfeszülésen kívül. Nem kívánok többet, sem mást, szóval irigylem is magam rendesen, hogy milyen szuper dolog ez a babavárás (eddig) :) bár reményeim szerint mindvégig az lesz. :)

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, most vizelet-, és vérvételi eredményekkel kapcsolatban lenne (az első) kérdésem.

Múlt héten voltam az első ilyen jellegű vizsgálaton, és kettő kivételével,minden eredményem a referenciatartományon belül van, ez a kettő érdekelne:

vér:

MO%+EO%+BA% 4.8 % - (ref.tart:5.0-8.0)

vizelet:

INR NORMÁL 1.24 + (ref.tart:0.90-1.20


illetve, hogy mit jelent az, hogy:

V.ULEDEK 1-2 fvs és vvt, amorf szemcsék.

(gondolom, hogy fehérvérsejt, és vörösvértest?)


Van még más kérdésem is, ha nem zavarlak, és van időd, esetleg tudnál segíteni abban, hogy a mucopolisaccharidosis nevű betegség milyen valószínűséggel öröklődik, és pontosan milyen módon? (gondolok itt arra, hogy kötött-e anyához, vagy apához, vagy egyszerűen ha mindkét fél hordozza a hibás gént, csak akkor van esélye, stb.) Mi 3an voltunk lánytestvérek, és a nővérem (szüleim első gyermeke) ennek a betegségnek következtében halt meg 10 éves korában. Nem tartom valószínűnek, hogy fenyeget minket ez a veszély, de mivel erről a betegségről elég keveset lehet a neten találni, (hál'Istennek nagyon ritka) azért érdekelne egy szakember véleménye, még a genetikai vizsgálatok előtt. Húgom is babát vár, ő január végére, nekik azt mondták, hogy nem kell aggódniuk emiatt, de az én védőnőm egy kicsit másképpen állt hozzá... Amikor elmondtam neki, ahelyett, hogy a felhőt elhessegette volna, kijelentette, hogy deigenisnagyonkellaggódni...) Mi a véleményed?

Köszönöm, előre is a választ, szép napot kívánok mindenkinek!

(ha valaki másnak van esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen információja, szívesen fogadom természetesen!)

2009. okt. 4. 14:43

Sziasztok!


Mostmár ezen a néven lesze fent, mert bizonyos okok miatt tööltettem a Hilda21-es regisztrációmat. Aki igényli a segítségemet, PRIVÁTBAN írjon, válaszolok! Hilda, védőnő

2009. okt. 4. 12:24

Kedves Hilda!

11 napos babám bőre pikkely szerűen hámlik, száraz. Talán most "vedli le" az első bőrét? Parafin olajjal maszírozom, remélem nem teszek rosszat vele.

Ezek a hámlások leginkább a végtagjain figyelhetők meg, de ma már a homlokáról is pereg a bőr.

533. Monyeszka (válaszként erre: 532. - Zsanetta)
2009. okt. 2. 08:52
Na az volt tegnap hogy a háziorvosom megnyugtatott hogy hála istennek nincs még szívbelhártya gyulladásom hanem szülés után, és amúgy is hajlamosabb vagyok rá. Ezért erős antibiotikumos kezelést kell majd kapnom szülés előtti percekben vénásan. De azt mondta hogy ez alapból mindenki aki szül megkapja csak nekem majd előtte és utána is kell majd! Ez attól van hogy nem jól működik az egyik billentyűm és ha valami megzavarja annyira mint pl egy szülés akkor a vér áramlást felborítja valami turbulencia keletkezik és ettől lehet bajom nekem is és a babámnak ha még nem tudtam megszülni. Szóval ő ezt mondta. De ma megyek a dokimhoz és inkább majd az ő véleményére fogok adni majd ő biztos hogy megmondja a tutit! De a lényeg hogy hála istennek a bébikémnek semmi baja és nekem sem! Vagyis van de most még nem vészes. Remélem soha nem is lesz! Igaz így most nagyon tartok a spontán szüléstől hogy ne hogy akkor valami baj legyen! Nyugodtabb lennék ha megcsászározna és nekem sem lenne bajom tutira meg a picifiamnak sem. Majd ezt Szemán dokival megbeszélem. Nem szeretnék szülés közben azon stresszelni és idegeskedni hogy bármikor bajom lehet vagy a babámnak.
2009. okt. 1. 14:28
szia!!!
2009. okt. 1. 14:28
Majd folytatjuk jó! Most indulok a dokihoz! 3 ra kell mennem! Addig is minden jót neked!
2009. okt. 1. 14:23

hát itt elég sokkal lehet találkozni,én is vagyok ilyen oldalon itt a hoxán.

nem adom fel,még nem!!

2009. okt. 1. 14:06
Nekem is van két blogos ismerősöm akik sajnos ugyan ebben a cipőben járnak! De őket csak biztatni tudom hogy soha ne adják fel a reményt!És neked is csak ezt tudom mondani!
2009. okt. 1. 14:04
köszönöm szépen.remélem is.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook